Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3145) sanhose


sanhose
tag

Sziasztok!

2016.01.26-án vettem egy LC-POWER LC-25U3-Becrux-ot, amelyet egy nem megfelelő táppal kinyírtam, a HDD-t felpörgeti azután leáll, kék LED nem világít. A garanciával nem akartam bajlódni, (ha esetleg valaki így tudja gariztatni az edigitalnal akkor egy jelképes összegért postázom neki) ezért vettem egy ICY BOX IB-111Stu3-Wh Docking Station-t, ezzel kapcsolatban osztanám meg a véleményem.

ICY BOX IB-111Stu3-Wh HDD Docking Station

Csomagolás/Tartozékok
Az alábbi képeken a csomagolásról, illetve magáról a dokkolóról láthatóak képek.
Tartozékok:
- maga a dokkoló
- USB 3.0 Type B kábel 64 cm hosszú
- Gospell/Gospower márkájú adapter kb. 120 cm hosszú [link]
- manual






A képeken látható szürke rész teljesen fém, azon belüli rész pedig műanyag, a dokkoló alján látható fekete pedig csúszásgátló anyag, amely szerintem elég jól tapad.
Nyílás méretei:
- 2,5" nyílás mérete: sz: 11 mm, h: 78 mm
- 3,5" nyílás mérete: sz: 27 mm, h: 104 mm

CHIP: ASM1153 PID:1153 (ha jól láttam a kis résen keresztül, ugyanis a NYÁK-hoz hozzáférni, csak a csúszásgátló fekete lap, ami ragasztva van, leszedése és a csavarok kicsavarása után lehet.)
UASP nem támogatott. Az alábbi képen látható.

Hard Disk Sentinel és MPTool információk

Hard Disk Sentinel
Az alábbi képeken látható, hogy a Hard Disk Sentinel felismeri a dokkolóba csatlakoztatott WD Blue-t.




MPTool2.02
A program szerint a dokkoló nem támogatja az alvó módot (HS = HDD Standby), illetve a kikapcsolást (Idle Timer). Ez elsőre rossz hírnek tűnik, mivel az ASM1153 chippel szerelt külső rack-eknél ez a két érték nem módosítható.
De, és itt jönnek a meglepetések:
1. annak ellenére, hogy a HDD Standby Status (HS = HDD alvó módhoz, kikapcsoláshoz kell lsd.: Topik összefoglaló) értéke X, a dokkolóban lévő WD Blue kb. 30 másodperc után teljesen leáll. Kipróbáltam egy HGST Z5K500-500 2,5" (2013. jan. 22. gyártású) merevlemezzel ez az érték 40 másodperc volt. Sajnos az eltérő idők okára nem tudtam rájönni.
2. annak ellenére, hogy az Idle Timer Status (rack/dokkoló kikapcsolás ideje) értéke Never, a dokkoló 8 perc után kikapcsol.
Az alvó módból való visszatéréssel nincs gond, ha használatba vesszük a dokkolóban lévő HDD-t, még akkor sem, ha kikapcsolt állapotban van a dokkoló.

Itt kell megemlítenem egy FONTOS információt.
A leválasztásnál, ha WD HDD-t használunk, a 8 másodperces fejparkolás idejét is vegyük figyelembe. Ugyanis, amikor az op. rendszerünkről leválasztjuk a dokkolót és a kék led kikapcsol, ezután a HDD még végez egy fejparkolást, ha ezen időintervallumba nyomjuk meg a dokkoló ON/OFF gombját a HDD berántja a fejet a parkolóvillára, ekkor lehet hallani egy kattanást.

Ha valakit zavar a gyakori fejparkolás lehet használni a Hard Disk Sentinel "Lemezek leállításának akadályozása" opciót, amelyet a Beállítások / Lemez Figyelés menüben találhatunk. Ezen opció használatakor azonban búcsút kell vennünk a 8 perc utáni kikapcsolástól.

Tesztek
Tesztkörnyezet:
- ASUS X55A-S0223D notebook,
- Kingston V300 120 Gb SSD
- Crucial 8 GB RAM
- Icy Box IB-AC642 optibay,
- Op. rendszer Windows 10 Pro 64 bit.
A külső HDD egy WD Blue (WD5000LPVX) 500 GB 218 GB adattal.
A teszteket elkészítése során a dokkoló a gép USB 3.0 portjához csatlakozott.

Windows alatt

ATTO:

Crystal Diskmark
Bal oldalt a néhai LC-POWER Becrux, jobb oldalt az ICY BOX IB-111Stu3-Wh eredményei.

HD Tune 5.60


Linux alatt
GNOME Disk

dmesg, fdisk

lsusb, smartctl, hdparm, hddtemp

Végszó
Kezdjük először a NYÁK-on található chippel. A fórumban olvasottak alapján elég szomorú lettem, hogy az ICY BOX IB-111Stu3-Wh dokkolóm ASM1153 chippel van szerelve, de később használat közben jött a meglepetés, a dokkoló 8 perc után kikapcsol. Nem tudom hogyan csinálták a RaidSonic-nál a tervezők, de gratulálok nekik. :)

Engedélyezett/tiltott UASP az én konfigurációmnál nem jelentett különösebb sebesség növekedést, ahogyan az a Crystal Diskmark képernyőmentésnél látható. Egyedül a 4K Q31T1 olvasásnál teljesített látványosan rosszabbul a néhai Becrux-nál.
Linux alatt, ahogyan King Unique fórumtárs is írta ebben a tesztben a GSmartControl és a Smartctl nem ismeri fel a S.M.A.R.T adatokat, ez ennél a dokkolónál is helytálló.

Sebesség terén a tesztek alapján átlagosan 92 Mbyte/s-re lehet számítani.
Mit jelent ez a valóságban? Másolási/olvasási sebesség min. 48 MByte/s és max. 110 MByte/s között mozog. 218 GByte adat átmozgatásához az Icy Box IB-AC642 optibay-ről a dokkolóra 90 percre volt szükség, ez átlagban 41 MByte/s jelent. Természetesen a 218 GByte adat között voltak pár Kbyte-os és több tíz GByte-os fájlok is.

Az op. rendszer alvó állapotban helyezése után USB 3 porton a dokkoló leáll, a kék LED kialszik, majd újra bekapcsol, ez mind linux mind windows rendszeren megfigyelhető. Linux alatt USB 3 porton nem választató le a dokkoló, mert újra felcsatolja. USB 2 porton ezek a problémák azonban nem fordulnak elő. A HDD alvó módból való visszatéréssel nincs gond, ha használatba vesszük a dokkolóban lévő HDD-t, még akkor sem, ha kikapcsolt állapotban van a dokkoló.

További kérdésekre a termékkel kapcsolatban szívesen válaszolok.
A cikk megírásához King Unique segítséget köszönöm.

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#3147) sanhose válasza jeni (#3146) üzenetére


sanhose
tag

NYÁK-on nem látok fekete részt. Nekem nem érte meg a garanciális utánajárást, mert mire bemegyek személyesen a Edigital-hoz, meg már ott el is fogyott addigra.

Gondolom erre gondolsz IB-120StU3-Wh. Akkor neked is ASM1153-as chippel van szerelve?

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#3154) sanhose válasza King Unique (#3150) üzenetére


sanhose
tag

Nem tudom én is meglepődtem, néztem a WD odalát ez egyiken (Western Digital Warranty Check) azt írja, hogy Invalid Serial Number. A másikon meg (Western Digital Warranty Check for End User), hogy No Limited Warranty (Product was originally sold to a system manufacturer. Please contact the system manufacturer or the place of purchase for warranty service.)

Nem USB porton történt,hanem egy 12V-os táppal.

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#3308) sanhose


sanhose
tag

Sziasztok!

Az ASM1153 (ASMedia) chipeknél érdemes linux (UBUNTU 16.04) alatt újra tesztelni a S.M.A.R.T adat kijelzést.

Úgyanis, ahogyan írtam az ICY BOX IB-111Stu3-Wh HDD Docking Station tesztjében, "a GSmartControl és a Smartctl nem ismeri fel a S.M.A.R.T adatokat, ez ennél a dokkolónál is helytálló."

A fenti kijelentés ennél a dokkolónál (UBUNTU 16.04 alatt) már nem állja meg a helyét, ugyanis a GSmartControl és a Smartctl is felismeri a S.M.A.R.T adatokat. :))

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.