Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3) AND1 válasza b.bone (#2) üzenetére


AND1
őstag

yamaha lesz az sztem, jó vétel volt. Nehéz egyedül jah...hozzám haverom szokott havonta felurani és akkor felteszem minden kérdésem + osztlytársam segít gyakrabban ha nem megy valami :) Egyébként ahogy elmagyarázták, hogy kell a tabokat (kották txt-ben :) ) olvasni az elején egyből könnyebben ment minden, meg kaptam egy gitársulis videókazit. :)

Akusztikuson nehezebb játszani..legalábbis nekem. Direkt vékonyabb hurokat tettem enyémre, hogy könnyebb legyen tanulni. Meg ugye vékonyabb a teste is az elektromosnak mint az akusztikusank...

Egy régi PH-s.

(#9) _Gudella


_Gudella
senior tag

Egyébként, ha valakit érdekel, van egy halom gitár tabom/ kottám...

(#12) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Én is nemsokára veszek egy gitárt, de én nem csak hobbi szinten akarom művelni. Az öcsém húsvét után vett egy dobcuccot, meg a haverom is dobol, aztán én is elkezdek valamit zenélni... Én az Ibanezt szeretnék venni, mert most elég jó árban vannak és nagyon szuper cucc. Mi is együttest akarunk csinálni! Kibaszott jó buli. Ha kottákat, vagy tabokat tudna valaki adni, az jó lenne, de csak metal-kotta érdekel. A magyarok nemnagyon. Szóval a TCS és egyebek távol állnak tőlem. Kedv: Death/Black Metal...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#13) Skót válasza lordjancso (#12) üzenetére


Skót
aktív tag

Noh hajrá!
Igaz hogy én inkább a TCS-t szeretem (90%-ban az megy nálam:D) de azért hajrá:))
Valaki ha jól emléxem ajánlotta vagy itt vagy a másik belinkelt gitáros tpicban hogy vannak tabjai/kottái és szívesen adna is a vállalkozó kedvű zenészpalántáknak:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#55) delta9 válasza yossarian (#54) üzenetére


delta9
senior tag

csak bátran, sztem itt senki sem fog ''lenézni'' azért, mert nem olyan régóta zenélsz. ha elfogadsz néhány tanácsot

első sorban én azt javasolnám, hogy a zeneelmélet alapjait tanuld meg, ha az még hiányozna. csak hogy tudd, hogyan épül fel egy dur v moll hangsor, azokat több fekvésben gyakorolgasd (itt eléggé fontos lenne az ujjrend és a pnegetés is...). később már mehetnek a major, összhangzatos moll hangsorok, dur és moll pentaton stb. így az improvizációs szólóknál nem fogsz beleesni abba a hibába, hogy egy fekvésből nem tudsz kilépni.

azután már csak zenét kell hallgatni nagyon sokat. az egyszerűbb dolgokat próbáld meg leszedni hallás után, először úgyis 300-szor kell majd meghallgatnod, de később már csak 3-szor (pár év kitartás). a tabos kottákkal, amik a neten vannak vigyázz, mert túlnyomó részt (amiket én láttam) eléggé pontatlanok.

(#150) Josh


Josh
tag

Jómagam is gitároztam még anno 6 évig. Zeneiskolába jártam, még mindig meg van a klasszikus gitárom.(Fennt porosodik a szekrény tetején)

Alvaro 30-as, ha valakinek ez mond valamit.

Tudna nekem valaki olyan linket adni, ahol könyűzenei számok vannak lekottázva? A régifajta zeneiskolás kottázásra gondoltam, nem a tabulátorosra (az ötvonalas rendszerben írodottra gondolok.)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#171) ipgirl válasza bebean (#168) üzenetére


ipgirl
tag

ezen elborzadtam :) ének órán sem remekeltem :) kottát se tudok olvasni...a taboktól meg kiráz a hideg! :) remélem idővel változik ez az érzés :D

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#175) bebean válasza ipgirl (#171) üzenetére


bebean
aktív tag

nekem is voltak fenntartásaim ezekkel kapcsolatban. a kottaolvasas egyebkent nagyon egyszerű (legalabbis a gitare) nem kell töle megijedni. kicsit bogaraszni kell neha, meg a tabokkal is. azt szeretem a legjobban, ha van egy darab (szám?) amit leirnak tabbal is & hibas (a kottan helyesen van)..

adn1 - azt szeretned, h. eadghe-hangokat kapj hangolo nelkül? csak azert kerdem, mert ha felreertem a kerdest, akkor nem irok inkabb semmit, mert nem rövid...

[Szerkesztve]

...

(#211) bebean válasza jo... (#210) üzenetére


bebean
aktív tag

Üdv!
tanulashoz könyv ld. föntebb (Muszti-Bobay+meg vannak masfelek is). azt beszélik, hogy ha tartósan falhoz tamasztva tarolod a gitart, akkor elferdül a nyaka. az elmult 12evben meg nem fordult velem ilyen elő, de elkepzelhető, hogy deformalodik a nyak. en mindig a falhoz tamasztottam, nem törtent semmi.
javitani nem nagyon lehet szerintem, csak akkor ha le lehet a nyakat csavarozni (ebben az esetben cserelni lehet, ha esetleg talalnal olyat, ami illik ra.)

ja, es itt egy link: Bővebben: link, ahol talaltok tabos meg nem tabos kottakat stb. nem csak guitar! a kottak lejatszasahoz szükseg lesz a Finale Notepad 2005 nevű programra, amit le lehet tölteni (oldalon a link ha jol emlekszem)
b

...

(#239) CWorm


CWorm
aktív tag

Örömmel tudósítom, hogy tegnap este meglett az első szám, amit el tudok gitározni. :)) Magyarul sikerült végig mindent mindenhol jól eljátszani. Mondjuk nem egy nagy szám ennek a dalnak a gitárja, viszont a szám kiba jó, úgyhogy örülök. (Bár szerintem 2 gitár van benne, lehet hogy kéne még tabot néznem, van-e a másikhoz...)
Ja egyébként erről a nótáról van szó: Yeah yeah yeah's - Y-control

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#292) Dominator válasza CWorm (#276) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hang és Fény tabod van? Meghálálnám :)

(#293) CWorm válasza Dominator (#292) üzenetére


CWorm
aktív tag

Ilyenem van:

(Szerkesztve: hát ez eléggé elcsúszott, mingyá felrakom vhova és belinkelem.)

Gondolom ezt is el lehet gitározni valahogy, de én egyelőre csak hagyományos, 6 vonalas tabokat tudogatok eljátszogatni, nem ilyen D meg G izéket...

[Szerkesztve]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#296) Duffy válasza Dominator (#295) üzenetére


Duffy
csendes tag

A F# moll annyi, hogy az E mollt 2 bunddal arréb fogod, a többi húrt pedig a második bundnál.

-2-
-2-
-2-
-4-
-4-
-2-

Ilyen a tabja.

(#299) Tütüm


Tütüm
aktív tag

A Guitar Pro4-et énis tudom ajánlani,mutatja egy gitárnyakon mit hol fogj le plusz alatta a tabon is megy közbe+hallod amit játszani kell. Nagyon jól lehet belőle tanulni.Ja és basszusgitárt,dobot bármit lehet belőle,másrészt sok magyar tab-ot is le lehet tölteni hozzá,pl rengeteg Tankcsapda amik egyszerűek és tanulásra nagyon jók.

Itt vannak hozzá tabok mindenféle stílusban,és nemzetiségben:

Bővebben: link

(#303) CWorm válasza Dominator (#302) üzenetére


CWorm
aktív tag

Ne aggódj, vannak olyan számok amiket baromi könnyű tabbal eljátszani, még ha tök bonyolultnak hangzanak is, és az is el tudja őket játszani aki nem is gitárolni. én pl nem tudok. :) még.
az a baj, hogy tanulnom kéne, haladni a gitársulival, de ehelyett mindig inkább tabokat szedegetek le és próbálgatom eljátszani nagy profiknak a számait... :)
név még nemtom mi legyen, de majd este beszívok és akkor gondolkodom :DD

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#344) mszilard


mszilard
tag

Kezdő vagyok de rendesen! Klasszikus fémhúrossal kezdem... A gitáriskolából tanulok, de jól jönne pár tab!

Nincs valakinek Bryan Adams tab-ja?

Nektek is nehezen fér el az újjatok egy-egy lefogásnál?

Na hajrá Mindenkinek!

(#414) Skót válasza AND1 (#413) üzenetére


Skót
aktív tag

de át is lehet kicst írni hogy ne d-n legyen hanem normálon is ugyanúgy szóljon:)
Én se hangolgattam sehova lévén hogy nincs se hangológépem se semmi ami alapján be tudom hangolni:)
fülemre annyira nem bíznám mert ok-ok meglenne valahogy de nem jól!
Ígyhát inkább átírtam a tabot normál hangoláshoz:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#441) Skót


Skót
aktív tag

nincsenek itt valakinek normális Guns n' Roses, Tankcsapda, Red Hot Chilli Peppers, Metallica esetleg Offspring tabjai/ kottái?Esetleg oldalt nem ismertek?
Minnél több kéne :DDD

Van egy tabos oldal (Bővebben: link ahol sok számnak megvannak a tabjai de az nem mindíg a legjobb mert , soxor nagyon pontatlanok meg lejjebb/ feljebb hangolt gitárra írták a tabokat és én meg nem akarom nagyon elhangolgatni lévén hogy se hangoló progim se egyéb hangolókütyüm.
Ráadásul ezen az oldalon nincs tankcsapda...:(((



Davajtye tavarisi pirjod na míni:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#443) CWorm válasza aDM|RaL^ (#442) üzenetére


CWorm
aktív tag

Ja.
Mit is akartam írni? :) Ja igen. A www.mysongbook.com-ról is lehet letölteni sok jó tabot a guitar pro nevű progihoz. Ajánlom beszerzését. Recommended, jó kis progi. Meg minden. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#465) HavocS


HavocS
senior tag

nyugi, én is magamtól kezdtem, semmi tanár. Igaz, hogy kottát olvasni már tudtam, meg szintin is játszottam azelőtt, de a gitár egy tipikusan olyan hangszer amihez legkevésbé kell ismerni az ötvonalast, én pl. már rég elfelejtettem, csak tabból játszom. A lefogások meg nem vészesen nehezek, ha csak akusztikuson akarsz játszani, a tábortüzes verzióhoz bőven elég, ha beszerzed a szükséges kottákat (tabokat) és egy normális akkordtáblázatot, nagyon gyorsan meg lehet tanulni.
haver is így kezdett neki, vett vmi könyvet ami teljesen az alapoktól kezdte, és tanár nélkül remekül beletanult. Egy híres gitáros (sajnos már nem tudom, ki volt) mondta: gitározni meg lehet tanulni tanár nélkül is, legfeljebb kétszer annyi idő alatt. A könyv címét majd megkérdezem.
http://www.extra.hu/magyardalok/
ezt az oldalt meg rakd a kedvenceid közé, jól fog jönni :)

(#469) Bencom válasza HavocS (#465) üzenetére


Bencom
senior tag

én zongoráztam előtte, és a gitárnak nem sok köze ven a billentyűs hangszerekhez:U:DDD zongoráskottát tudok olvasni, de tabulatúrát nem:(
viszont játszok még furulyán (ejnye, ez nem túl férfias:() és dobolok is szintén magamtól... ha nagyon megerőltetem magam, akkor akár énekelni is tudok:DDD

különben az csak nálam volt, hogy egyszerre kottát olvasni és játszani nem tudok?:F mindíg előre bem,agoltam a kottát, aztán már le tudtam játszani, de egyszerre sose ment:( (érstd: zongora)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#631) Tütüm válasza ÉN007 (#628) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Itt találsz tabokat Tankcsapdához is meg jópár Magyar együtteshez:
Bővebben: link

A progit meg innen töltheted le amiben meg tudod nyitni őket:

Bővebben: link

Nagyon hasznos kis program feltétlenül pakold fel gépedre,mutatja hol fogd le a hangokat a gitáron,lassíthatod/gyorsíthatod a lejátszást,hangról-hangra megnézheted meg minden de majd látod úgyis:)

Ez egyébkét a teljes verziója a programnak;)

[Szerkesztve]

(#633) mr.geeZ válasza Tütüm (#631) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Halványan illegális így a terjesztése, de mindenki VEGYE MEG:P mert télleg a legjobb ilyen progi, és tele a net tabokkal rá.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#649) Panzermeyer válasza Tütüm (#631) üzenetére


Panzermeyer
tag

hobo blues band, a remete története c. számhoz keresek tabot, de reménytelenül
bár mondjuk a lényeget már lehallgattam de nem bizti

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#654) Arpika22 válasza ÉN007 (#646) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula a gitárodhoz :) használd bőrkeményedésekel ;). és nemtom hol volt már de a húrereszkedés igen! eleinte ereszkednek a húrok. az én basszjaimon is kb 2-3 napig mindig ereszkednek szal hangolgatnom kell . kicsit basszuson ez jobban meg érződik mint 1 szólón vagy 1 akusztikus gitáron! de amúgy 1link ahol tuti nem vírusosak a cuccok : www.mxtabs.net itt is vannak tabok csak itt levan rajzolva a gitár nyaka és számokal jelölik hol melyik bundot kell lefogni!
én már füllel szedem le a dolgokat ha kell de már inkább csak saját szerzeményekre fordítom az erőm;)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#664) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok! Végre hazaértem...Hé ne engem tessék szídni vírusügyben nem én oldalamon volt,nem feltételeztem hogy Kalapács hivatalos oldalán vírusos progi lenne nem tudom hogy lehet. Gondoltam ígyis addig megszerzi Zsófi mivel elutaztam,de máskor átküldöm inkább emilben én gépem nem vírusos:P Gratula a gitárhoz amúgy!:) Gyakorolj sokat!;) Hobo tabokat sajna nemtudok énis innen tudok amit belinkeltem meg ha valami kell rákeresek,általában van hozzá tab.

(#674) Dominator


Dominator
aktív tag

Úgy döntöttem, hogy mostmár végre tényleg emgtanulok egy számot, elejétől a végéig, és a választásom az Audioslave-től a Be Yourself-re esett, mert ez egy annyira jóóóó szám :DD Akit érdekel, annak, hogy ne kelljen keresgélnie, itt a link a tabhoz:
Bővebben: link

Amúgy jó ez az oldal, csak utálom a sok hülye reklámot, ami azt nyomatja, hogy nyerjél X-Box 360-at ha eltalálod a kacsát meg ilyenek :(

(#762) Kovacsgabor


Kovacsgabor
tag

hy most tanulok gitározni, még nem vagyok valami jó, és van egy problémám: hogy kell lefogni az Asus-t és a Dsus-t? megvan egy pár gyűjtemény, de ezek egyikben sincsenek benne, és leszedtem egy pár számnak a tabjait, és kellenének. segítsetek plíz!!!

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#776) rebel56 válasza ÉN007 (#775) üzenetére


rebel56
tag

E:
0
0
1
2
2
0

E7:
0
3
1
2
2
0

A tabulatúrákkal kapcsolatban: nézted már ezt? Bővebben: link

(#794) doc


doc
nagyúr

sziasztok! én most kezdek neki a pengetésnek egy gyönyörű Ibanez PF60-as elektroakusztikuson. az akkordok már egész jól mennek, de van egy rettenetesen kezdő kérdésem: mit csináljak a jobb kezemmel?
tehát ha el akarok játszani egy számot, (pl. tegnap a Bikinitől próbáltam a Közeli helyekent), akkor hogyan pengessem? most annyit tudok csinálni, hogy fentről lefelé végigrántom a pengetőt a húrokon, oszt' kezdem elölről... viszont mikor mást láttam játszani, ő külön is pengette a húrokat, egy tabulatúrából honnan tudom hogy mit kell pengetni, vagy mi kell még ahhoz hogy rájöjjek?
bocsi a nagyon láma kérdésért :B , de még nagyon tompika vagyok a témához :DD

(#809) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Lenne egy óriási kérésem!:)
Valaki küldjön nekem egy olyan Nothing else Matters tabot, ami egy akusztikus gitárra ''van átírva'' vagyis, hogy egy gitáron is jól hangzik, szal értitek:D
nem tudom mikor tájt jutok nethez, inkább lécci emailre: sqx_barto@freemail.hu
előre is köszi :)

Ja és még valami, sok gondom van azzal, hogy nem tudok több húrt egyszerre pengetni, főleg nem fel le irányban, pl egy Tankcsapda számot sem tudnék eljátszani, akinek volt hasonló gondja hogy oldotta meg? bár remélem majd a tanár segít:)


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#813) SQX_Barto válasza Skót (#812) üzenetére


SQX_Barto
addikt

nincs épp saját gépem csak suliból netezek néha, meg különben is nekem nyomtatott formában kellene a tab, szal guitar pro-t nem szeretnék keresgélni...
de akinek megvan meg a tab is, az biztos jegyzettömbbe át tudná varázsolni, előre is köszi:)

Egyébként valaki tudja a System Of a Down - Roulette című számát??
a szóló része érdekelne alaphangolásnál...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#815) SQX_Barto válasza Skót (#814) üzenetére


SQX_Barto
addikt

txt-t lécci
abban tökéletes lesz, úgyis minden tabot amit találgatok neten, abba mentem le.
előre is köszi:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#819) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Ibanez GAX30-am lesz csütörtökön.De csak ha addig nem lesz világvége és az ufók sem rabolnak el (sem azt, aki az előző gitáromat megveszi:D)
Aki a Roulette tabját elküldte (asszem Skót) annak köszi, bár direkt mondtam, hogy alaphangolású tab kellene:)
Ha valaki el tudná magyarázni a System Of a Down taboknál D-Drop tuning áthangolást, hálám örökké üldözné:D

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#820) Skót válasza SQX_Barto (#819) üzenetére


Skót
aktív tag

alaphangolásút nem találtam:)

viszont könnyedén átírhatod a tabot normál hangolásra!
Ha megnézed a hangok helyét d dropban akkor azokat le tudod fogni normálban is hogy hol fogd le:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#822) SQX_Barto válasza Skót (#820) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A D Drop hangolást is most kezdték el magyarázni nekem, az is még homályos, nemhogy átírni a tabot alaphangolásra...
emailben kifejthetnéd bővebben, ha nem túl nagy kérés:B:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#827) SQX_Barto válasza Jared (#826) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Csakis a mély E-t (1.húr) kell D-re hangolni? tehát az E-t D húrrá kell áthangolni?
és utána rendesen szólna az ATWA meg a többi SOAD nóta? tök jó lenne:)
Bár valaki olyant is írt már, hogy minden húrt eggyel lejjebb az E-t pedig kettővel, namost ez hogy van.... a tabban CDCFAG hangok voltak írva meg hogy D Drop tuning...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#905) ronaldo


ronaldo
őstag

Na én most ide beállítok, és mostantól fogva tépni fogjátok a hajatokat. Szerintem gitározni szeretnék megtanulni. Csak alapvető dolgokat nem vágok, de ugye mindent el kell valahol kezdeni. Vegyük sorra:

Mi a különbség a elektromos, akusztikus meg mittudomén milyen gitárok közt.
Mi az a pedál?
Azok a gitár tabok megvannak, az más kérdés hogy fingom nincs hogyan kell leolvasni :D (ez még talán nem akkora bűn)
Mennyire számít hogy rendes erősítőre kötöd otthon a cuccost, vagy mezei gépre, ami 5.1-et szólaltat meg? (Mert ugye a gitárhoz erősítő nem olcsó. Legalábbis nekem nem :) )
Milyen gitárt érdemes venni? (viszonylag nagy a kézügyességem, tehát hosszabb távra szeretnék vásárolni, nem minden megtanult szám után gitártváltani )
Milyen húrokkal érdemes sportolni?
Mekkora a megfelelő kéz amivel könnyebben le lehet fogni? A túl nagy nem igazán nyerő, vagy igen? Mert nekem jó közepes van.

Ha erre valaki összetetten, és kimerítően válaszol annak el fogok játszani egy szerenádot ha megtanultam gitározni :D

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#907) ronaldo válasza Bero (#906) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor gondolom az az akusztikus gitár amelyik oldalról nézve vastagabb, igaz? A vékony kis csicsásak meg az elektornikus-és basszusgitárok. Ha jól értelmezem persze :)
Na és akkor nekem mi is lenne a jó választás? Mint feltörekvő balfasznak. :D Mondjuk ezzel a kicsi kezeddel megfogtál(na nem szó szerint :D), mert valószínű egyénileg kell kiválasztanom azt a gitárt és nyakat ami nekem zsíros lenne. :)

Amúgy ezt a pedálos dolgot még nem teljesen vágom. Ezzel lehet úgymond ''brutálisabb'' hangzást elérni pár helyen? A tabokon jelölve van mikor kell használni? Ja igen, és ha használni kell, akkor taposni kell? Ergo szó szerint értendő a pedál dolog? Mennyit kóstál egy ilyen kicsike?

Valószínű csak gitárt meg pedált vennék, ha nem kerül három vagyonba. Aztán a pedált akkor használnám ha a csujjogatós stíluson felülkerekedem.

Tényleg: gitármárkák?

(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#979) Kobe


Kobe
veterán

úgy tűnik ez a topic lesz az őshazám :)
ha egy netes tabban egy pár szám zárójelben van az mi a fakkot jelenthet ? általában van egy kis jelmagyarázat pdafűzva a tab alatt de itt nincs...gondoltam rá hogy esetleg néma hang, vagy oodáig kinyújtja a hangot, vagy másfajta pengetési mód de akkor sem :S
erre gondolok
[link]

(#1133) Kephamos válasza Panzermeyer (#1132) üzenetére


Kephamos
addikt

Gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy kinyomtatni a tabokat, hogy ne a gép előtt ülve keljen gyakorolnod.

(#1356) ReJim válasza Bero (#1354) üzenetére


ReJim
őstag

láttam már ilyet, csak a nevét nem tudtam... :) most még jobban megteccet. engem is érdekel, utánna néztem:
[link] - történelmi leírás
[link] - uke leckék
[link] - ez elég jó kis oldal, van rajta tab/mp3 is.

[link] - itt kapsz is olcsón

majd még keresgélek...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1389) Kobe válasza Dominator (#1388) üzenetére


Kobe
veterán

ööö...én netről szedegettem össze különböző kiadványokat, ezek többnyire kották és tabok de van köztük oylasmi is ami angolul a legelejétől írja le a dolgokat, a gitár tartásától kezdve a kottázás-tab olvasás on át a kvintkör elméletig stb...hátránya hogy angol nyelvű

ha muszti-dobait kivégezted akkordokkal felesleges többet foglalkozni kezdő szinten mivel az a könyv szinte csak az akkordos sajtreszelésről szól

[Szerkesztve]

(#1425) Kephamos válasza deszti (#1423) üzenetére


Kephamos
addikt

Én is úgy hallottam, hogy akusztikussal/klasszikussal kell kezdeni. Szerezz be egy gitárt, majd egy könyvet, melynek címe: Gitáriskola, már többször volt róla szó itt, sőt valaki el akarja adni az övét, így olcsóbban is hozzájuthatsz a könyvhöz. Abból tanuld meg az alapokat: tabot olvasni, az akkordokat, stb., aztán lehet továbblépni.

(#1453) Dominator


Dominator
aktív tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ugyanis nem tudok értelmezni egy tabot. Ezen a címen található, [link] a Jefferson Airplane Somebody To Love c. számáról van szó.

Adottak ugye a szöveg fölött az akkordok nevei, de fogalmam sincs, hogy mikor és meddig kell őket játszani. Ezen kívül van még egy másik verzió is, ami csak a Powertab nevű programmal használható, bár szerintem az egy fos, a Guitar Pro sokkal jobb. Ebben hallani lehet végig az akkordozást, viszont sehol sem találom.
a tab [link]
a program [link]
Ezért szeretném azt kérni, hogy ha esetleg valakinek megvan ennek a számnak a tabja a Guitar Pro programhoz (annak ellenére, hogy a hivatalos oldalon nincs fönt :U) el tudná küldeni nekem? Vagy ha valaki nagyon ügyes, el tudná készíteni azt a verziót?

(#1670) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tudtok igényes tab oldalakat ajánlani? A mysongbook.com elég jó volt eddig, de jogi dolgok miatt szüneteltetik a letöltést. :(((

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1671) Kobe válasza M@trixfan (#1670) üzenetére


Kobe
veterán

szám cime beír gúgliba tab szócskával
pl nothing else matters tab stringre keresel rá, oszt válogacc, oszt meg jól eldöntöd melyik a jó ;)

(#1674) Bero


Bero
aktív tag

Tyű, derég jártam erre. :)
Szerintem az ultimate guitar a legjobb taboldal, amit már linkelt Lurtzz, tényleg mident megtalálni itt.
Amúgy msot vettem egy Zoom505II multit, olcsó, kicsi, meg low-end, de nagyon szép, és jó hangzások vannak benne.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.