Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu S1

Hozzászólások

(#1) karlop


karlop
csendes tag

Sziasztok,

nyitok egy topic a JiaYu S1-nek úgy látom még nincs. (engem a kényszer vitt rá, de arról lejjebb...)

HAJRÁ

(#2) karlop


karlop
csendes tag

Sziasztok,

szóval ma megjött a teló a messzi keletről. Nagyon tetszik!
viszont sajnos egyből belerondítottam és a szoftverbe, ezért keresek valakit akinek van ilyen telója.
PLÍZ jelentkezzetek - akár privátban.

amit eddig találtam hozzá:
http://chinamobiles.org/threads/jiayu-s1-root-und-stock-rom-inside.39392/

üdv, Karlo

(#3) karlop


karlop
csendes tag

Sziasztok,

néhány adat a telefonról:

System:
OS Android 4.1.2
CPU Qualcomm Snapdragon 600, 1.7GHz, Krait 300 quad core
GPU: Adreno320
ROM 32GB
RAM 2GB
--- ez érdekes: 4.1.2(?) de egész jól testre van szabva. látványos és jól használható + gyors. Remélem azért lesz majd frissítés újabb verzióra

Screen:
Display Size 5.0 Inch
Type SHARP IPS screen, OGS technology, full lamination
Resolution 1920 x 1080 pixels screen
Screen Color 16000K Colors
--- a kijelző nagyon jó valóságban!!!

link: http://www.pandawill.com/jiayu-s1-smartphone-snapdragon-600-quad-core-17ghz-2gb-32gb-50-inch-sharp-fhd-screen-nfc-otg-wireless-charging-p82382.html

mindenesetre a korábbi telómhoz feiteng h9500 képest nagy a különbség.

P

(#4) sirály69 válasza karlop (#3) üzenetére


sirály69
őstag

Ezek szerint nem tolonganak a tulajok.... :( , pedig szemezgetek vele.

Szerver Hosting Debrecenben

(#5) karlop válasza sirály69 (#4) üzenetére


karlop
csendes tag

hiába hirdetik sok helyen nem elérhető (out of stock. Ahol van készleten, ott pedig drága...
+XDA-n sincs még fórumja. Egy német fórumot találtam akik foglalkoz(gat)nak vele.
root van hozzá, de csak gyári rom (sajnos csak 4.1.2) elérhető - 2013 dec-i frissítéssel.
ha kell infó szólj :K

(#6) sirály69 válasza karlop (#5) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#7) steve1977 válasza sirály69 (#6) üzenetére


steve1977
tag

Pandawillen akciós 195$, rendeltem is egyet :)

(#8) karlop válasza steve1977 (#7) üzenetére


karlop
csendes tag

Szia grat :C nagyon masszív készülék nem fogsz csalódni benne.full fémvázas van fenn a youtubon video hogyan marják.

Én is a Pndawillen rendeltem (a szállítón 20$ MP4 lejátszó ;]) 12 nap alatt itt volt.

(#9) steve1977 válasza karlop (#8) üzenetére


steve1977
tag

Köszi, remélem, pandáék dolgoznak a héten, mert kifizettem paypallal, jött is mail a rendelésről/fizetésről, de a honlapon még nincs listázva az eddigi rendeléseim közt. Tényleg 4.1.2 a legfrissebb rom az s1re? Bár ha minden fut rajta, akkor jó az is :)

(#10) karlop válasza steve1977 (#9) üzenetére


karlop
csendes tag

én is pp-vel fizettem. A pandawillen kapsz nyomonkövetésit (a rendelés történet közt lesz asszem). nekem működött -> láttam hol tart az áru. (holland posta továbbította)
igen 4.1.2 rom van rajt, de jól használható testre van szabva. Sajnos én egy kicsit belekevertem mert figyelmetlenül töltöttem vissza TitaniumBackuppal a cuccokat... (4.2.2 rom-os telóról)
Lenne egy kérésem: ha megjön a telód csinálnál róla TitaniumBackuppal egy full mentést? (TB teljes verziót tudok átküldeni)

Üdv és Köszi karlo

(#11) steve1977 válasza karlop (#10) üzenetére


steve1977
tag

Szia, jiayu oldalán fenn van a teljes rom: http://www.ejiayu.com/en/News2-1-157.html

(#12) karlop válasza steve1977 (#11) üzenetére


karlop
csendes tag

Szia köszi korábban letöltöttem már (S1_JYS1N009_20131017-ota.zip). Viszont kicsit tanácstalan vagyok, mert a híváskor még mindig nem írja ki a hívó nevét illetve ha a 'hívások' / 'hívás beállítások'ba be akarok lépni, akkor lefagy a com.android.phone Hiába teszem fel ezt a romot... (ill bármelyiket)

Továbbá a gyári recovery kínai (bár nagyjából lefordítottam) Szóval nekem úgy tűnik, hogy a rom telepítéskor nem fut végig teljesen a folyamat és ezzel lép ki hamarabb:

Egyébként van frissebb ROM is innen, bár nem tudom mi az érdemi különbség (20131219 vs 20131017):
http://chinamobiles.org/threads/jiayu-s1-root-und-stock-rom-inside.39392/

Ha van javaslatot a fenti problémára azt szívesen veszem :K

üdv, karlo

(#13) steve1977 válasza karlop (#12) üzenetére


steve1977
tag

Szia, még csak ragszámot adott a panda, a teló nincs itt. A névjegyek a simen, telefonon, vagy google fiókban vannak? Kipróbálnám mindhárom lehetőséget, hátha valamelyiknél felismeri a hívót.

(#14) steve1977 válasza karlop (#12) üzenetére


steve1977
tag

Szia, az általad linkelt német fórum utolsó hozzászólásában is említenek névjegyzék problémát egyik tulajnál, ott arra tippelt a hozzászóló, akinél működik, hogy a telón használt nyelv miatt lehet. "And with caller id problem... the other Peter (look at the last pages) wrote via mail, that there is a problem with the pictures and names from contacts. For me, I don´t see any problems. Maybe that´s a bug included in the language you use?"

(#15) karlop válasza steve1977 (#14) üzenetére


karlop
csendes tag

:B én írtam abban a fórumba is... :K

(#16) karlop válasza steve1977 (#13) üzenetére


karlop
csendes tag

igen ezeket próbáltam. +még sok minden mást, de eredménytelenül. :W

(#17) pdtdi válasza karlop (#12) üzenetére


pdtdi
csendes tag

Sziasztok! Én január óta vagyok S1 tulajdonos, én már végig szívtam mindent amit lehet ez ügyben :)

Szóval amit megtalálsz a gyári honlapon (http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3100087659&uk=1680007479) és ide mutat azt akkor tették fel amikor már egy halom levelet küldtem nekik, de addig a fülük botját sem mozgatták, amíg nem DDR-ből ment a levél, utána egyből lett. De mint látható ez 2013.10.17 verzió a dec.19 kicsit jobb csak.
Na most a jó hírek. Van magyar forgalmazó és szervíz július óta!! Classmobil.com és nagyon segítőkész a tulaj, de neki és én mondtam hogy mit hogyan :)
Újabb ROM nincs, azokon amik most jönnek ki a gyárból,azokon is a 2013. dec.19 verzió van :(
A hívószám kijelzés csak a mobilszámokra igaz, a vezetékest felismeri, a megoldás valamilyen másik full screen dialer telepítése. Nekem a Full Screen Caller ID Pro + TouchPal combó vált be. A toucpal is tudja azonosítani a bejövő hívásokat, de nekem jobban tetszik ha a teljes képernyőn látszik. Próbáltam cserélni a gyári dialert de nem megy mert speckón van megírva (lásd UCPhone_JB.apk és .odex)
Nekem van dec.19 app verziók, DE csak ADB keresztül lehet hozzá férni ehhez a csodás kínai Android Recovery menühöz és nem vagyok képes CWM-teni :(
A gyári ROM-on kívül mindegyik ROM (a német siteról letöltött is) elfekszik (április óta haifisch1896 kollégával levelezek ez ügyben, nagyon segítőkész német csóka és profi :) ) ott is azóta vannak infók.

Szóval kérdezzetek, amiben tudok segítek.

Eddigi tapasztalatok:
piszok gyors, nagyszerű felbontás, rengeteg memória
nagyon melegszik, 9 hónap után az aksi fél napot bír csak (jó hír hogy 7500Ft lehet hozzárendelni és cserélhető) én szétszedtem :)

Pdtdi

(#18) steve1977 válasza pdtdi (#17) üzenetére


steve1977
tag

Szia! Köszi az infokat, nekem még úton van, ha megjött, biztos lesznek kérdéseim :)

(#19) karlop válasza pdtdi (#17) üzenetére


karlop
csendes tag

Szia,
most egy kicsit összezavartál... Szóval nem én rontottam el a telómat? Akkor ez a jelenség valami 'language bug' ? Ha így van, akkor ha átállítom a nyelvet akkor működik?
Írd le lszi, hogy nálad mi a jelenség plz. Én még nem adtam fel teljesen.
Kösz, karlo

(#20) SocketA válasza pdtdi (#17) üzenetére


SocketA
aktív tag

Szia!

KitKat lesz ra?

Kamerabol Te mit hasznalsz? En gyors fotozasra a HD Camera Ultra-t, szep fotozasra a Camera FV-5 -ot.

(#21) pdtdi válasza SocketA (#20) üzenetére


pdtdi
csendes tag

Hát én úgy tudom, hogy nem fejlesztik tovább, csak a MediaTech-es chipset-re van KitKat, de ki tudja, elég kiszámíthatatlanok a kínaiak. Qualcom chipset-es telefonjuk sincs, az S2 sem az.De remélem nem nincs igazam, mert nagyon jó lenne.Kellenne valaki aki tud custom ROM-at gyártani és rávenni, hogy csináljon egyet S1-re. Én a google cameráját használom fotózásra, gyors fókusz, "életszerű" képek.

(#22) pdtdi válasza karlop (#19) üzenetére


pdtdi
csendes tag

Hiába állítod a nyelvet, nem változik sajnos a helyzet.Nekem egyedül a caller ID oldotta fela helyzetet. Mellesleg SMS küldés és fogadáskor sem ismeri fel a hívót. Ezen sajnos nem segít a Caller ID, ehhez másik SMS sender kell telepíteni. Érdemes ROOT-ni, mert akkor törölhető egy csomó -szerintem - nem fontos app ill service. A UCPhone_JB.apk és .odex NEM szabad törölni, mert nem működik utána a teló!! Még szerencse, hogy 2GB memória van elfér benne. Nekem telepítve egy csomó app és játék, de még van 1GB szabadon :)
Érdemes használni az Advanced Task Managert, mert normálisan tud memóriát felszabadítani.Amit még érdemes telepíteni az Xposed Installer a GravityBox modullal. Nagyon hasznos funkció kiterjesztéseket tartalmaz. A fényerő szenzora nem az igazi, még nem jöttem rá, hogy melyik app tudja rendesen kezelni, most a Velis Auto Brightness 4.01 a favorit :)
Egy kérdés, tapasztaltátok, hogy mostanába a Waze nem találja a GPS jelet, főleg részben felhős égboltnál? Vagy csak nálam jelentkezik. Normál esetben pár másodperc alatt talál 5-10 műholdat (glonass-t is :)

(#23) steve1977 válasza pdtdi (#22) üzenetére


steve1977
tag

Szia, megjött a teló, nagyon egyben van, szupergyors, gyönyörű képe van, látszik rajta, hogy a jiayu mérnökei annó a cég zászlóshajójának tervezték. Gyorsan telepítettem is "eukonform" billentyűzetet, baidu uninstall, és persze sajnos a sim betétel után jött a caller id feketeleves :( Mentem is a playra, hogy az általad írt tárcsázót feltegyem, de nem kompatibilis az eszközzel. Decemberi softtal érkezett, lehet, hogy ezért? Fel tudnád tenni valahova, vagy belinkelni az általad használt apk-t? Előre is köszi, üdv: István

(#24) steve1977


steve1977
tag

Sziasztok! SMS kezelőt melyiket használtok, mit ajánlanátok?

(#25) SocketA válasza pdtdi (#21) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ez a Caller ID problema eleg idegesito, es furcsa, hogy egy "csucsmobil"-hoz nem adnak ki 4.1-nel ujabbat... :(

A google kamerat meg nem hozza ki a Play Aruhaz. Gepen rakerestem, azt irja, hogy KitKat kell hozza. Neked hogy van fent?

(#26) SocketA


SocketA
aktív tag

Talaltam ket megoldast a hivoszamkijelzes problemara:

1. megoldas: [link] Buheralni kell a rendszert. En nem probaltam.

2. megoldas: Probaljatok ki a Go Dialer EX programot!

(#27) steve1977 válasza SocketA (#26) üzenetére


steve1977
tag

Szia, honnan tudom letölteni? A play nem adja ki :(

(#28) steve1977


steve1977
tag

Sziasztok, a gyári recoverybe hogyan tudok belépni? A hangerő fel/le + power nem működik...

(#29) steve1977 válasza steve1977 (#28) üzenetére


steve1977
tag

Válaszolok magamnak, hátha lesz új s1 tulaj, akinek segítség :) USB kábel bedugva ( nálam töltőn de lehet, h pcn is) hangerő fel + power gomb, így beadja a gyári recoveryt. Alternatív megoldás xposed installer + gravitybox telepítés, gravityboxban haladó kikapcsaoló menü beállít, majd reboot-- reboot to recovery.

(#30) karlop válasza SocketA (#25) üzenetére


karlop
csendes tag

Sziasztok,
ahogy korábban írtam nekem nem áll össze a dolog: a német srác azt írja egy másik fórumban, hogy neki semmilyen híváskijelzési problémája nincsen. Nekünk miért van?
Ráadásul nekem például az SMS kezelőben minden OK. Simán mutatja a küldőt. A hívóval még gondjaim vannak, de van pár ötletem, amiket végigviszek. (SocketA által írt buherálós módszert is elkezdtem, de nálam az egy helyen sántít...)
Ha van eredmény megírom, bár egy új ROM jobb lenne :)

(#31) SocketA válasza steve1977 (#27) üzenetére


SocketA
aktív tag

steve1977: Google egybol kiadja, de hivas kozben nem jelzi ki a szamot, csak utana nem fogadott/fogadottkent mutatja jol! Szoval ez meg igy nem teljesen jo.

Egyedul pdtdi megoldasa mukodik, a Full Screen Caller ID, de nekem az nem tetszik, hogy teljes kijelzos a hivas, meg utana ott marad a kijelzo, hogy nem fogadott hivasom volt.
Meg egy masik program is kiirja a hivoszamot, de rateszi az alap tarcsazo kepernyore, ami eleg bena.

(#30) karlop En is dolgozom rajta, de alig van tema Jiayu-hoz. 4.1-es ROM... ez kicsit kiabrandit, pedig a telefon tetszik mostmar nagyon.

Az alapveto problemat az okozza, hogy a mobilszolgaltato nem ugy kuldi el a szamot a telefonnak, ahogy az benne van.
Sok JB-s telefonnak ez a gondja, de soknal van ra megoldas.

Amit pl. linkeltem is, altalanos megoldas ra, de az en telefonomban nem talalok framework.apk -t, amit modositani kellene...

(#32) SocketA


SocketA
aktív tag

Probaltam ezt is:
1. Using root explorer to edit the build.prob file inside /System
add this line at the end of the file
ro.init.phonenumber_match= 7

2. Go to settings >> App >> All >> Contacts Storage >> Clear Data >> Reboot

De nem segit...

(#33) steve1977 válasza SocketA (#32) üzenetére


steve1977
tag

Sziasztok! Csak usb töltés üzemmódban kötöttem rá a pc-m re (win7x64) beugrott egy "cd rom" meghajtó, rajta mtp driver. Installáltam, majd mtp módban a win telepített is mindenféle quallcomos eszközt, egyedül egy "Android" nevűhöz nem talált drivert. Az adb-t elindítva az "adb devices" parancsra nem látja a telot, esetleg vmi ötlet? Nektek hogyan sikerült az adbn keresztül elérni a telót? Próbáltam utána egy jiayu g3c-vel, azt látja az adb.

[ Szerkesztve ]

(#34) SocketA válasza steve1977 (#33) üzenetére


SocketA
aktív tag

En meg csak file atvitelre kotottem ossze, mivel nincs semmi ehhez a telefonhoz... se ROM, se temak, semmi tamogatas :(

(#35) steve1977 válasza SocketA (#26) üzenetére


steve1977
tag

Sziasztok, sikerült a framework.jar-t kibontanom, először deodexelni kellett, de az xda-s megoldásban írt field static final MIN_MATCH:I sorokba az "I" után nem szerpel semmilyen érték.

(#36) SocketA válasza steve1977 (#35) üzenetére


SocketA
aktív tag

Akkor tehat nem sikerult meg megoldani a Caller ID problemat?

(#37) steve1977 válasza SocketA (#36) üzenetére


steve1977
tag

A tegnap írt résznél elakadtam, meg nem is vagyok benne biztos, hogy eredményes lenne, hisz nincs benn a túl magas paraméter. Az android lelkivilágához meg nem értek, így azt sem tudom, hol máshol keressem a rendszerben a hibát. Plusz míg adb-n sem látja a gépem a telot, nem is merek módosítgatni, nehogy téglázzam. Orosz fórumon a touchpal contakts progit ajánlották, rá tud telepedni a gyári felületre, egyelőre azzal elvagyok, bár van pár kínai karakter, de nem zavaró helyen. A playon nincs fenn, google segít ;)

(#38) SocketA válasza steve1977 (#37) üzenetére


SocketA
aktív tag

En is irogatom mar at a bulid.prop -ot, de nem segit. Lehet, hogy utana ujra kene flashelni?! Mert valahol ezt irjak, valahol, meg eleg a reset.
Ez a TouchPal nekem nem tetszik, meg egyik Full Screen Caller ID sem, csunya, hogy a sima tarcsazora teszi ra magat.

(#39) steve1977 válasza SocketA (#38) üzenetére


steve1977
tag

Ha ló nincs, szamár is megteszi :( Abban bízom, hogy ilyen áron lesz több tulaj, köztük meg egy androidguru ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) steve1977 válasza SocketA (#38) üzenetére


steve1977
tag

Hogy tudnád flashelni, ha a pcddel csak fieátvitel van? Ha meg az egyetlen gyári tavaly októberi romot akarod feltenni, az felülírja a build. propot

(#41) SocketA válasza steve1977 (#40) üzenetére


SocketA
aktív tag

Elvileg recovery modban tudod szerkeszteni a file-okat. De nem probaltam, mert a build.prop -ot tudja szerkeszteni a telefon is Root Explorerrel.

(#42) SocketA


SocketA
aktív tag

Próbáltam ezt is, nem jó: Contact Number Formatter

(#43) SocketA válasza SocketA (#42) üzenetére


SocketA
aktív tag

Feltettem a Gravity Box-ot is. Sok jo dolog van benne, es igerte, hogy megoldja a Caller ID gondot... de nem..

(#44) steve1977 válasza SocketA (#43) üzenetére


steve1977
tag

Sajnos az csak az MTK6589 procinál oldja meg, feltettem én is, meg a contact number formattert is. Marad szükségmegoldásnak egyelőre a touchpal contacts.

(#45) pdtdi


pdtdi
csendes tag

Na szóval, valamiért nem kapok emial értesítést ha hozzászólás van fórumon, ezért látogatásonként tudok csak válaszolni :)
Tudom ajánlani a mobogenie.com-t, kb olyan mint a play, csak nem foglalkozik a telefon kompatibilitással és simán felmegy :) Itt találtok leírást a goole play átveréséről ([link]) , de szerintem a fenti megoldás egyszerűbb.
Én nem telepítettem a telefonon lévő install-t, mert azzal nem ment :)
Windows 7- 64bit re nekem ez vált be, felraktam a goole drive-ra, meg egypár hasznos file-t :) [link]

Az SMS app nekem nem azonosít be senkit, csak a vezetékeseket!
Amúgy sikerült leejtenem, és a sarka betört, nem örülök :(

[ Szerkesztve ]

(#46) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Én rábeszéltem egy barátomat egy ilyenre részegen, és most nagyon megijedtem. Megy ez a telefon a magyar 3G hálózaton??? Mert mindenhol azt látom a neten a specs-Ben, hogy a 3G WCDMA-s. Eddig S40es nokiat használt csak, már muszáj neki egy okosteló, de azt mondta, jót csak 70-80 között ajánl neki mindenki. Én meg irány a PandaWill, jééé, S1 csak 200$, elküldtem neki példának, hogy ha nincs baja a garancia hiányával, lehet venni jót féláron. Másnap megrendelte. De tényleg csak példa volt...

Fail, ha kap egy k jó telót, de csak WiFi-n tud netezni, meg ez a 4.1 és a tárcsázó gond sem tetszik, az első viszont gond...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#47) steve1977 válasza MittuDomain_ (#46) üzenetére


steve1977
tag

Megy 3G-n, csak az APN-t kell beállítani, tárcsázóhoz meg touchpal contacts, amúgy szuper teló, s4es hardver 50k huf alatt :)

(#48) steve1977


steve1977
tag

Sziasztok, a caller ID buggal kapcsolatban esetleg jutott valaki újabb, tetszetősebb alternatív megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#49) MittuDomain_ válasza steve1977 (#48) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Akit rábeszéltem, nagyon boldogan használja, egyáltalán nem panaszkodik ilyesmire.
De mivel ez élete első okostelefonja, lehet hogy nem tudja, ez bug.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50) SocketA


SocketA
aktív tag

Nekem annyi hianyzik, hogy a vissza gombra bontsa a hivast. Amugy elvagyok a telefonnal, jo gyors, de faj, hogy nincs ra Kit-Kat... :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu S1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.