Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) folder06


folder06
csendes tag

Sziasztok!
Az alap felállás az, hogy össze akarom kötni az lcd tv-met(Samsung LE40B550) a számítógéppel. A sz.gépen a videókártya egy ATI HD4350, amin van HDMI kimenet, erről csatlakozok az lcd tv egyik HDMI bemenetére, amit érzékel is a TV meg is jelenik a kép, de nem teljes képernyőn. A TV full hd-s így a felbontást 1920x1080@60Hz-re állítottam de semmi változás.
A TV-n is már mindent állítottam de akkor sem mutatja teljesen. Azt tartom valószínűnek hogy a számítógépen kellene még valamit állítani.
Ha valakinek volt már hasonló problémája akkor segítsen!!!

(#2) SworD!


SworD!
tag

Sziasztok,
En is osszekotottem HDMI kabellel ugyanezt a videokartyat kep van de hang nincs.
Tud valaki segiteni, hogy miert nincs hang?

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#3) Raijin válasza folder06 (#1) üzenetére


Raijin
tag

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Catalyst Control Center -ben tudod beállítani.

Live long and prosper.

(#4) Raijin válasza SworD! (#2) üzenetére


Raijin
tag

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/hdmi_xp.aspx?&lang=English

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#5) Raijin válasza SworD! (#2) üzenetére


Raijin
tag

http://www.ipon.hu/utils/ATi_HDMI_Audio_Device

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#6) spawn82


spawn82
tag

Üdv mindenkinek!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy ugyan sikerűlt az összes összekötögetés, meg van képem is, és szép is a hangal sincs gond, de a moncsim elkezd vibrálni, ha be van dugva a hdmi kábel a kártyába. Miért lehet ez? A tv-n nicns ilyen gond, csak a moncsin. Igencsak zavaró.

(#7) Morcego


Morcego
csendes tag

üdv!
abban kérném a segítségetek, hogy van egy Samsung P2770HD típusú monitorom kb egy hete. Van mellé egy Sony Vaio VPC-CW1S1E típusú laptopom. A monitor mivel tv-tuneres, ezért elég sok bemenet van rajta, VGA, HDMI, DVI stb. A gond nálam ott kezdődik hogy ha kikötöm a laptopot a monitorra HDMI kábellel, akkor automatikusan felismeri a monitor de csak 1680*1050-es felbontásban. Ha felteszem nagyobbra 1920*1080-ra(amit a monitor ugye visz, meg a laptop is tud) akkor pedig olyan a kép, mintha photoshopban 3-4 sharpent nyomtam volna a képre, egyszerűen túl éles, márpedig egy 27"os monitoron igencsak kell a Full HD. Ha a VGA kábellel kötöm össze, akkor minden szép és jó, ha a HDMI-DVI kábellel, akkor kicsit életlenebb a kép, mint a VGA kábelnél. Sajnos a VGA kábel nem visz át hangot, ezért is jó lenne a HDMI. Nekem nagyon fontos lenne hogy minden frankó legyen, mert fotósként dolgozom, és fontosak a színek. Amiért fontos lenne erre a megoldás, hogy minden csatlakozónál más-más beállítási lehetőség van, persze HDMI-nél a legtöbb, olyanok, amik a többinél nincsenek.
Voltam bent több boltban is Samsung, Sony mindenhol, senki nem találkozott még ilyennel.
A samsung boltban rákötöttük a p2370-es monitorra, de ott is ezt produkálta.
előre is köszönöm az infokat

(#8) elmouse válasza Morcego (#7) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nekem ugyanez a problémám, csak az eszközök mások. Egy Sapphire Radeon HD 4350 van összekötve egy LG 32LF2510 típusú tévével HDMI-n keresztül. Egyszerűen túl éles. Mit lehet tenni? A CCC-ben próbáltam állítgatni, de nem sok sikerrel.
Előre is köszi a segítséget.

Ka nama kaa lajerama!

(#9) j.ita válasza Morcego (#7) üzenetére


j.ita
csendes tag

Sziasztok! Hát nekem is ugyanez a gondom, mint Morcego kollégának. Csak épp P2370HD Samsung monitorral és egy Toshiba notival. Már én is rengeteg dolgot kipróbáltam, hogy HDMI-vel jöjjön a normális Full HD felbontás, de eddig nem sikerült. Élvezhetetlen az olyan windos ablakok képe, amilyenen valami szöveg van, ráadásul a kép alul és bal oldalon ki is lóg, mintha kevesebb lenne a pixel. Analóg kábelen teljesen jó a Full HD felbontás. A monitoron wirít a 1080p Full HD felirat. Konfig: Win7 64 bit video: ATI Mobility Radeon HD 4500 series. Ha bárkinek van ötlete a megoldásra, ne tartsa magában! Attila

(#10) Ingy válasza elmouse (#8) üzenetére


Ingy
tag

Sziasztok!
Nekem meg az a gondom hogy ugyan ezzel az LG 32LF2510 es TV-vel D-Subon keresztül nincs FullHD, kellene tudnia? :D
Vidéken sajna nem kapok Dvi/Hdmi kábelt szal azt csak később tudom beszerezni.

''Even the spirits are afraid'' /The Gathering/

(#11) elmouse válasza Ingy (#10) üzenetére


elmouse
aktív tag

Honnan tudod, hogy nem tud Full HD-t? Nem bírja az 1920x1080-as felbontást? Nem lehet VGA gond?

Ka nama kaa lajerama!

(#12) Ingy válasza elmouse (#11) üzenetére


Ingy
tag

Úgy hogy a VGA is 1360*768-at enged a felbontás állításnál meg a TV is a kép menüben max 1360*768-at RGB-n keresztül pedig néztem a Manualt és TV-nek elvileg tudnia kéne RGB-n keresztül is.
A VGA egy 8800GTX ami elvileg bírja a 1920*1080 at.
Rivatuneren keresztül próbáltam überelni a felbontást de nem változott semmi. Aztán a Nvidia vezérlő pultban is találtam egy olyan opciót ahol meg lehet adni egyéni felbontásokat erre kiirja hogy a monitor nem tudja. :D Kajak nem vágom mi lehet.

''Even the spirits are afraid'' /The Gathering/

(#13) elmouse válasza Ingy (#12) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nekem ugyanilyen TV-m van és bírja. Sapphire Radeon 4350 VGA-m van. D-Subon keresztül használom.

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#14) CPT.Pirk válasza Ingy (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A normál vga kábelhez képest plusz 1 tűnek kell lennie a kábelben, akkor fogja tudni elvileg a magasabb felbontásokat is. Viszont ha már venni kell, akkor vegyél digitális kábelt, láthatóan jobb képet fog csinálni vele a tv-d.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Ingy válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


Ingy
tag

Köszi a válaszokat!
Már intéztem is DVI-D/HDMI kábelt csak rendelni tudtam mert faluvégen lakom és nem lehet itt kapni. :) Egyébként lehet az a baj hogy DVI csatin jön ki a jel és D-Subra van visszabutítva.
Üdv
Ingy

[ Szerkesztve ]

''Even the spirits are afraid'' /The Gathering/

(#16) banhammer válasza Morcego (#7) üzenetére


banhammer
veterán

Nekem is ugyan ez a problémám a HDMI kábelemmel.
Ha rákötöm a notebookom a TV-re (Samsung LE32B530P7W) akkor az 1920x1080-as felbontás valami hányadékul néz ki.
1680x1050-es felbontásban szép a kép.

Öcsémnek ugyan ilyen TV-je van és ott a normál D-sub bementen szép képet ad a készülék 1980x1080-as felbontásban.

Szóval érdekes a dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) Ingy válasza elmouse (#8) üzenetére


Ingy
tag

Juteszembe a képernyő varázslóval nem próbáltad állítani? Vízszintes élesség/függőleges élesség.

''Even the spirits are afraid'' /The Gathering/

(#18) elmouse válasza Ingy (#17) üzenetére


elmouse
aktív tag

Még nem, de igazából a D-Subbal is meg vagyok elégedve, nem érzem szükségét a HDMI-nek.

Ka nama kaa lajerama!

(#19) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Esetleg, egy kis segítség!
Nekem is Samsung LCD TV-m, , amit a monitorként használok. Nálam is az a probléma lépett fel, hogy túl éles volta kép a monitorokhoz képest, ill. úgy fogalmaznék, nem hasonlított a monitoréhoz egyáltalán.
Találtam egy külföldi fórumot, ott írták le a megoldást.

"Use the HDMI input (use HDMI/DVI 1) and rename it to PC or DVI PC. Használja a HDMI bemenet (használd a HDMI / DVI 1) és nevezze át a PC-hez vagy DVI PC. This automatically removes all post processing and the picture now looks absolutely pristine. Ez automatikusan eltávolítja az összes postai feldolgozás és most úgy néz ki a kép teljesen tiszta. NB this only seems to work at the native refresh rate - 60hz. NB ez csak úgy tűnik, hogy dolgoznak a natív frissítési ráta - 60Hz. At 50hz and 24hz you get some sharpening etc. A 50Hz és 24Hz van egy kis élesítés, stb
Hope this helps - I am much chuffed. Hope this helps - Én nagyon dagadt.
It now looks like a stunning 32 inch monitor!! Ez most úgy néz ki, mint egy pompás 32 hüvelykes monitor!!

Google fordította! :)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#20) banhammer válasza AMATŐR (#19) üzenetére


banhammer
veterán

És működik!
Google a barátom én lamer!

Ha a HDMI-n keresztül akarjuk a hangot hallgatni akkor érdemes a HDMI/DVI 1-et PC-re átnevezni.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) AMATŐR válasza banhammer (#20) üzenetére


AMATŐR
őstag

Azért írtam le, mert igen! :D
Ezen beállítás nélkül, számomra túlságosan harsányak a színek, túl kontrasztos minden. Hiába végzem el a szükséges beállításokat, mégsem az igazi. Ha viszont megcsinálom a fent említett átnevezést, teljesen olyan a kép, mintha monitor előtt ülnék.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#22) banhammer válasza AMATŐR (#21) üzenetére


banhammer
veterán

És szép nagy a kép.
Bár nekem kicsi az 1920x1200 után.

Mondjuk netezni az ágyból kellemes.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) Ingy válasza elmouse (#18) üzenetére


Ingy
tag

Na megoldódott a FullHD problem, most egy másik érthetetlen probléma lépett fel :D
Nem tudom helyére igazítani a képet mert a menüben a képernyő beállítás menübe nem enged belépni. :DDD Kajak tökön lövöm magam.
Ehh, Nvidia vezérlő pultban megoldottam...

[ Szerkesztve ]

''Even the spirits are afraid'' /The Gathering/

(#24) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

segítség kellene.
a minap vettem egy asrock 890GM pro3 as lapot HTPC nek. HDMI kábellel dugtam össze a tv vel...kép van, de hang nincs :(
minden driver-t feltettem, amit adtak hozzá...
tud valaki segíteni?

(#25) droving válasza Raijin (#5) üzenetére


droving
aktív tag

Hello!

Tudnál nekem segiteni ?

Van egy FULL HD TV rákötve egy HD4350-re ...

Minden szépen fut de újra inditáskor minden elveszik ...

Hogy lehet megoldani Caralystiben ?

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#26) AtHoS válasza droving (#25) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen összeköttetést használsz a VGA és a TV között?
A topic címében is szereplő HDMI-t vagy a 4350-en megtalálható S-Video-t?

Ha újraindítás után újra kell detektálni a TV-t, akkor az nem megfelelő működés. Legalábbis HDMI kapcsolat esetén semmiképpen.

Driver cserét próbáld meg a VGA-n [link]

read-only mode on the forum

(#27) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Van egy Sapphire HD5750 VGA, és egy Samsung LE40C650 TV, amely rendelkezik HDMI bemenetekkel. A kárya DVI kimenetét egy (eredetileg monitorhoz tartozó) DVI kábel, és a kártya dobozában talált DVI-HDMI átalakító segítségével összekötöttem a TV egyik HDMI bemenetével, azok közül is az 1. számuval. A kép meg is érkezett a TV-re. Az operációs rendszerem 64 bites Win7. A kártya driverei fel vannak pakolva, köztük az úgynevezett "DMI/DP audio illesztőprogram" is. Hang viszont nincs. Csak annyit szeretnék, hogy a hangot a TV hangszóróin halljam. Vagy ehhez ez a kábel, illetve összeállítás nem megfelelő, és vásárolnom kell egy "igazi" HDMI kábelt?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#28) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Össze van kötve a gépem HDMI kábelen keresztül a TV-vel és az a problémám ha megy a gép akkor bezavar a TV adás képébe, szemcsésebb lesz a kép sokkal, olyan mintha szar lenne a vétel. Valami megoldást nem tudtok erre? :F

(#29) AtHoS válasza villamos (#27) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Ha valóban DVI kábelt használsz, akkor az a probléma. Azon ugyanis nem megy hang.

Az átalakító amit használsz "anya" DVI-ről alakít "apa" HDMI-re? Tehát magát az átalakítót dugod be a TV-be?

Gondolom nem így néz ki az átalakító

Mod:
Red_Bull

Azt hiszem itt kellene érdeklődnöd megoldás után: Hobbi elektronika

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#30) dannyl válasza AMATŐR (#19) üzenetére


dannyl
addikt

Mondja meg nekem is valaki légyszi, hogy mit is kell átnevezni mire, meg hol? nekem ez nem világos :( . Ugyanez a jelenség, hogy HDMI kábellel 1920x1080-ban ratyi a kép.

(#31) villamos válasza AtHoS (#29) üzenetére


villamos
őstag

A probléma azóta megoldódott, egy HDMI kábel, és egy driver segítségével...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#32) AtHoS válasza dannyl (#30) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Amit AMATŐR beidézett szöveget annak a következő a jelentése.

Samsung TV-re igaz, hogy a PC-t a HDMI/DVI 1 bemenetre kell kötni, majd a forrásválasztó menüben át kell nevezni ezt a bemenetet PC-re vagy DVI PC-re, ezáltal a TV elektronikája kikapcsolja a kép utófeldolgozást erre a bemenetre. Ez a mód 60Hz-es képfrissítésnél működőképes.

Amit hozzá tudnék fűzni: nem feltétlenül muszáj átnevezni a bemeneti forrást (lehet a régebbi konstrukcióknál mégis kell), viszont OS-ben a TV képfrissítési frekvenciáját 60Hz-re állítva automatikusan kikapcsolódik a TV-n az utóképfeldolgozás, tehát játékra is alkalmas lesz a TV. Filmnézéshez, ha 50Hz-re vagy adott filmek esetén 24/30Hz-re állítjuk a TV képfrissítését, akkor a postprocessing aktiválódik a TV-nél.

villamos
No örülök, hogy megoldódott a probléma :)

read-only mode on the forum

(#33) dannyl válasza AtHoS (#32) üzenetére


dannyl
addikt

Ez egy Samsung P2370HD TV/monitor hibrid, és egy 5670-es ATi. HDMI/DVI 1 bemenet nincs, vagy hülye vagyok. Sima HDMI csati van, meg külön DVI. HDMI a videókártyán is, meg HDMI a monitoron is így összekötve egy HDMI kábellel. Mi az a forrásválasztó menü? Ezt hol találom? Nem vagyok analfabéta a gépekhez, de ez nekem sötét folt :(( .
Megjegyezném, hogy 1680x1050-ben minden szép, csak 1920x1080-ban "csúnyul el" a kép.
Bocs, hogy hülye vagyok :DDD

(#34) Szipcsi


Szipcsi
csendes tag

Hali.

Van egy LG 42LD420 TV-m, és szeretném kikódolni az USB portot.. Olvastam neten, hogy fully8 univerzális távirányítóval ez lehetséges.. írják, hogy csak elő kell hozni a szerviz menüt ott beütni a kódot amit megtaláltam és akkor már lehet menne is a dolog, DE hogyan kell a szerviz menüt előhozni?:D Egyébként a cél a fullHD-s filmek lejátszása, mkv formátum meg ilyenek.. Valaki légyszi írja már le lépésről lépésre hogy az én esetemben ezt hogyan kell megcsinálni.. Köszi szépen ( vettem fully8 - as univerzális távirányítót )

Szipcsi

(#35) Yoshida válasza Szipcsi (#34) üzenetére


Yoshida
aktív tag

A forum.mpeg4-players.info vagy melyik site 32LG450 topikjában megtalálod a leírását.

(#36) digo00


digo00
tag

Egy UE32c6000-es TV-t összekötöttem egy DVI-HDMI kábellel a PC-vel és a gondom az lenne,hogy a TV-n halványabb a szin mint a monitoron ez játéknál és filmnél is zavaró!Catalyst control centerel Klón módba ugyanazt a képet kapom de viszont így nem tudok állítani a TV tulajdonságain!Ha kiterjesztettbe teszem akkor meg nem jelenik meg a tálca pedig így be tudnám állítani a kép élességét!
A TV-n még nem tudom milyen beállítási lehetőségek vannak mert 1 napja van nálam!
Ha van erre megoldás légyszi írjátok meg!Előre is THX!

(#37) dannyl válasza dannyl (#33) üzenetére


dannyl
addikt

Erre valaki?

(#38) dannyl válasza dannyl (#37) üzenetére


dannyl
addikt

Áhh megvaaan, rájöttem! Összeállt a sok "zagyvaság" a fejemben, és addig nyomkodtam haver kijelzőjét, még jó lett :DDD ! Köszi a help-et :R

(#39) oszili


oszili
csendes tag

Üdv

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a frissen vett LCD TV-re szeretném rákötni a PC-m és hogy a meglévő mindkét végén DVI apa csatlakozóval ellátott kábel(az LCD monitortól), illetve egy anno az alaplaphoz(GA-MA69G-S3H) adott HDMI-to-DVI-I kábeles adapterrel lehetséges-e? Hang nem kell csak kép, ha jól tudom nem is menne. Szóval müködőképes vagy felejtős a dolog, mert ha igen nem ruháznák be DVI-to HDMI átalakitóra + HDMI-HDMI kábelre, legalább is egyelőre.

Előre is köszi.

(#40) dannyl válasza oszili (#39) üzenetére


dannyl
addikt

Miért nem próbálod ki?

(#41) oszili válasza dannyl (#40) üzenetére


oszili
csendes tag

A kérdés jogos, de gondoltam biztos ami biztos alapon hátha valaki(k) már kipróbálta, no meg nem olvastam sehol ezt a fajta megoldást és én nem vagyok az a kisérletezős tipus :)

(#42) dannyl válasza oszili (#41) üzenetére


dannyl
addikt

Kizárt, hogy elrontanád vele, szóval szerintem ess neki, és oszd meg a tapasztalatokat. :)

(#43) oszili válasza dannyl (#42) üzenetére


oszili
csendes tag

OK megnyugtattál :R , ma DU nekiesek, aztán mindenképp megosztom a tapasztalatokat, csak mondjuk az zavar, hogy az a HDMI-to-DVI-I átalakító az alaplap integrált vidkariához adták, amely HDMI-n keresztül DVI-os kimenetet kapva csatlakoztatni lehet digitális kijelzőhöz(pl. monitorhoz), itt viszont tulajdonképpen fordítva megy a dolog, a PC vidkariáról(HD2600XT) egyik DVI kimeneteléről a már említett kábellel összekötve az átalakító DVI végével a másik vége(HDMI) menne a TV-be :F
No de mindenképp kipróbálom, legfeljebb nem fog menni és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#44) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy ilyen TV-t.
Szeretném összekötni PC-vel filmnézés céljából.A problémám az, hogy nem tudom milyen DVI-HDMI kábelt vegyek(csak DVI port van a VGA-n,GTX260.Viszont van egy DVI-HDMI adapterem hozzá.)
Vegyek egy sima HDMI kábelt, hogy később vga cserénél ne kelljen átalakítózni vagy vegyek DVI-HDMI kábelt? :)

Válaszokat előre is köszönöm!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#45) dannyl válasza pityeszka (#44) üzenetére


dannyl
addikt

Vegyél HDMI kábelt, és az átalakítóval lődd össze, és ahogy mondod, később már nem kell külön kábelekkel variálni.

(#46) pityeszka válasza dannyl (#45) üzenetére


pityeszka
őstag

Oké.
Milyen "normális" kábelt ajánlotok vagy megteszi egy gagyibb is?Kb. 3-4 ezer ft-ot szánnék rá maximum.

mod:legalább 3m kellene.

[ Szerkesztve ]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#47) tkesy


tkesy
őstag

Esetleg erre van valakinek valami 5lete?

A probléma lényege, hogy két gép van a tv-re kötve, az ati-s gépen megtalálom azokat a beállításokat, amiket az nvidia-on nem, így jelenleg elég sz@r a képminőség.
(részletek és képek a linkelt hsz-ban vannak)
Előre is köszönöm a segítséget. :R

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#48) Laraxior válasza pityeszka (#46) üzenetére


Laraxior
titán

én vettem 2m-est 2500ért és vettem egy 5mest is 2500ért..különbség semmi. a hosszabb oem. De nem mindegy?úgyse dobozban használom. a 2m-es meg aranyozott,szigetelt,tripla árnyékolás stb...felesleges ficsőrök :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#49) pityeszka válasza Laraxior (#48) üzenetére


pityeszka
őstag

Köszi!Akkor nézek valami óccsóbat. :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50) oszili válasza oszili (#43) üzenetére


oszili
csendes tag

Hali mindenkinek!
Na kipróbáltam a dolgot, de sajnos ugyan az a helyzet mint másoknál, akik előttem írtak. 1680*1050@60Hz felbontásban(ezen használom a 22" monitort) minden jó és szép, de 1920*1080-ban már teljesen mosott, életlen a kép a TV-n, ja és a képernyőt sem tölti ki. Hogy mi lehet a gond fogalmam nincs, elméltileg a single link DVI-D(mindkét végén apa csatlakozóval) tudja a fullHD-t. Sok időm nem volt vele babrálni, még a továbbiakban utána nézek a dolognak, de ha valakinek esetleg van valami ötlete a megoldásra, azt nagyon megköszönném. Ja és ha lehet szájbarágósan :)

(#51) dannyl válasza oszili (#50) üzenetére


dannyl
addikt

Kicsit visszaolvasva már leírták a megoldást. Nekem is ez volt a problémám. Itt írta le a kollega.

[ Szerkesztve ]

(#52) oszili válasza dannyl (#51) üzenetére


oszili
csendes tag

Üdv,
igen olvastam, de sehogy sem tudtam megcsinálni az ott leírtak alapján, ugyanis hiába választom ki a TV(Samsung LE32C530F1W) forrásválasztó menüjéből a HDMI1/DVI-t(persze erre van kötve a kábel is) nem tudok rajta átnevezni semmit. Lehet én vagyok a hülye, vagy tényleg a kábel és/vagy az átalakitó a ludas. Próbáltam már CCC-ből hihozni a dolgot, de onnan se sikerült, a legújabb driverrel(Catalyst 10.12) meg minden. Az érdekes hogy kipróbáltam D-sub kábellel(DVI to D-sub átalakitón keresztül) és ott tökéletes képet kapok 1920*1080-as felbontásban. Azért az már tényleg vicc, hogy jobb az analóg jeltovábbitás mint a digitális. Már tényleg nem tudok mit csinálni :O

(#53) dannyl válasza oszili (#52) üzenetére


dannyl
addikt

Nem olyan értelemben kell átnevezni, hogy te átírod, hanem ott a forrásválasztó menüben a kapcsolatot átállítod PC-re vagy HDMI/PC-re (azt hiszem így írták). Pár gombnyomás a távirányítón. Én is túlmisztifikáltam először.

(#54) Kyller válasza folder06 (#1) üzenetére


Kyller
senior tag

Szasz!

Nekem is hasonló problémám volt. Csak annyi kül, hogy laptopot akartam lcd moncsival (full HD, 21,5") összekötni. Nekem sokkal nagyobb volt a kép mint a monitor, ugymond kilógott a monitorbol. De a monitor beállításaiban volt hogy képarány állítása, 16:9-re volt állítva, átállítottam auto-ra, és woala...A gondom csak ezzel, hogy nagyon ronda. Két gyanúsitottam van: a laptop videokártyája vagy a HDMI kábel, amivel üsszedugtam. Szerintetek?

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#55) dannyl válasza Kyller (#54) üzenetére


dannyl
addikt

Mi az, hogy ronda? Egy kicsit pontosabban kifejtenéd? Interlace-es, pixeles, "túl éles", színhamis?

(#56) Kyller válasza dannyl (#55) üzenetére


Kyller
senior tag

Egyrészt pixeles, recés, stb...Másrészt egyes szövegek, olyan mint ha duplán lennének kirajzolva. Nem hiszem hogy videokártya lenne, mert a laptopomba váltható vidkari van (1 HD5470, meg a i3-as GPU-ja), és átváltottam és a másikkal is ugyanolyan volt. Ki kéne próbálni másik HDMI kábellel, de annak az ára az aranyéval vetekszik... :O

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#57) dannyl válasza Kyller (#56) üzenetére


dannyl
addikt

Nem a kábellel lesz a baj, hanem nálad is a forrásválasztós menüs mágiával... Egy pár hsz-szel korábban ott a megoldás. Ha hülyeséget írok, a guruk majd kijavítanak :DDD

(#58) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem LCD TV és PC összekötésével kapcsolatban HDMI-n keresztül.
Windows 7 operációs rendszert használok és plug-and-play módon tökéletesen működik minden. A kép és a hang is átmegy és tökéletesen szól a tévé hangszóróin keresztül.
Viszont a tévéhez egy házimozi rendszer is van kötve, ami scart csatlakozón történik ugye.
Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható-e valahogy az, hogy a házimozin tudjam hallgatni a gépen futó filmek, alkalmazások hangjait?
A válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#59) ErYcK0308


ErYcK0308
csendes tag

egy ATI Mobility Radeon HD5145 -os videokartyaval ellatott laptopomat szeretnem osszekotni egy samsung le20s51bp lcd televizioval hdmi kabelen keresztul. a kijelzo felbontasa 1366x768 mig a tv felbontasa 640x480. osszelehet e kotni ugy az elobb emlitett dolgokat , hogy a gép felbontasa ne ugorjon le 640x480 ra és mind a 2 kijelzon ugyanazt a kepet lassam? ha igen ez hogy lehetseges?

(#60) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok, új dilettáns kérdés.

Az a feltehetőleg hülye gondolat jutott eszembe hogy csekély beruházással a jelenlegi fő gépemet kötném össze hdmi kábellel a tv-vel, de ehhez kb 10m kábel kellene.
Ehhez kapcsolódó kérdéseim:
Ezt hogy tudom kivitelezni? :)
Samsung Le32c650 tv-hez lenne csatlakoztatva,
a gépem Phenom2 x4 945, VGA asus ati hd5750.
Egyebek között kérdéseim hogy jelveszteség vagy egyéb probléma adódna-e a kábelhossz miatt?
Lehet olyat csinálni az adott konfiggal hogy miközben főgépen monitoron netezek, addig a tv-n lehessen filmet nézni vele fullhd-ben, vagy szintúgy netezni???
Nagyon köszönöm a türelmeteket előre is! :R

(#61) lamevok


lamevok
csendes tag

Császtok, Összeakarom kötni LG M227WDP típusú MonitorTV-met az ASUS 5750 Formula videókártyámmal HDMI kábelen keresztül, de amikor összekötöm akkor a képnek a szélei levannak vágva és torz is a kép:S Tudtok vmi megoldást?:S

(#62) Kyller válasza lamevok (#61) üzenetére


Kyller
senior tag

Állítsd át a képarányt a monitoron auto-ra!

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#63) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok, összekötöttem samsung tv-met pc-vel HDMI-n, leirtak szerint átneveztem szépen, a fullhd kép tökéletes, de nem találom Catalyst beállításban a hangokról semmi és meg sem nyikkan a tv.

Előre is köszi a segítséget!

(#64) Kyller válasza siryeti (#63) üzenetére


Kyller
senior tag

Szerintem a hang beállítások nem a Catalystban lesznek:)

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#65) siryeti válasza Kyller (#64) üzenetére


siryeti
tag

Windows7- ben már átállítottam elötte ATI HDMI output-ot alapértelmezettnek, filmlejátszásnál villog is mellette a potméter oszt ennyi.
Eddig eljutottam azért. :K

(#66) Kyller


Kyller
senior tag

Amúgy megoldódott a kép hiba (HDMI - PC). Az volt a cucc, hogy a moncsi beállításoknál a PC/AV módott kellett átállítani PC-re... :W

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#67) dannyl válasza Kyller (#66) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt mondtuk eddig is :DDD

(#68) Kyller válasza dannyl (#67) üzenetére


Kyller
senior tag

OK, csak kicsit el volt rejtve ez a beállítás... :DDD
De azért köszi a tippet! :R

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#69) dannyl válasza Kyller (#68) üzenetére


dannyl
addikt

Nincs mit ;)

(#70) Krati1982 válasza dannyl (#69) üzenetére


Krati1982
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy samsung lcd-tv-t. összekötöttem a számítógépet vele van is kép minden viszont az egy szépséghiba, hogy a tv-n is 1280x1024 felbontásban jelenik meg a kép, mint a monitoron. Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a tv-n 1920x1080 felbontás legyen a monitoron maradjon a 1280x1024???
Minden tippet szívesen fogadok!

Köszönettel

Krati

(#71) dannyl válasza Krati1982 (#70) üzenetére


dannyl
addikt

Milyen videókártyád van? ATi-nál a catalystban lehet a kijelző beállításoknál, nVidia-nál meg nem tudom már hogy hívjákjában (rég volt nV-m), de hasonló ott is.

(#72) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Hello!

Lenne egy kérdésem.
Van egy Gigabyte HD 4850 Silent cell 1Gb DDR3 GV-R485SL-1GH kártyám, amelyen két DVI csatlakozó van.
Rákötöttem a monitorom ami 1680*1050-es felbontású és a TV-m ami 1360x768. Az egyik az egyik, a másik a másik DVI-ról megy. a TV-t DVI-HDMI átalakítóval és HDMI kábellel kötöttem be.

1. Be lehet valahogy lőni a hangot a TV-n vagy ahhoz külön kábel kell? És ezt hogyan lehet megoldani? Ha külön kábel kell akkor milyen kábelt vagy átalakítót kell beszereznem?

2. Be lehet állítani hogy mindkettőn ugyanaz a kép jelenjen meg, csak az egyik 1680*1050-be a TV-n pedig 1360x768-ba? Nekem nem sikerült beállítani, mindig mindkét kimenetre ugyanazt a felbontást használja és emiatt 1680*1050-ben a TV-n szétesik a kép és zöld csíkok lesznek rajta, használhatatlan.
Bezzeg ha a képernyő kiterjesztését választom a win7-ben akkor a monitorom az ajánlot 1680*1050ben megy a TV-m pedig az ajánlott 1360x768-ban.. De ha ugyanazt akarom másolni akkor..

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#73) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok, új kérdésem merült fel.
Sikerült szépen összehoznom a számítógépet a tv-vel, megy is a médiatár XBMC segítségével, de azt hol tudnám beállítani hogy a tv képernyőn lévő éppen nézett film mindig felül legyen?
Jelenleg ha megy a film lejátszás akkor ha a számítógépen bármit néznék akkor az xbmc képe lemegy tálcára és újra rá kell kattintani, tehát a pc nem használható filmnézés közben.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#74) siryeti


siryeti
tag

Ez ezek szerint másnak is probléma?
Azt hittem egyszerűbb. :F

(#75) synyster


synyster
csendes tag

Sziasztok. Az én problémám az, hogy van egy LG 32LG5500 tv-m, össze szeretném kötni a notebookombbal, hdmi-hdmi módszerrel, de a tv azt írja ki hogy nincs jel. A tv manualjaban találtam egy listát, hogy milyen felbontásan mekkor frissítési gyakoriságot kell állítani, nem megy így sem. Igaz azok, hdmi-dvi -re voltak írva.

(#76) synyster


synyster
csendes tag

Esetleg maradjak a D-subnál?

(#77) Gabtech2000


Gabtech2000
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy lehet-e úgy összekötni FullHD-s TV-t PC-vel, hogy TV műsorokat tudjak felvenni winyóra? Videókártyán (Gainward 8400GS 512MB) HDMI aljzat van. Nem tudom, azt lehet használni bemenetnek is vagy az csak kimenet? Van TV-kártya is a gépben, de vele digitális adásokat nem tudok fogni.

(#78) dave666


dave666
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem Asus lapot (1db HDMI csati), szépen kiviszi a képet a FullHD monitorra is, és a Samsung Ledtv is, minden okés a kép és a hang :)
Olyan kapcsolót keresek amivel tudok váltani a monitor és a tv között, hogy ne keljen mindig átdugni az alaplapnál a csatlakozót.
Tud segíteni valaki, hogy lehet megvalósítani?
Előre is köszönöm :R

Dave666

(#79) frici69


frici69
tag

Philips Lcd tévét kötöttem össze a pc-vel HDMI kábellel ,kép van de,hang nincs.Driver Realtek 2.58 van fenn,mert alaplapi videókártyám van.Abban viszont bizonytalan vagyok,hogy most mi működteti a hangot,mert a nemrég vásárolt NVidia GeeForce GT240 videókártyám telepítésénél is felment egy Audio driver.Az eszközkezelőben így írja:
Hang,videó és játékvezérlők:
NVIDIA High Definition Audio
Realtek High Definition Audio
Audio menedzsere viszont csak a Realteknek van.Egyébként próbáltam már WMP-vel,MP-HC-vel,VLC-vel,WINAMP-al,Splash Pro-val de,egyik sem viszi át a hangot! Windows7 Home Prémium az op.rendszer. Bocsi a tudatlanságomért és várom segítségeteket.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#80) dave666 válasza frici69 (#79) üzenetére


dave666
aktív tag

A tv-n van 4db HDMI csatlakozó.
Csak a HDMI 2-es porton szólt a hang tökéletesen.
Próbáld meg minden Hdmi porton.

Dave666

(#81) nyunyu válasza frici69 (#79) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyreszt az nV Control Panelben legyen bekapcsolva a HDMI hang, aztan media lejatszoban allitsd be, hogy az nV hangkimenetet hasznalja.

Nalam mondjuk a Win7 default hangja van az nV re allitva, mivel lusta voltam hangkartyat venni az elaztatott Au4 helyett, alaplapi zajgeneratort meg be se tudnam kotni az uj erositomre.
(Regin bezzeg meg volt analog 5.1 bemenet...)

Philips TVnek tokmindegy melyik HDMI bemenetet hasznalod, mindegyiken atmegy a hang, csak ha a TV adas hangjat akarod visszavinni erositore, akkor kell az Audio Return Channelt tudo HDMI1 csatit hasznalni.

BTW, nekem explicite le kellett tiltanom a TV hangszoroit, mivel eleg hulyen szolt a hangfalaimmal parhuzamosan :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82) frici69 válasza nyunyu (#81) üzenetére


frici69
tag

Újra telepítettem az Nv drivert és most már van hang . Csak azt nem tudom miért csak max ezt a felbontást engedi az LCD-hez : 1080p,1680-1050(ajánlott),nálad látom engedi az 1920-1080-at.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#83) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Nem biztos, hogy pont ebbe a topciba illik, de nem találtam közelebbit.
Van egy HD4570-el megáldott notebook-om, amit HDMI-n szeretnék rákötni a TV-re de csak 1280*1024(?) -et ajánl fel maximális felbontásban. A specifikációk szerint tudnia kéne:
HDMI output support
Supports all display resolutions up to 1920x1080
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?
Köszi előre is!

(#84) Atti118


Atti118
csendes tag

nekem az lenne a kérdésem hogy összekötöttem a Samsung LCD-vel HDMI/DVI-al ,de jobb képem lenne ha a videókártya HDMI-is lenne? nem átalakitós szerintem igen.

(#85) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni.Van egy Philips FHD LCD-m felszerelve wifivel + minden extrával(csak az mkv lejátszást nem tudja)
Tehát USB kilőve,a hálózat is,hiszen a nem a PC lejátszó szoftverét ill hardvereit használja.

A problémámat tovább nehezíti,hogy a PC Eyefinityben van 3 moncsival,így nem tudom megoldani az HDMI átvitelt.
A CCC látja a tvt,de nem lehet kiterjeszteni vagy kettőzni(azt írja nem kompatibilis asztal konfiguráció,lásd súgó:blablabla)
Hiába látja,ha csak 3x1et enged.

Mit csináljak,van vmi ötlet?

Vki nem tudja hogy lehet eye mellé bekötni egy tvt? :R

thx_gaben

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#86) Gh00st


Gh00st
tag

Még mindig adott a problémám,ha esetleg vkinek van ötlete,ne tartsa magában :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#87) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki tudna abban segíteni hogyan kell a hangot is az LCD tv ki küldeni?
Videokártyám GV-N84STC-512I OS Win7 64-bit, képet már varázsoltam azzal nincs is gond, de a hang az nincs hiába engedélyeztem a hangot az NVidia beállításoknál. Hangkártyám VIA HD Audio Deck

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#88) nyunyu válasza ludla (#87) üzenetére


nyunyu
félisten

hang az nincs hiába engedélyeztem a hangot az NVidia beállításoknál

Miutan az osregi videokartyad nem tud hangot atvinni a HDMIn, igy kenytelen leszel az alaplapi zajgeneratort osszekotni a TVvel egy minijack-minijack kabellel, aztan elvezheted a sztereot :D

(Na, nem mintha a Philips TVm megenne barmilyen hangformatumot, ez is csak sztereo jelet fogad HDMIn.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89) ludla válasza nyunyu (#88) üzenetére


ludla
őstag

Nagyon köszi az infót :) akkor még egy plusz kábel kell :DDD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#90) hentes01


hentes01
csendes tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni. Videokártyámat (Radeon HD 5670) összekötöttem a tv-vel (Samsung LCD). HDMI kábelt használok, mert az a csatlakozó van a kártyán is, illetve a tv-n is. (Utóbbin 3 db.) A képet szeretném áttenni a tv-re, azonban ez nem sikerült.
A Catalist Control Center a számítógépen érzékeli a tv-t. A tv-n azonban csak a fekete háttér van.
A TV menüjében próbáltam állítani, de semmi eredmény.

Tudnátok tanácsot adni, mit kell tennem, hogy a számítógépről legyen kép a tv-n? Kihagytam esetleg valami fontos infót a leírtakból?

(Ha lehet, részletesen írjatok, mert új vagyok a "szakmában")

Üdv, szép napot...

(#91) Pusy


Pusy
csendes tag

Üdv.

Olyan problémám van, hogy a PC-re rá volt kötve HDMI-HDMI kábellel egy Samsung plazma TV. (GTS 250-es kari). Minden működött tökéletesen.

Ismerősöm Ati HD4550es kártyájával azonban semmi. Most vettem egy új kártyát (HD 5770), amivel szintén nem működik.

A TV-n az a felirat jelenik meg, hogy nincs jel, a számítógépen pedig nem érzékeli a TV-t, mint második képernyő. Csak a monitoromat látja.
Legújabb driverrel is kipróbáltam.

Ha visszateszem a geforce-os gépre, simán megy.

Már szét olvastam a fórumokat, de hasonló problémával nem találkoztam. Ha valakinek van ötlete segítsen. Olyan csak nem létezik hogy a TV-m nem kompatibilis Ati kártyákkal...

Köszi.

(#92) Maylow


Maylow
csendes tag

Sziasztok, Vásároltam egy Samsung Full hd tv-t össze kötöttem a számítógépemmel, : video kari GeForce gt 240-es, hdmi kábellel, a tv-n három hdmi bemenet van az elsőbe dugtam bele, a hangot nem viszi át, illetve nagyon fura képet produkál, végig olvastam a hozzászólásokat, de ilyen jellegű képi problémával nem találkoztam egyikben sem, vagy elkerülte a figyelmemet, minden esetre kérném a segítségeteket hogy mi ilyenkor a megoldás hogy rendes legyen a kép.

(#93) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Sziasztok!
A kérdésem csupán annyi,hogy mennyiért vegyek HDMI kábelt? mert van 3m-es 3k-ért és 10k-ért is...Az aranyozás számít valamiben?

(#94) Maylow válasza hajraolaj1 (#93) üzenetére


Maylow
csendes tag

Szia! Én aranyozott végűt vettem 10m-erest neten rendeltem 2400 ft volt plusz posta , Vaterán nézz szét!

(#95) zsoltyy válasza banhammer (#20) üzenetére


zsoltyy
tag

Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Vazzzzzzzz

Mit szerencsétlenkedtem ezzel :)) Eszembe nem jutott volna, hogy nevezzem át PC-nek, nekem DVI PC volt.

Hát LOL.

Köszi a helpet :)

990-es SkyShowtime Acc átadó.

(#96) Skribi


Skribi
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy most vettem egy Sony Bravia KDL-32EX600 típusú TV-t és HDMI-t bedugtam tv be majd a vga-ra és sehogysem akarja felismerni egyik a másikat.
Ha valaki tudna valami megoldást azt nagyon megköszönném már szenvedek vele nagyon :/

(#97) #65675776


#65675776
törölt tag

A témának van egy másik, bővebb topicja, folytatás ott. LCD TV monitorként - jó választás?

Ezt zártam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.