Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AND1


AND1
őstag

Ha kérdésed van, itt kezdd a keresést:

Gitáros-topic ♪♫ Összegyűjtött tapasztalataink
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

A link alatt témakörök szerint csoportosítva találod a topic hozzászólásait.

Jó böngészést!

==============

Eredeti hozzászólás:

Unatkoztam...aztán gondoltam nyitok egy ilyen témát:

Tehát, ide várok minden gitárszerető user-t. Bárki aki tanul, aki már profi, vagy aki csak ennek a hangszer szerelmese...

Március elején kaptam egy elektromos gitárt. Azóta magamtól kezdtem el tanulni + barátok segítenek benne. Ő lenne az:

(nem egy Fender, Ibanez..de jó, mert tömör fa testü, nem rétegelt xir-xar)

Szóval lassan három hónapja nyúzom és nem tudom megunni. Most már nem annyira nehezek lefogni az akordokat meg a kvinteket. Metallica/Deftones/limpbizkit számokat tanulgatok. Már egy jópár szám megy...de egyet se tudok végig játszani :) . Van amelyiknek az elejét (intro) tudom, van amelyiknek csak a refrénjét. De nagyon élvezem. Sebaj...jah de egy, a Welcome Home Sanitarium-ot majdnem :))
Szerdán meg megvettem első pedálomat hozzá. Egy BOSS torzítót...

...na ezzel a Master Of Puppets úgy szol végre ahogy annak kell! Még csak az Sb live-omra van rákötve és az 5.1-es Inspire-en üvöltetem. Majd szerválok hozzá egy gitárkombót.

Na szóval írjon akinek van gitárja (milyen?) és tud játszani, vagy csak érdekli...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Egy régi PH-s.

(#65) delta9 válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


delta9
senior tag

nyilván ezért készült a nevével fémjelzett speciális VOX erősítő. hehe. nem kétséges, hogy az általad említett pc-s megoldás olcsó és hatékony otthoni gyakorlásra, de koncertezni már erősen nem vinném. stúdiót meg nem is említem, mert egy jóérzésű hangmérnök azonnal elhajtana, mint a magzatvizet, az összes tranzisztoros boss pedállal együtt. hozd el hozzám a laptopodat, és megmutatom neked, hogy mi a különbség a modellezett gitárhang és egy csöves erősítővel torzított gitárhang között... hogy brian may kizárólag ezt használná, na azt erősen kétlem, esetleg egy két elemét a gitársound utómunkáin. ha lesz lehetőségem, azért megnézem, hogy mit tud ez a software.

a multikat én sem szeretem, de akinek kísérletezős kedve van annak megéri megvenni, mert sok érdekes dolgot lehet velük csinálni. hogy erősítőt sem vegyünk? ok, megyek megkörnyékezem a James H.-t, meg Steve Vait, meg Paul Gilbertet, meg Slash-t, meg Zakk W.-t, meg... már úgy sincs szükségük a cuccukra, csak egy pc-re, meg egy 250 dolcsis szoftverre, a többit nyugodtan kidobhatják. LOL

(#70) AND1


AND1
őstag

Végigolvasgattam a hozzászólásokat. Kommentek:

Pc tényleg jó, itthonra bőven elég, meg a kezdőknek is. Én komolyabban szeretnék a gitárral foglalkozni, ezért vettem egy torítópedált, de ezt is gépre kötöm. Erősítő külön még fölöslegesnek érzem (+nincs mrá pénzem)

De azok akik már demo lemezt csinálnak, esetleg már a kiadónál is próbálkoznak azért komolyabbb cuccokra van szükség.

Multiefekt: Nem rossz dolog, de sztem szigorúan csak otthonra gyakrlásra. Ha már kisebb koncertet nyom vki akkor otr már jobb az összeépített pedálsor.
Egy torzító,delay és a peaser-el már sokmindent meglehet csinálni.

Egy régi PH-s.

(#74) Terminátor 4. válasza AND1 (#70) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ez nem így megy. A pedálok minősége meg sem közelíti a komoly multieffektekét, meg koncerten nehézkes is a kezelésük. Nincsenek presetlehetőségek, ami elég gáz. Kivéve, ha MIDIvezérlt pedálsorod van, mint mondjuk David Gilmournak, de arra még a magyar ászoknak sincs felesleges többmilliója:)

"Még visszatérek!"

(#79) MacCaine válasza Fisha (#76) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Még egy ötlet: ha be van kapcsolva az effekten valamilyen erősítő/csövesítő/vastagító szimuláció, azt kapcsold ki, esetleg próbáld csak úgy, hogy csak a torzító van bekapcsolva az effekten (vagy valami más, delay vagy ilyesmi, a lányeg, hogy csak 1 effekt legyen bekapcsolva).

A multi témához: sokkal olcsóbb egy multieffektet venni, mint minden analóg pedált megvenni, amit ez a multi tud. Torzításban a legtöbbnek kicsit műanyag hangja van, ezért szerintem a torzítón kívül minden effekt mehet a multiról (delay, flanger, phaser, echo stb...).

Z.
Senki nem keres gitárost zenekarba Budapesten? :(

(#80) AND1


AND1
őstag

Nem akartam ezzel a multifekt vs. pedálokkal flamet generálni...mind1, sztem erősen szubjektiv. Van aki ezt szereti van aki azt. 20 körül már lehet kapni efektet (használt persze), de egy vadi új normális efekt 100 körül mozog. Én inkább használtan veszek 4 pedált ami 1-2 év alatt...mig fejlődöm és megúszom az egészet 40-max50K-ból. De amint említettem gitárosa válogatja...


Deftones - Change ...uh...most ezzel elvagyok nagyon :)

Egy régi PH-s.

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok, nekem egy Hora akusztikusom van, ez volt a legolcsóbb, western, szóval fémhúros, és legalább a nyakát is átérem (szerintem nekem elég rövidek az ujjaim :o)

www.hora.ro Standard M de nem pont úgy néz ki, mint a weboldalon

román a bébi, majd teszek fel képet. Húrokból nekem a Cryogenic széria jön be, bár Earnie Ball meg GHS is volt rajta, sőt, most is GHS van, de a Martin & Co Cryogenic szólt rajta a legszebben. Eddig 0.54-es (E3) volt rajta, de szerintem inkább a vékonyabbakat fogom használni (0.50), kényelmesebb lefogni.

Van egy Jolana cseh csoda elektromos gityó is kölcsön, erről is van kép, meg egy Zoom 606 pedál, elég jól szól, de nekem is gépre van rákötve...

A Kossuth téren a Yamaha szalonban ki lehet próbálni minden gitárt, eszméletlen jól szólnak, és pont a legolcsóbb westerngitár tetszik hangra a legjobban: az F310P

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#124) delta9 válasza 666 (#123) üzenetére


delta9
senior tag

de azokat a szoftvereket nem olyan egyszerű rákötni a hangszerre koncert közben, egy pl. boss pedált meg igen. mert ha koncerten is kell (márpedig kell) akkor máris kell mondjuk egy laptop és úgy már drágább, mint egy tizenegynéhány ezres hangológép. a 3000-es ibanez pedig nem kromatikus vagy igen?

(#289) ReJim válasza d-boy (#288) üzenetére


ReJim
őstag

jah, bocs, akkor a pickup=hangszedő! :) azt hittem arra a taposós izére gondolosz... jah hiszen az meg a pedál vagy mi:)
na mind1! :)

</end.?>

(#290) Memphis válasza ReJim (#289) üzenetére


Memphis
tag

torzitó pedál :)

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#324) delta9 válasza I_Am (#321) üzenetére


delta9
senior tag

az a wah pedálos összhangzatos moll skála az nagyon zsír. érdemes azt a szólót megtanulni, ujjgyakorlatnak sem utolsó.

(#336) Arpika22 válasza Duffy (#335) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Nem gépre kell kötni a gityót, hanem erősítőre :) és oda kellenek effektek akkro már ha effektelsz. nekem mostmár 3torzítóm van+1 WAH-WAH pedálom:B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#357) Bero


Bero
aktív tag

Hali mindenkinek!

Előre is bocs a hülye kérdéseimért, de én is sajnos csak kezdő vagyok (méghozzá nagyon-nagyon kezdő). Engem főleg az érdekelne, hogy nem tud -e esetleg valaki egy olyan progit, amivel tudok torzítani. Most vettem egy nyüvek cseh-szlovák Overdrive pedált (15éves) :) de asszem átb@sztak.
Most néztem ezt az oldalt: Bővebben: link Szerintetek megérné? Már csak azért is gondoltam erre, mert teljesen le vagyok égve, egy fillérem se maradt miután megvettem a gityót+kombót.:(

Várom válaszaitokat :) Előre is kösz! :R

[Szerkesztve]

(#366) AND1


AND1
őstag

Azért megkérdezem hátha:

Vkinek nincs, vagy nem tud vkitől/vhonnal reális áron Delay pedált? (BOSS jó lenne) hm??

Egy régi PH-s.

(#375) Panzermeyer válasza Bero (#373) üzenetére


Panzermeyer
tag

vegyél fel msn-re, ghijklm@freemail.hu

a torzító az nem torzító hanem egy fuzz face pedálnak elnevezett izé
gitarkeszites.gportal.hu oldalon találtam rá, én a torzítást egy kicsit levágtam róla, így egyszerüen csak egy kis tone booster féle módon működik, úgy van beállítva, ha a gitáron a hangerőt fullra veszem, akkor torzít eléggé, de ha leveszem 10-ről mondjuk 7-re, akkor tiszta éles fémes hangot varázsol a szimpla hangból, ami nekem nem nagyon tetszett, de hogy megcsináltam ezt, nagyon jó lett a hang, mostmár egy igazi disortion kellene

amúgy ha komolyabban foglalkozol vele (én is próbálok) akkor www.generalguitargadgets.com a cím, ahol mindent megtalálsz

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#399) AND1 válasza CWorm (#396) üzenetére


AND1
őstag

Sok effekt van belepakolva az ic-be. 20-25 fajta effekt. Torzító, overdirve, delay, chores, flanger, echo, stb...és amelyiken van egy nagyobb pedál azon wah is.
A multik jelenlegi nagykirálya a BOSS GT6

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#418) AND1


AND1
őstag

Nincs valakinek eladó delay, vagy wah pedálja?

Egy régi PH-s.

(#445) AND1


AND1
őstag

Na megvan a 2. efekt pedálom is. Egy BOSS Pitch sifter/delay (PS2) tuti kis jószág. Csodákat lehet vele művelni, sőt mikrofonra rányomtuk próbateremben és azzal is királyul ment...

[kép]

Egy régi PH-s.

(#451) Gyick


Gyick
őstag

egyböl lenne is egy kérdésem!
szeretnék venni egy elektromos gityót de erösitöre már nem marad pénzem max egy pedálra......
szal meg lehet azt oldani hogy a szgépet használnám erösitöként egy 360w-os pc hangszorot pedig hamgszoként.szal valahogy ugy gondolom hogy gitár-pedál-hangkártya-hangfal...
szerintetek igy jó lesz?

(#683) Dominator


Dominator
aktív tag

Hi mindenki!

Úgy néz ki, hogy a kis honlapkészítős akcióm a végéhez ért, lehet, hogy már egy óra múlva is a kezemben foghatom a jól megérdemelt forintjaimat.... mik jó helyre is kerülnek akár már holnap ;] Pedált szándékozok ugyanis venni. De milyet? Mivel nem vagyok túl gyakorlott, sőt, és ugye fellépést sem tervezek egyelőre, elég nekem egy egyszerűbb pedál is, segítsetek választani pls. Olyat keresek, amivel itthon, gyakorlásképpen, de mégis jó miőségben szólnak a rockosabb számok, szóval egy olyan pedál kéne, ami lehetőleg minél szélesebb spektrumban állítható, hogy ne kelljen mégsem 5-6 pedált variálnom :D A jelöltjeim: (mind BOSS :) )

BD-2 BLUES DRIVER
DS-2 DISTORTION
MD-2 TORZÍTÓ
MT-2 METAL ZONE
OD-3 OVERDRIVE
OS-2 OVERDRIVE / DISTORTION

Ja, és még egy apró kérdés: mi a különbség a torzítók és az overdrive-ok között? Előre is köszi a válaszokat :)

(#684) Dominator válasza Dominator (#683) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ja és apró kiegészítés:

találtam ugyanebbenn a boltban digitális pedálokat hasonló árban, mint ezek a BOSS pedálok, elvileg sok-sok efektet tudnak egy pedálba sűrítve, név szerint:

Digitech RP-80 illetve Digitech RP-50

vagy másik gyártótól

Zoom 606II illetve Zoom 505II

Ezekről csak a saját honlapjukon találtam leírást, angol nyelven, ami bevallok, annyira nem értettem, de hátha ezeket ismeri valaki, van neki, használta és tud mondani tanácsot. Köszi.

(#687) HavocS


HavocS
senior tag

[kép]
én ilyet vettem egy hete a www.hangszeraruhaz.hu -ban, 28500-ért. Igaz, hogy digitális, de szerintem kegyetlenül jó hangja van, és lesz reverbed, chorusod, erősítőmodelleid, equalizered, nem pedig csak egy torzítópedálod. Ha rászánnál 25 körül, én mindenképp javaslom ezt. Jár hozzá pedál, meg egy frankó hordtáska is.
A neve: Behringer V-Amp 2

(#688) Dominator válasza HavocS (#687) üzenetére


Dominator
aktív tag

Igazság szerint 20 fölött nem nagyon szánnék rá, épp csak tanulok még gitározni is... lehet hogy jobban járok egy olcsóbb, 15-19 ezres pedállal, és akkor még marad is pénzem nyárra :U Amúgy meghallgattam a demóidat ezzel és nagyon jók :)

(#693) Dominator


Dominator
aktív tag

Most erősen gondolkodóba estem, miután elolvastam egy magyar nyelvű tesztet a Behringer X V-AMP-ről, Bővebben: link nekem nagyon tetszik, de néhány dolgot nem értek még benne:
Szal van a két kis pedál, amivel állítom az effekteket. De ugye cask akkor szól az effekt, ha lenyomom a nagy pedált?
Ill. még egy kérdés, a rendeléssel kapcsolatban: ha én ezt megrendelem 20.000 Ft-ért, akkor ugye csak 20.000 + 1.000 Ft postaköltséget kell fizetnem?
Adnak-e hozzá adaptert? Azt hiszem most hirtelen ennyit akartam kérdezni.

(#696) HavocS


HavocS
senior tag

Dehogy, a pedálok arra jók, hogy váltogathatsz az effektek közül. Tehát pl. beállítasz egy tiszta hangzást egy kis visszhanggal, meg egy kemény torzítást, és pl. a bal pedál a tiszta lesz, a jobb meg a torzított. Ahogy látod, van analóg pedál is (bár ennek a minőségéről nem sok jót írnak, de ilyen árban ez csupán kedves extra), ezzel lehet pl. a hangerőt, vagy a Wah Wah effektet szabályozni.

(#697) HavocS válasza Bencom (#695) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez egy erősítőmodellező és multieffekt-processzor, amint az előbb is írtam, tud pl. ''hápogtatni'' is, de rengeteg mást is.
Adaptert természetesen adnak hozzá, egy plusz gitárkábelt viszont vegyél, ha nincs otthon, mert nem lesz mivel összekötni :)
Postaköltség nem tudom mennyi, én személyesen vettem át.
Hangminőségét tekintve ajánlom ezeket: Bővebben: link Bővebben: link Bővebben: link
egy 30 ezer forintos Samick gitárral (1 humbucker) lettek felvéve. Egy komolyabb gitáron ennél még ezerszer jobban szól, de ez sem piskóta.

Boss pedálokat tekintve, mindenképp a MetalZone éri meg, annak nagyon jó hangzása van, de sokan nem szeretik azt a fajta torzítást.

[Szerkesztve]

(#700) Dominator válasza HavocS (#696) üzenetére


Dominator
aktív tag

De akkor az miért jó? Miért nem lehet úgy, hogy beállítok előre egy effektet, de mondjuk nem folyamatosan van szükségem rá a szám alatt. És amikor odaérek ahhoz a részhez, ahol kell az effekt, lenyomom a nagy pedált és akkr van effekt, aztán amiko megint nem kell, akkor elengedem. Szerintem így lenne logikus, nem pedig úgy, hogy folyamatosan szóljon az effekt. :(

Bár az még jó lehet, ha beállítok egy tök tiszta hangzást az egyikre meg a szükséges torzítást a másikra és váltogatom, de nekem jobban tetszett volna, ha a nagy pedállal megy...

[Szerkesztve]

(#702) HavocS


HavocS
senior tag

na közben én meg szerkesztgettem az előző hozzászólásaim :D
szóval képzeld el a következőt: van egy számod, ami alapvetően akusztikus, de a refrénje torzított. Beállítod a bal pedált tisztára, a jobbat torzítottra, és a tiszta effekttel kezdesz. Játszol, közben sétálgatsz, ha úgy tartja kedved, majd ha a refrénhez érsz, csak rálépsz finoman a jobb pedálra, és sétálhatsz tovább. Aztán ha véget ér a refrén, rálépsz a bal pedálra, és ismét akusztikus lesz. Gondolj bele: tönkremenne szerencsétlen szerkezet, ha egyfolytában taposnál rajta :D

(#704) Dominator válasza HavocS (#702) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ok, értem, végülis ez sem hülyeség, sőt :)
Azt hiszem én most ezenell beruházok egy ilyenbe. Aztán majd küldök demót én is :D

Amúgy a te Behringered is hasonló elven működik, ami a pedálokat illeti?

[Szerkesztve]

(#706) HavocS válasza Dominator (#704) üzenetére


HavocS
senior tag

nem akarok hülyeséget mondani, én működés közben még nem láttam X V-Amp-ot, csak ICQ-s haver küldött át hangmintákat és azok nagyon meggyőzőek voltak, de lehet, hogy nálad is inkább az az elv van mint nálam.
szóval itt úgy megy, hogy van ez az 5 gomb A-tól E-ig. Ezek mindegyikére lehet egy effektet rakni (25 bank van egyébként, a pedállal egy bankon belül lehet váltogatni; a bank egy A-E szakaszt, vagyis 5 effektet jelent, így 125 különböző effektet tárolhatsz el egyidejűleg). A pedállal nálam ugyanúgy váltogatni lehet, de nem magukra a pedálokra rakod az effektet, hanem azokkal váltogatsz, tehát a jobb pedál eggyel jobbra ugrik (pl. ha C-n vagy akkor a D effektre) a bal pedál meg balra (C-ről B-re). Lehet, hogy az X-V Ampon is így van, nézd meg a kézikönyvét, ingyenesen le lehet tölteni innen: Bővebben: link

(#743) Dominator válasza HavocS (#742) üzenetére


Dominator
aktív tag

Oh, köszi :)
Közben én is alkotok az enyémen, és nagyon tetszik, hogy a nagy pedálnak több helyen mégis van olxan hatása, hogy a torzítás mértékét állítja, bár nem a nullától... de azért tetszik :)

(#841) Kephamos válasza ReJim (#840) üzenetére


Kephamos
addikt

Single coil=sima
Humbucker=dupla, legalábbis mi így szoktuk hívni.
Asszem, hogy a dupla nagyobb jelet ad, ami akkor jön nagyon jól, hogyha használsz valamilyen torzítót.
Pl az enyémben 3 szimpla van és a haver pedáljával sokkal halványabban szól, mint az ő Vorsonjával, amiben 2 dupla van, és a dupla kevésbé hajlamos a gerjedésre (állítólag).
---------------------------
Ajánlom neked a Vorson gitárokat. Árukhoz képest nagyon jónak mondják őket a Vorson tulajdonosok.
A másik márka, ami nagyon jó ár/érték arányba az a B.C. Rich.

(#842) ReJim válasza Kephamos (#841) üzenetére


ReJim
őstag

értem, köszönöm a válaszodat. :)

szóval én is egy vorson-t néztem ki. Vorson EDG-46. [link]

az a szép fekete :)

gondolkodtam, az alatta lévőn, de mint mondtad, inkább ne gerjedjen...
egyébként a 2 dupla, meg a 3 sima között mennyi különbség van? hangzásban?

meg a potikkal mit állítok? az egyik a hangerőde mi a másik?

jelenlegi gitáromon (vagyis amit használok, ilyen gitárfélét úgyis letagadék :) ) két hangszedő van (fém burkolat, és fekete lap van a tetején, nincs kilátszó pöcök, csavar) és 4 poti. abból kettő hangerő.

a kapcsolóval meg a hangszedők között tudok kapcsolni, ha jól tudom?

az üveghangal való hangolást esetleg feltudnád vázolni?

meg ha már így belejöttem a kérdezésbe :)
a pedál, effektek végülis mire szolgálnak? azt tudom, hogy van jimihendrixes fuzzy vagy mi, meg van valami boost. de milyen hangokra szokták még használni, úgy általánosságban... vagy ez lehet túl átfogó-hülye kérdés :D

előre is köszönöm a válaszodat.

</end.?>

(#843) Kephamos válasza ReJim (#842) üzenetére


Kephamos
addikt

Ugyebár a három kapcsolóval váltasz a hangszedők között és ha három van, akkor kicsit másabbnak találtam a hangját, mintha csak kettő (középállásnál, ahol mind ''szól'' egyszerre).

Potik: Hangerő, meg hangmagasság. Bár nem biztos, de több mint valószínű. ;)

Mennyi pénzt kívánsz rászánni a gitárra? Csak mert próbáltam ezt az EDG-46-ost és nekemnem igazán jött be. Főleg a nyaka nem. Az volt az érzésem, hogy hungarocellből van, de ez csak az én véleményem. A haverom nyáron vett egy G-1-es Vorsont és meg van vele elégedve, bár szerintem az se az igazi; ahngja nem annyira tetszik, de nem rossz. Lehet, hogy az egy jobb választás lenne. Fontos dolog, hogy nehogy megvedd látatlanban a gitárt. Menj el hangszerboltba és próbáld ki!!! Hasonlítsd össze más gityókkal, hogy hátha találsz olyat, ami jobban áll a kezedben, jobb a hangja, stb., stb... Kérdezz a hangszerboltostól, de vigyázz! Rafinált egy népség. :D .

Pedál: Rálépsz és be vagy ki kapcsol. :DDD. Különböző efekteket lehet vele előcsalni az erősítőből, gitár segítségével. Van rengeteg féle. Ki kell próbálgatni, mert nem tudom leírni, hogy pl. ettől meg ettől ilyen zsáá hangja lesz a gitárnak. :DDD .

Mióta gitározol? Első gitárnak szerintem nagyon jó választás a Vorson.

Remélem, hogy tudtam/tudok segíten, de ne vegyél mindent készpénzenk. Pl.: a hangszedőben nem vagyok teljesen biztos, csak 80%, de majd utánnanézek.

Az üveghangot hamarosan leírom neked.

(#905) ronaldo


ronaldo
őstag

Na én most ide beállítok, és mostantól fogva tépni fogjátok a hajatokat. Szerintem gitározni szeretnék megtanulni. Csak alapvető dolgokat nem vágok, de ugye mindent el kell valahol kezdeni. Vegyük sorra:

Mi a különbség a elektromos, akusztikus meg mittudomén milyen gitárok közt.
Mi az a pedál?
Azok a gitár tabok megvannak, az más kérdés hogy fingom nincs hogyan kell leolvasni :D (ez még talán nem akkora bűn)
Mennyire számít hogy rendes erősítőre kötöd otthon a cuccost, vagy mezei gépre, ami 5.1-et szólaltat meg? (Mert ugye a gitárhoz erősítő nem olcsó. Legalábbis nekem nem :) )
Milyen gitárt érdemes venni? (viszonylag nagy a kézügyességem, tehát hosszabb távra szeretnék vásárolni, nem minden megtanult szám után gitártváltani )
Milyen húrokkal érdemes sportolni?
Mekkora a megfelelő kéz amivel könnyebben le lehet fogni? A túl nagy nem igazán nyerő, vagy igen? Mert nekem jó közepes van.

Ha erre valaki összetetten, és kimerítően válaszol annak el fogok játszani egy szerenádot ha megtanultam gitározni :D

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#907) ronaldo válasza Bero (#906) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor gondolom az az akusztikus gitár amelyik oldalról nézve vastagabb, igaz? A vékony kis csicsásak meg az elektornikus-és basszusgitárok. Ha jól értelmezem persze :)
Na és akkor nekem mi is lenne a jó választás? Mint feltörekvő balfasznak. :D Mondjuk ezzel a kicsi kezeddel megfogtál(na nem szó szerint :D), mert valószínű egyénileg kell kiválasztanom azt a gitárt és nyakat ami nekem zsíros lenne. :)

Amúgy ezt a pedálos dolgot még nem teljesen vágom. Ezzel lehet úgymond ''brutálisabb'' hangzást elérni pár helyen? A tabokon jelölve van mikor kell használni? Ja igen, és ha használni kell, akkor taposni kell? Ergo szó szerint értendő a pedál dolog? Mennyit kóstál egy ilyen kicsike?

Valószínű csak gitárt meg pedált vennék, ha nem kerül három vagyonba. Aztán a pedált akkor használnám ha a csujjogatós stíluson felülkerekedem.

Tényleg: gitármárkák?

(#912) ronaldo válasza Bero (#908) üzenetére


ronaldo
őstag

Izé.... torzító=pedál? (kivéve ugye a beépíthetőt) viszont ha jól sejtem akkor azt nem igen lehet állítgatni ellentétben a jónagy bumszli külső pedállal amin van egy csomó tekerenytű.

Kéne nékem egy új gitár, maximum 30-40ezerért. Van valami nagy gityóbolt neten, ahol ki lehet okosodni mi mennyi, és milyen?

Ja, és nagyon köszönöm a segítsed, pár dolgot tanultam :) Na megyek búékozni, bnőm már ideges :) Búék Neked is, és a többi Ph!-snak!

(#917) Bero válasza ronaldo (#912) üzenetére


Bero
aktív tag

Valahogy így, de azért nem minden pedál torzító. Vannak pédául visszhang pedálok, hangkompreszorok, stb. Valóban nincs sok értelme a beépíthető változatnak, egy jó Boss pedál nagyon szép hangokat tud visszaadni.
Hát gitár vételre nem sokmindent tudok :( Sajna vidéken lakom, és errefelé nincsenek ''rendes'' hangszerboltok.
Viszont több belépőszintű gitárt gyárt a Harley Benton [link], amit egyre gyakrabban dícsérnek.
Viszont 30-40 körül már néha egész jó kis használtakat lehet kifogni, például itt a vaterán: [link]

BUÉK néked is! :)

Szerk.: Majdnem elfelejtettem, de ha basszus vonalba kívánsz továbblépni, akkor lesz nekem is egy eladó darab :)

[Szerkesztve]

(#918) ronaldo válasza Bero (#917) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor lassan kezdem sejteni hogy miért is van az, hogy minden együttesnek(na jó, nem mindnek de a nagyoknak) úgymond ''külön hangzásviláguk'' van, tehát jellegzetes gitárhangok. Feltételezem akkor ez is a pedálok, torzítok meg a többi bizbaz eredménye :)

Az meg egy jó kérdés, hogy milyen irányba lépek tovább, egyelőre belépni szeretnék :D
Ahogy utánanéztem nem igazán van Kaposváron olyan hely ahova járni tudnék gitározni, van néhány csaj meg srác aki gitározik a suliban, de tőlük se kérhetem hogy velem, a hülegyerekkel vegyék át az alapokat, főleg hogy ha jól értelmeztem a hsz-ekből az bizony csúnya zeneelmélet és go a könyvbe. Na akkor hol kezdhetném az alapokat?

[Szerkesztve]

(#920) Bero válasza ronaldo (#918) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen külön hangzásvilágot, és pedálrengeteget alakítanak ki. Meg pesze több milliós gitárefektek, erősítők, előfokok stb. vannak a háttérben.

A tanuás valóban nehéz. Felénk sincs rendes gitároktatás. Szerintem legjobb a magántanár, habár ezt sokan cáfolják is. Autodidakta módom is lehet, de néhéz. Viszont azt írják, hogy elősegíti az egyéni stílus kialakulását. Éppen most olvastam, hogy Carlos Santana is így kezdte, és csak 20 év gitározás tanult elméletet. :) Nade én inkább a zene-elmélet tanulására bíztatlak, mivel így sokkal tisztábban lehet látni.

A gitárhangoló olyan kütyü, amely a beépített mikrofonja, vagy jack bemenete által érzékeli a húrok nagjának frekvenciáját, és a megadott húrfrekvenciához segíti állítani.

(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#932) Kephamos válasza Bero (#924) üzenetére


Kephamos
addikt

A Gitáriskola valóbban nagyon jó könyv, minden kezdőnek ajánlom. Én is azzal kezdtem, még nagyon régen. (Najó annyira nem régen :D )
----------------------
Én mindenképpen javasolnám a gitárkombó vételt, az 5.1 helyett, mert az 5.1 hamar meg fog feküdni, meg a hangja sem jó, vagyishogy lehet, hogy jó, de gitárhoz nem jó! :DDD
----------------------
Ha kezdő vagy, és kevés a pénzed, akkor javaslom, hogy szimpla pedál helyett vásároj multieffekt-pedált. Mondjuk a Zoom 505 II-es nagyon jó, több haveromnak van olyan, és csak ajánlani tudom, amatőr szinten szvsz a legjobb.

(#983) HavocS válasza Kobe (#982) üzenetére


HavocS
senior tag

Annyira terheli, mint bármilyen más zene... szóval ha gitárszólót hallgatsz, az a hangcucc szempontjából ugyanaz, mintha te játszanád. Én gitároztam már a pioneer autóhangszórótól kezdve a panasonic kétkazettás magnón keresztül mindenen, és semminek nem lett baja :) az aktív pickupos gitárokkal érdemes vigyázni mondjuk.
A torzítás meg hát... nem mondom, hogy nem használható, de a pc-s progik elég satnyák egy igazi multieffekthez/analóg pedálhoz képest: vagy kitartja rendesen a hangot, vagy zajos, késik, recseg... mint írtam, én is ezeken éltem egy ideig, de azért a multi megváltás volt :)
Itt van két hangminta, az elsőt a Guitar FX Box nevű progival csináltam, a másodikat pedig a V-AMP2-es multieffektemmel (4x12-es hangfalszimulációval). A különbség azért magáért beszél...
Guitar FX: [link]
V-AMP2: [link]

(#1201) rOwLeY válasza Kephamos (#1200) üzenetére


rOwLeY
őstag

nagyon semmit!humbucker pickup kell helyette!Vagy olyan Noise Supressor pedál!

(#1206) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Kicsit elcsöndesedett a totyik...
Nah azt szeretném kérdezni vki hozzáértőtől h szeretnék effekteket venni és rackes prociban gondolkozom, talán olcsóbban kijön mint a kis pedálok!Egy OS-2-m vár van!
Nah a kérdésem az az lenne h jol szolnak az ilyen rackes effektek illetve pedálra ki lehet vezetni őket mondjuk egy sok kapcsolósra, tehát nem szimpla footswitchre gondolok!
THX!

(#1208) sparc válasza rOwLeY (#1206) üzenetére


sparc
tag

nekem volt rackes effektem
én se csipem a multikat amugy
amerikából küldte egy ismerősom a cuccot
egy rocktron voodu valve csoves előfok +effektproci volt egy 10kapcsolós digitech midipedállal amin volt 1 expression pedál
na ez már frankó cucc volt
32bites dsp effektek + ecc83as cső a torzításhoz
igazából minden hangzást ki lehetett belőle hozni
olyan 90százalékos hitelességgel tudtam utánozni egy petrucci, van halen vagy akár egy bryan may soundot
mondjuk elég drága cucc volt
én olcsóbban szereztem de asszem itthon olyan 300k lehet
szóval ha rackes effektet akarsz nyugodt szivvel tudom ajánlani a rocktron intellifexet
de ebbe csak effektek vannak tehát semmi torzitó
de egy boss gt8at simán kenterbe veri, vagy akármilyen korgot
szóval a rackes cuccok általábban sokkal profibbak mint egy padlóeffekt
viszont ha olyan rackes cuccot akarsz amibe van torzító akkor már mélyebben a péntárcádba kell nyulni
meg ugye a vezérlőpedálként szolgáló midipedál is kerül kb 20-40ezerbe
de csak akkor érdemes ilyen rackes effektet venni ha van egy jobb erősitőd
ha pedig olyan rackes cuccot veszel ami egyben előfok is tehát van benne torzitó meg equalizer akkor érdemes hozzá végfokot venni meg ládát

(#1210) rOwLeY válasza sparc (#1208) üzenetére


rOwLeY
őstag

há nekem már nem annyira...
Van torzítóm!
Nah a leírtak alapján ugy gondolom h inkább maradok a pedáloknál!
Inkább veszek egy chorust meg egy eQ-t ata annyi...!
Tényleg!Igazából Asse tom milyen pedálokat éenne érdemes venni!vki?!

(#1213) sparc válasza rOwLeY (#1210) üzenetére


sparc
tag

hát annyi féle pedál van ....
ha olcsó kell akkor ott a boss
ha drágább akkor fulltone, vagy csoves pedálok vagy pro cat rat
de még rengetegféle van
pl korusból nagyon jók a japán bossok
nekem egy ce 2 van és japán, és sokkal szeb hangja van mitn a mostaniaknak

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.