Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5527) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hy all

16 és fél éves vagyok, kb 8 éve játszom gitáron. Eddig csak klasszikuson nyomultam, egy stagg c530-on, az is elég volt, de most jött vmi isteni sugallat, ami azt mondta, hogy nekem elektromos kell bizony, ideje feljebb lépni egy szintet :D
Egy könyvből tanultam, unokanővérem elmagyarázta a tabokat, belém verte az alapokat, aztán onnantól kezdve egyedül tanultam, nagyon sok dologra magamtól jöttem rá, pl a power chordokra is :D
A szólózás is, meg úgy kb minden megy, sum-41 számokat is elég sokat tolom. Úgy napi 3 órát játszom, ennél kevesebbet sose, sokszor csak felkapom, azt ami dal eszembe jut, azt játszom.

Kinéztem egy roland cube 30ast erősítőnek, vélemények erről?
Gitárból pedig az epiphone les paul 100-at néztem, erről is szeretnék vmit hallani.. :D
Az irányzat az leginkább poppunk (Busted, McFLY, Sum-41, Blink-182, The Offsprings, Yellowcard, Greenday), emellett punk, punkrock, rock :D
Erre a célra szerintetek megfelelne ez a szett?
Úgy hallottam, hogy punkra leginkább a strato lenne jó, de nekem ez a klasszikus les paul forma jön be, szal mindenképp les pault szeretnék.

(#5802) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hy all

Szerintetek el lehetne adni egy 9 éves, sokat használt (szépen is szól), 6 ici-pici festéklepattogással, karccal (egyik nap átkenem vmi polírral) sújtott Stagg C530 tanuló/klasszikus gitárt?
Inkább: van értelme?

Közben vettem egy Epiphone Les Paul 100 HS-t, összekötöttem hangfalakkal, hát kurva jól szól... 50k volt nyári akcióval, újonnan, ez egy kihagyhatatlan ajánlat volt nekem :D
Erösítöt nézek, ebbe kéne tipp. Milyet vegyek, olyan 30-40 között, ami Blink-182/Sum-41/Busted/Greenday/Linkin Park hangzások eléréséhez megfelelö? Érdemes lehet használtat venni?
Ha eladnám a klasszikus gitárt, akkor az is belemenne az árába.
Olyan kéne, ami megbízható, nem torzít (nem a szándékosra gondolok), sok effekt, MP3 bemenet, esetleg Recording.
Roland Cube 15x/20xl/30x? Vélemények?

(#5805) Bencsizy válasza Womb (#5803) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Akkor egyelöre jó lesz egy Roland Cube 15 v 20, a Stagg meg megy a falra... :D
Kéne már egy erösítö, mert ezeken a kis hangfalakon nem túl jó játszani... Olyan fura, trombitás hangja van az Epinek mély power chordoknál slidenál :D Fura
Itthonra jó lesz.
Bandám még nincs sajna, de majd körbenézek suliba, hátha van kedvük zenélni. :) Jó volna olyan alakokat találni, akik kb ugyanazt a zenét szeretik, ugyanannyi idösek, ugyanolyan tehetségesek a zenéhez, és ugyanúgy tudnak énekelni, mint én. :D (csak semmi egoizmus. :))
Jó volna vmi boy bandet alakítani, lemosni a nagyokat. :D Nyilván több idöt szánnék a zenére, ha lenne egy komolyabb bandám, jobban elmélyülnék a dalírásban is.

Még a doboláson gondolkoztam, bár nehéznek tünik a 4 dologra figyelés. :S

(#5806) Bencsizy válasza Eastman (#5804) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Körbenézek akkor, kockát keresek. :D

Kösz a válaszokat! :)

(#6448) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Epiphone les paul 100-am, és egy Roland cube 15x-em.
Gitárt már kezdem kiismerni, de az erősítőhöz még nem értek.
Abban kérnék segítséget, hogy kéne nekem olyan beállítás, amivel egy elég agresszív hangot lehetne kihozni belőle.
Bass, middle, treble, és gain van, meg ugye a distortionre állítom a lead csatornát.

Ha tudtok, akkor írhatnátok több beállítást is, pl jó volna vmi magas hangú, kattogós beállítás is.

Ilyen hangzást keresek (agresszív)
http://www.youtube.com/watch?v=LhTPUq5jaM8
Nagyon jó hangja van :))

(#6453) Bencsizy válasza Womb (#6450) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Próbálgattam, pontosan olyan hangot nem kaptam, de nagyon közel vagyok hozzá. :)

(#6482) Bencsizy válasza Szten Márs (#6469) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Nálam az az érdekes, hogy bal kezes vagyok, de jobb kezes gitáron tanultam meg játszani, mert az volt kényelmes nekem :D

(#6488) Bencsizy válasza Szten Márs (#6483) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Nekem a palm mueolt részekkel van problémám, mert a jobb kezem nem elég gyors hozzá, és nem tudok így egyenletesen pengetni vele. A bal kézzel sose volt bajom, de a jobbal azzal most megint bibi van.
Csak akkor van bajom vele,ha palm mute + csak lefele pengetés van. Pl a sum-41 fat lip című számánál a pre-chorus nem megy PM + lefele pengetéssel, csak PM + fel-le módszerrel megy, de úgy meg nem olyan hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#6511) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Egyik osztálytársam nem tudja, hogy aktív vagy passzív hangszedők vannak-e a gitárjában.
Cort M200 Black-je van, és azt kéne megtudni, hogy a EM4LP- pickup az aktív vagy passzív hangszedő-e?

Én pedig annyit szeretnék kérdezni, hogy pontosan mi a különbség az aktív és passzív hangszedő között, hangkarakterekről picit, illetve hogy az én Epiphone LP 100-mban milyenek lehetnek? (700T, 650R)
Mindent leírhattok, mert kiváncsi vagyok a különbségre. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#6526) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Az gond, ha még mindig nem szedtem le a gitár pickupjairól a fóliát?

(#6528) Bencsizy válasza Eastman (#6527) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Persze, nagyon jó kis gitár, öröm rajta játszani, főleg így akusztikus után, azon sokkal nehezebb volt. :)
Ha leszedem róla, akkor vonzani fogja a port? Lesz vmi baja? Van értelme egyáltalán leszedni?

Még tervezek hozzá venni hevedert, capot, új pengetőket (mert az eddig használt az saját készítésű volt, egy samponos doboz aljból készítettem :P :D), meg puha tokot.

Mostanában sajna nem sok időm van gitározni, mert elkezdődött a suli, jövőhéten 9 doga + egy vers :(((
Meg holnap Zrínyi Szigeti veszedelem szövegértés :D Hogy az a könyv mekkora egy ... te jó ég... :W Érthetetlen, meg kell állnom átgondolni, hogy mit is olvastam az előző 3 sorban...

Viszont osztálytársammal azt tervezzük, hogy vmelyik nap bevisszük a gitárokat suliba, azt kicsit hülyülünk :D Osztályunkban van 4 gitáros, egy nagybőgős, egy zongorista, jó pár énekes csaj. :D
Dobosból nagyon kevés van sajna... :(

(#6753) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hali

Eladó egy 2 hónapos Epiphone Les Paul 100 HS szólógitár kihasználatlanság miatt. Teljesen új, még 1 év 9 hónap garanciával.
Dobozában, poszterrel, stb-vel.

Emellett eladó még egy 2 éves Roland Cube 15x szólógitár kombó is, szintén kihasználatlanság miatt. Sose volt maxra tekerve, alig volt használva. Tiszta és torzított csatorna, 4 torzított hangzással (ovedrive, distortion, metal, metal stack), 3 sávos equalizer, aux in bemenet, recording out/fejhallgató bemenet a felvétel készítés és a csendes gyakorlás érdekében. 1 hó személyi garit vállalok rá, mivel tudom, hogy mit adok el :)
Ára: 18 000 Ft

Posta a vevőt terheli!

(#6763) Bencsizy válasza Eastman (#6758) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát én 52 000-re gondoltam azzal kapcsolatban (57 000 újonnan).

Az a baj, hogy suli mellett nincs időm játszani rajta, és én úgy vagyok vele, hogy ne porosodjon itt, mikor más még hasznát veheti. Zsír új, egy karc nincs rajta.

Aztán lehet, hogy nyáron visszatérek, veszek egy másikat, vagy egy jobbat (mondjuk egy standardot, vagy egy vintage v100-at, ki tudja... :D)

Ha érdekel, akkor küldj egy privit, és megbeszélhetjük! :)

(#6768) Bencsizy válasza Atticus85 (#6766) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát nincs sajna, csak most lesz, őszi szünetben...
Minden héten minimum 4 dogát írunk, 2 hetente jönnek a témazárók, amikre muszáj készülni, mert ha év elejét elcseszem, akkor nehéz lesz behozni a vége felé, azt akkor kapkodhatok.
Meg én ezzel a gitárral úgy bánok, mint vmi totemoszloppal, tisztelem, még egy karcolást se engedek meg, tök óvatosan fogom, nehogy baja legyen :D
Bezzeg az akusztikust, azt most már dobálom :D

Most játszottam egy 40 percet rajta, így is élvezetes, de jó volna találni új számokat magamnak, mert eddig csak cirka 90-100 dalt tudok fejből, amit keveslek, meg már unom is őket. Az a baj, hogy punk dalból már nem nagyon jön jóféle.

Most Coldplayt kezdtem el hallgatni, kicsit fura a stílusuk, de kezdem megkedvelni, Yellow cimű számukat mindenképp megtanulom a szünetben, meg még kinézek 2-3 dalt, amivel lefoglalom magam.

Jó lenne keresnem vmi zenekart, vagy vkit megtanítani gitározni, úgy sztem több kedvem is lenne hozzá, mert akkor több szólamot játszanánk egyszerre, tetszetősebb lenne.

(#6772) Bencsizy válasza Atticus85 (#6769) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát ilyesmi talán az Avenged Sevenfold - Blinded In Chains, bár az alternatív, ha jól tudom :)
Na, ezt pl le tudom már játszani :P

Majd nekiállok azoknak is, meglátjuk hogy tetszik, meg hogyan megy majd :D

Bal kézzel sose volt problémám, nekem a jobb az, ami a halálomat idézi, mert nem tudom elég gyorsan pengetni pl szólónál :( A bal kezem az gond nélkül teszi a dolgát, konkrétan rá se kell néznem, mindig a jobbot figyelem, hogy jókor, jó húrt pengessek meg.
Inkább erre írjatok vmi gyakorlatot, vagy számot. Meg a lefele pengetős gyors palm mute-ra, az kéne még :D

(#6773) Bencsizy válasza Eastman (#6771) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Skálázás/bontás?
3 ujjas pengetést akarom megtanulni, de nem látom át sajna a könyvemből, annyit tudok, hogy egy bizonyos akkordnál egy bizonyos húrt kell lefogni, pl g-nél E3, D-nél D0, C-nél A3, E-nél E0, ennyit tudok erről :D

(#6774) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Így akarok játszani:
http://www.youtube.com/watch?v=Ouhh9vHJpdU

(#6888) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Eladó Epiphone Les Paul 100 HS. Hibátlan, 1 év 9 hónap garanciával eladó!
Cserére, alkura lehetőség nincs.

700T Humbucker (híd), 650R Humbucker (nyak), 3 állású pickup kapcsoló, 2 hangszín, 2 hangerő, stb

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3025&category_id=1

Ára: 46 000 HUF

Posta a vevőt terheli!
E-mail: Bencsizy@gportal.hu
Tel: 06308431293

(#7013) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Szép estét mindenkinek!

Mégsem adtam el a gitárom, megjött a kedvem hozzá megint, volt egy kis lappangási idő úgy látszik... :D

Olyan problémám lenne, hogy a húrok pár 2-3 hangos nyújtás után elhangolódnak. Ez ellen lehet vmit tenni?
Most újból behangoltam, de előtte jól megtépkedtem a húrokat, és most jobban bírja.

Még mindig kéne segítség a tenyeres tompítással: Vmi tippeket, trükköket tudnátok adni, hogy hogyan tudnák gyorsan muteolni, csak lefelé pengetéssel?

Ezt tanultam meg ma pár óra alatt:
http://www.youtube.com/watch?v=ZEbemsHuB-4

Jóféle zene, még nem az a (számomra) értelmetlen, hörgős zene, de viszont jó kis zúzós. :)

(#7015) Bencsizy válasza matyi94 (#7014) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Na erről nem tudok mit mondani.
Milyen lenne az ideális?

(#7017) Bencsizy válasza Bencsizy (#7015) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Annyi, hogy könnyen lefoghatóak a húrok, van, amelyik be is rezeg néha, gondolom alacsony akkor, nem?

(#7018) Bencsizy válasza Womb (#7016) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszi a válaszokat, holnap átnézem akkor, megnézem mit tehetek, és még majd írok.

Hát a tompítás az keményfának számít nálam, mindig kevésbé mozdítom meg a kezem, mint kellene, mert túl gyorsan akarom csinálni, és ezért néha megáll egy helyben...

(#7025) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Meghúztam most a hangolókulcsokat, és most faszán bírja :)

Gondolkodtam már rajta, hogy elviszem vmi hangszerészhez, hogy úgymond "még jobb gitár legyen", jobb beállításokkal többet ki lehet hozni belőle.

Amúgy nem új húrokat raktam rá, azt valszeg a következő hónapban fogok, mert már eléggé le van kopva az a kis szürke "hám".
Ti milyet ajánlotok új húrnak?
Ezen az Epiphone les paul 100-on egész jók vannak, tetszik a tapintása is, vmi ilyesmi kellene. Húr vastagság, keménység befolyásolja a hangot? Keményebb, puhább húroknak mik az előnyeik?

(#7027) Bencsizy válasza Eastman (#7024) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Engem igazából nem érdekel, hogy koszos, retkes kicsit a gitár... :D

Jövő hónapban új húrokat rakok fel, akkor már ezt a technikát fogom majd használni.
Köszi a tippeket! :)

(#7029) Bencsizy válasza Womb (#7028) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Minél vastagabb, annál jobban le lehet hangolni?
Drop C-re érdemes hangolni amúgy? Csomó szám van, ami a "-kettedik" bundnál lévő D hangot használja. Ez esetben 11-es készlet kéne?

Elixir akkor hosszabb ideig is bírja majd, mint egy ernie ball? Mennyi az átlag húrélettartam ezeknél? Úgy, hogy még midig jól szólnak a húrok, nem mikor már döglött hangja van. :D

(#7095) Bencsizy válasza izomhod (#7092) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Unokatesóm nagy rocker gyerek volt úgy 16 éves koráig, aztán levágatta a hosszú haját és most főképp elektronikus zenét hallgat. :) A válasz sztem egyértelműen a csajok :D

Amúgy én "mindenevő" vagyok, abban az értelemben, hogy én minden stílusból hallgatok zenét, mivel ami megtetszik, azt hallgatom. Így mindig találok kedvemre valót, ha mondjuk rockban vagy drum n bassben pangás van. :) Persze a szívem a rockhoz húz.. :D

De Dszásztin bíbőr meg lady giga, az nem fér már bele...

(#7325) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek megoldható az, hogy egy Epiphone LP 100-ason felezhetőek legyenek a humbuckerek(mindkettő egyszerre), és így egy ilyen csilingelő, telecaster-hez _hasonló_ hangzást kaphassak?
Van pár szám, aminél jól jönne a hangja, de mégegy gitárt nem szívesen vennék, keret sincs rá, ezt meg nem cserélném le semmiért se. Egy ilyen all in one gitárt szeretnék :D

Az erősítőn szólókban gazdag daloknál szerintetek jobb, ha lejjebb tekerem a gain-t? (pl sweet child o mine)

Palm mute technikában még mindig kéne segítség :D Esetleg leírhatnátok, hogy hogyan könnyebb Ezt a fajtát szeretném megtanulni:
E--0--0--0--0--0--0--0--0---9---9---9----9----5--5--5--5
A---------2--------------2----------------11---------------7----
Csak egy példa volt.

Lehet az is, hogy én helyezem rosszul a kezem, vagy én nem tudom, de mindig befeszül a kezem, egyszerűen nem tudom tartani a lépést... :(
Esetleg képpel is mutathatnátok, vagy videóval, hogy most hogyan lehetne gyorsítani a kezem.

Előre is köszi.

(#7588) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Szerintetek zenészként el lehet helyezkedni a mai világban?
Kisebb klubban vagy kocsmában pl?

Most mérlegeltem egy kicsit, hogy mihez lenne kedvem, mivel foglalkoznék, ofő mindig azt hangoztatja, hogy azt válasszuk, amit szeretnénk csinálni, és ne a pénz legyen a fő motiváció. Nekem ehhez lenne kedvem úgy igazán...

(#7600) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Fősuli mellett nem nagyon lenne időm zenélni az a baj. Ofő elmondta órán a változásokat a fősulikkal kapcsolatban, meg hogy 4 év anyagát próbálják belénk zsúfolni, úgy, hogy kb beledöglünk a tanulnivalóba. Ha meg nem jön össze a tanulás, s nem mehetek mesterképzésre, akkor -3 év az életemből.
Vmilyen reál irányon gondolkodtam, mert úgy a matek, fizika még megy is, meg talán ha bebeszélem magamnak, hogy érdekel, meg szeretem, akkor még tetszhetne is. Mérnököt ajánlották nekem. De nem érzek vonzalmat semmilyen szakma iránt, csak a zene érdekelne úgy igazából.
Meg ha van egy munkám, az mellett nem lehet ilyesmivel foglalkozni, mondjuk koncertezés szintjén (szerintem).
Magyarország tehát nem jó hely ilyesmire. És ha angolul írnék dalokat? Főként rock/alternatív zenéket alkotnék(nem pop, emo, crapcore, meg nem tom miket, mint a velem egykorúak...). Nem kell Lamborghini, meg 8 csillagos szálloda, csak kb rendben legyen anyagilag, megélhessek belőle.
Nem a pénz motivál ez irányból sem, inkább az, hogy megoszthassam másokkal is a zenét, pl egy koncerten a tömeggel tombolás, turnézások, meg az ezekkel járó élmények.

Most a héten itthon vagyok, ujjaim már lilák, mert annyit játszottam. Three finger pickinget kóstolgatom, eddig tetszik. :)

(#7606) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Szten Márs: Hát igen, vmi ilyesmi élet kellene nekem is. :)

Noddy: Végülis az is egy megoldás lenne, csak ott is olyat tanítanak, aminek halvány köze nincs a hangmérnök szakmához. Aztán meg ha nem sikerül... És amellett sincs sok időm zenélni.

Inv1sus: OKJ-s képzésekkel el lehet helyezkedni itt, Magyarországon?
Nekem van egy ismerősöm, targoncás Németországban, havi több százezer forintért, és most elvileg dupla bért is fog kapni.

Van egy srác itt a városban, aki szintetizátorozik, egy-egy éjszakáért kap 20-50 ezer forintot.

(#7607) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sorry a dupla postért, nem tudom miért van -.-"

[ Szerkesztve ]

(#7644) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Az normális, hogy a torzított lead csatornán van alapzaj, ha nem szólnak a húrok? (tompítva őket, nem tompítva is van kis zizi)
Ha feltekerem a felénél nagyobbra az erősítőt, és nem fogok le semmit, akkor elkezd visítani az egész egyre erősebben, gerjedni kezd, ha ez megfelelő. Na ez normális? Lehet, hogy a gitárom pickupjai vannak túl közel a húrokhoz? Gyári beállításon vannak a pickupok.
Roland cube 20-xl az erősítő, gitár meg epiphone lp 100.

Földeléssel tuti nincs gond, mert az erősítő és a konnektor is földelt, néztem.

Más: A nagyoknak hogyhogy nem sípol az erősítő? Hogyan érik el, hogy ilyen cseszett nagy hangerő mellett (Pl egy nagyobb, fesztiválos koncerten) nem hallatszik semmi zaj, ha "üresben" van a gitár, nem játszanak rajta, csak lóg a nyakukban?

(#7647) Bencsizy válasza Womb (#7645) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Kösz, akkor nincs probléma, azt hittem vmi nálam rossz.

Zajzár az hogy oldható meg?

És ha mondjuk egy kis erősítőt, ami kis hangerővel szól, kivezetek egy nagy hangfalra/ládára, akkor ugyanúgy felerősödik a zaj?

(#7786) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hali

Szerintetek jó üzlet lenne egy Epiphone LP 100-as + 10 000 becserélése egy Vintage V100 Goldtopra?
Csak annyi lenne a problem, hogy még életemben nem hallottam P90-es hangszedőket, bár elég valószínű, hogy utána továbbcserélném a gitárt egy Humbuckeres, használt Epiphone Strandardra, v Customra, vagy másik V100-ra.
Csak arra kéne a gitár, hogy meghallgassam a P90-et (ha jól tudom, a Greenday használ ilyeneket), meg hogy vmi "kicsit felsőbb kategóriájú" gitárt szerezzek.

(#7816) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Nekem ez a kedvencem (tudom, ez is elég lájtos, de dallamos :D)

1:40
http://www.youtube.com/watch?v=yk1D6ICIj8c&feature=related

(#7903) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Nem tudtok valakit, aki készít lábkapcsolót?
Azt olvastam (itt, még régen), hogy 2-3 ezer forintból lehet csinálni lábkapcsolót, és nem többszörös áron kell megvenni. Ha tudtok ilyen személyt, aki esetleg tudna készíteni egyet (mert én nem értek se a forrasztáshoz, se az elektronikához olyan szinten), azt megköszönném.
Mostanában érzem a szükségét egynek, mert eléggé tré, hogy egy-egy dalban meg kell állnom, hogy átkapcsoljam az erősítőn a csatornát.

(#7905) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

http://gitarshop.hu/index.php?tart=hirdetes&id=74994&lang=hu

Vélemények?
Megérné az árát?
Mennyire hasonlít a hangja egy Gibsonéhoz? (Nem túl értelmes kérdés gondolom :D)

(#7907) Bencsizy válasza Womb (#7906) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszi!

Én is utána kerestem, volt olyan, ahol mahagónit írtak, volt, hogy égert, úgyhogy ez most kimarad. :D

Sztem eladom az Epiphone LP 100-asom, hozzákuporgatok egy kis pénzt és veszek vagy egy Vintage V100-at, vagy egy Epiphone LP Standardot, az hasonlít a legjobban talán egy Gibsonhoz. (test, nyak, fogólap ugyanaz)

Az a baj a mostanival, hogy csavarozott nyakú, ami igaz, hogy praktikusabb(mert ha eltörik a nyak, akkor csak kicserélem, és nem az egész gitár megy a kukába, bár amennyire én vigyázok rá, ez nem történne meg sose.), de kisebb a sustain. Meg a pickupok se nagy számok (650R/700T, Alnico 2-esek asszem), ha meg tuningolnám őket, akkor meg ugyanott vagyok pénzben.

Egy jó Les Pault akarok, kinézetben is, meg hangzásban is.

(#7910) Bencsizy válasza Gyick (#7908) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Háhá, én is ilyen színben akarok :D A mostani gitárom is ilyesmi, narancsszint kedvelem :D

(#7911) Bencsizy válasza X2N (#7909) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Igen? :o

Nézegettem most ebayen, de egyet se találtam. Esetleg rossz helyen keresem?
Mennyibe kerül amúgy? (tehát lényegében a gitár teste van csak benne? úgymint nyak, fej, szemöldök, hardver beleértve?)

Honnan fogom tudni, hogy az eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#7926) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

http://gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=75239&lang=hu

Mennyibe kerül egy fej javítása? :D
Mert akkor lecsapnék rá, a fejet meg kijavittatnám később.

(#7928) Bencsizy válasza Womb (#7927) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor ez most kimarad... :D

Elég drágán hirdeti egy ilyen szervizelési ár mellett.

(#7931) Bencsizy válasza Womb (#7929) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát de ha jól látom a képen, akkor egy kisebb darab is le van törve belőle...

Igen, én is gondolkodtam rajta, hogy a bundcsiszolás miatt lenne-e értelme.

(#8015) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Beta Aivin NG-100 zajzárat használt már valaki? Mi a véleményetek róla?
Vacak, vagy tényleg jó?
5k-ért megérné?
Bántja a hangkaraktert?

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=beta+aivin+ng-100+noise+gate&source=web&cd=1&ved=0CCYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmuziker.hu%2Feffektpedalok%2Fnoise-gate-suppressor-gitar-pedalok%2Fbeta-aivin_ng-100.html&ei=inRwT_PRBMzItAa-y_jmAQ&usg=AFQjCNG7dQ8HyIKyPIX8TSfFUil2J2Th_Q

[ Szerkesztve ]

(#8076) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

http://gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=77279&lang=hu

Szerintetek megérné, ha cserélném erre az Epiphone LP 100-asom?
Minél több gitárt szeretnék kipróbálni, igaz a forma nem igazán tetszik, de érdekelne a hangja, meg későbbi cserére sztem jól járnék vele.

(#8082) Bencsizy válasza Womb (#8081) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Sztem igy, ahogy ő tartja, egyáltalán nem tűnik kényelmetlennek...
Megbeszélem a sráccal, azt ha összejön, rakok fel képeket, meg tapasztalatokat. :)

(#8176) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Jobb volna a hangzás sokkal, ha az Epi LP 100-amban a 650R/700T open coil alnico V hangszedőket Epiphone Alnico Hot Classicra cserélném? (Epi LP Custom Chromeból lettek kiszedve, kb 10k lenne a 2 együtt)

Kicsit elvetemültebb ötlet: Mi lenne, ha a csavarozott nyakat ragasztanám is a testhez? :D
Ha jobban meghúzom a csavarokat, abból lehet gond?

A vékony E húron még mindig nem tudom belőni az intonáció, nincs elég "skatulya" a hídnál... :S
Az összes többi jó, csak ez az egy nem.
Lehet az a baj, hogy nagyon alacsonyra állítottam a húrmagasságot? Annyira, hogy pont nem zörögnek.

Köszi a válaszokat előre is!

(#8178) Bencsizy válasza X2N (#8177) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Roland Cube 20XL

Kösz a választ.

Még annyit, hogy mostanában sokkal több zizegést hallok, mint ezelőtt, bár lehet, hogy eddig csak nem tűn fel, mindenesetre, ha nem nyúlok hozzá a húrokhoz vagy bármely más fém részhez a gitáron, akkor nagyon hallatszik a zaj, és úgy 4/10-es hangerőnél az erősítőn gerjedni/sípolni is kezd a gitár.
Tisztán eddig semmi zaj nem volt, még max hangerőn sem, most már ott is hallatszik, de csak ha rácsatlakoztatom a gitárt.

Új a kábel, pár hónapos, low noise, boltos szerint pro minőségű.

(#8199) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Beta Aivin NG-100 zajzárat tervezek venni.
Zajzárnak mi a lényege?
Ha veszek egy ilyet, akkor nem fog gerjedni a gitár?

(#8211) Bencsizy válasza Szten Márs (#8200) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Van vmi elképzelésem róla, de igy már világosabb :D :) Köszi!

X2N: Azzal az a bajom, hogy akkor nem lesz olyan jó a torzított hangja, mivel ez ugye modellezős mp (Roland Cube 20XL), Metal stacket használom mindig és ha kb 10-ből 8-nál lejjebb tekerem a gaint, akkor nem lesz olyan kömény hangja. :)

Eastmen: Kösz, kipróbálom!

Kösz mindenkinek a válaszokat.
Ott azt irják, hogy A beállításánál ügyelni kell arra, hogyha túl magas a zárási küszöb, akkor a hangok eleje koppanni fog és a végük nem elhalkul, hanem hirtelen eltűnik.
Hát ez nem túl biztató.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.