Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1239) sza.sa válasza rOwLeY (#1233) üzenetére


sza.sa
tag

Tényleg mit jelent gitárnál hogy laminált? 2 réteg fa van? pl. specialnál éger és juhar?

Még esetleg az Epiphone LP 100 még beleférne, csak ezt meg nem találtam neten sehol itthon.. :( ez már nem laminált... legalább is a weblapjuk szerint...

sza.sa

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

(#3096) Ragnar_ válasza cucka (#3091) üzenetére


Ragnar_
addikt

Amit írtam nem teljesen igaz, :) a LP is teljesen tömör , csak a test vastagabb , mint általában a lapgitároké, és van még egy faragott juhar réteg a mahagóni rétegen általában a legtöbb modelnél. De a hangszín az igaz , teltebben szól egy LP pl. egy SG - hez képest. Te milyen gyártmányt láttál vagy próbáltál ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#3606) cucka válasza Eastman (#3605) üzenetére


cucka
addikt

Hát ez bonyolultabb azért. A faanyagoknál a gyárak nagy disznóságokat tudnak elkövetni. Például több fából összeragasztott gitárokra vékony, egy darabos top-ot ragasztanak, hogy úgy nézzen ki, mint ha az egész egy darab fából lenne. (Ilyen a Stratocaster is).
A másik "disznóság" a juhar top-okkal szokott lenni. Ugye a kellően nagy darab szép mintájú juhar fadarabok nagyon ritkák, ezért ha ilyet látsz egy gitáron, akkor a következő 3 eset lehet:
- az egész top egy nagy és vastag juhardarabból van kifaragva. Mondjuk a 600ezres PRS-eken ilyen a top.
- A top gyenge minőségű juharból van, erre ráragasztanak egy fél milliméteres szép mintájú juhar lemezt. (angolul maple veneer néven fut ez a megoldás). Így egy PRS tetejéhez használt fadarab elég egy raklapnyi gitárhoz.
- A top mintája csak egy fénykép, köze nincs a fa mintájához. (ez a photoflame, a Fender találta ki).
Amúgy illúziórombolónak fog tűnni, de a Fender nem igazán gyárt olyan gitárt, aminek a teste egy darab fából állna.

[ Szerkesztve ]

(#3608) cucka válasza Eastman (#3607) üzenetére


cucka
addikt

Eltelik 10-20 év és hidd el, szívesen választasz majd nőből '90 utánit :D .
Na de komolyan, szerintem ezek a trükközések nem jelentik azt, hogy ne dolgoznának lelkiismeretesen, egyszerűen arról van szó, hogy valamennyire értelmes szinten kell tartani a gitárok árát. A lényeges kérdés amúgy is az, hogy mennyire kényelmes az adott gitár és hogy milyen a hangja. Ha egy gitár jó, akkor teljesen lényegtelen, hogy hány darab fát ragasztottak össze az elkészítésénél.
A kamu vagy félig kamu juhar top-okat pedig fogd úgy fel, hogy dekorációs céllal rakják a gitárra. Ugyanaz, mint ha valamilyen extra festéssel árulnák, ott sem a festéktől lesz jó a gitár, pusztán csak kellemesebb a szemnek. Igazából egy gyönyörű mintájú vastag juhar topot rárakni egy gitárra színtiszta pazarlás.

Mondjuk hozzá kell tenni, hogy nekem nagyon tetszenek a hightech cuccok, egyáltalán nem gondolom úgy, hogy le kéne ragadni az 50-es éveknél a gitárkészítésnél. Persze, anyagilag nagyon erősen korlátozva vagyok ilyen téren, de ha megtehetném, sokkal inkább vennék egy Parker gitárt, mint egy ugyanannyira drága Gibsont.

(#3611) cucka válasza Eastman (#3609) üzenetére


cucka
addikt

Elektromos gitárnál a hangot leginkább a hangszedő határozza meg. Persze, a faanyag fajtája és minősége is lényeges, ezt nem tagadtam. Csak annyi, hogy sokszor a faanyag választása sem a hangzásról szól, hanem a parasztvakításról. Például megnézem azt, aki megmondja hangra, hogy egy elektromos gitár topja egy darab csíkos juharból van, vagy pedig sima juhar + csíkos juhar dekorációt ragasztottak össze? Vagy hogy meghallja-e valaki, hogy egy gitárra milyen lakkot kentek? Ezek olyan eltérések, amit műszerrel lehet látni, de valódi helyzetben nem hinném, hogy bármit is számítanak.
Ami még érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudhatod meg, hogy egy gitár milyen minőségű fából készült? Egyedi készítésű gitárnál nyilván tudod, nagyon drága gitárnál feltételezed, hogy jó minőségű, na de egy közepes árfekvésű gitárnál vajon hogyan lehet ezt kideríteni?

(#4018) Daweee


Daweee
őstag

Hú gyerekek, ma jött meg barátom új Fendere :C Ilyen, Hendrix@Woodstock/Malmsteen színben (vajszínű test + juhar fogólap) hát valami nagyon durva hangja van, a régi Squire-e meg az én Johnson-om nem érdemli meg a gitár jelzőt ezek után :D Fényévekkel teltebb a hangja, főleg a mélyek, és erre már nem díszből raknak 3 pickupot, tényleg teljesen más a karaktere mind az 5 állásban. Csodálatos, igazi Fender-hang. A kidolgozás gyönyörű, jóval több anyag van benne, meg a nyaka is vastagabb mint az előbb említett tűzifáknak, valami isteni az a gitár. Most már nem érdekel semmi, holnap rendelem meg a Vintage-t :C

(#5059) Szten Márs válasza Daweee (#5057) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elixir abszolút etalon akusztikus gitároknál is :K Vagy vehetsz D'Addario EXP-t, szintén bevonatos, mint az Ernie Ball, és igen jó. A komolyabb nevű gyártók is ezzel a kettővel szerelik a gitárjaikat, én spec. D'Addario EXP-t használok egy ideje.

Hmmm... 50 ezerből tömör fedlapos cutawayes nehéz ügy... töröm a fejem, de nem nagyon tudok olyat, ami ennek megfelelne. Ráadásul a cutaway igencsak gyakran együtt jár az elektronikával, és sokszor csak CE (cutaway electronic) verzióban lehet kapni a gitárt, elektronika nélküli kivágásosat meg nem.
Kettőt tudok így fejből, ami kijön a keretből, két Ashton modellt, a D-40 SCEQ-t és a D-55 SCEQ-t. Ez utóbbinál, bár itt a bolt honlapján nincs feltüntetve, a tető a szokásos sitka-lucfenyő helyett engelmann fenyőből van, a különbségekről nemrég írtam, leginkább a vastagabb hang említendő. Az engelmann fenyő kb. félúton van a cédrus és a sitka fenyő között ilyen téren.
Ha kicsit továbbereszted a pénztárcát 50-nél, akkor viszont már tudok egy Cortot is ajánlani, ami ráadásul juhar oldal és hátlappal rendelkezik, plusz sitka fedlappal, szerény véleményem szerint ez az egyik legjobb létező párosítás. Na meg nem is dreadnought forma, szóval kicsit ki is tűnik a tömegből. Na meg csak-csak Cort. Cortról eddig kétféle véleményt hallottam: jót és nagyon jót. Ashtonról meg... mikor milyet.
Ja igen, a Cort linkje: Cort JADE-2 NS
Ebben nincs elektronika, tehát az elektronika költsége sem a kidolgozásból jön le. Én maximálisan javaslom, hogy ennyivel emeld a keretet, ha tényleg kategóriát akarsz váltani, akkor ez az, ami már megéri.

pc-user:
Bár nem vagyok az elektromos gitárok szakértője, úgy vettem észre, hogy ott a nyakak szélességével kevésbé szoktak variálni, mint akusztikusoknál, ahol létezik kb. 5 féle nyakszélesség. Ha variálnak, az is inkább lefelé, a még keskenyebb irányba történik. De ismétlem: nem én vagyok itt az elektromos gitárok legnagyobb ismerője, szóval majd egy kompetensebb ember lehet jobb hírekkel tud szolgálni, mindenesetre azt áruld el nekünk, hogy kb. milyen hangzású hangszert keresel (vagy ha ezt nehéz szavakba önteni: milyen zenét szeretnél rajta játszani) és mennyit szánsz rá. (Egyébként nagy kézzel is meg lehet tanulni jól játszani vékony nyakú gitárokon, olyan nagyon nem kell ettől félni :) )

[ Szerkesztve ]

(#5685) Womb válasza Atticus85 (#5682) üzenetére


Womb
senior tag

Az Ibanez Hársból készült gitárjai, leginkább a homogén, kiegyenlített hangjuk miatt, és a szuperstrat (RG, RGA stb...) forma miatt elterjedt keményebb zenére.
(Meg persze a reklámok)
Ugyanez igaz a Jacksonra, ESP-LTD-re is, csak azok inkább a közép tónus felé hajló égert részesítik előnyben, ami megint csak hálás szólógitár szand, rokkra.
A pickup, nem túl jelentős százalékban szól bele a hangba, de azért persze a szerepe vitathatatlan, jó hang eléréséhez.
Ha modern metalt játszol, akkor a seggig hangolás miatt, egy kevésbé erőteljes, inkább közepes kimeneti jelű, középfrekikben gazdag pickup a nyerő. Ilyen pld a Lundgreen M100, vagy a Bare Knuckle Nailbomb-Warpig, stb...
Ha klasszikus metalt, rokkot játszol, ott a nagy jelűtől kezdve, a moderált kimeneti jelűig, az aktív hangszedőkig akár, minden elképzelhető. Ez csakis az ízlésedtől függ. ugyanez igaz lehet akár a jazzra is, mert ott aztán nincs határ.
Blúznál, klasszikus rokknál szokás visszafogott jelű pickup-ot választani, de ezek csak max iránymutatóak
A sokféle pickup azért van, hogy a freki arányokat különböző módon és erősségben adják vissza nekünk, játék közben.
Én pld. Bill Lawrence LX500-ast használok, mert a mahagóni hangját modernebb felfogásban, tehát nem dörmögősen, röfögősen meleg hanggal adja, hanem inkább kopogósabb, durvább formában. A juhar nyak adta gyors, magas tónusát nagyon jól közvetíti, frankó felharmónikusokkal.
Slash lp-je lassabb, röfögősebb, mocskosabb hang, igazi rakendroll, de régen egy hamisítatlan metál gitárral, B.C Rich-el nyomta. Persze tök hasonlóan szólt a kezében az is, mint a mostani baltái.

(#5797) Womb válasza X2N (#5796) üzenetére


Womb
senior tag

Minden tiszteletem a Tiéd, de gondolod, hogy annak a csavarozott nyakú, hársfa testű ltd-nek (vagy annak a szegény epinek) bármi köze is van az SG-hez?
Tégy próbát egy igazi SG-vel :K
Agresszív középtartományt Nálad az éger-juhar kombi adhatta, ez nem a mahagóni sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#5858) Womb válasza X2N (#5857) üzenetére


Womb
senior tag

Egy hete megy a találgatás más fórumokon....fene tudja, mi lesz a vége.
Nemzeti jelkép a Gibson, a politikai színezet egyértelmű, nem hinném, hogy drasztikus változások lennének.
Nyilván a szabályozást (tervszerű erdőgazdálkodás) szigorúbban fogják venni, legalábbis elindultak felé :)
Legkeményebben azok a fajták érintettek, amik marha nehezen nőnek, ilyen pld. az ébenfa.
Legrosszabb esteben kiváltják juharral (kb. ugyanazokkal a tulajdonságokkal bír... legalább nem annyira kényes), vagy jönnek kompozit izék :D

szerk:
Esetleg ha mégis fuccs a fa alapú cuccoknak, akkor már csak ez marad :D

[ Szerkesztve ]

(#5929) Printszkrín válasza Atticus85 (#5927) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egyáltalán nem vagyok Cort mániás, csak ár-érték arányban nézem a gitárokat.

Összegezzük.
-A Cort KX 1Q mahagóni testű, juhar toppal, ragasztott nyakkal.
-Schechter Omen 6 Extrem mahagóni testű juhar topppal, csavarozott nyakkal.

A Schechter a drágább pár ezerrel, saját gyártású hangszedőkkel.
A Cort kicsit olcsóbb, és EMG HZ pick-upjai vannak.

Nos az én értékrendem szerint, a Cort jobban megéri az árát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6030) Womb válasza Atticus85 (#6028) üzenetére


Womb
senior tag

Atticus, Te! :)
Kicsit írtam.
Az lp hangzáshoz szüksélgeltetik:
- max 2 darabból álló mahagóni test.
-1.8-2 mm vastag juhar top
-Egy darabból álló mahagóni nyak
-rózsafa fogólap
-zamak hardver
-Dunlop bundok
-könnyített test
- Gibson pickup-ok.
Gibson beszállítói (fa-hardver)

stb...

:)

Ezzel nem segítettem.
a Z Custom, az Aria Aniversary, a Vintage Icon lp, Tokai lp, Edwards lp, Burny lp stb... már hasonlítanak a Gibson lp-re.

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6068) Printszkrín válasza Atticus85 (#6067) üzenetére


Printszkrín
senior tag

És,,,,IGGEN!!!
Hogy rosszmájú legyek, éppen órára pontosan 1 hónapja tetted fel nekünk
az első kérdésed, és még miníg itt tartunk.
Azért nem a Cort Z44-et ajánlottam, mert a linkelt zenéid, az egyértelműnek
látszó PRS jelleg felé vonzódásod nem ezt hozta ki az agyamból.
Nem tudom észre vetted-e, de egyértelműen hosszú menzúrás, juhar toppos
mahagóni gitárokat ajánlgatok neked, és a Cort Z44 nem az.
Én csak a véleményemet írtam le róla, a szériáról, a hangszer kivitelezéséről.
Hogy magamat idézzem:
Ha a Les paul másolatok között kéne besorolni, akkor azt mondanám, hogy...
Szerintem most sem ajánlottam, csak véleményeztem.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6120) Atticus85


Atticus85
tag

A lángolt juharról mit érdemes tudni?Gondolom jobb minőségű,mint a sima juhar fedlap.

(#6124) Printszkrín válasza Atticus85 (#6120) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A lángolt juharról mit érdemes tudni?

Szebb mint a sima ezért drágább.
Hangzásban nincs jelentősége.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6126) Atticus85 válasza bucsupeti (#6123) üzenetére


Atticus85
tag

Jaj hagyjad már,nem a faanyaggal dobálózok,csak láttam Cort LP-ket 95-ért,és érdekelt,hogy miben más ez a lángolt juhar.Vagy már azis baj,ha megkérdezek valamit amit nem tudok?Egyébként biztos megleszek vele elégedve

(#6128) Atticus85 válasza bucsupeti (#6127) üzenetére


Atticus85
tag

De most ez miért baj számodra,hogy megkérdeztem,hogy mi a lángolt juhar?

(#6129) Printszkrín válasza Atticus85 (#6126) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem baj, végülis, ha nem rólad volna szó, akkor nem aggódnánk, hogy most
a fafajtákról kell valakinek disszertációt írnia itt a topikban.

Annyit azonban érdemes tudni, hogy bizonyos árkategória alatt minden szép
kagylós, vagy flamed maple topos gitár úgy készül, hogy a juhar top egy sima
dísztelen juhar, ami megadja a vastagságot, és ezt lefurnérozzák egy 0.8 mm
vékonny gyönyörű anyaggal.
Tehát amit látsz, az egy vékony funérlemez.
Ennek egyébként semmi jelentősége, mert ami a hangot adja, az alatta van,
és úgysem látod.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6153) Womb válasza Atticus85 (#6150) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon jók a telék, de az éger (kőris)- juhar kombi, a tele híd pickup, és a nyaki rúzs, homlokegyest más jelleg, mint amit te kerestél eddig.

szerk: nem a linkelt teléről beszéltem, az valami tele formájú izé...

[ Szerkesztve ]

(#6154) Atticus85 válasza Womb (#6153) üzenetére


Atticus85
tag

Mi az a nyaki rúzs amúgy?Nem tudtam,hogy ez kőris,meg juhar

(#6179) Womb válasza Atticus85 (#6176) üzenetére


Womb
senior tag

A V100-astól nem fogod megkapni az lp hangot, csak hasonlót.
Az is lehet, hogy kifogtál egy döglött gitárt (nem ritkán fordul elő olcsó hangszereknél, a Vintage- meg különösen érvényes ez)
Az Ibanez talán jobb néhány fokkal (mondtam, jobb anyagokkal dolgoznak, és ahogy olvasom juhar tető is került a mahagónira), árban is több néhány tízessel.
Próbálgass, csak próbálgass, így kapsz igazán képet a felhozatalról. A tanácsokat mindig fenntartással kezeld, a füled viszont nem hazudik, inkább rá támaszkodj!

(#6297) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Te Atticus!

Még mindíg a Schechter Omen 6 extreme jár a fejedben?
Látom mások is elmondták máshol is ugyan azt amit mi itt.

A héten volt szerencsém egy Schechter Omen 7 extreme-hez.
Pick-up csere ürügyén került hozzám, és hát nem volt egy egyszerű eset.
Elsőre az tünt fel, hogy a frissen vásárolt Bare Knuckle Warpig
hangszedő nem fér be a gyári keretbe.
Megmértem, és kiderült, hogy a gyári hangszedő 2mm-el keskenyebb mint
a szabvány. (levettem a polcról egy Dimarzio-t és azt is megmértem.)
Ez még nem lenne olyan nagy baj, de a nyomorultak a fába is 2mm-el
keskenyebb helyet martak a gyárban. 2008-as évjárat, kínai gyártmány.
Ezek után tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá a gitárt.
A mahagóni csak egy két centi vékony lap a gitár hátulján, a juhar top csak
egy vékony funér, alatta a vastagságot talán égerfa adja meg.
A kidolgozás enyhén elnagyolt, főleg a nyak és a test találkozásánál.
Számomra kényelmetlen vaskos a nyaka, (igaz ez 7 húros gitár) legalábbis
egy héthúros Ibanezhez viszonyítva mindenképp.
Röviden, nekem nem tetszett, és marni kellett , hogy az új pick-up beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6303) Printszkrín válasza Atticus85 (#6302) üzenetére


Printszkrín
senior tag

SZ320
De ez full mahagóni. Nincs rajta juhar top.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6305) X2N válasza Atticus85 (#6304) üzenetére


X2N
senior tag

Attól még kilehet próbálni, SG-n sincs juhar top.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6307) Atticus85


Atticus85
tag

A juhar top annyira nagyon befolyásolja a gitárt amúgy?

(#6310) Womb válasza Atticus85 (#6307) üzenetére


Womb
senior tag

Befolyásolja, de úgy 0.8-1.0cm vatagságtól. Ez alatt inkább díszítő elem. A juhar a szép magas hangokért felelős. A mély, meleg hangú mahagónival igen jó párost alkotnak, lásd LP.

[ Szerkesztve ]

(#6311) X2N válasza Atticus85 (#6309) üzenetére


X2N
senior tag

Más hangszedő kell egy teljesen mahagónis gitárba, mint egy mahagónis,juhar toposba ennyit számít. A magas hangokat jobban felerősítő pickup kell, mint egy juhar topos gitárnál.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6313) Printszkrín válasza Atticus85 (#6309) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Az SZ520-ason bő 2-2.5 cm a juhar vastagsága.
Ezt persze középen értem, mert a domborítás miatt a széleken vékonyabb.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6356) Printszkrín válasza Atticus85 (#6355) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Az SZ520QM GAB csak a színében, a juhar top mintázatában, és a fogólapon
a pozicio jelölésben különbözik.
A Hangszerkeres linkeden pedig egy vadi új példány található.
Hogy miért ennyi, őket kérdezd, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6583) XCorey válasza Womb (#6582) üzenetére


XCorey
csendes tag

Oké,köszi,bár egyre jobban hajlok az m520 felé.Iszonyat gyönyörű gitár,bár nem tudom,hogy nagyon észrefogom venni-e azt otthon,hogy nincsen rajta juhar top?

(#6585) Womb válasza XCorey (#6583) üzenetére


Womb
senior tag

Az 520-as esetében talán igen, mivel a 600-ason tisztességes juhar fedlap van. Más az összkép, jobban rásegít a magas hangokra a juhar fedlapos 600-as.
Persze ez nem azt jelenti, hogy a full mahagóni gitár egy dunyha.

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#7771) Atticus85 válasza Gyick (#7770) üzenetére


Atticus85
tag

Ezen nincs juhar,illetve jávor top ugye??

(#7781) Womb válasza Atticus85 (#7771) üzenetére


Womb
senior tag

Alap Omen model, még a régebbi koreai gyártás, ha jól tudom.

Basswood (hárs) test, juhar nyak, rózsafa fogólap.

Az új változata: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7906) Womb válasza Bencsizy (#7905) üzenetére


Womb
senior tag

Itt 70ezerbe kerül egy STD, fekete színben. A test éger, nyak juhar.
Szerintem nagyon messze van a mahagóni-mahagóni/rózsa hangzástól.

Itt ráadásul csavarozott nyakat írnak.

Szerk: Ez nem azt jelenti,hogy rossz, viszont ez nem az, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#7950) _seth_ válasza Szten Márs (#7948) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor ez lesz :) Hangszerbolt lesz a legjobb megoldás, vaterán csak ilyen 5-10-es egyforma pakkok vannak.

A hangolónak utánaolvastam, csak pozitív véleményeket találtam és ajánlották is pár helyen másnak, hogy ilyet vegyen. A korg márka pedig önmagába elég jó, és ennek van mikforonja valamint bemenete is.

Kép a cuccokról, szerintem a képen is látszik, hogy gyakorlatilag új, a fehér részen még rajta van a fólia és még az sem karcolódott össze. Rákeresve a gitárra én ezeket találtam róla: Juharfa test és nyak, rózsafa fogólap, 22 bound, vintage tremolo, 3 single coil hangszedő. Ahogy írtam van hozzá tok valamint egy széles vállpánt is, a gitáron van 1 hangerő és 2 tone, igazság szerint a két tone hatását én eddig nem igazán vettem észre, és az erősítőn lévő tone gombét sem. A több állású kapcsoló viszont egyik állásban olyan a hangja mint egy akusztikusnak a másikban pedig már olyan elektromosabb :) Jack kábel van hozzá amivel az erősítőre lehet kötni és egy rca-rca kábelt is kaptam de azt sehova sem lehet bedugni, na mind1 ha van valami az nem baj :)

Az egésznek így inkább klasszikus vagy akusztikus a hangja, ha veszek egy [link] akkor már gondolom megoldható lenne pl egy fokkal keményebb hangzás is. Állandóan rá kell lépni a kívánt hatáshoz vagy az már csak plusz effekt? Amilyen hangzást szeretnék: [link] ilyesmit :)
Ahogy ebben a videóban láttam egész sokat tud, és már választ is kaptam az egyik kérdésemre: nem kell folyamatosan nyomni :)

(Lehet a többi gitár még jobb, de elsőre ez is profi hatást kelt legalábbis számomra, az pedig, hogy hibátlant sikerült találni külön öröm :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8094) Plazmacucci válasza M@trixfan (#8093) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaa azt nem tom, csak gugliban kerestem képeket juhar topos gityókról. Még a mocsári kőrisből készült, csak lakkozott gitárok néznek ki nagyon jól.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8095) Womb válasza Plazmacucci (#8092) üzenetére


Womb
senior tag

Nagyon szép!
Állítólag ez a top (spalted maple), a fát pusztító gombák által okozott elváltozások miatt ilyen, a beteg juharfán. Nem semmi :)

(#8097) Womb válasza Plazmacucci (#8096) üzenetére


Womb
senior tag

Ez a top nem drágább, mint a többi juhar fedlap (quilted/flamed), de sajnos eléggé értéknövelő opció. Ha csak a kinézet miatt szeretnél ilyet, az nem vészes összeg, végül is csak egy vékony furnért kell a teste tenni, Viszont egy minőségi, legalább 1cm-es top, ami már beleszól a összhangba is, bizony nem olcsó. Az ár függ még a mintázat minőségétől is, tehát minél hullámosabb, szebb stb. annál drágább. Ezeket 'A' jelekkel minősítik ( A, AA, AAA, stb...). Minél több 'A'-s egy top, annál drágább.'

(#9113) sajtee válasza Eastman (#9112) üzenetére


sajtee
senior tag

Csavarozott, mahagóni test, juhar nyak.

De ennyiért kapok gitárt mahagóni nyakkal? Mondjuk ragasztott nyakút igen..

[ Szerkesztve ]

(#9121) BluEyes válasza sajtee (#9116) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt tessék megcsípni: [link] Messze jobb cucc az áránál, meg a kis Marshallnál is. 10" hangszóró, effekt-loop, sokféle sound. Jó vétel.
Gitárt meg olyat vegyél, ami neked tetszik, ne olyat, ami nekünk. Ezen az árszinten nincsenek csodák. Normális fákból készüljön a hangszer, lehetőleg olyan gyártótól, akinek van fogalma a hangszergyártásról, ellenőrizhető. A Cort pont ilyen, YT-n fenn vannak a gyárakról a videók, tudjuk, hogy az összes kínai vagy indonéz Ibanez és Schecter (meg még ki tudja mi minden) náluk készül bérmunkában, szóval ismerik a szakmát. A mahagony test - csavarozott juhar nyak teljesen rendben van, elég gyakori konstrukció a magasabb árkategóriákban is. Ragasztott nyakkal ne foglalkozz, nem attól jó vagy rossz egy hangszer. Ha úgy lenne, a Music Man meg a Fender is már rég ragasztana.
Mondjuk LP-t pont nem annyira a kényelme miatt szoktak venni a népek. 1995 előtti japó "S" Ibanez, az original wizard nyakkal, na az a kényelmes! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10250) BluEyes válasza pc-user (#10247) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha a bundozás még közel 100%-os állapotban van, akkor a Yamaha.
SX gitárokat nézted? [link]
Egyrészt éger test-juhar nyak konstrukció, közelebb áll az eredeti Fender anyagokhoz, mint a hárs vagy az agathisz. De fontosabb, hogy ez a gitár ugyanannak a cégnek a terméke, amelyik a Dr.Parts alkatrészeket is gyártja. Mivel egy bundozás legolcsóbban is 15k, sokkal egyszerűbb lesz majd 10-11k-ért rendelni egy vadiúj nyakat, ha lekopnak a bundok, és máris megint 100% állapotú a bundozása a gitárodnak. Vagy ha megunod a juhar fogólapot, lecserélheted olcsón, egyszerűen rózsafásra. A méretek is stimmelnek, hisz ugyanaz a gyártmány a gitáron lévő és a külön megvehető nyak. Szóval ezek miatt hosszútávra jobb vétel egy SX gitár szerintem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10251) izomhod válasza BluEyes (#10250) üzenetére


izomhod
senior tag

juhar fogólapot megunni? :Y

(#10570) Szten Márs válasza nesa (#10569) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszi! :R Nem, az nem fa-berakás. A test vonala mentén juharfa-berakás megy végig - ami már magában is nagy fegyvertény, a műanyag, meg festett izékhez képest -, de a hátán csak festett a vonal.

(#11173) Szten Márs válasza blackmacs (#11166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye tudod, hogy a Cort Z-42-nek semmi köze az LP-hez, semmilyen téren? Csavarozott nyak, juharfából, testen átmenő húrozás, jóval vékonyabb, kisebb tömegű test, mindenféle lekerekítésekkel... ez csak egy sima single-cutaway gitár, amit, jobb híján az LP kategóriába sorolt be a Mezzoforte, de köszönőviszonyban sincs vele. Ha LP-hangot keresel, nem ez a te gitárod.

nesa:
Bugingát? :F Elektromos gitárnál szerintem életemben nem láttam bubingát... akusztikusnál előfordul, az én klasszikusom is bubinga oldalú meg hátú, de elektromosban... vagy csak le vagyok maradva? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.