Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#919) ronaldo


ronaldo
őstag

Mi az a gitárhangoló? :)

(#920) Bero válasza ronaldo (#918) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen külön hangzásvilágot, és pedálrengeteget alakítanak ki. Meg pesze több milliós gitárefektek, erősítők, előfokok stb. vannak a háttérben.

A tanuás valóban nehéz. Felénk sincs rendes gitároktatás. Szerintem legjobb a magántanár, habár ezt sokan cáfolják is. Autodidakta módom is lehet, de néhéz. Viszont azt írják, hogy elősegíti az egyéni stílus kialakulását. Éppen most olvastam, hogy Carlos Santana is így kezdte, és csak 20 év gitározás tanult elméletet. :) Nade én inkább a zene-elmélet tanulására bíztatlak, mivel így sokkal tisztábban lehet látni.

A gitárhangoló olyan kütyü, amely a beépített mikrofonja, vagy jack bemenete által érzékeli a húrok nagjának frekvenciáját, és a megadott húrfrekvenciához segíti állítani.

(#928) Kobe válasza Bero (#926) üzenetére


Kobe
veterán

tanárom kb 20-25 éve masszívan gittyózik, és amikor mutatott egy ütemet, ahol az 1es (mutato) 2es középső és 4es kisujjal kell lefogni, na az még nem ment
erre mutatta hogy kell szétniytni a kezet .....komolyan mondom mint valami elefánt tappancs méretűre nyílt a tenyere, eszméletlen mennyire rugalmasabbá válik az ember keze :)


gitárhangoló az a digitális bizbasz, amugy legjobban akkusztikusokat hangvillával lehet belőni

[Szerkesztve]

(#3178) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na emberek én még gitározni nagyon nem tudok, de a szekrény legalján van egy akusztikus gitárunk ami még a fateré volt kb 20 éves simán van szerintem (bár ez a gitáron nem látszódik). Na gondoltam pöncölgetem egy kicsit. De már itt bajban vagyok :) :)) :DD

NA én elméletileg jobb kezes vagyok és így jobb kezes gitár kell Néztem a netet és ez azt jelenti hogy ilyenkor JOBB kézzel pengetek és BAL kézzel fogom a húrokat, de ez hülyeség hisz a jobb kezem ügyesebb és én azzal akarom fogoni az akordokat és balal pengetni. Ez csak nekem ilyen fura elsőre?

Ezenkívül a húrok az én gitáromon úgy vannak hogy fönt van a legmélyebb és lent a legmagasabb ugylátom ez normális ugye jól mondom?

Na most azt se értem hogy minek vannak külön balkezes gitárok, hiszen csak húrokat kell ellentétesen fölrakni azt csá.(ez biztos egy baromság amit írtam indokoljárok meg miért :) )

Ja agitárom régi mivoltából valszeg nem ártana rajta egy húr csere, de erre én nem merek vállakozni. Ja és úgy tom vannak ilyen gitárhangolós progik mondjatok már egy párat (de valami egyszerűt)

Ja és a gitáron van egy kicsi törés a "húrlábaknál" ahova bekötöm(becsomózóm) a húrt utána van egy "kis pici műanyag izé" ami meg emeli a húrokat.
NA eza valami félbetört. Így a mélyek egy pár miliméterrel "lejebb vannak".

(#3179) Trub válasza TAKÍÍ (#3178) üzenetére


Trub
tag

"de ez hülyeség hisz a jobb kezem ügyesebb és én azzal akarom fogoni az akordokat és balal pengetni"

..dehogy hülyeség :D , bal kézzel nem lehet normálisan pengetni!

"Ezenkívül a húrok az én gitáromon úgy vannak hogy fönt van a legmélyebb és lent a legmagasabb ugylátom ez normális ugye jól mondom?"

..jól.

"Na most azt se értem hogy minek vannak külön balkezes gitárok, hiszen csak húrokat kell ellentétesen fölrakni azt csá.(ez biztos egy baromság amit írtam indokoljárok meg miért )"

...ha megnézed a húrlábat láthatod, hogy a húrláb nem 90 fokot zár be a húrokal, a magasabb húrok rövidebbek. Ez az ember tökéletlen hallásával magyarázható.

"Ja és a gitáron van egy kicsi törés a "húrlábaknál" ahova bekötöm(becsomózóm) a húrt utána van egy "kis pici műanyag izé" ami meg emeli a húrokat.
NA eza valami félbetört. Így a mélyek egy pár miliméterrel "lejebb vannak"."

...nem probléma, faragj egyet helyette. Nem kis munka, én is magamnak csináltam.
Vagy bemész egy hangszerboltba és kérsz egy húrlábat. Pár száz forint.

"Ja agitárom régi mivoltából valszeg nem ártana rajta egy húr csere, de erre én nem merek vállakozni. Ja és úgy tom vannak ilyen gitárhangolós progik mondjatok már egy párat (de valami egyszerűt)"
...[link], a húrcserétől pedig nem kell félni, ha tényleg nem megy keress pár vidit youtube-on.

Azt sem árt tisztázni, hogy vannak neylon és fémhúros gitárok. Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy neked neylon (műanyag) húros gitárod van. Erre ne rakj fémhúrokat, mert meghajlítja a nyakat.

És azt sem árt megnézni, hogy egyenes-e a nyak :D, egyszerűen nézz bele, mint vmi csőbe, úgy láthatod, hogy mennyire egyenes. Ha csak egy picit görbült, még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#5663) Szten Márs válasza combonari (#5661) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Legegyszerűbben, ha van egy sima (tehát még csak nem is kromatikus) gitárhangolód, úgy tudod megoldani a hangolást, hogy az első bundnál fogod le a húrokat, és pengeted őket, és az első bundnál pengetve állítod be a standard E, A, d, g, h, e' hangolást.

Egyébként csak tanácsként: nekem is meg kellett tapasztalnom, meg úgy általában szokás is hangoztatni, hogy a gitártanulásban igen fontos dolog a fokozatosság, az, hogy megfelelő alapozással haladjunk tovább a következő szintre. Én azt javaslom, hogy az alternatív hangolásokkal akkor kezdj el bíbelődni, ha ilyen kérdések, hogy hogyan is kéne megvalósítani az adott hangolást, már fel sem merülnek, mert magabiztosan megvan a háttered ahhoz, hogy menjen. Mondjuk egy ilyen minden hangot lejjebb viszünk hangolás barátságosabban használható kevesebb tapasztalattal is, mint a nem egyenletes lehangolások, mondjuk egy drop D :)

[ Szerkesztve ]

(#29728) Whit3Rav3n válasza funk648 (#29725) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Sok hangolónál beállithatod hogy hány hz regyen a referencia A hang, nézd meg hogy ezt be tudod-e állitani a zoom-ban, ha nem akkor vannak pl gitárhangoló app-ek mobilra ahol be lehet állítani hogy hány hz legyen a A referencia.

(#40300) spe88


spe88
senior tag

Gitárhangoló pedálokon (pl. BOSS TU3) mit jelenet a chromatic flat, chromatic double flat hangolás?

Értem én, hogy a kromatikus mit jelent. Hiszen a kromatikus hangsor legközelebb álló ("fél")hangját jeleníti meg a kijelzőn. De a logikát nem értem abban, hogy ha ezt lejjebb állítom chromatic flatre, akkor mi történik? Hiszen akkor is azt a hangot kéne kiírnia, ami legközelebb van a hangsorban. Vagy csak a standard kromatikus "gitárhangsort" nézi E-e' (6 húros esetén). Annak semmi értelme nem lenne.

Ha pl egy basszusgitár legmélyebb húrját B-re hangolom, akkor meg kéne jeleníteni chromatic mode-ban, hogy B. Most ha átállítom chromatic flatre akkor mit ír ki?

Valami itt nagyon zavaros nekem, lehet rá kéne aludnom. :D

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.