Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

kb egy éve vettem egy gitárt. sima akusztikusat. valami yamaha vagy yahama, mittom én. relative olcsó volt 40k-ért. de tekintettel arra hogy azóta szinte hozzá sem nyultam drága volt. majd eladom ha lessz rá időm.

amúgy a gitár marha jó tábortűz mellett este. csak az a baj, hogy aki tanított volna játszani teljesen elpunkosodott:((

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) AND1 válasza b.bone (#2) üzenetére


AND1
őstag

yamaha lesz az sztem, jó vétel volt. Nehéz egyedül jah...hozzám haverom szokott havonta felurani és akkor felteszem minden kérdésem + osztlytársam segít gyakrabban ha nem megy valami :) Egyébként ahogy elmagyarázták, hogy kell a tabokat (kották txt-ben :) ) olvasni az elején egyből könnyebben ment minden, meg kaptam egy gitársulis videókazit. :)

Akusztikuson nehezebb játszani..legalábbis nekem. Direkt vékonyabb hurokat tettem enyémre, hogy könnyebb legyen tanulni. Meg ugye vékonyabb a teste is az elektromosnak mint az akusztikusank...

Egy régi PH-s.

(#18) AND1 válasza Skót (#17) üzenetére


AND1
őstag

Kezdésnek egy stratocaster fajta bármilyen márkából sztem ideális. Nekem is stratocaster van, Apollo. De pl haverom egy Yamaha stratocaster-t vett. Végül is attól függ, hogy mennyi pénzed van. Gitár is olyan mint az szgép..pénz kell hozzá..(mondjuk mihez nem?)

Egy régi PH-s.

(#62) andorpapa


andorpapa
őstag

Amúgy én meg basszusgitáron tolom. Előző gitárom egy Gibson volt, jó cucc, csak nagyon le lett használva (én a második tulajdonosa voltam), így idén vettem egy Yamaha RBX170-est. Gondolkodtam rajta egy ideig, hogy Ibanez GSR200-ast vegyek használtan, de végül az új Yamaha mellett döntöttem, és nem bántam meg, bár az Ibanezen jobban kijön a pickupok közötti különbség.

Szóval basszusgityón nyomom, és én is azt tudom javasolni minden kezdőnek, hogy a zeneelmélettel sokat foglalkozzon, különben mezei lakodalom-iskolai buli-hakni király lesz belőle, az pedig nem művészet. Ezzel persze nem akarom leszólni az ilyen műfajban utazókat, de mióta én is zenélek, figyelem a stílusukat, zenei tudásukat, és érzésem szerint nem jutottak túl magas szintre a zenélésben.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#64) _Gudella válasza Fisha (#63) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ja, megfelelő programokkal nyílván egy mai PC is megbirkózik legalább úgy az erősítő/láda/mikrofon modellezéssel, mint pl a Line6 POD, vagy a Yamaha modellezős cucca, amik azért elég szépen meg tudnak szólalani.

Da akkor is kell még próbán is hogy az ember mögött ott dübörögjön egy rendes gitárcucc.

De ha még az a perverz ötlete is támad valakinek, hogy hurcolja a PCjét magával próbálni/fellépni stb, akkor is csak az előfok/effekt részét helyettesítheti a gitárcuccnak.

És szvsz egy SB Live akkor sem elég hozzá. (nekem is ilyen karim van). Leglább egy olyan amihez külső DAC van. Persze nem árt ha tud 24 bitet.

Meg gondolom azzal sem vagyok egyedül, hogy imádok potmétereket tekergetni :)

[Szerkesztve]

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok, nekem egy Hora akusztikusom van, ez volt a legolcsóbb, western, szóval fémhúros, és legalább a nyakát is átérem (szerintem nekem elég rövidek az ujjaim :o)

www.hora.ro Standard M de nem pont úgy néz ki, mint a weboldalon

román a bébi, majd teszek fel képet. Húrokból nekem a Cryogenic széria jön be, bár Earnie Ball meg GHS is volt rajta, sőt, most is GHS van, de a Martin & Co Cryogenic szólt rajta a legszebben. Eddig 0.54-es (E3) volt rajta, de szerintem inkább a vékonyabbakat fogom használni (0.50), kényelmesebb lefogni.

Van egy Jolana cseh csoda elektromos gityó is kölcsön, erről is van kép, meg egy Zoom 606 pedál, elég jól szól, de nekem is gépre van rákötve...

A Kossuth téren a Yamaha szalonban ki lehet próbálni minden gitárt, eszméletlen jól szólnak, és pont a legolcsóbb westerngitár tetszik hangra a legjobban: az F310P

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#153) golyani


golyani
addikt

én is szeretnék gitározni eddig van egy Yamaha C-40-esem
azene eccerű kispál RHCP szóló Nothing else matters eleje úgy ahogy megy, de szeretnék tanárhoz járni és majd beújitani egy Ibanez GIO-t+valami erőlködőt. vélemény??

tud vki miskolcon gitár tanárt???????????

(#403) Slayer Valor válasza AND1 (#398) üzenetére


Slayer Valor
őstag

én valami ilyesmit szeretnék majd venni, sztem jó ez:) bár más gitáros oldalt még nem találtam, majd keresek, megnézem majd a yamaha-k milyen árban vannak. Na én mentem.

hopp, ezt elfelestettem:B :Bővebben: link

de ez se lenne rossz, de tanuláshoz valsz egy 30k-s is elég lenne:F nam ind1:DD 50k:DD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#872) Kobe


Kobe
veterán

nah, hétvégén én is hosszas vívódás után beszereztem a kicsikét, egy SX Scorpion akkusztikus gittyót , kedvező áron volt kezdőknek :) lett volna egy ibanez is csak azt elvitték a boltból sajna, nodemindegy, ez is nagyon szépen szol, tudtommal az sx spanyol, de ugy hallottam h szegről végről yamaha gyártmány
[link]
ő volna,csak nem sötétkék hanem full fekete színben, és a kulcsok közé egy gyönygházberakású skorpió van mícvesen illesztve....tábortüzes hippizenére pont jó :)

(#955) Kobe válasza ronaldo (#948) üzenetére


Kobe
veterán

a legutolsó SX márkájú gitár volt a másik kiszemeltem de miutűn meghallgattam az elektros nélkulit, rájöttem h a szobámba az is sok kihangositás nélkül szal felesleges :)
SX ről ami tapasztalatom van ezalatt a bő hónap alatt : kinézetre nagyon igényes munka, talán a nyak lett kicsit matt, lelakkozhatták volna szebben,de a test a full fekete színben az ezüstös fehér gyöngyházberakásokkal nagyon szép, a skorpió főleg tetszetős :) a hangzást illetően először voltak aggályaim mert kicsit mindig túlrezonált egy két húr, de rájöttem h csak alapos hangolás kell neki....1 óra munka és egy seiko hangoló eredményeképpen most gyönyörűen szól

SX spanyol gyártmány, szegről vgről yamaha leányvállalat tudtommal, ennek ellenére nem feltétlenül latinosabb hangszereket gyárt, pl fémhúros akkusztikus nem illik spanyolhonba :) a nylonhúrosokkal az a gond hogy igazán csak latinosra jó, és legjobb ujjal pengetni vagyis kezdetekkor mndkét kezed be fog durranni, nekem csak az egyiken gyulladtak be az ujjvégek a yakorlástol de msotanra szép vastag bőr lett rajta, pengetővel meg másik kézen leginkább a laza csuklomozdulat okoz nehézséget

a különbség aközött hogy egy elektro-akkusztikust vagy egy sima akkusztikust kötsz erősítőre, elég nagy, mivel az utóbbi lehetetlen, mivel nincs rajta pickup és jack bemenet amivel megvalósíthatnád :)

(#1464) St1


St1
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Gitárt vennék, az elsőt. Ki is néztem egy Yamaha EG112-t készletben, tokkal, erősítővel 70-ért. Viszont közben találtam ezt: Harley Benton ST10 SET 1, 27-ért. A nagy kérdés az, hogy próbálkozás kedvéért ez is jó, vagy csak elmenne a gitározástól a kedvem? Mert gyanúsan olcsó... :F

Illetve még ő is szóbajöhet: Behringer V-tone szett ( [link] )

[Szerkesztve]

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1467) St1 válasza Horney (#1465) üzenetére


St1
csendes tag

Köszi! Yamaha: http://discountave.net/egyaelgu.html
Sajnos még teljesen kezdő vagyok, így nem tudom igazán mi alapján válasszak. Egyenlőre valahol szeretném elkezdeni, azaz veszek egy gitárt és ismerkedek, gyakorolgatok. Befolyásoló tényező a havi 75e-es fizum... Vmint tartok attól, hogy veszek valamit, ami zúg-búg szenvedek egy sort és elkaparom mérgemben...
Árkádia merre van? Nem a Keleti mellett?

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1468) Kobe válasza St1 (#1464) üzenetére


Kobe
veterán

szettet elektromos gitárból nem nagyon éri meg, 70 körül alatt kapsz használtan jobb gittyókat mint amilyen az az uj yamaha vagy harleybenton
pl van floyd licenszes tremcsivel jackson hangszerforumon hirdetik 65ért alkuképesen, klasszisokkal jobb vétel mint egy harley vagy yamaha, legfeljebb rákötöd gépre ideig óráig és így 70ből még a tok is megvan

[Szerkesztve]

(#1554) Kephamos


Kephamos
addikt

Jeee!
Megvettem a gitárt. Mégpedig egy fekete színű Yamaha RGX121Z típusút :R . Be kellene állítanom még a húrlábat, nagyjából behangoltam és nagyon állat. A hangja is faxa, de a legjobb az egészben, hogy állati jó rajta játszani! Egyenlőre mindenkinek ajánlom!

(#1628) Kobe


Kobe
veterán

gyerekek, valaki tud valamit Yamaha gitárokról ? olyan 130 ezres kategóriában van e olyan jó vagy jobb mint egy Ibanez, illetve más márkák....főleg a yamaha rgx 620 dz érdekelne, történetesen ez [link]

(#1631) Kephamos válasza Kobe (#1628) üzenetére


Kephamos
addikt

Én a közelmúlban vettem egy Yamaha RGX121Z-t. Bár ez nem a 130 ezres kategória, hanem ''csak'' a félszázezres. Amit én vettem az nagyon jó kis gitár, szvsz baromira jó minőségű és a hangja sem rossz, vár egy kissévékonynak találom, de a kategóriájában a legjobbak között van, véleményem szerint. A drága Yamahákról pedig csak jókat lehet hallani.

(#1633) Kobe válasza Kephamos (#1631) üzenetére


Kobe
veterán

épp szokásos nézelődőkörutamon voltam, amikor megláttam egy yamaha gyönyörű lespaul szerű formáju cuccot, iszonyat jó kritikákkal (harmonycentralon 10 ből 9.3at kapott)

ez az
fficial%26sa%3DN" target="_blank">[link]

[link]

mivel ugy néz ki jövő héttől kapok melót, talán nyár végére erre is összejön :)
a fentebbi darab egyik ismerőst érdekli

monnyuk szimurdánken pikáp alapelszereltségbe, nyami :)

[Szerkesztve]

(#1655) Kobe


Kobe
veterán

az OLP nemcsak musicman cuccokat licenszel
az meg hogy nem egyzser hallottam hogy a 130 ezres yamaha motyó szól úgy mint a fél millás Gibson, akkor az ember elgondolkodik holis a presztízs, mert a státusszal minőségnek is kéne járnia, de őszintén szólva a gibsonok az árukhoz képest és a kapott hangzáshoz képest nevetségesen drágák

(#1656) delta9 válasza Kobe (#1655) üzenetére


delta9
senior tag

mondod te. bár ez hülyeség, mert nem lehet a yamahát a gibsonhoz hasonlítani (és nem csak azért, mert egy yamaha a büdös életben nem fog úgy szólni, mint egy gibson), sőt egyiket sem, mivel mindegyik márkának mások a tulajdonságai ergo nem szólhat úgy. a minőséget pedig igenis megkapod a félmillás gibsonnal, a hangzás pedig relatív. ha kőkemény skandináv metált akarsz játszani, és veszel egy lp-t és utána szidod, hogy hát ez szar, mert nem a metálszand jön ki belőle, akkor te vagy hülye nem a gitár szar. hardrock-hoz pl nem találsz jobbat. én nem bántam meg, hogy lecseréltem a stratocasterem egy les paul-ra. és nem nevetségesen drága, hanem csak nálunk a fizetések szarok.

neked milyen gibsonjaid vannak/voltak, amiből ezeket a minőséggel és hangzással kapcsolatos megállapításokat tetted?

(#1658) Kobe válasza delta9 (#1656) üzenetére


Kobe
veterán

gibsont, ha lenne rá pénzem sem vennék, mert amennyiből megvan egy ''normális'' gibson (6-700 ezer; de a csúcs gibsonok 2-3 millás árához képest még ezek is lowend nek tűnnek) abból veszek másik fasza motyót meg hozzá előfokot, fasza hangfalakat, és asszem előrébb vagy mert nagy valószínűséggel sikerül ugynaazt a hangzást elérned, úgy hogy komplett felszerelésed van és nem csak egy drága gitárod
...és akkor itt jegyezném meg hogy a gibsonban ott van a név, amit megfizetsz, de ha értesz hozzá, mit keres egy gitárban, hangzásában, lehet hogy fél millával olcsóbban megúszol egy ilyen biznict, ha nem többel...azt meg már sokan bizonyították, hogy a gitárban nem a név a lényeg, hanem a hangzás, a yamaha-effektushoz meg csak annyit : santana bácsi is tiszta poénból játszott a 70es évek nagyrészében yamaha motyón, mi ? egy ilyen neves zenésztől előbb várta volna az ember hogy gibsonhoz nyúl, mégis yamahát választott :) ....megjegyzem a ''nálunk szarok a fizetések''...hát....külföldön sem éppen az 1-2 millás gibbokkal rohangál a zenésztársadalom, jobb ha elhiszed....

nekem allezusammen a gibson márka piedesztára emelésétől van hányhatnékom, attól a mentalitástól, hogy ami Gibson az csak jó és csak kurva drága lehet, és ahhoz ragaszkodni kell, holott ugyanolyan tömegtermelést alkalmaznak mint más gyárak, nyílván ugyanolyan szintű anyagválogatással, mert nem hiszem h minden egyes darabra 5x akkora figyelmet fordítanának mint egy ibanezre, már ha árarányokat nézem gibsonnál nem ritka h 5xannyi mint egy ibanez, szóval sztem az ár / más holmiktól való különbözőség aránya nevetséges ezeknél a gyártmányoknál, fix hogy annyival nem jobb mint amennyivel drágább

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1659) delta9 válasza Kobe (#1658) üzenetére


delta9
senior tag

egy zenész nem felirat alapján választ gitárt. azt, amit ő egy gitárban keresett (sound, szolgáltatások, kényelem, stb.), azt és akkor egy yamahában találta meg. valószínűleg, ha az elvárásainak egy esp felelt volna meg, akkor azt választotta volna, ha egy gibson, akkor azt.

nem akarok árakkal dobálózni, de a les paulom 6k alatt volt bőven és teljesen 'normális'. pontos, dögnehéz, rendes fából van, jó a hardware-e, és mocskos jól szól. és 250-300k-ért már veszel 'normális' les pault. ha vintage hangszert akarsz, akkor rendesen a zsebbe kell nyúlni, ha meg akarod szerezni, de akkor egy 60as évekbeli hangszerről beszélünk. hol találnál ilyen vintage ibanezt/yamahát, mikor azok sokkal fiatalabb cégek. szerintem azt a nézeted át kellene gondolnod, hogy egy márkás gitár (tök mindegy, hogy gibson vagy fender vagy ibanez vagy bármi) soundját kihozod egy olcsó kategóriás cuccból. lehet közelíteni hozzájuk, de hidd el, hogy nagy valószínűséggel (mondjuk úgy: tutira) nem sikerül ugyanazt a hangzást elérned és a 'jójó de nem az igazi' az sokak számára nem elfogadható.

a fizuvall kapcsolatban csak arra céloztam, hogy sztem könnyebben megvesz egy amerikai/német/francia/brit zenész egy gitárt és egy fej-ládát, mint a honi zenészek. és azt nem mondtam, hogy ott kolbászból van a kerítés.

nem igazán értem, hogy mi a bajod azzal, hogy a gibson az jó gitárokat csinál. sőt, kurvajó gitárokat csinál. ez nem jelenti azt, hogy a yamaha, a fender, az ibanez vagy más ne csinálnának még szintén jó gitárokat. de bizonyára van náluk is pontatlanul sikerült hangszer, mint bármely nagy gyártónál.

én úgy gondolom, hogy hülyeség a gibson jobb mint az ibanez vagy a fender jobb mint a tökmindegymi. meghallgatod a gitárt, és amire azt mondod nagy felkiáltva, hogy vaze ezaz, ezt a szaundot kerestem, meg ezt a vastagságú nyakat vagy ezt a tremolót/fix húrlábat, azt kell megvenni, ha az egy yamaha, akkor azt, ha az egy gibson, akkor azt. neked nem kell gibson, mert szerinted nem éri meg. miért, ha olcsóbb lenne, akkor kellene? vagy az árképzésük zavar? ha nem tudnák eladni ennyiért ezeket a hangszereket, akkor nem ennyiért árulnák. miért fáj az neked, hogy mennyi van az árcéduláján? de kérdezd meg bármelyik gibson tulajdonost, hogy megbánták e, hogy annyit kiadtak érte és nem éri e meg az árát... megéri bizony és ezt hidd el, tapasztalatból mondom. a mentalitást nem tudom, hogy hogyan érted. aki megvásárol egy gibsont, az nem sznobságból veszi és mert az kurvadrága és jól lehet gizdázni vele. én sem vagyok sem kőgazdag sem kőhülye, hogy többszáz ezerért vegyek egy hangszert, csak azért, mert rá van írva, hogy gibson. én azért vettem, mert ebben a hangszerben találtam meg azt, amit egy gitártól elvárok. ha ezt egy ibanezben találtam volna meg, akkor azt veszem meg és akkor lehet, hogy több pénzem marad, de semmiképp sem bántam meg.

(#1789) Kephamos válasza ReJim (#1788) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem Ernie Ball, Labella, Dadario, Yamaha amit érdemes venni, attól függ milyen zenét akarsz nyomatni.

(#1859) ReJim válasza Horney (#1858) üzenetére


ReJim
őstag

van valakienk tapasztalata ezzel: YAMAHA RGX112

megérné olcsón megvenni egy hibásat (fogólap elkopott) és felújítani? :U
vagy nagyon drága lenne egy 24-es fogólapot kicseréltetni?

</end.?>

(#1865) Kobe válasza ReJim (#1864) üzenetére


Kobe
veterán

öööö
''ha magam csinálom....'' -> ezt gyorsan felejtsd el, a hangszerészet nem véletlenül egy külön szakma, és nem holmi házibarkácsra van kitalálva az ilyesmi....sztem csak akkor állj neki ha véglegesen tönkre akarod tenni a gitárt, ha használni akarod akkor inkább szánd rá a pénzt a szakemberre
yamahából én testközelből az rgx 520dz-t ismerem, nem rossz de első blikkre nem túl meggyőző, gitártanáromé volt kb 2 napig utána elpasszolta, neki sem jött be annyira....

amugy milyen gitár helyett lenne mert lehet egyszerűbb bele sem vágni, ha a msotanid alapból jobb mint egy toldozott foltozott yamaha

(#1933) harry


harry
veterán

Szeretnék venni egy kombót bass gitárhoz, 50-70W körülit, és mivel egy ismerősömnél venném, ezért valszeg ez a három márka áll majd a rendelkezésemre: Stagg, Yamaha, Roland (még nem láttam árlistákat, de a Roland cuccok úgy tudom nem éppen olcsók). Mint márka, melyiket ajánlanátok? Van valahol egy magyar Yamaha ár/terméklista? Lényegben nem is találtam, a holnapjukon sincs rendes termékkínálat.
Staggból erre gondoltam: CA-100B/112 EU [link] (50-55k talán)
12'' SPEAKER & 5-BAND ACTIVE EQ 65W rms 12'' hangsz. EMINENCE belső

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1936) Kobe


Kobe
veterán

ahogy az igazi yamaha bass gitárok 800 ezernél kezdődnek, úgy az igazi kombóik is fél millánál....szal yamaha kilőve
én roland választanám, egy cube basst toltak is el nemrég hangmester.hu n, meg ugy emlékszem msot árulnak egy 70 W os Crate basskombót - ami amerikai gyártmány, amerikai szand

Mega ampok sem jobbak, bár eladó amikor körbenéztünk szólügitáromhoz kombót a boltban, győzködött hogy jó cucc és mennyit eladott már és egyet sem hoztak vissza (hiszi a piszi, közben meg ott álttak tornyokban a mega ampok a kutya nem nézett rájuk)

szal használtba érdemes emgnézni mert akár a fele árát is megspórolhatod a motyónak vagy a pénzedér amit rászánsz 2x olyan drága holmit kapsz ami egyértelműen magasabb jobb kategória

[Szerkesztve]

(#1938) Kobe válasza harry (#1937) üzenetére


Kobe
veterán

1, jó yamaha bass holmit te nem fogsz 50-70 K körül kapni, csak úgy szólok, a legismertebb erősítői aminek igen vékonyka palettája van, 500 ezertől felfelé, azalatt nem nagyon jegyzik őket
2, stagget meg pláne ne, annak az erősítőnek már a külleme is rosszat sejtet
3, az hogy a barátodtól akarod venni mindenáron az emgintcsak egy korlátozó tényező, lehet hogy máshol használtba, újba jobbat fognál jobb áron, nem cska azt a 3 márkát

Eladó egy Crate BX-80 basszus kombó.

- 80 W teljesitmény
- 15' hangszóró
- 7 sávos equalizer
- Külön magas, mély kiemelés
- Line-in, line-out, két bemenet, füllhalgató bemenet
- Made in U.S.A.
- 44.900 Ft-

[link]

szóval ez a nemmindegy, hogy msot veszel egy 50 W osat pl 60 ezerér ujonnan vagy egy 80W os USA gyártmányt 45 ér

(#2187) Kephamos


Kephamos
addikt

Sűrgősen eladó egy Yamaha RGX 121 Z gitár; gyári doboz és papírok is megvannak. Fekete. Újszerű állapotban, gyakran tisztítva. Keveset használtam, nagyon kíméltem. Vadi új 10-es Gibson húrokkal, ajándék tok is jár a gitárhoz. 2 humbucker, 1 single coil, vintage tremolo. Nagyon pöpec hangja van és nyílegyenes nyaka.
Irányár: 50K! Lehet alkudni.

(#2321) Mornar


Mornar
csendes tag

Szerintetek a Yamaha EG 112 UCP gitár kezdésnek milyen???
[link]
ui: vagy ugyanennyiért valami jobbat :U

(#2532) máyköl


máyköl
veterán

Milyen a gitárotoknak a márkái?Yamaha,suzuki? Nekem Eko van,és nagyon ajánlom? :B

(#2675) lakisoft válasza m0rd0k (#2665) üzenetére


lakisoft
veterán

2 alternatíva a sok közül:
drágább:
Yamaha C40 klasszikus gitár ára 27.990.-
olcsóbb:
Stagg C542 (4/4) klasszikus gitár ára 9990.-

Tudsz már gitározni?
Vagy csak most akarod elkezdeni?

Egy fontos dolog: Mindenen gitáron ugyan úgy kell játszani ... azonos kategáriában ... szóval szerintem szint mindegy mit veszel. - (Ez csak az én véleményem ... nem jelent semmit)

Ennyit tudtam segíteni.
Kérdezz még ha gondolod.

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2916) máyköl válasza Enton (#2915) üzenetére


máyköl
veterán

[link]:)
Ha én megtehetném magamnak akkor egy ilyet vennék. Vagy egy gibson-t. :)

mod: A gitártanárom a Yamaha-ra esküszik. Majdnem minden gitárja Yamaha, 1 kivétellel. Van egy gibson féleségi már nem gyártják, jó régi. De nagyon szép hangja van. Asszem ilyen: [link]:)

üdv: Beni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2939) magno válasza Senki9876 (#2937) üzenetére


magno
csendes tag

Ezaz csak így tovább :). Valami féle metál zene lenne :D. Én is mikor elkezdtem addig szórakoztam vele amíg jó nem lett. Még hangolóm sem volt :D. Hallgattam a zenét és amellé hangoltam. Volt egy kis yamaha dobgépem azt használtam metronómnak :) . Priviben dobok egy myspace linket nem akarom a topicot reklámnak használni, szerintem az nem ide való. Ott van fent minden koncert felvétel 3 EP-s szám stb.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3213) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Ezen két bass gitár közül Ti melyiket választanátok, ha az árát nem kell nézni?

Ibanez GSR-200 Elektromos basszusgitár [link]

vagy

Yamaha RBX-200 Bass Guitar [link]

Köszi, aki voksol, indokolhatja is :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#3260) Dante.S


Dante.S
csendes tag

Már találtam a közelben egy Yamaha EG112-es gitárt egy 15 wattos Fender kombóval. Szerintem ezeket fogom meg venni. Ezek már jók lesznek :U ?

(#3371) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Pár évvel ezelőtt gitároztam (akkusztikus, kb. másfél évig), s most leporoltam a drágát (yamaha c40-es), meg is van a régi füzetem, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy melyik húr micsoda. :D Valaki csinálna nekem egy képet egy kottában a hangjegyekről, hogy mi melyik húr?

Köszike

(#3402) Skizz válasza Printszkrín (#3401) üzenetére


Skizz
addikt

Ahham, ha jól értem amit mondtál akkor nekem ívelt kell a Yamaha C40-re. Akko' gyorsba visszamondom. Köszike.

(#3442) magno


magno
csendes tag

Mondjuk az alap 150 ezres Fender az a mexikói az USA Fender nem is tudom honnan kezdődik árban talán 300 -tól. Gondolom minőségbeli különbségek ugyanúgy vannak fa anyagban kidolgozásban a kettő között mint ahogy az Epi -Gibson között. Nem vagyok egy nagy stratós bár van egy Yamaha EG112-esem és jó kis gitár.

forever hardcore

(#3491) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék akusztikus gitár vásárláshoz.
Nagyon gagyit nem vennék, mert attól mindenki elijesztett, hogy elveszi az ember kedvét.

Találtam egy német oldalt ahol elég jó áron vannak cuccok, de mivel én nem értek annyira hozzá, jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni, hogy melyiket érdemes megvenni max 30.000-ig bezárólag.

http://www.mannys-musicstore.de/index.php?cat=c46_Akustikgitarren.html

innen néztem ezeket:

Morgan W670s 109 eur
Samick LW041g 89eur
Dean guitar and amp 99eur

A szakértők melyiket vennék?
Vagy inkább itthonról fender, takamine, yamaha ebben az árkategóriában?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3492) cucka válasza weinmaker (#3491) üzenetére


cucka
addikt

Ennyi pénzért csak személyes próba után vennék gitárt, mert elég nagy a minőségi szórás. Amúgy meg egy használt hangszer jobb vétel lenne szerintem. (De ha már netes rendelés, akkor sem egy ilyen német sufniboltból, ahol össz. 8 fajta gitár a teljes választék)

Vagy inkább itthonról fender, takamine, yamaha ebben az árkategóriában?
Yamahákat esetleg használtam találhatsz 30 ezer alatt, Takamine-t nem hinném :) . A 30 ezres Fender-ek meg olcsó tömeggyártott kínai gitárok. Esetleg érdemes megnézni a Cort-okat, ár/érték arányban elég jók és több embertől is hallottam, hogy az akusztikus gitárjaik kifejezetten jók.

[ Szerkesztve ]

(#3531) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Ezekről a húrokról mi a véleményetek:

D'Addario EJ45C Composites Normal Tension
D'Addario EXP45 Classical Normal Tension
D'Addario EJ45LP Lightly Polished Composites Normal Tension
Pyramid Super Classic "Double Silver" Nylon, medium tension

Antonio Hermosa AH10-es gitárom van. Most cseréltem rajta húrokat Yamaha Cn 10-re. Szépen szólnak, de gondoltam kipróbálok legközelebb valami minőségibb húrt is. Ha ezek közöl valamelyikről van tapasztalatotok légyszíves írjátok meg. Egyébként gitározni nem tudok, csak tanulgatok.

[ Szerkesztve ]

(#3879) NeoPampalini válasza nosferatue (#3875) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egy teljesen alap Yamaha RBX 170 Old Violin Sunburst négyhúros. :) Olcsó, jó, ennél "lejjebb" (árban ill. számomra ismeretlen márkákat nézve) nem mertem menni.
A gyárilag szerelt húrjait kicsit könnyebbekre cseréltem, most egy DR Lo-Rider 40-100-as készlet van rajta, nekem ezzel jobban fekszik...

Itt egy teljes kép róla (még a rámpa nélkül), remélem most sikerül megértetnem magam RIOS elvtárssal:

[ Szerkesztve ]

(#4095) cucka válasza jolti05 (#4093) üzenetére


cucka
addikt

Tessék, elektromos gitárok.
Például ott van 30-ért egy Yamaha, az nem lehet rossz vétel, vagy az a sárga noname Tele szintén 30-ért képről tetszetős, 2 humbucker-el (metálhoz előnyös). Nyilván, ennyi pénzért senki sem garantál semmit, de azt a Yamahát megnézném a helyedben..

(#4096) Szten Márs válasza jolti05 (#4093) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fentebb említett Yamaha közvetlen linkje: [link] - csak, hogy így is meglegyen ;)

Amúgy kb. milyen zenéket hallgatsz és milyen zenéket szeretnél játszani?

(#4099) jolti05


jolti05
őstag

Újra él a Vintage52 szervere, megtaláltam, hol voltam az elektromos gitárok. :)

Tele: Bár ikertekercses, külalakra nem tetszik, és minkét szedő iker.(Nem tudom ideálisabb-e, ha van egy single, és egy humbucker; csak hogy kifejezzem, erről sincs sok fogalmam:))
Yamaha: Pofás és többen mondták már, hogy jó gitárokat gyártanak. Ebben is van egy humbucker. Ezt a hangszert hova lehet tenni a Squier Bullet és az Affinity mezején?

Buta kérdés, de őszinte: Ezekhez lehet venni tremolot?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4100) Daweee válasza jolti05 (#4099) üzenetére


Daweee
őstag

A humbucker jobb, mert ugye 2 tekercsből áll, ez jobban kiszűri a nem kívánatos zajokat, valamint több jelet ad tovább. A márkákról nem nyilatkozom, nincs velük tapasztalatom, bár a Yamaha szimpatikus. Tremoló pedig van mindkettőhöz, de majd te is rájössz hogy csak dísznek.

Egyébként meg menj el, próbáld ki őket :K

[ Szerkesztve ]

(#4142) jolti05 válasza cucka (#4136) üzenetére


jolti05
őstag

Mindegyik állás jó valamire, más-más hangjuk van, minden attól függ, hogy milyen zenét szeretnél játszani a gitáron.
Sejtettem, ettől függetlenül a Bridge and Neck-et érzem leginkább közel magamhoz :)

Akusztikus jelleg: Azt a Guitar Rig-et fogom első körben kipróbálni, csak jussak el odági.
["leginkább semmivel sem csinálsz" :D ]

Köszönöm a felvilágodítást :)
Az erősítést valamennyire vágom, mindennél, ami hangot ad ki vagy generál, megvan, hogy hol nem torzít még, illetve, hogy a hangok milyen hangerő mellett jönnek ki a legtisztábban. A gitár erősítő mindenesetre még viszonylag a jövő számomra :)

Srácok. Otthon van valaki a Yamaha gitárokban?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4736) Eastman válasza Siera (#4733) üzenetére


Eastman
őstag

Még talán jobb is mint a csíptetős.

Hangolás dolgot nem kell túlbonyolítani, viszont rendkívül fontos és elengedhetetlen a "jól szól a gitárom" élményhez. :) Én pl. a három eladó hangoló közül anno a legegyszerűbbet választottam. Srác csodálkozott is aki árulta. Igaz, hogy az van ráírva, hogy YAMAHA, a hátuljára pedig, hogy Made In Japan. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4835) stepe


stepe
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Véleményeteket kérném akusztikus gitár választásban.
Ibanez V72 vagy Yamaha F370 ? És meg egy ˝értelmes ˝ kérdésem volna,akusztikus gitár széles nyakkal tehát olyan mint a klasszikus van-e, ugyanis eléggé szélesek az ujjaim de viszont a müanyag hurokat nem szeretem.Elöre is köszönöm megtisztelő figyelmeteket.

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.