Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1355) Retropoint


Retropoint
tag

nincs valkinek egy nejlon húros eladó gityója?
unokaöcsémnek kellene tanulgatni..

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1366) Panzermeyer válasza Retropoint (#1365) üzenetére


Panzermeyer
tag

úgy tünik nincs, de egy közönséges hangszerboltban 5000 forintért is kapsz nejlonhúrost gyakorolni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1449) rebel56 válasza Panzermeyer (#1448) üzenetére


rebel56
tag

Az vonzó benne, hogy minden van hozzá (főleg a toknak örülnék). Milyen előnyei/hátrányai vannak a fémhúrnak? Most nejlon húros gitárom van.
Viszont a Hohner az elektroakusztikus! Ahhoz ugyanolyan erősítő kell, mint az elektromoshoz? És HiFi-n megszólal valahogy?

(#1491) rebel56 válasza Spirit (#1479) üzenetére


rebel56
tag

Én is épp ezt kérdeztem korábban, a klasszikus gitár nejlon, a western peddig fémhúros!

(#1725) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
Most már biztosnak tűnik, hogy jövő héten veszek magamnak egy új gitárt. [link]
Ez egy jóféle darab lehet? Amúgy az akusztikus gitárra fel lehet nejlon húrokat is rakni?

(#1726) alitak válasza rebel56 (#1725) üzenetére


alitak
senior tag

Gitárról sajnos nem tok véleményt alkotni.
Egyébként akusztikuson lehet fém és nejlon húr is. Attól függ, mit akarsz rajta játszani. Klasszikus darabokhoz inkább a nejlon húrok jók, míg akkordokhoz, tábortüzes összejövetelhez jobbak a fémhúrok. szvsz

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1823) fokukac válasza Nicky Nygaro (#1822) üzenetére


fokukac
nagyúr

vegyél spanyol gitárt! ;)
olyan 35-40e Ft-ért már lehet újat kapni.
én szeretem a nejlon húrt az akusztukuson.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1827) Kobe válasza fokukac (#1826) üzenetére


Kobe
veterán

nem mindegy hogy a bundnak egy nejlon húr feszül e neki vagy egy fém, a nejlonnál nekem pl jobban le kell szorítanom hogy az az érzésem legyen h fixen fogom le azt a valamit, így egy idő után atom fájnak az ujjbegyeim még edzett ézzel is......a fémnél meg sokkal könnyebben érzem pl h amit csinálok az stabil e, tudom hogy a fémhúrnak tartása van, stabilabb és nem kell anynira lefognom.....szal sztem erre gondol

(#1828) fokukac válasza Kobe (#1827) üzenetére


fokukac
nagyúr

én 12 éve gitározom, de sose volt ilyen problémám.

az meg, hogy jobban fájjon az ujj a nejlon húrtól, mint a fémtől, hát az szintén nonsense... pont hogy a fém, az vágja szét a bőrt. még a bőrkeményedés is levágódot, ha sokáig téptem a húrokat... :D ;) véres ujjbegy rulez.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3180) TAKÍÍ válasza Trub (#3179) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint :) mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)

"ha megnézed a húrlábat láthatod, hogy a húrláb nem 90 fokot zár be a húrokal, a magasabb húrok rövidebbek. Ez az ember tökéletlen hallásával magyarázható."

Na nálam 90fokot zár be :). Asszem vágom mire gondolsz. A jobb gitároknál látom ezt hogy ott az olyan ferde a híd és akkor ebből kifolyólag rövidebb a húr. Akkor ezek szerint eza jobb gitárok jellemzője.Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)

Na apropó balkezesség [link]

Itt egy videó (itt találtam a fórumon) most leírhatnám hogy mi van benne, de valszeg mindenki rájön. :DD . A durva az hogy én is így fogtam elöször a gitárt a kezembe és mivel nem elektromos még fel se tünt és mikor rájöttem hogy szar akkor én is próbáltam így akkordokat lefogni, de túl bonyulult volt,azt föladtam.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
másik problémám hogy a mélyek(a felső 3 húr) amik fémek nagyon mélyek(bár meghalgatva az alaphangokat közelítenek hozzá de én mélynek érzem) és persze a másik 3 meg túl magas.
Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)

Ezenkívül gitárhangolás menete: Van egy gyenge halovány emlékem amikor faterom próbálja behangolni a gitárt.
Ami abból állt hogy volt a hangvilla ami az "A"hagot kiadta és ezt probálta valszeg hallás után beállítani és utána valahogy a többit. Ez nálam esélytelen mivel hallásom ehhez nincs.
A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

(#3181) cucka válasza TAKÍÍ (#3180) üzenetére


cucka
addikt

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Sokan mondják ezt, de szerintem baromság. Azon kell játszani, amelyik jobban tetszik illetve stílusban közelebb áll hozzád illetve ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.

Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?
Könnyebb lenyomni a húrokat, mint mondjuk egy fémhúros akusztikuson, illetve torzítva nem hallatszanak annyira a hibák. (Cserébe pl. torzítva állandóan figyelni kell a húrok tompítására, ez akusztikusnál nem szükséges)

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)
Ilyenek a nylon gitárhúrok - a 3 vastagabb körbe van tekerve fémhuzallal, de belül azokban is nylonhúr van. A fémhúrok tisztán fémből készülnek.

Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?
Valószínűleg nem ezen fog múlni, hogy be tudod-e hangolni. A gitár amúgy is alapvetően hamis hangszer, tökéletesen nem lehet behangolni.

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)
A nyeregnél lehet probléma. Ez az a fej és a nyak közötti műanyag v. fadarab, amire felfekszenek a húrok. Ha balkezesre húrozod, akkor elképelhető, hogy bele kell reszelni a nyeregbe, hogy beférjenek a vastag húrok a vékony húroknak szánt vájatokba.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
Ezt nehéz így megítélni, de amúgy valamennyi erő kell a húrok lenyomásához.

Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)
Az első szerintem az kéne legyen, hogy a 20 éves húrkészletet kidobod és veszel új húrokat. Jobb helyekre elviheted a gitárt és fel is rakják neked, esetleg érdemes lehet elvinni hangszerészhez a gitárt, ahol párezer forintért felhúrozzák/beállítják neked.

A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

A legegyszerűbb egy ilyen program használata vagy esetleg vehetsz egy hangológépet. Be nem hangolt gitárral pedig nem fogsz tudni eljátszani semmit, tehát egyáltalán nem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3351) Trub válasza Zebu (#3350) üzenetére


Trub
tag

Szia!

A hegedűt mennyiért vesztegetitek? :) Régi álmom a húgomat halálba kergetni :DD

Szerintem a 30-40-es sáv a legideálisabb akusztikus gitáron.
Mindenképpen fémhúros, de ha nagyon tetszik a nejlon hangja, akkor természetesen az.

Vmit ajánlani ?! Bemész a boltba, kinézed azokat a lantokat, melyek a megfelelő árkategóriában vannak, megnézni melyik tetszik jobban, majd irány a kassza.
Egetverő különbségek egy kategóriában nem nagyon fordulnak elő. (pengetőket, meg tokot nem elfelejteni)

[ Szerkesztve ]

(#3352) Trub válasza cucka (#3349) üzenetére


Trub
tag

Ámen, de az elektromos mellett mindig ott kell lennie egy akusztikusan. :)

máyköl: Olyan nincs, hogy kinőtted a nejlon gitárt. Akkor vegyél egy drágább nejlon gitárt :N Egy teljesen más hangszer, külön megkell rajta tanulni játszani.

Ha tudtad, hogy nem ez lesz életed hangszere, vehettél volna egyből fémhúrosat. :P

[ Szerkesztve ]

(#3534) theartofdota


theartofdota
tag

Stagg nejlonhúros tanuló klasszikus gitár eladó tokkal szép állapotban a karácsonyra való tekintettel.
mondj be egy összeget és vidd.

(#4376) Daweee válasza Sish (#4375) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem vidd el mindenképpen szakértőhöz, mondja meg, hogy mennyiért csinálja meg, és az alapján döntsd el. Azt nézd meg, hogy a nyak egyenes-e Így (első kép) ha nem túl kacskaringós, nem lehet nagy baj. Amúgy mióta áll húrok nélkül? Az sem tesz jót neki hosszú távon :(
Húrt pedig nejlont rakj rá, amilyen volt rajta (a fém húrok is belül nejlonból vannak) de ezt a hangszerész úgy is tudni fogja.
Egyébként gyönyörű gitár, képzelem milyen hangja lehet :)

(#4380) Daweee válasza Sish (#4378) üzenetére


Daweee
őstag

Hát igen, ez elég görbe, ezzel csinálni kell valamit. Merevítőpálca azért nincs benne, mert nejlonhúros. Azok a húrok nem húzzák annyira a nyakat, ergo nincs rá szükség. Amúgy nem értek hozzá, csak van valami módszer a kiegyenesítésre.

Demonata: nyomd fel gitarshopra.

[ Szerkesztve ]

(#4388) Daweee válasza Sish (#4386) üzenetére


Daweee
őstag

A húrok, ugye a klasszikusnál nejlon, akusztikus (western gitár)-nál fém, a fém húroknak csilingelőbb hangja van, nekem személy szerint jobban bejön, de menj el hangaszerboltba, hallgasd meg őket egymás mellett, vagy éppen keress youtube videókat. További különbség, hogy a klasszikusnak szélesebb a fogólapja, távolabb vannak egymástól a húrok, és tök lapos az egész fogólap. Az akusztikus ilyen szempontból jobban hasonlít az elektromosra, keskeny nyak, enyhén ívelt széltében. Nem tudom mire jó ez amúgy, de feltűnt mikor klasszikus volt a kezemben :D Továbbá az akusztikusban van merevítőpálca, hogy elbírja a húrokat, és külső ismertetőjele, hogy a feje nem lyukacsos legtöbb esetben, nem a belsejében kell rácsavarni a húrokat, hanem a hangolókulcs kiálló végére. kép: Klasszikus, Akusztikus
Egyébként a klasszikus, mint azt a neve is mutatja, elsősorban klasszikus zenére való, míg az akusztikus inkább a könnyűzenei irányzatok hangszere.

(#4411) Psychonaut válasza Daweee (#4410) üzenetére


Psychonaut
addikt

Elvitte a nyári fizetésem, meg a spórolt pénzem a szemét, hát hogy írnék már a pofátlan fajtájáról? ;] :D

50W fullcső (17 kg), ennek megfelelően szól, ha kell bluesos, ha kell hard rockos, eszméletlen. Minél jobban felhúzom, annál jobban kijön a csövek ereje, tényleg nem hittem volna.
Mikor kipróbáltam Nyíregyházán, csodálkoztam, hogy "csak ennyi a torzítás?", aztán kiderült, hogy 1-esen volt a Master, feltoltam 2-esre, máris bömbölt.
Nagy szerencse, hogy kertesházban lakunk, így nincs szomszéd, ha hazajövök nem kell foglalkoznom annyira a hangerővel.

A torzítás nekem kicsit furcsán volt megoldva, ugyanis nincs rajta külön torzított csatorna, sem pedig torzító poti, hanem egy kapcsolóval a Volume gomb (ami ugye alapesetben a hangerőért felelős) lesz a torzító poti, a Master pedig a hangerő-állító. Megszokást igényel, de ha egyszer megszokom, nem lesz gond. Van benne beépített reverb is, ami kifejezetten jó, illetve van Boost funkciója, ami +10dB-t ad hozzá a hangerőhöz, szólózáshoz ideális. Van potija, de jobb lenne a gyári lábkapcsolóval használni, de az sajnos nem tartozék (+6000 Ft, megvagyok nélküle).

A vásárlásról egy kicsit: Nyíregyházán vettem egy sráctól, 90 000 Forint volt, de egy hónapos, doboz, leírás, minden megvan, még a nejlonja is, meg a kis hungarocell védősarkok. Garancia, számla megvan, Hangszerdiszkontba garis (ez jó, mindent ott vettem eddig), még ugye 11 hónapig. Listaára 117 000, akciósan 113 000, szóval 25 000-ret nyertem kb. az üzleten.

Na, röviden ennyi. Ha van még kérdés, igyekszem válaszolni rá.

(#4848) stepe


stepe
csendes tag

Hát igazából amatőr szinten nyomom a fontosabb akordok ismerete bontás kézzel ami a multamat illeti :B .Pengetővel nem nagyon szeretek játszani inkább a rockballadák, lassú témákat szeretem és nem játszottam nejlon húrral csak fémhurral.Volt egy klasszikus gitárom használtan kaptam a mindenem volt de eltört a nyaka ugyanis nem tudtam hogy mi a különbség az akusztikus és klasszikus gitár között és amugy fémhurral volt felszerelve .Sajnos fogalmam sincs milyen gitár lehetett de azonnal azt venném vissza gondolkodás nélkül ugyanis fantasztikus csengése volt erőteljes basszussal csilingelő magas hangokkal egyszóval klassz .Majdnem elsirtam :O :W magam mikor eltört a nyaka.Ja és hallás után meg autodidakta módon fejlesztettem magam.Szünet 4-5 év tehát fel kell kössem a gatyámat mert berozsdáztam :D

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

(#6372) matyi94 válasza Eastman (#6371) üzenetére


matyi94
senior tag

Én beneveznék vagy 4 adagra. Nejlonra, akusztikra meg villanyosra is, nameg ha kéne még ember, szerintem tudnék még hozni pár srácot.

Legyen szép napod!

(#6474) Eastman válasza Szten Márs (#6471) üzenetére


Eastman
őstag

A GITÁR ÚTMUTATÓ ZENÉSZEKNEK című szakkönyvből:

(Szerzők: Dave Hunter, Tony Bacon, Roberto Benedetto, Dave Burrluck, Walter Carter, Doug Chandler, Paul Day, James Stevenson, Kari Bannermann, David Braid, Carl Filipiak, Nestor Garcia, Martin Goulding, Lee Hodgson, Max Milligan, Rikky Rooksby, Michael Wright)

tartalom

Bevezetés 6

Első fejezet
Hangzás és felépítés 8-41
Alapvető tulajdonságok, melyek meghatározzák a világ legnépszerűbb gitárjainak hangzását és játszhatóságát

Klasszikus gitárok 10
A nejlonhúrosok kellemes hangzása

Sík fedlapos akusztikusok 14
A bluegrasstól a rock ritmusokig

Archtop akusztikusok 20
Nagy testű dzsesszgitárok

Akusztikus-elektromos gitárok 24
A big-bandtől a rock and roll születéséig

Tömör testű elektromos gitárok 26
Igazi rock-őserő

Félakusztikus gitárok 34
A bluestól a bopig

Piezonmágneses hibridek 40
A jövő hangszerei

Második fejezet
Gitárerősítők és effektek 42-59
Betekintés a kulisszák mögé – mi határozza meg a hangzást?

Erősítők 44-53

Csöves kombók 44
A nagyszerű hangzás egyszerűsége

Egyedileg átalakított kombók 46
Többcsatornás tűzokádó sárkányok

Fejládák 48
Az aréna rock alapjai

Tranzisztoros erősítők 50
Sokoldalú igáslovak

Modellező erősítők 52
Digitális gitározás

Effektek 54-59

Klasszikus pedálok 54
Kispedálok hangzásai

Rackek és multieffektek 58
Sokoldalú eszközök

Harmadik fejezet
A gitár karbantartása 60-115
Útmutató a gitár tisztításához, beállításához, javításához, és apróbb megváltoztatásához

Húrozás és hangolás 62
Első lépések a jó hangzás felé

A nyak és a húr nyomás beállítása 70
A nyakgörbület ellenőrzése és beállítása, felső nyereg magassága, az „action”, húrmagasság, tremoló beállítása, intonáció és még sok minden más

Az elektronika 91
Forrasztási technikák, hangszedők cseréje, bekötési modifikációk és még sok minden más

Szakembert igénylő beállítások 106
Kis ismertető azokról a munkákról, amelyeket jobb, ha szakemberre bízunk

Tisztítás és polírozás 110
Hogyan őrizzük meg hangszerünket a lehető legjobb állapotban, hogy mindig a legjobb teljesítményt nyújtsa

Védelem és szállítás 114
A megfelelő tok kiválasztása, valamint a helyes tárolás és szállítás

Negyedik fejezet
Stílusok 116-295
Ismerjük meg a tíz legnépszerűbb gitárstílust, melyek új zenei inspirációt nyújthatnak, vagy akár elvezethetnek eddig teljesen ismeretlen területekre is

Akusztikus technikák 122
Az alapakkordoktól a haladó ujjpengetésig és alternatív hangolásokig

A pop-rock stílus 140
Átfogó ismertető a kemény ritmusoktól a szólózás elsajátításáig

Bluestechnikák 178
Bluesritmus, groove-ok, riffek és ritmusok és sok minden más, ami ahhoz kell, hogy a szólózást elsajátítsuk

Country-gitározás 204
A „twang” hangzás rejtelmei

Játsszunk rock and rollt 220
Vad szólók és boogie ritmusok

Metáltechnikák 228
Pengetés, legátó, sweeping and tapping technikák hard rock szólógitárosoknak

A gitár a latin zenében 254
A mambóritmusoktól az afro-kubai dallamokig

Afrikai stílusok 260
Pálmabor groove-ok és highlife dallamok

Klasszikus gitározás 266
A hivatalos technikák bemutatása, mellyel stílustól függetlenül színesíthetjük játékunkat

A gitár és a dzsessz 282
Akkordfűzés, bebop futamok és improvizációs eszköztár

Kislexikon 298
Részletes, átfogó, illusztrációkkal tarkított ismertető, mely segítséget nyújt a szakkifejezések elsajátításában

Név- és tárgymutató 310

Mértékegységek átváltása 316

Bibliográfia 317

Köszönetnyilvánítás 318

Fotó: Pénzes László

--> [ÁRAK] <--

--> [vatera] <--

[ Módosította: Pompi ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7331) Inv1sus válasza attailor (#7330) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én egy nagyon olcsó nejlon húros noname gitárral kezdtem és kicsit sajnálom hogy eladtam. Nagyon szerettem. 15k volt akkoriban (tokkal, pánttal, húrokkal, miegymással.)

Ha nem is minőségit kapsz, nem nagyon járhatsz rosszul. Max akkor ha széttörik, esetleg elválik a ragasztás. Az én noname gitáromnál ilyen nem volt szerencsére.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9021) BluEyes válasza tzsolesz (#9020) üzenetére


BluEyes
őstag

Igazából nekem tetszik
Ennyi :)

Ehhez csak a nejlon húr jó. A nyakban nincs pálca, ami a húrok húzóerejét kompenzálná. A fém húrokat sokkal nagyobb erővel kell feszíteni, mint a nejlont, ezért azt a nyak már nem bírná el, és meggörbülne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11984) sajtee


sajtee
senior tag

Segítenétek?

Lacinak elméletileg egy Schecter Western Acoustic van a kezében. Ez ugye fémhúros. Viszont ez a dal és amit az elején "improvizál" nagyon lágyan szól, mint egy klasszikus gitár, nejlonhúrral. Talán nejlonhúrt használ, esetleg valami effekt?

A videó

(#14803) BluEyes válasza madmike (#14794) üzenetére


BluEyes
őstag

úgy érzem nylonost fogok venni, a lágyabb hangzás közelebb áll hozzám

[link]

Őrületes gitározás, nagy tisztelet érte Birta Mikinek!
De amiért linkeltem, az a remek megfejtés, fémhúros gitár nejlon húrokkal. Igazi klasszikus gitárt csak akkor vegyél, ha klasszikus darabokat akarsz tanulgatni. Tábortűz-stílushoz a videon látható felállás sokkal értelmesebb választás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17984) izomhod


izomhod
senior tag

na most én is kérdezek:

nejlonhúros gitárt használtan 25 alatt miféléket érdemes megnézni?

(#18701) Eastman


Eastman
őstag

Közismert az a "tévhit", hogy akusztikus gitáron kell kezdeni a tanulást. Az okát nem tudom, talán legtöbben azt gondoljuk; azért mert olcsó. Tény, hogy felemelő és borzongató érzés odacsapni egy villanygitárnak és nyúzni a tremolót, hogy hasadjon ketté a levegő előttünk és szolidan remegjenek az ablaktáblák. A jelenlegi bérleményben ezt nem tehetem meg. Strat a tokjában és előkerült a régi jó nejlonos akusztikus. És láss csodát; 6ározottan fejlődök. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19394) BluEyes válasza MATEO6600 (#19387) üzenetére


BluEyes
őstag

MATEO6600
Én teljesen meg vagyok elégedve a hangfal minőségével

Ennyi ;)
Hát ja, a méret meg az aljzat elhelyezkedése néha problémás. Esetleg gitárkábel, egyik végére lengőaljzat?

A lapát meg kafa metál, köszönjük a képeket!

Chesterfield

Bizony jó hangszer, és nem is drága.
Egyébként nem ördögtül való a fémhúros gitárra nejlont tenni, a western-gitár vékony nyaka és nagy doboza, a klasszikus nejlon-hanggal, nagyon jó! Már néhányszor linkeltem ide Birta profeszor videoját, veszett jó zenélés nejlonhúrokon: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19397) krisztian7


krisztian7
tag

Megszületett a döntés és a vásárlás is :) Sigma DM-ST lett. Hangban ez tetszett a legjobban, és árban is a kettő között van amiket néztem (60ezer). Hangban nekem nem tűnt fel szinte semmi különbség a kicsit nagyobb testvér DM-1ST-vel szemben és annyit semmiféleképp nem szántam volna rá (70ezer), természetesen vájtfül biztos felfedezi a különbséget. Kezdésnek ez bőven elég lesz. Szerintem aki teheti adjon neki egy esélyt, hátha neki is megtetszik.
Ha tényleg érdekes lehet a múlt akkor, egy régebbi használt asszem hora típusú nejlonhúros gitárral kezdtem el a dolgot kb 17-18 évesként(7-8éve), mivel nem értettem hozzá, ezért nem sikerült a legjobb minőségűt megvenni, nyaka is rossz, bundok is kopottak voltak így nem volt túl nagy öröm játszani vele, állandóan rezgett, meg nehéz volt lefogni rendesen. Egyik tanult haverom tanított néha, meg magamtól néha, de a kezdeti nehézségek miatt végül kb 2 hónapig próbálkoztam.
Most meg főleg önképző szakkör lesz, de azért szerintem megint összejövünk majd haverokkal tanulgatni, úgy mindig nagyobb az ösztönző erő :D

[ Szerkesztve ]

(#19468) BluEyes válasza Chesterfield (#19458) üzenetére


BluEyes
őstag

A torzítók végén van egy Aco.sim nevezetű, a nevéből ítélve ez egy akusztik szimulátor. Mondjuk nejlonhúrt nem hiszem hogy tud, de egy western fémhúrosra valószínűleg hasonlítani fog. Pici zengető mehet rá. Amp és cabinet szimuláció meg lehet nem is kell, próbálgasd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19803) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Kezdőként szeretném a segítségetek kérni. Alig két napja kezdtem egy akusztikus nejlonhúros gitáron pengetgetni. Ezidáig addig jutottam hogy meló után játszogattam vele és a "kis kece lánya" népdalt le tudom játszani. Jókat hallottam a Muszty gitársulis könyvéről,de nagyon sok reklám érkezik youtubon is letölthető programokról,amik egyszerűbb formában tanítanak meg az alapokra. Mik ezekről a véleményetek? pl www.guitarbots.com Köszi

XBOX ID: GoTReX #4839

(#19820) GoTReX válasza kemotox (#19818) üzenetére


GoTReX
őstag

Mindenesetre szerintem kezdésnek egy jobb minőségű használt gitár nekem bőven megfelelő.:) És ez már nem nejlon hanem fémhúros lesz persze. :DDD

XBOX ID: GoTReX #4839

(#19822) Eastman válasza GoTReX (#19820) üzenetére


Eastman
őstag

A nejlon húrozás ténye nem minősíti, hanem kategorizálja a gitárokat.

Akarsz látni félmilliós nejlonost?
Oda, ahol azt olvasod, hogy „Érdeklődjön üzletünkben”, képzelj, egy jóó nagy számot! :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19914) Eastman válasza SunMount3r (#19913) üzenetére


Eastman
őstag

Tegnap találkoztam először kifejezetten crossover klasszikus gitárral. De úgy látom, hogy most "divat" lett. Persze a zene is változik, összemosódnak a stílusok.

Nekem kifejezetten bejön a nejlonos. Akár bluesra is. Szeretem a lágyabb hangokat, megvagyok az éles magas nélkül. Inkább "dörmögjön" a gitár.

Viszont jó hír, hogy láttam Budapesten már 200 körül zsír új usa Les Paul alapmodelleket. Akinek már 100 összejött gitárra, gyűjtsön még pár hónapig, mert Gibson LP nélkül nem szabad meghalni! ...aztán meg később mehet bele valami fasza humbucker szett és egy életre hangszer lesz. Gyönyörűek.

Nem pc az, hogy cserélni kell mindig. ;) Inkább boldogan együtt élni vele...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20859) oba


oba
addikt

Üdv!

Tanácsra lenne szükségem. Újra gitárt szeretnék venni magamnak. Korábban volt egy alsó kategóriás olcsó elektromos gitárom, kb. fél évig, majd motiváció miatt megszabadultam tőle. Kicsit később egy akusztikus Fender CD 60 -asom, amivel az volt a bajom, hogy magas volt a húrtávolság a húrok és a nyak között... de igazából ez is csak egy kifogás, motiváció hiány, szintén eladás lett a vége. Három a magyar igazság, újra neki futnék, most már tényleg... :D 50ezer Ft -ig keresnék én gitárt, lehetőleg újat, de a használt is szóba jöhet. A lényeg, hogy a nyak ne legyen túl vastag (nincsenek túl hosszú ujjaim) és "könnyű" legyen a hangokat lefogni, kényelmes legyen rajta játszani, értem ezalatt hogy a húr és nyak közötti távolság ideális legyen :) (tudom, kinek mi az ideális :) ) Típuson még nem gondolkodtam... nejlon húros hangszerem eddig még csak egy ukulele volt, amit igazából szerettem is, szóval lehet a klasszikus gitár is szóba jöhet. A szűkös keret miatt a különböző elektromos gitárok gondolom kiesnek. Mindenféle tanácsot, tippet, ajánlást márkára, típusra, fajtára szívesen fogadok :) Köszönöm!

(#20866) Eastman válasza oba (#20863) üzenetére


Eastman
őstag

Budapesti vagy?

Ide mindenképpen menj el: [link] és ide: [link] Ne ijedj meg az áraktól, fognak segíteni. :) Több belépő modelljük is van. Nekem is kicsi a kezem és a nejlonoson kápót használok a 2. fekvésben (bundnál). Addig csak görcsöltem vele, pedig gyerekkorom óta vannak gitárjaim. Ahogy a kezemre igazítottuk, elkezdődhetett a felszabadult gitározás.

Sok sikert, bátran kérdezz!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21109) Eastman válasza Plazmacucci (#21107) üzenetére


Eastman
őstag

Stage cucc. Nincs belelátásom. Egyre inkább mozdulok a nejlonos akusztikus felé.

Villanygitárhoz én is a kis Rolandot használom.

Ma legyen láda nap! ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21226) Eastman válasza tzsolesz (#21223) üzenetére


Eastman
őstag

Téves.

A klasszikus (mint zenei műfaj), nejlonhúros (mint jellemző) gitár is akusztikus. Hiszen az üreges testben visszaverődik a húrok által megrezgetett levegő. Ebből ered a hallható hang, az akusztika elvén.

...és valóban, ilyen a fémhúros, szintén "doboztestű" ún. "western" gitár is. Mindkettő akusztikus. Mindkettőnél fontos tényező a test faanyaga, annak tulajdonsága, hiszen ez a "doboz" lesz a hangerősítő.

A népszerű, közismert elektromos gitár leggyakrabban tömör fa testű, ahol nem a testben képződik a hang, hanem pick-up-ok mágneseinek és réztekercseinek segítségével az elektromágneses indukció elvén. Lényegében itt a test anyaga szinte mindegy.

A legegyszerűbben; amelyiken kör alakú hanglyukat látsz a húrok alatt és megkopogtatva a testet, mély, öblös, "doboz" hangot hallasz, az a gitár nagy eséllyel akusztikus gitár. Függetlenül a húrok anyagától. ;)

Ez persze ennél összetettebb, nagyon leegyszerűsítettem. Köszönöm, ha kiegészítitek, lektoráljátok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21227) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Elmúltak már ezek a Jolanás-Musimás idők - hála az égnek -, ha nejlon helyett fém húros hangzásra vágyik valaki, nagyon olcsón tud ilyen gitárt venni akár újonnan is, teljesen felesleges emiatt kockáztatni, hogy tönkremenjen a nejlon húros gitár.

A klasszikus gitár is akusztikus nyilván, de mégis úgy van elterjedve, hogy a klasszikus = nejlon húr, akusztikus = fém húr. Valóban nem teljesen helyes ez így, de legalább kevésbé keverik össze őket.

(#21434) Moleman válasza kemotox (#21432) üzenetére


Moleman
addikt

Én 25 wattos Frontmanen játszottam sokáig, nem lett baja tőle, jól is szólt. De harmad hangerő se kellett, csak egy nejlonhúros akusztik alá kellett dünnyögnöm. Szükségmegoldásnak tökéletes volt.

(#21701) Skrilla válasza dynamicrossh (#21700) üzenetére


Skrilla
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ. Amennyire nézegettem a nyílt akkordos játékkal kéne kezdenem, nem baj, hogy nem akusztikus gitáron kezdek tanulni? Legtöbb helyen a nejlonhúrosat írták. Amennyiben ezen kezdek játszani, kéne egy erősítő is mellé. Olyasmit szeretnék, ami nem túl drága és viszonylag sokféle stílusban megállja a helyét, hogy legyen módom kísérletezgetni. Egy ilyet megéri venni hozzá?: Fender Mustang I V2 20W Kb. 50e körül szánnék rá maximum, nem tudom ez sok vagy kevés, mert ahogy látom használtan 5e-től egészen milliós nagyságrendig lehet venni felszerelést.

(#21705) Moleman válasza Skrilla (#21701) üzenetére


Moleman
addikt

Én "előírásszerűen" nejlonhúroson kezdtem, fél év múlva sikítva szabadultam meg tőle, sose szerettem. Fémhúros akusztikkal folytattam, most már pozitívumként élem meg, hogy megedzette az ujjaim. Elektromoson még könnyebb tanulni, talán még kényelmesebb a nyaka, vékonyabbak a húrok. A Les Paul üresen, erősítő nélkül is szépen szól (legalábbis az enyém nagyon tud zengeni), kezdeti akkordozáshoz nem tartom feltétlenül szükségesnek a hangosítást.
Ha olcsón akarod megúszni az erősítőmodellezést, effektezést, kipróbálhatod számítógépen is (külső hangkártyával, vagy valami régi jobb Creative Audigy PCI kártya is hibátlan lehet a feladatra, fillérekből).

(#21698) AKs
Köszi, akkor nem erőltetem, jó nekem a mostani hangszedő is. :)
Én Shure SRH440-nel használom egyedül, ha pedig ketten játszunk, vagy egy ős-Genius 5.1-gyel, vagy a Frontman 25R aux bemenetére dugva (meglepően jól elbír egyszerre két Amplitube párhuzamos futtatásával is, bár ez lehet, hogy csak az i5-ös laptop érdeme).

(#21706) somogyib válasza Skrilla (#21701) üzenetére


somogyib
őstag

Nejlonhúros klasszikus gitáron kezdeni azért jobb mert annak szélesebb a fogólapja, így ha azon megtanultad az alapokat, akkor elektromoson már sokkal könnyebb lesz bármit eljátszani. A nejlonhúr persze puhább a fémhúrnál, de ha most kezdesz húros hangszeren játszani, akkor az ujjaid így is, úgy is fájni fognak kb. két hétig :)

Egyébként nekem is hasonló Epiphone Les Paul-om volt anno.

(#22017) Moleman válasza ataman (#22014) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem sem lehet western gitárra nejlonhúrt tenni. Én is láttam már golyós végű sodort nejlonhúrokat, de a felső 3 húrból nem lesz olyan. Másrészt sokkal vastagabbak, át kéne alakítani hozzá a felső nyerget, így utána már nem tartaná rendesen az acélt. És valószínűleg a húrmagasság is túl alacsony lenne neki, ha valahogy mégis felmenne.
Gyárilag valószínűleg 12-essel van szerelve, azt az én ujjam se szereti, 14 év után sem, én 11-52-essel tanultam. Érzékenyebb ujjúaknak én inkább 9-42-es elektromos húrokat javasolnék, nem lesz túl nagy hangja, de legalább kényelmes. Ismerek olyat, akit az is bánt, de ott már lehet, hogy inkább az akaraterővel van a gond. :))

(#22027) brickm válasza Saccco (#22026) üzenetére


brickm
őstag

Mindig is fémhúrokon játszottam, sose fájt.
Pedig vagy 8éves korom óta nyögöm a szakipart.
A hegedűn sincs nejlonhúr...de kislányok is űzik-hajtják. :)

(#22029) Moleman válasza cucka (#22028) üzenetére


Moleman
addikt

Én nejlonon kezdtem, mert az volt olcsó, aztán fél évvel később beszerztem egy normális gitárt. A túl széles nyak és a nagy húrmagasság miatt nekem azon sokkal nehezebb volt játszani, nejlonhúr ide vagy oda.

Ha kihagyás után sokat játszom akusztikuson, főleg ha csak valaki a kezembe nyom egyet (általában gyári 12-esekkel, de volt már 13-as is), a mai napig rojtosra szakadnak az ujjbegyeim, de már 8-10 éve egyáltalán nem fáj, bármennyire is látványos. A basszusgitár más tészta, azt 6 év alatt még nem tudtam megszokni, ritkán játszom.

(#22391) Moleman válasza Eastman (#22390) üzenetére


Moleman
addikt

2. Egyetértek.
Első gondolatom az volt, hogy ennyiért még nekem is kell, pedig nem rajongok a nejlonért, anno boldogan szabadultam meg az első 1986-os Kremonámtól. Most, 10+ évvel később már néha bánom, elférne benne az a 9 ezer ft, hogy meglegyen "a kezdet".

(#22813) Eastman válasza haxiboy (#22812) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy nylon húros klasszikus (és egyben akusztikus) gitár. Az új húrkészletben 3 db fémbevonatú és 3 db damilnak tűnő különböző vastagságú „nejlon” húr található. Csak ilyet tegyél rá / tesz rá a hangszerész.

Nem gáz. Hol ferde a nyak? Arról készíthetnél egy képet. ...de jobb ha még 5-10-et lősz a gitárról minden irányból. Hátulja, szélei, élei, illesztései. Elsőre 5k + a húr ára szerintem...

Szerk:

Ezt a részt is fotózd körbe légyszíves:

Ahol a gitár fedlapja (top) találkozik a húrlábbal avagy híddal. Lényeges, hogy ott milyen a ragasztás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22821) BluEyes válasza haxiboy (#22817) üzenetére


BluEyes
őstag

Amit látok, az alapján megér egy próbát. Így képről nem tűnik ez használhatatlanul görbe nyaknak. Kell bele farag(tat)ni egy neki való nyerget, aztán vékony nejlon húrkészlet mehet rá. A híd magasságával lehet a húrnyomáson finomítani, szintén nem művészet, smirgli, türelem, meg YouTube ;) kell hozzá.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.