Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44601) zolee1984 válasza zolee1984 (#44594) üzenetére


zolee1984
senior tag

Üdv az én kérdésemre is tudtok valamit mondani?

üdv Zoli

(#44602) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Újabb kérdésem lenne.

Ma megnézegettem kicsit a Sentinelt. Van egy 229 napot ment, 3 Tb-os vinyóm. 100/100-as.

A szöveg pedig ez:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 19543 alkalommal.

Nincs szükség beavatkozásra."

Ez meg mit jelent? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44603) Saltwater válasza Vertigo18 (#44602) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Adatkábel érintkezési hiba. Vagy a kábelben belül, vagy a csatlakozásnál..

https://hdd-adatmentes.hu

(#44604) Saltwater válasza zolee1984 (#44594) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Firmware-hez nem tudsz hozzáférni, és szerintem nem ott van a gond.
Próbálj felületet inicializálni HD Sentinellel (írás,olvasás), akkor kiderül hogy mi történik a többi szektorral.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44605) zolee1984 válasza Saltwater (#44604) üzenetére


zolee1984
senior tag

A felület inincializálásra azt írja ezer párszáz óra míg kész lesz azért nem csináltam meg
És azért kérdezősködöm itt
Smartot lehet resetelni esetleg?

üdv Zoli

(#44606) liksoft válasza zolee1984 (#44605) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART "vasalt". Csak adatmentéses eszközökkel lehet hozzáférni, de akkor sem mindent és minden esetben. Viszont ha ott jelez gondot, akkor annak oka van. Példa: Ha eltörted a lábad, annak gyógymódja nem a fájdalomcsillapító (kell, de nem ez a gyógymód), hanem a gipszelés vagy műtét. A SMART nullázása csak fájdalomcsillapító lenne, de nem fog használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44607) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szép reggelt mindenkinek :) adott egy WD My passport 1TB mobil hdd egyik pillanatban lemlehettett látni rajta az adatokat.Semmilyen partíció mentő program TestDisk GetDataBack plusz más adatmentő programok sem látják.Időnként ha látni a merevlemezt akkor is állandóan kifagynak a programok ha kiválasztom a rossz hdd akkor a programok fagyása is megszűnik.itt a kép a partícióról szét szdtem hátha egy dokkolóba beültette többre jutok,de :Y nem satás csatoló felülete van :O hanem egyedi.Így csak a software oldalról eltudok még valamit érni vagy kuka a winyó?

(#44608) tpeter77 válasza férfiállat (#44571) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
van valami fejlemény?

(#44609) junior11 válasza King Unique (#44587) üzenetére


junior11
veterán

Na az adatmentés megvan, viszont azóta a HDD ismét működik :D De persze bármikor ismét beadhatja a kulcsot, akár végleg, de legalább az adatokat sikerült lementeni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44610) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg van valakinek ötlete a kérdésemmel kapcsolatban? :)

(#44611) King Unique válasza junior11 (#44609) üzenetére


King Unique
titán

OK, az a lényeg, hogy az megvan. :C
Ha beadja a kulcsot, akkor már legalább nem kell az adatmentés miatt parázni.

(#44607) qwertly: először is azt jó lenne megnézni, hogy pl. az USB kábel, csatlakozó-aljzat illeszkedése, tápellátás stb. rendben vannak-e? Illetve, ha PC, akkor a hátlapi USB-portokban is érdemes kipróbálni, mert az előlapiak produkálhatnak érdekes hibákat. Illetve, amikor felismeri a gép, nem ártana ránézni a HDD állapotára HDS programmal. Valamint az sem mellékes, hogy volt-e valami extrém előzménye a dolognak? Mert, ha pl. leesett, akkor nem meglepő, ha nem akarja felismerni a rendszer.
Továbbá, ha a Windows ilyen nehézkesen ismeri fel, akkor esetleg egy live Linux alól is rá lehet nézni. De nem garantált ott sem a siker, főleg ha a HDD állapota kritikus, vagy a külső rack felől szállt el valami. Utóbbi eseteknél + ha fontosak az adatok, akkor eleve adatmentő szakemberhez kéne elvinni.

[ Szerkesztve ]

(#44612) junior11 válasza King Unique (#44611) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, amúgy nemrég említettem a notebookban a Seagate-Samsung M8 1TB vinyónál a Drive calibration retry count 403 érték volt a HD Tune Pro szerint sárgával jelezve "warning", a HDS szerint szintén ennyi az érték rajta, de nem figyelmeztet hibára.

Nos, megnéztem ezt a dolgot az asztali gépemben lévő 8 éves HDD-n, ahol 0, ahogy a 4 külső HDD-k esetében is... Eddig nem tapasztaltam vele semmi gondot, adattárolásra és torrentre szolgál, a rendszer SSD-n van. Fura, most azon agyalok, hogy vmi baj lehet/lesz a Samu vinyóval a notebookban vagy sem....

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44613) Málni válasza Doky586 (#44598) üzenetére


Málni
csendes tag

Gondolom ez nekem szólt:)
Nem tudom miért írta ezt a Samsung, hiszen a Seagate nem vizsgálta be a merevlemezt, a fent említett okok miatt, mivel a nagyker v szállító visszautasított, meg se nézték, pont ez a bajom. Amúgy hiába külső vinyó, a belseje mindegyiknek le van ugye matricázva, amin fel van tüntetve, hogy nem szabad eltávolítani, mert ugrik a gari, de persze ez senkit se érdekel, nem néznek bele a külső nyomok miatt, hogy az sértetlen e...
Amúgy a boltban is kipróbálták amikor bevittem, nem működött, 3 különböző géppel, laptoppal se ment...

(#44614) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Az hogy lehet, hogy a merevlemez 1GB adatot még ssd-sebességgel másol át (kb 350KB/s)? És csak ezután lassul be 113KB/s-re? WD redről van szó, elvileg 64MB a cache-e.

(#44615) King Unique válasza Málni (#44613) üzenetére


King Unique
titán

Ha a boltban is kipróbálták és ott sem működött, akkor megint érdekes, hogy mi alapján állították azt, amit...? Mert, ha pl. fel sem pörgött a fejtapadás miatt, akkor márpedig nem fog csak úgy másik gépen sem hirtelen megjavulni. Persze ilyenkor madárnak nézik a vásárlót, a többit meg már le sem írom...

(#44614) skyli: megdobja az elején a puffer, de utána már beáll a tényleges sebességre. Meg gondolom MB/s akart lenni inkább. :)

(#44616) skyli válasza King Unique (#44615) üzenetére


skyli
senior tag

Bocsi, MB igen. De 64MB puffer hogy dobja meg úgy, hogy majdnem 1GB adatig tart a gyors sebesség?

(#44617) liksoft válasza skyli (#44616) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a gépben mennyi RAM van? :F ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44618) skyli válasza liksoft (#44617) üzenetére


skyli
senior tag

16GB :D akkor ramra cachel? lehet ezt még tovább növelni, hogy még több ramot használjon cache-nek?

[ Szerkesztve ]

(#44619) qwertly válasza King Unique (#44611) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Már próbáltam linux alól is és ment asztali gép hátsó usb csatlakozójára is.Sajnos nem is merte fel a Parted Magic sem hiába akartam a TestDisk használni látta de semmire nem ment vele.De ha kihúztam az usb kábelt és utána újra csatlakoztattam akkor egy rövid ideig látta sőt a hdd nevet is beolvasta de nem jelenítette meg több adatott.Így szerintem hardver hibás még jó,hogy van mentés róla.
Más: mikor széteszedtem a WD My Passport hdd tokját akkor vettem észre nem szabványos a csatlakozó,vagyis nem satás felület így nem tudtam egy dokkolóba betenni.Minden hordozható WD hdd így alakítva van?

(#44620) King Unique válasza qwertly (#44619) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire nehézkes a felismerése és nem az USB kábel / port miatt van, akkor valóban esélyes a HDD, illetve maga a rack hibája. Azzal pedig nem nagyon tudsz otthon mit kezdeni, bár akadnak a neten leírások, videók hasonló esetekre. Viszont ezeket csak saját felelősségre érdemes próbálgatni, illetve akkor van értelme, ha nem maga a HDD krepált be. Amúgy meg jobb inkább szakemberre bízni. De, ha van mentés mindenről, akkor nyilván nem érdemes szórakozni vele és utóbbi sem szükséges.

HDD-re integrált USB aljzat eleve csak a 2,5" típusoknál van és leginkább azon gyártók termékeinél, akik belső merevlemezt is készítenek. De azért akad még más gyártóknál is, viszont nem az összes, hanem csak egy adott modell, vagy annak is csak adott tárkapacitású verziója. Viszont pl. a Seagate mobil külső merevlemezeiben rendszerint hagyományos SATA HDD + külön SATA - USB adapter van, illetve aszem a HGST-nél is.
És igen, a legtöbb hordozható WD is integrált, legalábbis ezek biztosan. De azért akadnak kivételek is: Pro | Studio | Wireless.

[ Szerkesztve ]

(#44621) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok Srácok!

Segítséget szeretnék kérni a tapasztalt számítógépesektől.
Adott egy 500 gb-s samsung winchester. Tökéletesen működött és a mai napon, amikor kinyitottam a számítógépházat és kitisztítottam, a bekapcsoláskor már elkezdett kattogni kb. 4-6-ot kétszer és semmi.
Nem látja a Bios és a windows sem. Ilyenkor mit lehet tenni?
Cseréltem másik táp csatlakozót és vettem másik sata kábelt is de semmi.
Ugyanúgy az a pár kattogás és kész.
Létezik ilyen hogy minden előrejelzés nélkül egyszercsak meghal?
Idegbeteg vagyok mert az elmúlt 4 év munkám azon van rajta.
Mit tudok csinálni?

Köszönöm a választ minden hozzáértőtől.

(#44622) Saltwater válasza NomAd_82 (#44621) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nem tudom mivel tisztítottad (pl porszívó aminek a csöve jól fel tud töltődni statikus elektromossággal), de már mindegy.
Nem férsz hozzá az adataidhoz.
Vidd el adatmentő szakemberhez ahol lehetőleg a bevizsgálás ingyenes.
Felnyitás, elektronika cserélgetés valószeg végleges adatvesztést okoz.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44623) NomAd_82 válasza Saltwater (#44622) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszönöm, akkor zsebbenyúlós műsor lesz. Istenem de örülök. :D
Van valakinek pozitív tapasztalata viszonylag jó árakkal operáló adatmentő cégekkel?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44624) qwertly válasza King Unique (#44620) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm a válaszodat :R sajnos megy a kukába,mert mint írtam van róla mentés. További szép napot.

Üdvözlettel: qwertly

(#44625) King Unique válasza qwertly (#44624) üzenetére


King Unique
titán

Ha az adatok le vannak mentve és már garancia sincs rajta, akkor valóban kb. oda való. Bár nem feltétlen kéne kukába dobni, mert gondolom veszélyes hulladéknak minősül. Jó lesz alkatrésznek, illetve írta valaki, hogy akár donornak is le lehet adni az ilyet. Vagy, ha nem láttál még 2,5" HDD-t belülről, akkor itt a lehetőség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44626) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

1,5 terrás wd green vinyó, eddig nem tűnt fel csak most, egyesítettem eggyé az összes partíciót, és 1,36 terrának írja a tárhelyet. ez normális?

(#44627) King Unique válasza simsoner (#44626) üzenetére


King Unique
titán

:K
Az alap, hogy a HDD gyártók 1000-es alapon számolnak, viszont az OS / legtöbb szoftver 1024-es alapon. Itt van néhány példa [link] + bináris prefixum.

[ Szerkesztve ]

(#44628) Doky586 válasza simsoner (#44626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, nem normális.
1.5 / 1.024^4 = 1.3642 kellene hogy legyen, ha nincs ennyi akkor vagy az NTFS MFT foglaja el a helyet, vagy megkárosítottak 4GB-al... :D

Próbáld ki exFAT-el, hátha úgy visszakapod az 'elveszett' 4GB helyet..

[ Szerkesztve ]

(#44629) King Unique válasza Doky586 (#44628) üzenetére


King Unique
titán

Biztos (terabájt)? —► [link], [link], [link] :)
Ha poén akart lenni, akkor más, értettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#44630) Doky586 válasza King Unique (#44629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen. Biztos.

de ha Te más matematikát ismersz akkor írd le a kiszámolási képletet..!

(#44631) King Unique válasza Doky586 (#44630) üzenetére


King Unique
titán

Én még a korábbit olvastam, ahol 1,39x volt írva, ha jól emlékszem. Az is igaz, mert pl. a HDS annyit mutat egy 1,5 TB-os HDD-re. De ő valószínűleg Windows fájlkezelőben nézte, ahol 1,36 TB és az ok.

De mindegy, gondolom ez is amolyan poénos hsz akart lenni, csak nekem később esett le. :DD

[ Szerkesztve ]

(#44632) Doky586 válasza King Unique (#44631) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HA neked a Matematika poénos - vicces tudomány akkor az..

[ Szerkesztve ]

(#44633) King Unique válasza Doky586 (#44632) üzenetére


King Unique
titán

Csak arra céloztam, hogy a 3x / 4 GB "kár" megemlítése arra utalt. Számolni én is tudok, de figyelembe kell venni az adott OS / program kijelzését, kerekítését is. ;)

(#44634) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Samsung Portable M3 1TB külső winyomat nem olvassa rendesen Windows oprendszer. Ubuntuval nincs gond.
Windowsban eszközkezelőben a merevlemez tulajdonságaiban a kötet fül alatt csak akkor ad infót, ha rámegyek, hogy beolvasás, aztán az információk között azt írja, hogy 1 mb szabad hely van, de 0 mb foglalt.
Fájlkezelő nem tud mit kezdeni vele. Úgy kezeli, mint a cd olvasót, ha nincs benne lemez.
Majdnem tele van amúgy, egyik napról a másikra csinálta. Egyszer már volt ilyen, de akkor megoldotta, hogy másik portba dugtam át. Most az sem, és más gépben sem jó windows alatt. (7, 10)

Remélem nem off kérdés.

(#44635) #15241216


#15241216
törölt tag

Helló

Milyen hibára utalhat a lassú merevlemez? 100%-os a sentinel szerint, teljes írás-olvasás után is 100%-os, normális elérési ideje van, de mégis lassú. A többi vinyóhoz képest lassú. Érződik rajta, hogy sokat gondolkodik, és nem fürge.

(#44636) King Unique válasza csadi0011 (#44634) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt az eszközkezelős "beolvasást" hagyhatod. Nálam még a helyi lemezt sem olvassa be magától a Windows és amúgy is általában hülyeségeket írogat a szabad / foglalt területre. USB-csatlakozásnál meg aztán főleg...

Azért néhány fontos infó lemaradt, amit jó lenne tudni:

Maga a HDD felpörög rendesen, USB kábel, tápellátás ok? (vsz igen)
Windows lemezkezelő most milyen partíciót mutat?
A HDS (saját programja) mit mutat a meghajtó állapotára?
Volt valami extrém előzmény (pl. leejtés), ezeket be szoktad tartani? ;]

Fentebb volt mostanában több eset is ezen Samsung modellel [link]. Persze aztán ki tudja, hogyan használják egyesek, mert másoknál meg probléma nélkül működik. Igaz, a selejt sincs kizárva és a tervezett elavulás is közrejátszhat.
Ha a fentebb említettek függvényében a HDD állapota ok, az USB kábel sem rossz és több gépen / Windows / USB-port alatt is ezt produkálja, viszont Linux alatt teljesen ok, akkor nehéz eset. De, ha pl. RAW lett a partíció rajta, akkor a Windows azért nem tudja rendesen kezelni, a Linux pedig képes akár azt is. Valamint, mivel ezeknél HDD-re integrált USB-aljzat van, így nem lehet a merevlemezt másik külső házba / gépbe sem áttenni. Windows alatt hirtelen csak az eszközillesztő eltávolítása jut eszembe, majd restart és a következő csatlakoztatáskor automatikusan újratelepíti azt. Továbbá, főleg RAW partíció esetén egy Windows alóli újrapartícionálás ezen hsz 3. pontja alapján. Persze utóbbi művelet előtt Ubuntun az adatokat le kell menteni másik meghajtóra!

[ Szerkesztve ]

(#44637) King Unique válasza King Unique (#44636) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt esetleg még a CHKDSK futtatását is meg lehet próbálni, ha van a külső meghajtónak betűjele. Használata: [link], [link].

Persze vigyázni kell vele, mert van, hogy képes elbarmolni ezt-azt [link]! Viszont ugyanakkor más esetekben külső meghajtóknál is megoldhat rejtélyes hibákat: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#44638) liksoft válasza King Unique (#44637) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK futtatása inkább parancssorból ajánlott. (Előtte amit lehet még elérni, menteni kell. Sőt, ha van fontos de nem érhető el, azokat adatmentő programmal célszerű biztonságba helyezni. Még parancssori esetén is!) Az automatikus meg a grafikus felületű többet ront mint a parancssori. Ez ugyebár azt jelenti, nem ugyanazok a modulok és beállítások futnak. Erre viszont azt tudom mondani, hogy van egy világos színű bezárt hűvösvölgyi intézmény. Na ez is olyan. :O

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44639) csadi0011 válasza King Unique (#44636) üzenetére


csadi0011
őstag

Helyi Lemez-ként írja a windows intéző, de ha megpróbálom megnyitni, akkor el is tünteti onnét egy idő után.
HD Sentinel ezt látta: [kép]
Jobbklikk tulajdonságok: [kép]
Tulajdonságokból a CHKDSK nem ment. Ezt a hibát dobta: [kép]

Indítottam egy rendszergazga parancssort és "chkdsk /f /r E:"
8-9 órát futott. Lementettem a parancssorból mindent, mert nem tudom, hogy mit kell nézni. Ezzel zárta:
976760000 KB total disk space.
969587252 KB in 7454 files.
3752 KB in 836 indexes.
0 KB in bad sectors.
127868 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
7041128 KB available on disk.
4096 bytes in each allocation unit.
244190000 total allocation units on disk.
1760282 allocation units available on disk.

Újraindítottam a gépet, és most működik rendesen. Látszólag nem változott semmi. Bármit próbálok, minden rendben olvasható. Lett egy .Trash-1000 mappa, almappákkal, de fájlok nélkül. Ennyi változást vettem észre.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R A Checkdisk-re sosem gondoltam volna, hogy azt használjam. Ment volna a formázás. :R

Szerk: Ja meg itt egy found.000 mappa. Ezt csak a total commander látja, de a benne lévő fájlokat nem engedi megnyitni. Sok videofájl. 427 fájl, majdnem 50 GB.
Na ezekkel mi a helyzet? Ha kimásolom őket a rejtett mappából, akkor meg tudom nyitni. Próbálom megkeresni, hogy hol volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#44640) King Unique válasza liksoft (#44638) üzenetére


King Unique
titán

Igen, utaltam is rá, hogy csak óvatosan a használatával. Minden ilyen komolyabb művelet előtt nyilván célszerű az adatmentés, viszont eléggé időigényes. A parancssoros megoldás is benne volt a linkben és lehet valóban eredményesebb. Bár nálam eddig a grafikus sem okozott problémát külső merevlemeznél, de ez csak saját példa. Mindenesetre köszönöm a kiegészítést! :R

(#44639) csadi0011: a screenshotok alapján valami nagyon el lehetett csesződve rajta...hogy a fájlkezelő 0 bájtosnak mutatja, olyat inkább USB-chip & firmware + OS inkompatibilitásnál láttam. De nálad mint kiderült, nem ez volt a gond.
A CHKDSK futása alatt azért ennél több dolgot ír ki, pont a bemásolt rész felett azt is, hogy volt-e probléma. Bár szektorhibát nem jelez. Illetve utólag az eseménynaplóban (Windows-naplók —► Alkalmazás) is megtekinthető a log. A sima chkdsk E: az hamar lefut, de az csak read-only. A fix + recover —► chkdsk /f /r E: viszont sokáig eltart, akár órákig is.

A ".Trash-1000" és "found.000" szerintem a Linux miatt van, mert ha azon is használom, akkor mutat Windows alatt nálam is ilyeneket. Amúgy le szoktad mindkét - Windows | Linux - rendszeren normálisan választani? Mert ennek hiánya is szokott érdekes problémákat okozni. Illetve Linux alatt terminálból még az udisks2 is használható erre a célra. Ha pl. sdc1 a külső meghajtó, akkor az alábbiakat kell bepötyögni.

udisksctl unmount -b /dev/sdc1
udisksctl power-off -b /dev/sdc

Sőt, gyorsbillentyűt is lehet hozzárendelni és egyszerre akár több meghajtóra is megadni a parancsot. Így leválasztani pedig baromi kényelmes. :))

Lehet nem ártott volna előtte egy teljes adatmentés, de ha minden fájl megvan és olvasható, akkor ok. Örülök, hogy végül sikerült megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#44641) csadi0011 válasza King Unique (#44640) üzenetére


csadi0011
őstag

Csak akkor választom le, ha ki is akarom húzni. Ki-be kapcsolásnál folyamatosan be van dugva. Nem igazán hordozom. Be van dugva a gépbe, mellé van rakva és ritkán kell kihúznom.

Megvan a lényeg:
Stage 2: Examining file name linkage ...
Fixing incorrect information in file record segment 9837.
Correcting error in index $I30 for file 9837.
33154 index entries processed.
Index verification completed.
CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.
428 unindexed files scanned.
0 unindexed files recovered to original directory.
CHKDSK is recovering remaining unindexed files.
428 unindexed files recovered to lost and found.
Lost and found is located at \found.000
"
A found.000 mappában egy dir0000.chk mappa van és egy file00000000.chk fájl. ~50 GB adat van benne. Ezekkel a fájlokkal van tennivalóm? Visszaállíthatom, vagy inkább töröljem le? Úgy látom ezek mind Jóbarátok epizódok. :DDD

(#44642) Doky586 válasza csadi0011 (#44641) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"A found.000 mappában egy dir0000.chk mappa van és egy file00000000.chk fájl. ~50 GB adat van benne. Ezekkel a fájlokkal van tennivalóm?"

ezek a fileok és könyvtárak sérültek, ezeket hozta vissza a chkdsk, de a fileneveket nem tudta helyreállítani. Filetartalom alapján neked kell kitalálnod hogy mik ezek: képek, filmek, szövegek, stb... és ezután visszanevezheted az eredeti nevükre..

(#44643) King Unique válasza csadi0011 (#44641) üzenetére


King Unique
titán

Szóval indexelési hibák. Meg kell nézni, hogy a benne lévő fájlok esetleg megvannak-e máshol is (megfelelő állapotban) a lemezen. Annak függvényében érdemes visszaállítani / törölni.

Én mondjuk eleve menet közben szoktam csatlakoztatni / leválasztani a külső HDD-ket Linux és Windows alatt is egyaránt. Eddig nem is volt miatta problémám, illetve így megspórolom a felesleges felpörgetéseket és leállításokat. Valamint, ha folyamatosan rá van dugva, akkor az egyes gépeknél okozhat bootolási problémákat, amire már többen is panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#44644) nonsen5e válasza King Unique (#44643) üzenetére


nonsen5e
addikt

Üdv!

Mennyire egészséges (egy laptopnál), a 7288 indulás/leállás nem egész egy év alatt?
196 nap a működési ideje, ebből volt, hogy 25-30 napig is folyamatosan be volt kapcsolva, mert otthoni médiakiszolgálóként üzemeltetem a gépet.
A Windows energiagazdálkodási lehetőségei is első naptól kezdve teljesítménycentrikusra vannak állítva, elvileg sosem lenne szabad kikapcsolnia a merevlemezt.

Egyelőre még nincs semmi probléma a lemezzel, 100/100, csak kicsit sokallom a felpörgések számát. Esetleg ez laptopoknál teljesen elfogadható érték?
HGST HTS541010A9E680 modell.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44645) ferni


ferni
őstag

Üdv.
Compaq Presario CQ-57 laptopról lenne szó.
Leesett a földre az asztalról, ezek után bejött a Windows, mintha semmi baja nem lenne, majd utána kiírt egy szöveget, hogy Installáld újra a Windowst, ki lett kapcsolva és azóta se indul.
Ilyesmit írt ki
[link]
Illetve
Hard Disk 1 Fault
Hard Disk 1 SMART (301)

Mi lehetne a megoldás? Adatok menthetők róla?
Windows telepítővel ki lehetne javítani újra telepítés nélkül, vagy komolyabb a baj?
Ha kell bele venni új HDDt nem gond csak az adatok nem ártanának.

(#44646) SP4C3 válasza ferni (#44645) üzenetére


SP4C3
veterán

Új HDD biztos kelleni fog. Keress fel egy szakembert.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44647) King Unique válasza nonsen5e (#44644) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Tehát egy 1 TB-os HGST Travelstar 5K1000 van benne. Azok nem rosszak, bár híresek az elég intenzív fejparkolásukról, illetve a leállítás / felpörgetés értékük sem elhanyagolható. Plusz egyeseknél még "klattyogó" hangjuk is van. Másnál az 500 GB-os fél év alatt ennyit termelt [link]. Persze motorleállítás tekintetében az új 2,5" WD Blue modellek a rekorderek...[link]. :DDD

Ha azt nézzük, hogy a HDD-s (WD5000BPVT) laptopomban 402 nap üzemidővel (több év alatt) van 5372 indulás / leállás a HDS szerint, akkor nálad 1 évre a 7288 db nyilván kicsit sok. Meg gondolom a fejparkolás értéke sem lehet kevés. Bár utóbbival én annyira nem szoktam foglalkozni, mert úgyis 600.000 a gyári limit. Viszont a sok indulás / leállás terheli meg leginkább a mechanikát. Igaz, abból is azért kibírnak X ezret / tízezret. De, ha rövid idő alatt nagyon megszaporodna, akkor esetleg be lehet állítani az előbbi programban a lemezek leállásának akadályozását. Ahol a mezőbe nyilván az adott lemez sorszámát kell beírni, ami lehet pl. 0 / 1 stb.
Valamint lehet akár az APM-et is maximumra állítani, de az csak a program regisztrált verziójában működik, mármint az automatikus alkalmazás. Illetve nem feltétlen kell megpiszkálni, egyes típusoknál akár még + melegedést is okozhat, mivel a 254-es szint elvileg a fejparkolást is tiltja. Elég lehet a leállítás akadályozása, ami az ingyenes verzióban is használható.

[ Szerkesztve ]

(#44648) nonsen5e válasza King Unique (#44647) üzenetére


nonsen5e
addikt

Köszönöm!

Majd megpróbálkozom ezekkel az opciókkal, sosem használom olyan mértékben utazás alatt, hogy számítana az a kis fogyasztás többlet.

A fejparkolás vajon a Load/Unload Cycle Count akar lenni? Az 266744-nél tart. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44649) King Unique válasza nonsen5e (#44648) üzenetére


King Unique
titán

A WD-hez hasonlóan, a HGST-nél is a 193-as attribútum a fejparkolás. Gondoltam, hogy magas lehet az értéke, a 266744 nem semmi ~ 1 év alatt... :C Persze még a névleges 600K-s limiten belül van, de ha így megy, akkor pár év alatt túllépi. :DDD Viszont ezeknél nem lehet úgy firmware szinten állítgatni, mint a WD-knél [link], így Windows alatt marad a HDS.

[ Szerkesztve ]

(#44650) nonsen5e válasza King Unique (#44649) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fél óra alatt még ment rá 50, pedig végig használatban volt (videolejátszás). :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44651) King Unique válasza nonsen5e (#44650) üzenetére


King Unique
titán

Ezek ilyenek... :DDD Van amúgy Travelstar 7K1000 is, de az kicsit hangosabb és többet fogyaszt. Viszont ugyanakkor a 7200 RPM | 32 MB cache miatt az inkább való OS alá és nálam a leállítás / fejparkolás értéke sem különösebben vészes. Bár rendszer alá laptopba manapság SSD-t érdemes tenni, az 5400 RPM HDD-t meg az ODD helyére, vagy USB-s házba berakni plusz adattárnak.

[ Szerkesztve ]

(#44652) nonsen5e válasza King Unique (#44651) üzenetére


nonsen5e
addikt

SSD-t szeretnék majd beletenni én is, de még van rá garancia és semmi információm nincs arról, hogy az én modellemben hol vannak belül sunyin elrejtett matricák, esetleg hol van befestékezve rajta egy-egy csavar.
Egy tonna pénzt meg nem vagyok hajlandó kifizetni a szerviznek egy olyan rutin műveletért, amit én is elvégeznék otthon 5 perc alatt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44653) junior11 válasza King Unique (#44647) üzenetére


junior11
veterán

Nálam tegnap múlott a notebookban a Seagate-Samsung M8 Spinpoint 1TB HDD 3 éves, kb. idén február elejéig rendszervinyóként működött, azóta már a DVD meghajtó helyén van adattárolásra és torrentre.
Nos, az alábbiakat olvasva ránéztem én is kíváncsiságból mi a helyzet vele ilyen téren :D :

Start/Stop count 8258
Load/unload cycle count 108229

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44654) King Unique válasza junior11 (#44653) üzenetére


King Unique
titán

Azért az OS alatti rendszeres használat nyilván jobban megdobja ezeket az értékeket, mintha USB-s házban lenne sima adattárként. Egy notebookban a gyakori altatás miatt meg amúgy is sokszor leáll / felpörög a HDD. Viszont 3 év alatt ennyi még ~ elmegy, de amit 1 év alatt produkált fentebb a HGST, az már kicsit... :U De nem baj, tervezett elavulás = ON. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44655) Ramos98


Ramos98
újonc

Üdv!
Egy nagyon furcsa kérdéssel jönnék:
Első gépemet szeretném összeszerelni, de egy valami nem világos. Van egy WD blue ezex 1tb-os merevlemezem, és egy FSP Hexa+ 400W-os tápegységem. A merevlemezen három csatlakozás van(ahova be lehet dugni valamit), a Sata, Power Sata, és a molex csatlakozó. Az egyértelmű, hogy a Sata kábellel összekötöm a merevlemezt, és az alaplapot, viszont a tápegységnek a Molex, vagy a Sata csatlakozóját dugjam a merevlemezbe? Vagy mindkettőt beledughatom?
Bocsi ha nem igazán érthető a kérdésem, de nagyon kezdő vagyok még. :(

(#44656) pjen válasza Ramos98 (#44655) üzenetére


pjen
félisten

A satás HDD n nincsen csak satás táp csati,szerintem.

(#44657) nonsen5e válasza pjen (#44656) üzenetére


nonsen5e
addikt

Sok SATA HDD-n van 4 pin MOLEX csatlakozó.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44658) liksoft válasza Ramos98 (#44655) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy SATA vagy MOLEX tápot használsz. Egyszerre tilos! A jobb a SATA.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44659) pjen válasza nonsen5e (#44657) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,de akkor ezek engem elkerültek.

(#44660) csadi0011 válasza King Unique (#44643) üzenetére


csadi0011
őstag

+ Doky586.

Köszönöm ismét a segítséget! :R

(#44661) pityi41


pityi41
újonc

Sziasztok!
Vettem egy WD blue 1tb 7200rpm 64mb sata3-as vinyot beszereltem minden inditáskor felpörög biosba is látja, bejön az asztal, belépek a sajátgépbe és nem látja csak az ssd-t. A számítógékezelésben ugy mond ott lent a csíkon az elsődleges alá be van sorolva de nem tudok vele semmit sem kezdeni.Ilyenkor mi a tendő vagy mit kell vele csinálni? Aki tudja az írjon minél hamarabb.! Köszönöm :W :W

[ Szerkesztve ]

(#44662) CsabyB válasza pityi41 (#44661) üzenetére


CsabyB
csendes tag

Szerintem partícionálni kell. Ott azon a csíkon bal egér gomb és új partíció létrehozása.
És mennie kell :)

(#44663) NomAd_82 válasza pityi41 (#44661) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Pont ilyet vettem én is. :D
Biztos hogy nem partícionáltad.
Nálam is ez volt.

(#44664) Milán82


Milán82
csendes újonc

Sziasztok! Adott egy olyan problémám, hogy a time capsulet csak routerként ismeri fel a win10-es laptopom, a HDD-t nem látja, vagy nem akarja látni. Milyen módon tudom úgy összeboronálni őket, h külső winyóként is kezelje a win, vezeték nélkül? Minden eszközöm pillantás alatt kezelte a time capsule-t, a Mac az első percben fel is ajánlotta hogy biztonsági mentéseket oda menti. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#44665) King Unique válasza Milán82 (#44664) üzenetére


King Unique
titán

Nincs ilyen ketyerém, de ha van rajta USB-port és USB-kábellel van csatlakoztatva a géphez, akkor azért fel kéne ismernie. Windows eszközkezelő, illetve a lemezkezelő mit mutat?

"Mac az első percben fel is ajánlotta hogy biztonsági mentéseket oda menti"

Tudtommal a Time Machine csak HFS+(J) fájlrendszerű meghajtókra tud biztonsági mentést készíteni. Viszont, ha arra van formázva, akkor azt a Windows eleve nem kezeli natívan. Erre csak külső driverek segítségével képes: MacDrive | Paragon HFS+ for Windows*

* Windows 8/8.1-hez amúgy ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#44666) Milán82 válasza King Unique (#44665) üzenetére


Milán82
csendes újonc

Először is köszi h válszoltál! :-) Szal' szerinted a filerendszer lehet a gond. Win10 fut a gépen, arra is elérhető a fent említett program? Ez tulajdonképpen mit csinál? Nekem fontos h az iMac is lássa a háttértárat, szal mindenképpen úgy szeretném h mindkettővel használni lehessen. Egyénként még 1 gond: A wines laptop random ledobja a Wi-fit egy idő utan, és csak újraindítással lehet működésre bírni. Ha megterhelem egy kis torrenttel, még hamarabb. Erre van valami ötlet esetleg? Hardveres is lehet a problem? Bocs, h ennyit kérdezek, gondolom észrevetted h nem vagyok szakavatott. :)

[ Szerkesztve ]

(#44667) King Unique válasza Milán82 (#44666) üzenetére


King Unique
titán

Meg kell nézni, hogy milyen fájlrendszerre van formázva. Ha HFS+, akkor azt a Windows alapból nem tudja kezelni, csak külső driverekkel képes rá. Manapság ilyenekkel szinte minden népszerű fájlrendszer és OS között megoldható az átjárás. Az említett 2 program nyilván Windows 10 kompatibilis. Ami mondjuk elég nyilvánvaló, hisz mindkettőnél megadják kompatibilis rendszerként. Sőt, az egyiknek a nevében is kb. benne van, a másiknál még a desktop screenshot is onnan van. :)

A Wi-Fi hibánál azért nem ártana a pontos paramétereket megadni, mert azt sem tudjuk milyen gép, abban milyen hálókártya van, milyen router stb.? Illetve ez ügyben inkább Windows 10, vagy Router gondok / WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topikokban kellene érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#44668) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Seagate Expansion 1TB-os USB3-as külső merevlemezem.
A következő a problémám:
Ha a notebookomra dugom rá, tökéletesen működik (igaz a notebookomnak csak USB2 portja van).
De ha az asztali PC-m bármelyik USB3 vagy USB2 portájra dugom, a rendszer felismeri de amint elkezdek rá fájlokat másolni 1-2 perc után a rendszer "eldobja" a lemezt, mintha kihúznám. Sokszor ugyanez történik miközben formázom a lemezt.
Az oprendszer a notebookon meg az asztalin is Windows 10, az asztalit most tettem újra, de ettől nem oldódott meg a probléma. USB driverek fent vannak.
Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a probléma?

Köszi,
SleeD

(#44669) King Unique válasza Sleed (#44668) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ennek több oka is lehet [link]. Ha másik gépen jól működik a külső merevlemez, akkor annak hibáját mondhatni kizárhatjuk. Szóval az adott PC-n, az adott hardveres / szoftveres környezetnél keresendő a probléma. Ez esetben a gép / OS okozta hibát pedig úgy lehet legegyszerűbben kideríteni, ha ugyanazon gépen kipróbálod egy másik operációs rendszert alatt is. Ha az nincs, akkor célszerű egy live Linuxot letölteni és bebootolni erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#44670) Sleed válasza King Unique (#44669) üzenetére


Sleed
aktív tag

Linux Mint alatt tökéletesen működött az asztali gépen.
Tehát valamilyen USB driver probléma a valószínű, jól gondolom?

(#44671) Sleed válasza Sleed (#44670) üzenetére


Sleed
aktív tag

Az a furcsa, hogy most megint elkezdtem írni rá,és most már negyed órája hiba nélkül megy. Nem értem :F

(#44672) King Unique válasza Sleed (#44670) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor azon a gépen egyértelműen a Win10 alatti működésnél lesz valami probléma. Azt nem tudom milyen USB és egyéb driverek vannak fent, de az USB 3.0 drivert általában beépítetten (inbox) tartalmazza a 8-as óta a Windows. Illetve, hogy nálad pontosan mi okozza a hibát, azt innen távolról nehéz kideríteni... Hirtelen csak az eszközillesztő törlése, majd leválasztás után —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása jut eszembe. De korántsem biztos, hogy ez használ. Továbbá azt is jó lenni tudni, hogy pontosan milyen Windows 10? Futtatásba (Win+R) / parancssorba beírni —► winver. Ez kiadja többek között a build számot is, amiből a legfrissebb jelenleg a 10586.420. Amúgy erről a 2,5" külső vinyóról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#44673) junior11 válasza junior11 (#44582) üzenetére


junior11
veterán

Na, a szeretett My Bookom az utóbbi napokban már nem akar velem együttműködni, ugyanazokat a hibákat dobálja, mint a múltkoriban, gépre csatlakozás után vagy bejön a lemez tartalma, vagy csak mint "local disk" jelenik meg, de a tartalmát már semmikép sem lehet megnyitni, data error cyclic redundancy check és the request failed due to fatal device hardware error hibákkal, érdekes módon a múltkor még pár napig gond nélkül ment, szerencsére az adatmentés sikerült róla.
Amúgy ma a HDS szerint 77-ről 75%-ra csökkent a kondíció, újabb 1+1db bad sectorral gyarapodva, mely a program szerint szintén a tartalékterületre lett áthelyezve. Próbáltam a HDS tesztjeit lefuttatni, de nem tudja befejezni, csak néha nagyokat kattan ilyenkor... Gondolom ebből már jól működő drive nem lesz, kár, hogy csak ennyit bírt, még ha Green is van benne, remélem a nemrég vásárolt 3TB My Book, melyben már RED van, tovább bírja... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44674) angyalfoldi


angyalfoldi
csendes tag

Sziasztok!

Probléma:
Adott egy 512GB SSD két partícióval. A rendszerpartíció (C) méretét szeretném zsugorítani 150GB-ra, ám a lemezkezelő ezt már nem engedi. A defrag. analízis szerint a partíció végén rendszerfájlok vannak, s ezért nem lehet tovább zsugorítani.

Milyen tippetek van a megoldásra? Köszi előre is!

(Egy defragmentálást már lefuttattam, de az nem segített.)

[ Szerkesztve ]

[ Fujitsu Lifebook E736 ]

(#44675) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Nagyobb tárhelyet szeretnék a jelenlegi IBM Travelstar ICN25N02 ATCS04-4, külső lemezként használom a midigt tv Strong srt 8903-hez.

Van is egy WD [link] ~~120GB-os lemez ami megfelő lenne beleraktam egy ilyen házba, de nem ismeri fel. a Win7 sem írja ki a nevét csak hardverként, Generic External USB Device, a pontos típusa helyett.

Win környezetben tökéletesen működik.

Lehet maga a SATA-s külső ház okozza a gondot?

A kicsi 20GB-s lemezt elsőre felismerte és, tudta is formázni, hogy tudjon rá felvenni....

Letöröltem mindent a WD lemezről, kapott egy killdisk ( Wipe) takarítást is ( a Kil funkciót nem mertem ráengedni) . mert nem tudom okozok e vele valami visszafordíthatalan gondot...vagy alaptalan a félelmem?

(#44676) King Unique válasza gxcman (#44675) üzenetére


King Unique
titán

A modellszám alapján a merevlemez SATA1-es, a link alapján a külső ház pedig IDE. Szóval ez így nem fog menni, illetve azt sem értem, hogyan tudtad összepárosítani a kettőt, vagy netán mégis SATA-s a külső rack :F Magát a házat azt akár üresen is felismeri az OS, illetve az eszközkezelő.

(#44674) angyalfoldi: az alábbi programokat, illetve intelmeket tudnám javasolni.

(#44673) junior11: várható volt... Mindenesetre az bízható, hogy az új My Book modellekbe már WD Red kerül. Igaz eddig csak a 3 TB & 8 TB példány, aminél ~ fix, de vsz a többibe is újabban már azokat rakhatják. :))

[ Szerkesztve ]

(#44677) gxcman válasza King Unique (#44676) üzenetére


gxcman
tag

SATA-s a külső rack , és igen az OS felismeri a WD lemez nélkül is " cserélhető lemez (F) " abba házba használom a WD lemzet

Viszon az IDE házat magába nem ismeri fel az OS, csak ha benne a 20GB-s lemez..úgy rendesen ki is írja nevét.

Lehet emiatt nem működik a beltérivel, mert mivel a a WD-t nem látja nem is tud rá felveni...

Pendrive 100% O.K. 20GB-s IDE rack O.K., csak a SATA-s nem ok.

(#44678) junior11 válasza King Unique (#44676) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, pedig kb. 105 órát ha ment összesen az elmúlt 2,5 év alatt, na mindegy. Viszont, ma ezt írta ki a HDS a notebookban lévő Seagate-Samsung Spinpoint M8 1TB esetében, mely a DVD meghajtó helyén van:

99% lett a teljesítmény, s van pár bejegyzés a naplóban, de 0 értékkel, most ez mit jelenthet? Vagy nincs gond? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44679) King Unique válasza gxcman (#44677) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a webshopok adatai sok esetben pontatlanok, ezért kell mindig lehetőség szerint a gyártó oldalára mutató hivatkozásokat használni. Tehát SATA HDD + SATA külső rack = ez már ok. Ha nem ismeri fel az OS, akkor felmerül pár kérdés:

Windows eszközkezelő mit mutat?
Windows lemezkezelő mit mutat?
Formázva van a merevlemez? Újrapartícionálás után sem jó innen a 3. pontot alkalmazva?
HDS program felismeri, mi a VID-PID azonosítója?

"OS felismeri a WD lemez nélkül is " cserélhető lemez (F) "

A Windows cserélhető lemezként eleve a pendrive-okat szokta megjeleníteni, a külső HDD-ket helyi lemezként kezeli. Szóval ez is már kissé fura... Esetleg meg lehetne próbálni a korábbi hozzászólásban említett eszközillesztő törlést.

Illetve másik OS alatt / gépen nincs lehetőség kipróbálni, esetleg a HDD-t másik külső házba átrakni?

[ Szerkesztve ]

(#44680) King Unique válasza junior11 (#44678) üzenetére


King Unique
titán

A napló alapján voltak különféle hibák, de a főablak és a S.M.A.R.T. nem jelez semmit. Nem lehet, hogy a HDD caddy, ott valami csatlakozási, vagy egyéb probléma okozza? Persze ez csak egy alaposabb teszt, illetve másik gépben történő próba után derülne ki.

[ Szerkesztve ]

(#44681) junior11 válasza King Unique (#44680) üzenetére


junior11
veterán

Ezért csodálkoztam én is, másik gépben nincs lehetőség kipróbálni. Mindegy, a HDS figyeli, ha vmi, jelez...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44682) Sleed válasza King Unique (#44672) üzenetére


Sleed
aktív tag

Az eszköz eltávolítása gombra kattintva nem történik semmi, kiríja hogy eszköz eltávolítása.. de itt megáll. Bár most épp a meghajtót sem tudom megnyitni Windows intézőből. Teljesen véletlenszerű hogy épp működik-e vagy sem. (Közben sikerült megnyitni intézőből, de továbbra sem történik semmi az eltávolítás gombra nyomva)
A Windows a legújabb verzió, amit írtál.
A vinyó hasonló, 2.5"-os, csak a kódja STBX1000201.

Közben észrevettem még egy dolgot:
A rendszer SSD-n és ezen a külső lemezen kívül még van egy HDD a gépben. Ez csak néha jelenik meg a lemezek között a sajátgépben (kb minden 5. indításra). Amikor ez megtörténik, akkor a külső vinyóval sincs semmi baj. A bootolás pedig tök random ideig tart, van amikor tök gyors, valamikor percek telnek el. Van egy olyan érzésem, hogy az alaplapi SATA vezérlővel lehet valami probléma, és amikor linux alatt próbáltam épp szerencsém volt. Mit gondolsz erről? Azt nem értem egyedül, hogy ennek miért kéne befolyásolnia az USB-s háttértár működését.

(#44683) Sleed válasza Sleed (#44682) üzenetére


Sleed
aktív tag

Update:
Ha rá van dugva a külső vinyó a gép indítása előtt, akkor nagyon lassan, vagy egyáltalán nem indul el (a windows betöltő képernyőnél akad el). Ha nincs, akkor szempillantás alatt elindul, és ha megjelent a kérdéses HDD a lemezek között, akkor utána rádugva tökéletesen működik.

(#44684) King Unique válasza Sleed (#44682) üzenetére


King Unique
titán

Az leszedi az eszközillesztőt, majd újracsatlakoztatás után újratelepíti azt. De célszerű közé iktatni egy gép restartot is, amit fentebb említettem. Illetve nem kell csodát várni, ha ez nem használ, akkor ott valami más van összekutyulva. Márpedig a néha megjelenő másik HDD is erre utal. Ha notebook, akkor gondolom az pedig az ODD helyén lehet HDD caddy-ben. Nem tudom az milyen fajta, mennyire ok, de fentebb is pont egy ilyen caddy-ben használt merevlemeznél fordultak elő problémák.

Ha a gép indítása előtt rá van csatlakoztatva az USB HDD, akkor az szokott bootolási problémákat okozni egyes gépeknél. Az én laptopomnál mondjuk nem, illetve én eleve nem is használom úgy, mindig menet közben csatlakoztatom / választom le őket. Ha nálad igen, akkor érdemes lehet a BIOS/UEFI beállításait átnézni, pl. a boot sorrendet stb. De, hogy most melyik laptopnál mi egyebet kell még szükség esetén átállítani, azt már ne kérdezd.

A modellszám alapján akkor még a régi modell, mert az új már máshogyan néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#44685) inci67


inci67
tag

Helló emberek, lenne 1 kis gondom, ma le mentetem a dolgokat a gépemről 1 másik hddre, a másik hddét vissza tettem abba a gépbe amibe volt. a gépnek a dolga a win meg minden rajta van. elindítottam a gépet, minden ment, ok jó, mutatja, hogy mennyi foglalnak a dolgaim. rámegyek, hogy meg nézzek valamit PL képet mutatja a mappát de nem tölti be, gondolkodott a gép több percen át, és 1 szercsak el tűnik a fő mappa. újra indítom a gépet, nem is mutatja a dolgaimat.de közbe meg a hddén el van foglalva annyi adat mint amennyit rá tettem. mi lehet a gond hogyan tudom meg találni vagy előhozni?

(#44686) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a kattogó, windows és bios által nem látott vinyón segíthet ha veszek egy külső merevlemez házat és azzal próbálom meg működésre bírni? Ezt tanácsolták. Van értelme?

(#44687) pjen válasza NomAd_82 (#44686) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs, inkább másik kábelek és másik csati.A kattogó HDD nem túl jó,lehet kuka lesz.

(#44688) alratar


alratar
addikt

Van olyan oldal ahol meg lehet nézni, hogy a merevlemeznél mekkora az a hőmérséklet, ami még jó neki?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#44689) pjen válasza alratar (#44688) üzenetére


pjen
félisten

A gyakorlatban 55-60 fokig nem lesz semmi baja.

(#44690) nonsen5e


nonsen5e
addikt

-visszaolvastam, törölve-

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44691) alratar válasza pjen (#44689) üzenetére


alratar
addikt

Érte,, köszi.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#44692) pjen válasza alratar (#44691) üzenetére


pjen
félisten

Ez egyébként nem csak az én véleményem,egy szám tech. Tv műsorban hangzott el.Az Ő gépeikben még melegebben is hibátlanul üzemeltek.

(#44693) liksoft válasza pjen (#44689) üzenetére


liksoft
nagyúr

Garanciaidőn belül lehet, ha folyamatos üzemben van. Aki hosszabb távra szeretné használni, a gyári maximum üzemi hőmérséklet alatt tartsa 5, de inkább 8-10 fokkal. (Én nem a TV-ből hallottam a tuti híreket, hanem az adatmentésre beérkező HDD-k SMART-ja alapján mondom. Amiről tudható, hogy a hőszenzor pontatlansága miatt humbug. ;) )

U.i.: Egyébként a SAS HDD-k valóban a szokásos SATA-hoz képest plusz 10 fokot el szoktak viselni. Más is a mechanika alattuk.....

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44694) pjen válasza liksoft (#44693) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,biztos nagyobb tapasztalatod van.

(#44695) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy kis laptopot. Kipróbálásnál 100/100 volt a merevlemez a hdd sentinel akkor letöltött triál verziójánál. Ma feltettem egy teljes verziót. Amint a képen látszik a kondíció és teljesítmény 100-ast mutat, de lejjebb mégis 100/70 a csík. Most akkor melyiknek higgyek?
Sajnos a kábele már ragasztva van szigetelőszalaggal átmenetileg. Majd cserélni akarom. De lehet ettől lett a hiba? Ha igen, azt nem értem eddig miért nem jött ki? Lehet eddig nem volt mozgatva az eredeti helyén, csak a hazaszállítás után valami baja lett a kábelnek?

Kép:
[link]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#44696) SP4C3 válasza Fr@nkieWilde (#44695) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem a kábel miatt, hanem a futott órák miatt, nincs semmi baja, csak a sentinel szerint :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44697) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok!
Szereztem egy régi Western Digital wd5000aakx winchesterem. A gond pedig az lenne vele hogy semmilyen módon nem tudom leformázni ha rárakom a gépemre iszonyatosan belassul a vinyo pedig 100%-on pörög. Hogyan tudnám ezt leformázni és esetleg ha van rá lehetőség megnézni hogy mi lehet a winchesteren.
Előre is köszi a segítséget!

(#44698) SP4C3 válasza marcellx (#44697) üzenetére


SP4C3
veterán

Hiren's Boot CD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44699) Fr@nkieWilde válasza SP4C3 (#44696) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De azt nem értem, egyik napról a másikra esett le 30%-ot. 24-én még 100 volt a kondíció a diagramon, 25-én meg már csak 70, míg a két kis csík felette mindig 100/100-at mutat.
Feltettem egy régebbi teljes verziót, az már 100/70-t mutat nem csak a diagramon, de hibás szektort nem ír.
Anno úgy rémlett, hogy a táp okozhat ilyen problémákat a hdd-ben. Ezért kezdtem a szalagozott/tört kábelre gyanakodni.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#44700) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Hello egyik ismerősöm gépéből átraktam az enyémbe a hdd-t mert szarakodott a gépe és kíváncsi voltam hogy az enyémbe mit csinál a hdd .Oké enyémben 2 hdd van egy wd és egy samu a samu csak adatok tárolására szolgál.wd-t kivettem haverét beraktam gép índit és egyből ki írta a win 7 ami haver gépében van hogy haver hddjén valami gebasz van ezért javítani kéne.Mondom ok javítsd megcsinálta haver gépébe haver hddjét vissza raktam és el is indult.Cserébe nekem a samu hdd röl eltűntek az adatok és csak egy rendszerparticiót lát rajta a win amiről bootol a gép holott idáig a wd röl indult az én 8.1 windowsom és most ha a samu hdd-t kiveszem nem találja a boot filét a gép amiről indulnia kéne :W

0631 7710098

(#44701) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra megadta magát egy WD Caviar SE16 winyó.

Tegnap még ment vele gép.
Ma mikor elindul nem látja a gép a winyó csak kattog....

Másik gépbe be téve induláskor sokáig próbálja detectálni, majd Hard Disk Errort ír.

A winyónak annyi? Kuka?

2007es dátumú...

(#44702) SP4C3 válasza Fr@nkieWilde (#44699) üzenetére


SP4C3
veterán

Próbáld úgy sentinelezni, hogy nem ő a rendszerpartíció.

@kory24 - Ha nem volt rajta felesleges adat, akkor kuka.
Esetleg akkor próbáld megütni szelíden minden irányból

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44703) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Mitől lehet, hogy egy WD Caviar Green 2TB merevlemez 100/100-as, de hátralévő időnek csak 700 nap van hátra? (Már 1000 benne van)

(#44704) nonsen5e válasza Hurkafej (#44703) üzenetére


nonsen5e
addikt

HDSentinel írja csak ezt. 5 évet feltételez várható élettartamnak (1825) nap, aztán ha már több mint 825 napot ment, akkor elkezd 24 óra futási időnként csökkenni egy nappal a várható élettartam.
Ez nem jelent semmit, lehet ugyanúgy tökéletes és működő állapotban egy merevlemez 9 év használat után is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44705) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi lehet a gond, ha a HDS gyors ön-teszt és a részletes teszt sem akar befejeződni, a program szerint nincs probléma. Az ön-tesztre kb. 2 percet írt ki, de már kb. 14 perce megy 90%-on. Már a második lemeznél ezt csinálja, másik gépen is, a lemezzel nincs gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44706) Doky586 válasza junior11 (#44705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a lemezzel nincs gond"

majd rádöbbensz (hogy mégiscsak van)... ;]

(#44707) junior11 válasza Doky586 (#44706) üzenetére


junior11
veterán

Nem egy lemezzel csinálja ezt, mind nem lehet rossz :D

Bogarat ültettél a fülembe, a laptop belső merevlemezén az önteszt sikeresen lefutott. Az asztali gépben van egy 8,5 éves 320GB WD Caviar SE16, 100%-os teljesítménnyel és kondícióval, kb. 15100 óra van benne, néha olyan enyhe sípoló, fűrészelő hangot ad, azért gondoltam egy gyors önteszttet lefuttatok rajta, de nem akarta befejezni, viszont hibát nem ír(t) ki... :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44708) junior11 válasza junior11 (#44707) üzenetére


junior11
veterán

Na kíváncsiságból lefuttattam egy teljes öntesztet is, mire a végére érne, egy picit a a zöld sáv visszaugrik 90%-ra, folyton 1percet ír ki, de nem fejezi be...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44709) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello. Vettem egy HDD-t bekötöttem, de a rendszer nem ismeri fel. Még nincs se formázva se semmi. H tudnám megjeleniteni formázni stb? Azt olvastam, h itt jobb katt és úgy kéne, de itt nem tudok és nem is lát új lemezt. KÖsz!

[ Szerkesztve ]

(#44710) pjen válasza Erwinke (#44709) üzenetére


pjen
félisten

A bios látja?

(#44711) Erwinke válasza pjen (#44710) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Nem, nem látja : ( sata 3: empty unknown.

(#44712) pjen válasza Erwinke (#44711) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj kábelt cserélni,másik csatiba dugni,ha akkor sem és garis vidd vissza.

(#44713) nonsen5e válasza Erwinke (#44711) üzenetére


nonsen5e
addikt

Túl sok dolgot láttam már, azért megkérdezem.
Mindkét kábel be van dugva a HDD-be?
Bocsánat, ha számodra nyilvánvaló dolgot mondtam, de VGA topikban egy fórumtárs csak becsavarozta a kártyát hátulra, de a PCIe csatlakozóba nem dugta be. Azóta bármit elhiszek. :B
(SATA adat + táp/4pin molex)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44714) Erwinke válasza pjen (#44712) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Nah az a szitu, h Gigabyte b85m h3d alaplapom van. És csak a két párhuzamos sata csatiban mennek a HDD-k. A többiben nem ismeri fel egyiket sem. : ( Ez wtf?! Lehet bios set up is? Bioszban a kezelés UEFI-re van állitva. SSD-n van a rendszer azt hagytam benne a másikról levettem a greent és ráraktam a kéket és mikor bekapcsoltam belementem a lemezkezelőbe egyből kiirta, h felismerte a HDD-t és, h műveletet kell végrehajtani rajta a folytatáshoz. Le is formáztam megy faszán. Aztán kikapcs ráraktam a zöldet azt akkor meg azt nem ismerte fel. Megy bele még merőlegesen 2x 3.0s csati meg 2x 2.0s csati és egyiken sem ismeri fel egyiket sem. Csak azok a HDD-k mennek amik a párhuzamosba vannak szúrva.

[ Szerkesztve ]

(#44715) Erwinke válasza nonsen5e (#44713) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Semmi gond. ; )

(#44716) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Már 1.5 hete küzdök egy Seagate-el.
ST500LT012

Cserélve lett a régi merevlemez 71 darab bad sector miatt.
A vadonatúj lemez is elképesztő SMART adatokat produkál. Később olvastam hogy Seagate-nél ez nem bug hanem feature.
Sentinel
1,Raw Read Error Rate
grafikon első bekapcsolási napon 204 Ezer! aztán csükkent de közben az asztaliban is volt, most 237 Ezer

Seek Eror Rate
1 millio felett

Command Timeout
1 millio 433 ezer
Azt írja ez nullánál nagyobb érték esetén tápegység illetve adatkábel csatlakoztatási probléma valószinűsithető

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 4511 alkalommal és folyamatosan növekszik Úgy rémlik, ez a szöveges magyarázat már winyóhibára adhat okot.
Cristal Disk Info is hasonló eredményeket ad.
Eseménynaplóban Kernel Power 41 (63) hibák vannak.
A leglényegesebb hogy a gyártó beépített egy plusz hibaforrást, a lemez nem a megszokott módon, alaplapra forrasztott
csatlakozóba megy bele, hanem egy rövidebb, LVDS kábel szerű, külsejű, 12 pólusú kábel megy az alaplapra, a másik vége a winyóra. Kimértem a kivett kábelt, minden tüske kisípolt valamelyik lábon.
Megmértem, az 5V az 5.1V, már a haverom szkópjával is meg lett nézve és nincs a jelen tüske.
Sajnos nincs másik ilyen kábel próbára.
Ez a hiba tápellátásra visszavezethető vagy csak a kábel kontakthibás?
Másik, asztali gépbe áttéve a lemezt, megszűnik a szám növekedése vagy sokkal,lasaban növekszik.

Volt több kék képernyő

CRITICAL_OBJECT_TERMINATION ntoskrnl.exe
hibával, állítólag ez tipikus winyó hiba.

Win7 van rajta, tegnap mellétettem egy Linuxot, az megy rendesen, pedig linux kényesebb a hardverhibára.
WD bad sectoros merevlemezzel sokkal jobban megy, pesze az nem számollja a Raw Read Error és más hibákat

köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#44717) laciszabo


laciszabo
újonc

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy új laptopot HDD és mellé SSD-vel. Az problémám vele, hogy ha Újraindítom a gépet, akkor utána nem látja a windows (Win10) a HDD-t, csak akkor ha a lemezkezelőben betűjelet adok neki. Azonban ha rendesen leállítom és utána bekapcsolom a gépet gond nélkül látja mind a két meghajtómat. Mi lehet a hiba? Hardwer-es vagy softwer-es? Ha softwer-es a hiba, annyira nem zavar, csak nem szeretném ha hardwar-es hiba esetén később rosszabb legyen a dolog (egyáltalán nem látja a merevlemezt)!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#44718) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Néha rászoktam nézni a HD sentinelre, hogy ha netán valami baj van, akkor azt ne az utolsó pillanatba vegyem észre, és ma ez a kép fogadott:

Ha jól tudom ez kábel problémára utal, de a biztonság kedvéért elkezdtem a legfontosabb dokumentumokat lementegetni, ekkor megint megnéztem a hd sentinelt, és akkor már 0% kondíciót mutatott, illetve felpörgési hibát jelzett. Közben végeztem a legfontosabb fájlok mentésével, ekkor visszamentem a hd sentinelre, majd ismét a felső kép fogadott.
Hátha ez még segít:

Jól gondolom, hogy először a sata kábel cseréjével kéne kezdenem? Előre is köszi!

(#44719) Hurkafej válasza funk648 (#44718) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Smart résznél jobb gomb valahova, és decimális adatmező. Könnyebb értelmezni. :D

(#44720) funk648 válasza Hurkafej (#44719) üzenetére


funk648
aktív tag

(#44721) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok az egyik wincsim reggel óta rosszalkodott majd egy restart után nem volt megnyitható. Mivel volt már korában is iylen cseréltem sata kábelt. restart után a köevtkező üzenet fogadott: használat előtt formázni kell az eszközt.

Vessek rá kereszetet vagy mitörtént?

még vagy 200 napnyi életet írt a hdsentinel :S

(#44722) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Laptopból kivett és külsőként használt hdd-t akarom újra particionálni. Elég ehhez a win lemezkezelője,vagy külső program kell hozzá?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#44723) SP4C3 válasza Dan-szan (#44722) üzenetére


SP4C3
veterán

Win Win

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44724) King Unique válasza Dan-szan (#44722) üzenetére


King Unique
titán

Ha partíciókat akarsz machinálni, összeolvasztani stb., akkor külső program.
Ha az egészet ledózerolni és tisztán újrapartícionálni, akkor diskpart + lemezkezelő, azaz innen a 3. pont.

(#44725) Doky586 válasza SP4C3 (#44723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Törléshez és újrapartícionáláshoz a win grafikus lemezkezelőjét használd..
(a parancssorossal könnyű elrontani)

(#44726) junior11


junior11
veterán

Na végül szétszedtem a WD My Book 2TB-ot, kiszedtem belőle a WD20EARS (WD Caviar Green) lemezt. Bocs, ha hülyeséget kérdezek, hogyan tudom ezt a gépre csatlakoztatni? Az alaplap Asus P5N-E-SLI [link] , az asztali gépben van saját 320GB WD HDD még. Ehhez az alaplaphoz hozzá fogom tudni csatlakoztatni a Green-t SATA kábellel (ami sajnos nincs itthon) a belső HDD mellett? Milyen kábelt kell beszereznem? Vagy hogyan csináljam? Vmi tanács? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44727) SP4C3 válasza Doky586 (#44725) üzenetére


SP4C3
veterán

?? Most ezt miért nekem mondod? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44728) pjen válasza junior11 (#44726) üzenetére


pjen
félisten

Ha a belső HDD satás akkor pont olyan kábelekkel kell csatlakoztatni mint az van.

(#44729) junior11 válasza pjen (#44728) üzenetére


junior11
veterán

Igen, már képben vagyok. Csak SATA kábelt kell vennem, rádugni a HDD-re + a tápegységtől a kábelt és a SATA másik végét az alaplapra. Aztán bekapcsolás után nem kell semmit beállítani (pl. BIOS-ban, Windowsban stb.) vagy automatikusan felismeri a rendszer? Bár 99%-ban maga a HDD lesz hibás, de azért adnék még neki egy esélyt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44730) junior11


junior11
veterán

Lenne még egy kérdésem az asztali gépben lévő vinyóval, az utóbbi időben a HDS szerint hirtelen megnőtt a "Raw read error rate" attribútum (12-4225), viszont a teljesítménnyel és a kondícióval a progi szerint továbbra sincs baj. Ez az adat jelenthet gondot esetleg vagy nem kell vele foglalkozni? Köszi.

[

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44731) liksoft válasza junior11 (#44730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elképzelhető valahol érintkezési hiba, vagy magasabb hőmérsékleten futott. Mindkettő bizonytalanabb olvasást tud okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44732) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Üdv Mindekinek!
Olyan problémám adódott hogy rendeltem egy HDD-t Iponrol!
Egy Seagate Barracuda 2T-at és aza problémám h bedugok mindet de ha bejön a gép nincs ott a total commanderben!

Ha indításnál belépek a setupba és rámegyek a sata foglalatokra ott jelzi hogy ott van de ha elindul a gép nem látja. Mikor elinditom a gépet felpörög q HDD de nincs ötletem vmit be kéne állítani vagy ilyesmi ? Vagy gyári hibásat kaptam és küldhetem vissza ?

(#44733) liksoft válasza Kecso0017 (#44732) üzenetére


liksoft
nagyúr

Üdv!

A Win lemezkezelőjében kéne megnézni, és particionálni, formázni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44734) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

És azt hol érem el ? :)

(#44735) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44732) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet balga kérdés, de formáztad? Az új vinyók gyárilag "nyers", un RAW formátumban érkeznek. Tehát a BIOS, illetve a gép látja, amikor elindítod a gépedet, de az operációs rendszerbe lépve azt formatálni kellene.

Ehhez van a Windowsnak saját lemezkezelője, de vannak erre külön segédprogramok is, akár ingyenesek, akár shareware verziók.

Ha nem ez a gond, akkor bocsi.

Milyen Windows-t használsz?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44736) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Betetem egy win 10 telepítőt és ott formáztam és most már működik :)
Viszont van egy probléma ami igazából nem probléma csak idegesít :D
Nem lehet az elnevezéseket átállítani ? Van egy SSD-m ami a C meghajtó,
a D meghajto a dvd és az E lett az uj HDD.
A kérdés nem lehet beállítani hogy a D legyen az HDD és az E a dvd ?

(#44737) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44736) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, akkor az volt a hiba...

Általában az "új kérésedet" minden lemezkezelő-particionáló program tudja. Én a Partition Assistant nevű programot használom, de napi akciók keretében elég sok ilyen programból van a Pro verzió ingyen. Szerintem nézz be a program promok topikba és érdeklődj, van-e éppen valami akció.

Vagy másik verzió, ha keresel valamilyen ingyenes megoldást, az is van rengeteg.

Szerk: De szerintem lehet az előbb említett, "Windows lemezkezelőben" is... Azt nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44738) Kecso0017 válasza Vertigo18 (#44737) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Leszedtem a Partiotion Assistant programot csak nem találom benne ezt a lehetőséget :)
Meg tudod mondani, hogy merre találom ? :)

(#44739) Dan-szan válasza King Unique (#44724) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem fogalmaztam pontosan :B ,igen törölni akarom a c meghajtót és kiterjeszteni a d meghajtót. Ehhez akkor külső progi kell ha jól értem. Egyszeri alkalom lesz tehát egy ingyenes is elég ,valami ajánlott ezek közül?

Úgy látom a fentebb említett progi nekem való lesz.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#44740) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44738) üzenetére


Vertigo18
addikt

Legegyszerűbb:

1., nyomd meg a windows gombot (billentyűzeten oldalt egy ablak...) meg az "R" betűt!
2., feljön egy kis ablak bal alul ("Futtatás"), oda írd be: "diskmgmt.msc" (idézőjelek nélkül), majd enter gomb.
3., kikeresed a felugró ablakban azt a partíciót, aminek a betűjelét akarod változtatni, jobb egérgombbal ráklikkelsz, és ott megkeresed a legördülő menüben ezt: "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása"
4., az felugróban kiválasztod a partíciót, majd "Módosítás" gomb
5., Beállítod az új betűjelet...

Dan-szan: Neked is jó az Aomei partition assistant, mindent tudsz vele....

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44741) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Megvan!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
Legyen szép hétvégétek !! ; :)) :R

(#44742) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44741) üzenetére


Vertigo18
addikt

Öröm látni! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44743) junior11 válasza liksoft (#44731) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges, köszi.

Amúgy ma bevittem a My Book-ból kivett 2TB-os WD Green-t, az ismerősöm megnézte, ugyanúgy hibás volt nála is, úgyhogy kuka sajnos. Szektorhibás. Kihúzott egy nagy fiókot, az tele volt hibás WD lemezekkel, Green, Blue, Red... Azt mondta, ő már az utóbbi időben nem nagyon ajánlja a WD-t, rengeteg hibás darabbal találkozik, ellentétben (számomra meglepetésre) a Seagate-tel. Külső HDD-k esetében is Seagate/Samsung/Maxtor-t ajánlja, sok Elements/Passport ultra hibás. Minél újabb gyártású, annál sz@rabb minden... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44744) Fecus11


Fecus11
tag

sziasztok.megtudná vki mondani,hogy az 500GB os HDD-ém-en miért csak 470 GB szabad területet jelez a gép?a foglatnak csak 7GB-ot ír!

(#44745) pjen válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


pjen
félisten

Mert nem 1000 hanem 1024 a váltószám.Jó az úgy,ne foglalkozz vele.

(#44746) Hurkafej válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Mert a Giga azt jelenti, hogy 10^9, az 1024-es váltószámmal már már nem gigabájt-nak, hanem gibibájtnak kellene hívni, csak ezt a különbséget nem szokták emlegetni, és akkor a rövidítése os Gib lenne.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44747) liksoft válasza Hurkafej (#44746) üzenetére


liksoft
nagyúr

GiB mert a Gib az csak gigibit. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44748) Doky586 válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így számolják ki (mivel senki se írta le eddig):

500 / 1.024^3 = 465.66

[ Szerkesztve ]

(#44749) Fecus11


Fecus11
tag

o.k köszi a választ mindenkinek! :R

(#44750) funk648 válasza funk648 (#44718) üzenetére


funk648
aktív tag

Jól gondolom hogy ez adatkábel hiba lesz? Csak megnyugtatásképp kérdezem, mikor nem akarom hogy hirtelen megadja magát a HDD. Előre is köszi!

SMART

Szerk: Azóta egyébként nem jött elő semmilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

(#44751) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
HDS kép: [link]

Az 1 db szektorhiba már legalább fél éves, és fogalmam sincs mi okozta, azóta hibátlan. Lehet ez egy rossz jel és érdemes backupolnom róla, vagy csak valami hirtelen leállás/áramkimaradás műve lehet, és elhanyagolható?

A második, adatkapcsolat hiba már felettébb idegesítő. Sokszor hordozom a lemezt és amikor visszadugom a satára néha el sem indul a windows, vagy épp elindul de nem látja a lemezt. Szerintem a kábel lehet már totál elhasználódva, eleve egy gagyi alacsony minőségű vacak volt de egyre rosszabb. Most épp laptopban üzemel a lemez és itt semmi kapcsolati gond sincs. Milyen SATA 3-as kábelt érdemes vennem és hol kapok ilyet normális áron? Betankolnék 3-4 darabból hogy legyen bőven. Ebay lenne legjobb, főleg ha ingyen kihozzák.
Illetve lehetséges hogy ezek az adatkapcsolati problémák okozták a fenti szektorhibát is?

[ Szerkesztve ]

(#44752) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Ismerősöm a tv-hez használt egy 2,5" vinyót, most nem érzékeli a tv de a windows sem ismeri fel. Hogyan lehetne megnézni mi lehet a baj,illetve hogyan lehetne lementeni róla a tartalmat?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#44753) liksoft válasza Dan-szan (#44752) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentéses szakembernek, cégnek leadja. Feltehetően letapadt, vagy mágneses sérülése lehet, egyik sem otthoni feladat. A feltételezhető tapadás miatt óvatosan célszerű bánni vele, mert a mechanika gyűrődését okozhatja egy hirtelen mozdulat, ami viszont akár végzetes is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44754) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Friss telepítésű (win10 64-bit) gépben van egy Kingston ssd, plusz egy wd ezex 1TB hdd, az eszközkezelő látja mindkettőt, viszont a Fájlkezelőben csak az ssd-t látom. Értelemszerűen az ssd-re raktam a rendszert, viszont ha kihúzom a hdd-t, akkor nem találja a gép a win10-et.

Van valakinek tippje, mi lehet a gond?Köszi a segítséget! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#44755) King Unique válasza INTELligent (#44754) üzenetére


King Unique
titán

Lemezkezelőben gondolom meghajtóbetűjelet kéne hozzárendelni a HDD-hez [link]. Telepítésnél a Windows hajlamos több lemezen is szétszórni magát, tehát vsz került valami a HDD-re is és azért problémázik, amikor kiveszed alóla. Ezért tanácsos ilyenkor előtte a többi lemezt lehúzni. Hogy utólag ezzel mit lehet kezdeni az újratelepítésen kívül, azt egyelőre passzolnám.

(#44752) Dan-szan: mondjuk olyan fontos infók lemaradtak, mint pl. felpörög-e a meghajtó csatlakoztatásnál? Ha nem és nem az elégtelen USB tápellátás / kábelhiba okozza, akkor tényleg hagyjad, mert vsz letapadt az olvasófej. Azt pedig szakember feladata piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#44756) INTELligent válasza King Unique (#44755) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#44757) BMS


BMS
őstag

Sziasztok,lenne egy kis problémám:

Tegnap lelassult a gép olyannyira,hogy csak az úkraindítással(a gépházon lévő gombbal) lehetett orvosolni-gondoltam én-

Majd amikor újraindult kiírta azt a hibát a win 10 hogy automatikus javítás de utána a diagnosztizálást már nem adja be hanem egy fekete képernyő meg az egér kurzorja ha mozgatom.

Megpróbáltam teljesen letörölni a vinyót mert van egy win7es dvdm de amikor rámegyek hogy telepítés(dvd meghajtóból van a boot) akkor ott fagy be,hogy ki van írva: a telepítő indul.. És itt már nem lép tovább..

Mi lehet a gond?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44758) Doky586 válasza BMS (#44757) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a telepítő indul.."
Ekkor olvasná be a telepítőmédiáról a több GB-os install.wim filet...
ha az hibás vagy hiányzik az okozhat hibát.

(#44759) BMS válasza Doky586 (#44758) üzenetére


BMS
őstag

Azért gondolom hogy a hddvel lesz gond mert van egy másik aminek kb 7% az állapota és ott egyből továbblép. Meg ma átvittem haverhoz aki rádugta a gépére és be sem töltött,lefagyott a rendszere

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44760) Vanek úr


Vanek úr
csendes tag

Sziasztok !
Van 2db "szűz" 1TB-os 2,5"-os Seagate hdd-m.
Vettem hozzá 2db "Raidsonic Icy Box IB-273" -as usb3-as tokot.
Összeszerelés után csatlakoztattam azasztali pc-m előlapi usb2-es aljzatába.
Win 7 felismerte, mint meghajtót, de 2,99GB-nak érzékeli, és Fat32 fájl rendszert ír ki.
Formáztam ntfs-re, fat32-re, mindig ez az eredmény, mindkét darabnál.
Eszköz hibaellenőrzésnél mindent rendben talál.
Sajnos most estig nem tudok vele kísérletezgetni, mert melózok.
Mi lehet a gond ?

...nincs klímám, windows van.......

(#44761) pjen válasza Vanek úr (#44760) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mi a gond,de én megpróbálnám sata kábellel csatlakoztatni az alaplaphoz először,ha ott jót mutat akkor a box,ha nem akkor lehet tovább keresni.

(#44762) King Unique válasza Vanek úr (#44760) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Tehát akkor 2db ST1000LM024 és IB-273StU3? Ilyen notivinyóm nekem is van 2,5" külső házban és ilyen külső rack-et is többet használnak probléma nélkül.

A BIOS felismeri őket rendesen, vagy az is ilyennek mutatja? Előlapi USB-portoknál előfordulhatnak furcsaságok és PC-n egy 2,5" külső HDD-hez alapból a hátlapi portok használata javasolt. Illetve az USB 2.0 port eleve vagy / vagy kategória stabil tápellátás terén... Na meg nem ártana Windows eszközkezelőről és főleg a lemezkezelőről egy-egy screenshot. Nem tudom hol / mivel formáztad, de a külső házban esetleg egy tiszta újrapartícionálást sem ártana megejteni innen a 3. pont szerint. Illetve a Windows eleve nem is enged 32 GB-nál nagyobb FAT32-es partíciót létrehozni USB-meghajtóknál sem, szóval gondolom egy külső programmal próbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#44763) Vanek úr válasza King Unique (#44762) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Üdv,

Igen, ezek vannak, amiket linkeltél.
Dél körül összeraktam, kipróbáltam, addig jutottam vele amit leírtam, aztán nem volt több időm, rohantam délutánra dolgozni.
A formázást jobb gomb / formázás -csináltam.
Este annyit kipróbálok, hogy átdugom a hátsó alaplapi usb-be.
Ha nincs változás, a javaslatod alapján próbálok továbbmenni.
Az eszközkezelőt, lemezkezelőt megnézem, csinálok róla képet.
Addig is köszönöm!

...nincs klímám, windows van.......

(#44764) Vanek úr válasza pjen (#44761) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Üdv,

Ha majd küzdök vele, de sehogy sem látja rendesen usb-n keresztül, akkor azt hiszem nem marad más hátra, szét kell bontanom a gépet, és megnézni, hogy mit mutat sata kábellel. ( bár úgy gondolom onnan feltehetőleg működne rendesen, tekintve, hogy teljesen új, sérülésmentes hdd-k )
Neked is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

...nincs klímám, windows van.......

(#44765) liksoft válasza Vanek úr (#44764) üzenetére


liksoft
nagyúr

Üdv!

Ha előlapról próbáltad írni, akkor akár a hibás írás miatt (alacsony tápellátás) harakirit is elkövethetett a drive! Sajnos képes "agymosás" közben akár a gyári adatokba is belerondítani, ami a későbbiekben nem orvosolható hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44766) Vanek úr válasza King Unique (#44762) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Üdv !

3. pont szerint végigcsináltam mindent, és működik mindkét hdd !
Még az előlapi usb2 is látja rendben !
Köszönöm a segítséget, örök hálám ! :C

...nincs klímám, windows van.......

(#44767) King Unique válasza Vanek úr (#44766) üzenetére


King Unique
titán

Bár konkrétumok nem derültek ki, de az a lényeg, hogy megoldódott. :)
Illetve erre az előlapi vs. hátlapi USB-portra, stabil tápellátásra stb. majd nem árt a jövőben is odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#44768) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Van egy rossz WD HDD nalam. Elvileg meg garancialis, de az ellenorzesnel out of regio uzenetet dob vissza.
Mikent lehetne ennek a garanciaztatasat megis megoldani? Van erre megoldas?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#44769) Doky586 válasza Bandus99 (#44768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Előkeresed a garanciapapírt + számlát..

(#44770) Bandus99 válasza Doky586 (#44769) üzenetére


Bandus99
őstag

Ha nalam lenne, visszavinnem a vasarlas helyere.
A kerdes adott, ezzel igy lehet valamit kezdeni innen?
Vagy kezdjem el egyesevel ellenorizgetni melyik orszagbol engedi a garanciaztatast?
Csak talalkozott mar valaki hasonlo esettel es tud ra megoldast

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#44771) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Nem rossz a hdd, hanem megelőzés miatt kérdezném, hogy synology nas-ba lévő WD Red vinyónak mikor teszek jót, ha bekapcsolom a hibernálást, így néha napközben meg éjszakára lemegy alvóba a vinyó és pihen? Vagy esetleg ha nem parkoltatja magát, hanem folyamatos pörgésen hagyom 0-24-re? hogy lehet hosszabb élettartamot elérni?

Most van benne egy WD Green 1,5 terrás. A gyár 250k fejparkolást vállal rá. Közel 1 milliónál tart és hibátlan. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44772) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok.

Csak egy big data darab: ST31000524AS fejszakadásos lett. Írási hibákkal kezdődött, BSOD volt középen (a kettő között nem volt fél nap!), majd gerincen rúgott mentés közben (700+Gb mentése sajnos nem 2 perc átnézéssel együtt). Szöges bakanccsal. 42 alkalommal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44773) BMS


BMS
őstag

halii

Vettem egy új vinyót amire már feltettem mindent(windows 7 home basic van rajta,tört) és van egy másik
vinyóm amin windows 10 van(tört) de nem megy.

A rossz vinyónak annyi a baja hogy beadja az automatikus javítást a win 10 de utána nem adja be a diagnosztizálást hanem egy fekete képernyő jelenik meg. Amikor próbáltam formázni és rátenni a win 7-et akkor addig eljutottam,hogy kiírta "a telepítő indul" és nem lépet tovább.

Meg akarom próbálni,hogy bekötöm(2 vinyó lesz így bekötve) és most így a jó vinyóról valahogy leformázni,lenullázni teljesen a vinyót hátha úgy már engedi rárakni.

kérdés:

hogyan kössem be a rossz vinyót,hogy ne azt töltse be a rendszer indításnál,mit és hogyan csináljak/jam?

a régi vinyó: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB sata3

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44774) pjen válasza BMS (#44773) üzenetére


pjen
félisten

A rossz HDD re csak akkor dugd rá a táp kábelt amikor a rendszer már működik.

(#44775) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Van egy HDD (MacBook Pro-ban volt - OSX). Az ügyfél letörölt róla valamit és nem érhető el róla adat. Képet csatoltam A lemezkezelő látja, de nem tud vele mit csinálni. Nem értek hozzá, de szerintem a partíciós táblát törölte. Van rá mód, hogy formázás majd adat visszaállítás nélkül az egyébként nem formázott HDD-t visszaállítsam?

(#44776) BMS válasza pjen (#44774) üzenetére


BMS
őstag

amikor pl már a win 7 rendszerében vagyok akkor dugjam rá a másikat? az úgy okés lesz?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44777) Doky586 válasza BMS (#44776) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"adat visszaállítás nélkül"

Formázd le és tudud tárhelynek használni..
Vagy mi a kérdés..?

(#44778) BMS válasza pjen (#44774) üzenetére


BMS
őstag

rádugtam de semmi..nem is látom sehol a vinyót...a telepítő dvd-t is beraktam de az sem látta....

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44779) BMS válasza Doky586 (#44777) üzenetére


BMS
őstag

de nem látom sehol

csak a jó vinyót látja a gép...számítógép--> kezelés és ott csak a jó van

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44780) pjen válasza BMS (#44779) üzenetére


pjen
félisten

Indidsd újra,lépj be a biosba,ha ott sem akkor lehet kuka.

(#44781) Doky586 válasza BMS (#44779) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocsánat.. Félrenyomtam.. spyduck-nak szántam..

(#44782) King Unique válasza spyduck (#44775) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha olyan ismeretlen fájlrendszer - pl. Ext2/3/4 | HFS+ - van rajta, amit a Windows nem kezel natívan, akkor "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" jelenik meg a lemezkezelőben. Azzal pedig ez esetben nem lehet semmit kezdeni a törlésen és újrapartícionáláson kívül. Mivel ezen OS X volt, akkor eleve HFS+ fájlrendszerűnek kell lennie, amit a Windows ugye nem kezel. Ahhoz, hogy Windows alól hozzá lehessen férni a partíció tartalmához, külső driverek szükségesek.
Pl.: MacDrive | Paragon HFS+ for Windows | Paragon HFS+ for Windows® 8/8.1 Free Edition | Apple Boot Camp Drivers (read only): [link], [link] stb.

[ Szerkesztve ]

(#44783) BMS válasza Doky586 (#44781) üzenetére


BMS
őstag

oké:D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44784) BMS


BMS
őstag

egy reset-től elromolhat? :/ addig semmi baja nem volt(lassan kapcsolt ki ) utána meg bumm sehol semmi kép

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44785) spyduck válasza Doky586 (#44781) üzenetére


spyduck
nagyúr

adatot akartam róla menteni, de már folyik. Formázás nélkül akartam megoldani, de nem sikerült sajnos.

(#44786) King Unique válasza spyduck (#44785) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig, ha HFS+, akkor elég lett volna csak egy ahhoz való drivert feltenni...

(#44787) liksoft válasza spyduck (#44785) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentés és formázással? :Y Vagyis felülírsz területeket? Lehet, pont a leglényegesebbet, és akkor annyi! Adatmentés esetén TILOS bármit, bárhova írni a mentendő eszközön!! :W :W :W

U.i.: Arról nem is szólva, hogy ettől NEM látod a HFS+ rendszert, de legalább nagy valószínűséggel mostantól már utólag telepített driver-nek is kicsi az esélye! Sőt, a formázás CSAK azért kell, mert az adatmentő programnak NEM biztosítottad a FIZIKAI hozzáféréshez az engedélyt! Adatmentő programnak NEM KELL formázott drive, hiszen pont adatmentő program! :W :W :W Ááááááááá.......

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44788) spyduck válasza liksoft (#44787) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem válaszolt senki nekem, meg 2 órán belül kell róla a cucc. Neten sem volt semmi. A getdata back pedig csak akkor fér hozzá ha leformázom. Már folyamatban van a visszaállítás így igazából mind1. Formázás után tudomásos szerint ha nincs utólag adat ráírva akkor az egészet vissza lehet nyerni.

szerk: képeket akarok róla lementeni, nem rendszerfájlokat.

szerk2: Van olyan ingyenes program ami mindenre jó? Ha nincs ingyenes, akkor melyiket ajánlod egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#44789) liksoft válasza spyduck (#44788) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon NEM mindegy! A felhasználó adata fontosabb mint a kapkodás! Az idő, a pánik, rossz tanácsadó. A GDB a fizikai drive-hoz is hozzá tud férni, ha megfelelő rendszergazdai jogokat kap! Sőt, igazából csak úgy illik futtatni, hiszen most CSAK a partíció területét nézi, úgy viszont az egész drive-ot. Azt sem tudom, mit fog kezdeni egy HFS+ rendszerrel, mikor ő FAT vagy NTFS-re lett készítve. Szakmailag azt tudom mondani.... Mindegy. Inkább nem.

Ja, és 2 óra! Adatmentésnél az fontos. Braziliába utazik, hogy azonnal kell?

Ezen kívül VAN adatmentéses téma. Ennek a címében is ott van, "nem adatmentés". Vagyis itt a lassabb válasz, és az adatok elvesztése is "benne van a pakliban". Szintén a "SÜRGŐS" eset.

U.i.: És ott sem biztos, hogy hajnali 2 és 4 között (az is 2 óra) lesz válasz, vagy szombaton amikor az ember a családdal van... :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44790) King Unique válasza spyduck (#44788) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem helpdesk / azonnali kérdések topikja és itt mindenki olyan ütemben válaszol, amilyet a szabadideje enged. Illetve a másik topikba is be volt téve a kérdés, ahol hamarabb érkezett rá válasz. De azért az OS X + HFS+ dolognak is magától értetődőnek kellett volna lennie, ha más nincs, akkor megmondja a google.

Egy szimpla gyorsformázás után jó esetben még visszaállíthatók az adatok, legalábbis a GDB mutatja a korábbi fájlrendszereket és sikerült már visszahoznom a tartalmát. De hivatalosan a Simple is csak FAT/EXT/NTFS fájlrendszereket támogat. Nem is tudom van-e olyan adatmentő program Windowsra, ami HFS+ partíciókat is kezel :F
Valamint a legtöbb adatmentő program általában fizetős, de az itteni program promók topikban lehet vadászni ingyenes akciókra. Most is van éppen [link], de ennek az oldalán sem említenek HFS+ támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#44791) spyduck válasza liksoft (#44789) üzenetére


spyduck
nagyúr

Németországba. Neki azonnal kellett és nem akart milliókat fizetni. Elmondtam az előnyöket és hátrányokat.
Nem haragudtam én senkire, ügyfél siettet, ennyit tudok tenni. Aki kereskedelemben dolgozik az tudja, hogy a "most azonnal csinálja meg" mit jelent. Ezt :)

Köszönöm a válaszokat!

szerk: egyébként én az adatmentést mindig klónozással szoktam kezdeni, ennél még azt sem tudtam megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#44792) SyMbioTe

Hali! Nem igazán probléma, hanem egy kérdésem volna. 2Tb-os HDD-men van két partíció, egy kisebb (~150Gb), amin régebben a rendszer volt, de az át lett telepítve, így le lett formázva, és most üresen van.
Ha ezt a kisebb részt lemezkezelővel törlöm, és egybeolvasztom a nagyobbik (~1,6Tb) részzel, akkor a rajta lévő adatok nem törlődnek, ugye?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44793) King Unique válasza SyMbioTe (#44792) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelően csinálod, akkor a nagyobbik partíción nem. Viszont a beépített lemezkezelő elég fapados és basic tudású... külső programokkal sokkal kellemesebb az ilyen műveleteket megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#44794) liksoft válasza spyduck (#44791) üzenetére


liksoft
nagyúr

A klónozásért piros pont! :K

Viszont HFS+ rendszert nem mentünk NTFS vagy FAT programmal. Ráadásul ha igen, akkor megfelelő jogosultságokkal a fizikai drive-on úgy, hogy arra nem írunk. Ha ezek nem mennek, akkor tudni kell nemet mondani.

Amit és ahogy utólag leírtad, általános (FAT NTFS) logikai mentés esetén a formázást kivéve :Y korrekt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44795) SyMbioTe válasza King Unique (#44793) üzenetére

Köszi. :)
Kisebbiknél kötet törlése, nagyobbiknál meg kötet kiterjesztése, és ha minden igaz akkor kész is van.
Megnézem a linkelt programokat is. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44796) sajog159


sajog159
aktív tag

Segítséget kérek!

Valamit elcsesztem a HGST HDD-el. Nem is tudom, honnan kezdjem az előzményeket. Talán elsőre leírom a mi a problémám és hátha egyszerű megoldást mond Valaki.
Szóval, van 1TB HGST HDD kb. 1 hónapja raktam be és nem volt vele semmi problémám, amíg nem „nyúltam rossz helyre”: most a HD Sentinel látja a meghajtót, de valamiért nincs „betű neve”:

A Vezérlőpult/Lemezkezelésnél pedig nem is jelenik meg a meghajtó:

Esetleg lenne egy egyszerű javaslata valakinek, mi a teendő? :W

(#44797) general


general
addikt

sziasztok!

talán naiv kérdés, nem tudom, szóval egy hdd-nek jót tesz, ha hosszabb, belakott használat után egyszer teljes formázást kap (tehát nem a gyorsformázást)?
érdemes ilyesmit csinálni, vagy hülyeség? inkább engedjem rá a töredezettségmentesítést?

(#44798) pjen válasza sajog159 (#44796) üzenetére


pjen
félisten

Első körben húzd le az E meghajtót és dugd a helyére.Halátja a gép és ad is betűt állítsd le dugd rá a volt E meghajtót,hátha megjavul.

(#44799) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ezen a képen a reallocated sector résznél van hiba? Mert a küszöbhöz 140-et ír, de az értékhez 200-at. A vinyómon több a hiba a küszöbértéknél?
Illetve van bármi más hiba, akár a legapróbb? (Bogarat ültettek a fülembe.)
Nem nagyon tudom, hogy kell értelmezni az adatokat. :B

[ Szerkesztve ]

(#44800) <cafat>


<cafat>
senior tag

sziasztok

egy olyan problémám lenne, amióta felraktam a win 10-et érzékeltem hogy a hdd használat valamiért 100%-on ment, rákerestem, megoldottam, azóta lement 0%-ra, viszont pár nap elteltével folyamatosan kattog.... minden egyes tetves másodpercben tölt "1-et" csak 1 sec-re ... 1 sec... 1 villanás.... 1 kattanás... és már az őrületbe kerget... baromira idegesítő hogy mp-enként ezt kell hallgatnom, mintha valami nyomorult óra lenne + mellé a hhd led

valakinek bármi tipp hogy ezt mi okozhatja és hogy lehet minél gyorsabban megoldani mielőtt szociopata leszek és/vagy bekattanok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.