Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kedves Fórumtársak!

Ezt a topikot azért hozom létre, mert a Lenovo ThinkPad topikból rendszeresen kiútáltak az ott lévők, hogy az Edge széria nem igazi ThinkPad. Részben igazuk van, de úgy gondoltam,hogy az Edge széria eléggé kezd a jó ár/érték arányával elterjedni és megérdemel egy topikot, ahol a tapasztalatokat megbeszélhetjük.

A topik megnyitását megelőzte a moderátorokkal való egyeztetés, így törlésétől remélhetőleg nem kell tartani.

Jelenleg túl sok információt feleslegesnek tartok megosztani feleslegesen. Ez az első hozzászólás idővel átszerkesztésre kerül, ami során a legfontosabb infókat, linkeket fogjuk gyűjteni.

További jó fórumozást!

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jómagam egy E531-es gépel rendelkezem ( i3-3110 + GT740m).

Néhány tapasztalat csak tömören:

- a billentyűzetet szidni szokták. Szerintem szuper, az egyik legjobb amivel dolgom volt.
- a tapipad - tényleg nem az igazi. Nálam ki is van kapcsolva. Apropó....windows alatt nem lehet teljesen kilőni. Annyit lehet tenni, hogy pöcögegérrel mozgatod a kurzort és az egész tapipad meg gombokként funkcionál. Nem értem, hogy ezt miért nem oldották meg. Linux alatt viszont egy pipa a letiltása.
- kijelző - a legfosabb, amit láttam. Szánalmasan szar színekkel. Nekem meg még egy subpixel hiba is jutott.
- Hardverben nagyon jó. Magam is azért vettem meg, mert 150k környékén nem volt más alternatíva.
- Akku - 3-4 óra nekem ezzel a konfiggal.

Esetleg ha valaki kipróbálta M.2 foglalatú ssd-vel az megírhatná a tapasztalatokat. Ugyebár 4cm-es m.2 ssd-t fogad. A gyári manual szerint csak puffernek lehet használni, viszont van aki azt mondja,hogy oprendszert is simán lehet rá telepíteni. Ezt igazán pontosíthatnánk.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szívesen fogadnék néhány tapasztalatot a gépek hűtési házirendjét illetőleg. Nekem windows alatt azt csinálja,hogy bekapcsolás után nem megy a venti, de ahogy valami hatására eléri az 56 fokot, akkor bekapcsol és sajnos onnantól nem is áll már le. :U Ezt más is tapasztalja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4) donjohnson válasza V.Stryker (#3) üzenetére


donjohnson
addikt

tpfancontrol-t próbáltad már?
ugyan nem írja ezt a típust (E531), de más E típusokat megemlít.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5) Tim82 válasza V.Stryker (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Próbáld meg a TPFanControlt.

Tudom, hogy írtad az "anyatopikban", hogy feltetted és nem működött, de azért tegyél vele még egy próbát. Elvileg neked ez a verzió (0.62) a jó, ez támogatja az Edge-ket, az eggyel frissebb 0.63 nem. (Ugyan írnak Win 8-kompatibilitást, nem lennék meglepve, ha csak Win 7-kompatibilis módban menne igazán jól.)

(Hozzáteszem, az "eredeti" TP-k közül az X201-nek, amit gyűrök, szintén nem jobb a házirendje, ötvenegynéhány fok fölött konstans ventipörgetés. Linux alatt én thinkfant állítottam be, ahhoz itt egy leírás.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) V.Stryker válasza Tim82 (#5) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még mindig nem megy sehogyanse.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7) donjohnson válasza V.Stryker (#6) üzenetére


donjohnson
addikt

tpfc_v062e.zip special version for Edge E520 only.
tpfc_v062e3.zip special version for Edge E335 only.
tpfc_v062Lx2.zip special version for TP L520 and Edge E320 only.

ezeket is nézted? próba cseresznye.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8) Faterkam válasza V.Stryker (#2) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam ugyan ilyen gép landolt. Egy G580.-at nem akart javítani a TMX! Inkább javíthatatlanak minősítette! A visszakapott vételárból viszont csak erre futotta! A matt kijelző és a picit erősebb Gt 740 miatt nem bántam meg nagyon. Amiket említesz hibaként, az bizony így van! Az hogy jó ötlet volt e különválni az igazi Thinkpad topiktól, nem tudom... Majd meglátjuk!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#9) V.Stryker válasza donjohnson (#7) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, a középső jó lett elvileg. Pár nem pontos. Hogy is kéne ezt belőni halkra?
Illetve azt nem értem,hogy miért ennyire eltérő az érték az aida64-hez képest. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10) V.Stryker válasza Faterkam (#8) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már az öröm, hogy nem egyedül vagyok itt. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) donjohnson válasza V.Stryker (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

haladás, de ez se működik teljesen jól, mert a többi szenzort nem mutatja. :(
1 cpu
2 aps
3 crd
4 gpu
...
a cpu lenne a legfontosabb, ahhoz hogy megfelelően be lehessen állítani.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12) V.Stryker válasza donjohnson (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kipróbáltam mindet. Sajna ez a max, ami kijött.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Mennyit ér manapság egy Lenovo Thinkpad Edge E330? Igazából E130-at keresek, csak azt nem találni :N

(#14) V.Stryker válasza kovimre (#13) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem itt kérdezd meg ezt inkább.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az E531 -hez ma elérhetővé tették az 1.28 -as BIOS-t. Sajnos semmi javítás nincs benne, amit vártam volna...pl. hűtés házirendjének megoldása. :((

CHANGES IN THIS RELEASE
Version 1.28

[Important updates]
Nothing.

[New functions or enhancements]
- Updated Embedded UEFI Diagnostics Tool to v2.05.00.
- Improved BIOS security UEFI vulnerability.
- Enhanced POP/HDP password security scenario.

[Problem fixes]
Nothing.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16) Faterkam válasza V.Stryker (#15) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor nagyon nem is éri meg feltenni :/ (a Thinkpad topikból kinéztek minket, ez meg csak nem akar beindulni)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17) V.Stryker válasza Faterkam (#16) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Őőőő, nem tudom megéri-e... én nyilván egyből feltettem. Azóta nagyon még nem használtam, de mintha nem melegedne úgy....de ez csak lehet véletlen. Én minden esetre mindig felteszem a legújabbat. :

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18) bnorci71 válasza Faterkam (#16) üzenetére


bnorci71
addikt

akkor ezt nem cak én éreztem így rendszeresen ha nagy ritkán kérdésem volt

pedig én azt hittem ide olyan emberek járnak fórumozni akik segíteni akarnak.....

ma azt vettem észre excelbe a le-fel-jobb-bal nyilakat használva nem cellákat lép hanem scrollol.....

scrool lock billentyűt meg nem találok....

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#19) Dhampir


Dhampir
félisten

Kiírhatnánk ide, hogy "sznobmentes övezet". :D

(#20) Francia91 válasza Dhampir (#19) üzenetére


Francia91
veterán

Ennyi! :C

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#21) cattus


cattus
őstag

Látom van ilyen topik is, na ennek örülök. Én is bejelentkezem egy E430-cal és lenne is egy kérdésem: Trackpointhoz másik "sapkát" (vagy minek hívják) hol lehet kapni?

Do the thing!

(#22) bnorci71 válasza bnorci71 (#18) üzenetére


bnorci71
addikt

Scrool Lock

Fn+c

és a ctrl+c vel szoktam elkapcsolni csak még eddig nem jöttem rá
illetve 1x volt már ilyen ha jól emlékszek de akkor se jöttem rá

odaát 3 válaszból nem volt 1 segítség :(

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#23) soldi3r válasza Dhampir (#19) üzenetére


soldi3r
veterán

Nono. En az 'igazi' TP 30-as es 40-es szeriajat is ide iranyitanam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#24) lakkusjj válasza bnorci71 (#22) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nono, azért olyanokat ne írogassál, hogy nem kaptál választ. Leírtam, hogy mit kell kapcsolnod, azt viszont ne várd el, hogy tudjam, hogy ez a te gépeden milyen kombinációra jön elő.

(#25) Dhampir válasza soldi3r (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Szegény rollcage-el szerelt szériák. Brühühühű :'-(

Bárcsak lenne egy "nem igazi" 40-esem. :N

Nagyon díjazom az Edgekben, hogy AMD konfigurációkban is elérhető. :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Sanya válasza cattus (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ebay.10 db kb 300 forint

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) Faterkam


Faterkam
addikt

Üdv mindenkinek! Végre leheltek egy kis életet ide is ;) :R

(#22) bnorci71: A biosba fel lehet cserélni az FN.-t a CTRL.-ra, vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#28) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, most látom,hogy pörgünk, mint a veszedelem. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki esetleg nem tudja biztosabban,hogy az E531 M.2 (2242)-es foglalatába tett ssd-re lehet-e rendszert telepíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30) Faterkam válasza V.Stryker (#29) üzenetére


Faterkam
addikt

Már hogyne lehetne! Tervbe van egy 128Gb.-os Adata! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#31) bnorci71 válasza lakkusjj (#24) üzenetére


bnorci71
addikt

pontatlan voltam

....használható választ...

annyit azért én is tudok, hogy scroll lock gombal lehet kapcsolni :)

de a megállapítás nem csak ezen problémámra vonatkozott

neked köszönöm az odaáti választ :C , nem az ilyen válaszokkal van a gond, szerintem ezt te is tudod

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#32) bnorci71 válasza Faterkam (#27) üzenetére


bnorci71
addikt

arra gondoltam, hogy a billek 9x%-án legszélen a 'ctrl' van itt meg az 'Fn' így amikor ösztönből nyomom akkor 'Fn+C' lesz 'Ctrl+C' helyett

így tudtomon kívül ki be kapcsolom a Scroll Lock-t

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#33) Faterkam válasza bnorci71 (#32) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, erre írtam, hogy a Fn.-t fel tudod cserélni a Biosba! Tehát az CTRL lesz az FN, ahogy kivettem!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34) Faterkam


Faterkam
addikt

Khmm ma az ölembe használtam volna a gépet, erre a függőleges scrollozás nem megy :/ Vezérlőpult/egér nem találja az Ultranav device.-ot. Pedig fel van téve rendesen, az eszközkezelőbe is látszik! Win driver frissítés, kiírja, hogy a legújabb van fent. És tádám megy megint. Ki érti ezt :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35) V.Stryker válasza Faterkam (#34) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt nekem is csinálja. No para. :DDD Restart után megjavul. Mondjuk nekem kétszer csinálta, egyszer nem tudom miért, egyszer meg véletlenül valami ehhez kapcsolódó szar elől kivettem a pipát ccleanerben az automatikusan induló programoknál.

Közben meg csak ámulok a feleségem samsung notijánál, hogy semmi ilyen sz.pás nincs. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36) Faterkam válasza V.Stryker (#35) üzenetére


Faterkam
addikt

Szép új (NOTI) világ :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37) i400


i400
senior tag

Másnál is előfordul, hogy a venti nem indul el és hagyja megfőni a gépet??? Egy altatás és felélesztés után elkezd hűteni full fordulaton. Ami még érdekes hogy egyáltalán semmi nem látja a venti fordulatszámát. Másnál is így van vagy ismét egyedi hibám van és megint végigjárhatom a garanciális szerviznek nevezett útvesztőt?

(#38) V.Stryker válasza i400 (#37) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a fordulatszámot valahogy én se látom...nem tudom, hol kéne néznem? speedfan nem látja... aida64 meg csak annyit ír,hogy GPU Fan 100% -éppen.

Ilyen hagyja megfőni szitu nálam nincs. Inkább az van, hogy ha kell ha nem megy a venti. Bár ez akkor a jobbik bug. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39) i400 válasza V.Stryker (#38) üzenetére


i400
senior tag

Köszönöm! Én is ezzel a 2 programmal néztem, de akkor ezek szerint még ezt sem tudja a gép :S
Annak jobban örülnék ha menne folyamatosan :)

(#40) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nekem E530 van, egy 60 GB-os A-Data mSATA SSD-vel a HDD mellett, 8 GB RAM, GT630M. Hardverben a gép szerintem nagyon bibal, szeretem, nagyon jól szalad, a Win7 pillanatok alatt bootol. Viszont: a hűtés nekem is ratyi. Van, hogy jól műküdik, megy a venti, amikor kell, és halk, amikor nem kell komoly hűtés. De néha meg egyszerűen elfelejt hűteni. 90 fok a proci, és még akkor is alig akar beindulni, max. csak egy rövid időre felpörög. Amúgy én sem látom a ford.számot AIDA-ban. Nem tudom perpill, mikori a legújabb BIOS, de fel szoktam tenni a legújabbat. Utánanézek, hátha van új, és javít vmt.

(#41) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Tudnátok mondani egy véleményt erről a laptopról?
[link]

Internetezni, max filmet nézni kellene.

(#42) bnorci71


bnorci71
addikt

valaki találkozott már olyannal, hogy időnként cicen/sípol vagy nem is tudom minek nevezzem a gép

nem tudom semmihez kötni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#43) V.Stryker válasza bnorci71 (#42) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen....valami billentyű kombináció csinálja. Én is vakon tudok gépírni és csinálta nekem is. Már nem emlékszem hogy ,de azt hiszem,hogy az ilyen jellegű hangokat kapcsoltam ki winfoson... tényleg nem emlékszem már hogy. talán a rendes thinkpad topikban ha rám keresel, akkor ott lesz a válasz is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44) Gabesz87 válasza bnorci71 (#42) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk, de én néha egy ilyen kattanást hallok, mintha az optikai meghajtóból jönne. Talán arra hasonlítanám, mikor betolom a tálcát. Vagy nem is tudom.

(#45) bnorci71 válasza V.Stryker (#43) üzenetére


bnorci71
addikt

nem a hangszóróból jön az állandóan ki van kapcsolva :)
mintha a tapipad alól jönne, vagy mellőle
amikor a lufiból engeded ki a levegőt ciceregve/visítva olyasmi a hangja, de csak egy tized másodperc

Gabesz87

nem egyre gondolunk

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#46) V.Stryker válasza bnorci71 (#45) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az az... olyan alaplapos sípolás. Én is majd megőrültem tőle. De már nem csinálja. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47) bnorci71 válasza V.Stryker (#46) üzenetére


bnorci71
addikt

megtaláltam

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#48) V.Stryker válasza bnorci71 (#47) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt hiszem nem ez volt, mert nekem nem volt ilyen rejtett eszközöm.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49) V.Stryker válasza bnorci71 (#47) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, talán megvan... menj be a Bios-ba...második fül a Config ... alatta Beep and Alarm menüpont...ott a Keyboard -os részt tedd Disabled -re.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50) i400 válasza Gabesz87 (#44) üzenetére


i400
senior tag

Ha gyárilag WD caviar blue van a gépedben akkor a kattanás azt jelenti hogy akkor rakja ki parkolóra a fejet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.