Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#842) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Egy RaidSonic külső házba még mindig a Hitachi 5K1000 a leggyorsabb?
Fontos volna a sebesség, ezért kérdezem.
úgy látom a szekvenciális írás olvasás ennél a típusnál kb. 110/110

Van esetleg ennél is gyorsabb alternatíva?

(#844) DeathAdder válasza King Unique (#843) üzenetére


DeathAdder
veterán

BD25/50 filmek gyors felmásolása végett szeretnék minél gyorsabbat.
Olvastam róla kicsit, és valóban nem mernék 7200-ast tenni a rack-be, ami nyilván gyorsabb.
Szerinted jó választás lehet az általam említett vinyó, vagy inkább mást ajánlanál?

(#846) DeathAdder válasza King Unique (#845) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igazából egy még újnak mondható 3TB WD RED -ről fogok kizárólag másolni nagy fájlokat, ami egyébként soha nincs közel sem tele, és amit csak is tárhelynek használom.
Így talán USB 3.0 csatlakozón keresztül nem okozhat gondot a stabil 100 mb/s másolás nagy fájlok esetén.

Látom amit linkeltél és amire válaszolt djculture, miszerint a 750 wd blue skorpió sokkal jobb választás lenne, mint az előbb felsoroltak, de nem nagyon akarok 7200-ast tenni rackbe, még ha nem is zavar, hogy csak 750-es.

Gondolom ezt te sem ajánlod? :N

(#848) DeathAdder válasza King Unique (#847) üzenetére


DeathAdder
veterán

A magas indítóáram a 7200-as Hitachi 7kxxx esetében Y kábel nélkül problémához vezethet?
Most gondba estem, hogy 7k -t vegyek-e 5k helyett, ami szerintem igen jó áron van.

Az általad linkelt tesztek alapján a 7k valóban gyorsabb lehet stabilan 10-20 mb/sec -el?

Ill. az érdekelne még, hogy ott a tányérok elrendezése szempontjából mennyivel volna rosszabb választás egy 7k750, és a találatlistán miért írja, hogy 7k750, 500 gb? :F

Nagyon köszi :R

(#854) DeathAdder válasza King Unique (#850) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon köszi az útbaigazítást :R

Meglátom mi lesz még ebből, nehéz döntés, de valahogy még mindig nyugodtabb lennék, ha 5400-as kerülne abba a rack-be, még ha hangyányival lassabb is :))

(#1107) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Jelentkeznék egy kis sebesség mérésről.
Nálam az volt a cél, hogy a mobil rack-re minél gyorsabban rá tudjak másolni 20-50 GB méretű filmeket, amit aztán TV-n nézhetek.
Tárhelyem egy WD RED (WD30EFRX), amiről egy USB 3.0-ás RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B külső házban levő Hitachi Travelstar 5K1000-re fogok másolni, amit most vettem (7200-ast nem akartam rackb-be tenni).

Rackből mérve USB 3.0 -án mért eredmény:

illetve most másoltam rá egy pontban 40 gigás filmet mindössze 6 perc alatt, miközben ~110-120 mb/s sebességgel másolt a mutató szerint. Egy 2m -es Delock USB 3.0 hosszabbítókábelen keresztül is próbáltam, csont ugyanezeket az eredményeket kaptam crystalban, és másolási időben is :K
igazi felüdülés ez az eddig megszokott USB 2.0 -ás pendrive után :D

Részemről elégedett vagyok, kicsit tartok azért az 5K1000 élettartamától, de majd kiderül mit is bír valójában. Másra nem lesz használva csak filmek, sorozatok másolására :))

Köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

(#1111) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv megint ;)

Fórumtárs kérésére egy részletesebb tesztről is beszámolnék.
A cuccaim maradtak, tehát egy RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B külső házban levő Hitachi Travelstar 5K1000, természetesen USB 3.0 –ás alaplapi USB-re csatlakoztatva.

Ami a rack-et illeti a belsejében a HDD rögzítés sima csúsztatós, ahogyan az a képen is látszik.
A biztonságos leválasztás utáni HDD leállítás nálam nem működik! (W7 Ultimate x64), és hiába próbálkoztam a leírás alapján is, sajnos nem sikerült.
Készítettem egy közelit is a rack belsejéről, hátha kivehető milyen chip is van benne, és akkor talán tudtok segíteni ebben a kikapcsolós dologban :U

Az alant látható teszteket tehát ezen a HDD-n végeztem, amin mindössze egy 35 gigás fájl volt.
Terhelés mentesen a hőmérséklet a rack-ben 39 fok, egy 29 fokos szobában. Amikor egy 40 gigás sorozatot másoltam, felment 44 fokra, ami már kézben fogva is igen meleg érzést kelt.

Atto:

HD Tune:

Crystal (itt már a HDD ~10%-a le volt foglalva):

Sentinel - decimális adatmező:

Sentinel - Lemez tulajdonságok

Sentinel - Lemez információk

Írás/olvasási sebességet mértem Windows fájlkezelővel, és TC –vel is (TC-t nem használok, de a teszt kedvéért feltettem). Minden esetben ugyanazt a 34.5 GB –os .m2ts filmfájlt másoltam.

Olvasási sebesség - Windows fájlkezelővel kb. a másolási ciklus feléig 108-111 mb/s között ugrált utána pedig stabilan a végéig 108-al másolt):

Ugyanez TC-vel:

Írási sebesség –Windows fájlkezelővel itt is 110+ mb/s -vel másolt, majd kb. 18 GB után itt is beállt stabil 108 mb/s-ra, és végig ennyivel másolt:

Ugyanez TC-vel:

Ami az adatátvitelt illeti nekem ezek az adatok azért relevánsak, mert az esetek nagy többségében hasonló méretű filmek másolására fogom használni az eszközt.
Illetve ritkábban sorozatot is, tehát kipróbáltam ezt is, epizódonként 1.7 GB –ból álló teljes évadot windows fájlkezelővel 67-75 mb/s között tudom rá másolni (nagy átlag 71-72 volt):

Egyik (írás):

Másik (írás):

Ha valamit esetleg a látottak alapján rosszul állítottam be, vagy kihagytam és esetleg kíváncsiak vagytok valamire (akár ezeken kívül is), akkor szívesen alávetem neki, amíg fent vannak az appok :)

Köszöntem :R

(#1114) DeathAdder válasza King Unique (#1113) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmiség, örülök, hogy ennyit is hozzátehettem a topiknak, és köszönöm mindkettőtöknek a dicsérő szavakat :R

Csakugyan nem kaptam csavarokat a belsejéhez, mindössze két kis fekete csavart, ami a rack összecsavarozásáért felel, ezért nem is gondoltam hogy csavarozható lehet, de valóban :B

Fejparkolást akkor figyelem majd :K
Nem fizetős verzióm van HDS-ben, ezért az APM maxra állítása kilőve, de a lemez leállásának megakadályozását átírhatom 1 -re. Szükséges ezt megcsinálni, vagy várjak vele, hogy mennyit parkol és ha szükséges akkor idő után majd szabályzom? :)

Leválasztás utáni kikapcsolást próbálom még beállítani.
Letöltöttem az appot, és próbálom a leírás szerint megcsinálni, vagyis először bepipálom a HDD Standby és Eup enabled -et, majd leokézom. Idle timert beállítom 10min -re, és Start után ez az üzenet fogad :F
Valamit rosszul csinálhattam?

Talán batagy -al tudtok ebben segíteni, de a 2 év garanciát nem szeretném azért ugratni:N

(#1117) DeathAdder válasza King Unique (#1115) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ja ez egy régebbi verzió :B
Letöltöttem innen a v2.0.4-et, talán tudtok segíteni hogyan állíthatom be az alvó mondot illetve a kikapcsolást.
ASM1051 a chipset, szétszedtem, megnéztem, azt írja rajta :K

Áhh köszi, mindjárt próbálom is értelmezni a linkelt hsz-t :R

A fejparkolás dolgot egyelőre nem piszkálom akkor, kivárok néhány hetet/hónapot és meglátjuk mennyire parkolja :K köszi :)

(#1118) DeathAdder válasza King Unique (#1116) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sikerült is, lekapcsolt a HDD miután leválasztottam, köszönök szépen minden segítséget :R

Az alvást is beállítottam 10 percre, ezek szerint annak is működnie kellene :K

(#1119) DeathAdder válasza DeathAdder (#1118) üzenetére


DeathAdder
veterán

Alvó módról még kérnék szépen felvilágosítást :B
Szóval azt jelenti, ha nem használom 10 percig, akkor teljesen leáll a vinyó? Azért mert már fél órája hogy csak így áll, de még mindig dolgozik, ha a fülemhez tartom hallom :))

Másik a fejparkolós dolog, miért nem számot ír ki, mi ez most, hogy 00000000AF? Az előbb még 90-et írt, azóta pedig csak ezt.
Hexadecimális, és decimális adatmező:

(#1123) DeathAdder válasza King Unique (#1120) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azt töltöttem le, ami a hsz-ben linkelve van, ugyanis nekem is ugyanaz az ASM1051 chip van :)

Kicsomagoltam, majd az MP Tool 1.10-et megnyitottam, és itt már a beállítások után a Start-ra kattintva sikeresen flashelni tudtam az opciókat. Most hogy firmwaret is flashelt-e, nem tudom sry :B
Van egy .bin kiterjesztésű 48 kbyte-os fájl a mappában amit szintén kicsomagolt a letöltés után, ha minden igaz az lehet a firmware, és az is van alapból betallózva az MP Tool-ba. Szóval akkor firmware flash is volt? :)

A számrendszer dolgot pedig mostmár tökéletesen megértettem, köszönöm szépen :R

(#1127) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Most látom közben írtál mégegy hsz-t is:

Mit állítottam be pontosan:

-MP Tool megnyit
-More Config-> HDD Standby, Eup Enabled pipa be, majd Oké
-Idle Timer 10min
-Start

Rövid idő után megtörtént a sikeres flash, és ha ismét megnyitom MP Toolkitet, csak a HDD standby mellett van pipa, aludni pedig nem akar :N (nem szedtem le külön firmwaret)

(#1129) DeathAdder válasza King Unique (#1128) üzenetére


DeathAdder
veterán

Alszik :C

User error volt, a HDS futott még a "háttérben" miután ki x -eltem. Csak el volt rejtve a tálcán, ezért nem vettem észre :F
Ez most azt jelenti, hogy minden esetben aludni megy, ha nincs használatban? Tehát ha rajtahagyom a média lejátszón egész nap, akkor is "lekapcsol", vagy csak a PC-n? :)

(#1134) DeathAdder válasza batagy (#1130) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem :R

Tehát:

-eredetileg a "MP Tool -> Check Config -> Device Info"-ban minden be volt X-szelve, és az Idle Timer Never-ren volt.

-a vinyó leválasztáskor nem állt le, valamint inaktivitási leállítás sem volt.

-a linked alapján MPTool 1.10-es verzióval a More Config menüben bepipáltam a "HDD Standby" és "Eup Enabled"-et, valamint az Idle Timer-t 10 percre tettem.

-a firmware be volt tallózva autómatikusan, azt nem bántottam, de ezek szerint feltette az is :K (nem unlockoltam az MP Toolt)

Így most leválasztáskor szépen leáll a vinyó, illetve 10 perc "tétlenség" után is, ahogyan szerettem volna :K

Természetesen, itt a screenshot :R

(#1137) DeathAdder válasza batagy (#1135) üzenetére


DeathAdder
veterán

Végre akkor mostmár minden tiszta :K
Egyébként először én is azt hittem, hogy minden x azaz pipa, valóban nagyon megtévesztő :N

Rálesek még a napokban, hogy a média lejátszón is el-e megy aludni, nagyon örülök, hogy ilyen jó kis mobil racket sikerült összedobni, és hogy segítségemre voltatok a "beállításokat" illetően :R

(#1232) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nemrég beszámoltam a mobil rackemről. Tegnap frissültem windows 8.1 x64 -re és most azt tapasztalom, hogy a másolás konstans ~90-93 mb/s -re csökkent.

Lehet ennek okozója az operációs rendszer?

Én meg még azt hittem, hogy W 8.1 -en lehet kicsivel, de még gyorsabb, stabilabb lesz a másolás usb3 -on :Y

A terás vinyó fele továbbra is szabad, és kíváncsiságból pont ugyanazt a filmet kezdtem el rá másolni, amivel a tesztet is készítettem. Akkor 108 mb volt a sebesség, most jó 10 megával gyengébb másodpercenként :F

szerk. Na és akkor most meg kihúztam, bedugtam és 30mb/sec -et ír a crystal disck mark szekvenciális sebességnél :(((

[ Szerkesztve ]

(#1234) DeathAdder válasza King Unique (#1233) üzenetére


DeathAdder
veterán

Driverek rendben vannak, kérdés, hogy lehet nem kellett volna feltennem az alaplapom usb 3.0 driverét?
Elég lett volna, ami integrálva van a W8.1 -be?

ESET Smart security van fent, elképzelhető, hogy belassítson?

kb. 300 giga adat van rajta, lehet emiatt veszthetett a sebességből?
HDS nem mutat hibát, a 30 mb/s szerintem usb 2 sebességet produkált.
Érdekes, mert ezelőtt mindig egy 1.8m -es usb 3.0 hosszabbítókábelen keresztül használtam, és most is a W 8.1 -el, de egyszer csak gondolt egyet és 30 mb -vel másolt :F

Hát fogtam, és rácsatlakoztattam direktbe az USB 3.0 portra, így most visszanyerte a közel 100 megás sebességet, de most sem annyi mint új korában volt.

Nem probléma a vinyó újraformázása, úgyis csak arra használom, hogy filmeket vigyek ki rajta a TV -re, szóval lehet meglépem majd ezt :)

Már csak az nem világos, hogy akkor a hosszabbítókábel okozhatta ezt a brutális anomáliát, vagy esetleg, hogy feltettem az usb3 drivert?

[ Szerkesztve ]

(#1236) DeathAdder válasza King Unique (#1235) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez lehet az általam telepített usb3 driver amit akkor most kitörlök?

Egy Delock USB 3.0 hosszabbítókábelem van, amivel a tesztem során még a W7 -nél nem tapasztaltam semmi eltérést sebességben.

Alaplapi USB-re van csatlakoztatva a kábel, de gyanítom akkor, hogy ezt a 30 mb/s hibát az általam feltelepített driver okozhatja (vagy az OS :F )
Szintetikus teszteknél is 30 mb/s körüli sebességeket kaptam amikor hosszabbítón keresztül néztem.

(#1238) DeathAdder válasza King Unique (#1237) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na hát letöröltem a fentebb látható drivert, ami nélkül direktbe rácsatlakoztatva 3.0 -ra (semmi hosszabbítókábel) csak ~30 mb/s voltak a szekvenciális értékek.
Visszatelepítettem a drivert, erre most 100+ értékeket adott vissza a crystal :F

Valami anomália van, mert ez szerintem nem normális, főleg ha Te is azt mondod h nem kell W 8.1 -hez usb driver.
Viszont driver körül lesz a gond szerintem, mert egész nyáron azon a hosszabbítókábelen használtam, adatmozgás csökkenés mentesen.

Tiszta telepítést csináltam. W7 után leformáztam mindent, most egy szűz W 8.1 van fent.

Esetleg formázzam újra a külső vinyót? :U
Nem értem ezt a 30 mb/s körüli abnormális visszaesést, mintha usb 2 -n működne akkor, vagy nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#1240) DeathAdder válasza King Unique (#1239) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valami kavarodás biztosan van, mert a kb. -10 mb/s legyen mondható a terheltség rovására, de a -70-80mb már eszméletlen magas :(

Köszi mindenesetre, rálesek, ha nem jutnék előbbre, akkor lehet újra teszem a rendszert.

(#1738) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nem tudom melyik topikba lenne a legodaillőbb, de mivel a külső rackemet érinti így ide írom.

Miért van az hogy a most frissen leformázott rakben levő vinyómra 110 mb/s helyett ilyen 40-50 között másol nagyobb filmfájlokat? (illetve újabban mindent)

Érdekes hogy amikor róla másolok akkor megvan a 100-110-es tempó, de ha rá (tehát amikor ír) akkor már pár napja azt tapasztalom hogy ilyen lassú :F

Mindezt egy WD Red belső vinyón keresztül végzem, és arról másolom a tartalmakat egy külső rackbe helyezett 5k1000 -re.

Továbbá próbaképpen megpróbáltam, és érdekes hogy amikor a rendszermeghajtómról (Intel x25m SSD) másolom a rakcra ugyanazt a tartalmat akkor megvan a kellően magas sebesség, de ha a WD RED -ről akkor meg ilyen lassú.

Készítettem is erről egy kimutatást, ugyanazt a filmet az első képen WD Red-ről másolom a rackre, a másodikon pedig az SSD-ről a rackre:

Jól láthatóan a kettő között levő sebesség különbség több mint a duplája :F

Lehet hogy a w8 ennyire kiszámíthatatlan? :F

Régóta használom már ezzel a wd red és rack felállással és mindig 100-110 megás stabil írási ill. olvasási sebességem volt.

Kíváncsiságból crystal d.m.-en le is futtattam a három adattárolómat, hogy mi a helyzet (a nevüket oda írtam):

Jól láthatóan a WD RED-em új korában levő sebességéhez képest megkopott a teljesítménye a 45%-os leterhelésnek köszönhetően, de ez a 30-40-50 megás írási sebesség akkor is nonszensz :( évek óta legalább ennyire le volt terhelve, de akkor is simán ment a maximális sebességen a nagyobb fájlok másolása.

Könyörgöm mondjatok valamit, mert szétvet az ideg, semmi ötletem :F

Köszönöm szépen előre is.

(#1740) DeathAdder válasza King Unique (#1739) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azért is nem készítettem red és ssd közötti másolást, mert elég régi ssd-ről van szó, és hát ahogy a fenti teszt is szemlélteti elég gyenge az írási sebessége.
Ezért úgy gondoltam a red nem tudna képessége határain olvasni, de most megpróbáltam, tehát RED-ről SSD-re 80-83 mb/s sebességgel másolt, néha leesett 80 alá, de elég stabilnak tűnt a 80, de semmiképpen sem 40 -el ment.

SSD-ről RED-re 100 és 108 mega között másolt, tehát a Red írásban itt is rendben van.

Sentinelben nekem nem tűnt fel semmi, de azért szeretném megmutatni, mert itt nagyon sok minden van amiről nem tudom pontosan hogy mi micsoda, hátha Te valami anomáliát kiszúrsz.

Ez a RED (2013 októberében vettem újan, 455 nap működési időt ír, és 100%):

Ez pedig az 5k1000 (2014 júliusában vettem újan, 133 nap működési időt ír, és 100%):

Sata kábelt nem bántottam, de ha ez is esélyt adhat a hibára akkor megpróbálom másikkal azt is.

HD tune eredmény a RED-ről:

Kösz mindent, ha nem sikerülne rájönni akkor megyek az általad linkelt másik topikba, de kicsit azért gyanakszom a W8.1 -re, mert előtte W7 -en atom stabilan tette a dolgát, és azóta fizikailag semmi nem volt piszkálva a gépemben illetve a kábelekkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#1742) DeathAdder válasza King Unique (#1741) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, hát köszi, délután megpróbálok kábeleket is cserélni hátha ér valamit.
Próbáltam másik usb aljzatba is dugni illetve a hosszabbítót is kiiktattam már, de mit sem változott semmi, megpróbálom majd másik usb 3 as kábellel is hátha...

Remélem kiderül mi okozza a gondot, nem tudom mi lehet az a Raw read Error 7 hiba, az a gond hogy most le sem tudnám formázni a RED-et, de elképzelhető hogy az is segítene?
Ide töltök, majd törlök mindig mindent, tehát használva van rendesen az biztos.

Továbbá lehet megpróbálom más OS-el, annak lenne értelme ha egy ubuntut bebootolnék pendriveról és ott is ellenőrizném a sebességet, vagy csakis win-el kísérletezzek?

(#1746) DeathAdder válasza King Unique (#1745) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmi gond, én sem tudok azonnal reagálni, hálás vagyok így is h segítesz :R

Csináltam egy rövidke tesztet különböző (de nagy méretű) filmanyagok másolásáról:

4 gigás .mkv filmanyag másolása: 30 és 50 mb/s között (az első másodperctől a legvégéig)

12 gigás .mkv filmanyag másolása: 40 mb/sec (és már az első másodpercben ennyit mutatott)

10 gigás .mkv (konkrétan a vasárnapi F1-es futam) végig 60 mb/sec

11 gigás .mkv filmanyag másolása 105 mb/sec (az első másodperctől az utolsóig ennyi)

46 gigás tömörítetlen .m2ts filmanyag másolása: 108-110 mb/sec (első másodperctől)

38 gigás .ISO képfájl másolása:105 108 mb (első másodperctől az utolsóig)

Ezeket tehát RED-ről másoltam Hitachira.
Érdekesség hogy az első három anyagot amikor SSD-ről másoltam Hitachira, akkor megvolt a 108-110-es tempó, ahogy az utolsó három esetében :U paradoxon :D

Próbáltam TC-vel is, de ott sem tapasztaltam változást.
USB 3.0 és sata kábelt is cseréltem semmi változás. (illetve akkor 110 mb/sec-ről indul, majd néhány másodperc után beáll ugyanarra mint előtte).

Két lehetőség maradt még, leformázni a Red-et, de az most eléggé fájdalmas lenne, illetve egy másik OS-en kipróbálni.

Számomra felfoghatatlan tényleg :N

batagy - nem használok wifi adaptert, csak egy router van a szobában :)

[ Szerkesztve ]

(#1749) DeathAdder válasza King Unique (#1748) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megpróbáltam Teracopy-val is, de nem történt változás.
Ha már felmerült témába, miért jobb ez a teracopy mint az alap, ajánlatosabb volna ezt használnom?

Párszáz illetve száz mb-os fájlokat is megpróbáltam, szinte abban a pillanatban átrántja őket ahogy beillesztem, éppenhogy csak felugrik az ablak hogy 110 mb/sec és már át is ment a tartalom.

Délután ha lesz időm bebootolok pendriveról egy ubuntut, és megpróbálom ott is hátha... :)

(#1751) DeathAdder válasza King Unique (#1750) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez mostmár el kell fogadni, nincs mást tenni, legfeljebb ha felteszek egy W7-et és megpróbálom azon is, vagy formatálom a Red-et.
Most bebootoltam pendrive-ról egy ubuntut, és itt is 40 mb/sec -el ment, ami pedig 108-110-el, az ubuntun ilyen 94-100 körül mozgott :N

Érthetetlen, de mostmár szerintem nem eszem rajta tovább magamat, esetleg bedobom még az általad linkelt topikba is.

(#1758) DeathAdder válasza King Unique (#1752) üzenetére


DeathAdder
veterán

köszönök mindent :R

viszont nem hagy nyugodni egyszerűen, úgyhogy bedobom a témát az általad ajánlott topikok egyikében :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.