Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#841) Kephamos válasza ReJim (#840) üzenetére


Kephamos
addikt

Single coil=sima
Humbucker=dupla, legalábbis mi így szoktuk hívni.
Asszem, hogy a dupla nagyobb jelet ad, ami akkor jön nagyon jól, hogyha használsz valamilyen torzítót.
Pl az enyémben 3 szimpla van és a haver pedáljával sokkal halványabban szól, mint az ő Vorsonjával, amiben 2 dupla van, és a dupla kevésbé hajlamos a gerjedésre (állítólag).
---------------------------
Ajánlom neked a Vorson gitárokat. Árukhoz képest nagyon jónak mondják őket a Vorson tulajdonosok.
A másik márka, ami nagyon jó ár/érték arányba az a B.C. Rich.

(#842) ReJim válasza Kephamos (#841) üzenetére


ReJim
őstag

értem, köszönöm a válaszodat. :)

szóval én is egy vorson-t néztem ki. Vorson EDG-46. [link]

az a szép fekete :)

gondolkodtam, az alatta lévőn, de mint mondtad, inkább ne gerjedjen...
egyébként a 2 dupla, meg a 3 sima között mennyi különbség van? hangzásban?

meg a potikkal mit állítok? az egyik a hangerőde mi a másik?

jelenlegi gitáromon (vagyis amit használok, ilyen gitárfélét úgyis letagadék :) ) két hangszedő van (fém burkolat, és fekete lap van a tetején, nincs kilátszó pöcök, csavar) és 4 poti. abból kettő hangerő.

a kapcsolóval meg a hangszedők között tudok kapcsolni, ha jól tudom?

az üveghangal való hangolást esetleg feltudnád vázolni?

meg ha már így belejöttem a kérdezésbe :)
a pedál, effektek végülis mire szolgálnak? azt tudom, hogy van jimihendrixes fuzzy vagy mi, meg van valami boost. de milyen hangokra szokták még használni, úgy általánosságban... vagy ez lehet túl átfogó-hülye kérdés :D

előre is köszönöm a válaszodat.

</end.?>

(#1200) Kephamos


Kephamos
addikt

Single Coil gerjedés ellen mit lehet tenni házilag?

(#1202) Kephamos válasza rOwLeY (#1201) üzenetére


Kephamos
addikt

Valamit csak lehet vele kezdeni. A Stratocasterek sem gerjednek valami könnyen, pedig azokban is single coil hangszedő van. :F

(#1203) rOwLeY válasza Kephamos (#1202) üzenetére


rOwLeY
őstag

pfu dehogynem gerjednek...csak engem nem igazán zavar!álj távolabb az erősítőtől!:D:D

(#2024) HavocS válasza Panzermeyer (#2021) üzenetére


HavocS
senior tag

''fél órát cseng nekem ha közel ülök a gitárral...''

Nem kötekedésképp, de az csak az összegerjedés, köze nincs a gitár kitartásához :) Sustaint úgy lehet mérni, ha rádugsz egy fejhallgatót az erősítőre és úgy játszol, vagy kis hangerőn két méterre állsz az erősítőtől - magyarán úgy, hogy ha simán lóg a nyakadban a gitár, nem gerjed össze.

A vox valvetronix meg jó dolog, ha van az embernek, de aki épp, hogy ki tudta szorítani a pénzt a gitárra, az rákényszerülhet az ilyen ''fosokra''. Hangkártya meg ''tökmindegy'', egy erős procival, asio4all driverrel, és a csillagok szerencsés állásával láttam/hallottam én már olyan alaplapi ac97 förmedvényt, ami észrevehető/zavaró késés nélkül egész szépen meghajtotta a revalvert.. Guitar FX box meg aztán minden szemeten megy, nem egy nagy hangminőség, de akinek épphogy van gitárja, és semmi erősítője, az minden bizonnyal nem a stúdióhangzásra törekszik. Főleg, hogy általában, örül, ha meg tudja pengetni a húrt :DDD

(#2143) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kikérni.
Apámnak van egy akusztikus gitárja, amivel itthon szokott játszogatni, saját szórakoztatására. Viszont sokszor sóvárog,hogy olyan dalokat játszana, amiket csak elektromoson ''szabadna'' játszani. Mivel csak ezért ''hülyeség'' egy elektromos gitárt is venni, arra gondoltam,hogy vennék egy akusztikus gitárra való hangszedőt(plusz takarót a hanglyukra). Ezt vezetném a hangkártyába neki, és az 5.1-es Geniuson meg jönne kifelé.Programjaim már vannak hozzá, de a kérdésem az lenne,hogy ez jó módszer lenne-e. Mert ugye így trememoló és hasonló dolgok nincsenek, és az is kérdéses,hogy hogyan szólna. Ugye ez csak itthoni pötyögésre menne,de azért nem akarok 15k-t kidobni az ablakon. Válaszaitokat előre is köszönöm.

Jah, kipróbáltuk már azt is,hogy mikrofont raktunk a hanglyukba, és azt dolgoztuk fel programmal, valami állat szépen szólt, de ha egy kis hangot adtunk rá, máris gerjedt..ezt programmal nem lehet megszüntetni valahogy?

(#2147) Mosh


Mosh
csendes tag

attól, h hangszedőt teszel rá, az még AC marad...
az a gumi a hanglyukba meg gerjedésgátló.
szóval azért az elektromos gitár sokban különbözik az akusztikustól...
játszhatóságra meg főleg...egy elektromoson sokkal kisebb a húrnyomás, tök máshogy játszol rajta.soha nem éred el azt a hangot akusztikusból...azaz mostmár ezek a gitárprogik tudnak ezt-azt...bár nekem ez nagyon idegen. hogyha számítógépet bevonnék a zenébe, az csakis Mac lenne.majd talán lesz is, mert azért itthonra kicsit durva lenne összedugnom az 5150-et, ehh
nah jól elkanyarodtam a témától, bocsi :D

Death for life!

(#2267) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok. Nem ismer valaki Win-re valami olyan progit, amiben van valamiféle gerjedésgátló? Akusztikuson játszogatok magamnak itthon, kipróbáltam a kihangosítást úgy,hogy egy mikrofont használtam. Gyönyörűen szólt,csak éppen kb 5-6 méterre kellett mennem,hogy ne gerjedjen olyan hangerőn,mint kb. maga a gitár, akkor meg ugye hangosítani kellett, hogy egyátalán halljam, így ismét gerjedni kezdett.:D

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#3735) nap válasza bodom87 (#3703) üzenetére


nap
addikt

"valaki ismeri az Uniwell gitárokat?"

Vettem egyet. :B UST-50 N
A fa részek igényes kidolgozásúak, kifejezetten szépek. A nyak egy darabból van. (+pálca +fogólap) A test 4 darabból van összeragasztva, egy helyen eltér egy kicsit a két darab árnyalata, de a másik két illesztést közelről kell keresni. Mindezt azért, mert natúr, tehát csak lakkozva van. Már nagyon várom, hogy besárguljon, beérjen a szine.
A koptatólap 3 rétegű, amire a fenderes topikokban gerjedtek a harmony centralon. Érdekes, hogy ennek a kidolgozását nem vitték túlzásba. Egy smirglivel könnyen javítható.
A hangjáról még ne kérdezzetek. Az új húrok zengnek-bongnak. Bármit játszok, Shadows lesz belőle. Remélem, egy hét alatt beállnak, aztán normális hangja lesz a gitárnak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6397) Womb válasza Atticus85 (#6395) üzenetére


Womb
senior tag

Jó kis gitárok ezek, csak itt vigyáznod kell a torzítással, mert hamar gerjednek ezek a hangszerek.

(#6953) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Megörököltem egy Bass gitárt, csak bajok vannak vele. Mégpedig ha erősítőre dugóm akkor nem ad ki semmilyen hangot, csak gerjed mint a fene, ha hozzá érek a húrokhoz. Egy teljes kábel csere megoldhatja a dolgot? A gitáron semmilyen márka jelzés vagy típus nincs, a hangszedők Saphir márkájúak. Fedett hangszedőknél, hogy lehet kipróbálni, hogy működnek-e?

Köszi a segítséget.

i9 / 4080 / 32"

(#7233) matyi94 válasza Womb (#7232) üzenetére


matyi94
senior tag

Azért kellett így leültetnem mert vintage special szériás prémium pickupok és rohadtul erősek voltak, ráadásul egy kétcsatornás boosterrel szoktam játszani csöves erősítőn és így a tiszta hangom is torzult, gerjedt. Most hálistennek megvan a dinamikája és a "krémje" a pickupoknak, de mégis tud lágyan, dzsesszesen szólni.

Legyen szép napod!

(#7478) matyi94 válasza BemAnyó (#7472) üzenetére


matyi94
senior tag

Lehet föld kontaktos lett. Én megnézném a potik környékét és a húrláb földjét és lejjeb engedném a pickupokat próba képpen. Nekem is volt ilyen, hogy random gerjedt az új pickupokkal, de állítgattuk, tekergettük és elmúlt.

Legyen szép napod!

(#7644) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Az normális, hogy a torzított lead csatornán van alapzaj, ha nem szólnak a húrok? (tompítva őket, nem tompítva is van kis zizi)
Ha feltekerem a felénél nagyobbra az erősítőt, és nem fogok le semmit, akkor elkezd visítani az egész egyre erősebben, gerjedni kezd, ha ez megfelelő. Na ez normális? Lehet, hogy a gitárom pickupjai vannak túl közel a húrokhoz? Gyári beállításon vannak a pickupok.
Roland cube 20-xl az erősítő, gitár meg epiphone lp 100.

Földeléssel tuti nincs gond, mert az erősítő és a konnektor is földelt, néztem.

Más: A nagyoknak hogyhogy nem sípol az erősítő? Hogyan érik el, hogy ilyen cseszett nagy hangerő mellett (Pl egy nagyobb, fesztiválos koncerten) nem hallatszik semmi zaj, ha "üresben" van a gitár, nem játszanak rajta, csak lóg a nyakukban?

(#7654) Womb válasza Plazmacucci (#7653) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem félreértettél.
Ha egy effektezett,és nagy hangerőn meghajtott erősítőn keresztül belekiabálsz egy pickup-ba, hallani fogod magad. Legyen az akármilyen hangszedő.
Ha az erősítőd nagy hangerőre állítod (függetlenül attól, hogy modellezett vagy csöves), a gitárod gerjedni fog, ha nem fogod le a húrokat. Ha lefogod a húrokat akkor már nem, persze ehhez is kell némi távolság az erősítőtől, mert akár a lefogott húrú gitár is gerjedhet.
Egy mikrofóniás pickup, ha kell ha nem kell, gerjedni fog, akármit csinálsz vele. A pickup minősége egyáltalán nem döntő. Ha rendesen vákuumozott, légmentesen viaszolt, származhat akár a kínai rizsföldek mellől, akkor sem lesz mikrofóniás.

(#8178) Bencsizy válasza X2N (#8177) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Roland Cube 20XL

Kösz a választ.

Még annyit, hogy mostanában sokkal több zizegést hallok, mint ezelőtt, bár lehet, hogy eddig csak nem tűn fel, mindenesetre, ha nem nyúlok hozzá a húrokhoz vagy bármely más fém részhez a gitáron, akkor nagyon hallatszik a zaj, és úgy 4/10-es hangerőnél az erősítőn gerjedni/sípolni is kezd a gitár.
Tisztán eddig semmi zaj nem volt, még max hangerőn sem, most már ott is hallatszik, de csak ha rácsatlakoztatom a gitárt.

Új a kábel, pár hónapos, low noise, boltos szerint pro minőségű.

(#8199) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Beta Aivin NG-100 zajzárat tervezek venni.
Zajzárnak mi a lényege?
Ha veszek egy ilyet, akkor nem fog gerjedni a gitár?

(#8202) Eastman


Eastman
őstag

...mit nem adnék, ha egy LP itt gerjedne a szobámban...

Menj messzebb az erősítőtől és akkor nem gerjed. Komolyan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8213) BluEyes válasza Bencsizy (#8211) üzenetére


BluEyes
őstag

Gerjed, vagy zajos? Mer ez két különböző fogalom.
A zaj lehet szissssz vagy sussss jellegű, meg lehet mély brummmmm.
Előbbi kettőt a tranzisztorok termelik, és hiába teszel a cucc elé zajzárat, mert a zaj a bemenet után keletkezik.
A brummot valamilyen trafóból szedi a pickup. Ez a trafó lehet az erősítő sajátja, de lehet bármilyen elektromos eszközé a közeledben. Sőt ha lakótelepen laksz, az alsó-fölső-oldalsó szomszédok hűtői, mikrosütői, tévékészülékei, a folyosói neonvilágítás stb stb mind brummot okoznak. Mászkálni kell a lakásban, hogy hol a leghalkabb a búgás, és egy zajzárral még ezt is lehet tovább csökkenteni.
A gerjedés egy pozitív visszacsatolás eredménye, valami rezonálni kezd a hangszeren a hangerő hatására. Jó esetben a húrok, eztet szeretjük, ellenben például a pickup zizegése okozta gerjedés kimondottan kellemetlen. Tehát meg kellene figyelni, hogy mi gerjed pontosan. Ha húr, akkor meg köll tanulni folyamatosan tompítani játék közben a nem szóló húrokat.Ha a pickup gerjed, akkor pickup- vagy akár teljes gitárcsere.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8214) Bencsizy válasza BluEyes (#8213) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Van egy alap zaj, ami nagyon is hallasztik, de nem emlékszem, hogy korábban is ennyire jelen lett volna.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Ez megy végig, és olyan 2-3 másodpercenként még halk pattogás is van. Ha hozzáérek bármely fém részéhez a gitárnak, pl a hídhoz, vagy a kábel végénél oldalt egy kis fém részhez, vagy akár az erősítőn a csavarhoz, akkor ez halkul, de még mindig jelen van, meg ha hozzáérek, mindig pattan egyet.
Le van földelve az összes csatlakozó a házban, nem panel, egy családi ház. Gerjedni csak olyan 4/10-es hangerőnél kezd és azt a húrok keltik, mert most megnéztem/hallgattam.

Távolabb mentem az erősítőtől/ járkáltam is körbe,körbe, de mindenhol ugyanakkora a zaj.

(#9798) Eastman válasza Plazmacucci (#9794) üzenetére


Eastman
őstag

+1

Azt mondják a nagyok, hogy az ujjakban van a sustain. Tény, hogy vastagabb húrok alatt jobban dolgozik, jobban rezeg a fa. Bizonyos távolságba mész a hangszóróktól - nyakadban a gitárral - akkor is össze tud kicsit gerjedni a cucc. Ki kell tapasztalni. Single coil-okkal kevesebb sustain varázsolható elő mint a humbikkal szerelt gitárok esetén, tehát az SG-nél elvileg menne. ...de lehet, hogy nincs igazam.

...ki kell tekerni mindent 10-ig az erölködőn is... :D ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10637) toth_janika válasza BluEyes (#10636) üzenetére


toth_janika
őstag

irdatlanul gerjed, és zúg... de vmi mintha lenne:DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#10735) sajtee válasza Eastman (#10734) üzenetére


sajtee
senior tag

Hmm, köszi szépen! Mindjárt ki is próbálom! :)

Jó is. Én idióta, már egy méterről nem gerjednek.. :W

Egyébként gondoltam, hogy ez lehet, azért tekergettem a gitáron a potikat, de nem ért semmit.

[ Szerkesztve ]

(#13305) izomhod válasza Bencsizy (#13301) üzenetére


izomhod
senior tag

vasárnap meghallgattunk egy énekest a zenekarba, összeraktuk az énekcuccot, volt egy óránk csak hangszerekkel, na hadd próbáljam csak ki. metallica die my darling. nem fértem oda rfendesen, amikor sikerült odalépnem, hogy elérje a szám, akkor gerjedt az egész, ó hát nem akarja ezt senki :)
az énekes srác jól hozta az audioslave-t, csak lestünk

na holnap csak ketten megyünk a gitárossal, megpróbálok kicsit bohóckodni a mikrofonnal, mert ha nem énekelsz, nem szeretnek a csajok!

(#15105) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Amúgy most én is állítgatom a gitárt, nyakat, húrmagasságot, oktávot belőttem, most már csak a pickupok vannak hátra, de ezzel is jól haladok. Nyaki már megvan, azt használom tisztára, nagyon jó kis basszusos, balanszolt hangja van, rendesen hallani a mélyet, közepet, magasat is, imádom. A hídi pickup, na az kicsit több problémát okoz, mert ha túl közel van a húrhoz, akkor gerjedni kezd, ami nem lenne gond, csak már kezd nagyon kásásodni a hangja. Ha kész leszek, dobok fel hangmintát, észrevettem, hogy bátyám kamerájával egész jó minőségben lehet felvenni hangot.. :D

Most lecuccoltam mamámhoz a garázsba, full üres, gondolhatjátok mi megy ott.. :DDD
Egész nyáron ott fogok benn ülni, és egész nap játszok. Szomszédok még nem szóltak, hogy hangos lennék, de mindennap egy kicsit feljebb tekerem :D Sokkal jobb hangja van, mert nincs reverb pedálom, de itt van egy pont kellemes visszhang, sokkal erősebb hangja van így.

(#16428) Dealer95 válasza izomhod (#16427) üzenetére


Dealer95
őstag

De ha itthon nem kapni? :D
Egyébként nem lett volna vele bajom. Szép hangja volt, bár erősítőn iszonyatosan gerjedt.

De legalább tudom, hogy milyen irányban kell keresnem. Lesz viszonyítási alap.
Egy Bp oda-vissza út is 6000 lett volna. Tehát úgy veszem mintha elmentemvolna kipróbálni :)

(#16812) GyilkosMeh


GyilkosMeh
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gitár ha a torzító pedál be van nyomva, rettenetesen gerjed és halk (torzítás nélkül nem gerjed, de szintén nagyon halk). Egy Ibanez Silver Cadet-ről van, a hídnál a hangszedő ki van cserélve egy EMG HZ humbuckerre (Valszeg EMG HZ H2). Gitárral van a baj, mert haver Stratocaster hamisítványát rákötöttük, nem gerjed egyáltalán, szinte semmi alapzúgása sincs és jó hangos pedig abba 3 single coil van. A baj annyi, hogy használtan lett véve. Tudnátok pár ötletet adni mi lehet a baj? Ha nincs rendesen földelve a hangszedő lehet ilyen probléma? Ha a poti ellenállása kicsi az szintén csinálhat ilyet?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#16912) Neuler válasza Aucor (#16910) üzenetére


Neuler
csendes tag

Nem írtad, de ha jól sejtem akkor elektromos gitárról van szó. Szerintem a hangszedő hibája lehet, hogy nagyon gerjed. Nekem sem tökéletes, én a nyakit használom többet és lejjebb kellett csavarnom magát a hangszedőt a gitártesten ----> a hangszedő és a húr közti távolságot növeltem, így már lényegesen jobb. Egyébként igen.. a gain segítségével lehet rajta javítani ,de ne vedd le nagyon mert nem lesz olyan jó hangja, bár ez szubjektív.
Az sokat segítene ha a gitár típusát megadnád nekünk.
Pl.: mint írtam lentebb nekem is zajosodik de elektro klasszikus ami viszont nagyobb baj, mert ennek a lényege a tökéletesen tiszta hang lenne.. :)

(#16913) izomhod


izomhod
senior tag

erről az elektroakusztikus gerjedésről jut eszembe, hogy koncert előtti beálláson amikor 'á' hangot nyomtam a basszusgitáron, valami iszonyat fémes hang járt végig a színpadon, na mi lehet, találjuk meg, mert nagyon zavaró. ó biztos a mennyezetben valami. na persze. az elektroakusztikuson rajta volt a hang, és amikor nem játszott rajta senki, akkor az rezgett, de nem gyengén, és csak az A hangra. jót nevettünk és tovább söröztünk :P

(#18407) atidzsiforc válasza PETEE78 (#18406) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Vegyel vissza a magasbol, vagy, ha van presence poti, abbol is. Zajzar a gerjedes ellen meg a tompitasnal keletkezo felhangok ellen jo. Milyen fulesed van?

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19117) BluEyes válasza KrAt (#19113) üzenetére


BluEyes
őstag

Erősítőt, multieffektet, hangkártyát csakis használtan veszünk. Igazából gitárt is, de amit linkeltem hófehérke, az annyira a legolcsóbb kategória, hogy használtan is alig kerül kevesebbe, nincs sok értelme rizikózni, meg kell venni az újat szerintem. Használt elektronikából meg olyat kell választani, ami jó, elismert cucc, tehát gyorsan el fog kelni, ha meghirdeted, nulla-közeli veszteséggel.

A hangkártyádat ki kell próbálni. Nekem itthon még nem jött össze, szarul szólt, sípolt, gerjedt, táp-zajos volt, pedig több kártyát, több konfigban próbáltam. Ezért vennem kellett egy usb kártyát. Rokon kiccsávó ősromhalmaz gép alaplapi hangkártyába bedugva, működött a dolog. (igazából persze nem szólt jól, csúnyán magashiányos volt a kapott hangzás, de kezdésnek, próbálgatni, ingyen, pont elég volt).

A zenélés leginkább hobbi. Olyankor csináljuk, mikor időnk meg kedvünk van, azért mert szeretjük csinálni. Innentől a dolog ráér. Az internetnek hála, ma már gyakorlatilag minden fogás, trükk, minden elméleti és gyakorlati elem fenn van, fórumokon profi zenészekkel beszélgethetsz, kérhetsz útmutatást.
YT-n rengeteg how-to-play nóta van fenn, mindenféle elmélet nélkül egész szép repertoárt össze lehet szedni, például [link] és [link]. Szóval aggodalomra semmi ok ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19236) BluEyes válasza BluEyes (#19235) üzenetére


BluEyes
őstag

Hopp, most látom, az alsó kép azért is érdekes, mert ott a gazda lecsavarozta két pici csavarral az alaplemez elülső két sarkát. Gyárilag az a vége nincs fixálva a Teléken, szabadon zizeghet, így sokszor okoz kellemetlen gerjedést, sípolást.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19667) brickm válasza Zsombo® (#19660) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Talán az áramfelvétel miatt leesik a feszültség, amit már könnyen zavar a külső mágneses tér, ezért lebeg. Ez okozhat gerjedést. Bár egy ilyen kis kapcsolóüzemű tápnak nem kéne ennyire gyengének lenni.

Ha kicsit tudsz forrasztgatni, a kimenettel párhuzamosan tegyél be egy 470uF-os elkót, meg egy 100nF-os fóliát.

Amióta megépítettem a központi tápomat
se búgás, se zaj nem jön a tápoldal felől.

[ Szerkesztve ]

(#19738) gyika_


gyika_
újonc

Sziasztok!
Egy kezdő kérdésével foglak zaklatni. Van egy dobozgitárom, ami bele van építve egy hangszedő. Az angyal hozott egy gitárerősítőt, de amikor beledugom, zúg, gerjed. Az érdekes az, hogy ha a jack befogadó fémrészére ráteszem az ujjam, a búgás megszűnik.
A kérdésem az, hogy szerintetek mi lehet a gond, és mi vagy ki tud segíteni rajta.
Harmadik kéz növesztése nem opció, s budapesti vagyok.

(#20021) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20018) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Szia megkérdeztem a gyereket.

hanglyukhoz raagsztható elektronika, puntos típusa

plusz van egy másik ami Fishman Presys 301, ami mikrofonos beépített gerjedés gátkóval.

remélem így már tudsz mesélni a kis kütyükről :)

Előre is köszi!

(#20671) brickm válasza Bencsizy (#20668) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem a gerjedésre gondolt...nem?

(#20675) brickm válasza Bencsizy (#20672) üzenetére


brickm
őstag

Végig gerjed a gitár legalábbis az első 20 30mp-ben tuti. Addig bírtam hallgatni amugy.

(#20975) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hu, mennyi okossag hangzott el. Koszonjuk! :D

Kezd osszeallni egy zenekar, tehat ertelemszeruen szeretnenk majd koncertezni is, tehat megbizhato cuccokra lenne szuksegem. A gitarommal (vintage v100) elegedett vagyok, hangolast is sokaig tartja, es a hangszine is olyan, amilyet szeretnek (talan majd egyszer cserelek hangszedoket vmi olyanra, ami gazdagabb hangzast ad kicsit, meg az elektronikat megnezem, jobbra cserelem majd, ha nagyon ganyoltnak tunik). Az erosito egy Bohm-verstarker 30H, ezzel szinten meg vagyok elegedve. Tehat csak a pedalok lennenek azok, amiknel nem nagyon talalom a helyem, de ez a hozzaszolas most sok dolgot tisztazott.
Szoval.

Reverb vagy delay pedalra szuksegem lehet, kerdes, erdemes mindkettot beszerezni?

Igen am, a digitalisnal azt gondoltam, hogy a jelet digitalizalja a pedal, de akkor ezt most tisztara mostuk, megegyszer koszonom! Es akkor az analog es a digitalis delay kozott csak annyi a kulonbseg, hogy hogyan valositjak meg a hangzast? Ez esetben pedig mar csak preferencia kerdese, hogy melyiket valasztjuk? Szal nem jobb vagy rosszabb, zajosabb egyik a masiknal, csak masabb?

Probaltam ma az erositomon a send return dugokat, csak egy sima kabellel kotottem ossze a kettot, de amint ezt tettem, nem jott ki semmi hang. Akitol vettem, azt irta, hogy a zengeto nem mukodik benne, ki lett szerelve. Ez esetben akkor az effekt loop se mukodik es ezert nincs hang?

Az elromlott torzitom helyere most egy MXR prime distortiont neztem. Eddig egy beta aivinnal jatszottam, nagyon tetszett a hangja. Viszont mikor mar kb felig tekertem az erositon a hangerot, minimumra tekerve a gaint is oriasi modon torzitott. Nekem ebben az esetben jobb lenne egy overdrive, amit kis hangeron jobban tekernek fel, nagy hangeron meg kisebb torzitasra raknam, vagy maradjon a torzito es remenykedjek benne, hogy mondjuk oroban ha kitekerem az erositot, akkor nem gerjed ossze vissza minden? Sok gaint hasznalok (metalt is jatszok), de csak esszeru mennyisegut, hogy minel kevesebb hiss legyen hallhato.

Equalizerre azert gondoltam, mert az erositon csak magas es mely szabalyzo van, es amiket neztem pedalokat, legtobbon csak egy volume, gain, meg egy tone szabalyzo ha van.. Kozepet pl jem tudom emelni vagy vagni.

Meg vmi. Eszrevettem, hogy mostanaban zajosabb az erosito alapjaraton, mondta a srac, hogy lassan erhet a csocsere, gyanitom, hogy akkor ez mar ennek a jele. Ha veszek bele csoveket, es nem allitom be a bias aramokat (mert meg csak elmeleti szinten kapisgalom ezt a dolgot, nem merek hozzanyulni meg), akkor abbol lehet vmi baj az erositovel? Gondolom amugy is elmaszik a munkapont, minel tobbet hasznalom, csak pl igy nem tehetem tonkre, vagy nem lesz tobb a zaj alapjaraton, esetleg nem lesz mas a hangzasa? Jo lenne ezeket is megtanulni.

(#21040) brickm válasza NeoPampalini (#21038) üzenetére


brickm
őstag

Ez mindig attól függ. Aki otthon a városban sík terepen bicajozik, ne vegyen 300ezres ktm bicajt, mert minek?
Elég egy 40ezres is akármi is.
Ha normálisan karban van tartva azzal is lehet tekerni és megy is.
A drága hangszer a minősége miatt kell annak, aki ki is használja azt. Gondolok itt arra, hogy egy 500ezres gitárban olyan elektronika van, ami nem gerjed ha szembenéz 30 monitor hangfallal fél méteren belül, meg 40lámpával. Ez otthonra bőven felesleges.
Otthoni powermetálra elég egy gitár rig meg egy akármilyen keskeny nyakú, vékony tömör testű hangszer, amiben 17kOhmos humbuckerek vannak, esetleg aktív elektronika.

Lásd Lukács Peta olcsó yamaha gitárja.

[ Szerkesztve ]

(#22098) Moleman válasza Saccco (#22096) üzenetére


Moleman
addikt

Ez nagyon érdekes, szubjektíven, önmagában nagyon hangosnak éreztem az elektromost, de objektív eszközzel rögzítve hatalmas a különbség. Semmi utómunka, semmi EQ.

Gibson Les Paul Studio vs Squier SD-6, rettentően dilettáns - és kényelmes - módon elhelyezett nagy kondenzátormikrofonnal (40 centivel magasabban, 80 centire légvonalban, cserébe a pozíció és a szög jó). A hitelesség kedvéért kivettem az akusztikból a gerjedésgátló gumilapot, általában azzal szoktam használni, a mély nagy részét kiveszi.

[ Szerkesztve ]

(#23769) brickm válasza Eastman (#23768) üzenetére


brickm
őstag

Nem fejnehéz, de ha az lenne a húrláb alá tennék egy ólomkockát, vagy valami vasdarabot :D
Mindegy éted, csak ha bedugom a fuzz pedálba, meg a erősítőbe akkor zúgjon mint valami kanos vadmajom párzási időszak kellős közepén. ide nem kell sustain, zúgni fog meg búgni, meg sisteregni, meg minden amit el tudsz képzelni :D

cnc gép csinálta kivételesen a bundok helyének vágását, kíváncsiságból, kipróbáltam ezt is.
De ha esetleg elb szta a kompúter a dolgot legfeljebb nem lesz pontos a rákendról.
az a lényeg, hogy gerjedjen a single kójil

[ Szerkesztve ]

(#23788) brickm válasza kemotox (#23783) üzenetére


brickm
őstag

Nem tranyós az MG.
A tranyós erősítőknek nagy az RnD költsége, rengeteg idő a fejlesztésük.
Teljesen más egy gitárerősítő, mint egy zenei erősítő. Míg zenéthallgatni lehet egy magasfrekvencián gerjedő erősítővel is, addig gitározni félig "öngyilkosság". Rövid időn belül leég az egész, mivel sokkal nagyobb vezérlőjeleket kap, sokkal nagyobb a hőmegfutása és sokkal nagyobb dinamikákkal dolgozik.

Az épített marketinget, meg a nevet meg kell fizetni, nincs azzal baj.
Jh pardon multkor haverom marshall dsl100 feje fullstack-ben küldve koncert felénél megdöglött... nem nevetett.
A 40éves JMP szakadt bőrrel nem sír, nem panaszkodik.

A jcm 800 nak az a nagy hibája, hogy nem szeret mindenféle hangszert.

a boss katana sem analóg, kőkemény dsp van a dobozban. Ilyen hangokat egyszerű tranyókkal nem lehet csinálni úgy, hogy ne gerjedjen, főjjön rommá a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#23949) brickm válasza haxiboy (#23947) üzenetére


brickm
őstag

Az aktív hangszedők egy passzív hangszedőből és egy hozzá épített kisjelű erősítőből áll.
Ennek köszönhetően ugye a hangszedő jele a lehető legrövidebb úton a lehető legkevesebb felvett zajjal fog bejutni az erősítő bemenetére, ahol elég magas impedanciával találkozik ahhoz, hogy ne legyen magas vesztése.
Csökken a szórt soros ellenállás és a parazita kapacitás.Ennek köszönhetően szinte teljesen zajtalan.

Az EMG az egyik legismertebb és leg elterjedtebb gyártó, aki aktív elektronikát is gyárt, illetve r\érték arányban a legjobbak.
Vannak tőle jelentősen olcsóbb és jelentősen jobb szedők is, csak ...nem feltétlen ér annyit a jósága a jobbnak, amennyivel többe kerül.
Jellemző ezekre a szedőkre, hogy elég transzparens a hangjuk, gyakorlatilag, ha egy lapátra teszed fel is eléggé olyan hangja lesz, mintha beleb szod egy félmilliós szolid badi LP-be.

A PC-s metálkodáshoz szerintem elég felesleges aktív elektronika szólógitárba... ugyanis a lehető legkevesebb kábelt tudod használni, durván alacsony zajképző VST-ket tudsz használni és elég kevés (színpadhoz képest) a külső elektromos zavaró tényező meg a visszacsatolás.
Kis túlzás, de még egy mikrofóniás hangszedővel is lehet jó metált csinálni otthon PC-n.
Amit mondjuk színpadon agyonver a gerjedés.

[ Szerkesztve ]

(#23999) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Lehet fura lesz a kérdésem!
Azt szeretném megcsinálni,hogy a sima akusztikus gitáromat halljam a hangfalakban, enyhe visszhanggal.
Egy sima hifitoronyról van szó egyébként.
Régen egyébként én ezt úgy oldottam meg,még XP volt a gépemen és a SoundBlaster Live 5.1 hangkártyám,hogy volt annak egy drivere ,meg egy kis programja amit felrakott.
A hangkártya fejhallgató részébe bedugtam a hifi torony kábelét - így a hang ugye azon ment.
A mikrofon részhez meg bedugtam egy fülest és annak az egyik füles részét rászigetelőztem mindig a gitár dobrészére.
Amikor megpengettem a gitárt akkor a SoundBlaster Live hangkarinak a programjába beállítottam "Concert Hall" effektet és baromi szépen visszhangoztatva szólt a gitárom.
Persze volt mikor sajnos gerjedt az a vacak fejhallgató.
Viszont ma már Windows 7-et használok.
Van olyan program ami ezt tudja,amivel ezt ugyanúgy meglehetne csinálni?
Tehát így ingyen lenne minden mint régen!
Elnézést mindenkitől de annyira kedvet kaptam megint a dologhoz. :)
Hozzáteszem nem akarok mikrofont venni és semmi egyebet.
Tehát adott a füles amit rászerelek a gitár dobjára - csak a progi kellene mint a Live karinak az a kis programja.
Köszönök minden kis infómorzsát és segítséget! :R :R :R

(#24159) cucka válasza Plazmacucci (#24158) üzenetére


cucka
addikt

A gitár működése témájában valójában nem szükséges mérés, mert akinek van füle és érzékeny, és valamivel oly mélyen foglalkozik, annak kialakul egyfajta fokozott érzékenysége például a hallásában
Szerintem eddig a mondatig érdemes elolvasni.
Az emberi hallás teljesen szubjektiv, pont azért kellenek a mérések és a vaktesztek, hogy a kapott eredmény teljesen megbizhatatlan lenne.

Amúgy a tömör testű elektromos gitárt és a hangszedők viaszolását pont azért találták ki, hogy a hangszedő ne vegye fel a fa rezgéseit. Ha felveszi a rezgéseket, akkor gerjedni fog nagy hangerőnél.

(#24220) Kobe


Kobe
veterán

nah, volt időm képeket csinálni a Z-ről
igazság szerint jobb állapotban van, mint amire számítottam. Lesz mit csinálni a gitárral, de semmi komoly. Beadom majd egy hangszerészhez átnézésre, szokásos mikrokarcok a felületen, de azt felpolírozom majd, meg az elektronikát kell átnézni. A felezős poti lazább mint a többi, lehet az csere, illetve guitar rignél kicsit gerjed valami hangerőszabályzók tekergetésekor, a jack aljzat lötyögött kicsit.
Semmi komoly, átlagos használat nyomai, de egy átnézést megér majd, elektronikával együtt.

A wilkinson guitar riggel egész jól muzsikál, kicsit dögösebb hangja van mint vártam, nem biztos hogy rohanok cserélni, majd ha akad SD jóáron, max akkor.
A humbucker keret hálistennek nem a budifehér műanyag, hanem szép krémszínű változat, ettől féltem kicsit, de nagyon jól néz ki az összkép így egyben.

Tanulni sztem tökéletes lesz rajta :)

Képek

(#24261) brickm válasza #20655360 (#24260) üzenetére


brickm
őstag

Nagyjelű
hangszedő van benne, nem mezei 8kOhmos humbucker.
De a 9:12 után kicsivel hallható sustain erős túlzás, ott már erősen játszott vagy egy elég jó kompresszor. a hatásra meg rátesz a viszhang, amitől az érzet megnő.
A valódi sustain 10:00-nál hallható, rendesen lecseng a hang, bár belerondít a magas gaon miatt a gerjedés, de lehet szépen hallani, hogy milyen hosszú a lecsengés. Ez egy sima stratocasternél jóval hamarabb végbemegy, pedig ott a single coil kialakítás miatt nincs bizonyos frekvenciákon nem kívánt kioltás, ellenben egy humbuckernél ugyebár.

(#25801) brickm válasza Plazmacucci (#25795) üzenetére


brickm
őstag

A mikrofóniás hangszedő nem feltétlen sz r, csak tudni kell (mire) használni. A kisjelű hangszedőket sok gyártó direkt nem waxolja ki és egyet is értek velük.
Mindazonáltal kiszedni és viaszba belógatni kb 15perc gondolkodást alig igénylő meló, szóval azért nem kell temetni.De ez csak az én véleményem, nyilván nem mindenki szeretne otthon gyertyát olvasztani hogy ne gerjedjen.

-=Libria=-
Ezért mondom a v100-at állítólag jó is, meg árában is megy még mindig. Egy felező potit beleb szni meg nem akkora plusz pénz, hogy ne bírja ki és lám ott a majdnem single coil. Fender hangja pont annyira lesz annak is, mint a 40ezres stratoknak, semennyire.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.