Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1270) Bero


Bero
aktív tag

Most melyik nyak jó?
Ragasztott jobb, vagy a csavazozott? Melyik, miért?

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2182) ReJim


ReJim
őstag

westflake gitárral volt már valakinek tapasztalata?
most készülök venni egy LP kópiát. elég jó súlya van, szépen szól, és árban sem húzos. (42k, használt, de szebben néz ki mint egy új stagg, ami 55k)
amúgy az LP-knek ragasztott nyaka van, vagy csavaros?:U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2183) Printszkrín válasza ReJim (#2182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

LP-knek mindíg ragasztott nyaka van.
Ami csavarozott, az erősen költséghatékony másolat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2234) #53172992 válasza ReJim (#2182) üzenetére


#53172992
törölt tag

Vintage márkát nézd meg viszlag új
meg az sx-et
elég szépen össze vannak rakva (mind2 ragasztott)
vintage-ről még rosszat nem hallotam

(#2685) Tv válasza Hasek (#2684) üzenetére


Tv
senior tag

Szevasz! Én abszolut nem ismerem a Cort gitárokat, tehát hang vagy pontosság szempontjából nem tudok nyilatkozni róla. Amit viszont utálok az ilyen Stratocaster és utánzat gitárokon, hogy ott van az egyik potméter a hátsó pickup alatt . Nemtudom miért de engem nagyon zavar , egyszerűen valahogy mindig sikerült pengetés közben hozzáérnem és elállítódott játék közben :(
Anno egy ismerősöm a sajátján be is ragasztotta a potit :)

(#2853) máyköl


máyköl
veterán

Szerintetek melyik a jobb?
-ragasztott nyak?
-csavarozott nyak?

(#2854) (Darkwood) válasza máyköl (#2853) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A ragasztott nyakú gitárok nem jók, ha az olcsóbb kategóriát választod. Volt sok ragasztott nyakú gitárom, de egy idő után mindegyikben keletkezett egy-két "béka"! Most egy csavarozott nyakú gitárom van (2 éve) és semmi ilyesfajta gondom nincs, akár hogy is nyúzom! Ez csak egy vélemény, hallgasd meg a többieket is, hogy ők hogy látják! ;)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2861) máyköl válasza DeadMen (#2859) üzenetére


máyköl
veterán

Remek hír. Egyébként a BULLET ragasztott? (csakúgy érdekel, nem találtam sehol a választ) :R

(#3563) kaoszpapja válasza R1200GS (#3562) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

igazából nem tudom, hogy hangzásban mi a külömbség az előfokcsöves és a teljesen tranzisztoros erősítő között, mert nem hallottam még két olyan erősítőtt ami ugyanegyforma, de az egyik előfokcsöves és a másik nem, de annyi biztos, hogy amiket próbáltam ott mindíg jobban szólt az előfokcsöves. az én marshall-om is előfokcsöves és nagyon durca :D. a cort-ot a gyári emg h4-es hangszedőkkel használom és tökéletesen megvagyok vele elégedve nagyon profi cucc. überkényelmes ragasztott nyak, mahagóni test, emg-k és pontos floyd. egy bajom van vele, mint minden floyd-os gitárral, hogy sokáig tart a hangolás. én 30k-tól 150k-ig csak cort-ban gondolkodnék. minden cort gitár minőségi darab. amiket felsoroltál, mind verhetetlen ár/érték arányú profin összerekott hangszer.

(#3608) cucka válasza Eastman (#3607) üzenetére


cucka
addikt

Eltelik 10-20 év és hidd el, szívesen választasz majd nőből '90 utánit :D .
Na de komolyan, szerintem ezek a trükközések nem jelentik azt, hogy ne dolgoznának lelkiismeretesen, egyszerűen arról van szó, hogy valamennyire értelmes szinten kell tartani a gitárok árát. A lényeges kérdés amúgy is az, hogy mennyire kényelmes az adott gitár és hogy milyen a hangja. Ha egy gitár jó, akkor teljesen lényegtelen, hogy hány darab fát ragasztottak össze az elkészítésénél.
A kamu vagy félig kamu juhar top-okat pedig fogd úgy fel, hogy dekorációs céllal rakják a gitárra. Ugyanaz, mint ha valamilyen extra festéssel árulnák, ott sem a festéktől lesz jó a gitár, pusztán csak kellemesebb a szemnek. Igazából egy gyönyörű mintájú vastag juhar topot rárakni egy gitárra színtiszta pazarlás.

Mondjuk hozzá kell tenni, hogy nekem nagyon tetszenek a hightech cuccok, egyáltalán nem gondolom úgy, hogy le kéne ragadni az 50-es éveknél a gitárkészítésnél. Persze, anyagilag nagyon erősen korlátozva vagyok ilyen téren, de ha megtehetném, sokkal inkább vennék egy Parker gitárt, mint egy ugyanannyira drága Gibsont.

(#3611) cucka válasza Eastman (#3609) üzenetére


cucka
addikt

Elektromos gitárnál a hangot leginkább a hangszedő határozza meg. Persze, a faanyag fajtája és minősége is lényeges, ezt nem tagadtam. Csak annyi, hogy sokszor a faanyag választása sem a hangzásról szól, hanem a parasztvakításról. Például megnézem azt, aki megmondja hangra, hogy egy elektromos gitár topja egy darab csíkos juharból van, vagy pedig sima juhar + csíkos juhar dekorációt ragasztottak össze? Vagy hogy meghallja-e valaki, hogy egy gitárra milyen lakkot kentek? Ezek olyan eltérések, amit műszerrel lehet látni, de valódi helyzetben nem hinném, hogy bármit is számítanak.
Ami még érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudhatod meg, hogy egy gitár milyen minőségű fából készült? Egyedi készítésű gitárnál nyilván tudod, nagyon drága gitárnál feltételezed, hogy jó minőségű, na de egy közepes árfekvésű gitárnál vajon hogyan lehet ezt kideríteni?

(#3810) cucka válasza Daweee (#3808) üzenetére


cucka
addikt

azt mondta hogy a 100-as (típusú) nál kezdődik a használható kategória, de jót nem kapok 150-170K alatt, meg hogy csak a nevet fizetem meg.
Ha Les Paul hangot szeretnél, akkor inkább valamilyen ragasztott nyakú gitárt nézz. (A 100-as csavarozott). Amúgy meg ki az, aki 150-170 ezret kiad egy kínai hangszerre? 200 körül mennek használtan az egyszerűbb made in USA gibsonok.

Még azt is említette, hogy míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket
Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak.

Ezzel szemben a tanárom meg mindenképp Epit akart eladni nekem, szóval ebben a helyzetben hozz jó döntést
Mindenki olyat szeretne eladni, amit épp árul. Ha a tanárod Cort viszonteladó lenne, akkor rögtön azt ajánlaná :D
(Meg érted, a Cort gyárt 30-40 ezres gitárokat is, azt simán el tudom képzelni, hogy azokkal sok a gond. Egyébként meg ha a test, a faanyag és a nyak jó, akkor nincs gond, minden mást lehet cserélni)

Aztán több mint valószínű, hogy Vintage lesz, szvsz hangzásban sokkal jobb mint a Cort, (youtube vidikre alapozva ) aztán meglátjuk mennyire illik a kezeim közé
Mindenképp próbáld ki előtte, szerintem a Les Paul egy elég kényelmetlen gitár, meg nem mindegy, hogy mit akarsz rajta játszani. (Pl. a felső bundokat nehéz elérni rajta, szóval metál szólókra kb. alkalmatlan :) )

(#3811) cucka válasza Szten Márs (#3809) üzenetére


cucka
addikt

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz?
Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül.
Egyébként ezek szerintem egyáltalán nem Les Paul-ok, csak messziről hasonlítanak rá. (Pl. olyan forradalmi újítások vannak rajta, mint pl. az, hogy nem vágja a pengető kezedet a gitár széle, nem lóg be a 14. bundig a durung nyakillesztés, vékony a nyaka, ilyesmi)

(#3813) Szten Márs válasza cucka (#3810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak."

Ebben nem értek veled egyet, lsd: a linkelt Epiphone katalógus. Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.

"Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül."

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.

Amúgy igen, a Cort eléggé átértelmezte a Les Paul-t :K Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat. Mindenesetre tetszik a megoldás :D

(#4640) X2N válasza Szten Márs (#4639) üzenetére


X2N
senior tag

Harmony central-on írják...
Persze sok mindentől függ, én mindkét gitáromon megpróbáltam lecsökkenteni a zajt azzal hogy a takarólapra alufóliát ragasztottam és rákötöttem a földre. Carvin-okban van jól megcsinálva az árnyékolás:[link] Itt az árnyékolás alkot egy komplett faraday kalitkát.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5161) Daweee válasza alienpapa (#5158) üzenetére


Daweee
őstag

Stílus kérdése, de az Epit én sem tudom ajánlani, amennyibe a KX5 kerül, abból épp kijön mondjuk egy Vintage V99, ami ugyan szintén nem mahagóni, illetve a nyaka is csavarozott, de ezeken kívül megegyezik a V100-zal, ami egy kivételesen jó alternatíva Les Paulra, (különösen a hasonló árkategóriájú Epiket figyelembe véve) de hogyha esetleg belefér a keretbe, mindenképp érdemes a nagyobb tesót venni, olyan 15-20K-val fáj többe a V100, de abszolút hozza a Les Paul feelinget, ragasztott nyak, full maha, a Wilkinson hangszedők szólnak mint az ágyú, és ránézni is rohadt jól tud esni :D

Hogy Les Paul vagy Superstrat? Ez az amit nem tudunk helyetted eldönteni, a Les Paul egy célszerszám a klasszikus, kemény rockra, nehéz és kényelmetlen dög, viszont a hangja mindenért kárpótol, a Cort pedig könnyebb, kényelmesebb, jobb tekerős futamokat játszani, a felsőbb régiók (17. bund fölött) is jobban elérhetők, a hangja pedig más, modernebb, de a legjobb ha meghallgatod mindkettőt egymás után, akár youtubeon, de az igazi egy hangszerboltban, azonos körülmények között, akkor a játszhatóságukat is összevetheted.

(Egy elégedett V100 tulaj :D )

[ Szerkesztve ]

(#5555) X2N válasza Atticus85 (#5554) üzenetére


X2N
senior tag

Ki kell próbálni hogy neked mennyire kényelmes, és elgondolkodni megéri-e neked azt használni ha kényelmetlen. Ennek a Les Paul-nak köze nincs a Les Paul hangzáshoz, ha LP hangzás kell akkor Vintage v-100-ast kell venni és kicserélni a hangszedőket Gibsonra, vagy Seymour Duncan-ra. Minden márkának vannak jobban és rosszabbul sikerült szériái, van ami 2x annyiba kerül mégse szól olyan jól, nekem van egy 8 éves Ibanez GRX-170, és egy 1éves Ibanez SAS-36FM gitárom. Az utóbbi mahagóni/jávor több alja van mint a másiknak de ez nem jelenti azt hogy jobb csak más. Mindkét gitárt használom nem szól rosszabbul a régi sem, nálam nincs hosszabb hangkitartása a ragasztott nyaknak mint a csavarozottnak, viszont ragasztott nyakúval kényelmesebb játszani.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5845) Printszkrín válasza Atticus85 (#5843) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Baszki!
Akkor már miért nem ez?

[link]

Ennek legalább ragasztott nyaka van, és mahagóni teste.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5848) Printszkrín válasza Atticus85 (#5846) üzenetére


Printszkrín
senior tag

amúgy,nem is terveztem,hogy ilyen gitárt vegyek mindaddig amíg megnem hallottam,hogy-hogy szól

Gondolom a gép elött ülve youtube videókból ismered a hangját, és nem élőben hallottad.
Amúgy meg lassan megérted, hogy rá kell szánni azt a pénzt a gitárra, és az erősítőre is.

•Konstrukció/menzúra: Csavarozott nyak/25,5
•Test: Hárs, jávor előlap

Majd ha a kezedben lesz, és az eladó a szemedbe mondja, hogy mahagóni, és elejted olyan nehéz, akkor jön a ragasztott-csavarozott nyak dilemma.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5849) Womb válasza Atticus85 (#5846) üzenetére


Womb
senior tag

Amit linkeltél az hárs, és csavarozott nyakú.
a képen lévő Cort-ok meg mahagóni, ragasztott nyakkal.
De figyelj, ha tetszik az a Seki, vedd meg azt.

(#5881) Printszkrín válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Röviden: tömör mahagóni test, ragasztott nyakkal.
Ez meghatározza a hanszert egy életre. Csavarozott nyak lehet jó persze, de ha ugyan annyi, vagy kevesebb pénzből megvehető a másik, akkor szerintem egyértelmű.

De persze nem az én hangszerem lesz.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5883) Atticus85 válasza Printszkrín (#5881) üzenetére


Atticus85
tag

Jó,köszi.És a ragasztott nyaku miért jobb mint a csavarozott?

(#5884) X2N válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


X2N
senior tag

Ez legalább megközelíti a les pault karakterben mert mahagóni a test, jávor a fedlap és ragasztott nyakú, más a hangja mint a hárs Schecternek, a ragasztott nyak miatt jobb a hangkitartása is. Ennyi pénzért ajándék az a Cort.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5886) Womb válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


Womb
senior tag

1: A Cort köztudottan (gitáros berkekben) jobb alapanyagokból dolgozik, mint a Kínai gyártású Schecter (belépő modellekről beszélek)
Cort az Ibanez leányvállalata.
...Ez amúgy nem jelent semmit :DDD

2: Az igazán telt, nagy sustain a ragasztott nyakú gitárok sajátja.
A röfögő, meleg, telt hangzást pedig a mahagóni test-nyak kombóból kapod.
Elméletileg Te olyat keresel (a kedvenceidből, és az elvárásaidból kiindulva).

(#5888) Womb válasza Atticus85 (#5883) üzenetére


Womb
senior tag

Nem jobb, más.
Én csavarozottat használok(tam), azt is fogok, jobban szeretem, mint a csengő-bongó, ragasztottat.
Leginkább a szólózás érdekel, ott pedig jól teljesít a csavarozott nyakú gitár.
Szerintem artikuláltabb, jobban érvénysül a "nyak hangja", de mégsem annyira domináns, mint a testen átmenőnek.

(#5893) Printszkrín válasza Atticus85 (#5889) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezt most nem értem. Ezt már tegnap kiderítettük.

A lényegi különbség a cort-tal szemben, hogy ennek csavarozott a nyaka.
Vagy írták valahol, hogy ragasztott?

És még valami: A Cort KX 1Q EMG-HZ pick-up-jai nekem meggyőzőbbek.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5897) Eastman válasza Atticus85 (#5894) üzenetére


Eastman
őstag

Neki jobb, Bélám.

Én csavarozottat használok(tam), azt is fogok, jobban szeretem, mint a csengő-bongó, ragasztottat.

Mivel az LP ragasztott és Te szereted az LP-t, jobban hasonlít rá ...ja a Schechter.
Valahol mintha azt írtad volna, hogy nem kedveled az Iba metál-gitárokat. Jól tévedek?

Printszkrín
Hardtail az is, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5927) Atticus85 válasza Szten Márs (#5926) üzenetére


Atticus85
tag

Vagy csak azért mondta a Schechter helyett a Cort-ot,mert a Cort mahagónia,és ragasztott nyakú?Azt hittem Cort "mániás" és azért ajánlotta.Akkor sorry ha jól mondom.

[ Szerkesztve ]

(#5929) Printszkrín válasza Atticus85 (#5927) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egyáltalán nem vagyok Cort mániás, csak ár-érték arányban nézem a gitárokat.

Összegezzük.
-A Cort KX 1Q mahagóni testű, juhar toppal, ragasztott nyakkal.
-Schechter Omen 6 Extrem mahagóni testű juhar topppal, csavarozott nyakkal.

A Schechter a drágább pár ezerrel, saját gyártású hangszedőkkel.
A Cort kicsit olcsóbb, és EMG HZ pick-upjai vannak.

Nos az én értékrendem szerint, a Cort jobban megéri az árát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5933) Atticus85


Atticus85
tag

Szóval akkor mindenképpen mahagóni testű gitárt vegyek aminek ragasztott nyaka van.Rendben széttnézek.

(#5936) Atticus85 válasza Womb (#5935) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én hosszabb távra tervezek,és akkor hallgatok rátok,megfogadom a tanácsaitokat,és akkor inkább a Cort KX1Q-nál maradok,nem a Schechter omen 6 extreme mellett.Ha valóban a mahagóni test és a ragasztott nyak,annyira meghatározó,és "hangszer" marad sokáig,akkor maradok a Cort KX1Q-nál.

Womb:mondtad,hogy a híd is fontos a gitár hangzásánál,ennek a hídjáról mit érdemes tudni?Jó ez a híd?

[ Szerkesztve ]

(#6029) Eastman válasza Womb (#6026) üzenetére


Eastman
őstag

Én tutter, hogy a mahagóni, ragasztott, hardtail, HH gitárt venném. Cort a'szem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6186) Atticus85 válasza Printszkrín (#6184) üzenetére


Atticus85
tag

Amiket olvasgatok a mahagóniról,meg a testenátmenő húrozás,és a ragasztott nyak fontosságáról,nagyon úgy néz ki,hogy nekem találták ki ezt a Cort KX1Q-t,már van is egy ajánlatom,kaptam képeket is,ha gondolod átküldöm,ha pm-be adsz egy e-mail címet,vagy annak aki kíváncsi rá.

[ Szerkesztve ]

(#6197) Szten Márs válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gitározás többről szól, mint hangszedőkről, meg erősítőkről, meg fafajtákról, meg ragasztott, vagy csavarozott nyakról. A legfontosabb dolog, jóval fontosabb a fentieknél az, hogy szeresd a gitárodat. Hogy legyen vele egy kapcsolatod, ne olyan, mint egy rideg használati tárggyal, hanem jóval belsőségesebb. Hogy örömmel vedd kézbe, hogy már az is inspiráljon a zenélésre, ha ránézel. Ezt vedd figyelembe a vásárlásnál.
AZ M520 aligha rossz gitár, még akkor sem, ha vannak nála többet tudók, és ha ez a gitár inspirálna, akkor hajrá ;)

[ Szerkesztve ]

(#6624) atidzsiforc válasza XCorey (#6623) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A schehcter omen 6 az beteg, augusztusban probaltam egy floydosat(asszem omen volt az is), nekem nagyon tetszett a hangja, csak a nyakaval nem sikerult megbaratkozni, igaz, hogy kb 10 percig volt csak a kezemben.. Mondjuk en azt inkabb metal gitarnak tartom, mint rocknak. Viper 50 es g400 kozul en inkabb a g400at valasztanam, mert ragasztott nyaka van(nekem ez fontos szempont, neked nem tudom, hogy az-e), viper szeriaban a 200as modelltol felfele van ragasztott nyak, de az mar joval tobbe kerul.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#7063) izomhod válasza Gyick (#7062) üzenetére


izomhod
senior tag

vicces:)

egy epiphone les paulon elgondolkodtam ma (is)
az hogy csavaros, vagy ragasztott nyakú, mi vizet zavar?

kíváncsi vagyok, hogy mennyit érhet a mostani gityóm
'96os noname stratocaster fazon, fekete test, na majd teszek fel képeket róla, úgy könnyebb lesz belőni, ha valami ért ilyenekhez itt

(#7222) Womb válasza yellowcake (#7221) üzenetére


Womb
senior tag

Szia!

Mindenkinek elmondom, így Neked is, hogy erősen megfontolnám a használt hangszer vásárlását.
~40E forintért jobb minőségű használt hangszert kapsz, mint bolti újat.
Például egy ilyet megkapsz ennyiért.
Itt van ez az SG ragasztott nyakkal nato testtel, nem pedig rétegelt fa és csavarozott nyak kombóval.
A nato fa hajaz a mahagóni hangzásvilágára, keleti kivitelben.
Ez a Cort is jó választás lehet.

Erősítőbe egy kicsit több pénzt fektetnék. Használtan már egy Line6 Spider 30W-os erősítőt kapsz, ami nagyságrendekkel jobban szól, mint az Általad kiszemelt példány.

(#7940) Eastman válasza Bencsizy (#7926) üzenetére


Eastman
őstag

Sanszos, hogy eldőlt, kicsit kapott balról a nyak, elmentek a beállítások. Srác próbálkozott egy bundcsiszoltatással ami nem sikerült és most eladja.
Megpöngetném, vakargatnám a fejem negyed órát és nagggggyon lealkudnám...

Ragasztott a nyak?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8086) Womb válasza Plazmacucci (#8085) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán megéri lecserélni a 100-as Epit, egy Goth-ra. Csavarozott nyakú LP, egy ragasztott nyakas V-vel szemben ami elméletileg ébenfa fogólapos. Bundot, húrlábat cseréltek rajta. Ha rendben van a gitár, egyszerűen nem kérdés a csere, szerintem.
Az ízlés, kényelem persze más lapra tartozik, de minőségi csere, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#8087) Eastman válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott nyak, testen átmenő húrozás? Szerintem mozdulj rá, ne gondolkodj túl sokat rajta.

Kis Flyin' V érzés: [link]

. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8225) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

,,Eladó Johnson Les Paul kópia
Mahagóni test, ragasztott nyak, Ibanez humbucker elől a nyaknál és egy ESP Horizont humbuckert hátul a hídnál. (A GYÁRIT ADOM MELLÉ), Stagg új kulcsokkal (a gyárit szintén adom dobozban), Warwick Security Lock van rajta (új ára 3600ft), (itt is adom a gyárit mellé), szinte új 10-es GHS Boomers húrokkal, koptató is van.
Egy két helyen le van ugyan pattogva picikét a festék (nyak-test találkozásnál, a hátán), de nem egy mai darab."

Szerintetek megérné 35000-ért?
Mert ennek ragasztott a nyaka is.

(#9112) Eastman válasza sajtee (#9111) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott a nyak? Mahagóni a test és a nyak?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9113) sajtee válasza Eastman (#9112) üzenetére


sajtee
senior tag

Csavarozott, mahagóni test, juhar nyak.

De ennyiért kapok gitárt mahagóni nyakkal? Mondjuk ragasztott nyakút igen..

[ Szerkesztve ]

(#9121) BluEyes válasza sajtee (#9116) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt tessék megcsípni: [link] Messze jobb cucc az áránál, meg a kis Marshallnál is. 10" hangszóró, effekt-loop, sokféle sound. Jó vétel.
Gitárt meg olyat vegyél, ami neked tetszik, ne olyat, ami nekünk. Ezen az árszinten nincsenek csodák. Normális fákból készüljön a hangszer, lehetőleg olyan gyártótól, akinek van fogalma a hangszergyártásról, ellenőrizhető. A Cort pont ilyen, YT-n fenn vannak a gyárakról a videók, tudjuk, hogy az összes kínai vagy indonéz Ibanez és Schecter (meg még ki tudja mi minden) náluk készül bérmunkában, szóval ismerik a szakmát. A mahagony test - csavarozott juhar nyak teljesen rendben van, elég gyakori konstrukció a magasabb árkategóriákban is. Ragasztott nyakkal ne foglalkozz, nem attól jó vagy rossz egy hangszer. Ha úgy lenne, a Music Man meg a Fender is már rég ragasztana.
Mondjuk LP-t pont nem annyira a kényelme miatt szoktak venni a népek. 1995 előtti japó "S" Ibanez, az original wizard nyakkal, na az a kényelmes! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9125) Eastman válasza BluEyes (#9121) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott nyakkal ne foglalkozz, nem attól jó vagy rossz egy hangszer. Ha úgy lenne, a Music Man meg a Fender is már rég ragasztana.

Majdnem. Leo Fendernek kicsit más volt a koncepciója, mint a Gibson gyárnak. Mondjuk, hogy "másra való" egy Strat és egy Les Paul.

Ha LP feelinget szeretne a srác akkor dukál a full mahagóni ragasztva, maradjunk ennyiben. Opel Calibrára sem teszel terep gumit, vagy Mercedesre tetőcsomagtartót. Ha mindegy, akkor persze mindegy.

Időnként előkerül a kérdés, hogy mennyire dolgozik a fa egy gitáron. Az a helyzet srácok, hogy dolgozik. Ha kell a sustain, a hangkitartás (amiben a LP jó), akkor kell a full mahagóni ragasztva.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10187) Eastman válasza blackmacs (#10185) üzenetére


Eastman
őstag

Jónak tűnik. Ragasztott a nyak?

...mindenképpen próbáld ki őket személyesen is!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10188) blackmacs válasza Eastman (#10187) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Igen ragasztott,és persze ki fogom próbálni.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10341) Printszkrín válasza X2N (#10336) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Pedig ez egy jó gitár, ragasztott nyak, szép kidolgozás, jó anyagok.
Csak a fene tudja miért nem olyan sikeres.
Miért adod el?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.