Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretnénk egy gyűjtőtémát létrehozni a külső 3,5''-es mobil rackeknek. Ha bármilyen kérdésed van ezekkel kapcsolatban, kérünk, itt tedd fel! Ezzel párhuzamosan bezárjuk és átirányítjuk ide az összes ide vonatkozó kisebb mobil rack témát.

Kérünk mindenkit, hogy mielőtt felteszed a kérdésed, olvasd át a topikot, hiszen lehet, hogy már a választ is megtalálod!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) Hulot


Hulot
tag

Egy külső adattárolót szeretnék venni.
Igy kompletten keressem, vagy venni kell egy vincsesztert meg egy tartó dobozt? Sulinetben össze lehet ilyet hozni?
Köszi

(#3) kovacsson válasza Hulot (#2) üzenetére


kovacsson
tag

van komplett megoldás is, pl. a freecomnak van egy ilyenje - nézd meg depo-n. de igazából nem érdemes kompletten venni szerintem

vettem egy 120 gigás freecom FHD-1 (lehet hogy nem pontosan emlékszem ma típusra) külső USB2.0 vinyót, nagyon királyul néz ki, de igazából egy egyszerű Samsung vinyó van benne, ami még csak nem is cserélhető.

a szoftver nem sokat tesz hozzá (én azt gondoltam, h amiatt lehet érdemes), mivel lényegében a Windows Táska funkcióját használja és nem is nagyon tesz hozzá ehhez képest.

szóval jobban jársz, ha veszel egy sima vinyót és egy külső keretet külön-külön.

(#4) Caesarion


Caesarion
aktív tag

vettem egy Spire sp-103as 3'5''ös méretű külső keretet, aminek usb és firewire kimenete is van. ( mert elvileg az utóbbi csatlakoztatás nem terheli meg annyira a processzort..ez igaz?) Amikor az usb portos megoldással csatlakoztatom a géphez akkor gond nélkül azonnal felismeri a vasat, de firewirenél nem.

IBM 80Gbos a vinyo, op.sys.:WinXp, notebookhoz csatolnám ahol a 6pi-es firewire.hez egy 4/6os átalakítót kellett közbetoldanom. Konkrétan az átalakító az iPodomtól vontam el, de elvileg működnie kéne... telepíteni kéne valamit vagy más b4sztam el?

illetve még egy kérdés, nem találok sehol leírást arról hogy a szakszerű lecsatlakoztatás a gépről hogy történik... a rack-en van egy on-off billenőkapcsoló, ami a tápot kapcsolja ki/be.
Csak simán rádugom a gépre és On majd ha már nem kell akkor off, vagy ezzel ártok a vinyónak és inkább a gép indításakkor csatlakoztassam a kisvasat?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5) Caesarion válasza Caesarion (#4) üzenetére


Caesarion
aktív tag

UP

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#6) ra^ven


ra^ven
senior tag

Ne haljon meg a topic, én is szert tennék egy spire sp 100 ra de nem tudom milyen előnye hátránya lenne.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7) Caesarion válasza ra^ven (#6) üzenetére


Caesarion
aktív tag

én egy olajcsapágyas WD-t használok benne, halk mint az istennyila, mondjuk az sp103-nál a firewire kaput csak tegnap tudtam kipróbálni, mert haver gépén le kartam tesztelni. Talán leheletnyivel volt gyorsabb. ( notebookhoz 4/6 pines átalakító kell, de még nem sikerült rávennem hgoy felismerje...)... szóval eddig sp100asként azaz sima usb portos mobil rackként használtam. Melegedést nem éreztem, bár nemerről szerkeztem a dolgokat, de a mozifilm lejátszás nem vette túlzottan igénybe. Kicsit erősek a kábelek, nem tudom annyira hajlítgatni mint szeretném , de ez legyen a legkevesebb gond vele....

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#8) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok,
Külső HDD-vel kapcsolatban lenne 2 kérdésem:
Sulinetben még kapható (elvileg, nemtom van-e raktáron valamelyik boltban) WD USB 2.0-ás külső vinyó.

Namost, van a Passport típus (direkt notebook-hoz), ami szerintem 2,5''-os, és marha drága (40 fölöltt van a 80g-s), viszont ahogy néztem a honlapján, lassú is... :(
Az Essential modell (160gb) viszont jobban hangzik, 34k-ért..

Van valakinek tapasztalata ezekkel?

Ez utóbbi megéri, vagy ne szórakozzak vele?
Inkább vegyek 1 rack-et, meg egy ''sima'' 200-as Samsungot, pl.?


[Szerkesztve]

(#9) VVoid válasza ponti_ak (#8) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
nekem van egy WD Passport 80 GB. Valóban 2,5-os, 5400 rpm, súlya kb 200g. Sebessége 30 MB/s körül mozog. Nem melegszik, hangja egyáltalán nincs, és mivel nagyon könnyű és kicsi, kényelmes hordozni, és strapabíróbb, mint az asztali, 3,5-os vinyók. Nekem nagyon bevált.
Hátránya, hogy drága és egy 3,5-oshoz képest lassú. Ha nem akarod sokat hordozni és nem fontos, hogy bármikor rádughasd különösebb macera nélkül bármelyik gépre, akkor olcsóbban kijössz más megoldással.
Az Essential-lal kapcsolatban az az aggasztó, hogy nincs aktív hűtése. Lehet, hogy jobban jársz, ha veszel egy minőségi, ventis alu racket, és bele egy vinyót.

(#10) ponti_ak válasza VVoid (#9) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ciao,
Köszi az infókat. Biztos nincs aktív hűtés az Essential-ban? (honlapon tényleg nem lattam, mondjuk..:U) Mert akkor felejtős...

Nagyon nem lenne mozgatva szerintem a cucc, emiatt is tendálok a nagyobbik (fizikailag, és tárterületben egyaránt..) felé.. Nameg persze az ára.. kár hogy a Passport ilyen marha drága....

Namég agyalok kicsit, aztán úgyis az lesz, ami lesz (.. raktáron eladó Sulinetbe.. :D)

(#11) VVoid válasza ponti_ak (#10) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én is a honlap alapján mondtam, hogy az Essential-nak nincs aktív hűtése.

Szerintem veszel egy vinyót, és hozzá egy racket, akár belsőt, akár külső USBst. Az sem annyira mellékes, hogy az Essential meg a Passport garanciája 2 év, míg a WD egyéb vinyóira 3 év.

Amúgy 2,5-ös vinyó+külső racken is el lehet gondolkodni, jó rack pár ezer ft-ért beszerezhető, és pl. a Hitachi vinyók egész jó árban vannak, 3 év garival, és így olcsóbban kijön, mint a Passport.

(#12) Caesarion válasza Caesarion (#4) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Up.

1) 4/6 pin iPodból okozhat fennakadást a firewire forgalomban
2) szakszerű lecsatlakoztatás a gépről...?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#13) ponti_ak válasza VVoid (#11) üzenetére


ponti_ak
addikt

A második variációra én is gondoltam már, de eddig Sunyinetbe nem láttam 2,5-es vinyót.. lehet h. akkor marad a 3,5''+ rack megoldás.. :U Az a legolcsóbb.

Megyek is, keresek valami jópofa rack-et.
Esetleg tud valaki ajánlani nekem 1-et? Nincs tapasztalatom ilyen téren..
Legyen csendes, hideg, és megbízható. :D

Olyan létezik, amit on-the-fly le-fel tudok kötni a gépre?
(lusta vagyok rákeresni... :) )

(#14) VVoid válasza ponti_ak (#13) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én két Enermax belső racket használok több mint három éve. Megbízható és hideg, két venti elöl plusz egy nagy alul, pontos típust nemtok, nem láttam már ilyet sehol. Még egyik ventit sem kellett cserélni, bár időnként meg kell biztatni őket egy kis gépzsírral... Csendesség, hát relatív...
Szerintem érdemes körülnézi, milyen Enermax rackeket lehet kapni, mert minőségi cuccok.

Külső (USB v. Firewire) racket tudsz on-the-fly le-fel kötni a gépre.

(#15) takyka77


takyka77
tag

Szevasztok!
USB2.0-án vagy Firewire-n keresztül mekkora sebességet lehet elérni másolás közben? (külső vinyóról belsőre)

(#16) ponti_ak válasza VVoid (#14) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszi!
Mennyibe fáj egy ilyen Enermax rack?
Csak mert közben gondolkodtam, és rájöttem, hogy az Essential modell még mindig mobilabb (és elegánsabb) megoldás lenne, mint egy belső rack.. :U

A külső rack-ek viszont elég drágák (3t-ben néztem valami aluminuimosat, 8.900-ért, bah... :) ), akkor már inkább ne legyen cserélhető az a WD 160-as az original külső (és szép :D) USB-s rack-ben..
3 év gari is van rá, szóval ha nem valami noname boltba veszem, nem bukhatok túl nagyot (remélem). Nna, most jól rábeszéltem magam, mi? :))

Csak kéne 1 kis info, hogy mennyire hangos/melegszik :F.
Ha lesz időm, rákeresek...

Kösz még1x.
p_a

(#17) VVoid válasza ponti_ak (#16) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az Enermax rackek nem túl olcsók, én annak idején kb 5-6k-ért vettem.
Ha jól tudom, az Essential-ra csak 2 év gari van.
Amúgy szokványos WD vinyó van benne, nekem van kettő, egy 80-as és egy 120-as. Nagyon halkak, állítólag a nagyobbak (>200 GB) már sokkal zajosabbak. Jóval kevésbé melegszenek, mint a Seagate vagy a Maxtor. Ennek ellenére engem mégis zavar, hogy az Essential-nak nincs aktív hűtése. Én az említett rackben használom a WD-ket, SMART alapján kb. 31-37 fokosak.

(#18) ponti_ak válasza VVoid (#17) üzenetére


ponti_ak
addikt

Gari: A 3Testőrnél 3-mat írnak az árlistán.. :U

Hűtés: Hááát, lehet hogy gáz lesz vele, de szvsz azért olyan rácsos a burkolata, hogy tudjon azért szellőzni.

Szerintem a sz.gép-házon (ami ugye általában kicsit melegebbb, mint a sima szobahőm)kívül nem lehet vele gáz, csak nem úgy tervezték, hogy szétmenjen a hő miatt... Max rádobok / melléteszek egy Silent Blade-et, hogy fújdogálja..
...a zajosság megint más tészta...

Ha találok valami értelmeset róla, belinkelem ide.. ;)

(#19) erdoke válasza takyka77 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ez sok mindentől függ, de USB 2.0-nál max. 31 MB/s, firewire-en max. 35 MB/s amit láttam. Több chipsettel/vezérlővel is próbáltam már, többféle külső keretet.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Caesarion válasza erdoke (#19) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Hy erdoke, #4 hsz.-re is tudnál vállaszolni? hálás volnék.. :DDD

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#21) erdoke válasza Caesarion (#4) üzenetére


erdoke
titán

Firewire átalakítót még nem próbáltam, de ha szabványos, akkor működnie kellene.
Mit jelent a ''nem ismeri fel azonnal''? Nem jelenik meg a meghajtó az eszközkezelőben, vagy sárga felkiáltójellel jelenik meg, vagy csak betűjele nincs?

A legjobb aláírás a héten

(#22) ponti_ak válasza ponti_ak (#18) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nah, megisvan:
Bővebben: link

''The drive doesn’t have any fans that is why it is very quiet during operation.''

A tesztből kiderül - bár itt a 320-ast tesztelik, és ha jól értettem, akkor a hálózati sebességre van kihegyezve az összehasonlítás - hogy a Maxtornál jobb, halkabb, gyorsabb (főleg kisméretű file-ok esetében).
Igaz, hogy Gigabites hálókártyát nem támogat, csak 10/100-ast, de nekem nem is erre kell, hanem USB-s kapcsolatra, arra viszont szvsz jó lesz. :C

Mielőtt megvennném (ill. egyáltalán megkérdezem, hogy lehet-e még kapni): valaki, akinek van kedve kicsit olvasgatni, mondana véleményt róla? :F

Megköszönném.
p_a


Bár kicsit OFF a dolog, de valamilyen szinten azért kapcsolódik a 3,5-es külső rack témájához, remélem maradhat továbbra is itt.. :)

(#23) ponti_ak válasza ponti_ak (#22) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hajjaj, asszem kicsit mellényúltam... ugyanis a Netcenter nevű csoda ''kicsit'' különbözik az általam kinézett terméktől... :B

Sorry, ezt benéztem. :(

A lényeg, hogy az előbb linkelt verzióban van USB hub, és 8Mb a buffer-e.. Bővebben: link.

Kezdek picit tanácstalan lenni megint..
Merthogy gondolom az a 8Mb vs 2 Mb azért nem mindegy.. ugye :F

(#24) VVoid válasza ponti_ak (#23) üzenetére


VVoid
aktív tag

Kérdés, mire akarod használni. Gondolom, háttértárnak, azért is választanál külső USB-s vinyót. Rendszervinyónál lehet, hogy gyorsít valamelyest, de külső vinyónál, hát, nem hiszem. Ott inkább az USB/Firewire a meghatározó a sebességben, nem a cache.

(#25) VVoid válasza ponti_ak (#23) üzenetére


VVoid
aktív tag

Egy adat az Essentialról a WD honlapjáról: operating temperature: 0° C to 40° C. Ez azért elgondolkodtató. Ugyanennyi a Passport-ra, amit megértek, mert a 2,5-ös vinyó nem melegszik nagyon. Az enyém több órás használat után is csak kézmeleg, bármiféle hűtés nélkül. De a 3,5-ös vinyó, hűtés nélkül könnyen túlhaladja a 40 fokot. Amúgy a WD 55 fokig garantálja a működést az asztali vinyóira, és mivel az Essential egy WD Caviar-t takar, nem igazán értem a 40 fokot.

(#26) ponti_ak válasza VVoid (#25) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nah, azt hiszem itt van a mese vége, megtaláltam a nekem való tesztet: Bővebben: link
Hát... nem valami szívderítő, bár igazából nem is tudom, hogy mit vártam tőle...
...hmm, tanulópénznek azért jó volt: így jár, aki láma, és előbb kérdez, és csak azután gondolkodik.. :U

Konklúzió:
Ez így nem fog menni (bár adattárolásra kellene főleg, szóval a sebesség akár elég is lehet), mert a melegedéstől tényleg nagyon megszívhatom.. mégiscsak marad a ''sima'' vincsi külső keret megoldás.. nem lesz ilyen halk, de legalább nem gyullad majd meg.. :)

VVoid: Köszönöm a segítséget, meg a türelmet. :D


ui: az operating temp az inkább nem az üzemi (megkívánt környezeti hőmérsékletet) jelenti itt :F Csak kárdezem, mert nekem nem egyértelmű..


[Szerkesztve]

(#27) VVoid válasza ponti_ak (#26) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szívesen. :D
Ez a link nekem is jól jött. Hát ez a 18 MB/s igencsak kevés. A Passport 30 MB/s körül megy nekem. Nyilván a vinyó ennél gyorsabb, ott vagy az Essential USB-jével, vagy a szgép USB-jével van baj, amivel tesztelték.
Valamikor én is törtem a fejem egy Essential beszerzésén, hát jól tettem, hogy inkább a Passportot választottam. Igaz, nem olcsó megoldás, de halk, hűvös, könnyű, strapabíró, hordozható, és 80 Gb-nél többre nem is volt szükségem.
Amúgy teljesen mindegy, mit adnak meg a gyártók az operating temp.-nél, általában azt mondják, 43-44 fok fölé ne nagyon menjen a vinyó hőmérséklete.

(#28) ponti_ak válasza VVoid (#27) üzenetére


ponti_ak
addikt

Namég 1 pár..

Az Amazonon van még 5 review, de az mind csak amolyan ''a-gazda-szeme-hízlalja-a-jószágot'' típusú.. :DDD

Azért jó tudni, hogy vannak emberek a földön, akik elégedetten használják.. :U

(#29) asterx válasza parandroid (#1) üzenetére


asterx
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémába futottam bele a külső USB 2.0-ás rackkemmel. Egy 200 gigás Samsung IDE vinyó van egy Vantec NexStar házban és FAT32-re van formázva az egész, egy partícióval. Gondoltam ezt a formátumot minden oprendszer tudja írni és olvasni is, és mivel fotókat akarok rajta tárolni (értsd több megás fájlok) mindegy a klaszter méret. Adott két gép, egy notebook Windows XP-vel, meg egy asztali Windows Me-vel. Az a helyzet, hogy az XP hibásan olvassa be az adatokat a lemezről, azaz a képek szépen szétesnek, míg a Me-nek semmi gondja. Már teszteltem a dolgot, az XP-s gép egyik csatlakoztatásnál az egyik fájlt nem tudja rendesen megnyitni, másik csatlakoztatásnál a másikat. Me alatt minden fájl jól megjelenik. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#30) asterx válasza asterx (#29) üzenetére


asterx
csendes tag

Ezek szerint csak én találkoztam még ezzel a problémával? A vicc kedvéért Linux alatt is kipróbáltam a racket és ott is gond nélkül működik. Értem én ezt? Az XP SP2 miért nem szereti?

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#31) LesClay


LesClay
csendes tag

Hello!

Valami olyan külső USB 2.0-ás HDD házat keresek, amibe több (min. 2) 3,5 HDD (IDE) is belepakolható. Létezik egyáltalán ilyen?

(#32) dain


dain
tag

egy pár órája keresek, de nem nagyon sikerült választ találnom:

létezik sata wincsikhez külső, usb hdd ház? ha igen, hol lehet megvenni?

előre is köszi a válaszokat :)

my days are darker than your nights..

(#33) dain


dain
tag

pls legalább azt írjátok be, ha nem találkoztatok még vele egyáltalán

itt a ph-n olvastam még régebben egy hírt egy usb/sata vezérlő chipről, szóval létezni elvileg létezik..

my days are darker than your nights..

(#34) dain


dain
tag

up

kezd olyan érzésem lenni, hogy ezeknek az általános topic-oknak nem sok értelme van, senki nem kattint rá (főleg rendszeresen) ilyen önmagában érdektelen címre :(

my days are darker than your nights..

(#35) asterx válasza dain (#34) üzenetére


asterx
csendes tag

Csak hogy ne juss az én sorsomra a kérdéseddel: ;)
A Vantec honlapon láttam ''coming soon'' felirat mellett ilyet (azaz SATA - USB házat), de boltban még csak SATA - eSATA-val találkoztam.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#36) McCoy20


McCoy20
tag

Hali
Abszolút amatőr kérdés: :DDD
Egy haverom vett nemrég egy sima WD 80Gb-os vinyót sima PATA csatisat.
Most azon filózik hogy jó lenne hozzá valami külső USB 2.0-ás rack.
Az a kérdésem hogy ha ezt a vigyót beletenné a rack-be akkor működne-e
mint egy sima vinyó vagy kell hozzá még valami más is?
Milyen rack-et javasoltok 10k-ig?
Előre is köszönöm :R
McCoy

(#37) Male válasza McCoy20 (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kell hozzá semmi más. Pontosabban legyen USB 2.0-ás port a gépén, olyan, ami működik is normálisan.

Ha valóban a rackben használná huzamosabb ideig (szóval nem 2-3 percekre alkalmanként), akkor lehetőleg olyat vegyen, amiben van venti, vagy legalább alumíniumból van, ami hozzá is ér a vinyóhoz. Mivel elektronikát bele nem olyan sokan gyártanak ha jól tudom, így nagyon nem lehet melléfogni (az enyémen pl semmi márkanév nem volt, csak egy nagy ''High Speed USB 2.0'' felirat, mégis tökéletesen működik).

[Szerkesztve]

(#38) jediweb


jediweb
aktív tag

Nekem Coolink 5,25'' Extrenal Enclosure (alu) van dvd is belefér IDE csatival
persze USB 2.0. Létezik fireware csatlakozóval is.
Egy csatlakozó oldali 4 mm -es aktív hűtő van benne elég hatékonynak tűnik.
Egy Samsung IDE 120 GB raktam bele és mértem a hőmérsékletet ,
ami a gépben max 32 fokos volt , a dobozban terhelés nélkül simán 40 fok volt.
Beszereztem egy GlacialTech IceCrown HDD hűtőt, aktiv és passzív taggal.
A passzív rész-t ráraktam a 120 as winyóra ami így együtt pont belefér a dobozba,
csak a passzív hütő rögzítésére kellet 4 furatot fúrni.
Azonban mivel egy műanyag lap a 3.5'' collos betét és egyben ekkor előlap is
lenne, persze már nem férne bele. Beszereztem egy előlapi HDD hűtőt
2 motoros. Kb 1300 Ft. Tökéletesen passzol még a furatok is. Ezen egység
így éppen pont elfér és tuti tökéletes és még pofás is.Mintha gyári lenne,
semmi barkács kinézet.A két plusz kis ventit a táp (külső) még bőven elbírja.
(2 * 0.08 A.) A hőmérséklet kb 30 percen keresztül terhelgetve is 28 fok,
ami abszolútt tökéletes. A külső ház 9-10 eft a GlacialTech IceCrown
HDD hűtő 6.500 FT, de megmaradt az aktív rész, amit felszereltem
a házban lévő 250 GB SATA II Samsung vinyóra.
Mérete: (mm): 145x146x41 Zajszint (dBA): 15 ami ugye semmi,
a 19 dBA-t sem hallani nem ezt.A gépben lévő vinyó hömérséklete
24-26 fok terheléstől függően. - Excellent.
Ez a megoldás tökéletesen üzembiztos, de persze lehet, hogy hűtés nélkül is jó ,
pláne ha nem tartós üzemen van. Egyébként a Samsung vinyók kevésbé melegszenek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

jediweb

(#39) McCoy20 válasza jediweb (#38) üzenetére


McCoy20
tag

Köszike az infót. :R
Még azt szeretném megtudni, hogy ha mondjuk egy 2.0-ás racket egy 1.1-es USB-re kötök rá akkor is muxik-e?

(#40) _Petya_ válasza McCoy20 (#39) üzenetére


_Petya_
őstag

Működik, de lassú lesz.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41) jediweb


jediweb
aktív tag

Valóban lassú lesz 1.1 USB-vel de működni fog. Bár plusz költség , de be kell szerezni egy USB 2.0-as PCI kártyát az ALIEN Computers-nél ( Király utca) 2.300 FT abszolút elfogadható ár ennél olcsóbban nem nagyon kapni, egy régi gépbe itt vettem, tökéletesen működik, 4 külső 1 belső van rajta, bőven sok.

jediweb

(#42) Tommer


Tommer
tag

Sziasztok!
Lenne nekem is egy kérdésem, ez a külső eszköz ugyibár USB 2.0 -án keresztül (is) csatlakozik a géphez, namármost szükséges hogy a vinyó 1 partició legyen, vagy lehet több is! A külső rack-ben lévő elektronika le tudja ezt kezelni? Egy 250 GB -os vinyót nem szeretnék 1 partícióban hagyni (és persze nem is fogok)!
Van valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben, vagy szívás a dolog!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

AMD Ryzen

(#43) jediweb


jediweb
aktív tag

Nálam egy 120-as van külső usb 2.0 dobozban 4 elsődleges partíción
ennyit enged meg max elsődlegesből, de egyébként akárhány másodlagos lehet
u.u mőködik ebből a szempontból, mintha a gépben lenne.

jediweb

(#44) ovecs


ovecs
senior tag

Hi all!
Szeretnék venni vmi Usb racket 3,5'' max. 6k-ért
Írjátok meg plíz hol lehet venni olcsón/ a legolcsóbban

thx.

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#45) birno


birno
addikt

Hi!
Valami olcsó megoldással szeretnék néhai adatszállítást megoldani.
Elöszőr arra gondoltam veszek egy 4 GB-s pendriveot, de nagyon drága, ekkor olvastam ezekrőla 3,5'' külső vincsikről.
Az már tiszta, hogy 1.1-ről is megy csak azt nem értem, hogy ilyenkor csak ez látja el árammal vagy külön be kell dugni?Ha be kell dugni akkor gondolom nem egy tápcsatival, hanem közvetlen a konnektorba?Azt is mondták, hogy lehet 2 porthoz kell csatlakoztatni s csak úgy megy.Ez mitől függ?A vinyó méretétől?
Gondolom ebbe bármilyen mezei pata vinyó bele megy igaz?
Win xp-nél kell-e valami külön drivert telepíteni vagy simán felismeri?
Van-e valami különösebb macera az összerakásával vagy a csatlakoztatással?
Légyszi világosítsatok fel, elég fontos lenne!
Előre is köszi!

(#46) VVoid válasza birno (#45) üzenetére


VVoid
aktív tag

Konnektorba kell dugni, nem elég az USB-n keresztül kapott áram. Elvileg bármilyen 3,5-ös PATA vinyó belemegy, az XP gond nélkül felismeri.

(#47) birno válasza VVoid (#46) üzenetére


birno
addikt

Köszi, még annyit, hogy melyiket ajánlanátok kb heti egyszeri használatra pár órára ami olcsó, de megbizható is?

(#48) birno válasza birno (#47) üzenetére


birno
addikt

UP hétfőn már szeretném megvenni.

(#49) birno válasza birno (#48) üzenetére


birno
addikt

Én pl ezeket néztem:

[link]
[link]
[link]

(#50) birno válasza birno (#49) üzenetére


birno
addikt

UP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.