Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#65) delta9 válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


delta9
senior tag

nyilván ezért készült a nevével fémjelzett speciális VOX erősítő. hehe. nem kétséges, hogy az általad említett pc-s megoldás olcsó és hatékony otthoni gyakorlásra, de koncertezni már erősen nem vinném. stúdiót meg nem is említem, mert egy jóérzésű hangmérnök azonnal elhajtana, mint a magzatvizet, az összes tranzisztoros boss pedállal együtt. hozd el hozzám a laptopodat, és megmutatom neked, hogy mi a különbség a modellezett gitárhang és egy csöves erősítővel torzított gitárhang között... hogy brian may kizárólag ezt használná, na azt erősen kétlem, esetleg egy két elemét a gitársound utómunkáin. ha lesz lehetőségem, azért megnézem, hogy mit tud ez a software.

a multikat én sem szeretem, de akinek kísérletezős kedve van annak megéri megvenni, mert sok érdekes dolgot lehet velük csinálni. hogy erősítőt sem vegyünk? ok, megyek megkörnyékezem a James H.-t, meg Steve Vait, meg Paul Gilbertet, meg Slash-t, meg Zakk W.-t, meg... már úgy sincs szükségük a cuccukra, csak egy pc-re, meg egy 250 dolcsis szoftverre, a többit nyugodtan kidobhatják. LOL

(#66) _Gudella válasza delta9 (#65) üzenetére


_Gudella
senior tag

Szerintem nincs semmi baj a jobb multikkal, csak eggyütt kell használni egy csöves előfokkal, hogy a torzítást az csinálja, vagy kombinálni a soundokat.

Én mostanában akarok venni egy multit

Ha valaki tud jó áron Boss GT-6 -ot ne hallagassa el!! :)

(#67) delta9 válasza _Gudella (#66) üzenetére


delta9
senior tag

egy ismerősöm kb. egy hete mondta, hogy van vmi eladó alig használt multija. nem emlékszem pontosan, hogy milyen, de nem a gt-6-os. ha érdekel, megtudakolom pontosan, hogy milyen márka, típus (mintha korg-ra emlékeznék, de lehet, hogy tévedek).

(#70) AND1


AND1
őstag

Végigolvasgattam a hozzászólásokat. Kommentek:

Pc tényleg jó, itthonra bőven elég, meg a kezdőknek is. Én komolyabban szeretnék a gitárral foglalkozni, ezért vettem egy torítópedált, de ezt is gépre kötöm. Erősítő külön még fölöslegesnek érzem (+nincs mrá pénzem)

De azok akik már demo lemezt csinálnak, esetleg már a kiadónál is próbálkoznak azért komolyabbb cuccokra van szükség.

Multiefekt: Nem rossz dolog, de sztem szigorúan csak otthonra gyakrlásra. Ha már kisebb koncertet nyom vki akkor otr már jobb az összeépített pedálsor.
Egy torzító,delay és a peaser-el már sokmindent meglehet csinálni.

Egy régi PH-s.

(#74) Terminátor 4. válasza AND1 (#70) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ez nem így megy. A pedálok minősége meg sem közelíti a komoly multieffektekét, meg koncerten nehézkes is a kezelésük. Nincsenek presetlehetőségek, ami elég gáz. Kivéve, ha MIDIvezérlt pedálsorod van, mint mondjuk David Gilmournak, de arra még a magyar ászoknak sincs felesleges többmilliója:)

"Még visszatérek!"

(#79) MacCaine válasza Fisha (#76) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Még egy ötlet: ha be van kapcsolva az effekten valamilyen erősítő/csövesítő/vastagító szimuláció, azt kapcsold ki, esetleg próbáld csak úgy, hogy csak a torzító van bekapcsolva az effekten (vagy valami más, delay vagy ilyesmi, a lányeg, hogy csak 1 effekt legyen bekapcsolva).

A multi témához: sokkal olcsóbb egy multieffektet venni, mint minden analóg pedált megvenni, amit ez a multi tud. Torzításban a legtöbbnek kicsit műanyag hangja van, ezért szerintem a torzítón kívül minden effekt mehet a multiról (delay, flanger, phaser, echo stb...).

Z.
Senki nem keres gitárost zenekarba Budapesten? :(

(#80) AND1


AND1
őstag

Nem akartam ezzel a multifekt vs. pedálokkal flamet generálni...mind1, sztem erősen szubjektiv. Van aki ezt szereti van aki azt. 20 körül már lehet kapni efektet (használt persze), de egy vadi új normális efekt 100 körül mozog. Én inkább használtan veszek 4 pedált ami 1-2 év alatt...mig fejlődöm és megúszom az egészet 40-max50K-ból. De amint említettem gitárosa válogatja...


Deftones - Change ...uh...most ezzel elvagyok nagyon :)

Egy régi PH-s.

(#151) M@trixfan válasza Goose-T (#137) üzenetére


M@trixfan
addikt

1. IK Multimedia: Amplitube, illetve Amplitube Live! : különálló effektként is
2. Native Instruments: Guitar Rig : különálló effektként is
3. Steinberg: Warp
4. Nomad Factory: Rock Amp LEgends
5. Dsound Stomp'n FX
6 Alien Connections: Revalver

Mailben elküldtem a saját KX DSP behuzalozásomat ami az általad említett jelenség nélkül működik. Engem is idegesített, de orvosoltam. Bemenet a 0/1, kimenet a 4/5. Az AC97 opciónál meg kiválaszthatod, hogy Line-in vagy az erősített mikrofonbenetet használja.

Azt viszont nem tudom, hogy a Cubase-hez milyen routolás kell. Ezért előbbb mentsd el a meglévőt.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive

(#280) ReJim válasza Duffy (#278) üzenetére


ReJim
őstag

és a szilikon kábel el tud úgy törni, hogy érintkezzen, összeérjen a kér ér???
mert mérem multiméterrel és zárlatos... :O

</end.?>

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#355) tankman


tankman
csendes tag

Én is gitározom, és ha valakinek komolyabb erősitő kell, de nincs pénze egy 300e Ft-os Marshall fejre meg ládára akkor tudom javasolni a Line6 Spider II-t. Én is ezt használom egy Ibanez Rx-es gitárral. Nem csak erősitő hanem egyben Multieffekt is. Nagyon sokmindent ki lehet hozni belőle, és csak 125ezer Ft ujjonnan.
[kép]

Bővebben: link

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#389) CWorm


CWorm
aktív tag

Hi!
Rég írtam már ide. :) Kérdeznék is rögtön. Valaki el tudná magyarázni egy analfabétának (nekem), hogy mi az a csöves, meg félcsöves erősítő, meg mi az a fej, meg multi, meg kombó, meg ilyenek? Thx. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#395) tankman válasza CWorm (#389) üzenetére


tankman
csendes tag

Van a csöves és van a tranyós azaz a tranzisztoros erősítő. 2 fajtájuk van. Az egyik amikor egybe van épitve az erősitő rész a hangszóróval, ez a kombó. Amikor külön van az erősitő és a hangszóró akkor beszélünk fejről és ládáról.
A multi=multieffekt.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#399) AND1 válasza CWorm (#396) üzenetére


AND1
őstag

Sok effekt van belepakolva az ic-be. 20-25 fajta effekt. Torzító, overdirve, delay, chores, flanger, echo, stb...és amelyiken van egy nagyobb pedál azon wah is.
A multik jelenlegi nagykirálya a BOSS GT6

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#555) HavocS


HavocS
senior tag

Hehe, micsoda társaság alakult ki itt :D Én pont egy hónapja töltöttem a 18-at, és most (egy óra múlva) megyek majd érettségizni (szóbeli) :Y
de elvileg ma jön meg a multieffektem is, szóval ettől függetlenül jó kedvem van :D

(#697) HavocS válasza Bencom (#695) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez egy erősítőmodellező és multieffekt-processzor, amint az előbb is írtam, tud pl. ''hápogtatni'' is, de rengeteg mást is.
Adaptert természetesen adnak hozzá, egy plusz gitárkábelt viszont vegyél, ha nincs otthon, mert nem lesz mivel összekötni :)
Postaköltség nem tudom mennyi, én személyesen vettem át.
Hangminőségét tekintve ajánlom ezeket: Bővebben: link Bővebben: link Bővebben: link
egy 30 ezer forintos Samick gitárral (1 humbucker) lettek felvéve. Egy komolyabb gitáron ennél még ezerszer jobban szól, de ez sem piskóta.

Boss pedálokat tekintve, mindenképp a MetalZone éri meg, annak nagyon jó hangzása van, de sokan nem szeretik azt a fajta torzítást.

[Szerkesztve]

(#932) Kephamos válasza Bero (#924) üzenetére


Kephamos
addikt

A Gitáriskola valóbban nagyon jó könyv, minden kezdőnek ajánlom. Én is azzal kezdtem, még nagyon régen. (Najó annyira nem régen :D )
----------------------
Én mindenképpen javasolnám a gitárkombó vételt, az 5.1 helyett, mert az 5.1 hamar meg fog feküdni, meg a hangja sem jó, vagyishogy lehet, hogy jó, de gitárhoz nem jó! :DDD
----------------------
Ha kezdő vagy, és kevés a pénzed, akkor javaslom, hogy szimpla pedál helyett vásároj multieffekt-pedált. Mondjuk a Zoom 505 II-es nagyon jó, több haveromnak van olyan, és csak ajánlani tudom, amatőr szinten szvsz a legjobb.

(#962) HavocS válasza ronaldo (#935) üzenetére


HavocS
senior tag

Hm. Először is el kell döntened, hogy mennyire akarsz belemélyedni a dolgokba. Ha nem érdekel az akkordozás, csak zúzni akarsz gyorsan (és erre a punk a legjobb, nincsenek bonyolult technikák, van egy kvint azt' csókolom), akkor lehet, hogy jobban jársz egy olcsó elektromos gitár + kombóval. Lehet, hogy később azt mondod, hogy érdekelnek az akkordok, meg a tiszta hangzások is, de ha tényleg a punkot szereted, akkor veszel egy olcsó Vorson gitárt, egy 10-20W-os kombót (ibz10-et ne, nekem is az van, és nem nagyon jött be a torzítása, a behringer multim ezerszer jobban tolja), meg ha belefér még akkor egy torzítópedált (de ha viszonylag jó torzítású kombót választasz, az se fog kelleni). Egy Vorson EDG-45 30k, mellé 18-ért egy Behringer GM-108 kombót, és mehet a zúzda :) Olcsó, gyakorolni jó, aztán majd úgyis fejlesztesz. Meg azt se szabad elfelejteni, hogy ezzel is lehet tisztán játszani kierősítve, viszont az akusztikussal nem fogsz torzítottat játszani :)
Az árak a www.hangszeraruhaz.hu -ról vannak amúgy.
Ja és fontos: ne vegyél meg akármit, előre olvass utána, erre a legjobb hely a www.harmony-central.com.

És a végére akkor én is kérdezek valamit: egy humbucker pickupnál (direkt metalra) mi a jobb, ha alacsonyan, vagy magasan van? Eléggé megoszlanak a vélemények...

(#983) HavocS válasza Kobe (#982) üzenetére


HavocS
senior tag

Annyira terheli, mint bármilyen más zene... szóval ha gitárszólót hallgatsz, az a hangcucc szempontjából ugyanaz, mintha te játszanád. Én gitároztam már a pioneer autóhangszórótól kezdve a panasonic kétkazettás magnón keresztül mindenen, és semminek nem lett baja :) az aktív pickupos gitárokkal érdemes vigyázni mondjuk.
A torzítás meg hát... nem mondom, hogy nem használható, de a pc-s progik elég satnyák egy igazi multieffekthez/analóg pedálhoz képest: vagy kitartja rendesen a hangot, vagy zajos, késik, recseg... mint írtam, én is ezeken éltem egy ideig, de azért a multi megváltás volt :)
Itt van két hangminta, az elsőt a Guitar FX Box nevű progival csináltam, a másodikat pedig a V-AMP2-es multieffektemmel (4x12-es hangfalszimulációval). A különbség azért magáért beszél...
Guitar FX: [link]
V-AMP2: [link]

(#984) Kobe válasza HavocS (#983) üzenetére


Kobe
veterán

hja mondjuk egy multieffekt + gép jobb megoldás és pénztárcabarátibb mint egyből valami 80-90 ezres kombót venni

(#986) Kobe válasza HavocS (#985) üzenetére


Kobe
veterán

hát, én is szeretek költséghatékony lenni, nem azért mert, hanem mert ...na ezt jól megaszontam :) én olyan szinten akarom meghúzni a határt hogy mivel szeretném hosszú időre magaménak tudni a holmit, tehát ne kelljen hetente húrt cserélni, pickupokat, ezért gyűjtök egy ibanezre, mert az márka....de sajna emellé nem fér bele egyszerre még ugyanannyiért egy peavey bandit pl, de egy 25-30 ezres multira összetom szedni a lóvét és akkor azt mondom hogy egy évig vagy ameddig nem lesz lóvém ki tudom használni géppel
habááár, ha ez az 5.1 is negyed hangerőn már szarrá tépi a fejem akkor nem tom hogy egy kombó hogy illene a szobámba :D panel sux :S

(#987) HavocS


HavocS
senior tag

ja, én is ibanezt fogok venni, ha lesz pénzem... de az nagyon nem most lesz :O haver most vett egy 5 húros ibanez basszgitárt... hát beszarás milyen hangja van! :Y Viszont ha nincs kombód, mindenképp érdemes olyan multit venni ami tud erősítőmodellezést, a Behringer V-AMP2 is ilyen, hasonló képességei vannak, mint a Line6 POD-nak, viszont ezt 28 ezer jó magyar pénzért megkapod... és ha egy samickből ilyen hangot szed ki, akkor vajon milyen lehet egy Ibanezzel... a Zoom effektekkel is az a baj, hogy az tényleg csak torzít meg effektez, és annak csak akkor van értelme, ha valami jobb kombód is van mellé (mondjuk nekem egy 10W-os Ibanez kombóm van, de így is érdemes az erősítőmodellezést bekapcsolni, mert elég hangyafing :()

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1019) Niquis válasza HavocS (#1016) üzenetére


Niquis
aktív tag

A Cube 15-tel vigyázni kell, mert abból kihagyták az effektes részt, pontosabban igen fapados lett. A Cube 30 és a Micro-Cube (2W-os gyakorló) azonos ilyen szempontból, ezért kerül a 2W-os kábé annyiba, mint a 15W-os. Ha már van mellé egy külön multieffekted, akkor nem kérdés, egyébként viszont...
A Behringerről meg már több negatív véleményt is hallottam, igaz, elsősorban a GM108-ról. Önmagában a németség még nem garancia a precizitásra. A DiMavery cég is német, mégis: egy típusú basszusgitáruknak szar az elektronikája, és még ráz is néha, állítólag.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1021) HavocS válasza Niquis (#1019) üzenetére


HavocS
senior tag

Jogos észrevétel, abban valóban nincs effekt. Behringerből is vannak szar cuccok (X V-AMP multit kerülni kell mint a leprát, viszont a 8 ezerrel drágább V-AMP 2 teljesen jó), ezeket meg kell próbálni kiszűrni, na meg olvasgatni kell a Harmony-centralt mielőtt vennél vmit :)

(#1128) legjobbna


legjobbna
újonc

Na helló nekem is tanács kéne!
Milyen effektet ajánlotok?
Multit, vagy sok kis analógot, a torzító meg legyen a marshall fejemé? dsl 100
Gitár: epiphone les paul

(#1130) HavocS


HavocS
senior tag

Hát mondjuk ha azt megmondod, hogy milyen árkategóriában, könnyebb lenne...
Torzítónak jól lesz a Marshall fej, multikból meg döntsd el hogy a kisvasutat szereted, vagy az egybemultit. Ha a kisvasutat preferálod, készülj fel arra, hogy nem fogsz tudni könnyen váltogatni, ha mondjuk le akarod venni a torzítást, és ugyanakkor chorust akarsz hozzáadni, meg delayt azt képtelen vagy egyszerre megcsinálni, tehát koncertre alkalmatlan, de nekem otthonra se kéne. Érdemes a Boss GT széria környékén nézelődni, egy használt GT-3-ast már 50 ezer körül megkapsz, de egy GT-8 újonnan 125 ezerért.

(#1135) legjobbna


legjobbna
újonc

Hali!

Eladnám a következőket:

Marshall valvestate 102r kombó felcsöves 2 hangszóró 3 csat. rugós zengető stb. 129e Ft
Korg ax1000g multifx 55eFt
Epiphone gitár fekete, satu, floyd rose, puha tokkal 59e Ft
Mind jó allapotú kérésre még infó kép tapasztalatokat stb. küldök!

Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu

(#1207) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1206) üzenetére


Panzermeyer
tag

én nem nagyon csipem a multikat a gyér hangzásviláguk miatt
egy blues driverem már van, most veszek egy chorust, egyelőre itt meg is állok
főleg mert holnap du hozom el a voxot :D

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1208) sparc válasza rOwLeY (#1206) üzenetére


sparc
tag

nekem volt rackes effektem
én se csipem a multikat amugy
amerikából küldte egy ismerősom a cuccot
egy rocktron voodu valve csoves előfok +effektproci volt egy 10kapcsolós digitech midipedállal amin volt 1 expression pedál
na ez már frankó cucc volt
32bites dsp effektek + ecc83as cső a torzításhoz
igazából minden hangzást ki lehetett belőle hozni
olyan 90százalékos hitelességgel tudtam utánozni egy petrucci, van halen vagy akár egy bryan may soundot
mondjuk elég drága cucc volt
én olcsóbban szereztem de asszem itthon olyan 300k lehet
szóval ha rackes effektet akarsz nyugodt szivvel tudom ajánlani a rocktron intellifexet
de ebbe csak effektek vannak tehát semmi torzitó
de egy boss gt8at simán kenterbe veri, vagy akármilyen korgot
szóval a rackes cuccok általábban sokkal profibbak mint egy padlóeffekt
viszont ha olyan rackes cuccot akarsz amibe van torzító akkor már mélyebben a péntárcádba kell nyulni
meg ugye a vezérlőpedálként szolgáló midipedál is kerül kb 20-40ezerbe
de csak akkor érdemes ilyen rackes effektet venni ha van egy jobb erősitőd
ha pedig olyan rackes cuccot veszel ami egyben előfok is tehát van benne torzitó meg equalizer akkor érdemes hozzá végfokot venni meg ládát

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

(#1215) sparc válasza delta9 (#1214) üzenetére


sparc
tag

nekem is volt hibrid marshallom
sztem jó
és jó benne a torzito a cso miatt
és a tobbi cuccod is elég jól van osszeválogatva
legtobben azért vesznek multit sztem mert van benne rengeteg minden de még a felét se használják
amugyis a legtobb multiban rengeteg felesleges effekt van
én is a nyers gitárhang hiva vagyok inkább
inkább egy jó gitár mint egy multi:)

(#1226) sparc


sparc
tag

sztem nincs zaj
ha minőségi tápok és kábelek vannak a rendszerben nem lehet baj
és télleg az analog kispedálok a legjobbak:)
halál a multira :DD

(#1266) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Ujabb alternatívák!
-VOX Valvetronix AD50VT
-VOX VR30
-Laney TF200
-TRIBUTE 112es láda+ egy Powerstate PG-100 fej
-Crate GTX212
-Crate GT212
a gtx és a gt között annyi a különbség h a GTX-ben multieffekt van ezt jelzi az X!nem?!

(#1308) Kephamos válasza sparc (#1307) üzenetére


Kephamos
addikt

Én annak idején a Guitar Fxbox-szal próblkoztam elég profi kis multieffekt processzor szimuláció.

(#1558) Gordiann válasza aDM|RaL^ (#1557) üzenetére


Gordiann
őstag

8k-et szeretnék érte kapni. Bolti garancia megvan hozzá.(-3 hónap amig nálam volt)
Dobozában, új állapot, csak kipróbálgatttam párszor.

Most egy jobbfajta multieffektel játszogatok. Ezért vált feleslegessé.

Szóval 8k. :)

(#1560) Gordiann válasza Panzermeyer (#1559) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon tetszik a hangja. De vettem egy Digitech RP-7 csöves multieffekt pedált.
Ez egy elég régi széria, nagyon jó hangja van, sok beállítási lehetőséggel. Most ezzel szórakozgatok. Meg pénz is kellene, szóval muszá. :U

(#1598) sza.sa


sza.sa
tag

Hali!

Nemsokára vennék egy multieffektet.... A jelöltek:
Korg AX1500G (ha még lehet szerezni)
Korg AX3000G ha jó áron megkapom

vagy gyűjtsek még és vegyek egy Boss GT-8-at? Mondjuk ez ''örök'' életre lenne... :)Tud annyival többet, mint amennyivel drágább?

Sza.sa

[Szerkesztve]

sza.sa

(#1599) Panzermeyer válasza sza.sa (#1598) üzenetére


Panzermeyer
tag

hát ha te 120 ezret adsz egy multiért akkor vagy nagyon gazdag vagy, vagy pró vagy és nap mint nap fellépsz...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1635) M@trixfan válasza birno (#1627) üzenetére


M@trixfan
addikt

Guitar rig folytatásnak is nagyon jó lehet, csak legtöbben beleesnek abba a hibába, hogy az otthoni hi-fi alapján ítélik meg. Még silányabb tud lenni ha gitárerősítőre küldik ki nem megfelelően fölépített láncban. Egyébként sokan csak azért nem szeretik a multikat sem mert alap dolgokkal nincsenek tisztában és faszán bekötik az erősítő legelejére, tehát a teljes szimulációs láncot az erősítő előfoka elé, brrrrr... Egy pár stúdiómonitor hangfal úgysem árt ha kavarsz otthon. Nem kell rögtön Genelec, de az FRFR jelleg nagyon fontos: Full Range Flat Response

Olcsó usb input gitárhoz: M-audio Jamlab. 18000 Ft és effekt program is jár hozzá.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive

(#1674) Bero


Bero
aktív tag

Tyű, derég jártam erre. :)
Szerintem az ultimate guitar a legjobb taboldal, amit már linkelt Lurtzz, tényleg mident megtalálni itt.
Amúgy msot vettem egy Zoom505II multit, olcsó, kicsi, meg low-end, de nagyon szép, és jó hangzások vannak benne.

(#1676) zolomon17


zolomon17
senior tag

Hello!

Hallgatott már valaki itt Edguyt? Valami döbbent jók! Ők csinálták az Avantasia című metál operát is, az is bitang, de az új albumuk, a Rocket Ride mindent visz! Igazi, jó power metal, Bruce Dickinson utánérzéssel :)

Egyébként 2 éve nyomom a gitározást, van egy 23 bundos, 3 single coil pick-up Fender Stratocasterem, vintage tremolo, hozzá Zoom 500 multieffekt. Egy fémhúros, akusztikus westren-gitárral kezdtem, de azt hamar ''kinőttem'', mivel csak a torzítóval szép az élet :DDD

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1687) Bero válasza Kephamos (#1675) üzenetére


Bero
aktív tag

Mondjuk én cseréltem, de mostanság már új példányokhoz 13k környékén hozzá lehet jutni, viszont nagyon megéri, egy pedál árából egy elég jó hangzású kis multi.
Én meg vagyok elégedve a Zoom 505II-vel. (Használjon ön is 505-öt! Mert megérdemli! :DDD )

(#1695) Bero válasza rOwLeY (#1693) üzenetére


Bero
aktív tag

Szép, és jó, de 13k forintból van egy komplett effekt, mégha a hangszínek egyformák is. Sajnos nincs többszázezrem pedálsort építeni, sőt nagyobb multira sem. Hasonló árkategóriában csak a digitech rp50 van, amit orrba szájba szidnak.
Mellesleg hallgattam 505-öt, és 505II-őt. Nagyon nagy a változás.

(#1711) Nyűnyüke válasza Kobe (#1710) üzenetére


Nyűnyüke
csendes tag

És ez sajnos így is marad, zajos lesz. Inkább vegyél vmi olcsó pedált, vagy kis multit, és tízszer jobb hangásod lesz.

Életünk hosszát nem a lélezetvételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok amikor eláll a lélegzetünk.

(#1717) Bero válasza Kobe (#1712) üzenetére


Bero
aktív tag

Amit én eddig tapasztaltam, az az, hogy nagyon jó (drága) hangkaridnak kell lennie ahhoz hogy zajmentes lesgyen. Bár így is csak nagyjából zajmentes, ugyanis egy pedál, vagy multi még így is csendesebb. Nem éri meg befekteni emiatt hangariba, ugyanis a hangzás nem túl jó, sőtt...

(#1720) delta9 válasza rOwLeY (#1718) üzenetére


delta9
senior tag

Eladó Boss DS- 1 distortion (régi, viszont japán) - 10e; Carl Martin Hot Drive n Boost MK2 overdrive + booster (új állapot) - 20e; MXR EVH 90 phaser (szinte vadonat új) - 20e; Boss FV- 50L sztereó hangerőpedál - 10e; Roland EV- 5 expression pedál (Boss multieffekthez is) - 10e;
Hely: Budapest Feladás: 2006-06-28
Feladó: farkasjt@freemail.hu Lejárat: 2006-07-22



www.apronet.hu

(#2003) HavocS


HavocS
senior tag

Alapzaj, na igen. Megvettem a zoom g7.1ut multit, meg a jackson ps-4 gitáromat, és zúgott, ha nem fogtam a húrokat. Érdekes, a régi gagyi samickem, meg boss mt2 együtt nem zúgott. na, egy hétre rá le lehettek földelve a lakásban a konnektorok, azóta a jackson sem zúg. Szóval az bizony csúnyán földelési hiányosság lesz.

Más: RG370 felejtős, az edgeIII vicc. Sőt, Ha tényleg használni akarod a floyd tremolot, akkor 200 ezer alatt ne is nagyon keress gitárt. Az olcsó floyd rosszabb, mintha nem is lenne. 80-100k körül vagy kifogsz egy régi használt Jackson-t (én 100-ért vettem az enyémet, jó öreg, de a húrláb elég masszív), vagy veszel egy fix hidas gitárt. Annak legalább hangkitartása lesz.
Én most a wilkinson tremoloval szemezek, satus kulcsokkal finom lehet...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.