Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1284) sparc válasza Niquis (#1279) üzenetére


sparc
tag

az átmenőnyakat vagyis a neck through, remélem jól irtam:), szal ezt még nem is emlitettuk
pedig ez se rossz
jellemzően az esp gitárok és az rgt szériás ibanezeknél van

(#1287) Niquis válasza sparc (#1284) üzenetére


Niquis
aktív tag

Áh, ez nem jutott eszembe. Amit ''egybenyak''-nak hívok, az átmenőnyakat jelent.:)
Bero:
Átmenőnyakas ESP gitárok: [link]
Vagy ez az Ibanez: [link]
Ezeknél a bassoknál pedig szebben látszik az átmenőnyak lényege(vagy csak ezekről találtam normális képet így hirtelen:D), pl. itt egy Rickenbacker: [link]
Meg ez az Explorer-formájú Warwick bass, itt szépen látszik, hogy másfajta a nyak fája/festése, mint a test anyaga: [link]
Vagy egy Ré (magyar!): [link]

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1524) Kephamos válasza Lurtzz (#1520) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, köszi, az jó lenne, bár szívesebben próbálnám ki saját magam...
---------------
Az LTD gitárokról mit lehet tudni? Főleg az M-50-es érdekelne.


Konstrukció: csavarozott nyak
Méret: 25.5''
Test: Agathis
Nyak/fogólap: jávor / rózsafa
Berakás: pontok / modelnév a 12. bundnál
Pickup-ok: ESP LH-100 set
Elektronika: hangerő, hangszín,
3 állású kapcsoló
Hardware szín: fekete
Híd/kulcs ESP vintage tremolo
Kötés: nincs
Bundok: 24 XJ

Ezek a tulajdonságai. Érdekes, én csak 22 bundot száláltam. Meg az érdekelne, hogy milyen anyagból van a teste. Tömör-e, vagy csak rétegelt? Esetleg tapasztalatok?

(#1574) Kobe


Kobe
veterán

az ESP alsóbb kategóriás cuccai ''tényleg'' ennyire rosszak volnának ?
találtam egy LTD t ami nagyon tetszik, de másik fórumon gyorsan lehurrogták mert állítólag az agathis test nem ér annyit illetve könnyebben amortizálódik a hardver
kár, mert nekem az ibanez jelenlegi készlete nem igazán jön be, ez meg nagyon megtetszett
ő volna a versenyző : [link]
[link]
[link]
[link]



pengetőből van egy világ újdonság, állítólag valami medusa a neve, multkor láttam, gyakorlatilag a pengető egy finom fémfésű szerűség állítólag jobban szólaltatja meg amit kell

[Szerkesztve]

(#1650) Kobe


Kobe
veterán

hááát...én kerülném epiphonet, ok h olcsó kategóriás gibson leányvállalat, de akkor a gibbo mért nem ad ki egy szériát olcsóbban Gibson néven....nem szeretem ha ''letagadják'' a szarabb darabokat csak hogy a nevük nagy maradjon, ez ESP n és Gibson on kívül nem sokan teszik emg hogy más néven gyártanak low-end szériát

(#1654) Niquis válasza Kobe (#1650) üzenetére


Niquis
aktív tag

Egyetértenék Kephamos-szal, a név presztízsét meg kell tartani. Ferrarit sem adnak mindenkinek tudtommal, és nem csak az ára miatt. Amúgy meg sztem éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok. Csak akinek nincs elég nagy neve/gyártókapacitása, az nem osztja fel ilyetén módon a piacot. Megaztán, egy Fendert/Gibsont ki kell érdemelni.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1659) delta9 válasza Kobe (#1658) üzenetére


delta9
senior tag

egy zenész nem felirat alapján választ gitárt. azt, amit ő egy gitárban keresett (sound, szolgáltatások, kényelem, stb.), azt és akkor egy yamahában találta meg. valószínűleg, ha az elvárásainak egy esp felelt volna meg, akkor azt választotta volna, ha egy gibson, akkor azt.

nem akarok árakkal dobálózni, de a les paulom 6k alatt volt bőven és teljesen 'normális'. pontos, dögnehéz, rendes fából van, jó a hardware-e, és mocskos jól szól. és 250-300k-ért már veszel 'normális' les pault. ha vintage hangszert akarsz, akkor rendesen a zsebbe kell nyúlni, ha meg akarod szerezni, de akkor egy 60as évekbeli hangszerről beszélünk. hol találnál ilyen vintage ibanezt/yamahát, mikor azok sokkal fiatalabb cégek. szerintem azt a nézeted át kellene gondolnod, hogy egy márkás gitár (tök mindegy, hogy gibson vagy fender vagy ibanez vagy bármi) soundját kihozod egy olcsó kategóriás cuccból. lehet közelíteni hozzájuk, de hidd el, hogy nagy valószínűséggel (mondjuk úgy: tutira) nem sikerül ugyanazt a hangzást elérned és a 'jójó de nem az igazi' az sokak számára nem elfogadható.

a fizuvall kapcsolatban csak arra céloztam, hogy sztem könnyebben megvesz egy amerikai/német/francia/brit zenész egy gitárt és egy fej-ládát, mint a honi zenészek. és azt nem mondtam, hogy ott kolbászból van a kerítés.

nem igazán értem, hogy mi a bajod azzal, hogy a gibson az jó gitárokat csinál. sőt, kurvajó gitárokat csinál. ez nem jelenti azt, hogy a yamaha, a fender, az ibanez vagy más ne csinálnának még szintén jó gitárokat. de bizonyára van náluk is pontatlanul sikerült hangszer, mint bármely nagy gyártónál.

én úgy gondolom, hogy hülyeség a gibson jobb mint az ibanez vagy a fender jobb mint a tökmindegymi. meghallgatod a gitárt, és amire azt mondod nagy felkiáltva, hogy vaze ezaz, ezt a szaundot kerestem, meg ezt a vastagságú nyakat vagy ezt a tremolót/fix húrlábat, azt kell megvenni, ha az egy yamaha, akkor azt, ha az egy gibson, akkor azt. neked nem kell gibson, mert szerinted nem éri meg. miért, ha olcsóbb lenne, akkor kellene? vagy az árképzésük zavar? ha nem tudnák eladni ennyiért ezeket a hangszereket, akkor nem ennyiért árulnák. miért fáj az neked, hogy mennyi van az árcéduláján? de kérdezd meg bármelyik gibson tulajdonost, hogy megbánták e, hogy annyit kiadtak érte és nem éri e meg az árát... megéri bizony és ezt hidd el, tapasztalatból mondom. a mentalitást nem tudom, hogy hogyan érted. aki megvásárol egy gibsont, az nem sznobságból veszi és mert az kurvadrága és jól lehet gizdázni vele. én sem vagyok sem kőgazdag sem kőhülye, hogy többszáz ezerért vegyek egy hangszert, csak azért, mert rá van írva, hogy gibson. én azért vettem, mert ebben a hangszerben találtam meg azt, amit egy gitártól elvárok. ha ezt egy ibanezben találtam volna meg, akkor azt veszem meg és akkor lehet, hogy több pénzem marad, de semmiképp sem bántam meg.

(#2742) AND1


AND1
őstag

Na csak belinkelem a gyönyörűségem.

- full mahagóni
- egybenyak
- emg81
- 27" menzúra
- G#-re hangolva
- falat bont...

Stef Carpenter (deftones) signiture gitár. ESP ltd SC607B

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2896) sti10p


sti10p
senior tag

Nekem egy olcsó Hohner Rockwood Pro-m van, egy kissé zajos Boss MT-2-vel, erősítőm az persze nincs hozzá, úgyhogy a magnóba dugom :).
Álmom egy 8 húros ESP V modell, amit persze nem gyártanak, úgyhogy teljesen custom lenne, bár nem tudom eggyáltalán hogyan lehetne megoldani innen magyaroszrágról egy ilyen rendelést... :(
A 8 húros gityókról amúgy mi a vélemény? 2 álltalam ismert gyártó csinál ilyet szériába: az ESP és az Ibanez, meg még van valami Newborn is asszem...
8 húrost használó bandák/gitárosok: Devin Townsend, Steve Vai, Dino Casarez (Divine Heresy), Stephen Carpenter (Deftones), Fredrik Thordendal és Márten Hangström (Meshuggah).

XY

(#2912) máyköl


máyköl
veterán

Ez egy korábbi hozzászólás:
éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok.

MusicMan - OLP? Ez igaz. Mert azért az OLP is 120k körül van, pedig csak low-end lenne? :)

üdv: Beni. :)

szerk: Inkább beíromaz egészet olvassátok el.
-(#1649)
-(#1650)
-(#1652)
-(#1654)
-(#1655)
-(#1656)
-(#1658)
-(#1659)
-(#1660)
-(#1661)
-(#1663)
-(#1664)
-(#1665)
Azért érdekel a dolog mert az egyik haveromnak OLP-je van, nekem pedig Squier-em ,és érdekel, hogy mennyire térnek el egymástól az eredetiek és a low-end gitárok. :B

[ Szerkesztve ]

(#3191) kaoszpapja válasza cucka (#3190) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

márpedig hz-h4-et használ. nézd csak meg közlebbről a gitárjait! meg nézd meg az esp honlapját! hz-h4 van az írva ahoz a gitához amit használ, meg az oktató videókban is látszik hogy EMG HZ a pickupra írva amikor bemutatja/bemutatják a gitárjait, szal rohadtul nem butított változat, azt kapod meg mint az 500k-s esp-ben. szeritem rohadtul itt szólnak a legjobban a gitárok! rohadtul jó hangzása van és k****ra egyedi! ők legalább mertek egyedit alkotni!

bocs a sok szóismétlésért :B

(#3196) kaoszpapja válasza cucka (#3193) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

attól is függ melyik gitárja, mert pl a jackson gitárjában emg-81 volt, és a mostani esp-kben van h4. a hz csak a szériát jelöli, mert pl az összes passzív pu-jára emg-hz van ráírva és csak az aktívra van emg vagy emg-x. persze nem ez a három szériája van szerintem. és azért egy duncen designed hangszedőt ne hasonlítsunk egy emg hz h4-hez mert az emg jóval előrébb van. de itt csak a duncan designed-re gondolok amiket a squier-ekbe is raknak és nem a seymour duncan-ra. a cort vx4v-be és a vx4k-ba is h4-es pu-t raknak pedig az 120k. 140k ért meg evl szériás k6-ot vagy z6-ot veszel amiben hátul egy emg-81 van mindkettőben, a k6-ban elől 85-ös, a z6ban elől 65-ös van. szal nem hiszem hogy olcsósított változat. alexi laiho biztos hogy használ h4-et a h2ről nem tudtam de lehet hogy van olyan gitárja amiben az van és most mondom a hz ugyanúgy RENDES EMG.

én se tudom mikerülhet gey gitárban 500k-ba , de szerintem azért mer még nem fogtam a kezemben :) . egy ideig el leszek egy vx4v-vel ha összejön a következő 2héten a pénz :DD .

a hangzásról meg annyit, hogy persze sok múlik a hangszedőn de közel se akkor-ra mint az erősítő beállításain, a hangszinen, meg a többi dolgon, szal csak az biztosítékot ad arra hogy alexi is ezt használja, hogy szépen lehet vele zúzni ;]

persze a cob hangzása relatív, mert kinek hogy jön be. most nem akarom rátok erőltetni, hogy igenis a legjobb gitár hangzás, mert ez személyenként változik. nekem kifejezetten bejön a száúnd alexi vísítós, bendezős, márió szerű über játékához :)) .és mellé még az a szinti játék a csúcsra emeli számomra a hangzást :)

:R

(#3245) cucka válasza Dante.S (#3243) üzenetére


cucka
addikt

Ezeket felhasználók írták a saját gitárjukról. Ha megfigyeled, ez a 20 ezer forintos uszadékfa és a fél milliós japán ESP egyaránt 4-5 csillagot kap, szóval kb. ennyit ér az értékelés.
A hozzáértésükre jellemző, hogy hard rock-ra és heavy metál-ra ajánlják. El sem merem képzelni, hogy szólhatnak erős torzítással azok az 500 forintos single coil pickup-ok.
(Hogy tiszta legyen - kemény zenékhez kizárólag humbucker típusú hangszedőket használnak, mert az szól jól.)

[ Szerkesztve ]

(#3612) Eastman válasza cucka (#3611) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem senki nem képes megmondani hangra, hogy milyen fából, milyen borítással készült egy elektromos gitár.

Talán a régi, nagy hagyománnyal rendelkező gyártók gondosabban dolgoztak. Én egy öreg német (Solton) elektromos gityót nyúzok. Igaz, hogy nem színpadon, hanem otthon.
Ami tény: a gitáros haverjaim - színpadi emberek - azt mondják, hogy ritkán szól tömörtestű gitár olyan szépen unplugged mint az ami nálam van. Mondjuk van súlya, nem egy könnyű darab. :D Nem drága gitár, de a német gondosság és precízitás mindenképp' mellette szól.

Blues-Rock-ra középkategóriában egy jól karbantartott 10-15-20 éves Squier-t vagy Ephiphone-t vennék, jó állapotú bundokkal. Metálra mondjuk egy Kramert vagy egy ESP-t.

De mindenképp' vinnék magammal valakit aki ért a gitárokhoz. Netről, postázással - anélkül, hogy láttam vagy próbáltam volna - sem újat, sem használtat.

Ki lehet jó és olcsó, új hangszert fogni időnként. KicsiPityu egy Squer Strattal kezdett aminek elég jó alap a fája. Többet kipróbált mielőtt megvette volna konkrétan azt a darabot, úgy tudom. Folyamatosan alakítja a kezére mivel egyre többet játszik színpadon a zenekarral.
Pick-up csere, kulcssor csere, elektronika csere Fender cuccokból. Lassan egy profi hangszer lesz a gityóból. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3890) cucka válasza TonTomika (#3889) üzenetére


cucka
addikt

Itt az oldala.
Hozzátenném, hogy az arc drága gitárokkal foglalkozik, amerikai Jackson, ESP, felsőkategóriás LTD, ilyesmi, ebből a belépő kategóriájú hangszerekre túl sok konzekvenciát nem lehet levonni.
Olyan kérdéseket tehát nem nagyon boncolgat, hogy a Stagg vagy a Vorson foslapátokra rakják-e a jobb biliacél floyd rose másolatot.

[ Szerkesztve ]

(#4195) Szten Márs válasza Eastman (#4193) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk van nem Gibson L.P. (vagy inkább single cutaway :) ) annyi pénzért is, amennyiért bármilyen Gibsont meg lehet venni és amennyit itt azt hiszem kevesen tudunk beleinvesztálni egy hangszerbe: PRS vagy épp ESP. Egy ócsó darab: [link] :DDD

(#4206) Szten Márs válasza Psychonaut (#4204) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Részemről borzasztó keveset. Az ESP-t, meg az Ibanezt ismerem, mint minden átlagember, na meg a Yamahát, mint minden még annál is átlagosabb ember. :)

De milyen szempontból kérdezed? Nem hiszem, hogy sz@rt gyártana bármelyik említett gyártó is, na meg a japánok úgy eleve :N

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4539) Horvi válasza Morgal (#4538) üzenetére


Horvi
őstag

Én Indonéziára tippelnék. ESP hivatalos válasza a kérdésre:

"LTD guitars are produced in our factories outside of Japan (currently Korea, Indonesia, and China)"

Hello darkness, my old friend...

(#4541) Morgal válasza Horvi (#4539) üzenetére


Morgal
tag

Igen, mivel az LTD ilyen leányvállalata az ESP-nek. Mondjuk a lényeges dolgok egyébként ESP-k a gitáron szóval mindegy :DD

(#4544) X2N


X2N
senior tag

Voltatok hangfoglaláson? Én csak vasárnap tudtam kimenni, de azalatt a 2 óra alatt amíg kint voltam kipróbáltam egy Bugera 6262-est egy LP-vel, egy VOX NT15 Nightrain-t Cort gitárral, egy JCM-800,JMD50-et, utána Bogner Alchemist HD következett egy Fernandes sustaineres gitárral, majd Randall RH-50T egy ESP flying V-vel, Blackstar HT100 fej volt amit utoljára kipróbáltam. Legjobb torzítása a Bugera 6262-nek volt szerintem, de nagyon tetszett a Bogner, és a Blackstar fej, Bogner nagyon jól szólt minkét csatornán nagyon jó benne a delay, ami nem tetszik rajta az a potmétergomb. A Blackstar is egy nagyon sokoldalú erősítő mert van rajta egy potméter amivel lehet szabályozni h inkább amerikai vagy angol hangzása legyen, van rajta egy voice kapcsoló amivel a torzított csatorna kap egyfajta szóló hangszínt. A Bogner-en is volt sok kis kapcsoló de azokat nem próbáltam ki, ami még nekem érdekes volt hogy csomó helyen láttam ezeket a telefonzsinór szerű kábeleket, és hát elég kellemetlen hogy a kábel mindig feszül és kiránthatja az erősítőből az aljzatot, és nehéz is húzni a kábelt ha beakad valahova mert súlya van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4609) knbs


knbs
senior tag

Sziasztok!

Regota vagyok mar PH-n de meg nem is figyeltem fel eme topikra :Y , valahogy nem is jutott eszembe hogy keressem, foleg kulfoldi forumon olvasgatok. :W

Megkerdezem, hatha van valakinek alanti gityoval tapasztalata. Magyarorszagon nem nagyon latom hasznalatban, de ki tudja hatha valaki mar talalkozott vele.

ESP LTD Deluxe M-1000 FR

Udv!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4972) Psychonaut válasza adnoctum18 (#4969) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ami valószínű: nem Gibson/Epiphone, nem Ibanez, nem ESP/LTD, nem Cort és nem Kramer. Így látszatra ennyit tudtam "segíteni", hátha ezzel is közelebb vagy.

(#5068) Zserigta


Zserigta
csendes tag

Sziasztok.

Tudom hogy ez inkább sima elektromos gitár topik, nem pedig basszus gitár topik, de mivel olyan külön nincs, azaz én nem láttam, itt tenném fel a kérdésem.

Szerintetek melyik a jobb:
Fender Squier Deluxe Jazz Bass V
ESP LTD F-105
ESP LTD B-55

Főként rock stílusban játszanék rajta, de slappeléshez is kellene.

Esetleg ha valaki tud olyan oldalt, ahol vannak minta hangok a gitárokról ugyan azon eszközökkel, azt megköszönném.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#5070) Zserigta válasza NeoPampalini (#5069) üzenetére


Zserigta
csendes tag

Köszi a választ, bár nem igen jutottam vele előrébb. :)

Egyébként az LTD B-55 nem aktív?
Mert a főoldalon:
http://www.espguitars.com/basses/ltd-standard-deluxe/b-55.html
Ez a sor számomra arra utal: ESP ATB-1 Active Tone Boost

Bár mikor nekiálltam kinézni a gitárokat, egyik fő szempont az volt, hogy passzív legyen, de mivel hihetetlen sok gitár van, és mind végigpróbálásához egy élet is kevés volna, így a külső volt az első szempont, majd utána a hangja (amelyet a Thomann oldalán hallgattam) így ezen 3 gitár lett a befutó, és sajnos mind három aktív.

Viszont sajnos a közelben nincs egy olyan hangszer üzlet sem, amiben mindhárom basszusgitár megtalálható lenne. Sőt jóformán nagyon egyik se.
Budapest meg Győr az meg kb. az ország másik fele.
De ha más megoldást nem találok, akkor viszont tényleg muszáj lesz utazni. :)

(#5532) Atticus85


Atticus85
tag

Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Elektromos gitárt szeretnék venni nagyon maximum 80.000 forintig.Már gitározom 13 éve,de nem tudom mit válasszak.A Cort gitárokat nagyon fikázzák,hogy szar a tremolója,meg nem valóra semmire csak mutatós gitárok.Nem metál gitárt szeretnék venni,inkább a zúzósabb rock zenék érdekelnek,meg a light-osabb alternatív zenék.Emiatt már kizáró ok az Ibanez,mert szerintem azt inkább csak metál zenéhez használják.A Squier Stratocastereken is gondolkozom,más nem igazán jut eszembe,a Harley Benton-ról se hallok túl jókat,meg én nem akarok Les Paul alakú gitárt venni.Szóval nem metál zenéhez kéne,és egy stabil gitárt szeretnék venni.Én ezt a gitárt néztem még ki,kíváncsi vagyok a véleményetekre: [link]
Az alakja nagyon tetszik,csak nem ismerem ezt az ESP gitár márkát.Sentcher-t is ajánlottak még,de az a baj,hogy metálos srác ajánlotta,így hát elég nehéz dolgom van,egyébként a Squier-ekkel is nagyon szemezgetek,de amit belinkeltem gitárt az nagyon tetszik nekem,már csak a formája miatt.
Szóval segíteni valaki,hogy mik azok a gitárok amik ideálisak lennének nekem,és megbízható,stabil,jó hangzású gitárok?És még a legfontosabb,hogy gitár választásnál mellyek a legfontosabb tényezők amiket kötelező tudnom,hogy ne vegyek zsákbamacskát.
Előre is köszönöm a válaszokat,és nyugodtan javítsatok ki ha tévedtem valamiben,kérlek segítsetek mi az amit szabad és mi az amit nem szabad megvenni.

(#5533) Szten Márs válasza Atticus85 (#5532) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hűha, azért erős kavarodások vannak itt, de mivel biztattál minket, hogy javítsunk ki, hát megteszem :)

Először is én (is) elég sok gitáros fórumot olvasok, de a Cortokat 90-95%-ban dicsérni szokták (egyébként nem véletlenül). A tremoló valóban szar ebben az árkategóriában, az alacsonyabbakban még szarabb, de ez nem a Cort hibája, illetve nem csak a Cortnál van így egész egyszerűen a tremoló egy olyan dolog, amit jobb ha elfelejtünk, ha nem akarunk bőven 6 számjegyű pénzt kiadni gitárra - teljesen márkától függetlenül. (Szóval így kapásból fix hidas gitárt ajánlok.) Amúgy a poén az, hogy bizonyos Cortokon már egész korrekt ártól olyan Wilkonson tremoló van, ami ezerszer jobb a Floyd-rose-nak csúfolt gagyiktól, amit sok márka odabiggyeszt a gitárjára, csak, hogy hangzatos legyen. Valószínűleg belefutottál pár negatív kommentbe, de ne ülj fel nekik, a Cort az alsó/középkategóriában az egyik legjobb választás.

Aztán... az, hogy az Ibanez csak metálra jó, így generel egy márkára kijelentve abszolút nem állja meg a helyét. (Mondhatnám, hogy hülyeség, de nem akartam így fogalmazni :DDD ) Csak így kapásból, szerintem kevés metálgitáros kezében láthatsz ilyet. ;] Lényeg a lényeg: azt, hogy erre, vagy arra jók, esetleg egy gitárra, vagy max szériára lehet kijelenteni, azt sem így, ebben a formában, inkább úgy, hogy arra a zenére némiképp előnyösebb.

Az ESP a világ egyik legismertebb gitármárkája. Persze, talán a Gibsonról, meg Fenderről több embernek ugrik be valami, de mindenképp ott van a legismertebbek között az ESP is. Lényeg a lényeg: nem egy kis gyártó, és nem is épp gagyikat gyárt. Az LTD az olcsóbb, gyengébb tudású modelljeit takarja, olyasmi, mint a Fendernél a Squier, vagy immáron a Gibsonnál az Epiphone.

A rockhoz egyébként pont a Les-Paulok hangzásvilága az egyik, ami nagyon jól passzol és amit hagyományosan használni szoktak - persze ettől lazán el lehet térni, lásd kicsit később. Van egy jellegzetes, húsos, vastag, morgós hangjuk, nagyon karakteres, nagyon jól felismerhető. De való igaz, hogy nem a kényelem csúcsát képviselik :)

Amúgy mit is kell nézni egy gitárnál? Millió szubjektív dolgot leginkább. Azt, hogy melyik forma mennyire kényelmes neked, azt, hogy milyen hangzásvilág jön be (simán lehet pl. telecasterrel is alter/rock vonalon mozogni, de még metalcore bandát is láttam telecasterrel, ugyanúgy, ahogy country-t is láttam már úgy, hogy két les paul-al nyomult a zenekar, szóval hiába adott a műfaj, a gitártípus nincs annyira behatárolva.) Objektíven nem is tudom mit mondjak... talán tényleg csak annyit, hogy a tremolót ne nagyon erőltessük, bár ha stratocastert akarsz (ami egyébként szintén egy jó választás a műfajhoz), akkor az vele jár...

Egy kérdés: ugye jól értem a linkedből, használt gitár is szóba jöhet? Még egy fontos kérdés: Erősítőre mennyit szánsz? Gyakran alá szokták becsülni a jelentőségét, pedig igencsak fontos dolog az is...

[ Szerkesztve ]

(#5647) sti10p válasza Szten Márs (#5646) üzenetére


sti10p
senior tag

Az LTD-ről ilyen árkategóriában és akusztikusban mi a vélemény (az elektromosaik elég jók úgy tudom), például ezek amik szóbajöhetnek: (na ilyenek pl. nincsnek nállunk)
[D-5 Natural Gloss]
[D-5E Natural Gloss]

Vagy ami a Cort SFX-1F AW-re hasonlít és a legjobban tetszik:
[AC-10E Pearl White]

Bár ezeknél egyiknél sem írják hogy tömör fa, szerinted se az vagy van rá esély(mert akkor inkább marad a Cort, bár kicsit beleborzongok a gondolatba milyen lehet egy igazi ESP/LTD-n játszani :K )?! :F

[ Szerkesztve ]

XY

(#5649) Szten Márs válasza sti10p (#5647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"bár kicsit beleborzongok a gondolatba milyen lehet egy igazi ESP/LTD-n játszani"

"Igazi" ESP/LTD-n kb ugyanolyan, mint egy Squier-en, vagy Epiphone-on ;] Az LTD az ESP-nek a jóárasított márkája, olcsóbb anyagok, olcsóbb munkaerő és hasonlók... pont annyira igazi ESP egy LTD, mint amennyire egy Squier vagy Epiphone igazi Fender, vagy Gibson. Szóval ha így nézzük a dolgokat vehetsz Epiphone akusztikust is, de nem lesz tőle Gibson érzésed. (A Fendernél akusztikus téren kicsit más a helyzet, a Fender a Gibsonnal ellentétben nem fektet túl nagy (vagy inkább semmilyen) hangsúlyt az akusztikusaira és a low end szegmensbe is kaphatók saját márkajelzéssel is, minden ízében rétegelt faanyagból... )
Az ESP-t (LTD-t) szintén nem az akusztikusairól ismerjük... most nem néztem utána, fejből meg nem tudom biztosra, de nem ugrik be, hogy az ESP komolyan foglalkozna akusztikus gitárokkal... Lényeg a lényeg: erre ne ugorj rá, felesleges :N

Amúgy rétegeltek lesznek ezek az LTD-k, ami nem rétegelt, oda kiírják, hogy tömör, ebben biztos lehetsz - elég nagy marketingértéke van, szóval erősen érdekük kiírni. Amúgy a most linkelt Cort (mint ahogy az eddigiek is) tömör tetejű :K

(#5685) Womb válasza Atticus85 (#5682) üzenetére


Womb
senior tag

Az Ibanez Hársból készült gitárjai, leginkább a homogén, kiegyenlített hangjuk miatt, és a szuperstrat (RG, RGA stb...) forma miatt elterjedt keményebb zenére.
(Meg persze a reklámok)
Ugyanez igaz a Jacksonra, ESP-LTD-re is, csak azok inkább a közép tónus felé hajló égert részesítik előnyben, ami megint csak hálás szólógitár szand, rokkra.
A pickup, nem túl jelentős százalékban szól bele a hangba, de azért persze a szerepe vitathatatlan, jó hang eléréséhez.
Ha modern metalt játszol, akkor a seggig hangolás miatt, egy kevésbé erőteljes, inkább közepes kimeneti jelű, középfrekikben gazdag pickup a nyerő. Ilyen pld a Lundgreen M100, vagy a Bare Knuckle Nailbomb-Warpig, stb...
Ha klasszikus metalt, rokkot játszol, ott a nagy jelűtől kezdve, a moderált kimeneti jelűig, az aktív hangszedőkig akár, minden elképzelhető. Ez csakis az ízlésedtől függ. ugyanez igaz lehet akár a jazzra is, mert ott aztán nincs határ.
Blúznál, klasszikus rokknál szokás visszafogott jelű pickup-ot választani, de ezek csak max iránymutatóak
A sokféle pickup azért van, hogy a freki arányokat különböző módon és erősségben adják vissza nekünk, játék közben.
Én pld. Bill Lawrence LX500-ast használok, mert a mahagóni hangját modernebb felfogásban, tehát nem dörmögősen, röfögősen meleg hanggal adja, hanem inkább kopogósabb, durvább formában. A juhar nyak adta gyors, magas tónusát nagyon jól közvetíti, frankó felharmónikusokkal.
Slash lp-je lassabb, röfögősebb, mocskosabb hang, igazi rakendroll, de régen egy hamisítatlan metál gitárral, B.C Rich-el nyomta. Persze tök hasonlóan szólt a kezében az is, mint a mostani baltái.

(#5713) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ilyen nincs, hogy csak metálra van egy gitár. Még egy hi-fi hangú, aktív hangszedős, kifejezetten metálra hangolt ESP-n is bármit lehet játszani. Mark Knopfler-ről sem a Soldano SLO100 jut rögtön eszedbe, pedig használta. Abba sem érdemes belemenni, hogy a kedvenc gitárhősnek milyen hangzása van egy adott koncerten vagy egy stúdió lemezen. Totál felesleges. Az ő hangjában a gitártudása van benne és az, hogy számára az a legjobban inspiráló összeállítás ami mégjobb játékra készteti. Lehet neked nem is tetszene az egész mert teljesen más hallgatni egy erősítőt és játszani rajta. Stúdió album szandját replikálni pedig már nem gitározás, hanem stúdiózás. Ha ez adja a legjobb örömöt akkor mindenképpen modellezőt kell venned mert még ha meg is van a teljes cucca a kedvencednek akkor sem tudod olyan körülmények közt használni ahogy a felvétel készült. Inkább a saját hangodat próbáld megtalálni mert azon fogsz a legjobban játszani. Ezen az árszinten pedig még nagyon kell próbálgatni a hangszereket, itt még nincs konstans minőség.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5791) sti10p válasza Atticus85 (#5789) üzenetére


sti10p
senior tag

Azért egy Gibson SG és egy ESP Viper nem keverendő össze...

XY

(#6002) Womb válasza Atticus85 (#6000) üzenetére


Womb
senior tag

Közel 700ezres Alexi ESP-ben is EMG-HZ van.
Nem azért mert olcsó, hanem mert egy karakter.
Egy karakter, ami ez az Alexi gyerek preferál.

Ettől függetlenül nem legyél elájulva tőle.
Attól legyél elájulva, amelyikben megtalálod a hangod.
Mint Tátrai, a 22 márkás Casio hangszedőjétől.

[ Szerkesztve ]

(#6013) Szten Márs válasza Atticus85 (#6010) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. Csak lépj ki a read onlyból. Olvasd amit írunk és értelmezd. Nem nagyon szokott ez menni.

A legutóbbi példa, de szerintem oldalanként lehetne találni hármat....

Egy hsz-részlet:
"Közel 700ezres Alexi ESP-ben is EMG-HZ van.
Nem azért mert olcsó, hanem mert egy karakter."

Kérdés rá:
"De az baj?"

:O

Ez az egyik fele. A másik fele, amit már párszor elmondtam, ígérem többször nem fogom: fórumról nem lehet gitárt választani. Ezt egyszerűen nem vagy hajlandó megérteni. Te bajod, csak fura, mert annyira egyszerű és triviális dolog, mégsem érted. Ha nagyon akarod, akkor összekever valamelyikünk egy rakat lapot, mindegyiken egy random kiválasztott gitár nevével (mivel jófejek vagyunk, csak az eddig elhangott, ajánlott tíőusokat írnánk fel), kihúz egyet és elmondjuk, hogy igen, az az ultimate-choice. Ha ez kell, szólj, szerintem bármelyikünk szívesen megteszi, egy szavadba kerül. Ami azt illeti kb. ennyit tudunk tenni, ha azt akarod - márpedig igenis azt akarod - hogy válasszunk helyetted gitárt. Ha nem akarnád ezt, akkor felírtad/megjegyezted volna, amiket eddig ajánlgattunk, feljönnél Pestre, és végigpróbálnád. (Amihez még segítséget is felajánlott az egyikünk, és amire olyan választ adtál, hogy azt hittem rosszul látok...) Problem solved - lenne. Mivel erre nem vagy hajlandó, két út van:
- soha nem lesz gitárod
- jön a vakon kihúzós megoldás

Innen én kiszálltam a témából, mert kezd abszurdba hajlani a dolog.

Sorry, nem repes a szívem, ha keményen és nem túl szívmelengetően kell beszélnem, de hidd el, mióta itt vagyok a prohardveren (nézd meg az adatlapom, látni fogod mit jelent ez), ilyet még nem láttam. És neked sem hiszem, hogy annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#6412) Szten Márs válasza Atticus85 (#6402) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, tudod, én amúgy is nagy szószólója vagyok annak, hogy egy gitár csak egyfajta zenére alkalmas, hogyne ;]
Jól nyomod egyébként... Itt is, meg hangmesteren is már párszor kioktattál embereket és megmutattad, hogy mennyivel jobban tudsz mindent, bár nem tudsz megkülönböztetni egy Gibson SG-t egy ESP Vipertől, single coilos Telecastereket nézel magadnak, mert azt hitted, hogy Jim Root olyanon játszik és nem tudod megkülönböztetni a gitárját azoktól, meg ilyen apróságok. Ilyen "biztos" háttértudással szerintem nyugodtan vegyél kicsit vissza. Gondolom nem tűnik fel, de hangmesteren konkrétan rajtad röhögnek, itt meg már párszor kiakasztottad az egyébként baromi toleráns csapatot. Tudod, ha az autópályán mindenki szembe hajt veled, akkor nem biztos, hogy te mész jó irányba.

(#6623) XCorey


XCorey
csendes tag

Ma fogtam a kezembe egy pár fadarabot :)

A mai napon kipróbáltam 5 gitárt.Sajnos nem találtam a Cort m520,m600,és KX1Q közül egyiket se a boltba :(
Először egy Epiphone Sg G 400-ast próbáltam ki.Annyira nem szólt rosszul,kíváncsi voltam,hogy milyen a Les Paulokhoz képest,az igaz,hogy egy picit zúzósabb,de nekem ez kevésnek tűnt még.Kipróbáltam egy Weston Les Paul gitárt,meg egy Vintage V100-ast,hát ez a két gitár se győzött meg.Aztán a kezembe adott a csávó egy Esp/Ltd Viper 50-es gitárt.Na abba már volt kraft rendesen.Nagyon erős hangja volt torzítva,és tisztán is szépen szólt,nagyon ütős hangja volt torzítva,az tetszett.Utána észrevettem,hogy van a boltba Cort KX-5-öt.Na ez egy gyönyörű,csillogós gitár,annyira nem volt rossz,de ez se tudta felülmúlni a Viper-t,a push/pull miatt próbáltam ki,de az se adott elég okot rá,hogy ez az a hangzás amit keresek.A végén amikor mentem elfele a hangszerboltból,mutatja az eladó,hogy itt van még az Epiphone Goth G 400-as gitár,hogy azt is érdemes kipróbálni,van rajta egy bizonyos GT kill pot,ami ilyen rugósan működik,ha azt nyomogatjuk akkor megszakítja a jelet,meg volt valami cimke a hátoldalán valami Gábor nem tudom ki,hangszerész erről magyarázott még az eladó.Bánom,hogy nem próbáltam ki.Na majd legközelebb.Kíváncsi vagyok milyen véleménnyel vannak erről a gitárról.
A Les Paul-októl azis el vette a kedvemet még,hogy amikor játszottam rajta ülve,még egy kicsit rá kellett tartanom a gitárra,mert a csúszott volna lefele,amolyan "farnehéz" gitár.
Ez az ESP/LTD Viprt 50,eddig ez a nyerő hangzásra,csak kicsit furán néz ki az,hogy kicsit megvan nyújtva az alja.Osztálytársamnak van egy Omen 6 extreme gitárja,na az volt még aminek szintén nem rossz hangja volt számomra.Még kipróbálom az Epi Goth G 400-ast,és eldől,hogy a Viper,Goth G400-as,vagy az Omen 6 extreme közül melyiket veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#8225) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

,,Eladó Johnson Les Paul kópia
Mahagóni test, ragasztott nyak, Ibanez humbucker elől a nyaknál és egy ESP Horizont humbuckert hátul a hídnál. (A GYÁRIT ADOM MELLÉ), Stagg új kulcsokkal (a gyárit szintén adom dobozban), Warwick Security Lock van rajta (új ára 3600ft), (itt is adom a gyárit mellé), szinte új 10-es GHS Boomers húrokkal, koptató is van.
Egy két helyen le van ugyan pattogva picikét a festék (nyak-test találkozásnál, a hátán), de nem egy mai darab."

Szerintetek megérné 35000-ért?
Mert ennek ragasztott a nyaka is.

(#8486) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8483) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja a Roland csak dísz most :)
Egyébént sokan játszanak LP+EMG kombóval. Nekem Zakk Wylde szettem vana gitárban. Neki sok LP-je van EMG aktív szettel. De akár Hetfieldet is mondhatnék, igaz az ő gitárja ESP és nem gibbon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10099) izomhod


izomhod
senior tag

(#10548) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!Még mindig gitárvásárlás előtt vagyok.De most már csak két jelölt van.E kettő közül nem tudok választani:
LTD MH-100QMNT vagy
Cort Z44

Nem tudom melyik hangszedő jobb:EMG HZ-H4 (CORT)

ESP LH-150 (LTD)

Ebben kérném a segítségetek.Főleg Metallica számokat szeretnék tanulni,ha ez számít.

(#12752) sajtee válasza BluEyes (#12751) üzenetére


sajtee
senior tag

Isten vagy, köszönöm!!

Gondolom, ezek a gitárok bőven a 300+ kategóriába esnek. Synysterrel és Gibson LP-vel tolta végig ezt a koncerten ezen kívül. Egyébként én valami ESP-re tippeltem.

izomhod: talán picit más árnyalatú, de gyönyörű :Y

1900$. Gyönyörű, de akkor már biztosan Gibson LP-t vennék, kis hozzárakással. Persze egyelőre ezek csak álmok, még ezt sem tudom használni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14343) nap válasza Mathiask (#14341) üzenetére


nap
addikt

Ha valamit félre akarsz érteni, biztosan sikerülni fog.
Nyilván egy PRS, egy Heritage, egyesek szerint az ESP, jobb minőségű.
De ebben az árkategóriában, ahol a kolléga keresgélt gitárokat, nem igazán tudok jobbat.
Ha te tudsz, kérlek oszd meg velünk ezt a tudást, hálásak leszünk érte.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17190) Dealer95


Dealer95
őstag

Sziasztok!

ESP EC1000 Gold vagy Fibenare
Mindkettő elérhető áron van, jóval 200 alatt.
Metálra/rockra melyik lenne a jobb? Drop C/B hangolás.

[ Szerkesztve ]

(#17191) Neuler válasza Dealer95 (#17190) üzenetére


Neuler
csendes tag

Hát az ESP az Extra Jumbo bundokkal van szerelve amiről nem hallok sok jót, nyilván megvan a maga előnye hátránya, én is nézegettem ESP/LTD gitárokat ugyan ezt a szériát de a 330-as verzióig, letettem róla egyelőre az extra jumbo miatt, ezt leszámítva biztos ,hogy az ESP (Ltd?) egy jó márka, jó gitárokat gyárt többnyire az eddig olvasott vélemények alapján, de én soha nem játszottam még esp gityón, csak gondoltam felhívom a figyelmed a bundokra.

Még valami: Ha többször hangolod át a gitárt akkor a floydos megöl majd téged, kikészít, idegroncs leszel... xD
Viccet félretéve, bár állítólag eredeti floyd van benne azért én már utállom ezt a rendszert, mivel a híd lebeg így ha egyet lehangolsz a többi jobban megfeszül+ sok utó hangolás a többin is+ (bár nem próbáltam még lehet hülyeséget írok) de lehet a hidat is ilyenkor állítani kell mert a rugóerő a standard hangoláshoz lett belőve, ha lehangolod akkor ugye kevésbé feszülnek ----> alacsonyabb frekvencián rezegnek és mivel kevésbé feszülnek jobban érvényesül a rugók ereje stb....

(#17192) Dealer95 válasza Neuler (#17191) üzenetére


Dealer95
őstag

Most is Flyodos van, csak licensed (Peavey, egész jó, nem hangolódik)
A hangolás nem gond. 1 húrkészlettel csak 1 hangolásban használnám. Illetve a mélyebb hangolásra vastagabb húrkészlet kell, ami alacsonyabb hangoláson majdnem ugyan azt a feszítőerőt produkálja, így a rugókon sokat nem kell állítani.
Tehát a Floyd nem tántorít el, inkább vélemények érdekelnének.

Az ESP már mínusz ponttal indult nálam, mert a színe nagyon nem jön be, viszont ha sokkal jobb, mint a Fibi, akkor meg tudok békélni vele.

Fibi hangszedői milyenek?
Extra Jumboról mi rosszat hallottál? :) Most (medium) jumbo-m van.

[ Szerkesztve ]

(#17195) Dealer95 válasza bear_ (#17194) üzenetére


Dealer95
őstag

És a gyári pickup-ok a Fibenare-ban mennyire jók zúzósabb zenére?

Egyébként: Az ESP "új" a Fibi pedig már sok koncertet megélt

(#17229) nesa válasza Dealer95 (#17226) üzenetére


nesa
veterán

ESP :K

(#17227) Ricsko :D

A tied is ilyen, korabban mar irtam, csak elsiklottal felette.

(#17900) Hadeska22 válasza B1T3 (#17899) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Ez a fender a cortnál semmivel nem ad többet, de kevesebbet sem.

Nem sok jó gitárosnál látok Cort gitárokat ,nem véletlenül.
Amire ki van találva arra legtöbbször tökéletes,de nem hiába lesz egy schecter,bc rich, jackson, ibanez az ami.
nem is lehet egy lapon említeni velük.

pl. kx10, szerintem egy nagyon szép gitár, ár-érték arányban ha nem is a legjobb de jó.
Ellenben csak addig érzed hogy úgy szól ahogy kell, amíg nem teszel mellé egy Ibanezt.
pl. s420.
Onnantól kezdve az egész el van dőlve.

Én a fendert venném egyébként, kezdőgitárnak egyáltalán nem rossz, bár nem is jó.
Ha teheted kérj meg valakit hogy kísérjen el téged hangszertboltba, aztán nézzetek meg 1-2 Yamaha-t :)..
Yamaha akusztikus gitárokat csak ajánlani tudom.

LTD--> ESP.

Nem pont ugyanez a helyzet, de nem is feltétlen a minőséget fizeted meg, ellenben a nevet biztosan.

(van különbség egy ESP és egy LTD között, ellenben ahhoz nagyon ügyesnek kell lenned hogy észre is vedd azokat (vagy iszonyatosan gazdagnak hogy megvehesd, mert van olyan darab ami legalább 4x annyiba kerül, mint az LTDs variáns)

LTD
ESP

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18218) Hadeska22 válasza Humbucker (#18216) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Kx 5 szerintem relatíve jó választás, bár azt remélem tudod hogy egy hangszer sem tartja jól az árát, talán kivéve a Syn. Gates-es Schecter gitárok és az ESP-k..

Épp napokban láttam hogy egy ficek GSfanatic (régen-gitarshop)-on megint egy Jackson gitárt próbál eladni áron alul. Amikor én érdeklődtem tőle akkor 130ért sem vált volna meg tőle..most meg 90-100ért hirdeti az amúgy 200.000 ftos gitárt.

Én is rendelkezek egy BC Rich Virgin White-tal, ami kb annyiban azonos az eredetivel, hogy a gyártó, és a modellnév stimmel.
-még régi szériás, grafika is van rajta, a fixhúrláb, a belső elektronika, a jack aljzat, 2 pickup (EMG 81+85-re lett cserélve) -ezek mind kilettek cserélve, és az elemnek is külön kis tok lett beletetetve.
És akkor kaptam az ajánlatot hogy valaki kegyesen adna érte 56-t (az EMG ZW set csak maga 50 ezer)...

Szóval én azt javaslom hogy olyan gitárt vegyél a költségvetésedből, amit nem feltétlenül akarsz eladni.(egyik ismerősöm a cort kx 5-ét is 35ért volt kénytelen eladni, pedig Ő is cserélt fixhúrlábat benne, és karcmentes volt..)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.