Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AND1


AND1
őstag

Ha kérdésed van, itt kezdd a keresést:

Gitáros-topic ♪♫ Összegyűjtött tapasztalataink
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

A link alatt témakörök szerint csoportosítva találod a topic hozzászólásait.

Jó böngészést!

==============

Eredeti hozzászólás:

Unatkoztam...aztán gondoltam nyitok egy ilyen témát:

Tehát, ide várok minden gitárszerető user-t. Bárki aki tanul, aki már profi, vagy aki csak ennek a hangszer szerelmese...

Március elején kaptam egy elektromos gitárt. Azóta magamtól kezdtem el tanulni + barátok segítenek benne. Ő lenne az:

(nem egy Fender, Ibanez..de jó, mert tömör fa testü, nem rétegelt xir-xar)

Szóval lassan három hónapja nyúzom és nem tudom megunni. Most már nem annyira nehezek lefogni az akordokat meg a kvinteket. Metallica/Deftones/limpbizkit számokat tanulgatok. Már egy jópár szám megy...de egyet se tudok végig játszani :) . Van amelyiknek az elejét (intro) tudom, van amelyiknek csak a refrénjét. De nagyon élvezem. Sebaj...jah de egy, a Welcome Home Sanitarium-ot majdnem :))
Szerdán meg megvettem első pedálomat hozzá. Egy BOSS torzítót...

...na ezzel a Master Of Puppets úgy szol végre ahogy annak kell! Még csak az Sb live-omra van rákötve és az 5.1-es Inspire-en üvöltetem. Majd szerválok hozzá egy gitárkombót.

Na szóval írjon akinek van gitárja (milyen?) és tud játszani, vagy csak érdekli...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Egy régi PH-s.

(#26) hBR


hBR
tag

Énis gitározok már egy pár éve... sok sikert...
Nekem egy Rockwood HOHNER gitár van egy KORG AX30G effektsorral...
Elégge faszán szól... Meg van banda is :)

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#73) Terminátor 4. válasza _Gudella (#64) üzenetére


Terminátor 4.
tag

A Live-on van külső ADC és DAC is, csak nem mindegy, hogy melyik bemenetre kötöd rá. A Live ugyanis effektíve két hangkártyából áll, az első két hangfalat egy EMU10k1-es dsp és rendes adc és dac szolgája ki, hátra pedig egy AC97-es codecchip jutott csak. Kx driverrel a megfelelő helyre tudod routolni a megfelelő be-és kimeneteket, úgyhogy kikerülheted az AC97-et.
24 bites cucc egyébként valóban jobb, de ha nem stúdiózol, alig venni észre a különbséget. Meg egy Live 3k használtan, egy rendes 24/96-os hangkártya, ami tényleg 24 bites is (tehát nem audigy), az olyan 40k körül van.

"Még visszatérek!"

(#75) Fisha válasza Terminátor 4. (#72) üzenetére


Fisha
őstag

Kicsit tamado vagy szerintem, kar lenne elflamelni ezt a jo kis topicot.
Amugy azert ha korulnezel a nagyvilagban eleg sok olyan esetet talasz, amikor eskudoznek a nagy zeneszek, hogy ezzel a vadiuj cuccal csinaltak az uj lemezuket, aztan meg kiderul, hogy az egesz csak marketing-bullshit.
Nem gyozom hangsulyozni, hogy semmi eloiteletem sincs a pc-s effektcuccok iranyaban (sot elarulom, hogy a szaktodolgozatomat is ilyen temaban irtam ;)), de azert megiscsak egy jo kis csoves gitarsound az bizony megesz, es egy jo erositovel ott van a gitaros segge alatt fel perc alatt (nem kell tokolni felorakat, mire csovesre emlkezteto hangzast kikeverget maganak). Persze az ar egy masik szempont, bar arrol meg nincsnenek infoim, hogy az altalad emlitett progik mennyibe kerulnek, mert szerintem nem olcsobbak egy jo erositonel.

(#76) Fisha


Fisha
őstag

Egy kerdest is folteszek, hatha mondtok valami okosat.
Mint mar emlitettem van egy digitech gsp2101 artist elofokom. Eleg fullos cucc, nem is olcso es mindezek fuggvenyeben nagyon jo hangja is van. Viszont van vele egy eleg nagy problemam: fulessel hallgatva, ill. hangartyara kotve marha jol szol, viszont komboba dugva nagyon szarul. Termeszetes varialtam a hangfalszimulaciojaval meg probalgattam kulonbozo bekoteseket (line in, effekt return), de sehogyse sikerult megkozeliteni se a masik esetekben tapasztalat dogos hangot. Mitol lehet ez? (egy valavestateben meg a jtm60-as marshallomban is probaltam)

(#79) MacCaine válasza Fisha (#76) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Még egy ötlet: ha be van kapcsolva az effekten valamilyen erősítő/csövesítő/vastagító szimuláció, azt kapcsold ki, esetleg próbáld csak úgy, hogy csak a torzító van bekapcsolva az effekten (vagy valami más, delay vagy ilyesmi, a lányeg, hogy csak 1 effekt legyen bekapcsolva).

A multi témához: sokkal olcsóbb egy multieffektet venni, mint minden analóg pedált megvenni, amit ez a multi tud. Torzításban a legtöbbnek kicsit műanyag hangja van, ezért szerintem a torzítón kívül minden effekt mehet a multiról (delay, flanger, phaser, echo stb...).

Z.
Senki nem keres gitárost zenekarba Budapesten? :(

(#117) delta9 válasza andorpapa (#116) üzenetére


delta9
senior tag

akkor megpróbálom sorban, amit tudok:

effektíve a mintavételezés hogyan történik az passz. a hangszedőn keresztül a megpengetett húr frekijét mutatja egy mutató, ami alatt a skálán láthatod, hogy hány Hz-en ''rezeg''. Emellett mutatja azt is, hogy az éppen milyen zenei hanghoz van legközelebb (C-D-E-F-G-A-B), valamint pl egy kis # mutatja, hogy félhangot hangolsz. Igen, olyat érdemes venni, amin van egy kis mikrofon is, mert nekem sem mindig van kedvem kihúzni az erősítőből a gitárt, inkább odarakom elé és a mikrofonon keresztül hangolok. Ebből következik, hogy tök mindegy, akár fütyülhetsz is neki, azt is kijelzi, hogy milyen hang:) Hangszórósat én még nem láttam, de nincs is rá szükség, mert pl. a hegedűs ''húz'' egy üres G-t, a mutató máris mutatja, hogy az valóban G e vagy esetleg korrigálni kell.

lehet, ha látod, könnyebb elképzelni, szo csekk disz:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

persze ezer gyártó csinál ilyeneket, de a boss azért megbízható termékeiről híres, így én csak ajánlani tudom.

(#137) Goose-T


Goose-T
veterán

Megint felhozom ezt a témát, az utóbbi időben eléggé elsüllyedt. Szóval: tud valaki olyan progit, ami a vonalbemenetről szedett jelet valós időben effektezi DirectX vagy VST plugin-ekkel és lejátsza? Semmi egyéb tudás nem szükséges, csak ez. Lehetőleg minél kisebb legyen a késleltetése (FXBox is tud <20ms késleltetést mindenféle ASIO driver nélkül). Próbáltam a Cubase SX-et, az csak ASIO driver-rel tud normális késleltetést, viszont egy SB Live-hoz csak a KX driver a használható, az viszont egy fos, mivel sajnos line-in esetében egyszerre hallatszik a bemeneti és az effektezett hang. Azt pedig ne részletezzem, hogy gitározásnál ez mennyire idegesítő és illúzióromboló. Pláne egy Amplitube hangját elcseszni vele. Végignéztem a KX Project fórumait, egy témában említették ezt a hibát, ott az egyik fejlesztő így kezdte az egyetlen választ: ''azt hiszem...''. Kipróbáltam, amit írt, nem működött. Ezért visszaraktam a Live driver-t, ezzel viszont óriási a késleltetés Cubase-ben. Szóval valami egyszerű progi kellene.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#151) M@trixfan válasza Goose-T (#137) üzenetére


M@trixfan
addikt

1. IK Multimedia: Amplitube, illetve Amplitube Live! : különálló effektként is
2. Native Instruments: Guitar Rig : különálló effektként is
3. Steinberg: Warp
4. Nomad Factory: Rock Amp LEgends
5. Dsound Stomp'n FX
6 Alien Connections: Revalver

Mailben elküldtem a saját KX DSP behuzalozásomat ami az általad említett jelenség nélkül működik. Engem is idegesített, de orvosoltam. Bemenet a 0/1, kimenet a 4/5. Az AC97 opciónál meg kiválaszthatod, hogy Line-in vagy az erősített mikrofonbenetet használja.

Azt viszont nem tudom, hogy a Cubase-hez milyen routolás kell. Ezért előbbb mentsd el a meglévőt.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#197) virtual válasza bebean (#196) üzenetére


virtual
tag

Nekem a telecaster koppintás volt, csak gyorsan került rá egy másik pickup húrláb közelébe. Vermona+Jolana+Házigyártmányú effektek+Amati+Tojástartó hegyek az 50 fokos garázsban. Jaj de jó volt. :D

(#335) Duffy válasza Zamery (#334) üzenetére


Duffy
csendes tag

Dehogynem! :DDD

Én például megcsináltam, hogy ha rákötöm a gitárt a gépemre, akkor ne késsen a hang, ha valamilyen effektprogramot használok. :)

(#336) Arpika22 válasza Duffy (#335) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Nem gépre kell kötni a gityót, hanem erősítőre :) és oda kellenek effektek akkro már ha effektelsz. nekem mostmár 3torzítóm van+1 WAH-WAH pedálom:B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#337) Duffy válasza Arpika22 (#336) üzenetére


Duffy
csendes tag

Csak kicsi gyakorló erősítőm van itthon. Azon meg nem az igazi. :) Az effektprogram meg jól jön ha új hangzásra vágysz. :) Meg gyakorolni is jobban szeretek.
Amúgy ritkán használok effekteket, bár van kóruspedálom, és visszhangpedálom is.A torzítóm meg tönkrement. Tényleg nem adsz kölcsön egyet? :D

[Szerkesztve]

(#338) Arpika22 válasza Duffy (#337) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Hali.értem :) én akkor sem szeretnék a gépen játszani.de amúgy lassan 4effektem lesz :D hihetlenül fogénykon vagyok ezekre a cuccokra és leltem 1 weblapot ahol van effekt építés leírás csak kellenének a hozzá való cuccok már.Bővebben: link itt meg találod :D csinálj te is egyet!!!! :)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#339) Duffy válasza Arpika22 (#338) üzenetére


Duffy
csendes tag

Csinálnék, csak időm nincs rá, sajnos. :(

Egyébként tetszik az oldal, eszembe jutott mennyit küzdöttem mire megcsináltam a gitárom. :)

Ha kellenek effekt kapcsolási rajzok tudok küldeni e-mailben.

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#399) AND1 válasza CWorm (#396) üzenetére


AND1
őstag

Sok effekt van belepakolva az ic-be. 20-25 fajta effekt. Torzító, overdirve, delay, chores, flanger, echo, stb...és amelyiken van egy nagyobb pedál azon wah is.
A multik jelenlegi nagykirálya a BOSS GT6

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#460) ktmt válasza WEBER (#452) üzenetére


ktmt
aktív tag

erősítő szimulátorral már volt dolgom effekt processzorban, de milyen progi tud ilyet?
(továbbra is fenntartom, hogy a buharált digizett hang a legrosszabb gitáerősítőnél is rosszabbul szól)

(#463) HavocS


HavocS
senior tag

én is gitározgatok, lassan két éve :) akkor nem volt sok pénz, szóval egy 30 ezres samick-et vettem, ami egyébként az árához képest meglepően jól teljesít, persze nem fender, vagy ibanez, de ilyesmikre jó.
tavaly vettem kombót (ibanez), de annak a torzítása elég ratyi volt, sokkal rosszabb, mint az agyonszidott digitális effektprogik :( viszont a hangja tényleg jó, effektprogi->kombó és így meg is van oldva.
most egy ilyenre Bővebben: link gyűjtök, azaz hogy a pénz megvan rá, csak egész Mo-n csak egy helyen van, ott is csak árlistában és már egy hónapja ''hozzák'' :(
na és a végére egy kis reklám, hogy hogy tud szólni egy ilyen kis szar gityó is jó effekttel: Bővebben: linkaz alábbi számot a Revalver nevű erősítőmodellező progival csináltam, meg soundfontos midikkel :) van több is, azok meg az oldalamon leszedhetők (címe az aláírásomban)

(#655) Arpika22 válasza HavocS (#652) üzenetére


Arpika22
csendes tag

no néked is gratula az érecségihez :) én ha majd újra elkezdek tanulni max akó fogok leérecségizni mer tudni illik kicsaptak suliból és így dolgozok 1 hangszerüzletbe :D. jah amúgy asszem faxa effektet vettél :C

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#686) Arpika22 válasza Dominator (#683) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Boss SD1-es lenne szerintem a legjobbb választás. és az olcsó effektek meg nem érik meg :O elégé keveset tudnak ahoz képest hogy mennyit is kellene tudnia.

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#689) Dominator válasza Arpika22 (#686) üzenetére


Dominator
aktív tag

''az olcsó effektek meg nem érik meg elégé keveset tudnak ahoz képest hogy mennyit is kellene tudnia.''

Az a baj, hogy most nem tudom, melyikre gondolsz :F Melyik nem éri meg? Közben úgy informálódtam, hogy a Zoom és a Digitech két kerülendő márka...

(#692) delta9 válasza Dominator (#683) üzenetére


delta9
senior tag

ezek közül a legszélesebb tartományban a metalzone állítható, azt érdemes megvenni. ds-em, és od-m nekem is volt, azt inkább felejtsd el (bár itt valaki a sd-t ajánlotta, mint legjobb, azzal is volt dolgom, és mint legjobb? nanemár...). az mt-nek van messze a legszélesebb állítási lehetősége, azt vedd meg.

a torzítók és overdrive-ok között effektíve sok különbség nincs. az overdrive lágyabb torzítást ad, a torzítók keményebb hangzást adnak vissza.

(#693) Dominator


Dominator
aktív tag

Most erősen gondolkodóba estem, miután elolvastam egy magyar nyelvű tesztet a Behringer X V-AMP-ről, Bővebben: link nekem nagyon tetszik, de néhány dolgot nem értek még benne:
Szal van a két kis pedál, amivel állítom az effekteket. De ugye cask akkor szól az effekt, ha lenyomom a nagy pedált?
Ill. még egy kérdés, a rendeléssel kapcsolatban: ha én ezt megrendelem 20.000 Ft-ért, akkor ugye csak 20.000 + 1.000 Ft postaköltséget kell fizetnem?
Adnak-e hozzá adaptert? Azt hiszem most hirtelen ennyit akartam kérdezni.

(#696) HavocS


HavocS
senior tag

Dehogy, a pedálok arra jók, hogy váltogathatsz az effektek közül. Tehát pl. beállítasz egy tiszta hangzást egy kis visszhanggal, meg egy kemény torzítást, és pl. a bal pedál a tiszta lesz, a jobb meg a torzított. Ahogy látod, van analóg pedál is (bár ennek a minőségéről nem sok jót írnak, de ilyen árban ez csupán kedves extra), ezzel lehet pl. a hangerőt, vagy a Wah Wah effektet szabályozni.

(#700) Dominator válasza HavocS (#696) üzenetére


Dominator
aktív tag

De akkor az miért jó? Miért nem lehet úgy, hogy beállítok előre egy effektet, de mondjuk nem folyamatosan van szükségem rá a szám alatt. És amikor odaérek ahhoz a részhez, ahol kell az effekt, lenyomom a nagy pedált és akkr van effekt, aztán amiko megint nem kell, akkor elengedem. Szerintem így lenne logikus, nem pedig úgy, hogy folyamatosan szóljon az effekt. :(

Bár az még jó lehet, ha beállítok egy tök tiszta hangzást az egyikre meg a szükséges torzítást a másikra és váltogatom, de nekem jobban tetszett volna, ha a nagy pedállal megy...

[Szerkesztve]

(#702) HavocS


HavocS
senior tag

na közben én meg szerkesztgettem az előző hozzászólásaim :D
szóval képzeld el a következőt: van egy számod, ami alapvetően akusztikus, de a refrénje torzított. Beállítod a bal pedált tisztára, a jobbat torzítottra, és a tiszta effekttel kezdesz. Játszol, közben sétálgatsz, ha úgy tartja kedved, majd ha a refrénhez érsz, csak rálépsz finoman a jobb pedálra, és sétálhatsz tovább. Aztán ha véget ér a refrén, rálépsz a bal pedálra, és ismét akusztikus lesz. Gondolj bele: tönkremenne szerencsétlen szerkezet, ha egyfolytában taposnál rajta :D

(#706) HavocS válasza Dominator (#704) üzenetére


HavocS
senior tag

nem akarok hülyeséget mondani, én működés közben még nem láttam X V-Amp-ot, csak ICQ-s haver küldött át hangmintákat és azok nagyon meggyőzőek voltak, de lehet, hogy nálad is inkább az az elv van mint nálam.
szóval itt úgy megy, hogy van ez az 5 gomb A-tól E-ig. Ezek mindegyikére lehet egy effektet rakni (25 bank van egyébként, a pedállal egy bankon belül lehet váltogatni; a bank egy A-E szakaszt, vagyis 5 effektet jelent, így 125 különböző effektet tárolhatsz el egyidejűleg). A pedállal nálam ugyanúgy váltogatni lehet, de nem magukra a pedálokra rakod az effektet, hanem azokkal váltogatsz, tehát a jobb pedál eggyel jobbra ugrik (pl. ha C-n vagy akkor a D effektre) a bal pedál meg balra (C-ről B-re). Lehet, hogy az X-V Ampon is így van, nézd meg a kézikönyvét, ingyenesen le lehet tölteni innen: Bővebben: link

(#714) Bencom válasza HavocS (#713) üzenetére


Bencom
senior tag

akkor inkább vegyél trabantot!:DDD
akár két évet is várhattál rá annó, de az effekt felejthetetlen:DDD

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#842) ReJim válasza Kephamos (#841) üzenetére


ReJim
őstag

értem, köszönöm a válaszodat. :)

szóval én is egy vorson-t néztem ki. Vorson EDG-46. [link]

az a szép fekete :)

gondolkodtam, az alatta lévőn, de mint mondtad, inkább ne gerjedjen...
egyébként a 2 dupla, meg a 3 sima között mennyi különbség van? hangzásban?

meg a potikkal mit állítok? az egyik a hangerőde mi a másik?

jelenlegi gitáromon (vagyis amit használok, ilyen gitárfélét úgyis letagadék :) ) két hangszedő van (fém burkolat, és fekete lap van a tetején, nincs kilátszó pöcök, csavar) és 4 poti. abból kettő hangerő.

a kapcsolóval meg a hangszedők között tudok kapcsolni, ha jól tudom?

az üveghangal való hangolást esetleg feltudnád vázolni?

meg ha már így belejöttem a kérdezésbe :)
a pedál, effektek végülis mire szolgálnak? azt tudom, hogy van jimihendrixes fuzzy vagy mi, meg van valami boost. de milyen hangokra szokták még használni, úgy általánosságban... vagy ez lehet túl átfogó-hülye kérdés :D

előre is köszönöm a válaszodat.

</end.?>

(#987) HavocS


HavocS
senior tag

ja, én is ibanezt fogok venni, ha lesz pénzem... de az nagyon nem most lesz :O haver most vett egy 5 húros ibanez basszgitárt... hát beszarás milyen hangja van! :Y Viszont ha nincs kombód, mindenképp érdemes olyan multit venni ami tud erősítőmodellezést, a Behringer V-AMP2 is ilyen, hasonló képességei vannak, mint a Line6 POD-nak, viszont ezt 28 ezer jó magyar pénzért megkapod... és ha egy samickből ilyen hangot szed ki, akkor vajon milyen lehet egy Ibanezzel... a Zoom effektekkel is az a baj, hogy az tényleg csak torzít meg effektez, és annak csak akkor van értelme, ha valami jobb kombód is van mellé (mondjuk nekem egy 10W-os Ibanez kombóm van, de így is érdemes az erősítőmodellezést bekapcsolni, mert elég hangyafing :()

(#1000) Kephamos válasza ronaldo (#999) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha amcsi gitárt akrsz venni, akkor igen csak mélyen bele kell nyúlnod a zsebedbe... :(((
Amúgy meg semmiképpen ne vegyél el-akusztikus gitárt, ha csak azért kell, hogy gyakorolj rajta, meg magdnak játszogats. Ha punkot akarsz játszani, akkor az elektromos gitár van neked kitalálva. Ha kombót veszel, akkor mindenképpen nézd meg a Roland Cube szériát Mindegyikben van egy nemakármilyen effektproci szerőség! Nagyon jól szólnak, a Cube 30-as (30 Watt) már dob mellett is elég jól elmuzsikál, és a 30-ashoz (valszeg a többi Cube-hoz is) lehet lábkapcsolót kötni, ami válta a tiszta és a torzított csatorna között.

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1019) Niquis válasza HavocS (#1016) üzenetére


Niquis
aktív tag

A Cube 15-tel vigyázni kell, mert abból kihagyták az effektes részt, pontosabban igen fapados lett. A Cube 30 és a Micro-Cube (2W-os gyakorló) azonos ilyen szempontból, ezért kerül a 2W-os kábé annyiba, mint a 15W-os. Ha már van mellé egy külön multieffekted, akkor nem kérdés, egyébként viszont...
A Behringerről meg már több negatív véleményt is hallottam, igaz, elsősorban a GM108-ról. Önmagában a németség még nem garancia a precizitásra. A DiMavery cég is német, mégis: egy típusú basszusgitáruknak szar az elektronikája, és még ráz is néha, állítólag.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1021) HavocS válasza Niquis (#1019) üzenetére


HavocS
senior tag

Jogos észrevétel, abban valóban nincs effekt. Behringerből is vannak szar cuccok (X V-AMP multit kerülni kell mint a leprát, viszont a 8 ezerrel drágább V-AMP 2 teljesen jó), ezeket meg kell próbálni kiszűrni, na meg olvasgatni kell a Harmony-centralt mielőtt vennél vmit :)

(#1128) legjobbna


legjobbna
újonc

Na helló nekem is tanács kéne!
Milyen effektet ajánlotok?
Multit, vagy sok kis analógot, a torzító meg legyen a marshall fejemé? dsl 100
Gitár: epiphone les paul

(#1170) Kephamos


Kephamos
addikt

Ma kaptam kölcsön egy Roland Cube-30-at, kb 15 percet használtam még, behangoltam, meg állítgíttam rajta, de naggyon állat! Mondom, még nem tapasztaltam ki teljesen,de nagyon meggyőző hangja van, és az effektek is nagyon jók benne. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az eddigi legjobb kombó, amit próbáltam. :R

(#1176) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Roland Cubehez nekem is van egy kis tapasztalatom!egy Cube 60ason játszottam már vagy kb 5-6 fellépésen!CSak az a baj h nem az ennyém, nekem az egy nem tetszik benn h digitálisak az effektek, nem rosszak de az analog cuccokat jobban szeretem!Nézelődtem kombókat és a három eddigi választott:
Peavy Studio pro 112
Peavy Bandit 112
Roland Cube 60

Peavykről egyált nincs tapasztalatom, vkinek esetleg?!Banditről mit tudtok?én sok jot hallottam!!

(#1206) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Kicsit elcsöndesedett a totyik...
Nah azt szeretném kérdezni vki hozzáértőtől h szeretnék effekteket venni és rackes prociban gondolkozom, talán olcsóbban kijön mint a kis pedálok!Egy OS-2-m vár van!
Nah a kérdésem az az lenne h jol szolnak az ilyen rackes effektek illetve pedálra ki lehet vezetni őket mondjuk egy sok kapcsolósra, tehát nem szimpla footswitchre gondolok!
THX!

(#1208) sparc válasza rOwLeY (#1206) üzenetére


sparc
tag

nekem volt rackes effektem
én se csipem a multikat amugy
amerikából küldte egy ismerősom a cuccot
egy rocktron voodu valve csoves előfok +effektproci volt egy 10kapcsolós digitech midipedállal amin volt 1 expression pedál
na ez már frankó cucc volt
32bites dsp effektek + ecc83as cső a torzításhoz
igazából minden hangzást ki lehetett belőle hozni
olyan 90százalékos hitelességgel tudtam utánozni egy petrucci, van halen vagy akár egy bryan may soundot
mondjuk elég drága cucc volt
én olcsóbban szereztem de asszem itthon olyan 300k lehet
szóval ha rackes effektet akarsz nyugodt szivvel tudom ajánlani a rocktron intellifexet
de ebbe csak effektek vannak tehát semmi torzitó
de egy boss gt8at simán kenterbe veri, vagy akármilyen korgot
szóval a rackes cuccok általábban sokkal profibbak mint egy padlóeffekt
viszont ha olyan rackes cuccot akarsz amibe van torzító akkor már mélyebben a péntárcádba kell nyulni
meg ugye a vezérlőpedálként szolgáló midipedál is kerül kb 20-40ezerbe
de csak akkor érdemes ilyen rackes effektet venni ha van egy jobb erősitőd
ha pedig olyan rackes cuccot veszel ami egyben előfok is tehát van benne torzitó meg equalizer akkor érdemes hozzá végfokot venni meg ládát

(#1215) sparc válasza delta9 (#1214) üzenetére


sparc
tag

nekem is volt hibrid marshallom
sztem jó
és jó benne a torzito a cso miatt
és a tobbi cuccod is elég jól van osszeválogatva
legtobben azért vesznek multit sztem mert van benne rengeteg minden de még a felét se használják
amugyis a legtobb multiban rengeteg felesleges effekt van
én is a nyers gitárhang hiva vagyok inkább
inkább egy jó gitár mint egy multi:)

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1307) sparc válasza prmcsk (#1303) üzenetére


sparc
tag

inkább a line inre dugd mert a mikrofon bemenet érzékenyebb
de magában nem fog nagyon szépen szólni
ajánlom a guitar rig nevezetű programot amelynek demo változata letolthető a native instruments oldaláról
ez egy számitógépes gitárerősitő modellező megspékelve mindenféle effektet
elég sokat tud és gyakorlásnak meg játszadozásnak nem is rossz
van benne mindenféle marshall, mesa boogie, vox... erősitő modellezés és rengeteg effekt
ahhoz hogy ne késsen a hang akkor a tapasztalatok szerint egy audigy 2 már megfelel
csak a progi elején az asio rendszert válasszuk és a késleltetési időt rakjuk kb 4ms-re
ilyenkor már elég elhanyagolható a késés
ja és mindenképp asio rendszerű hangkártyával próbáljuk mert külonben nem nagyon fog műkodni

(#1310) M@trixfan válasza Kobe (#1309) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hali! Szerintem inkább nézz meg egy M-Audio JamLab-ot. 18000 Ft bruttó és kifejezetten gitárhoz lett kitalálva. Jár hozá effekt szoftver is. Itten van:
[link]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1314) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

üdv, tonepad.com oldalon lévő boss ce2 chorus ensemble effektet kezelte már valaki? esetleg rakta össze ?
most ebbe a projectbe akarok belevágni de nem találok mn3001-es ic-t hozzá

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1316) Kephamos válasza Panzermeyer (#1314) üzenetére


Kephamos
addikt

Effektet akarsz építeni?

(#1349) ReJim


ReJim
őstag

épített már valaki házilag effektetet, torzított? :U mert összeraktam egy metal simplexet, de ratyin sikerült, zajos mint állat... :) (talán a kapcs rajz a ludas, vagy én csesztem el)

szóval van aki próbálkozott már ilyesmivel? (mondjuk valami overdrive-al? vagy csak valami szimpla aktív hangszínnel?)

</end.?>

(#1385) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Na én most kaptam egy klasszikus gityót, rég vágytam már egy gitárra...

Még nem nagyon vágom miről írogattok itt, ezek az effektek, stb. még arrébb vannak, de szorgalmasan nézegetek majd errefelé ;)

Dominator: Azt hiszem a Gitársuli c. könyv megfelel erre a célra!

[Szerkesztve]

(#1421) sparc válasza Panzermeyer (#1420) üzenetére


sparc
tag

én is próbálgattam villamosmérnok faterommal ilyen effekteket épiteni
sajna az a gondom hogy a legtobb kapcsolási rajz nem elég részletes
még ha eredeti is a rajz akkor is lehetnek eltérések
ezért szerintem lehetetlen megépiteni a pedálokat hogy ugy szóljanak mint az eredet:(
nem is kell hogy ugy szóljon de azért ha komolyabb cumóra rákotottem a pedált elég rendesen kijon a kulonbség a gyári pedál javára

(#1528) Panzermeyer válasza Kobe (#1527) üzenetére


Panzermeyer
tag

egy 10 ezer ft-os hangkártya alsóhangon hogy gépen tudd effektelni

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.