Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#839) Kephamos válasza SQX_Barto (#838) üzenetére


Kephamos
addikt

Próbáljátok üveghanggal hangolni a gitárt! Sokkal szebben be lehet hangolni, gyk nulla pontatlansággal.

(#841) Kephamos válasza ReJim (#840) üzenetére


Kephamos
addikt

Single coil=sima
Humbucker=dupla, legalábbis mi így szoktuk hívni.
Asszem, hogy a dupla nagyobb jelet ad, ami akkor jön nagyon jól, hogyha használsz valamilyen torzítót.
Pl az enyémben 3 szimpla van és a haver pedáljával sokkal halványabban szól, mint az ő Vorsonjával, amiben 2 dupla van, és a dupla kevésbé hajlamos a gerjedésre (állítólag).
---------------------------
Ajánlom neked a Vorson gitárokat. Árukhoz képest nagyon jónak mondják őket a Vorson tulajdonosok.
A másik márka, ami nagyon jó ár/érték arányba az a B.C. Rich.

(#843) Kephamos válasza ReJim (#842) üzenetére


Kephamos
addikt

Ugyebár a három kapcsolóval váltasz a hangszedők között és ha három van, akkor kicsit másabbnak találtam a hangját, mintha csak kettő (középállásnál, ahol mind ''szól'' egyszerre).

Potik: Hangerő, meg hangmagasság. Bár nem biztos, de több mint valószínű. ;)

Mennyi pénzt kívánsz rászánni a gitárra? Csak mert próbáltam ezt az EDG-46-ost és nekemnem igazán jött be. Főleg a nyaka nem. Az volt az érzésem, hogy hungarocellből van, de ez csak az én véleményem. A haverom nyáron vett egy G-1-es Vorsont és meg van vele elégedve, bár szerintem az se az igazi; ahngja nem annyira tetszik, de nem rossz. Lehet, hogy az egy jobb választás lenne. Fontos dolog, hogy nehogy megvedd látatlanban a gitárt. Menj el hangszerboltba és próbáld ki!!! Hasonlítsd össze más gityókkal, hogy hátha találsz olyat, ami jobban áll a kezedben, jobb a hangja, stb., stb... Kérdezz a hangszerboltostól, de vigyázz! Rafinált egy népség. :D .

Pedál: Rálépsz és be vagy ki kapcsol. :DDD. Különböző efekteket lehet vele előcsalni az erősítőből, gitár segítségével. Van rengeteg féle. Ki kell próbálgatni, mert nem tudom leírni, hogy pl. ettől meg ettől ilyen zsáá hangja lesz a gitárnak. :DDD .

Mióta gitározol? Első gitárnak szerintem nagyon jó választás a Vorson.

Remélem, hogy tudtam/tudok segíten, de ne vegyél mindent készpénzenk. Pl.: a hangszedőben nem vagyok teljesen biztos, csak 80%, de majd utánnanézek.

Az üveghangot hamarosan leírom neked.

(#845) Kephamos válasza ReJim (#844) üzenetére


Kephamos
addikt

Hááát pedig hidd el, hogy akkordokat nagyon-nagyon fontos megtanulni, mert később szükséged lehet rá, valamint sokat segít a lefogás gyakorlásában, tehát ezt úgy értem, hogy később sokkal jobban fog menni! Na, ez nem valami egyértelmű megfogalmazás! Ez olyan, mint amikor olvasni tanultál/fogsz tanulni ;] ;] :DDD , akkor előbb meg kellet tanulnod a betűket.
Ha még ennyire az elején vagy, akkor nagyon jó választás az a Vorson, de azért próbáld ki, hogy tetszik-e, meg hasonlítgasd más, hasonló árkategóriában lévő gitárokhoz.

Van egy nagyon jó könyv kezdő gitárosoknak:
Muszty Bea - Dobay András: Gitáriskola:R -nekem sajnos csak a 9. fénymásolt van :O
Ebben benne van az üveghangos hangolás is, de azért leírom.
üveghangot úgy tudsz kicsalni a gitárból, ha a húrt nem nyomod rá a bundra, hanem csak megérinted, és utánna gyorsan elengeded. Próbálgasd. Rá fogsz ismerni, ha sikerült.
Hangolás:
E(6(mély)) a 5. bundnál az A 7 bund.
A- az már be van hangolva A-ra.
D 5.;A 7.
G 5.;D 7.
H 5.; G 4.
E 7.; h 5.
Remélem érthető volt. Ha nem, akkor kérdezz.

(#847) Kephamos válasza ReJim (#846) üzenetére


Kephamos
addikt

Én hangolásnál el is szoktam engedni, de persze nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, de nekem ez vállt be.

Nekem túl könnyűnek tünt az egészgitár, a nyknál meg az volt az érzésem, hogy mindjárt összeroppan a kezemben, mint a hengarocell :P , persze nem fo összeroppani. Szerintem próbáld ki, az a biztos.

(#853) Kephamos válasza ReJim (#848) üzenetére


Kephamos
addikt

Még soha nem láttam ilyen gitárt. Jónak néz ki, de én a Vorsont biztosan ajánlhatom, mert az tapasztalataim szerint jó, de ez még nem jelenti azt, hogy ez rosszabb!
A Tremoló ne kápráztasson el, mert ez a fajta igazából nem az igazi, mert a legtöbb gitár elhangolódik használata közben.

(#855) Kephamos válasza Konflikt (#854) üzenetére


Kephamos
addikt

Vorson G1??? pl... Szintén rugós, csak van satu.

(#880) Kephamos válasza ReJim (#879) üzenetére


Kephamos
addikt

Milyen érdekes dolgokat hallottál?

(#882) Kephamos válasza ReJim (#881) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem ikább az utóbbi, mert a Vorson az asszem, hogy Ibanez, vagy Jackson gyártmány. Szerintem ne hidd el az összes dolgot, amit egy hangszerboltos mond, mert szvsz nem egy korrekt népség. (Tisztelet a kivételnek)

(#887) Kephamos válasza ReJim (#885) üzenetére


Kephamos
addikt

Szrintem a Vorson egyáltalán nem ''gaygyi''!
Pl. a G1-es minőségileg vetekszik sok márkás hanszerrel. Szóval én azt ajánlo nekd,mert olcsó és halaó szinten is megállja a helyét.

(#892) Kephamos válasza Niquis (#890) üzenetére


Kephamos
addikt

Már én is láttam ezt a bandát Hegyalján és tényleg jól nyomatják.

(#894) Kephamos válasza Kobe (#891) üzenetére


Kephamos
addikt

Ajánlom neked a Washburn márkát. Szép&jó! Mi kell még? ;)

(#897) Kephamos válasza ReJim (#896) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha van rá egy kicsit több pénzed, akkor vegyél B.C. Rich gityót. Viszonylag olcsó és igen jó minőség, főleg az árához képest. (50K körül vannak az olyanok, amik már tényleg nagyon jók)

(#901) Kephamos válasza Kobe (#891) üzenetére


Kephamos
addikt

Láttam egy nagyon jó Ephione márkájú gitárt, ami annyira fekete volt, hogy csak na! ;)
Nekem nagyo tetszett, bár nem próbáltam azt a gitárt, hanem egy uyganolyat,csak pirosban, és nekem nagyon bejött. Ja, a gitár neve Gothic, vagy valami ilyesmi volt, matt fekete az egész, van a fejen egy kelta csillag, vagy mifene, a nyakon pedig két jelölés, nem emléksz pontosan, hogy mi volt az, de az is valami spéci jel vot. Egy szóval: nagyonjólnézki! :D

(#932) Kephamos válasza Bero (#924) üzenetére


Kephamos
addikt

A Gitáriskola valóbban nagyon jó könyv, minden kezdőnek ajánlom. Én is azzal kezdtem, még nagyon régen. (Najó annyira nem régen :D )
----------------------
Én mindenképpen javasolnám a gitárkombó vételt, az 5.1 helyett, mert az 5.1 hamar meg fog feküdni, meg a hangja sem jó, vagyishogy lehet, hogy jó, de gitárhoz nem jó! :DDD
----------------------
Ha kezdő vagy, és kevés a pénzed, akkor javaslom, hogy szimpla pedál helyett vásároj multieffekt-pedált. Mondjuk a Zoom 505 II-es nagyon jó, több haveromnak van olyan, és csak ajánlani tudom, amatőr szinten szvsz a legjobb.

(#933) Kephamos válasza Bero (#931) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem nem műxik a link... :((
Nézz szét itt: [link] -itt mindig nagy a válaszék és használt cuccok is vannak.

(#1000) Kephamos válasza ronaldo (#999) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha amcsi gitárt akrsz venni, akkor igen csak mélyen bele kell nyúlnod a zsebedbe... :(((
Amúgy meg semmiképpen ne vegyél el-akusztikus gitárt, ha csak azért kell, hogy gyakorolj rajta, meg magdnak játszogats. Ha punkot akarsz játszani, akkor az elektromos gitár van neked kitalálva. Ha kombót veszel, akkor mindenképpen nézd meg a Roland Cube szériát Mindegyikben van egy nemakármilyen effektproci szerőség! Nagyon jól szólnak, a Cube 30-as (30 Watt) már dob mellett is elég jól elmuzsikál, és a 30-ashoz (valszeg a többi Cube-hoz is) lehet lábkapcsolót kötni, ami válta a tiszta és a torzított csatorna között.

(#1013) Kephamos válasza Kobe (#1011) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgylátom, hogy hiába írogatok itt... Roland Cube 30.

(#1015) Kephamos válasza Kobe (#1014) üzenetére


Kephamos
addikt

Kb. 45000HUF-ba. Nem olcsó, de megéri. Nagyon nagyot szól, ahhoz képest, hogy csak 30 wattos.

(#1033) Kephamos válasza ronaldo (#1024) üzenetére


Kephamos
addikt

Én csak a polc oldalának támasztom a gitárt, és eddig semmi baja nem lett, még fel se borult, vagy ilyesmi.

(#1034) Kephamos válasza Kobe (#1029) üzenetére


Kephamos
addikt

Iyen van a Pokolgépes, vagy az Ossianos (mindkettőt utálom, egyszer láttam élőben, ott láttam a gitárt.) fickónak is. Tényleg nagyon állatúl szól. :R

(#1036) Kephamos válasza Bero (#1035) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem értem, hogy mér' olyan nagy szám ez... Bárki megtudja... :DDD
Amúgy meg: :C :Y :R

(#1038) Kephamos válasza Kobe (#1037) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem bejön a színe, bár hosszú távon biztos zavarna. Többekközött ezért sem veszek ilyen gitárt. :DDD

(#1044) Kephamos válasza Bero (#1043) üzenetére


Kephamos
addikt

Egy biztos. Nem nagyon mutatták a srác kezét közelrő, csak a végén, amikor már viszonylag egyszerű témát játszott.

[Szerkesztve]

(#1058) Kephamos válasza delta9 (#1053) üzenetére


Kephamos
addikt

Meg a Pantera gitárosa is Washburnt használt. Meg nekem is az van. :DDD

(#1059) Kephamos


Kephamos
addikt

[link]- A DT gitárosa mutat figurákat kezdőknek :DDD . Ő is azt a szerintetek randa Ibanezt használja a videón.

(#1102) Kephamos válasza Bero (#1101) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez az, amit pár hete hungarocell nyakúnak tituláltam. Szerintem nem az igazi, kezdő gitárak jó, a hangja is elmegy.

(#1133) Kephamos válasza Panzermeyer (#1132) üzenetére


Kephamos
addikt

Gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy kinyomtatni a tabokat, hogy ne a gép előtt ülve keljen gyakorolnod.

(#1170) Kephamos


Kephamos
addikt

Ma kaptam kölcsön egy Roland Cube-30-at, kb 15 percet használtam még, behangoltam, meg állítgíttam rajta, de naggyon állat! Mondom, még nem tapasztaltam ki teljesen,de nagyon meggyőző hangja van, és az effektek is nagyon jók benne. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az eddigi legjobb kombó, amit próbáltam. :R

(#1181) Kephamos válasza rOwLeY (#1180) üzenetére


Kephamos
addikt

A kombókat nem is nagyon illik 3/4-nél továbbtekerni, mert onnantól a legtöbbnek már nagyon torz hangja lesz. Ez természetesen nem mindegyik kombóra igaz, de amikkel én találkoztam, azoknál ez igyaz volt.

(#1200) Kephamos


Kephamos
addikt

Single Coil gerjedés ellen mit lehet tenni házilag?

(#1202) Kephamos válasza rOwLeY (#1201) üzenetére


Kephamos
addikt

Valamit csak lehet vele kezdeni. A Stratocasterek sem gerjednek valami könnyen, pedig azokban is single coil hangszedő van. :F

(#1231) Kephamos válasza sza.sa (#1230) üzenetére


Kephamos
addikt

A hangszerek.hu-n találsz róla írást, sőt az egyel drágábbról is. A cikk alapján biztos megéri.

(#1255) Kephamos válasza rOwLeY (#1251) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem nyugodtan megbízhatsz a Fenderben, nem hiába lett ekkora név. Selejtek mindenhol vannak, ő pont kifogta azoakat, amik pont azok voltak. :DDD Sok ismerősöm használ Fendert és még senki sem szidta! Sőt! Csak ajánlják.

(#1257) Kephamos válasza rOwLeY (#1256) üzenetére


Kephamos
addikt

Én azt hallottam, hogy megéri az árát...
Bár mondjuk ez a zsinórban háromszor ugyanaz a probléma valóbban magáért beszél, de mondom, lehet, hogy valamelyik alkatrészből gyártottak egy sor selejtet, az került bele abba néhány erősítőbe, ami annak a hangszerboltnak jutott, amiben a cimborád is vásárolt.

[Szerkesztve]

(#1259) Kephamos válasza rOwLeY (#1258) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor lehet, hogy nem a gyártás helyszínével van gond, hanem valami elvihiba lehet a háttérben.

(#1271) Kephamos válasza Bero (#1265) üzenetére


Kephamos
addikt

Én nem adnám el a helyedben, mindíg jó, ha van otthon egy Muszty-Dobay... ;)

(#1277) Kephamos válasza Bero (#1276) üzenetére


Kephamos
addikt

Én nem, sajna, pedig engem is érdekelne.

(#1282) Kephamos válasza rOwLeY (#1281) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi az a dolog az aláírásodban, ami rohadt jó?

(#1305) Kephamos válasza prmcsk (#1303) üzenetére


Kephamos
addikt

Én próbálkoztam régebben ezzel, de nagyon zavaró volt, hogy nem rögtön hallottam a hangot, hanem csak rövid idő elteltével. Mindenesetre egy próbát megér.

(#1308) Kephamos válasza sparc (#1307) üzenetére


Kephamos
addikt

Én annak idején a Guitar Fxbox-szal próblkoztam elég profi kis multieffekt processzor szimuláció.

(#1315) Kephamos


Kephamos
addikt

Évfolyamtársam karácsonyra kapott egy B.C Rich Beastet, de nem nagyon tetszik neki, meg iszonyatosan fejnehéznek találja és egy az egyben cserélné egy Epiphone Less Paul Special II-esre. Szerintetek megéri?

(#1316) Kephamos válasza Panzermeyer (#1314) üzenetére


Kephamos
addikt

Effektet akarsz építeni?

(#1318) Kephamos válasza Panzermeyer (#1317) üzenetére


Kephamos
addikt

Az királyság! Egyszer össze kéne futnunk, kipróbálnám, hogy miket tudnak a pedáljaid!

(#1360) Kephamos válasza doc (#1358) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem a nyakban lévő csavart ne cseszegesd, inkább a húrlábon lévő csavarkokkal operálj, DE VIGYÁZZZ, előbb lazítsd le a húrokat, aztán szórakozz velük, mert könnyedén szakíthatod a húrokat. Egyszer nekem majdnem sikerült kivernem mindkét szemem. :Y

(#1371) Kephamos válasza Panzermeyer (#1370) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem tudjátok már, hogy mit csináljatok jó dolgotokban. ;)

(#1377) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, Panzer! Milyen az új cuccos? Megérte az árát? Képet linkelj, de olyat, amilyet te készítettél.

(#1386) Kephamos válasza Dominator (#1384) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja! Muszti-Dobai: Gitáriskola.

(#1391) Kephamos válasza Panzermeyer (#1390) üzenetére


Kephamos
addikt

Állatul néz ki :C , de a hangjára is kíváncs volnék.

(#1395) Kephamos válasza Panzermeyer (#1394) üzenetére


Kephamos
addikt

Legyen már kedved, mert én is megnézegetném a cuccokat.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.