Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6456) Eastman válasza Szten Márs (#6446) üzenetére


Eastman
őstag

Hangfoglalás megvolt tegnap. Füldugós stand is van kint. :D Elképesztő a hangzavar. Jó, hogy pénteken voltam, mindenki mondta, hogy a sz-vas durván zsúfolt. A Vintage '52 standja kötelező! Két Fender, egy Strat és egy Jaguar is látható, mondtam a haveromnak, hogy "nézd csak, lakástűzben megégtek". Hát a lónak az icsáját. Egész egyszerűen - hihetetlen - de sz@rrá játszotta őket a tulajdonosa, egy bosnyák (talán koszovói) népzenész a két eredetileg fekete gitárt. Elképesztő!!! :Y A testen felrepedezve a festék mint a kiszáradt tó medre, a bundok fáig lekopva, a nyakból kikopva a fa kicsit hasonlóan a Malmsteen-nek gyártott gitárnyakhoz, persze a bundokat ne képzeld oda mert azok síkba koptak a kimélyedt fával. A fej sötétbarna a kosztól. A Strat állítólag kegyetlenül büdös. A Jaguar neck-humbijának fém burkolata (ennek jobb alsó sarka) kikopott a pengetéstől!!! A testen a humbi mellett szinte egy meder a fából kikoptatva, ahogyan odaért a pengető. Elképesztő. A faszi folyamatosan gitározhatott. Élete során szó szerint elhasznált két Fendert.

Cube 20x-et is tesztelgettem, egyre jobban tetszik.

A HELL-es standhoz (Fender előtt) érdemes ellátogatni, van ott egy igazi fa-fuvarozó feketeszemű, fekete egyeneshajú tündér aki mosolyog mint a vadalma. (ajánlom annak aki szereti a teltebb idomokat)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8190) izomhod válasza Szten Márs (#8186) üzenetére


izomhod
senior tag

fasza kilátások:P

X2N: ez a jaguar bass itthon 100 rongy körül van, usaban megkapod 70ért, nem mindegy, de ilyen áron, ki tudja hogy ér ide, nem is tudom...

(#10923) izomhod válasza BluEyes (#10922) üzenetére


izomhod
senior tag

jaja, pl a fender/squier jaguar bass is short scale, vagyis rövidebb gitár, én is szemeztem vele, de a végén hosszú lett

(#10926) izomhod válasza BluEyes (#10925) üzenetére


izomhod
senior tag

aha, erről hallottam már, jópofa gitár!

még nem játszottam ss bézen, de lehet a héten bemegyek a bótba és kipróbálok egyet

mustang is ss

mustang, jaguar, mindenféle állatnév van itt, biztos van akkor fender coyote is :D

(#11734) izomhod


izomhod
senior tag

mi ez a modern player series?

tele, jaguar?

http://www.fender.com/en-HU/products/modernplayer/search.php

(#12733) izomhod


izomhod
senior tag

nem strato, hanem custom jaguar!

"Jaguar Cars suggested the idea to Fender in 1995 and the 25 guitars were finally produced in 2000. Most of them were bought by Jaguar and put on display in their showrooms in London, Paris, Monaco and Los Angeles before being given to their execs as gifts. Supposedly between five and eight have made their way onto the market, one of which is owned by this Forum's own user Alain la France. I know of another that was sold by a shop in the UK for £14,000 / $22,000.

Hard to see in this photo, but the body is in fact Jaguar Racing Green. The walnut on the neck and pickguard is the same as the burr walnut used on Jaguar car dashboards, and the fretboard and other inlays are gold. Alain told us that so as not to spoil the lines of the pickguard with screwheads it is held in place with magnets recessed into the body. Neat!"

hoppá!

[ Szerkesztve ]

(#13794) Plazmacucci válasza izomhod (#13791) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fender Jaguar?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15290) impalaman válasza BluEyes (#15284) üzenetére


impalaman
aktív tag

Jobb lenne egy eleve balos Strat, azért is veszek majd egyszer egy Squier Affinity Stratocaster-t. Az alatt nincs olyan Strat ami balkezes és jónak mondható. Persze ilyen Superstrat formájú gitárok vannak 40-45 ezer körül is, például a Cort G210, ami nem is rossz annyi pénzért, mert a jobbkezes verziójához már volt szerencsém, de nekem mindenképpen az eredeti Stratocaster forma kell. :)

Plazmacucci: Showmaster-t még nem is láttam élőben, annyira ritka dolog errefelé. Pedig már Fenderek közül volt szerencsém Jaguarhoz meg Mustanghoz is, de a Showmaster eddig kimaradt. :)

(#15667) impalaman válasza Eastman (#15664) üzenetére


impalaman
aktív tag

Azóta sikerült kipróbálnom egy Stratocastert, teljesen kényelmes volt. Kár, hogy a balkezesek állnak kézre nekem jobbkezes létemre, mert Pécsen lehetetlen balkezest találni bármilyen gitárból a hangszerboltokban. A Stratot is egyik ismerősöm jóvoltából tudtam kezem ügyébe venni. :)

Amúgy Kurt Cobain se volt éppen nagydarab ember és azért használt néha Stratocastert is a Jaguar meg a Mustang mellett. Mondjuk a Stratjai mindig rosszul jártak, mert általában azokat törte össze. :D

(#15668) Eastman válasza impalaman (#15667) üzenetére


Eastman
őstag

Kényelmes cipőt még én sem tettem ki a kuka mellé. ;)

Jaguar meg a Mustang még a LP-nál is rövidebb.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19872) nap válasza Humbucker (#19871) üzenetére


nap
addikt

Squier telecaster, jaguar, Vintage V100 használtan, Epi vagy Vintage SG, Cort, Ibanez, LTD, Jackson, Peavey, esetleg B.C. Rich
A kérdés, hogy ezekből mi tetszik, melyik kényelmes, mit akarsz játszani.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20413) kemotox válasza nap (#20412) üzenetére


kemotox
addikt

Nemtom én nagyon ilyen vitage-classic-fetish guy vagyok, így eléggé idegenkedem az aktív cuccoktól. Meg kicsit olyan feleslegesnek tűnik, lehet ilyen dolgokat állítgatni az erősítőn is. Persze biztos nem ugyan az, mindenképp ki fogom próbálni.

Ezt a Jag-et én is nézegettem először, sőt ez volt az első ami úgy nagyon megtetszett, konkrétan ez miatt kezdtem el kicsit nagyobb árkategóriában gondolkodni, de aztán jött az Ibanez, a Jazz, és végül a Precision. Majd kipróbálom mindet, és akkor eldől melyik lesz a nagy ő.
Van asszem humbis változata is a Jaguarnak, az is érdekesnek tűnik.

(#20421) kemotox válasza NeoPampalini (#20419) üzenetére


kemotox
addikt

Az az igazság, hogy néhány dolgot még akarok venni a gitár mellé (ezért is lenne már elég sok a 97 ezres JB, ami mellesleg nagyon durván dögösen néz ki a téglalap berakásokkal meg bindinggel... elfogadnék azért egyet :D), kéne egy pánt, mert már nagyon hiányolom, valami olcsóbb puhatok se lenne rossz amiben haza tudom vinni, meg tárolni itthon ha hosszabb távra le kéne tennem (nyaralás, akármi), egy valami kis olcsó állványt is szeretnék, hogy még se a falnak támasztva legyen szegény, meg gondoltam jól jönne egy tartalék húrkészlet is, bár ez lehet annyira nem fontos, hisz bármikor be tudok érte ugrani a boltba, ha úgy adódik.

Ami azt illeti egy beállítást mondhatni már belekalkuláltam az árba, bár őszintén szólva fingom sincs, hogy mennyibe fájna, egy tizest saccoltam. De jó lenne már ezt is megtanulni, lehet inkább elbíbelődnék magam vele. Recsegős elektronika a legkevesebb, azt meg tudom oldani.

A nyak gondolom ha nagyon fostos akkor az meglátszik egyből. Megnézem majd, hogy egyenes-e meg ilyenek.

Persze, úgy gondoltam én is, hogy megnézek több darabot is. Remélem nem fognak agyfaszt kapni tőlem az eladók :D

Köszi a segítséget!

Esetleg ezek? Jaguar Humbi (+3 sávos EQ), Jaguar J-P

(#22065) Eastman válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik gitáros fut legtöbbet a tracklisteden? Milyen gitáron játszik?

Minden nagynevű hangszergyárnak vannak ún. belépőmodelljei, amelyek jellemzően Ázsiában készüknek, viszont méreteiben megegyeznek a kvázi csúcsmodellel. Ezek között érdemes nézelődni. Ha tényleg kicsi a kezed akkor a Gibson → Epiphone → (Vintage) Les Paul vonalon gondolkodnék.

...vagy Fender → Squier Mustang vagy Jaguar.

Itt találod a népszerű elektromos gitárok (aktív, rezgő) húrhosszát. Nézz rájuk, csemegézz, használd a gugel képkeresőt!

(Nekem is rövidek az ujjaim, nekem pl. a Stratocaster aktív húrhossza, más néven menzúrája sajnos már hosszú.)

Most mobilról írok, de délelőtt átböngészem neked a gsfanatic.hu oldal apróhirdetéseit és linkelek konkrét, ha megbánnád akkor is eladható darabokat. Addig írd meg pls., hogy ki a kedvenc gitárosod...

Kombóból (kombinált; erősítő és hangszóró egybeépítve) én a Roland Cube sorozatot ajánlom. Keresd a #22057 hozzászólásom. (Csak a kezelőpaneleket látod ott a funkciógombokkal, maga a cucc élőben pontosan úgy néz ki mint egy fekete kocka.) Típusszám = Wattok száma. 60-tól egy átlagos szobában már falbontás történik. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22232) Eastman


Eastman
őstag

Short scale fretless Squier Jaguar Bass jam

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24316) impalaman válasza Eastman (#24314) üzenetére


impalaman
aktív tag

A legtöbb lelőhelyen jártam már, lassan egy éve balkezes Fender Jag-Stang vadászat folyik. Warmoth-éknál is rákérdeztem, hogy ugyan nem tudnának-e balkezes Jag-Stang testet csinálni, ha már jobbkezes elérhető náluk, mert a többit megoldanám, Jaguar nyak jó bele, de ott is nemleges választ kaptam, mondjuk olcsó se lett volna, de há' mondom már rákérdezek. :D
A vége szerintem Mustang lesz, abból legalább néha feltűnik itt-ott balkezes. :)

(#24674) impalaman


impalaman
aktív tag

Új feladvány.

'80-as évek, Fender Jaguar. Rory Gallagher nagy benyomást tett az előadóra. Ez így már szerintem elég segítség. :)

(#24846) kemotox


kemotox
addikt

Apropó a Jaguaros gitáros meg a szám az ki volt mi volt? :)

(#25486) kemotox


kemotox
addikt

Emberek ki volt a jaguaros gitaros?? Csak en maradtam le, mint az allat, vagy tenyleg elfelejtodott a tabkitalalosdi? Hat mar megorulok a kivancsisagtol :D

(#25488) impalaman válasza kemotox (#25486) üzenetére


impalaman
aktív tag

Eléggé úgy néz ki, hogy elfelejtődött, ennyi idő után pedig már inkább leírom a megfejtést: Johnny Marr

A tab pedig: The Smiths - Some Girls Are Bigger Than Others

Ebben a videóban 1:12-től pedig csak a riff, Jaguarral. :)

(#28099) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Az új (?) Ibanez Talman Bass-eket (pl. TMB-100) próbálta már valaki? Nagy rajongója vagyok a Jaguar-forma gitároknak, és épp egy Squier Jaguar Bass-t nézegetem magamnak, amikor rátaláltam erre, és be kell vallanom hogy az Ibanezek mindig is a szívem csücskei voltak.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28224) consono válasza Humbucker (#28221) üzenetére


consono
nagyúr

Strató kell, a,z tuti, de ez is jól néz ki. De ha már csilingelő stratóféle, akkor nem inkább a Jaguar kellene a két single coillal?

"In God we trust. All others must bring data"

(#32655) NeoPampalini válasza nagyArc (#32653) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na ez még egy érdekes állat... :D Fender Jaguar szerű test, telecaster-es kábelcsatlakozóval, a fejet nem tudom hova tenni (mint egy inverz Yamaha?), de rohadjak meg, tetszik. :D

(#32660) nap válasza NeoPampalini (#32658) üzenetére


nap
addikt

Nekem meg tervben van, hogy veszek egy épkézláb, rövid menzúrás (30") basszust. Egy Jazz Bass-om már volt, imádtam is a hangját, de nem állt a kezemre a 34". Aztán egyszer majdnem rendeltem egy Ibanez Micro-t, de nem voltam hozzá elég bátor. Élőben lehet, hogy meggyőzött volna, de a környéken nincs olyan hangszerbolt, ahol ki lehetne próbálni bármi engem érdeklő dolgot.
Amit eddig kinéztem neten, a Squier Jaguar SS, Epiphone EB-0, Gretsch 2220. Az tetszene leginkább, ha az EB-3-nak, vagy az EB-4-nek lenne rövid változata. Van valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes még megnézni? (Höfner violint, kérlek ne, még ha fizetnének, akkor sem.)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#32665) nagyArc válasza nap (#32662) üzenetére


nagyArc
tag

Ok, hogy Picasso, de azért nem sokban különbözik a Talman a Jaguartól:
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#32678) kemotox válasza NeoPampalini (#32677) üzenetére


kemotox
addikt

Én is így tudtam, csak tök fura, hogy ugyanaz az ár. Lehet mert a jaguar nem annyira populáris, kelendő? Mindenesetre baromi jól néz ki, kicsit különleges, de annyira még se. (inkább a klasszikus dolgok vonzanak) Szóval elég jó választásnak tűnik. Jövöhéten meló után szerintem megnézek egyet.

(#34001) fattyu


fattyu
veterán

valahogy nem bírtam otthagyni egy blacktop jaguart...

érdekes ez a 24es scale. nyujtani picit nagyobb élmény mint a washburn n4en.... :D

főleg most hogy ujrahúroztam. 13as szett volt rajta. értem én hogy rövidebb a menzúra de a mély E-n konkrétan basszusgitár érzetem volt. alapvetően 10es használok, erre 11est tettem és nagyon bejön.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34559) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez Jaguar, vagy Jagmaster vajon? Kicsit azért sajnálom, hogy nem ebben a zenei világban nőttem fel, pedig milyen fasza lett volna minden hétvégén ilyen koncertekre elmenni, és amikor még az ehhez hasonló zenék élték fénykorukat ;) Irigylem azokat az embereket akik ennek mind részese lehetett, és ebben a közegben nőtt fel ;)

[ Szerkesztve ]

(#34562) nap válasza Humbucker (#34559) üzenetére


nap
addikt

Jaguar.
Van Cobain signature belőle.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#34872) fattyu válasza nap (#34871) üzenetére


fattyu
veterán

nem

azért is írtam mert egy strat vs gibson nyak nem igazán nagy difi nekem.

de egy strat meg a jaguarom az már érezhető

Benedecko:
les pauloknál ugye 58 59 60 nyak hatalmas difi. én is csak olvasásból mert tapasztalat nincs de valami mintha a 60as azért elég vékony kényelmes már

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35096) nap válasza Humbucker (#35092) üzenetére


nap
addikt

Mit akarsz tudni?
Egy faszi, akinek ehhez a jaguarhoz hasonlo jazzmastere volt, lecserélte az emeletes potmétereket, mert mindig eltekerte a hangszínt is a hangerővel.
Nekem jazzmasterem volt, én szerettem.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35354) fattyu válasza llax (#35353) üzenetére


fattyu
veterán

jobb igen sokkal mint a lemezből hajlítottak.

de azokon a húrokon ami bendre nem ugrik ki még azt sem használom hanem felette van a húr.

gyakorlatilag csak a jaguaron a magas E van húrfeszítő alatt. a többinél nincs használatban.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36144) fattyu válasza V.Stryker (#36139) üzenetére


fattyu
veterán

én csak azért tértem át 10esre mert kilencest párat sikeresen szakítottam e húron. nem feltétlen a húr tehetett róla, a bushman pengetés ugye, de ettől még mióta 10est használok nincs gondom. hátrányát semmiben nem érzem 9esről jőve.

a jaguaron 11es van mert annak 24" a menzúrája és emiatt jól jött a merevebb húr a standard e hangoláshoz is.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38312) nap válasza kemotox (#38308) üzenetére


nap
addikt

Ahhoz, hogy néha elbohóckodjak vele, szinte bármi jó... Rövid menzúrás bármi.

A jazz bass az 34-es, a jaguar ss 30-as, a precision jr. az 28,6-os, a strato pedig 25,5-ös.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40745) espista


espista
senior tag

Nagy nehezen elkészültem a Jaguarom és a Telecasterem módosításaival. Nem tökéletesek, de egyelőre jók lesznek így.

Romani ite domum!

(#44688) nap válasza Goose-T (#44687) üzenetére


nap
addikt

Felejtős. Nehéz a nyaka, a teste könnyű. Volt ilyenem.
Az Ibanezt láttam élőben, de kézbe nem fogtam. Méretre normálisnak tűnt, de biztos nem kisebb, mint egy jaguar ss.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#47111) impalaman válasza Goose-T (#47108) üzenetére


impalaman
aktív tag

Ezt csak támogatni tudom. Volt egy '98 körüli, japán gyártású Fender Jaguar-om, az volt az eddigi legjobb minőségű hangszerem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.