Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#866) Niquis válasza aDM|RaL^ (#863) üzenetére


Niquis
aktív tag

Olyan stratod van mint öcsémnek, olyan hajad van, mint öcsémnek - nem te vagy az öcsém?:)

Milyen gyártmányú a gitárod?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#870) Niquis válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Niquis
aktív tag

Végre! Keresésem a végéhez ért! Megvagy hát, elveszett öcsém, kit aljas fondorlattal elcseréltek a szülőasztalon! Keblemre testvérem, Juan Manuel Gonzales de Ferreira la Indesitas! :D

Öcsémnek Baltimore-ja van. Nem szól rosszul, bár mintha az egyik húr zörögne a 12-esben. Múltkor állíttatott rajta, meg van új húrkészlet, de azóta nem találkoztunk:) így nemtom most jó-e.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#883) Niquis válasza Kephamos (#882) üzenetére


Niquis
aktív tag

Inkább az a helyzet, hogy gyártanak a Jackson-nak és az Ibaneznek is(Kínában egyébként, de ezt most nem fikázó felhanggal), de azokra érvényes a QA, a saját név alatt eladottakra meg mondjuk kevésbé. Zenészfórumokban is, ha szétnézel, találhatsz Vorsonról negatív véleményt, többet is. Saját véleményem az, hogy kezdőcuccnak jó lehet, de a minőség tekintetében mindig az adott példányt kell megvizsgálni,(nagy a szórás->remember QA), és nem érdemes azt várni, hogy nagyon tartós lesz.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#890) Niquis válasza Kobe (#889) üzenetére


Niquis
aktív tag

Gyönyörű szép. Érdekes, hogy bár Strato formája van, a legtöbb megoldása a Les Paul-okra emlékeztet. Külön kib. jó az oktávjelzés a nyakon.:)

JA, ha már Les Paul: tegnap voltam Hollywood Rose koncerten(az arcok Guns N' Roses-t nyomnak), a szólógitár és a ritmusgitár is csodaszép Gibson Les Paul (heritage cherry sunburst, [link], [link] és antique natural színekben) volt, ráadásul még az egyik meghívott vendégzenészcsávó is azon nyomta (neki fekete-fehér koncentrikus körök voltak rajta). És ahogy azokon játszottak! :R

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#893) Niquis válasza Kephamos (#892) üzenetére


Niquis
aktív tag

És ráadásul, te még a régi szólógitárossal láthattad, mert azóta már más srác nyomja ott, és abban a zeneiskolában, ahol a régi ''Slash'' elsőéves, ott az új tanít. :)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#900) Niquis válasza delta9 (#898) üzenetére


Niquis
aktív tag

Húrláb kialakítása (bár ez extrább kicsit), a hangolókulcsok elhelyezése, domborított test, naés igen, a dupla humbucker. Így már sztem legalább annyi van benne a Les Paul-ból, mint a Strato-ból. :P
A céltáblás löpól azóta megtaláltam énis h zakkwylde-os. Az ürge aki most használta(talán supernemes? nem emlékszem, ájwaz dránk), kurvajó pofákat vágott közben, nagyon mókás volt:) Ezúttal odafigyeltek a hangosításra, jó volt az egyensúly a hangok között.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#911) Niquis válasza #53172992 (#909) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hello! Érdekelni kezdett, mik azok, amiket te hallgatsz/játszol. Kifejtenéd lécci? Külön kíváncsi vagyok pár szakmailag profibbra (gitárszóló included!:) ), amire azt mondod, hogy ''na ez geci jó'', meg arra, hogy milyen számok azok, amikben a basszus tetszik neked. Nehogy belekötésnek vedd, tényleg csak érdeklődés, zenei látókör tágítása a cél:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#914) Niquis válasza WEBER (#913) üzenetére


Niquis
aktív tag

Értem. Egyikőjük sem ismeretlen, csak eddig kikerültek az érdeklődési körömből.:) DT-t például, nem tudtam sokáig hallgatni. Most érdekel, majd nekidurálom magam újra.:) GNR azért tetszett/tetszik, mert úgy érzem, lelke van a számoknak. Ez hálistennek nem kötődik a legbonyolultabb technikák használatához. Kár, hogy akkora médiahype volt körülöttük a 90-es évek elején, így aztán sokan meg is utálták (persze erről ők is tehetnek). Mikor először hallottam a számaikat, erről semmit sem tudtam, szerencsére, akárcsak a technikákról, csak annyit tudtam, hogy tetszik és kész. Mindmáig ennyi a célkitűzésem a zenével kapcsolatban.:)

BÚÉK mindenkinek!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1019) Niquis válasza HavocS (#1016) üzenetére


Niquis
aktív tag

A Cube 15-tel vigyázni kell, mert abból kihagyták az effektes részt, pontosabban igen fapados lett. A Cube 30 és a Micro-Cube (2W-os gyakorló) azonos ilyen szempontból, ezért kerül a 2W-os kábé annyiba, mint a 15W-os. Ha már van mellé egy külön multieffekted, akkor nem kérdés, egyébként viszont...
A Behringerről meg már több negatív véleményt is hallottam, igaz, elsősorban a GM108-ról. Önmagában a németség még nem garancia a precizitásra. A DiMavery cég is német, mégis: egy típusú basszusgitáruknak szar az elektronikája, és még ráz is néha, állítólag.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1025) Niquis válasza HavocS (#1022) üzenetére


Niquis
aktív tag

valami fórumból nyúltam, talán a hangmesterről. Csak nem te követted el?:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1050) Niquis válasza Bero (#1049) üzenetére


Niquis
aktív tag

a google video a ''joe satriani'' stringre is ad pár elég jó találatot.:) Köztük egy több mint másfél órás koncertfelvételt, ahol Satriani, Vai és Malmsteen szerepel...mit mondjak, impozáns nézni a három gitáros félistent, egyenként is, de aztán leállnak jammelni mindhárman.:) remélem fenn lesz sokáig. apropó, hogy lehet video streamet lementeni?:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1075) Niquis válasza delta9 (#1074) üzenetére


Niquis
aktív tag

Jó összefoglaló nagyon. Nem hangsúlyoztad ki, így annyit még hozzátennék, a nyaknak az egyenességére is vigyázni kell, nemcsak a bundozás pontosságára. Egy S-nyakon totál lehetetlen játszani...

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1079) Niquis válasza Bero (#1078) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hú, sry, de kinéztem egyet, amibe nagyon beleszerettem. Illetve van még pár (kis valószínűségű) alternatívája, de mind elég modern forma, és ez azt hozta, hogy eltávolodtam a hagyományos Jazz Bass formától. Szóval nem valószínű.:( Tedd fel minél több helyre, ha kell, adok linkeket, hova érdemes. Viszont, ha itt tartunk: miért vetted meg, ha máris eladod? Azt hittem, boldog basszusgitáros válik majd belőled.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1082) Niquis válasza Bero (#1081) üzenetére


Niquis
aktív tag

Wow, mit jelent az igazi blues hangulat?:D Nem fér bele a brummogás?:)
Küldtem privit.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1104) Niquis válasza Bero (#1101) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hát, a Vorson mint tulajdonképpeni kínai tömegtermék, ilyen szemmel nézd - kifoghatsz jót is, de nagyon rosszat is. Kicsit olyan, mint amikor kizárólag tuningpotenciál miatt veszel procit. Másik, hogy egyéni preferencia, hogy ki mit talál kényelmesnek, ha én azt mondom, hogy XY gitár fasza, te attól még találhatod kényelmetlennek, nemjónak stb. Amit most gitárvételkor levontam mint nagy tapasztalatot, az az volt, hogy tök felesleges interneten nézelődni előtte konkrét kínálatot. Kinéztem egy pár típust, egyik sem volt, végül egy olyat vettem meg, amiről még életemben nem hallottam. És mivel kezdő vagy, nem tudod, mit kell nézni a gitáron, hogy milyen látható jegy az, ami előrevetíti a tartósságát, stb. Én is így vettem, és most idegeskedem, persze lehet feleslegesen (szoktam). Szóval 1szó mint 100, vigyél tapasztalt gitárost magaddal, aki tudja, mit kell nézni a gitárokon!

mod: 1001. :)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1107) Niquis válasza Bero (#1106) üzenetére


Niquis
aktív tag

Az oké, hogy neked kell tetsszen, nem is arról van szó, hogy elviszed Franco Megmondot, ő eljátssza Satriani teljes életművét, feláll, kisétál és az ajtóból még visszaszól, hogy ezt a gitárt meg kell venned; hanem arról, hogy szakmai szemmel megmondja, hogy a neked tetsző jószágon ő lát-e valami kivetnivalót. Az nehéz ügy, hogy messze vannak neked a boltok.:( Viszont az nekem nagyon nem tiszta, hogy mit is akarsz játszani: egyszer bőgőt keresel, aztán klasszikust, aztán telecastert. :F Persze te tudod, csak oan határozatlannak tűnik a dolog.:)
Szóval én mindenképpen a boltba bemenést javaslom. Valahogy megoldottad a fórumról is a gitárvételt, pedig LM sem ott lakik két háznyira tőled.

1002.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1109) Niquis válasza Bero (#1108) üzenetére


Niquis
aktív tag

Áh. Fájdalommentesebb lett volna, ha előbb boltban végignézted volna a kínálatot, hogy melyik hangszer hangja tetszik a legjobban.:)
Ha már itt tartunk, én megvettem a héten a basszeromat!!!:)))) Kib.jó, nagyon tetszik, ilyen:
[link]
Hoppá, nem is. :B Inkább ilyen:
[link]
Én meg tőle ilyen: :D

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1111) Niquis válasza Bero (#1110) üzenetére


Niquis
aktív tag

Valóban, a humbucker pickup, az aktív elektronika meg a mahagóni test odateszi magát.:) Még azt is bírom, amikor erősítés nélkül, csak ülök a gitárral az ölemben, és az E húr berezget engem is :D Good vibes:) Mielőbbi örömzenélést neked is! ;)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1114) Niquis válasza Nicky Nygaro (#1113) üzenetére


Niquis
aktív tag

Elképzelhető, hogy vannak, de alapkoncepció szerint mindent meg tud csinálni, amit egy akusztikus, mert van rezonátorteste, és elektromosként is megállja a helyét, mert pickupokkal, sőt akár mikrofonnal is fel van szerelve. Legtöbbje úgy is néz ki mint egy sima akusztikus, de van köztük jazzgitár kinézetű is, üreges testtel, pl. ez (egész cool:) ): [link]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1187) Niquis


Niquis
aktív tag

Haverom ~130e-ért hozat Németországból full-csöves Peavey erősítőt (Valve King 100W-os). Ennyiért kábé mintha hozzávágnák az emberhez, és a híre is jó.:) Itthon a Peavey márkaboltban talán a 60W-os VK ára van 100k körül. Asziszem érdemes odafigyelni erre a márkára, a basszgitárjai is jók.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1189) Niquis válasza rOwLeY (#1188) üzenetére


Niquis
aktív tag

Úgy műxik ez, hogy van egy ismerőse, aki néha ingázik, és amit haverom rendel a guitar24.de-ről, azt hozza neki haza. ;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1191) Niquis válasza ReJim (#1190) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először a volume-ról. Sztem ők is tudják, hogy a gitáros merről fogja nézni, és amikor te látod a 10-est (azaz a húrock felé néz), akkor lesz fullon. Az enyémen semmi jelölés nincs, csak elkezdtem intuitíve tekergetni clockwise, és nicsak, hangosabb lett.:)
Abban igazad van, nem szabad túlzásba esni a gitár technikai paramétereinek figyelésénél, mert végülis zenélni akarunk vagy mi a fasz.:) De néhány dologra figyelni kell, mert előfordul, hogy a rossz gitár rossz beidegződéseket szül. Igaz, ez főleg a test/nyak/bundok hibáinak esetében igaz. A humbucker és a sima hangszedő között tényleg van különbség! Hallottam már single-coil hangszedős és Hb-s gitárt is szólni, az előzőben volt valami kellemetlen zaj, a második csilingelt. És a saját (bass)gitárom esetében is volt alkalmam meghallgatni ugyanazon technikán keresztül egy Jazz-bass copyt meg az enyémet, aminek a húrlábnál MusicMan jellegű humbucker van. Nem kellett sokat hezitálnom, hogy ennek a (szerintem) sokkal szebb tónusú dörmögését válasszam.:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1287) Niquis válasza sparc (#1284) üzenetére


Niquis
aktív tag

Áh, ez nem jutott eszembe. Amit ''egybenyak''-nak hívok, az átmenőnyakat jelent.:)
Bero:
Átmenőnyakas ESP gitárok: [link]
Vagy ez az Ibanez: [link]
Ezeknél a bassoknál pedig szebben látszik az átmenőnyak lényege(vagy csak ezekről találtam normális képet így hirtelen:D), pl. itt egy Rickenbacker: [link]
Meg ez az Explorer-formájú Warwick bass, itt szépen látszik, hogy másfajta a nyak fája/festése, mint a test anyaga: [link]
Vagy egy Ré (magyar!): [link]

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1605) Niquis


Niquis
aktív tag

Van valamelyikőtöknek már nem használt gitár pickupja? (vagy akár rossz)
SC, HB, mindegy. Örülnék nagyon, ha valaki - némi ellentételezés fejében - ellátna ilyesmivel.:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1609) Niquis válasza ReJim (#1606) üzenetére


Niquis
aktív tag

Azt akarok(alig várom, hogy tekerhessek egyet:D), ezek a cuccok kiindulásként és alkatrészként szolgálnának.;)
A neten annyi leírást találtam, hogy kiindulásra kevésbé van szükség, az alkatrísz viszont jól jön.:)
Printszkrín: privi ment!

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1639) Niquis válasza alitak (#1638) üzenetére


Niquis
aktív tag

Velem is madarat lehetett vola fogatni amikor meghallottam a basszgitáromat kombóról a gép után:D

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1654) Niquis válasza Kobe (#1650) üzenetére


Niquis
aktív tag

Egyetértenék Kephamos-szal, a név presztízsét meg kell tartani. Ferrarit sem adnak mindenkinek tudtommal, és nem csak az ára miatt. Amúgy meg sztem éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok. Csak akinek nincs elég nagy neve/gyártókapacitása, az nem osztja fel ilyetén módon a piacot. Megaztán, egy Fendert/Gibsont ki kell érdemelni.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1879) Niquis válasza Kephamos (#1877) üzenetére


Niquis
aktív tag

Kismarshallokról is jókat írnak: MG15CD, MG15CDR, meg ennek a DFX változata. Öcsém Roland Microcube-ját lehet hogy eladjuk egy ilyen miatt nemsoká, mert annak nem tetszenek az amp modelljei, bár az effektjei nem rosszak.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1923) Niquis válasza Daneeka (#1922) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hello! Van jó pár tapasztalat a témában, én igyekszem megosztani veled az enyéimet. Ezek közül az egyik legfontosabb, hogy nemigen érdemes netes nézelődés alapján lefixálni, hogy milyet vegyél, mert lehet nem lesz a boltban, vagy mást ajánlanak (kezdőként a tónusmánia még úgysem érvényes, később fog füled nőni ahhoz- ha elég kitartó leszel-, hogy milyen hangot szeretnél a gitárcuccodból hallani). Menj be egy jobb gitárboltba, és ott az eladók nem azon lesznek, hogy rádsózzanak valami szart, hanem tényleg fognak ajánlani valamit, amin tudsz kezdeni. Ezekről az egybecsomagolt cuccokról olyan benyomásom támad, mint a tescos egybemindent termékek után. Amit néztél, nem drága szerintem, de lehet, hogy külön-külön alkatrészekből is össze tudsz válogatni ennyiből egy jó kezdőfelszerelést. Konkrétan nem tudok róla ajánlást/nemajánlást mondani, remélem jön valaki, aki igen. Hogy mégse teljesen tájékozatlanul menj be a boltba, adok pár linket guide-nak és egypár jónak tartott pesti boltot:

Gitárvásárlási tanácsadó: [link](a bolt főoldaláról a közösség/írások linken lehet megtalálni)
Egy másik tanácsadó, kicsit részletesebb:
[link] (gyorsan szedd, nem tudom, meddig lesz fenn:) )
Jó boltok: [link] [link] [link]
(több jó is van persze, hirtelen ezek voltak eszembe', és sokan szeretik őket.)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1927) Niquis válasza Kobe (#1926) üzenetére


Niquis
aktív tag

A használtpiac böngészése tényleg jó ötlet! Ha már van egy-két éves a használt hangszer, akkor megúszod azt, hogy a saját bőrödön tapasztald ki, mennyit deformálódik az első időkben. Ugyanis akkor szokott pl. a nyakuk vetemedni (ami értelemszerűen pont az alsó kategória problémája). Ha magánembertől veszed, vigyél gitáros-ismerőst, boltokban pedig szintén találkozhatsz használt hangszerrel, és kapsz helpet is.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1955) Niquis válasza Kobe (#1954) üzenetére


Niquis
aktív tag

Voltál Hollywood Rose-on?:) Biztos örült volna neki kanyesz, ha neked adhatta volna azt az Epi-t.:) Különben csak a másik, a goldtop gitár igazi Gibson, meg van a szólós srácnak kétnyakúja is, gondolom láttad;) Van egy másik GNR tribute bandánk is, őnekik még a szólógitár sem Gibson, ám amint Marshall stacket raknak mögéje, azonnal mindegy lesz.:) Szerintem elsőre-másodikra-meg még párszor tök jó, de sokadjára unalmas elmenni ezekre a tribute-okra, kivéve ha az a célod, hogy ezredjére is meghallgasd ugyanazt a 0 újdonságot felvonultató műsort, nem az eredeti zenészektől.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1957) Niquis válasza Kobe (#1956) üzenetére


Niquis
aktív tag

Hát ez szinte kötelező... bár én is túlzásnak tartom, ahogy lekopírozzák mondjuk az 1992-es tokiói koncertet... ha láttad, tudod, mi fog jönni a Voodoo Child intro után, Civil War-t cowboykalapban és terepdzsekiben adjuk elő, stb. Az a baj, hogy ez csapda: onnantól, hogy tribute, nem is nagyon van lehetőségük elmenni az eredetitől , mert az úgy volt, azt várják tőlük. Pedig ez olyan, mintha latinul akarnál beszélni...holtág az egész, 0 szellemi produktummal. Ha nem mint tribute csinálnák, akkor lehetne a saját egyéniséget is belevinnit, így meg röhejessé válik. Na, kielemezve.:)
A kétnyakút Knockin' On Heaven's Door-nál szokta használni, ha jól emlékszem. A goldtoposat én se kedvelem, lehet, hogy Gibbon, de szeretem látni a fa erezetét... ez a vöröses mittoménmilyenburst Epinél gyönyörűen kijön, meg ott szépek a színek is...
A Squier-eshez, hát igen, a felszerelést könnyű isteníteni(öreg hiba, dürr pofon), de még mindig a gitáros az, aki a ''soul component''-et hozzáadja a rendszerhez.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1960) Niquis válasza Panzermeyer (#1959) üzenetére


Niquis
aktív tag

Az egy Epiphone duplás... a számokat illetően igazad van és persze egy szóval nem mondtam hogy rosszul szólna:) Ott voltam a koncerten, amikor bemutatták először,idén márciusban volt... ''nézzétek ezt a szépséget.. Sunny nagyon sokat licitált érte!'':)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1972) Niquis válasza Kobe (#1970) üzenetére


Niquis
aktív tag

Szerintem több értékelhető is van, akár újonnan is bepróbálhatsz párat. Vaterán találkoztam piros Epi Standard-del 88-ért([link])-hozzá kell tenni, ez nem biztos, hogy megérdemli a Standard címkét, mert pöttyök a berakásai trapéz helyett és nincs az éleken csík(''binding''). Van fekete is([link]), na EZ már Standard:) illetve ha több lóvéd is van rá, akkor ez tűnik még qrvajónak: [link]
Jaés más oldalakon is vannak bizalomgerjesztő modellek,
új&olcsó LP-ért érdeklődve benéznék mondjuk ide, [link] és bepróbálnék egy Vintage V100-ast.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1989) Niquis válasza Daneeka (#1988) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először ki kell próbálni másik kábellel és erősítővel, ha még mindig zúg, a gitárod földelése rossz. Ekkor vagy vidd vissza hogy nézzék meg, vagy hangszerben és elektronikában jártas ismerőssel forrasztasd meg.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1995) Niquis válasza Daneeka (#1992) üzenetére


Niquis
aktív tag

Van otthoni gányolási lehetőséged, a hidat kell rendesen leföldelni, és ezzel talán meg is szűnt a probléma. De jobb, ha elviszed elektroműszerészhez, és ő kimérheti, hol a baj, jobban megcsinálja. Ha csak garanciavesztéssel, pl. jól látható beavatkozással tudja megcsinálni, akkor meg bolt. Itt teszem hozzá, mit ér egy hangszernél a garancia? Bármi hibával visszaviszed, mondhatják hogy te rontottad el - na mindegy.

(de az az érdekes, hogy a gitár bármely fém alkatrészéhez érek akkor megszűnik a zaj. )
Persze, mert olyankor te magad földeled.

Különben nekem is 1500Ft/sok méter kábelem van, és abszolút nem gagyi.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2275) Niquis


Niquis
aktív tag

Szia alien_! Kicsit megváltozott a hangszerpiac az utóbbi időben, pár dologban szerintem érdemes átértékelni a status quót. Amire gondolok:
- Stagg konkrétan nemtom milyen, és lusta vagyok harmony-centralon utánanézni, viszont egyetértenék Printszkrínnel abban, hogy akkor az előződhöz hasonló gitárt válassz, ha azt szeretted (gondolom a metálromboló nagyon ki akar már futni:) ) -> Stagg sztornó
- ezt az LTD-t gyorsan elfelejteném, agathisból van, és ráadásul még drága is (statusquo). Plusz saját tapasztalat, hogy ami ltd-t fogtam, egynek sem volt túl kényelmes a nyaka.
- Ibanez: megint a statusquo, elég drágának tartom, ahhoz képest, hogy indonéz gyártmány, ezek az Ibik, nos megvan az esélye, hogy csalódást okozzanak, ha az eredeti RG széria hangjára vársz.
- X V-AMP kicsit elavult, próbálj egy Zoom G2.1u-t vagy akár egy Digitech RP80 és felfelé, ezeknek jobb hangjuk van. De legalább próbálgasd ki őket, melyik tetszik legjobban.

Azok a márkák, amik miatt átértékelendő, hogy mit érdemes megvenni, azok jelenleg az SX, az AXL, és talán még az Invasion is. Mivel ezek _baromi_ olcsók, megvan az esély, hogy kifogsz egy kevésbé jól sikerült darabot. Mindig kipróbálni, mindig fülre hagyatkozni. Ezek a gitárok azért jók, mert normális fákból vannak (éger, kőris, mahagóni), a kidolgozásuk általában több mint megfelelő, és sok esetben a pickupjaik sem rosszak.
Ezek után szentelj egy kis figyelmet ezeknek: [link] (Invasion-ök) - különösen az EG-970, EG-950, EG-620, EG-710-eknek és EG-820SBS típusoknak
[link] (SX-ek) - különösen az SX-SEG1, PSEG-1 és SEG1-PG-knek.
[link] (AXL-ök)

Most szerintem egy jó hangszert kell kifognod, amit kézbevéve érzel, hogy nem esik szét egy-két év múlva, a hangrendszered többi részét később érdemes bővíteni. Remélem hasznos lesz ez a kis szösszenet.;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2589) Niquis válasza #27070592 (#2588) üzenetére


Niquis
aktív tag

A helyszín miatt már eleve negatívból indulnak ezek a cuccok. Asszem Behringer midis/usb-s gitárt láttam egy ilyen boltban, de az inkább csak gitárnak látszó tárgy. Nem mondom, hogy 20-30 között nincs (akár meglepően) jó kezdő gitár, pl. SX, vagy öcsém Baltimore gitárjának is makulátlanul egyenes a nyaka még 3 év után is, és a fái is teljesen rendben vannak.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.