Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36) delta9 válasza Fisha (#34) üzenetére


delta9
senior tag

hülye vagyok, először nem esett le...

ami még van: Jim Dunlop Cry Baby, Boss equalizer, természetesen mindíg Ernie Ball 11-es húrok, 1.1-1.4-es Jim Dunlop pengetők.

és ami még tervben van: pick up-ok cseréje Seymour Duncan Alnico Pro II-re.

MOD:
aki kitalálja, hogy ki a kedvenc gitárosom, az kap egy sört. (ezekből már bőven ki lehet szerintem.)

[Szerkesztve]

(#45) Goose-T válasza delta9 (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Én inkább 9-es húrokat rakok a gityóra, lehangolom D-re, és lehet zúzni, füttyögtetni ezerrel, a viszonylag laza húrok miatt könnyen lehet futkározni a húrokon, gyors szólókat lehet nyomni. A kedvenc pengettyűm Jim Dunlop Jazz III, pici, kemény, hegyes. Üveghangokra ideális. Az Ernie Ball király húr, ráadásul nagyon tartós.
Amúgy leginkább én is Slash-re tippeltem, ismervén a zenei múltodat. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#84) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Csatlakozom a tisztelt gitárbarát társasághoz.:)
(Anno zeneiskolában fúvósokkal, meg egy jóadag zeneelmélettel kezdtem...)
Gimnáziumban csináltunk egy nagysikerű ''botrány''zenekart:), akkor került a kezembe gitár; és megszerettem, gyakoroltam, majd jött az egyetem, és gitár eladva...
Mostanában egyre többet gondolok rá, és előbb-utóbb veszek is egyet; de csak valami minőségi nylonhúros akusztikusban gondolkodom, egy kis otthoni klasszikus, spanyolos pengetés okán; mert egyszerűen szeretem a zenét.
Jó gyakorlást Mindenkinek!:)

(#129) alitak


alitak
senior tag

Hát ha minden igaz, akkor szeptembertől nekiesek gitártanulásnak, hogy aztán a HeZso-féle Anyánk-apánk -ban tudjak is tenni valamit, vagyishogy pengetni valamit.. :D

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#140) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na en is szeretnek venni egy elektromos gitart ,lecci ajanljatok valami jot 50E Ft nagysagban + kulon koltenek az aprosagokra (pengeto,tok,esetleg allvany stb.)ha lehetne kep illusztralni ,megkoszonnem

(#174) bebean válasza CWorm (#170) üzenetére


bebean
aktív tag

hat igen el kell dönteni merre akarsz indulni, rock zenet akarsz jatszani vagy mit..
sajnos nem ismerem ezt a kiadvanyt. mikor en kezdtem, akkor csak a ''muszty-dobai gitáriskola'' volt a sláger. könyv+kazetta volt hozza. rajta magyarazatok illés beatles stb. dalokkal. arra jo volt, hogy megtanulj par akkordot. utana mar viszonylag könnyű a dolgod, mert eleg sok dal (pl. nirvana meg ilyenek) akkordokból áll & el lehet vele szorakozni...
szerintem erdemes megvenni ezt a kiadvanyt, ha tanulni akarsz & nem mesz el tanarhoz...

(#172) yossarian - gyűrűsujj begye finoman pl az ''a'' hurhoz er az 5. bund fölött. (nem nyomod le rendesen) & pengetsz. olyan hangja van, mint mikor egy üvegpoharat megütsz...

[Szerkesztve]

...

(#245) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

up, ma vettem meg első gitáromat, és értelmetlen pengetésen kívül semmit se tudok vele.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#246) CWorm válasza aDM|RaL^ (#245) üzenetére


CWorm
aktív tag

akkor tanulhatunk együtt, én egy hónapja vettem gitárt, de még mindig alig tudok ''értelmeseket'' pengetni... :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#269) aDM|RaL^ válasza Dominator (#268) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

én tudom értelmetlenül pengetni a gitárt...

:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#274) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

de, csináljuk azt hogy 3an pengetjük mint állat, és csak kijön valami:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#276) CWorm válasza Dominator (#273) üzenetére


CWorm
aktív tag

A Kispál nekem is a kedvencem! Én a Kicsi csillag meg a Harmatoslábú elejét tudom. Van egy tonna kispáls akkordom és néha megpróbálok mást is eljátszani.

A ''hárman-értelmetlenül-pengetünk'' módszer nekem is nagyon tetszik. :DDD Ki tudja, ebben a mai megasztáros világban még akár be is futhatunk így... mint valami poén-béna zenekar. Végülis szalacsi sándor is híres lett. :)

A nevünkön elkezdek gondolkodni. Tegyétek ti is azt. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#284) Dominator válasza CWorm (#276) üzenetére


Dominator
aktív tag

És milyen legyen a név? Valami komoly, vagy illeszkedjen a ''3 hüly penget'' hangzásvilághoz, esetleg merítsen a PH! néhány debil aláírásából? :)

(#334) Zamery


Zamery
senior tag

Halihó! Semmi érdekes nem történik zenészkörökben? Csak én pengetek egyedül? :D

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#356) mszilard


mszilard
tag

Senki nem ír ide, mindenki penget????

(#410) Bencom válasza Skót (#409) üzenetére


Bencom
senior tag

én meg csak magamtól ''tanulok'' de már egész sok ismert + ismeretlen számot el tudok játszani, meg ha nem kell húrt váltani, szólóban is jó vagyok
most tanulgatok pengetővel játszani, ami nálam azért nem egyszerű, mert balkezes vagyok és jobbkezes a gitárom, és nem lett áthúrozva, és jobb kézzel elég bandzsa vagyok a húrok egyenkénti eltalálásához, de újjal már jól megy...

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#411) Skót válasza Bencom (#410) üzenetére


Skót
aktív tag

én ujjal pengetek
(egyszerűbb egyszerre több húrt pendíteni)
Pengetővel csak 1-1 részletet jó játszani (pl a soad - rulett szólóját) :)

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#421) Panzermeyer válasza Bencom (#410) üzenetére


Panzermeyer
tag

vegyél fel msn-re és mutatok valamit ahonnan jól meg tudod tanulni a pengetés művészetét

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#436) Bencom válasza Panzermeyer (#421) üzenetére


Bencom
senior tag

nem rendelkezem msn-címmel, de mivel balkezesként játszok jobbkezes gitáron, valszeg soha az életben nem fogok tudni rendesen pengetni:DDD

de nem baj... így is élvezem a dolgot...
bár, már tudok valamennyire jobb kézzel írni, úgyhogy bármi megtörténhet...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#459) Panzermeyer válasza Gyick (#453) üzenetére


Panzermeyer
tag

hm ez a gitár gyönyörű, de én keresnék olyat amiben nincs center pickup, a duplák miatt így kevés helyed marad pengetni, nekem csak egy sima stratóm van single pickupokkal de zavar a center :(

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#467) Bencom válasza delta9 (#454) üzenetére


Bencom
senior tag

megy az nekem, semmi gáz, csak mikor vannak ilyen őrült pengetések, az akkordmeneteket, meg mindent le tudok fogni, cvsak nem tudom kipendíteni... főleg pengetővel... újjal még megy is valahogy...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#549) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Én 25 leszek vénülök:D ja basszgitárral még nem próbáltam igaz véresre pengetett ujjal én csak sima szólóra mondtam. Ha testet akartok akkor minimum éger,hárs leyen de legjobb kőris vagy mahagóni,nemcsak az számít miylen kemény hangtanilag léyneges hogy miylen.Éger/hárs az semleges szal hangszedővel lehet variálni. Bocs ha hüylén írok csak 7 korsó sör után írok:D

(#659) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hétvégén elhoztam egy régi akusztikus gitárt, amit haveromadott (mert a saját elektromosomat eladtam) és holnap remélem meg tudom csináltatni, nagyon be vagyok már sózva:D és valószínűleg szeptemberbe megyek zenesuliba gitártanárhoz, lehet sokan leszólják a zenesulit, én nem láttam semmi kivetnivalót benne... 6rugó egy félév, vagyis 2*6 egy év, heti egy óra és párban foglalkoznak az emberrel, sztem ez korrekt.
kívánjatok sok sikert:D
amúgy van egy elméletem, amit szeretnék ha tapasztalt gitárosok megerősítenének, vagy cáfolnának:
szóval ha az ember tökéletesn tudja a Nothing else matters-t a Smell Like Teen Spirit-et az nagyjából minden alap dolgot megtanult a gitáozásról, mert amennyire ismerem ezeket a számokat az alap pengetések és technikák benne vannak. Lehet próbálom leegyszerűsíteni és skatulyába zárni a gitározást de kb ez az elméletem:) Vélemények még lécci mostanában, mert el lesz adva a gépem örökre :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#698) Bencom válasza HavocS (#696) üzenetére


Bencom
senior tag

aha...
multkor láttam a discovery channelen egy műsort (a StarWars hatása a tudományra) és abban volt egy olyan gitár, aminek minden egyes húrját külön lehetett torzítani, és asszem úgy mutatták be, hogy milyen jó ez, hogy a felsőket baromira eltorzították, olyan nagyon vadasan, az alsók meg akkusztikus hangokat adtak, és ahogy pengette, baromi érdekes, és jó hangzást adtak:DD
tudom, hogy nem erre számítanátok egy olyan műsorban, ami azt elemzi, hogy hogyan reagáltak a tudósok a csillagok háborújába, de volt benne minden:))
remélem még majd leadják egy párszor:DD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#718) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Hali mindenki...
Csak szólni akartam, hogy itt vok, nem tűntem el, és nem a gityómat pengetem naphosszat, :) csak nem igazán volt témába vágó mondandóm. Amúgy meg két napig nem volt gép, mert apum újratelepítette a gépet, mert totál vírusos lett ( szegény BoB :( )
Képzeljétek, a haverom felrakott nékem húrokat, aztán a tesóm meg észervette hogy az b húr nem pedig h... no, gondoltam ez szép menet lesz, megkérdeztem a srácot aki felhúrozta a gitárt, és felvilágosított, hogy Amerikában nincs is h húr csak b. Úgyhogy most megnyugodtam:DDD:DD
Ja, amúgy nevet keresek a gitáromnak! Segítsetek!!! Nem jutott eszembe semmi frappáns név....:( Pl a plüsskutyámat Lajosnak hívják, a fát amit az osztályommal ültettünk Benőnek a pókomat---aki nem is az enyém, mármint nem egy madárpók vagy ilyesmi csak összefutottam vele a szobámban és nem volt szivem agyonütni---őt meg Agatha-nak:)
Nem tom honnan jött, amolyan szokás hogy mindennek nevet adok, de szegény gitáromnak még nincs:(
Tippeket várok:)

(#730) Arpika22


Arpika22
csendes tag

Láttom mindenki pengeti a gitárján és nem inkább szúlflájon vótak nagy probléma :)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#794) doc


doc
nagyúr

sziasztok! én most kezdek neki a pengetésnek egy gyönyörű Ibanez PF60-as elektroakusztikuson. az akkordok már egész jól mennek, de van egy rettenetesen kezdő kérdésem: mit csináljak a jobb kezemmel?
tehát ha el akarok játszani egy számot, (pl. tegnap a Bikinitől próbáltam a Közeli helyekent), akkor hogyan pengessem? most annyit tudok csinálni, hogy fentről lefelé végigrántom a pengetőt a húrokon, oszt' kezdem elölről... viszont mikor mást láttam játszani, ő külön is pengette a húrokat, egy tabulatúrából honnan tudom hogy mit kell pengetni, vagy mi kell még ahhoz hogy rájöjjek?
bocsi a nagyon láma kérdésért :B , de még nagyon tompika vagyok a témához :DD

(#795) WEBER válasza doc (#794) üzenetére


WEBER
tag

hát lehet bontott pengetést is csinélni amit nem mindig pengetővel oldanak meg hanem újjal bontják. ezt igy nagyon nehéz leirni

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#797) bebean válasza doc (#794) üzenetére


bebean
aktív tag

hüvelykujj a basszus hurokon vandorol (e, a, d), közben a mutató, közepső, gyürüsujj a g, h, e hurokat pengeti. erdemes minel lassabban kezdeni gyakorolni & a kezet lazan kell tartani. a kézfejed ugy logjon a csuklódon, mint egy rongy.
erdemes alap akkordokkal kezdeni, pl. Am/Dm/G/C valtogatasa. sok sikert.

...

(#809) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Lenne egy óriási kérésem!:)
Valaki küldjön nekem egy olyan Nothing else Matters tabot, ami egy akusztikus gitárra ''van átírva'' vagyis, hogy egy gitáron is jól hangzik, szal értitek:D
nem tudom mikor tájt jutok nethez, inkább lécci emailre: sqx_barto@freemail.hu
előre is köszi :)

Ja és még valami, sok gondom van azzal, hogy nem tudok több húrt egyszerre pengetni, főleg nem fel le irányban, pl egy Tankcsapda számot sem tudnék eljátszani, akinek volt hasonló gondja hogy oldotta meg? bár remélem majd a tanár segít:)


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#838) SQX_Barto válasza ReJim (#835) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én mindig szívom a hangolással és jobban szeretem, ha más teszi ezt meg helyettem, de csak néha a tanár állítgat rajta és kénytelen vagyok én csinálni.
Nem tudom a profibbak hogy csinálják, én úgy csinálom, hogy ismert eljátszott dalok segítségével hangolom be a húrokat.
igazából ha az első húrt behangoltad vagyis a mély E-t, akkor annak az 5. bundnál való lefogása eredményezi az A-t, és ez így megy tovább, viszont a harmadik húrnál (D) a 4. bundnál kell lefogni, hogy a következő húr üres pengetését kapd. Ha eltévesztettem és a 4. húrnál van ez szóljatok;)
Ha sokszor hangolsz, egy idő után belejössz nefélj:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#869) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Konflikt
addikt

Jók a Stagg-ek. Én pl. mindig Stagg pengetőt veszek :DDD

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#939) ronaldo válasza Kobe (#938) üzenetére


ronaldo
őstag

No igen, nem is akarok elektromossal kezdeni. Akusztikus ill. elektro-akusztikus a lehetőség, van négy kiválasztott modell, 2-2 mindkét fajtából, holnap linkelek. www.csermak.hu ahol néztem.

Úgy érzem a gitárfajták témában ki lettem okosítva. De azért haladjunk tovább(olyan kérdések ezek még, amikhez a tényleges tanulásnak nincs köze).

Húrok, pengetők:

milyen húrokkal érdemes sportolni? azt olvastam a nylon a legcélszerűbb. Milyen van még, azoknak mik az előnyei? Hogy vannak ezeknek a húroknak a gitárokkal való kompatíbilitásai?

pengetők: na ebből ezerféle van. itt vagyok igazán elakadva. vagyis nem vagyok elakadva, ha ti mondotok egyet ami nekem jó lesz, oszt kész :) csak igazából ennek is meg szeretné érteni a szisztémáját. eléggé komolyan gondolom ezt a gitározás dolgot :)

Már pici koromban is vonzott a gitár, csak valami miatt mindíg elmaradt. Most már képesnek érzem magam arra hogy nekikezdjek. (Amúgy az utóbbi időben egy Hölgy szerettette meg velem újra a gitárt :B )

(#943) ronaldo válasza Printszkrín (#942) üzenetére


ronaldo
őstag

Azért keveredtem meg elsőre, mert nem az én hsz-em idézted először :) Igen, valószínű elektro gityó lesz a végzetem, ha addig le nem vágják tőből a kezem. Csak ugye elsőre meg kéne tanulni gitározni. Meg aztán egyelőre nincs is 70ezrem gityóra meg 50 erősítőre. Viszont 30-40k egy új de korrekt akusztikusra van. Meg néztem egy olcsó kis Ibanez 10G-t. Itthonra egy 20m2-es szobába tökéletes egymagambam való pengetésre.

(#955) Kobe válasza ronaldo (#948) üzenetére


Kobe
veterán

a legutolsó SX márkájú gitár volt a másik kiszemeltem de miutűn meghallgattam az elektros nélkulit, rájöttem h a szobámba az is sok kihangositás nélkül szal felesleges :)
SX ről ami tapasztalatom van ezalatt a bő hónap alatt : kinézetre nagyon igényes munka, talán a nyak lett kicsit matt, lelakkozhatták volna szebben,de a test a full fekete színben az ezüstös fehér gyöngyházberakásokkal nagyon szép, a skorpió főleg tetszetős :) a hangzást illetően először voltak aggályaim mert kicsit mindig túlrezonált egy két húr, de rájöttem h csak alapos hangolás kell neki....1 óra munka és egy seiko hangoló eredményeképpen most gyönyörűen szól

SX spanyol gyártmány, szegről vgről yamaha leányvállalat tudtommal, ennek ellenére nem feltétlenül latinosabb hangszereket gyárt, pl fémhúros akkusztikus nem illik spanyolhonba :) a nylonhúrosokkal az a gond hogy igazán csak latinosra jó, és legjobb ujjal pengetni vagyis kezdetekkor mndkét kezed be fog durranni, nekem csak az egyiken gyulladtak be az ujjvégek a yakorlástol de msotanra szép vastag bőr lett rajta, pengetővel meg másik kézen leginkább a laza csuklomozdulat okoz nehézséget

a különbség aközött hogy egy elektro-akkusztikust vagy egy sima akkusztikust kötsz erősítőre, elég nagy, mivel az utóbbi lehetetlen, mivel nincs rajta pickup és jack bemenet amivel megvalósíthatnád :)

(#979) Kobe


Kobe
veterán

úgy tűnik ez a topic lesz az őshazám :)
ha egy netes tabban egy pár szám zárójelben van az mi a fakkot jelenthet ? általában van egy kis jelmagyarázat pdafűzva a tab alatt de itt nincs...gondoltam rá hogy esetleg néma hang, vagy oodáig kinyújtja a hangot, vagy másfajta pengetési mód de akkor sem :S
erre gondolok
[link]

(#980) delta9 válasza Kobe (#979) üzenetére


delta9
senior tag

az azt jelenti, hogy nem kipengetett, hanem kitartott hang. hagyományos kottában ezt úgy látod, hogy egy íves vonallal össze van kötve két hang, és a másodikat nem pengeted ki, hanem kizárólag az elsőt pengeted meg és hagyod addig szólni, amíg a második hangjegy szól. pl két negyedhang egymás után összekötve hangzásban ugyanaz, mintha egy félhangot szólaltatnál meg.

(#997) Kobe válasza ronaldo (#994) üzenetére


Kobe
veterán

azzal semmivel nem vagy előrébb, főleg hogy mire onnét beszerzed valamilyen formában, addigra 60 k t ugyis kicsengetsz, ha külföldről rendeled
ha össz europai régiónkénti átlagárakat akarsz nézni akkor [link] itt rákeresel a cuccra és euroban megadja az árát, kisebb eltéréssekkel (amit én kinéztem az 360 euro, vagyis 90, itt Mo n pont 89900 szal elég pontos)
én a magam SX ét cakkumpakk 30 ért vettem, többet nem is szántam volna rá, max egy 5össel....mert én is kiugrónak használom csak, első gitárként, előbb utóbb ugyis süllyesztőbe megy vagy kiszögelem falra :) szóval sztem ennyit elsőre hülyeség kiadni márt csak azért is mert azt sem tudja az ember mennyire tetszik vagy mennyire fog menni neki
hacsak így logikázok : kiadsz most 50-60 at egy akkusztkusra, tetszik a dolog, egy év mulva 80-90 et egy elektromosra, az 150 és az akkusztikust nem fogod olyan nagy összegekért eladni majd, míg pl egy sima középkategóriás akkusztikus tábortüzes hippizenéléshez ideális, én is erre a célra tartogatom majd
a másik meg hogy nem feltétlenül az árakat kell nézni mert ezeknél a cuccoknál nem feltétlenül ár=minőség, vannak kivételek...pl akkusztikusba amikor kerestem, egy csomo számomra ismeretlen márkával találkoztam gyönyörű hanggal, és mikor megvettem a sajátom még mindig be voltam rezelve hogy kicist gagyi márka, de tanárom egyszer hangolta, megdolgozta kicsit és dícsérte rendesen hogy nagyon klassz kis gitár...szóval én csak üzleti érzékre hivatkozva mondom hogy nyugodtan lejjebb adhatod abból az 50-60 ból mert már 30-35 ért is igen fasza cuccot kapsz akár Ibanezt, Fendert

mondjuk én már elvből sem vennék drágább cuccot, túl jól felszerelt kis holmi :) pl én szeretem hogy a magaméval bizonyos dolgokért meg kell külön dolgozni, nem mondja be a pontos időt meg ilyenek, pontos lefogás, pontos pengetés kell mert különben nem az igazi a hangzás, ez mind arra jó hogy a pontosságot növelje ha tanulsz dolgokat...elektromosal épp ez a baj tanulásnál, hogy gyakorlatilag neked csak pengetned kell, a hang manipulálva van, torzítva, és a torzításnál el lehet siklani egy két dolog felett azért...pl kevésbe pontos a lepengetés, de tök ugyanazt hallod mert torzítva van, ilyesmik....akkusztikusnál ilyen nincs, egyszer lepengetted, onnét kezdve bekerül az üregbe, rezonál, és azt adja vissza amit csináltál és olyan pontosan, szépen csengőn ahogy csináltad ...

[Szerkesztve]

(#1001) Kobe


Kobe
veterán

sztem azt kéne egyáltalán eldöntenie min akar kezdeni, egyből elektromos vagy akkusztikust előbb...de az hogy kiadja egy elektomos árát egy akkusztikusért, amit jó ha használ fél évig, mondjuk ki bátran : hülyeség
akkusztikushoz mi kell ? 2 kéz pengető, hangolósíp és egy metronom ...egy akkusztikus gittyó legyen pl 35, hangolo + metronom egyben 7 ropi, plusz 2-3 ezer ftért kap állványt, szal 45 ....de ha megveszi azt a clarity elektro-akkusztikust 65 ért, amin a kihangosítást a büdös életbe nem fogja használni....akkor már ha 60 körül akkor egy Ibanez elektromos, kisebb árkategóriában meg az előző összeállítás, de az elektromos felesleges me úgysem azzal fogja kezdeni hogy punkzene, majd bő másfél év múlva talán

(#1003) ronaldo válasza Kobe (#1001) üzenetére


ronaldo
őstag

Szerintem az SX skorpió gityó lesz. Az 35k (ezt nem is sokallom érte, mert ahoy nézegem külföldön is 35-38 közt van) meg a kombó 18k.

Azt meg akartam kérdezni hogy még miféle kiegészítők kellenek mindenképp.
Pengető az egyértelmű. A metronom az mi? Meg még láttam hogy olyan kiegészítőket lehet venni, hogy gitárkulcs, hangszedő, húrkulcs, húrtekerő, húrvezető, párásító, koptató, slide gyűrű, tüske. Ezek mik? :)

És állvány mihez? ill. milyet ajánlassz?

(#1010) Kobe válasza ronaldo (#1007) üzenetére


Kobe
veterán

ha közvetlenül kötöd rá, akkor lehet probléma de közben te azt elfelejted hogy átvezeted a szgép hangkártyáján ami képes kezelni ezt az impedancia különbséget, vagyis nem egyből a hangfalnak adja le, így nincs probléma
hangoló meg begatterolsz boltba megmondod hogy kezdő gitárosnak való könnyen kezelhető digitális hangoló lehetőleg metronommal egybekötve : erre az eladó azt mondja van, 10 ezer ft, akkor te érzed hogy át akar vágni, mert tudod legalábbis tájékoztattak hogy 8ért is kapsz ilyet, sőt 5 ért csak hangoló nélkül, és igen ha megvan, a gombok pötyögtetésével beállítod szépen rajta a hangot (utánajársz mire érdemes hangolni a gittyót, melyik húrt milyen hangra) és elkezded pengetni a húrt, addig amig a hangoló optimális hangszínt nem jelez, majd szépen ujra elkezded nyomkodni a gombot, addig amig az aktuális húr hangjához nem érsz, elkezded lepengetni a másik húrt, és szépen addig csavargatod a kulcsot amig optimális értéket nem jelez a hangoló, és így tovább mind a hat húrnál...állvány : olyan kell aminek van nyak-gyűrűje, vagyis egy félkör alaku gyűrű ami a nyakánál fogja megámasztani a cuccot, a gitár ugyis beleül a hámba alul, de ha nincs ilyen nyaktartó akkor ha pl véletlenul meglököd picit, könynen kidől a keretből, ennyi

(#1074) delta9 válasza Bero (#1065) üzenetére


delta9
senior tag

mikor elkezdtem gitározni cca 2évig elektromos gitárt csak képen láttam, addig kizárólag akusztikuson játszottam. azt mondják az a jobb, ha az ember akusztikuson kezd gitározni. igazából szerintem nem lehet ezt így pontosan megmondani, mert senki sem kezd el kétszer gitározni tanulni, egyszer akusztikuson és egyszer elektromoson, hogy legyen összehasonlítási alapja. mindenesetre akár így, akár úgy, de elsőre érdemes egy tanulógitárt venni, aminek úgyis a lecserélés lesz a sorsa. persze nem egy 12ezer forintos szeneslapátra gondolok, mert azzal megint csak sajátmagát szívatná az ember, borzalmasan rossz dolgok idegződnek be egy rossz gitár miatt. a lényeg, hogy legyen pontos a nyaka, legyenek pontosak az oktávok, normális hangolókulcsokkal a behangolhatóság végett, ha kézbe veszed ne legyen olyan érzésed, hogy egy erősebb pengetésnél darabokra hullik, beállított nyaknál és bridg-nél ne legyenek a húrok centiméterekre a nyaktól, a hangjának a karakerisztikája meg sztem sokadlagos szempont, mert úgyis le lesz cserélve, ezért nem fontos elektromosnál a floyd rose sem, az első időszakban úgysem a tremoló használatának a megtanulása a cél. 2-3 év elteltével meg már lehet komolyabb hangszerben gondolkozni, ha akarsz tremolót használni akkor floyd rose, ha nem akkor fix húrlábas, hallgass zenéket, hogy milyen sound tetszik, ill. az adott gitáros milyen pickup-okat használ (sosem fogod ugyanazt elérni, mert az összes technikai hátteret és hangszert biztosítani kellene hozzá, és még ott van az egész mögött az ember, mert 100% megegyező technika és hangszer mellett is másképp tud megszólalni az egész, más-más gitárosnál)

(#1100) Kobe válasza golyani (#1098) üzenetére


Kobe
veterán

muszti dobay val az a gáz ahogy hallom hogy csak akkordos reszelés van benne, egyes dolgokat pedig egyszerűbb a pengetési módok és skálák gyakorolgatásával megtanulni, lásd kvintek és dúr skálák....pl én lassan 2 hónapja járok tanárhoz de most tanultam meg az első akkord-sort, eddig végig különböző gyakorlósorokat tanultam tisztán illetve szerzeményekben, gilbert, satriani és egyéb emberkék egyszerűbb sorai amikre jól lehet építeni, illetve kvintek és pengetési módok...

(#1115) golyani


golyani
addikt

kérdésem lenne ha van egy akkord? ami így néz ki azt pengetővel hogy nyomom le?
- -
- -
2 2
2 2
- -
0 3 etc.

az h 3 ujjal megy az oké de pengetővel? :F
egyébként bon jovi: diamond ring.

(#1118) Bero válasza golyani (#1117) üzenetére


Bero
aktív tag

Itt már bajban vagyok, de a tapasztaltak bizos tudják. Én monduk tuti pengetőt hagynám el :)

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1439) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Valaki ajánljon már nekem lécci egy gityóskönyvet, ami aránylag eccerűen elmagyarázza a pengetési módokat, akkordokat és ad némi zeneelméleti alapot...
Köszönöm :R

<< Heimdal >>

(#1486) Spirit válasza Kobe (#1485) üzenetére


Spirit
őstag

Pengetőért le is csapna.Elvből nem használt soha:) Tokot azért nem fogok venni,hogy hazahozzam, az tuti.

(#1572) ronaldo


ronaldo
őstag

Na ittvagyok végre, már rég írtam. Felfelé ível a karrierem, sikerült egy gitáros csajjal összejönnöm, szóval a pénz félre van rakva a gityóra, de még nem kellett elköltenem. Neki tuti van :D Azon bénázok. Meg így legalább helyben van egy tanár-féle is. Aztán gondoltam hátha tud valamelyikőtök yóóóóóól egy netes oldalat, ahol különlegesnek mondható pengetőket lehet nézni/venni vagy varázsolni. Konkrétan valami szépszínűre gondoltam, rajta szivecske, de ha valami különleges nagy kincs lenne(mert mondjuk Jimi Hendrix azzal vakarta a seggét) akkor az is jöhet :) Jövő héten lenne aktuális a dolog, itt kaposváron bár van 2-3 (kettőről tudok, egy meg valahogy van) bolt ahol van hangszer és kellék, de nem vagyok meggyőződve hogy lesz olyan ami nekem kellene :)

Jó gitározást!

(#1573) Kephamos válasza ronaldo (#1572) üzenetére


Kephamos
addikt

Ajándékba kell a csajnak? Mert, ha nem, akkor megnézem a pengetőmön a címet. Az egyémen drakula van, de vagy mindenféle ökörség még.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.