Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2675) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy szettet. Külső 2,5-ös racknél semmi tapasztalatom nincs. Külső vinyóm van illetve 3,5-ös külső rack.
Ez lenne benne. Egy WD Red 2TB-os Sata3-as vinyó. Budapesti beszerzéssel melyik racket ajánljátok a legjobban hozzá 6-7ezres felhő határig? Átnéztem az összefoglalóban a listát de nekem az túl komplikált. HDSentinel támogatás fontos nekem illetve a stabil hdd fekvés benne. Azaz ne rezonáljon, remegjen. Lehet az csavaros rögzítés vagy maga a rack ház ráfedésével elért stabil tartás. Y kábelt kerülném ha lehet. Külső tápos usb 3.0-s hubra lenne rákötve. Hordozva nem lesz soha max a pc-tv között.

Mindenki segítségét nagyon Köszönöm! :K

(#2691) tomp válasza King Unique (#2689) üzenetére


tomp
félisten

Na megrendeltem a racket. A hdd-t a héten tervezem megvenni.
A 2A-es hubon lévő WD Elements mellé ha berakom remélem elbírja. Azt olvastam a segate jobban megránja a betápot indulásnál.

(#2718) tomp válasza King Unique (#2716) üzenetére


tomp
félisten

Leválasztáskor szépen leállítja a merevlemezt.
A 3.0-s aktív hubról megy. Kipróbáltam az USB feszültség mérővel. Hát sajnos nem volt stabil. 4,80V-ot mutatott de folyamatosan dolgozott a fej 100%-os kihasználtsággal de 0/0 adatsebesség volt.
Közvetlenül 3.0-ba dugva stabilan megy. Szintén erre a hubról üzemelő külső merevlemezzel is tud dolgozni aktívan. Épp most is fut a másolás. 91MB/s.
A maradék 1portra ha rádugom a mérőt akkor üresen 4,78V-ot mér.
Hagyhatom rajta a 2 merevlemezt? Eléggé közel van a 4,75V-hoz.
Kerestem olyan kábelt ami 1db USB 3.0-ból kettőt oszt szét. Az egyikről menne tisztán a külső merevlemez a másikról a hub aminek nem kell usb-s áramfelvétel mert van külön tápja. Van ilyen? Csak hubot találtam drágán táppal együtt...

(#2722) tomp válasza King Unique (#2721) üzenetére


tomp
félisten

Közben mivel frissült a Win10 így újraindítottam a gépet. Előtte lekapcsoltam a hubot. Mind2 vinyó gond nélkül felpörgött. ICY Boxos Samsung 2,8mp alatt. :C
Lekaptam az MP Toolt. Az UASP ki van kapcsolva. Idle Timer pedig 0 azaz soha.
A vezérlő pontosan ASMT1051

A legjobb parkolásgátló! Nélküle összejött fél nap alatt kemény 50! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2728) tomp válasza King Unique (#2727) üzenetére


tomp
félisten

Na igen kicsit beteg vagyok e téren...

1053-as a chip.
Érdekesség: a 4éves laptopomban 1042-es ASMedia van. Hogy repül az idő. :)

A korábbi érdekes működést az okozta az USB mérővel, hogy az adatkapcsolata csak 2.0-s. Feszültségben már 2,5A-es. Mivel usb 3.0-s hubra kötöttem így a Win10 telepítette a SuperSpeed HUB 2.0-s üzemmódját. Külön üzemmódként és driverként kezeli hiába ugyan az a hub... Na ez volt a gond.
Újra megmértem. A rack leválasztás után azaz nem üzemelő merevlemeznél 200mA-t fogyaszt!
Felpörgéskor és üzem közben is majdnem ugyan azok az értékek jöttek ki mint ebben a cikkben. Csak nekem 4Watt jött ki felpörgéskor. Üzem közben 0,02-0,03A-es eltérések voltak csak.

(#2730) tomp válasza King Unique (#2729) üzenetére


tomp
félisten

A laptop ASMedia vezérlője támogatja az UASP-t. A hub vezérlője az AIDA szerint RTL8153. Ahogy olvasom ez egy Ethernet és USB 3.0 vezérlő egyben. A Realtek oldalán nem találtam semmi UASP utalást. Habár csak annyit írnak, hogy usb 3.0-t is tud és viszlát...
Nem egy villamos mérnök által használt eszköz az tény. De viszonylag eléggé pontos. :)

Nem adom fel soha! Feltekertem az energiagazdálkodást és akusztikát a Sentinelben... ;] Hatásos volt... :DDD

(#3125) tomp válasza Serpenthelm (#3122) üzenetére


tomp
félisten

Ahogyan King Unique társunk is írta nekem egy ilyen van.
2db külsőt hajt meg a tápjáról folyamatosan Az egyik egy WD Elements a másik egy 3.0-s külső rackbe rakott Samsung-Seagate vinyó. Legnagyobb terhelésük a hubra 0,58+0,8A. E kettő vinyót biztonságosan meghajtja. A leadott feszültség is még elfogadható. 4,81-4,85V.
Ténylegesen a hubról 3 vinyó megy de a 3. nem erről kapja az áramot annak van külső tápja.

(#3134) tomp válasza King Unique (#3127) üzenetére


tomp
félisten

No igen én több vinyó üzemeltetésre eleve kizárólag csak aktív hubot vennék. Y kábel nekem nem tetszik mert eleve 2 portot használ és nem feltétlenül jó.
Láttam már olyan 2.0-s Y kábelt amivel a power bekötéssel 1A volt, nélküle csak a szabványos 500mA. Hiába kért a fogyasztó többet és hiába volt 3.0-s portba kötve. Ezzel vigyázni kell. :)
Az aktív hub szépen elbírja a 2 vinyó egyszerre történő indulását.
Ami még vicces, hogy a 3db 2,5-ös vinyóknál nem a gyári kábeleivel használom. Vagyis gyárit de nem azt amit adtak hozzá eredetileg. WD-t a Samsung kábelével, Icy Boxot a WD kábelével, a Samsungot az Icy Box kábelével használom. Így passzolnak a legstabilabban a micro usb csatlakozások. :DDD

(#3204) tomp


tomp
félisten

ICY BOX IB-250StU3-B rackben van egy 2TB-os Seagate-Samsung vinyóm.
Az imént másolás közben egy nagyot sípolt a vinyó és parkolt. A másolás nem szakadt meg mert a fejet rögtön visszaállította ahol volt így folytatódott a másolás.
SMART-ban csak a 223-as érték módosult. Load/Unload Retry Count. Pár hete már 0-ról felugrott 1-re. Most 2-re. De akkor nem volt sípolás hanem ügyes fejjel kirántottam alóla a tápot.
Mint már írtam korábban egy hub-ról megy. Kb 4,81-4,85V-ot kaphat a vinyó.
A hubról üzemelő másik vinyó(wd elements) parkolt is 1-et. Habár ez nem mérvadó mert hiába van beállítva a parkolás megakadályozása akkor is szokott 1 max 2-t naponta. Lehetséges, hogy valami miatt leesett a feszültség? A motor nem állt le. Rövid önteszt sikeresen végig ment. A másolandó fájlnak van crc ellenőrzője. 37giga végig max terheléssel olvasta. Tökéletes fájl, nincs hiba.

(#3206) tomp válasza King Unique (#3205) üzenetére


tomp
félisten

Ilyet még egyszer sem csinált habár eléggé alacsonyan van a fesz. A terhelés alatti hirtelen fej kivágás és sípolás az nem megfelelő táp nem? Ahogyan olvastam passzív hubnál neked is volt olyan 7200-as vinyó ami csipogott, sípolt.
Lehet kellene venni még egy hubot. :)

(#3208) tomp válasza King Unique (#3207) üzenetére


tomp
félisten

Akkor vasárnap nézek is hubot. Vagy megveszem a hubom táp nélkül ilyet csak az ára nem ennyi vagy nézek egy szimpla kettős osztó kábelt. A WD menne akkor a laptop tápjáról. Vagy ha marad a hubos megoldás akkor a passzívként üzemelő hubot kötöm a laptopra amiről menne a WD és a hubra kötném rá a tápos hubot amiről pedig az Icy Box. Tisztán ott lenne neki az 5V/2A. Ahhh mennyi gond van ha csak 1db USB 3.0 port van a gépen. :DDD
Addig átrakom a WD-t USB 2.0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3210) tomp válasza King Unique (#3209) üzenetére


tomp
félisten

Hát akkor mondj valami egyszerűbb megoldást. :DDD
Találtam egy ilyet. Sajnos csak a passzív hub+aktív hub összekapcsolás marad. :(((

(#3219) tomp


tomp
félisten

Ma vettem egy ugyan olyan Ewent 3.0-s hubot. Nem volt táp nélküli így megvettem ugyan úgy táppal.
A régi hubra ment az Elements az újra pedig az Icy Box.
Amióta megvan a Samsung-Seagate vinyóm most indult el 2. leggyorsabban. Eddig 2,91mp alatt indult el. Utóbbi napokban már 2,93mp volt. Eddig ez a legmagasabb érték. Most 2,814mp. Eddig a leggyorsabb indulás 2,812mp volt.
1osztóval ha terhelve volt a vinyó akkor hub másik portján a fesz 4,81V volt. Na de ott volt még a WD is. Ha az is épp akkor teker akkor gondolom még jobban esik. Már többször másoltam WD->Icy Box között. Lehet hatalmas mákom volt, hogy nem indult újra a vinyó feje(alacsony fesz)? Most terhelésnél is 5,07V van a szabad porton.
Így néz ki a konfiguráció:
Első Hub 4 portja: WD Elements, Sharkoon rack külső táppal, másik hub, 4. szabad
Második hub: Icy Box

Remélem a kevés táp volt a gond.

(#3222) tomp válasza King Unique (#3221) üzenetére


tomp
félisten

Az első azaz a régi hub csatlakozik a laptop egyetlen 1db 3.0-s portjához. Azon van WD, Sharkoon, 2. hub.
Jobb a békesség. Jó a tápos hub.
Miközben az első azaz a régi hub Realtek chipes, a ma vett új hub már VIA-s.
A sebesség érdekes! Gyorsabb mint a régi hubon! Ott max 114-117MB/s-et értem el. 117MB/s-et csak 1x egy nagyon rövid ideig. Most 127MB/s!! Soha nem mértem meg a régin egyedül(azaz nincs más fogyasztó) csak a WD-vel rákötve. Most az eltérő chipset vagy a magasabb(normál) feszültség "gyorsította"?
Ha a hubra 3eszköz van csatlakoztatva de csak az egyik vesz fel áramot akkor a 4. porton a fesz értéket befolyásolja a 2eszköz? Azaz ha lehúzom a 2nem fogyasztó eszközt(0,00A) akkor változik a fesz? Mert a régi hub utolsó szabad portján 5,01V van miközben az új hubon 5,13V! Természetesen mind2-n készenlétben van a fogyasztó merevlemez azaz pörög de nem dolgozik.

(#3227) tomp válasza King Unique (#3223) üzenetére


tomp
félisten

Az Elements ehhez képest csiga. Azzal eddig max 98MB/s-et sikerült kipréselnem. :DDD
ST2000LM003-al mértem a régin max 117-et de inkább max 114MB/s-et. Az új hubon rögtön 127MB/s.
Többféle teszt programmal megmértem.
Majd megnézem a 2hubot üresen amikor semmi sincs rájuk kötve csak a mérő. Egyforma e a 2 hub fesz értéke.

Habár a chipset nem lehet az oka mert az új gyorsabb sebessége is átmegy a régi hubon. :DDD
Akkor marad a normális fesz.

[ Szerkesztve ]

(#3230) tomp válasza King Unique (#3223) üzenetére


tomp
félisten

Megmértem a 2 hubot. Az új 5,19V-ot ad üresen, a régi 5,17V-ot. Jelentéktelen eltérés.
Habár lehet ezzel a minimális eltéréssel az új hub biztonságosabban meghajtaná a 2 vinyót? :DDD

(#3238) tomp


tomp
félisten

Érdekesség:
Az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm a régi hubon a leggyorsabb indulása 2,812mp volt. Amikor már 2,93mp volt az indulás akkor sípolt munka közben. Most az új hubon már 2,77mp alatt pörög fel. Lehet a régi hub tápja a folyamatos nagy terhelés(2vinyó) miatt elkezdett gyengülni? :F

(#3249) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik nem a hub miatt volt az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm sípolása. Tegnap este épp film ment róla amikor sípolt, kivágta a fejet(kattant) majd folytatta a munkát. SMART-ban a 223-as érték újra ugrott 1-et. Az olvasási sebesség nem esett le. Na most a racknél vagy a vinyónál lehet a hiba? Rövid öntesztet csináltam utána. Semmi hibát nem ír.

(#3261) tomp válasza King Unique (#3258) üzenetére


tomp
félisten

Igen amikor laza volt az icy box kàbele akkor szaporodott a crc hiba. Délután megnézem a fájlrendszert van e rajta hiba. Ha nincs akkor esetleg megcserélem a hubot. Az új legyen rákötve a gépre és az újra legyen a régi. Èn még arra is gondolok, hogy mivel a régi hubra van kötve az új így a régi kihatással van rá. Ki tudja. A régire dugott WD is parkolt 1-et amikor sípolt a Samsung. Ha hub csere után is sípol akkor azért veszek egy tartalék rack+vinyót.

(#3262) tomp válasza King Unique (#3258) üzenetére


tomp
félisten

Chkdsk nem talált semmit. HDS felület teszt sikeresen végig ment.
Szétszedtem a racket és 1-2mm-rel szét volt csúszva a csatlakozás. Habár szerintem ennek semmi köze a jelenséghez. Habár mitől csúszott szét? :F
Hubot megcseréltem. Most a régiről megy ami közvetlenül rá van kötve a gépre.

(#3453) tomp válasza King Unique (#3452) üzenetére


tomp
félisten

HDS folyamatosan fut. Hajnalban mégis 794x kapcsolt le teljesen a merevlemez.
Reggel arra keltem fel, hogy a HDS 2másodpercenkénti aktivitásánál kattan mindig a fej.
Kinyitottam a laptopot és abba hagyta. Kábellazaság kizárva mert megmozgattam a csatlakozást de semmi.
A Win10 mostanában eléggé érdekes.
Hibrid alvásból bekapcsolva ha az összes merevlemezt rágugom a gépre és elindul a HDS akkor az usb 3.0-s porton lévő merevlemezeket piszkálja miközben a HDS lefagy. Feladatkezelő 0,6MB/s-es lemezműveletet mutat. Feladatkezelőben bezárom a HDS-t, lehúzom a 3.0-ról a hubot(amin még 1 hub van) visszadugom, elindítom a HDS-t és tökéletes.

(#4537) tomp válasza King Unique (#4536) üzenetére


tomp
félisten

Az oldal szerint az van benne.
Amúgy számomra nem meglepő, hogy egy alap funkcióhoz egy sokoldalú vezérlőt használnak...
pl az UH700-as 7portos usb 3.0-s hubban VIA 715-ös chip van ami eredetileg 10Gbites 3.1 Gen2-es usb-t tud és sata vezérléssel is rendelkezik. Vagy a másik ewent 3.0-s hubban lévő realtek vezérlő képes LAN kezelésre is. Szóval számomra semmi meglepő nincs benne. :DDD
Van egy Samsung M3-as külső merevlemezem. Az usb 2.0-n és a 3.0-s hubra kötve is UASP módban megy.

Igen miután átírtam 0-ra, rámentem a Start gombra ami "PASS" üzenettel végződött azaz siker. Most már nem állítja le a merevlemezt. Órák óta pörög. :)
Amúgy erre a vezérlőre nem igazán találtam fw-t. Egyedül 1 oldalt találtam. Csak az itt megtalálható M.P. Tool ismerte amúgy fel az adaptert.

(#4597) tomp válasza King Unique (#4592) üzenetére


tomp
félisten

A kikapcsolt alvó módnak örülök mert így nem kellett külön kikapcsolnom a fw-ben. A leválasztásnál a leállás viszont nem lenne azért olyan rossz. De nem nagy tragédia ha nincs. Asztali médialejátszónál az egyik adapter(Sabrent EC-SSHD) egy aktív hubra van kötve ami folyamatosan megy mivel a Chromecast Audio-t is a hub látja el táppal.
Na igen nem lenne rossz a cserélhető kábeles de az sokkal drágább, annyit pedig nem ér. Habár a kis műanyag adapternél szerintem könnyebben lesz hibás a micro-usb csatlakozás mintha beépített lenne a kábel. Eléggé vaskosak a kábelek és stabilan vannak beépítve.
Van már pár darabom igen. :)
Sabrent EC-SS31 USB 3.1 Gen2 VIA VL715 (kikapcsolhatatlan alvó mód illetve a 10Gbps-es USB miatt inkább csak SSD-hez ajánlott)
Sabrent EC-SSHD USB 3.1 Gen1 JMS578 (gyárilag 10perc az alvó mód de kikapcsoltam, leválasztásnál leáll)
Noname (AliExpress) + Samsung StarterKit ASMedia ASM1153E adapterek (mind2: nincs alvó mód és nem áll le leválasztásnál)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.