Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#687) HavocS


HavocS
senior tag

[kép]
én ilyet vettem egy hete a www.hangszeraruhaz.hu -ban, 28500-ért. Igaz, hogy digitális, de szerintem kegyetlenül jó hangja van, és lesz reverbed, chorusod, erősítőmodelleid, equalizered, nem pedig csak egy torzítópedálod. Ha rászánnál 25 körül, én mindenképp javaslom ezt. Jár hozzá pedál, meg egy frankó hordtáska is.
A neve: Behringer V-Amp 2

(#693) Dominator


Dominator
aktív tag

Most erősen gondolkodóba estem, miután elolvastam egy magyar nyelvű tesztet a Behringer X V-AMP-ről, Bővebben: link nekem nagyon tetszik, de néhány dolgot nem értek még benne:
Szal van a két kis pedál, amivel állítom az effekteket. De ugye cask akkor szól az effekt, ha lenyomom a nagy pedált?
Ill. még egy kérdés, a rendeléssel kapcsolatban: ha én ezt megrendelem 20.000 Ft-ért, akkor ugye csak 20.000 + 1.000 Ft postaköltséget kell fizetnem?
Adnak-e hozzá adaptert? Azt hiszem most hirtelen ennyit akartam kérdezni.

(#704) Dominator válasza HavocS (#702) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ok, értem, végülis ez sem hülyeség, sőt :)
Azt hiszem én most ezenell beruházok egy ilyenbe. Aztán majd küldök demót én is :D

Amúgy a te Behringered is hasonló elven működik, ami a pedálokat illeti?

[Szerkesztve]

(#708) Dominator


Dominator
aktív tag

Na megrendeltem a Behringer X V-AMP-t :) Már most izgulok, hogy csöngessen kettőt a postásbácsi :) Amúgy enek tudatában, hogy azok a demók egy kb. 30.000 forintos hangszerrel készültek, akkor az én 40.000-es Johnsonommal meg sok-sok gyakorlással lehet hogy valamikor ugyanolyan jó leszek :)

(#739) Dominator


Dominator
aktív tag

Igen, csuhaj, jippijééé :D Ma reggel, vagyis nekem reggel, 10 órakor meghozta a postás a Behringer X V-AMP -t :) Este beszámoló, esetleg képek is :)

(#947) Printszkrín válasza ronaldo (#945) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Behringer cuccok nagyon jók annyi pénzért.
Bár azt figyelembe kell venni, hogy ilyen kis teljesítményü erősítőknél majdnem
mindegy melyiket veszi az ember.
A Behringer annyival tud többet, hogy fizikai moddellezést tettek bele.
Ez a linken elég jól le van írva, most én sem tudnám jobban megfogalmazni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#962) HavocS válasza ronaldo (#935) üzenetére


HavocS
senior tag

Hm. Először is el kell döntened, hogy mennyire akarsz belemélyedni a dolgokba. Ha nem érdekel az akkordozás, csak zúzni akarsz gyorsan (és erre a punk a legjobb, nincsenek bonyolult technikák, van egy kvint azt' csókolom), akkor lehet, hogy jobban jársz egy olcsó elektromos gitár + kombóval. Lehet, hogy később azt mondod, hogy érdekelnek az akkordok, meg a tiszta hangzások is, de ha tényleg a punkot szereted, akkor veszel egy olcsó Vorson gitárt, egy 10-20W-os kombót (ibz10-et ne, nekem is az van, és nem nagyon jött be a torzítása, a behringer multim ezerszer jobban tolja), meg ha belefér még akkor egy torzítópedált (de ha viszonylag jó torzítású kombót választasz, az se fog kelleni). Egy Vorson EDG-45 30k, mellé 18-ért egy Behringer GM-108 kombót, és mehet a zúzda :) Olcsó, gyakorolni jó, aztán majd úgyis fejlesztesz. Meg azt se szabad elfelejteni, hogy ezzel is lehet tisztán játszani kierősítve, viszont az akusztikussal nem fogsz torzítottat játszani :)
Az árak a www.hangszeraruhaz.hu -ról vannak amúgy.
Ja és fontos: ne vegyél meg akármit, előre olvass utána, erre a legjobb hely a www.harmony-central.com.

És a végére akkor én is kérdezek valamit: egy humbucker pickupnál (direkt metalra) mi a jobb, ha alacsonyan, vagy magasan van? Eléggé megoszlanak a vélemények...

(#987) HavocS


HavocS
senior tag

ja, én is ibanezt fogok venni, ha lesz pénzem... de az nagyon nem most lesz :O haver most vett egy 5 húros ibanez basszgitárt... hát beszarás milyen hangja van! :Y Viszont ha nincs kombód, mindenképp érdemes olyan multit venni ami tud erősítőmodellezést, a Behringer V-AMP2 is ilyen, hasonló képességei vannak, mint a Line6 POD-nak, viszont ezt 28 ezer jó magyar pénzért megkapod... és ha egy samickből ilyen hangot szed ki, akkor vajon milyen lehet egy Ibanezzel... a Zoom effektekkel is az a baj, hogy az tényleg csak torzít meg effektez, és annak csak akkor van értelme, ha valami jobb kombód is van mellé (mondjuk nekem egy 10W-os Ibanez kombóm van, de így is érdemes az erősítőmodellezést bekapcsolni, mert elég hangyafing :()

(#1009) ronaldo válasza HavocS (#1008) üzenetére


ronaldo
őstag

ha a hangkártyám kúrja el akkor sem járok jobban :) Nem tudom mi igaz ebből a dologból, de amíg meg cáfolja valaki, addig benn lesz a hangya a fejemben :)

ez a Behringer kínai? (a tesztet amit olvastam róla, dícsérték mint kezdőkombó. és nem drága. ha a gityóval sem csapok a csillagos égbe árilag, akkor a kombó is jó sztem)

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1017) Kobe


Kobe
veterán

jah többet nem szeretnék majd rááldozni mert a gittyó úgyis drágább lesz, a szobám meg nem nagyszínpad szal felesleges...tanárnál meg ott van egy baromi nagy marshall meg egy behringer szóval nem tervezek ilyen hatalmas cuccot beszerezni, helytakarékosság miatt is, me lassan teli a szobám és mozdulni sem tudok, plusz meg ugyis itt van 5 szép hangfal még

[Szerkesztve]

(#1019) Niquis válasza HavocS (#1016) üzenetére


Niquis
aktív tag

A Cube 15-tel vigyázni kell, mert abból kihagyták az effektes részt, pontosabban igen fapados lett. A Cube 30 és a Micro-Cube (2W-os gyakorló) azonos ilyen szempontból, ezért kerül a 2W-os kábé annyiba, mint a 15W-os. Ha már van mellé egy külön multieffekted, akkor nem kérdés, egyébként viszont...
A Behringerről meg már több negatív véleményt is hallottam, igaz, elsősorban a GM108-ról. Önmagában a németség még nem garancia a precizitásra. A DiMavery cég is német, mégis: egy típusú basszusgitáruknak szar az elektronikája, és még ráz is néha, állítólag.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1021) HavocS válasza Niquis (#1019) üzenetére


HavocS
senior tag

Jogos észrevétel, abban valóban nincs effekt. Behringerből is vannak szar cuccok (X V-AMP multit kerülni kell mint a leprát, viszont a 8 ezerrel drágább V-AMP 2 teljesen jó), ezeket meg kell próbálni kiszűrni, na meg olvasgatni kell a Harmony-centralt mielőtt vennél vmit :)

(#1464) St1


St1
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Gitárt vennék, az elsőt. Ki is néztem egy Yamaha EG112-t készletben, tokkal, erősítővel 70-ért. Viszont közben találtam ezt: Harley Benton ST10 SET 1, 27-ért. A nagy kérdés az, hogy próbálkozás kedvéért ez is jó, vagy csak elmenne a gitározástól a kedvem? Mert gyanúsan olcsó... :F

Illetve még ő is szóbajöhet: Behringer V-tone szett ( [link] )

[Szerkesztve]

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1465) Horney válasza St1 (#1464) üzenetére


Horney
csendes tag

A stratocasterek, amik másolatok, mind nagyon olcsók... a Codában szerintem nem basznak át, bár lehet, hogy az Árkádiában jobban járnál... Behringerékről nem tudok mondani semmit... sejót serosszat... szerintem annyit szánj rá, amennyit érdemesnek tartasz erre...Harley Bentonja van viszont haveromnak, egy ilyen pici talán 12W-os csak neki Squier Fenderje van hozzá. jó kis erőlködő... A Yamahát nem találtam... van linked róla? Összegzésként A Harley Benton nagyon jó vásár... a gitáron van a hangsúly... szerintem menj be és hallgasd meg a szetteket...

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1469) Horney válasza St1 (#1467) üzenetére


Horney
csendes tag

Megnéztem a linket.
Szerintem nincs olyan egetrengető nagy különbség a gitárok között, minőségileg... Haverom azt mondta (dobol a zenekarunkban, mert azt is tud, de amúgy szólógitáros...), hogy a Behringernek azért messze jobb híre van, mint a HBentonnak. Úgyhogy csak tessék válogatni!!! :DD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1470) Panzermeyer válasza St1 (#1464) üzenetére


Panzermeyer
tag

behringer szett elég olcsónak tünik, de azt tudom hogy egy ilyen 40 ezres garnitúrát kurvahamar kinő az ember...
meglátsz majd egy kedvencedet egy videón filmen koncerten és az istennek se szól úgy a gitárod ahogy az övé, akkor már nem olyan jó a dolog :)
van egy olyan mondás hogy hangszert csak 100 felett lehet venni, az én gitárom 59 ezres ibanez, de szerintem hangszer, egy pickupcsere és soha jobbat...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1538) Lurtzz


Lurtzz
tag

Hello!
Én még anno szeptemberben vettem a kezdőfelszerelésemet: Johnson Strato másolat, ami olyan 32 körül volt+Behringer GM108as erőlködő+tok. Ez volt összesen 56 környékén.
Kezdőknek teljesen ideális, egész jó hangokat lehet kihozni ebből a párosból

Blaze

(#1869) Kobe válasza Kobe (#1868) üzenetére


Kobe
veterán

és akkor a minden szentnek maga felé hajlik a keze effektust még nem is említettem :) mindenkinek az teccik leginkább ami neki van, ami egy darabig érthető, de amikor pl valaki arról kezd el papolni hogy a 10 w os behringerje egy milyen csúcsdarab (volt már rá péda)

(#1924) Kobe válasza Daneeka (#1922) üzenetére


Kobe
veterán

kezdésnek sok, a behringer gitár meg nem ér semmit , de szószerint semmit.....inkább egy squier, és mellé másodkézből egy kombó, vagy hangmesteren hirdetnek 40ért egy ibanez gio cuccot

[Szerkesztve]

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#1932) Daneeka


Daneeka
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Sajnos nem hiszem, hogy a gépem alkalmas effektezésre de miután láttam a roland site-ján egy kis ''techdemo''-t a micro-cuberól nagyon megtetszett. Ezért HavocS válaszát olvasva az a kérdésem, hogy Behringer Stratocaster vagy Squier Bullet Stratocaster illetve Epiphone Les Paul junior? Mivel nem a ''kis kockával'' árulják őket szettbe ezért külön vennék egy Micro cubeot és egy gitárt.

[Szerkesztve]

(#2097) alitak válasza Kobe (#2096) üzenetére


alitak
senior tag

Hát 30ért tényleg nem volt rossz biznisz. Sok lóvém tényleg nincs, lehet várok még, inkább megpróbálom félretenni, aztán venni vmi komolyabbat. Pl. Behringert :DDD

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2201) Hatebreed30 válasza M@trixfan (#2199) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Szerintem igen, érezhető különbség csak pénztárca kérdése a dolog ki tud/vagy akar szánni +ban a minőségre. Igaz konkrétan nem használtam hosszú ideig egy pedált sem mert mindig megvoltam szorulva. Mert egyszerűbbnek láttam/olcsóbbnak venni egy Behringer V-amp pedált. Amiben nagyrésze benne van emulálva szinte az összes pedálnak. Rengeteg állítási lehetőséggel. Jó nem ugyanaz a minőség, de nem nagyon veszi észre átlag fül sőtt. Persze csak látványosabb lenne ha minden pedál külön lenne. (ami miatt még nagyon kell a v-amp, hogy van rajta midi kimenet és midikábellel felvenni gépre nincs egyszerűbb dolog ennél, bemutató zenéket csinálni tökéletes! Ha valakinek ez is számít)

30k körül mozog most, ha spórolni szeretne bárki is szerintem nagyon jó befektetés.

(#2241) alitak válasza alitak (#2239) üzenetére


alitak
senior tag

Ezt találtam. Ha valaki már találkozott vele, ne kíméljen a véleményével.

Behringer BXL900A
• BXL900A
• Bassgitár kombó
• Teljesítmény: 90 W
• 2 csatorna
• Reproduktor: 1 x 12'' Bugera Aluminum-Cone
• 7 sávos equalizer
• FBQ
• Ultrabass procesor
• CD-bemenet
• Fülhallgató-kimenet
Ár ~60 000 forint.

[link]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2244) ReJim válasza alitak (#2241) üzenetére


ReJim
őstag

behringert ne...
akkor már inkább valami használt kombót keress. sztem azoknak jobb az ár/érték aránya..

</end.?>

(#2268) alien_


alien_
őstag

Üdvözletem!

Régebben gitároztam, de meg kellett válnom kedvenc samick tupla pickupos, satus, 24 fretes kedvencemtől. Most újra kedvet kaptam a gitározáshoz, de nem akarok egyenlőre sokat költeni rá, egy Stagg S-302WH elektromosat néztem egy Behringer X V-amp multieffekttel, valakinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal? Ebben az árkategóriában nem várok csodát, csak kíváncsi vagyok, hogy kategórián belül milyenek!
Szóval ezekről lenne szó:
[link][link]

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#2269) Printszkrín válasza alien_ (#2268) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ebben az árkategóriában tényleg ne várj csodát.
Behringer X V-amp multieffekt egész jó dolog otthoni kisérletezésre, de gitárt
nézhetnél egy kicsit jobbat is, igaz ennyiért nem találsz.
Ha rám hallgatsz, hozzáteszel a gitár árához mégegyszer ugyanennyit,
és veszel valami normálisat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2306) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
Pécsen tud valaki jó gitár tanárt?
Ja meg nics véletlenül valakinek Behringer vx-amp2-es vagy korg ax5-ös effektje?

(#2359) painkillerx


painkillerx
tag

Sziasztok!
En is szeretnek venni egy el. gitart. Eddig akusztikuson jatszottam, 2-3 honapja kezdtem, es probalgatok ismert zenek riffjeit, refrent, introt stb jatszani. Mar egesz jol megy minden es nezegettem milyen gitarok is vannak:
Ezt a Behringer V-Tone Packot neztem magamnak [link]

Az oldalon azt irjak hogy kezdoknek nagyon jo, de van aki azt irja hogy nala 2 honap utan tonkrement. Meg mennyire jo az ár/teljesitmeny aránya? Az ár forintban: 36 500 ft és ugyanezt talaltam aprohirdetesben, allitolag nem volt hasznalva (de akkor gari esik) 26 000-ért.

[ Szerkesztve ]

(#2395) painkillerx


painkillerx
tag

sziasztok!
Ezek kozul melyik gitarpack lenne jo? [link]

Meg regebben irtam, de a Behringerre mondtak paran hogy nem jo. Akusztikuson játszok pár honapja es kellene egy elektronikus. Valami tipp?

(#2489) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!

Esetleg érdekel valakit 3000 Ft-ért egy Behringer BluesOverdrive?

(#2589) Niquis válasza #27070592 (#2588) üzenetére


Niquis
aktív tag

A helyszín miatt már eleve negatívból indulnak ezek a cuccok. Asszem Behringer midis/usb-s gitárt láttam egy ilyen boltban, de az inkább csak gitárnak látszó tárgy. Nem mondom, hogy 20-30 között nincs (akár meglepően) jó kezdő gitár, pl. SX, vagy öcsém Baltimore gitárjának is makulátlanul egyenes a nyaka még 3 év után is, és a fái is teljesen rendben vannak.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2947) magno válasza Senki9876 (#2945) üzenetére


magno
csendes tag

Igazából nem vagyok otthon a mindenféle torzító pedálokban mert nem használok. Viszont egy kombót tudok ajánlani amit egy régi gitáros barátomnál próbáltam ki kb 1 hónapja. Egy Behringer GMX-212. Ez egy 2x60W-os 2x12"-os Jensen/Bugera hangszóróval elátott modellezős full sztereo kombó. 24 bites multieffektel 27 gyári hangzással és meglepően jó hangzások vannak benne. A hangolója is teljesen jó. Ahhoz képest hogy 120W nem annyira hangos mint amire számítottam persze ez nem azt jelenti hogy nincs benne szufla. Engem meggyőzött a cumó. Sokszor az volt a bajom ha kombót próbáltam ki hogy nincs alja kevés a mély. Ebben van. Otthoni gyakorlásra tökéletes. Még gondolkozok rajta hogy veszek én is eggyet. De még előtte azt hiszem kölcsönkérem mert csak másfél órát szüttyögtem vele és még ki akarok próbálni rajta pár dolgot :D. ha megnézed a képeket a hátulján lehet látni az audio ki bemeneteket na főleg ez az ami érdekelne még, ugyanis mindíg szgépre játszok itthon hogy egyből fel tudjam venni ha jön valami jó ötlet. :)

[Behringer GMX212]

Újonnan most 62 ezer jó árban van de használtan lehet találni jóval olcsóbban.

forever hardcore

(#2959) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hátha valakit érdekel:
Eladó Harley Benton HBL400BK gitár és Behringer MIC100 előerősítő link

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3395) tiv83us válasza Printszkrín (#3394) üzenetére


tiv83us
veterán

Koszonom a hozzaszolast, szetnezek a nagyobb teljesitmenyu erositok kozott.
Mint latszik, sokat nem tudok a pengetos hangszerekrol, total kezdo vagyok, ezert minden informaciot, velemenyt nagyon szivesen fogadok :K

Errol a Behringer-rol mi a velemenyed? 45W es az ara is eleg elviselheto. Sajnos a nevesebb erositok, Marshall, Fender ilyen arban 15W szinten mozognak :(

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3396) Printszkrín válasza tiv83us (#3395) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem ez tök jó ennyi pénzért.

Itthon ennyiért egy 15-20W-os erősítőt lehetne kapni.
Például egy Ibanez SW35, itthon kb $235-nak megfelelő forintért vihető haza.
Tetszik, hogy van a Behringer-en grafikus EQ, dönthető a láda, így otthoni
gyakorlásra kifejezetten ideális, és ha egyszer zenekarral akarnál gyakorolni, akkor
sem ordítanának le nagyon.
Persze mindennél van jobb, de ez inkább megteszi, mint egy 15W-os márkás
drágább cucc.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3502) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Karácsonyra tervezek venni valami komolyabb multieffektet, a kis zoom 505II-t leváltani, olyan 20ezer körül, szánnék rá, esetleg kicsit többet, használt is játszik. A lényeg hogy legyen rajta pedál :D meg persze szóljon szépen, de ez alapvető. Hangológép pedig mindegyikben van ahogy néztem. A jelöltek:
Korg AX5 - havernak ilyen van, szereti
Behringer x v-amp
Zoom GFX1
Korg AX1-B - ez nem basszus :F
Korg AX10G
Digitech RP200
Zoom G2.1u
Vagy esetleg egy új jobban megérné?

(#3550) R1200GS válasza UnConnecteD (#3548) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Egy linket tudnál dobni, nem találom.

Gondolkozom Kustom Tube 12. A Spider IV tetszik, abban is Celestion hangszóró van ha jól tudom.

Behringer VT15FX-ről mi a véleményetek?

(#3553) R1200GS


R1200GS
aktív tag

A Line 6 Spider IV 15 W tetszik, valószínű az lesz. 15w-nál nem akarok többet, úgy is csak szobában használnám. Egyébként nem most akarom venni, majd február, március környékén.

A Kustom-ról, Behringer-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#3554) X2N válasza R1200GS (#3553) üzenetére


X2N
senior tag

Behringert inkább nem ajánlanám, Kustom-ot hallgasd meg ha van lehetőséged rá. A line 6-ból ha sikerül találnod 30W-osat azt azért ajánlanám mert abban 12"-es hangszóró van nem 8"-es mint a 15W-osban. Próbáltam egy 30W-osat és nagyon szuperül szólt azzal a nagyobb hangszóróval.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3561) kaoszpapja válasza benvolio (#3560) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

valóban jól hangzik, hogy van benne ennyi meg annyi effekt, de szerintem elég gyérül szólnak és a beépített digitális torzítók se működnek olyan jól. line6-et magasabb árkategóriában érdemesebb venni. a hiwatt-ot meg megveszi és ha majd lesz pénze, vesz hozzá valami jóféle analóg effektet, amivel tényleg nagyon szépen szól. viszont a line6-hez használhatatlan az analóg. ott vannak a behringerek is, amikben analóg torzítók vannak és digitális effektek, szal amíg nincs pénze jóféle analóg effekthez, addig tudja használni a beépített dolgokat (a roland is ilyen, sőt abban boss féle torzító van!!).

[ Szerkesztve ]

(#3686) X2N válasza Daweee (#3685) üzenetére


X2N
senior tag

Üdv!
Velem konkrétan még nem történt ilyen, de láttam hasonlót. Ismerősömnek most javítottam meg a Behringer V-AMP-ját, kontaktos volt a bemeneti jack és nem érintkezett. Kapd szét teljesen az erősítőt amennyire tudod, és nézd meg hogy milyen fajta csatlakozó, boltban tudsz venni ugyanolyat olcsón.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4802) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Erről hallotatok már jót/rosszat?
behringer GUITAR LINK UCG102

[ Szerkesztve ]

(#6463) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha valaki érdekel eladó 2 cuccom:

Behringer Guitar Link UCG102 USB hangkártya

Harley Benton HBMS-15 SB Stratocaster gitár

érdeklődni lehet privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#6580) bucsupeti válasza atidzsiforc (#6571) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Nekem is Banditom van (volt). két-három hete adtam el azért mert zenekarom nincs (és szerintem már nem is lesz) és otthon a Bandit nagyon hangos volt nekem. Egy nagyon jó erősítő, de otthon jobban jársz valami modellezős kisebb cuccal szerintem.
Ha meg számítógép van a közelbe akkor tök jó a JamVOX amit már ajánlottak itt is többször. Én most egy Behringer UCG102-vel és a hozzá adott AC Box Combo-val szórakozok, meg a Guitar Rig-gel.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6795) bucsupeti válasza lakisoft (#6794) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Én most nemrég ruháztam be egy Behringer UCG102-re. Újonan 9900 Ft-ért adják. Van hozzá gyári ASIO driver, de a common driverekkel is megy. 4 ms-os késleltetést sikerült kicsiholnom belőle egy elsőgenerációs dualcore-os PC-vel ami szerintem szép eredmény. Szerintem ár/értékben nagyon jó ha nincs más igényed csak a low latency akkor megfelelő lehet.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6799) atidzsiforc válasza lakisoft (#6798) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nalam pci hangkartyaval(cmedia 8738) igy 26ms, nekem okorkodni az is eleg, az a behringer cucc, vagy valami ahhoz hasonlo kell neked, ha kisebb kesleltetest akarsz.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.