Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32) phoenix64 válasza 14adam (#31) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Ehez a géphez: Gigabyte GA P41-ES3G , Core 2 Duo E6300, Asus 8800GTS 512, 2 x 1Gb 667Mhz ram, 2db sata winyo(WDC 500GB green, Maxtor 80gb)

melyik táp lenne jobb? Van egy Hkc USP 3430 tápom (elvileg 430W-os, de azt mondják hogy nem annyi :D nem értek hozzá, emellett van egy FSP 350W ATX-350-60APN is. Ezek közül melyiket tegyem be? Most a HKC van bent, de kezdek félni tőle olyan rosszakat hallottam :D Ha jön a fizu úgyis lecserélem egy FSP 400-ra , de addig is melyik lenne jobb?

(#428) vzsryl válasza Dyno (#425) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Mid tower-ekbe talán elég lenne 50cm, de Full tower-ben kizárt. Nekem az Utgardban épphogy elég lenne, mert még a PNF 52cm-es CPU csatlakozója is elég neccesen ér fel az alaplap mögött elvezetve, és ez a ház kisebb még a CM690-nél is pár cm-el.

(#426) VaMik: Sirtec beles, minőségi.

(#427) joecontra: Hali!

FSP 350-60APN.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#997) vzsryl válasza czpitti (#961) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A tuning okozhat problémát a Hipro-nak, de leginkább az, hogy hány ágra kötöd a VGA-t. Tehát ezekre nagyon figyelj oda.

(#965) Keksz03: Minőségi CWT beles, de van nála sokkal jobb alternatíva. Ha pl CM kell, akkor Silent Pro.

(#968) bleró: Egy Yorkfield-et még a Qru által emlegetett 3,6Ghz-en is elbír a 350-es FSP, mivel a York-ok fogyasztása sokat javult a Kentsfield-hez képest.

(#973) pudzi: Szia!

Az olcsó szünetmentesekkel csak a probléma van, kevés olcsó táp megy velük. Hirtelen nem is tudnék biztosat ajánlani. Viszont ha csak az a kritérium, hogy olcsó és megbízható legyen, akkor pl: FSP 400-60APN, FSP SAGA II 400, Chieftec CTG széria.

(#974) petyuska74: Szia!

Jó lesz az 500W-os is. Kicsit túlméretezett, de csatlakozóban és kábelhosszban jobb, ráadásul árban a PB változat annyi, mint a 450 P.

(#983) puru: Szia!

A Corsair HX750 jobb, de ez a TT sem rossz.

(#988) Qru: A CX400 nem megy az olcsó szünetmentesekkel nagyobb terhelésen. A CTG-t nem tudom, de pl tudtommal a GPS hű a régi szériához, még mindig úgy áll a szünetmentesekhez, mint annak idején.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1368) vzsryl válasza hajbel (#1367) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Igen, bőven elég hozzá egy minőségi 350W-os táp, pl FSP 350-60APN.
A Cooler Master nem gyárt tápot, csak címkéz, pl: Enhance, Acbel stb. beleket. A legtöbb tápjuk minőségi belet kapott, de az új GX széria gagyi Seventeam-et, ami nagyon instabilan tartja a feszültségeket és emiatt veszélyes a hardverekre, pl merevlemez élettartama drasztikusan csökken.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1590) vzsryl válasza dokee78 (#1586) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Simán elbírna 2db GTX460-at is, csak a csatlakozók bekötésére kellene odafigyelni.

(#1587) kpal: Elég hozzá. Két átalakítóra lesz szükséged. Az egyik átalakítóba 2db molexet köss, a másikba 1db-ot. A VGA tuningot felejtsd el.

(#1588) Franklin: Szia!

FSP 350-60APN.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1605) vzsryl válasza Prison85 (#1602) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

FSP 350-60APN, most a ipon-ban 7k alatt van. Bőven elég lenne ehhez a géphez, halk, magas a hatásfoka és természetesen minőségi, mint pl a Corsair CX400.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1641) szumo válasza vzsryl (#1628) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Tegnap este lemértem a GPS-550A kábeleit.
A 20+4 pines a táp házától a csatlakozóig 54 cm hosszú az én példányomon.
A 8 pin-es CPU3 kábel pedig 52 cm a táp burkolatától a csatlakozóig.

Tegnap került hozzám egy FSP 350-60APN. Igen csak rövidek a kábelek rajta. Ami furcsa, hogy a 20+4 tűs tűnt igencsak rövidnek. Lemértem azon is a kábelhosszakat, de a papírcefnit amire felírtam, otthon hagytam. Este megírom azt is, mert a neten nem igen találtam rá vonatkozó adatot.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1664) vzsryl válasza 14adam (#1639) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az is különbség a II-es javára, hogy az 500W alatti modellek 8pines CPU kiegészítő csatlakozó kábele 60cm-re nőtt a 45-ről.

(#1641) szumo: Köszönöm, hogy megmérted. :R Ez bizony több, mint, amit a gyártó ír az oldalán. Kisebb, alsó-tápos házakba bőven elegendő, pl a Xigmatek Utgard-omba még túl hosszú is lenne, pedig ez egy 51,5x51,5cm-es ház.

(#1652) banderasz77: Az 500-as FSP-k közül az Everest a legjobb. Abból is a legmagasabb hatásfokú, ami jelenleg a 85+-os, és ezt is találni már mindenhol.

(#1656) Prison85: Szia!

Azt hiszem tegnap is írtam már: FSP 350-60APN.

(#1661) banderasz77: Ez biztosan a Blue Storm Bronze 500W.

(#1663) 14adam: A GTX295 maxon kb. 320W-ot zabál, mint a GTX480: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2500) vzsryl válasza Exil (#2499) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Max. 150W körül kérhet az említett gép a táptól.
Ha nagyon kevés a pénz, akkor FSP 350-60APN (De ezen nagyon kevés a csatlakozó.)
Kicsivel többért FSP 400-60APN, de ezen is csak +2molexxel van több csati.
Még 1-2k-val többért viszont már van FSP SAGA II 400W, Chieftec CTG-400-80PB és Chieftec GPS-400A, amiken már jóval több a csatlakozó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3003) vzsryl válasza Tommi000001 (#3000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Sirtec beles és 80+ Bronze-os, tehát elvileg jó. Tesztet még nem láttam róla.

(#3001) slicck: Szia!

Max. 200W-ot eszik az említett konfig. A legolcsóbb, jó minőségű táp, ami bőven elég hozzá, az az FSP 350-60APN, kb. 6-7k-ért beszerezhető. A kábelhossz elvileg nem túl kecsegtető, ami az alsó-tápos V3-as kuckóban problémát jelenthet, tehát inkább Chieftec GPS-400A-t ajánlok, aminek az 50cm-es kiegészítő CPU csatlakozójának kábele már elég az alaplap mögött való elvezetéshez. De ha drágállod a 10k-t, akkor a 350-es FSP is megfelelő lesz, csak a kábeleket nem tudod majd elrendezni, és kevés is lesz a komolyabb bővítésekhez (mármint a kábelek mennyisége, mivel nincs 6pines PCIE csatalkozó rajta és csak 2db molex van).

(#3002) adorjant: Amit leírtál, eddig is tudtuk (harisnya stb...). Az hogy csili-vili egy táp, még nem azt jelenti, hogy minőségi a belseje is. És bizony a belseje a lényeg. Pl a HKC is, meg az LC-power is csinálnak szép tápokat, vagy pl a Super Flower még szebbeket, de mégis a nagy részük ipari hulladék. Ha felnyitod, csinálsz róla néhány képet, aztán kiméred minden egyes ágának a feszültségét különböző terhelési szinteken, és megfelelő eredményeket kapsz, akkor kijelentheted, hogy minőségi. De addig légy szíves ne vezesd félre a topicba betévedő laikusokat.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3079) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Megtudnátok-e nekem mondani, hogy az FSP 350-60APN tápnak milyen csatijai vannak? + Elér-e a 24pines csatija ennek az alaplapnak a csatijáig? Normál felsőtápos atx házról van szó.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#3158) vzsryl válasza Tzupi (#3153) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Chieftec CTG-500-80P. A Corsair VX450 hajlamos a cicergésre.

(#3155) d.véderjoe: Szia!

Ha kétmagosként használod a CPU-t, akkor is jelentkezik a probléma?

(#3156) adam0129: Hali!

A Codegen nagyon veszélyes, ipari hulladék. Nem a 350W-al van a baj, hanem a márkájával, illetve a minőségével.

Legolcsóbban FSP 350-60APN-el tudod megúszni, de azon nagyon kevés a csatlakozó, tehát inkább valami jobban felszerelt tápot javaslok, pl FSP SAGA II 400W, Chieftec CTG-400-80P, CTG-450-80P, GPS-400A (csak 1db "A"-s végű).

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3165) vzsryl válasza Kiki18 (#3164) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem létezik ilyen tápegység. Ami új, nem veszélyes a gépre nézve és 6k körül van, az a Chicony Hipro 430W OEM, vagy FSP 350-60APN.
Milyen konfighoz kellene?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3844) vzsryl válasza Joe109 (#3841) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem csak az alaplap lehet. Nálam ilyen akkor történt, amikor a memória aranyozásán egy mm-nyi kis rész lekopott, és emiatt nem működött rendesen, és idővel már teljesen meghalt.

(#3842) 14adam: Nem volt szó VGA-ról. :)

(#3843) izomhod: Szia!

Chicony Hipro 350W v. 430W, FSP 350-60APN v. 400-60APN. A 430-as Chicony éri meg a legjobban a sok csatlakozó miatt, hátha később lenne valamilyen bővítés...
Ezek minőségi tápok. Más ajánlható ebben az árkategóriában csak a használtak között van.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4112) vzsryl válasza hoffman_ (#4105) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Mi a márkája és a konkrét típusa a szóban forgó 400W-os tápnak?
Minden külön tápot igénylő VGA-hoz adnak molex-->6pines átalakítót.
Egyébként az FSP 400-PNF-emen is ugyanezek a csatlakozók vannak, és én is két molexet felhasználva + átalakítóval használom a gépet, és nekem is HD4850-em van. Kb. félgőzzel viszi a táp a konfigot játékok közben.

(#4107) pigmeus: Szia!

FSP 350-60APN és 400-60APN, ha elég a nagyon kevés csatlakozó.
Chicony Hipro 430W, ami még szintén nagyon olcsó, de már több csatlakozó van rajta, mint az FSP-n.
FSP SAGA II 400W, ami ugyanazt a belet kapta, mint az 400-as APN, de ezen már jóval több csatlakozó van.
FSP 400-60GHN, szintén elegendő csatlakozó későbbi fejlesztésekre.
Chieftec CTG-400-80P, szintén sok csatlakozó.

(#4108) Colka79: Szia!

Neked is a pár sorral feljebb felsorolt tápok közül javaslok. Inkább a több csatlakozóval ellátottak közül válassz. Esetleg még kicsit drágábban (12k) a Be Quiet Pure Power L7 350W-ot tudom javasolni, amin szintén megfelelő mennyiségű csatlakozó van. Ez belsőre is minőségi, mert az FSP-350-60APN belét kapta meg, kisebb módosításokkal, és hitelesítve van a 80+ Bronze hatásfokra.

(#4109) jozsi252: A VX450 12V-on 396W-ot tud leadni, de simán túl is terhelhető, mert nagyon erős Seasonic bele van. A Te géped meg se kottyan neki.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4984) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Kiestem kissé a tápos körforgásból, viszont szükségem volna némi iránymutatásra. Szóval, adott volna az adatlapomon lévő gép (ami lehet idővel lecserélődik egy AMD-s rendszerre, előbb Athlon II-re, majd idővel Phenomra, és esetlegesen megy bele erősebb videókártya. plusz talán SSD is, de az fogyasztás szempontjából kb. mindegy.). És táp kéne...a mostani már nem az igazi. De az lesz majd, átkondizás után, mehet tartaléknak :K

Több jelöltet is kinéztem, a lényeg számomra az ár mellett a viszonylagos halkság, Seasonic az, ami most van, és ahhoz viszonyítva keresnék nem sokkal hangosabbat :D A jelöltek:
- Chieftec GPS-400A: itt azt nem tudom, hogy milyen belsővel van szerelve? Abból a szempontból, hogy kváziszinuszos UPS-sel mennyire szeretnék egymást, mert lehet valamikor az is lenne...és nem lenne jó, ha úgy rühellné a kvázisakat, mint az AA-s Chieftec.
- Chieftec CTG-450-80PB: az itt ajánlott nagy kedvenc mostanában :) Meglepő volt, hogy 450-es létére csak 350W-ot ad le 12V-on...
- FSP 400-60APN: a másik nagy kedvenc...2x17A-t találtam kombinált 12V-ra, ez papíron 408W-ra jönne ki, namármost ez nem igazán jó :D De gondolom a 350-et vagy e körülit ez is tudná. Kérdéses a hangja.

Még valami, ha számít: felső tápos ház lakója lenne.

Árban az FSP lenne a legjobb, utána a CTG, majd a GPS. Melyik lenne szerintetek a legjobb választás? :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4987) MMIX válasza sid87 (#4985) üzenetére


MMIX
addikt

A CX400 200W+ fogyasztásnál kezd hangosodni. 14ezerig megéri az árát szerintem.

Traxx: Chieftec GPS-400A Delta beles és majdnem 100%, hogy nem fog menni.

"FSP 400-60APN: a másik nagy kedvenc...2x17A-t találtam kombinált 12V-ra, ez papíron 408W-ra jönne ki, namármost ez nem igazán jó :D De gondolom a 350-et vagy e körülit ez is tudná. Kérdéses a hangja."

Ezt most nem értem. Kombináltan 336W-ot tud, ha jól emlékszem. Egyébként halknak mondják.

[ Szerkesztve ]

(#5010) C0d3r


C0d3r
addikt

És akkor nekem is lenne egy kérdésem: FSP 350-60APN és 400-60APN-en hány molex csatlakozó található? Ahány oldal annyi különböző adat, hivatalos oldalon meg nem találtam semmit erről.

(#5411) vzsryl válasza wwhy (#5406) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha olcsóbb tápot veszel, azon a kábel is kevés lesz, pl FSP 400-60APN. Kétféle van belőle:
-4 molex, 2 sata
-2 molex, 4 sata
Vagy akár lehetne FSP 350-60APN, azon ha jól emlékszem 2 molex és 2 sata van. A teljesítménye pedig még túlzás is egy irodai gépbe, mert 100W-nál nem nagyon fog többet fogyasztani.

(#5407) Zinho: Az A-DATA-ról teszt még nincs, de a minőségi 80+ Bronze-os belsővel arra lehet következtetni, hogy nagyon halk. A BQ biztosan nagyon halk, van róla több teszt is. A CM M500-as is nagyon halk, de a magasabb hangerő a nagy testvéreihez képest annak tudható be, hogy hamarabb kapcsolja fel a ventilátor fordulatszámát, mivel hamarabb ér el egy adott terhelési szintet, mint pl a 600-as. Általában a tápok 50%-os terhelésnél kezdik el emelni a ventilátor fordulatszámát, és az M500-nál ez 250W, az M600-nál 300W és az M700-nál 350W.

(#5409) 14adam: Az Everest sem olcsóbb ezeknél, és pl a BQ tápról tudjuk, hogy jobb nála, mivel az Everest-nek egy jobb tervezésű kiadása.

(#5410) bsh: Ezt off-ba kellett volna tenni, mert a ph nem nyelvtani fórum. Nem azzal van bajom, hogy ki akartad javítani. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5459) vzsryl válasza hajtömeg (#5455) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Teljesen jó a 7k-s FSP 350-60APN is, csak ha bővítésre kerül a sor, akkor kevés lehet a csatlakozója, és sokat kell majd átalakítóznod.

(#5456) Robick: Itt már kicsit jobb a helyzet. Ha netán majd mégis cserélned kell, akkor Chieftec CTG-500-80P a legjobb vétel a 3 árlistán.

szerk.: Magasabb hatásfok, jóval halkabb, mindene zsír új, tehát nagy eséllyel tovább bírná.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5871) hatter


hatter
tag

Sziasztok! :)

Haverral vitáztunk hogy a Colorsit (szinesszar :D ) 400W-os táp jobb-e azaz többet tud-e leadni egy adott konfig felé mint az én kis FSP 350-60APN-em. Bírogattam rávenni hogy fontos a márka és ne ezt a legolcsóbbat vegye az új gépéhez. De ugye az a kolor tápegység ha maxon búg kb 50%-os hatásfokot jó ha tud, azaz 200W-ot örüljün ha le tud adni a gép felé maxon, míg az enyém 80%-ot tud max kakaón és 270-280W-ot lead, jól tévedek? :)

(#6032) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Mielőtt elajándékoznám a gépemet, arra gondoltam, hogy lecserélem az eddig gondot ugyan nem okozó, de öregedő Codegen Display 300W tápot. A hangja sajnos megjött mostanában, ezért megelőzném a bajt, mert nyugodt szívvel csak így merek megválni a masinától.

A konfig 6 éves (AMD Athlon 3000+, FX6600, 1 HDD, 1 ODD), ehhez keresnék megbízható tápot. Az FSP 350-60APN-t ajánlották, mi a véleményetek?

Köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#6662) vzsryl válasza silentfiu (#6659) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem. A GTX280-nak bőven elég 20A.
Egyszerűen csak egy minőségi 450W körüli tápot kell nézned, hogy a VGA-val együtt minden komponensnek elég legyen.
Pl:
-Chieftec CTG-450-80PB ~11k
-Chieftec CTG-500-80PB ~12k
-Thermaltake TR2 450W ~15k (Ebből mindenképp az új, teljesen fekete kiadású az ajánlott! Ha kell, akkor linekelek néhány webshopot, ahol kapni ezt a fajtát.)
-FSP Bluestorm Bronze 500W ~17k
-ADATA Horus HM-550 ~21k (Moduláris.)
-FSP Aurum 500W ~22k (80+ Gold hatásfokú, tehát átlagosan kb. 90%-os a hatásfoka, így spórolhatsz a villanyszámlán, de leginkább éves szinten vehető ez észre, max. 10-20k/év.)

(#6660) ko9: Üdv!

Annak az ismerősödnek köszönd meg az óvva intést. Az LC Power ipari haulladék, élet és vagyonvédelmi szempontból kerülendő.
Legolcsóbb ajánlott tápok:
-Chicony Hipro 430W ~6k
-FSP 350-60APN ~7k
Vagy használtan FSP, Delta, Chieftec stb. minőségi tápok 3-5k-ért.

(#6661) Grave444: Hali!

Jó táp, de 15k-nál többet már biztosan nem ér, használtan még annyit se. Vannak már sokkal jobb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6668) Steve 018 válasza zsotesz81 (#6665) üzenetére


Steve 018
csendes tag

Hali

Ha rosszakaród lennék, akkor azt mondanám, hogy HKC, de mivel nem vagyok az, ezért óvva intelek tőle, hogy olyat vegyél. Nekem van itthon egy és azt kell hogy mondjam alátétnek vagy papírnehezéknek még jó lenne. Egy régi Pentium 4-es gépet hajt/hajtana, de minden kisebb-nagyobb terheléstől újraindul a gép, vagy a vinyók újraindulnak. Kíváncsiságból rámértem és ilyenkor a 12Voltos ágon a feszültség akár 5Voltig is leesik...szép dolog meg kell hagyni. Szóval inkább dobj hozzá 500-1000ft-ot és vegyél egy FSP 350-60APN -t igaz, hogy 350W-os, de a HKC nem hinném hogy ennyit is le tudna adni.
Másik tápot nem ismerem.

üdv.

(#6914) vzsryl válasza jegenye77 (#6908) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az FSP-ről valószínűleg a héten már kijön a PH-s teszt. Igaz, csak a 400W-os modell-ről, de azt is csúnyán meghajtják. Ha halk lesz teljes terhelésen is, akkor az 500W-os még jobban fog nálad szerepelni, mert max. 350W-ot fog kérni a géped tuningolt állapotában a táptól: i7 920OC ~ 150W, HD6870OC ~ 150W. Játékok alatti terheléssel számoltam. Természetesen CPU+GPU stresszteszt együttes futásával sokkal többet fogyasztana a konfig, kb. 400W-ot. De sztem. nem ilyesmire akarod használni ezt a gamer gépet. :)
Az Enermax és a Seasonic biztosan nagyon halkak, már egy ideje ismertek ezek a típusok. A PRO82+ minden tesztben remekül teljesített halkságban, de az SS-re se láttam még panaszt.

(#6909) kyle16: Szia!

FSP 400-60APN ~8k
Chieftec CTG-400-80PB ~10k
Inkább a Chiefi, mert több csatlakozó van rajta és 3 év garancia jár rá.

(#6912) czetosz: Szia!

Chieftec CTG-500-80PB

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8585) hatter


hatter
tag

Sziasztok!

Ma kezem közé került egy ATX-350PNF FSP tápocska (jó súlya volt 1,8kg) aztán meglepődve néztem hogy a 350-60APN-től nagyobb amper van a 12V1-es ágán pontosan 18A és a 3,3V-os ágon 22A a 5V-os ágon pedig 22Amper fut maximum. Létezik hogy erősebb és többet bír a 60APN-től attól függetlenül, hogy ez ha jóltudom 75%-os hatásfokkal bír, míg az APN 80%-os?

Halle! :R

(#9724) vzsryl válasza Attix82 (#9721) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

FSP 350-60APN.

(#9722) Tuco78: Szia!

De mennyi az az olcsó? Egyébként nem rossz táp.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9737) vzsryl válasza Attix82 (#9729) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Olcsó és halk tápok:

kevés csatlakozó:
-FSP 350-60APN
-FSP 400-60APN

feketék, több csatlakozó:
-FSP HEXA 400
-FSP HEXA 500

3 év garancia, több csatlakozó:
-Chieftec CTG széria.

Irodai gépbe bőven megfelel egy 350-es APN is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11376) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy egy 4870-es kártzyát akarok venni , konkrétan őt[link]

A gépemben van egy FSP 350-60APN táp. 2 problémám van:

-az egyik, hogy ezen a tápon nincs vga csati (a kártyán meg 2x négy pines)
-illetve a honlap szerint a specifikációban min. 500 W táp szerepel
(konfig többi része 7750 AM2(hamarosan Phenom x4 AM 2+)*2(3) Gb 1006 ram*2x160 SATA vincsi*1 DVD)

Van játék 1440x900 de lehet h. 1650x1050 ha bírja a kártya.
ez a táp kb. 1 éves és eddig nem volt terhelve.

Van egy másik tápom egy Csifi GPS400AA-101A, neki van PCI-e csatija, de ő már több mint 3 éves. Lehet hogy őt kéne használnom?

köszi
satee76 :R

(#13802) Jim-Y válasza viktorhmv (#13801) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, például FSP 350-60APN. üdv

(#13873) csibor


csibor
őstag

FSP 350 PNF kicseréltem, FSP 400-60APN-re. Ami érdekes az hogy 0.5kg-mal könnyebb az APN . Remélem ettől még tartós lesz :)

(#14411) Jim-Y válasza alpacino (#14410) üzenetére


Jim-Y
veterán

Chicony Hipro 380W
FSP 350-60APN

üdv

(#14721) f4lcon válasza Mumukuki (#14720) üzenetére


f4lcon
őstag

én is kerestem, de zéró eredmény
BeQuiet van pár árlistán, a leggyorsabban 4-5 napra vállalták... de nem az F1 hanem L7 (sima 80+)
én végül vettem egy használt 360-as Zalmant, ami nem szuper hatásfokú, de legalább csendes és nem über gigawatt.
ami még szóbajöhet, az a 80+ bronze minősítéses FSP 350-60EPN vagy 300-60EPN de egyiket sem találtam itthon, csak "APN" változatokat. Elméletileg az EPN és az APN közt az a különbség, hogy az APN csak 230v de egy tesztet olvasva az APN ellenben nem hozza a 80+ Bronze szintet, csak a sima 80+t - szóval lehet mégis van valami más pityputty különbség is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15941) vzsryl válasza Attix82 (#15924) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

FSP 350-60APN.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16087) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, FSP 350-60APN-nek van alternatívája ebben az árszegmensben? Irodai gépbe menne, a 350W még sok is, inkább a halkság és a megbízhatóság a fontos, hisz 5/7 -> 12 órát fog menni. üdv és köszi

(#16532) vzsryl válasza Midway (#16522) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Ajánlott kategória, és az árától függ, hogy különösen vagy csak simán. Nagyon halk, szóval nagy előre lépés lesz ezen a téren is. Egyébként a GTS250-el is max. 250W környékén fogyaszt a géped, de a GTS450-el már bő 30-40W-al kevesebbet fog.

(#16525) Roxbury: Szívesen!

(#16526) totyino77: Egyrészt szoftveres mérés nem mérés! Másrészt a mért értékek bőven benne vannak az ATX szabványban megengedett 5%-os kilengési határban, tehát ha valóban ilyen feszültségek lennének, akkor is teljesen rendben lenne minden. Harmadrészt nem létezik olyan táp, ami mindig pontosan 3,33, 5 és 12V-ot ad le. Még a legstabilabb tápok is kilengenek 1-3%-ot. Negyedrészt ne kiabálj! (Alapelvek...)

(#16528) tamastoth: Szia!

Cooler Master GX450. A Corsair felejtős ebben a kategóriában.

(#16529) Phophilius: Szia!

Nem azt írtam, hogy 8pines kell, hanem ha tuningolni akarsz, akkor kellhet 8pin.
A GX szériáról alsó hangon legalább 10x leírtam, hogy mit kell tudni. Azt hiszem még tegnap is egyszer.
Veszélyes GX-ek (Seventeam béllel):
-RS-550-ACAA-E3
-RS-650-ACAA-E3
-RS-750-ACAA-E3
Megbízható GX-ek (Enhance béllel):
-RS-400-ACAA-D3
-RS-450-ACAA-D3
-RS-550-ACAA-D3
-RS-650-ACAA-D3
-RS-750-ACAA-D3
Már kitárgyaltuk azt is párszor, hogy miért cserélte le a beszállítót a CM. De ez már kb. fél éves történet. Igen, bizony rájöttek, hogy a Seventeam egy hulladék. Több neves tesztoldal tesztpadján is elvéreztek.
A Pixmania kerülendő webshop. Francia cég, a garanciáztatás 2 hónapig tart és egyéb problémák is felmerülhetnek. A GX450-et rengeteg helyen kapni, szóval érdemesebb megbízható webshop-okat keresni. A GX550 feleslegesen erős lenne a gépedhez, szóval időpocsékolás keresgélni a D3-asokat belőlük.

(#16530) ansell: Igen, ajánlott a két TX.

(#16531) mpierre: Szia!

FSP 350-60APN.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16847) MMIX válasza audi100td (#16844) üzenetére


MMIX
addikt

FSP 300-60APN (és remélem nem FSP 350-60APN-t akartál írni)
PDF szerint tud +12V 252W. Szerintem elbírja, de ha ennyire kicentized, halk nem igen lesz terhelve. Talán IDLE halk lesz. Ne a táp szellőztesse a házat, ha lehet.
Ha a táp már megvan, egy FSP-től elvárható, hogy biztonságosan lekapcsoljon, ha nem bírja.

szerk:
Semmi gond, a 350W még jobb, de 300W-os APN is létezik, és ezt kérdezted, és én a kérdésre válaszoltam amit beírtál.

[ Szerkesztve ]

(#16885) Jim-Y válasza h1n1_900 (#16884) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én múlt héten szereltem 2 irodai gépet FSP 350-60APN-el,

ASRock H61M/U3S3
i3-2100
4GB Kingmax DDR3 1333mhz
HD502HJ 500Gb
NEC AD-7260S
Aerocool QS-202
FSP 350-60APN

Egy ilyesmibe tényleg nagyon jó vétel, annyi, hogy még ebbe a mATX-es házba is rövidek voltak a kábelei:/

(#16999) vzsryl válasza orbano (#16998) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Dehogynem. Ha nem lesz VGA, akkor bőven megteszi egy FSP 350-60APN is.

(#16996) rob90: Nagyon jó, FSP beles táp. 20k nagyjából reális ár érte.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17101) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Vettem egy XFX GTS250 768M 512MB 256bit Core Edition VGA-t (még nem érkezett meg nem teszteltem, 1db 6 pines kell csak neki, nem kettő) és az FSP 350-60apn tápom el fogja bírni? Az adatlapomon lévő konfigba lesz.

Előre is Köszönöm! :R

(#18280) Jim-Y válasza flash- (#18275) üzenetére


Jim-Y
veterán

Bőven elég, de ennyiért inkább FSP 350-60APN-t, vagy HEXA 400W-ot vegyél. üdv

(#18315) flash-


flash-
veterán

rákerestemerre a FSP 350-60 APN tápra de ez fortron beles.
ha 10 ezer forint korul akarok tápot egy olyan pchez amin 720p felbontassal jatszanek es nem lenne tuning a gepen akkoer ahhoz ez a tap eleg?vagy mit tudnatok ajanlani ami jo minosegu es nem draga?tehat kb 10 ezer forint?vagy ennyiert nincs jo táp?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19612) yohnsee válasza Csababá (#19603) üzenetére


yohnsee
tag

Chieftec CTG-400-80P, FSP-400-60APN (valószínű, hogy a 350-60APN is elég).
Ezek szerintem jó ár/érték aránnyal vannak.
De azért várjunk meg egy igazi hozzáértőt is.

AVR

(#19636) Jim-Y válasza lacika8006 (#19635) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sajnos újabban gagyi kínai belsővel is szerelhetik ezeket a tápokat, így érdemesebb mást venni, pl ennyiért már lehet kapni újonnan FSP 350-60APN-t ami csak a rövid kábelei és a kevés csatlakozója miatt lehet problémás. De szerintem a te konfigodhoz tökéletesen passzolna. És ha felsőtápos házad van, akkor a kábelei is elég hosszúak leszenek. üdv

(#19735) vzsryl válasza lacika0926 (#19732) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Elég neki bármelyik 550W-os Chieftec, de megkérdezhetem, hogy pontosan melyik típusról van szó?

(#19733) Gigi01: Biztos, hogy elolvastad az 1. hsz-t? Mert az bizony nagyon egyszerűen van megfogalmazva, hogy a laikusok is megértsék.
Egyébként minimum FSP 350-60APN ajánlott, de azon kevés a csatlakozó és átalakítózni kell. Ha ezt meg akarod úszni, akkor FSP Hexa 400W vagy Chieftec CTG-400-80PB.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19981) vzsryl válasza firex (#19979) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Igen.

(#19980) D.László: Normál ATX, 300W-os tápot már nem kapsz, de 400W-osokból van néhány jó minőségű 10k környékén, pl.: FSP 400-60APN (de a 350-es is jó), FSP Hexa 400W, Chieftec CTG-400-80PB.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20367) Jim-Y válasza razRR (#20366) üzenetére


Jim-Y
veterán

5.000-ért lehet kapni FSP 350-60APN-t, vagy PNF-ek is sziktak lenni aprón. Inkább egy ilyen FSP-t nézz, jobban jársz. üdv

(#20924) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Egy FSP 350-60APN tápegységem van az oldalamon látható konfigban.
Videokártyát szeretnék venni és kérdésem az lenne, hogy 2 tápcsatis kártyát elbír a tápom?
Elbír alatt azt értem, hogy lehet-e 2 tápcsatit kreálni rá átalakítóval vagy csak egy tápcsatis kártyákat tud ellátni a kevés kábel miatt.
Pl.: HD6790

A konfigban csak a leírtak szerepelnek, nincs CD/DVD meghajtó se semmi más.

Válaszotokat előre is Köszönöm!

Boldog Karácsonyt Utólag is mindenkinek! :)

(#21313) Jim-Y válasza Colka79 (#21312) üzenetére


Jim-Y
veterán

FSP 350-60APN. üdv

(#21318) Colka79 válasza vzsryl (#21316) üzenetére


Colka79
tag

FSP 350-60APN-n van az 4+4pin-es csati ,mert a mostani gépbe is ilyen táp van ,de azon Én nem találkoztam ilyennel!!!

Gamertag:LaondaHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.