Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#676) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném eladni elektromos gitárom és erősítőmet együtt 70K-ért. /a kábel és a heveder az árban benne van :) /
A gitár típusa: Squier by Fender Showmaster /egy dupla, két szimpla pickup, 2 potméter, fekete színben/
Az erősítő típusa: Fender Frontman 15G /torzított sáv is, aux in, headphone out/
Mindkettő kifogástalan, karcmentes, hibátlan állapotban van, mintha most jöttek volna a hangszerboltból és ez nem reklámszöveg. :) Az eladás oka másik hobbiba való pénzbeleölés szándéka.
Szintén kifogástalan állapotú akusztikus gitár beszámítása szóba jöhet, de a pénz jobban kellene..

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#1060) HavocS


HavocS
senior tag

hoppá, mit találtam az oroszlánbarlangban!
GRX70 elektromos gitár 10W erõsítõ torzítóval, heveder, hangológép, tok 66,000
kép: [link]
ez kezdőknek tényleg jó lehet...

(#1544) Lurtzz válasza alitak (#1543) üzenetére


Lurtzz
tag

Jaaa! Bocs, azt hittem gitárt akarsz :DDD Ez az én szólógitárom:D
De esetleg ilyen árban még van egy Ibane szett, ismerősöm olyat vett, de sztem az nem érte meg a pénzét. Kapott egy 10 W-os combót meg egy bassgityót+tok+heveder+hangoló. Természetesen az a kis 10 W-os kombó semmire sem jó. Még otthon is elég gyéren szól
Esetleg ezekt nézd meg: [link]

[Szerkesztve]

Blaze

(#1593) Kobe válasza Printszkrín (#1592) üzenetére


Kobe
veterán

a postai díj ugyanannyi lenne mint maga a pengető, szal ugyanott van mint amit mondtam, nem éri meg...mellesleg nem akarom elkeseríteni don juant, szép meg jó hogy valami hobbiközeli személyes dologra gondol, de még midnig hülyeségnek tartom enynit szaladgálni egy nyamvadt muanyaglapért, aminek kb 0 az értéke :) ha vmi érdemlegesebb ajándék mellé teszi akkor az a 200ftos lapocska ugyanugy 200ftos lapocska lesz és semmi extra, nem a megváltás hanem pengető :) vagy ha már hangszeres cucc, akkor bótban mittomén szépen hímzett heveder gitárhoz, nem nagyon drága, stb ilyesmik

[Szerkesztve]

(#1953) harry válasza mongi_ (#1950) üzenetére


harry
veterán

[link] Ibanez Jumpstart GSA6J. Öcsémnek van ilyen, szerintem kezdéhez jó. Van benne heveder, pengetők, kábel, hangoló, 15W erősítő, gitártok és a gitár. Veszel hozzá egy rendes kábelt 2k, esetleg pengetőt. Mikor vettük 70k volt, most 80ba kerül az Oroszlán barlangban.
De sztem úgy is jól jársz, ha veszel egy gitárt (esetleg használtan), vmi hangberendezés csak van otthon, és egyelőre azon használod. Később egy izmosabb erősítőt, aztán esetleg egy komolyabb gitárt, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2028) mongi_


mongi_
aktív tag

Most ez lehet, hogy láma kérdés lesz, de hogyan lehet egy ilyen hevedert [link] az akusztikus gitáromra tenni? Mindenképp kell rá alsó heveder tartó az a kis pöcök, vagy anélkül is meglehet valahogy oldani?

booty time booty time across the USA

(#2189) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Sűrgősen eladó az alig 2 hete vásárolt Cort EVL K-4.
Az eladás oka egyteln dolog: nem illik hozzám.
Őrülten jó hangja van, ezt az EMG pickupok garntálják.

Mahagóni test, jávor nyak, rózsafa fogólap, 2db EMG-HZ humbucker H4, Floyd Rse rendzsrű teljesen pontos tremoló. Gyönyörű matt festés, szép berakások, pontos összeszerelés, mivel az Ibanez gyártójától van.
Ajándék Elixir húrral, Cort hevederrel, 2(!) év garanciával!

Szerk.: Jah, link persze: [link]

[Szerkesztve]

(#2349) harry válasza fuszimark (#2348) üzenetére


harry
veterán

Vélemények, csak a bass gitárhoz: nekem a 'nagyobb' változat van, a 200-as, ami talán csak maga a gityó 70k, de szerintem megéri, ezzel hosszabb ideig ellehet az ember azután is, hogy valamelyes belejött a játékba, ráadásul ez már aktív, van rajta egy ilyen EQ cuccos, ami elég sokat dob a hangzáson. Én ezt javasolnám. Annyi, hogy kicsit költségesebb, de lehet jobban megéri. Heveder, hangoló, tok még egy 10-15k (persze ha vmire nincs szükséged megveheted később is), és ugye az erősítő. Egy 10w-os hangcucc, a kis hangszóróval, ráadásul egy bass gitárhoz nem tudom mennyire jó választás.
Amikor mi vettünk, öcsém egy ilyen gitár start csomagot vett (sima gitár), vagy miez, ehhez egy 15w-os erősítő volt, én meg a fent említett bass gitárt csak úgy magában (meg vállpántot, majd idővel tokot, erősítőt, stb). De eleinte az ő erősítőjét használtam. Persze jó volt, próbálgatni meg bohóckodni vele, de a gitárt nem nagyon tudod kihasználni, szóval érdemesebb lehet egy 40w-osat keresni akár használtan is, vagy amire épp a keretből futja. Szóval ez így inkább 100k környéke, de hosszabb távon szerintem megéri. A csomagban lévő gitárnál sztem jobb lenne a 200as; az erősítő nem túl nagy, lehet hamar kinőnéd vagy legalábbis tuti lecserélnéd idővel; heveder nem nagy tétel; hangoló szintén, esetleg elhagyható (hallás alapján vagy szgépen progival); tok egy elég egyszerű cucc, végülis néha szállítgatni megfelel, de jobb lehet egy szivacsosabb, puhább tok.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2374) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Az igaz hogy profinak kell beleszerelni a gitárba a hevedertartót?

(#2417) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Ti milyen hevedert használtok?
:F

(#2422) C4mp3r válasza ngabor2 (#2420) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ez tőled is függ, hogy min szeretnél előszür megtanulni. Én akusztikuson kezdtem, mert zeneiskolában csak komolyzenét lehetett tanulni. Abból nekem egy 4/4-es Thomann volt, meg voltam vele elégedve. Első gitárnak megfelel. Persze vehetsz márkásabbat, de amíg nincs valamilyenszintű tudásod addig szvsz fölösleges. Ez 10k körül van, plusz még hozzá a tok, meg nem árt egy hangoló sem. Ha elektromosat szeretnél venni, akkor ott vannak direkt kezdőszettek, amikben adott a gitár, az erősítő, tok, hangoló, heveder stb. Én ebből az Ibanezeket ajánlanám, persze nem kell túl sokat várni tőlük, tanulgatni megfelelnek. Ezek már drágábbak 50k körül kapsz Ibanezt.

(#2450) BENIX


BENIX
csendes tag

ti milyen hevedert használtok?Mert most akrok venni egyet!Help?1500-ért tok szerezni a legolcsóbban?Ólcsóbban tudtok?Nekem nem fontos nagyon a minőség!Ha tudtok olcsóbban akkor lécci írjatok!Help! :B

[ Szerkesztve ]

(#2455) benix55


benix55
csendes tag

itt a link az 1500-as hevederről! :B http://www.codahangszer.hu/index.php?promo=Planet%20Waves%20PWS101%20Piros&content=showstuff.php&termekID=2302 :K

Hello!Mindenkinek!

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2997) alien_


alien_
őstag

Az eBay-es hamis Epi LP után múlt héten megjött az utód:

Epiphone Les Paul Studio Chameleon Green/Blue Limited Edition

Sajnos a fotók nem adják vissza, hogy hogy néz ki élőben.. Az a vicc, hogy maga a "vas" (test, pickupok, hangolókulscok, híd, stb) ugyan az, mint ami a 200eFt-os Custom -okon van (sőt, ez is Custom Shop-ban készült), és normális boltban sikerült 129 fontért vennem újonnan, és még hozzácsaptak egy 30 fontos ajándékcsomagot (gibson gitárápoló, egy minőségi kábel, meg egy normálisabb gibson heveder).. :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#4007) Atis707


Atis707
tag

Kezdő basszusgitárosként kérdeznék pár dolgot. Szóval van nekem egy nemrég használtan vett peavey basszusgitárom, sorozatszám szerint elvileg 1992-es szóval nem mai darab...

Az első pár bundnál (1-3kb) nagyon kemény a fogása*...ezt a régi (több éves, mert nem volt használva) húrok okozhatják, vagy velem van a gond? A hangzáson javítana az új húrkészlet? Nincs bajom a hangjával...csak ugye egy jobb húrkészlet nem olcsó, sőt be is kell állítatni vszeg... :U

Aki pengetőt használ milyet használ?(aki ujjal penget annak nem szól... :) )

Utolsó kérdésem az, hogy ráejtettem véletlenül a hídnál lévő hevederrögzítőre ami amúgy se volt valami stabilan rögzítve kiesett...visszatekerni nem lehet már mert nincs 'menet', ragasztáson kívül valami ötlet?

*Elég erősen kell nyomni hogy ne zörögjön...bár az is igaz hogy nincsenek gitáros ujjaim :F :D

[ Szerkesztve ]

(#4379) Demonata


Demonata
csendes tag

Bocs az offért. SX márkájú elektromos gitárom (stratocaster forma, fekete) 10W-os erősítővel, tokkal, hevederrel 20 ezerért eladnám. Ha valakit külön is érdekel akár a tok, akár a gítár, vagy az erősítő, akkor beszélhetünk. A potisapkák le lettek cserélve fekete, fém saprkákra, de persze a régit is veleadom.

(#4382) Demonata válasza Daweee (#4380) üzenetére


Demonata
csendes tag

Kösz! Már fent is van. Szerinted/szerintetek egy SX márkájú tanulógitár erősítővel, hevederrel, oktató dvdvel, puhatokkal korrekt 25 ezerért?

(#4512) bitmad


bitmad
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, tetszik a Cort KX-5, főleg feketében.
Tudnátok ajánlani hozzá egy erősítőt? Otthonra kell, tehát nem falbontásra lesz.:)
Hevederből és húrból milyet ajánlotok a gitárhoz?

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#5372) Mukorka


Mukorka
addikt

Sziasztok!

Tud valaki ötletet hogy hol lehet venni olyan hevedert ami a csatlakozónál úgymond lakatszerűen csatlakozik? Olyanra gondolok amihez adnak 2 becsavarható foglalatot a gyári helyett és amikor azok bentvannak csak rá kell tolni a heveder részét és nem tud elengedni csak ha teszem azt megnyomom két oldalon.

Ehhez a gitárhoz kellene :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#5373) Printszkrín válasza Mukorka (#5372) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hevederzárnak hívják, és a legtöbb hangszerboltban kapható.
Például ilyen viszont nem olcsó, általában 4500.-nál kezdődnek a jobbak.

Itt a Dunlop féle megoldás.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6528) Bencsizy válasza Eastman (#6527) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Persze, nagyon jó kis gitár, öröm rajta játszani, főleg így akusztikus után, azon sokkal nehezebb volt. :)
Ha leszedem róla, akkor vonzani fogja a port? Lesz vmi baja? Van értelme egyáltalán leszedni?

Még tervezek hozzá venni hevedert, capot, új pengetőket (mert az eddig használt az saját készítésű volt, egy samponos doboz aljból készítettem :P :D), meg puha tokot.

Mostanában sajna nem sok időm van gitározni, mert elkezdődött a suli, jövőhéten 9 doga + egy vers :(((
Meg holnap Zrínyi Szigeti veszedelem szövegértés :D Hogy az a könyv mekkora egy ... te jó ég... :W Érthetetlen, meg kell állnom átgondolni, hogy mit is olvastam az előző 3 sorban...

Viszont osztálytársammal azt tervezzük, hogy vmelyik nap bevisszük a gitárokat suliba, azt kicsit hülyülünk :D Osztályunkban van 4 gitáros, egy nagybőgős, egy zongorista, jó pár énekes csaj. :D
Dobosból nagyon kevés van sajna... :(

(#8026) Plazmacucci válasza _seth_ (#8025) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez olyan mint a hevederek. Felesleges a Satriani-s meg a bőr meg a mittudomén, mikor a leg olcsóbb egyszerű [link] Planet Wawes a legjobb, még a Megadeth-es Broderick-en is ilyet láttam :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8429) menyko válasza Thor92 (#8423) üzenetére


menyko
tag

Nekem az első zenekari összeülésen - mert próbának azért még erős lett volna hívni - az volt a furcsa, hogy nem ülve játszom, hanem hevederrel a nyakamban ácsorogva.
Tök fura volt, mert előtte megszoktam, hogy végig ott van az arcom előtt a gitár nyaka, így a csuklóm sincs annyira behajlítva. Ez a tartás eléggé berögzült már a korábbi zeneiskolás, klasszikus gitáros ténykedésem során.
A másik probléma talán akkor jönne elő, ha énekelne is kellene gitározás közben. Valahogy nekem eléggé elvonja a kettő egymásról a figyelmem, bár lehet csak megszokás/gyakorlás kérdése lenne. A másik véglet az egyik ismerősöm, aki csak úgy tudja eljátszani a saját számaikat, ha közben énekli is :DDD

(#8430) Eastman válasza menyko (#8429) üzenetére


Eastman
őstag

Bárszék a nyerő vagy húzd rövidebbre a hevedert, olyan magasságba legyen a hangszer ahogy ülve lenne az öledben. Edzőbá' szerint a heveder hosszával csökken a technikai tudás. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8431) Thor92


Thor92
csendes tag

"Edzőbá' szerint a heveder hosszával csökken a technikai tudás." ebben lehet valami :D ezt megjegyzem. Egyébként nekem az állva gitározással nem volt problémám, pedig itthon én is ülve gyakoroltam mindig. Inkább élveztem a szabadságot, hogy tudok vele mozogni, jobban bele tudtam magam élni a zenébe. Egyébként meg am sem progmetált játszunk, vagy hasonlót ahol annyit kelljen technikázni. Inkább ez a butább Soulflyos, Ektomorfos vonal. Hiába tudnánk jobban is, de ez volt a fő koncepció, hogy buta, agresszív, odabaszós.

(#8623) Printszkrín válasza Moonwolf (#8621) üzenetére


Printszkrín
senior tag

ha annyira xar lenne hogy max csak a falhoz csapni jó akkor talán nem forgalmaznák, nem ?

Dehogynem!
Mindent forgalmaznak amiért valaki hajlandó pénzt fizetni.
Azért ezek között és a 2-300 ezres gitárok között van átmenet, választék bőven.
Van miből válogatni, akár külön a gitárt, és az erősítőt.
Ha mindenképp egyben szeretnéd szettként, akkor én is a Cort-ot javasolnám.
Egyébként meg gondolj bele, ennyi pénzért mindenből a legalját kapod.
Olcsó gitár olcsó erősítő, olcsó hangoló gép, olcsó tok.
Először vennk egy gitárt, és egy erősítőt kábellel, aztán hevedert, egy normális
hangoló gépet, és ha szükség lesz rá, mert hurcolászni szeretnéd, egy normális tokot.
Így szétosztva elviselhető költség és valami olyasmit veszel, ami maradandó lehet.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9080) sajtee


sajtee
senior tag

Barátom Stagg L320 RDS gitárja NAGYON-NAGYON SÜRGÔSEN eladó.
Dean Razorback szedôkkel, tokkal, hevederrel, friss húrozás.
Iá.: 60.000

Bocs a hirdetésért, nagyon sürgôs neki.

(#9106) sajtee


sajtee
senior tag

Sziasztok!

Nagyjából 4 éve szeretnék gitározni, de valahogy mindig másra ment el a pénz. (én marha...)

Idén nyáron végre rászántam magam. El tudom játszani 8-9 szám introját, de ennyi, nagy tapasztalatom nincs, viszont azt azért tudom, mit érdemes és mit nem érdemes megvenni (mint mondtam, négy éve nézelődöm)

Végülis arra jutottam, hogy az erősítő egy Marshall MG15-ös lesz, ez mellé szeretnék egy elektromos gitárt maximum 45-47-ért (talán még az 50 belefér, ha van tok, heveder)

Forma.. Nos, nagyon tetszenek a Les Paul-ok, a legjobb ez lenne, nagyon kényelmesnek tartom őket. Ez mellett még a stratocaster, ami szóbajöhet. (koptató nélkül :D)

Sokan a Vintage V100-ast ajánlották, de ez egy 90e Ft-os gitár, használtan is 60-65, ennyi egyelőre nem fér bele az erősítő mellé.

Örülnék a fix húrlábnak is (les paul), de ez igazából mindegy.

Remélem, tudtok segíteni ennyiből, köszönet!

(#9122) sanzik válasza sajtee (#9106) üzenetére


sanzik
senior tag

Én is most szeretnék elmélyedni a témában,nekem tegnap jöttek meg a cuccok,szintén első gitár.
Én cort kx5-öt vettem roland cube 15xl erősítővel. Mivel nem értek a gitárokhoz nem mertem megkocáztatni a használtat.
De akár ugyanez a kombó használtban beleférhet a költségvetésedbe szerintem.

Én még vettem hozzá tokot,kábelt,tartót,pengetőt,hevedert,volt ajándék hangológép,igy ez 100K-ból állt meg.

(#9292) sajtee válasza izomhod (#9291) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem is mondasz hülyeséget! :)

A WC, VS, TSB és a szép Les Paul-színek csak a Gibson-okon (és azak 1:1 copy-jaikon) tetszenek. Ha megnézed, ezen nincs koptató, a kapcsolók is máshogy helyezkednek el, nincsenek olyan színvariációk, mint a legtöbb Les Paul-nál, ezért a szimpla fekete (EB) mellett döntöttem. Először fehérről volt szó, de végóül ez lett, pedig mindig azt mondtam, nem tetszenek a fekete Les Paul-ok. Hát, megtetszett ;)

Jobban örülnék egy Vintage V100-nak, de kombóval együtt az már kicsit drága lenne, szóval.. ja. Remélhetőleg sütörtökön már megjön minden.
Ezekhez kapok ajándééékoot :D

Ezeket választottam:

- Ernie ball 2" - white (fehér) heveder
- Dunlop PH112 Hetfield Black Fang Metallica - .94 (1db)
- Dunlop 479R Poly - med. - .88 (1db)
- Dunlop 433R Ultex Sharp - 2.0 (1db)

Vagy mindez helyett lehetett volna egy húrkészlet. Szerintem így jobban járok a heveder miatt.

(#9295) sajtee


sajtee
senior tag

Nnnna..

Hívtak a boltból.

Ugye Epiphone Les Paul Special II EB-t rendeltem (fekete) és Marshall MG15-öt, ez lett volna 64.800 ajándékokkal.

Nem volt nekik készleten, így fehér lett a gitár (egy ezressel drágább, de 1 db van és egyro kaptam a fehérrel) és 4.000 felárért jött volna egy Marshall MG15CFR.

Végül is úgy egyeztünk meg, hogy 66.800 lesz ajándékok nélkül (heveder, 3 pengető) a fehér gitár és az MG15CFR.

Szerintem jól döntöttem.

(#9545) sajtee válasza Eastman (#9543) üzenetére


sajtee
senior tag

Neeeeeeee!!

ÁLLAT!!!

Egyébként hevederből tök mindegy hogy milyent veszek, vagy ajánlott zárasat?

(#9552) Eastman válasza sajtee (#9550) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor nézz egy hevedert a legközelebbi gitárboltban. A zsír új úgyis kicsit szűkebbre van sliccelve, nem fog kicsúszni belőle a rögzítő (akasztó) gomb, ne aggódj, rajta lesz a nyakadban lógó gitár súlya is. :) ...aztán mehet otthon a nagyterpesz of course... :D

Figyelj, hogy ne fémcsatos legyen, mert az tud koppanni a lakkozáson. Milyen zenét szeretnél majd játszani? Mi az irány?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10076) sajtee


sajtee
senior tag

Nézegetem hevederrögzítőket (straplock), nem szívesen raknám rá szimplán a girárra a hevedert, biztonságban érezném magam. A kérdés, hogy elég-e ez a 350Ft-os cucc, vagy valami drágább, fém hardvert kéne keresni?

(#10079) X2N válasza sajtee (#10076) üzenetére


X2N
senior tag

Ha jó a hevedered felesleges mindenféle rögzítő. Straplock-ot tudom ajánlani, igaz kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11309) sajtee válasza izomhod (#11308) üzenetére


sajtee
senior tag

Nincs semmi, tavaszra tervezek egy Krájbébit. 25ezer, de jó lesz később is. Az erősítőmön pedig gain, volume, clean volume, bass, middle, treble, reverb van. Most télen is megvehetném, de most meg akarom magam lepni egy G35-ös fülessel, az 40.000. Nyáron akartam, angliában megvenni, de meglepem magam vele karácsonyra. Szerintem. Meg most veszek majd csak hevedert, tokot, straplockot, állvány, akkor már pár pengetőt is, lassan újra kell húrozni is... 11-én szülinapom, 24 karácsony, szóval még nem tudom.. De néha nagyon hiányzik egy kis wah-wah.

(#11323) sajtee válasza sajtee (#11322) üzenetére


sajtee
senior tag

Hangszerdiszkonton összedobtam egy 42.000Ft-os "csomagocskát" magamnak szülinapra-karácsonyra. Két részben veszem meg. Karácsony után veszem a Cry Baby-t 25-ért, a többit meg születésnapom után, abban van straplock, heveder, tok, pengető, kurbli, állvány, és még nem is tudom, mik.

(#11720) nesa válasza Eastman (#11719) üzenetére


nesa
veterán

3 hur mert eredetileg cigar boxnak indult.

Most elsore E A D de ez szabadon valaszthato most A D G hurokat raktam fel, meg a hurmagassagon kell alitani kicsit.

A top azert lett ilyen mert igy adta az anyag.

Tovabbi reszletek amik nemlatszanak atmenonyakas verzio tehat a heveder tarto a nyak nemlatszo vegebe van tekerve, bundok az en Les Paulombol erkeztek , a fogolap natur de gondolkodtam pacolason is ezt barmikor 5 perc alatt megtudom ejteni.

Sajnos a sajat tervezesu Tune o matic nemtudott elkeszulni mert keptelenk voltunk a vasztott anyagot megmunkalni 316TI peddig jo cucc lett volna, igy lett egy egyszerubb verzio.

(#12162) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Szerintetek mennyit érdemes áldozni egy hevederre?Esetleg valami jót tudtok ajánlani?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12166) Eastman válasza nesa (#12164) üzenetére


Eastman
őstag

Dió? ...ha jól látom.

-----------

...akkor az kb olyan mint az „én” Gibson Sztratokatészem. :D HH Hard Tail Strat mahagóniból, ragasztva of course. ...és akkor jön a PRS, ami mindezt tudja. :D ...rövid menzúrával, Eastman kezére igggazítva. Ennyi.

blackmacs Majdnem mindegy, hogy milyen hevedert veszel. Egy a lényeg, hogy ne fém csat legyen rajta, mert az kárcol. Csuma fekete legegyszerűbb Dunlopot vettem aszem anno. ...és straplockot az első perctől. Inkább arra költs...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12168) McCann válasza Eastman (#12166) üzenetére


McCann
tag

Azért óvatosan a hevederválasztással, nekem sajnos esett már arcra a gityóm a 6-8 rugós heveder műanyag csatjának sima eltörése miatt...
Nem voltam ideges... :W :W :W

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12247) sajtee


sajtee
senior tag

Nnna, visszatértem. Ebben a pár napban annyit ettem, mint máskor egész évben.

izomhod: bocs, nem voltam. Idén már semmiképp, jövőre (talán nyáron) pedig mindenképp elnézek egykét koncertre.

Közben megjöttek a csomagok. Az állványt átvették, az mínusz 2500, szóval olyan 15-be fájt minden. Az új pengetők (6db Dunlop Ultex Sharp) eszméletlen jók, én alapból vastag pengetőket használok, eddig csak a 2.0-ást próbáltam ki, de nagyon jól szól. Anyám jött haza, útba esett a hangszerbolt, megkértem, hozzon egy csomag 10-es Ernie Ball-t, ez még 2000 volt, de ez megvolt az állványból.

Nem tudom, ki írta, hogy lehet, hogy meg volt törve az E húrom, de köszönöm.. Ez volt a gond. Hangyafasznyit állítottam a nyakon, egyenesnek tűnik, a húrmagasságot is belőttem, most semmi nem csörög-zörög és nem is lett magas.

A Dunlop kurbli, amire igazából nem volt szükségem, de 600 Ft-om volt, nem rossz, de picit kicsi, így hozzáér(het) a másik hangolókulcshoz, de hasznos.

A Rockbag tok a Warwick-től vízálló, jól néz ki, szépen elfér benne a gitár és minden kiegészítő (az erősítőn kívül :DD ), a piros Ernie Ball hevederről nem kell írnom, 1600ft-ért jó vétel volt, kényelmes.

És a straplok.. A Soundstation mellett döntöttem, de végül, a rendelés előtt kivettem a kosárból és beraktam a Dunlop-ot, mert tudtam, ha esetleg nem jön be, el tudom passzolni (konkrét személy). Eddig bevált, nem félek, hogy leesik a gitár. Állva játszani.. Hát, akkordok mennek, kvintekkel játszani elég kényelmetlen a fej környékén, de majd megszokom. Gondolom. Nagyon le van engedve a gitár, így találtam kényelmesnek.

Összességében 15-ért ez a pár kiegészítő szerintem megérte, végre tudom hordozni a gitárt és esetleg még tanárhoz is el tudok menni...

(#12574) Eastman válasza Bencsizy (#12571) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem mindenki másképpen penget. Tegnap Blackmore jobb kezét figyeltem több tíz yt videón.

Én szólózásnál letámasztom a kisujjam a koptatóra, de ő csak a levegőben matat a húrokon és a csuklója a hídon - ahogy figyelem. Egy rutinos gitáros haverom arra tanítgatott, hogy ne a hüvelyk és mutatóujj ízületeimmel piszkáljak a húrokon, hanem csuklóból menjen minden. Arra már régóta ügyelek, hogy az akkordozást csak csuklóból csináljam.

Nekem is szinte a nyakamban a gitár, nagyon rövid hevedert használok, fixre is varrattam + straplock.

Közeli a pengetéséről: [1973], [2011] ...ezen gyönyörűen csinálja! Így kell a Stratót üzemszerűen működtetni. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13379) madgie válasza Eastman (#13378) üzenetére


madgie
titán

Én még anno a pecsás bulin izgalmamban a hevedert is otthon felejtettem :D

Kölcsönkértem egyet, ami meg rossz volt, így nem lehetett a hosszt állítani... térdig ért a gitár, nagyterpeszben kínlódtam végig a koncertet :DDD

(#13899) Printszkrín válasza Eastman (#13898) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Közben privátban jött infó, hogy át van bundozva.

Tokkal hevederrel, két Dimarzio pickuppal. 105000.- huf.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#13995) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Sziasztok!Gitár vásárlás előtt vagyok.Kinéztem egy modellt Gitárshopon.Cort Viva Custom.Íme a hirdetés:
http://gitarshop.hu/hu/hirdetes/157129/elado-cort-elektromos-gitar
Meg szeretném kérdezni a véleményetek róla?Illetve akinek van ilyen vagy hasonló tipusú gitárról tapasztalata kérem írja meg a véleményét.1 éves és 3 hónapos a cucc.Tokkal és hevederrel.Szerintetek mennyit ér meg?EMG81,EMG85 hangszedők vannak benne.Várom a válaszokat Privátba.Előre is köszönöm!

(#14005) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Sziasztok!Gitár vásárlás előtt vagyok.Kinéztem egy modellt Gitárshopon.Cort Viva Custom.Íme a hirdetés:
http://gitarshop.hu/hu/hirdetes/157129/elado-cort-elektromos-gitar
Meg szeretném kérdezni a véleményetek róla?Illetve akinek van ilyen vagy hasonló tipusú gitárról tapasztalata kérem írja meg a véleményét.1 éves és 3 hónapos a cucc.Tokkal és hevederrel.Szerintetek mennyit ér meg?EMG81,EMG85 hangszedők vannak benne.Várom a válaszokat.Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.