Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#849) Konflikt


Konflikt
addikt

Jééé... ilyen topic is van?

Eddig nemvettem én ezt észre :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#850) Konflikt válasza ReJim (#848) üzenetére


Konflikt
addikt

Nemrossz.. Fender style rulz :U
Na de van 2HD-s, 24 bound-os Stagg is, az messze jobb, és olyan 45 körül vannak, jo gitárok

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#851) Konflikt válasza ReJim (#846) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen a H az B

Magyar kottákban H, külföldiben B nek szokták
a B megfelel nálunk A#-nek, ezért kell figyelni, ugye félhang differencia B és H között van.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#852) Konflikt válasza Kephamos (#839) üzenetére


Konflikt
addikt

Ahhoz már igencsak jó fül kell ;) Na meg pontos, preciz hangszer...ha nempontossaka kulcsok, nehéz jól behangolni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#854) Konflikt válasza Kephamos (#853) üzenetére


Konflikt
addikt

Elhangolodik, mert rugós tremolo.
Ha floyd-rose-rol beszélünk az más ;) az gitár értékéhez cirka 40K-t dob :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#856) Konflikt válasza Kephamos (#855) üzenetére


Konflikt
addikt

Floyd rose rulz :D nade floydos gitárom sose lesz...
Van viszont egy cseh Apollo, meg egy kis Marshall :) Szol mint barom természetesen, bár csak 10wos.

Kicsit régi a kép (2003 jan asszem) koteres, de eza legújabb: [link]

:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#858) Konflikt válasza ReJim (#857) üzenetére


Konflikt
addikt

Aza afémkar a tremolo. ha a gitar lapja felé nyomod, akkor a hurok lazulnak, azaz mélyülnek, ilyen wah-wah hatást tudsz vele elérni.
Ha nemkell, egyszerüen le tudod csavarni ls késsz

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#859) Konflikt válasza ReJim (#857) üzenetére


Konflikt
addikt

Konflikt az rulz... :D kedvenc zenekarom ;)
Jol néz ki a felvarró, nekem poloban van ilyen :)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#862) Konflikt válasza ReJim (#860) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát ha nemhasználod a tremolot, akkor nemhangolódik el :U

igazábol nem értem énsem (nemtudok szlovákul), csak tudom miről szolnak
/többek között bnőm perfekt szlovák,stb./


Változo h milyen hangszedők vannak. ez nem style függő annyira Pl. egyik haveromnak 2 HD-s van, mondjuk ez az elterjettebb ezeknél :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#864) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#863) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekedis iylen fender style-os gitárod van ha jollátom.
Vagy fender? :D

Elégedett vagyok a hangjával, egy MT-2 es BOSS-al (ami sajna nem az enyém)igenjól szól :)
Késöbb linkelek énis képeket, most szar a háló, tré a netem :O

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#865) Konflikt válasza Skót (#861) üzenetére


Konflikt
addikt

Azért mondja mindeki h a ''boundnál fogd'' mert igy tisztább a hang.

Pl. ez egy bound-köz:

I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I

és jobbra van a gitár teste, balra a kulcsok. akkor

I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I-------OI

O jelöli az ujjad, tehát minnél közelebb a boundhoz kel fogni. :U





Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#869) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Konflikt
addikt

Jók a Stagg-ek. Én pl. mindig Stagg pengetőt veszek :DDD

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#873) Konflikt válasza Skót (#871) üzenetére


Konflikt
addikt

En eletemben nem voltam tanarnal.
Ugy 5-lassan 6 eve nyaron kaptam kolcsonbe egy gitart, majd azt nyuztam ejjel/nappal, amig megnem tanultam az akkordokat:)ugy tapasztaltam ki,probalgattam ki dolgokat.
Igy nehezzebb is volt, de gyakorlat,es hozzaallas kerdese az egesz.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#874) Konflikt válasza Kobe (#872) üzenetére


Konflikt
addikt

Szép tetszetős gitár! jobbszeretem a fémhuros akkusztikus gitárokat, mint a nylon hurosokat, az olyan mint a sajtreszelés :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#876) Konflikt válasza Skót (#875) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekem egy nylon akkusztikom van meg itta koterban egy apollo(cseh fender style)

Te merre van az a joszerencse? engem is megáldhatna :D
Sztem ne alapozz arra h gépen keresztül fogsz gitározni...egy darabig ok( torzito pogik vannak rendesen), de általában nemtesz jot hangkarinak se, meg azért egy kombo más ;)
Meg nehogy már egy gitár 5.1-en szoljon :C
Elég annak egy csatorna, de annak a végén vmi vaddisznó kombo legyen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#878) Konflikt válasza Skót (#877) üzenetére


Konflikt
addikt

Az már nemrossz ;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3028) Konflikt


Konflikt
addikt

Esetleg hatha erdekel valakit, itt megiscsak relevans.
Eladó lett egy BOSS MT-2, gondolom nem kell bemutatni: )
Ketto lett a kicsikebol, enis csak azert adom el, nemkell roszra gondolni: D
Azert egy kepet betuzok, a szemleltetes kedveert:

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3056) Konflikt


Konflikt
addikt

használ valaki BOSS ME-50-et? most tervezek beruházni rá:) kiváncsi lennek mennyire pontosan adja vissza a kompakt BOSS pedalok hangzasat. Bar meghallgattam par youtube demot, de hátha itt is van vkinek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3058) Konflikt válasza Konflikt (#3056) üzenetére


Konflikt
addikt

Mivel vettem egy ME-50 multit, ezert eladosorba keruletek kompakt BOSS pedaljaim.
Nevszerint egy BOSS CH-1 Super Chorus, es egy BOSS OS-2 OverDrive/Distortion pedal :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3060) Konflikt válasza lakisoft (#3059) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen, bar meg nemteljesen meg: ) Azokrol a kompakt pedalokrol tudok nyilatkozni, amit hasznalok. Amire jutottam hogy pl. a CH-1 kompakt pedal-t egy az egyben visszaadja. Az MT-2-t ugy hasznalom hogy sajnos azt a hangzast nem tudja visszaadni az ME-50, azt ezert megtartom, nem adom el. (mivel az ME-50-en az overdrive/distortion reszhez nem tartozik 4 poti az EQ-hoz, mint a kompakt MT-2-n.) A kompakt OS/2 hangzasa szinten eleg jol megvan az ME-50-en, ezert az is eladosorba kerult. A CH-1-re mar le is csaptak, tegnap elvittek: ) Mar csak az OS/2 van meg.
Egeszen jol hasznalhato amugy rajt a delay, es az expression pedal (jol szol a wah-wah is) rajt. A reverb szinten jol szol. Jokis cucc: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3062) Konflikt válasza lakisoft (#3061) üzenetére


Konflikt
addikt

Hasznaltan, nagyon-nagyon barati aron vettem 37K-ert. (uj ara valahol 60-65 kozott mozog)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3065) Konflikt válasza lakisoft (#3064) üzenetére


Konflikt
addikt

Jam. Megvetted a gt-6ot? vmi xp-t megoszthatnal akkor:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3292) Konflikt válasza Eastman (#3290) üzenetére


Konflikt
addikt

miert adod el, es mennyi az ara?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3296) Konflikt válasza Eastman (#3295) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi a valaszt,
me-50-et hasznalok egy ideje en is: )
csupan erdeklodtem h mennyi, meg esetleg mire valt, ha valt: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6912) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,

BOSS PSA-230p tipusu AC-DC adaptert keresek.
ha van vkinek felesleges, ne kimeljen:)
koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17517) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
hasznal valaki windows-on valami software-es effekt-et / torzitot, ha igen mit?
koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17524) Konflikt válasza Plazmacucci (#17518) üzenetére


Konflikt
addikt

vagy 10 eve vannak/voltak pedaljaim es van multim is (lenyegtelen), de nem ez volt a kerdesem:) jopar eve nezegettem utoljara, akkor fxbox es tarsai mentek: ezert kerdezem van-e valami fejlodes ezen a teren.

edit:
(#17520) sza.sa: koszi ezeket megnezem

(#17522) atidzsiforc koszi neked is a tippeket:)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.