Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#65) delta9 válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


delta9
senior tag

nyilván ezért készült a nevével fémjelzett speciális VOX erősítő. hehe. nem kétséges, hogy az általad említett pc-s megoldás olcsó és hatékony otthoni gyakorlásra, de koncertezni már erősen nem vinném. stúdiót meg nem is említem, mert egy jóérzésű hangmérnök azonnal elhajtana, mint a magzatvizet, az összes tranzisztoros boss pedállal együtt. hozd el hozzám a laptopodat, és megmutatom neked, hogy mi a különbség a modellezett gitárhang és egy csöves erősítővel torzított gitárhang között... hogy brian may kizárólag ezt használná, na azt erősen kétlem, esetleg egy két elemét a gitársound utómunkáin. ha lesz lehetőségem, azért megnézem, hogy mit tud ez a software.

a multikat én sem szeretem, de akinek kísérletezős kedve van annak megéri megvenni, mert sok érdekes dolgot lehet velük csinálni. hogy erősítőt sem vegyünk? ok, megyek megkörnyékezem a James H.-t, meg Steve Vait, meg Paul Gilbertet, meg Slash-t, meg Zakk W.-t, meg... már úgy sincs szükségük a cuccukra, csak egy pc-re, meg egy 250 dolcsis szoftverre, a többit nyugodtan kidobhatják. LOL

(#66) _Gudella válasza delta9 (#65) üzenetére


_Gudella
senior tag

Szerintem nincs semmi baj a jobb multikkal, csak eggyütt kell használni egy csöves előfokkal, hogy a torzítást az csinálja, vagy kombinálni a soundokat.

Én mostanában akarok venni egy multit

Ha valaki tud jó áron Boss GT-6 -ot ne hallagassa el!! :)

(#381) Panzermeyer válasza Bencom (#380) üzenetére


Panzermeyer
tag

erősítőt én is csinálnék, nem egy nagy kunszt, ami engem viszont megfogott az a legalább + 18 voltos tápfesz ami a nagy többségnek kell
ekkora dög tápom meg nincs, tekercselni meg nincs kedvem
már rég kész lenne ha ezt a problémát át tudnám hidalni

VOX AC-30-at csak viccből kérdeztem :) ez egy 50-es évekbeli csöves erősítő, a Beatles és a Queen elválaszthatatlan volt tőle

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#389) CWorm


CWorm
aktív tag

Hi!
Rég írtam már ide. :) Kérdeznék is rögtön. Valaki el tudná magyarázni egy analfabétának (nekem), hogy mi az a csöves, meg félcsöves erősítő, meg mi az a fej, meg multi, meg kombó, meg ilyenek? Thx. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#395) tankman válasza CWorm (#389) üzenetére


tankman
csendes tag

Van a csöves és van a tranyós azaz a tranzisztoros erősítő. 2 fajtájuk van. Az egyik amikor egybe van épitve az erősitő rész a hangszóróval, ez a kombó. Amikor külön van az erősitő és a hangszóró akkor beszélünk fejről és ládáról.
A multi=multieffekt.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#419) delta9 válasza tankman (#395) üzenetére


delta9
senior tag

továbbá van a hibrid, azaz csöves előfok, tranzisztoros végfokkal (mint a combo-k túlnyomó többsége).

(#1184) Panzermeyer válasza sparc (#1183) üzenetére


Panzermeyer
tag

nem a watt számit
sőt, az egyátalán nem számit, a hangszórók és a hangdobozok űrtartalma, kialakítása határozza meg az úgynevezett hangosságot
egyik haverom most rakat össze egy ládát, 1W-on 91 decibelt tud
csöves erősítők tényleg nagyra állított hangerőn adják az igazi hangukat, bár szobában nappaliban elég kellemetlen 30W-al gyaxizni
hehe hétfőn jön a vox erősítőm ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1185) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Azt hallottam h a csöves cuccok ahhoz képest h ''kisebb'' a teljesítményük(lásd pl 30W) még is nagyobbat szolnak mint ugyanakkora teljesítményű tranyósok!Nos akko razt szeretném kérdezni, h akkor csövesben mekkora teljesítményű felelne meg egy kb 80Wos tranyos hangerejének!Mert lehet h akkor inkább egy csövesre gyűjtök!

(#1186) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1185) üzenetére


Panzermeyer
tag

csöves erősítő
1: baszott drága
2: hangja semmihez sem hasonlítható, nekem nagyon nagyon bejön amikor a gain az az igazi végcsövek torzitásából jön össze és nem a tranzisztoros torzitobol
3: sok múlik a hangszórók milyenségén és elrendezésén, na meg a hangdoboz ürtartalmán

aztán: fogalmam sincs mekkora hangja van egy 80W-s tranyos végfoknak, de azt hiszem hogyha egy 30-as csövest birtokolsz akkor onnantol nincs gondod az erősítéssel
ha nagyobb hangerő kell akkor kimikrofonozod és készen van

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1187) Niquis


Niquis
aktív tag

Haverom ~130e-ért hozat Németországból full-csöves Peavey erősítőt (Valve King 100W-os). Ennyiért kábé mintha hozzávágnák az emberhez, és a híre is jó.:) Itthon a Peavey márkaboltban talán a 60W-os VK ára van 100k körül. Asziszem érdemes odafigyelni erre a márkára, a basszgitárjai is jók.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

(#1243) rOwLeY válasza sparc (#1237) üzenetére


rOwLeY
őstag

de nem full csöves ugye?mert ugy néztem h 2x 6L6GC és 3x 12AX7!de attol függetlenül jol szolhat biztos!Hallottad már esetleg?!50W?!mennyit vihet?!80Wos tranyosat sztem tuti

(#1249) rOwLeY válasza sparc (#1247) üzenetére


rOwLeY
őstag

de nem kevés az a cső?!Biztos full csöves?!
és ezt nézd légyszi:
[link]
miért ilyen olcsó ez?!nagyon megfeküdt...

(#1263) HavocS válasza rOwLeY (#1234) üzenetére


HavocS
senior tag

Cratet szerintem felejtsd el, haver vett egy 2x100W-osat, és kis hangerőn nagyon nincs megelégedve vele, nagy hangerőn ugyan jó, de tényleg lehet, hogy jobb lenne egy 30-50W-os csöves...

(#1526) Panzermeyer válasza Kobe (#1523) üzenetére


Panzermeyer
tag

télleg fajinul szól, de ahhoz hogy a te kezedben is hasonlóan szólaljon meg ahhoz még legalább 150 rugóért vehetsz 1 tonna reverb-et meg csöves erősítőt

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1533) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

no jelenlegi felszerelésem

[kép]
csöves előfok hajtja a fehér dobozban lévő Blues drivert :) és a chorust, nájsz hangja van

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1560) Gordiann válasza Panzermeyer (#1559) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon tetszik a hangja. De vettem egy Digitech RP-7 csöves multieffekt pedált.
Ez egy elég régi széria, nagyon jó hangja van, sok beállítási lehetőséggel. Most ezzel szórakozgatok. Meg pénz is kellene, szóval muszá. :U

(#1585) Panzermeyer válasza Kephamos (#1584) üzenetére


Panzermeyer
tag

hát reggel elmegyek megveszem az alkatrészeit, estére készen van
boss ds1-hez van rajzom distortionból
fogalmam sincs mennyi az alkatrészigénye, magamnak meg nem fogok csinálni :)

mod: most csöves torzítót csinálok, az van projectben

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1621) ReJim válasza Kephamos (#1620) üzenetére


ReJim
őstag

panzer sincs otthon a témában, igaző a mos-fet-esset ajánlotta, mert a feteknek hasonlít a karakterisztikája a csövekhez.

egyébként úgy gondoltam, hogy mos-fet-es végfok, az előfok meg vagy tranyós, vagy csöves. (az utóbbi csak akkor, ha strapabíró, és nem túl drága.)
a ládát meg majd valszínű használtan veszem meg. (4*12'-est;])

</end.?>

(#1622) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

na kész a sokadik projectem, ibanez tubescreamer ts9, tonepad.com-ról szedett schematic alapján, nagyon fasza soundja van, igaz, csak halkan tudtam próbálgatni mert elég későre jár :)
holnap le lesz tesztelve, igazi crunchy csöves hangzás, minden ami kell :) lesz még 1-2 módosítás a bikább torzításért de már igy is nagyon állat, ajánlom mindenkinek

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1683) rOwLeY válasza Kephamos (#1682) üzenetére


rOwLeY
őstag

attól függ melyik széria ill típus!van a fallen angel széria ami csöves, csak az a baj h messze Keleten de jó véleményeket hallottam róluk!

(#1776) ReJim válasza Kephamos (#1774) üzenetére


ReJim
őstag

nagyon szépen szól. van rajta három bemenet egy bright, egy flat, és egy deep. az első a közepet, a második a magassakat, a végső pedig a mélyeket emeli ki.

melleselg járatos a hangfal doboza, így a basszusokat is szebben emeli ki.

nem tudom hány wattos (a hátuljánál 115watt van írva, de ez a trafó adata, nem az erősítőjééé.), minden esetre az 15''-os hangszóró a napokban zavarni fogja a szomszédokat ;]

kár hogy a bemenetek között nem lehet váltani. :( a torzító nem is nagy hiáyn belőle...

(azt hiszem full tranyós, bár lehetséges, hogy az előfok csöves, mert mintha kicsit kompresszálnan, no meg a kialakítása is olyan, mintha az lenne...)

</end.?>

(#1899) Panzermeyer válasza ReJim (#1898) üzenetére


Panzermeyer
tag

jó az... ahol nem fullcső van ott nagyrészt ic-k vannak, az én valvetronixomban pl a csöves előfok és a végerősítő szimulációit egy lm3886 erősíti fel hallhatóra igen jó minőségben

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1975) ReJim válasza Kobe (#1974) üzenetére


ReJim
őstag

a hsz-ed első fele okés.
a második viszont hülyeség...
egy tápot nem fognak neked külföldről hozni... elviszik a trafót és megtekercseltetik. (max csöves cuccnak hoznának kimenő trafót, de az meg nem megy szét.)
no meg ha a trafó hibásodik ott más gebasz van.

egyébként meg ilyenkor amit kilehet nyirni az erősítőn az az előfok (ettől szar hangja lenne) vagy a végfok, azt meg em kerül ennyibe javítattni.
ez úgy tünt mintha egyenirányító adta volna meg magát... (vagy a trafó szakadt volna meg, de akkor meg az nem miattunk...)

nem látok gyakran carlsboro cuccot hála az égnek, ritka szarul szól...

egyébként errefelé te annyiért nem találsz próbatermet... a normális próbatermek, ami kifejezetten így van kiadva, az havi 10-20között mozog (méretfüggő), ha olyan helyre mész, hogy van cucc, az 1500. (a legolcsóbb amiről tudok)
a mi próbatermünk egy raktár (volt), különösebbet nem kell fizetnünk érte, mivel ismerőstől kaptuk a lehetőséget...
a levegő a helyen kissé nedves, hideg (füttés nincs), meg régen mindig bent bagóztak az ''X''-ék és ''Y''-ék, szóval ez mind árt a cuccoknak, lehet ez is közre jáccot...

sajnos van aki tud zenélni, de technikailag analfabéta... az ilyeneket nem nevezném jó zenésznek... (''béringer jó, van olyan jó mint a marsal...'')

</end.?>

(#2200) Hatebreed30 válasza Bero (#2193) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Megkérdeztem ismerőst, de sajnos nincs most pénze ilyesmire. Elviszi a család sajnos, nem régiben fizette ki teljesen a csöves fejét. Erről kicsit megis feletkeztem.

Up, nagyon jó gitár!
Oh ha lenne most felesleges pénzem, biztos elhoznám nagyon jó lenne néha kicsit szólózni is. Hiányoznak néha a szólógitár vákony húrjai basszer mellett. :)

(#2222) ReJim válasza Bero (#2217) üzenetére


ReJim
őstag

így más. :D

sztem a MetalZone egy kezdő pedál, amit hamar ki lehet nőni... nagyon fűrészes hangja van, néha jó a zúzáshoz, de máshoz nem használható. (DS-1-et is többre tartom)

a MetalCore-t nem hallottam még élőben - csak mintát - de nem nyerte el tetszésemet. hiába a neve, nem olyan hangja van mint amiről a neve szól. (metalcore-nál, legalábbis undergroundnál nem divat a pedál. inkább egy kurvadrága csöves fej, ütősebb peveay széria, és azon használják a torzítástot)

lakisoft:
sztem boss. valahogy a digitech (kis)pedáloknak a kinézete a gagyiságot sugalja.
bár kecsegtetőnek tűnik a gnx3k, mivel van rajta usb. és mintha jobban lehetne modellezni.
szóval én sem tudnék dönteni. max az ár miatt. (gondolom boss drágább)

</end.?>

(#2346) M@trixfan válasza ReJim (#2344) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hát ja, érezhető de azért már jól használható 5 alatt szerintem. A 10-20 ms engem már zavar. A Live a legolcsóbb megoldás és egész jó hangja van. Mondjuk közvetlenségben a csöves kombóm mérföldkő és amióta megvan rengeteget használom csak a gitárral efektek nélkül. Na ott érzem azt, hogy az arcomba jön a sound. ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2378) isapeti


isapeti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eladó Hughes and Kettner Tubeman csöves (!) gitár előfok pedálom. Három csatornás, teljesen faszányos állapotban, alig használtam párszor... vettem egy komplett gitárfejet, így feleslegessé vált. Ahhoz meg túl jó, hogy itt porosodjon, nomeg a pénz se vet fel...
Van hozzá kis hordozókoffer is, amit házilag kimondottan erre a célra béleltem ki :)

Van róla kép is:
[link]
[link]

Ha valakit érdekel, keressen meg privátban vagy telón, mert nem sűrűn tudom böngészni a fórumot mostanság..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#2548) horvathkrisz válasza ReJim (#2545) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mi bajod van a csöves előfokkal?
szerintem kifejezetten praktikus megoldás és még jól is szól.

(#2565) ReJim válasza horvathkrisz (#2548) üzenetére


ReJim
őstag

azért használják sokan a gitárhoz a fullcsöves gitárerősítőt, mert csöves hangzást szeretnének elérni, ami szép-lágy meleg. no meg azért jó még a cső, mert kompresszál.
igen ám: de a csöves erősítő(előfok) csak akkor fog kompresszálni, ha a tápegység (trafó sekundere és a cső közötti) körében az egyenirányító dióda is cső. ha ez nem az. (ami általában egy kis csöves előfokban, vagy egy olcsóbb hibrid (csöves előfok - ic-s, fet-es végfok) erősítőnél a csö gyakorlatilag földműveslátáscsökkentés és márketing fogás. szvsz.

fele annyi pénzért el lehet érni ezt a hatást egy jól megtervezett, minőségi ic-s előfokkal.
kisebb a méret, súly.
(de ez csak szubjektív. mindenkinek döntsön a füle... ;) )

amúgy mire érted, hogy praktikus? (ha egy akármilyen kombájnra akasztod rá a csöves előfokot, az még nem lesz egy fullcsöves hangzású fej+láda)
de gyakorlásra, meg közelebb kerülni a "célhoz", lehet valóban praktikus.

</end.?>

(#2817) M@trixfan válasza DeadMen (#2814) üzenetére


M@trixfan
addikt

Abszolút jó vélemény volt! :D Énis ár/érték arányban gondolkodtam, csak nekem a csöves kombó volt a szemem előtt. Hozzá pár jó minőségű kispedál és kész. Azért egy olcsóbb Line 6 spider kombó is bőven megfelelő effekt szempontból is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2984) Eastman


Eastman
őstag

No, végre rámesett egy villanygitár. :))

Lenne egy-két kérdésem az info-gitárosokhoz.

1. Réköthetem-e a gityót simán a DELL noteszemre amiben integrált HDA Intel karesz SigmaTel STAC9200 chippel van. Nem vágja haza, nem teszi tönkre? Ti hogy' oldjátok ezt meg? Nyilván egy kis erősítő vagy kombó jobb lenne, de mivel nagy csöves erősítőm van, egyenlőre nem akarom a szomszédokat a hiányos gitártudásommal pusztítani, maradna a notebook-fülhallgató párosítás. :B

2. Ki milyen / hányas húrt használ? Egy húrcsere nem ártana a gityón. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3002) alien_ válasza cucka (#3001) üzenetére


alien_
őstag

Legjobb lenne egy tapasztaltabb emberrel nyakadba venni a várost gitárvadászni. Sry, elsiklottam az felett, hogy metal-t akarsz nyomni, a kettő dupla zajszűrős pickup tényleg jobb a súlyos riffekhez. A linkelt gitár teljesen jónak tűnik, máshol is szépeket írnak róla, de ha lehet, próbáld ki élőben, bár 3 napon belül vissza is küldheted, ha valamiért mégsem jönne be. Kényelem szempontjából sok múlik a hídon, és a jobb kezed alatti bevágáson, a nyakvastagságon, de erre nincs recept, csak a próba =) Viszont azt tartsd szem előtt, hogy a mahagóni gitár sokkal nehezebb, mint például egy Strat. Az összes Les Paul is dög nehéz (mahagóni mind), bár abban némileg több az anyag.

Erősítő: Szerintem a 15watt-os kategória simán jó otthoni gyakorlásra, ennél kissebb (még normális) erősítők 10watt körül vannak még. Ezek biztos jók, de nem próbáltam őket, utána kéne járni.. Ezekkel a zseberősítőkkel kapcs eléggé szkeptikus vagyok, már csak a beépített effekt miatt is akkor már inkább +10-15k-ért egy normálisat, azokat sem kötelező maxon üvöltetni :) Egy Cube 15 -öt próbáltam múlt héten, az nagyon rendben van, viszonylag normális belső torzítással, de előbb utóbb úgyis kell pedál/multieffekt, de nagyon az elején szvsz még felesleges erre költeni, ez olyan, hogy majd kialakul.. Esetleg hosszab távra egy ilyenre érdemes beinvesztálni, ha már jobban megy a dolog.

Elég szimpi.

Becsületesen bevallom, én perpill sajnáltam a pénzt erősítőre, effektre.. Fogtam a gitárt, és rádugtam a PC-mre.. Hangkártyámban van ASIO 2 támogatás, szóval nem késik, pl. Amplitube2-vel elég jó effekteket össze lehet hozni, bár néha kell vele szöszmötölni, de én teljesen elégedett vagyok vele. Szomszédok egyébként sem értékelnének egy csöves Marshall-t :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3036) Eastman válasza Spirit (#3034) üzenetére


Eastman
őstag

Strat + csövesMarshall túlhajtva. Kb ennyi elég a blues-rockhoz. ;)

Pink Floyd? :R :C :R :C :R

...há' vagy egy Gibson...--> [link] <--

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3079) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3078) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a baj, hogy még nincs rendes hangkártyám, csak a mac alaplapi hangkártyája. A kombó egy Peavey JSX 212. Alaplapit nem merem kikötni, igazából még utána kell néznem a jelszinteknek. Nem akarok semmit sem tönkretenni valami illesztetlenség miatt. Csöves cuccokban jó nagy feszültségek és áramok vannak, úgyhogy óvatosan próbálkoznék. Kötöttél már össze gépet erősítővel így?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3218) cucka válasza lakisoft (#3217) üzenetére


cucka
addikt

Válasz is ment, még mindig eladó.

Amúgy érdekes, mindig feltűnik 1-2 arc az apróban, akik kevés pénzből szeretnének villangygitárt venni. Most itt lenne az alkalom, hogy az erősítő vásárlását minimál pénzből megoldják, ehhez képest nem nagyon tolonganak a vevők :) .
Meg aztán ez mégiscsak Marshall gyártmány, nem pedig ilyen noname vacak. Amikor ez a kombó készült, a kis tranyós gyakorló cuccokra nem volt pofájuk ráírni a Marshall nevet, azóta meg van pofájuk :D . Most komolyan, milyen már, hogy az olcsó 10W-os MG10-es kombót ugyanazzal a névvel próbálják eladni, mint a félmilliós csöves cuccaikat?

[ Szerkesztve ]

(#3233) cucka válasza nap (#3232) üzenetére


cucka
addikt

A jó hangzáshoz jó erősítőre és/vagy jó effektre van szükség.
Ehhez még annyit, hogy otthoni körülményekre és hangerőre a jó erősítő egyenlő a modellezős cuccal. Nekem nagyon jó tapasztalatom van a microCube-al és ugye a mostani line6 pod is állati jól szól. Hiába van pénz a legkirályabb csöves erősítőre, ha nem tudod rendesen kihajtani, akkor nem ér semmit az egész.

(#3256) cucka válasza Dante.S (#3255) üzenetére


cucka
addikt

Nyilván megfelel, nem fog leégni meg valahogy szólni is fog, de én személy szerint nem adnék pénzt semmilyen powerstate erősítőért.
Van youtubeon egy videó, ahol Alapi demózik a (talán) legdrágább csöves fejükkel, hát finoman szólva sem győzött meg a hangzás. Ezek után nem igazán valószínű, hogy a tranzisztoros kombóik hallgatható minőséget tudnak produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#3258) M@trixfan válasza Dante.S (#3239) üzenetére


M@trixfan
addikt

Számítógépen keresztül nyugodtan rákötheted a házimozira, csak ne hajtsd szét a rendszered! Csak olyan hangerőn használd mintha zenét hallgatnál, vagy filmet néznél és akkor semmi baja sem lesz. Van erősítőm is de gyakran használok így szoftveres modellezőket mert rögtön be lehet keverni a saját hangodat, úgy mintha a lemezről szólna. Szerintem az egyik legnagyobb fun rájátszani valami kedvenc zenére.

Ha csak alaplapi hangkártyád van akkor tedd fel hozzá az asio4all drivert és menni fog. Próbád ki ezeket a programokat: Amplitube, Guitar Rig, Revalver mkIII.

A szett helyett inkább valami Cort vagy Squier és később vegyél erősítőt. Metálhoz, rockhoz viszont nem jó a single coil hangszedő. Gyötrelmesen szar kezdő gitárok vannak és szerintem csak elveszi az ember kedvét. Komolyabb erősítő nagy menet lesz és rengeteg irányba mehetsz a full csövestől a modellezőig vagy éppen full szoftvernél maradsz, stb. Igazán komoly befektetést akkor érdemes ha már kialakult az ízlésed és tudod mit szeretnél.

Gyakorló kezdő erősítőnek megnézném a Line 6 Spider III és a Peavey Vypyr családokból valamelyiket. Sok kollégával ellentétben én pl. nem szeretem a Roland Cube-ok hangját. A Vypyr a legújabb fejlesztés és a netes demók alapján jól hangzik. Egyedül az idióta vámpíros design nem tetszik, de hát nem nézegetni kell. :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3268) Eastman válasza Dante.S (#3262) üzenetére


Eastman
őstag

Az erősítőt clear-ben, tehát minden effekt nélkül tekerd fel 10-re és úgy pengesd meg a gitárt. Brutál, de nem szabad betorzítania, a mélynek puffognia. Természetesen nem csövesről beszélünk. (mert az túlhajtva betorzít, pont az a lényege)

Mondjuk én a Roland Cube 15x-et egy gitáros barátommal és egy 25 éves Fender Strattal próbáltam ki. Szerintem tapasztalat nélkül ne vásárolj! Nincs egy villanygitáros a közeledben?

Sz@rt tényleg ne vegyél mert csak elmegy a kedved tőle.

Single coil és Rock? Hm. [link]

Szépen hallható a különbség a single coil (Strat) és a humbucker (Les Paul) között itt: [link] A humbi kétségkívül harapósabb. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3269) M@trixfan válasza Trub (#3267) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én pont fordítva tapasztaltam, a multikban a gyári beállítások között igen kevés használható van, szinte mindegyik effekt túl van használva. Ezzel ellentétben a programokban benne vannak a nyers erősítő hangok is amiből sokkal jobban lehet tanulni.

Persze, hogy jó a Line 6, de messze nem szól úgy mint egy erősítő. Ha használtál teljesen csöves erősítőt akkor könnyen érezni a különbséget. Ráadásul sajnos a különbségek a viselkedésben, a reagálásban vannak, ezért nem szeretik sokan a digitális cuccokat. Bizony az Axe-Fx első digitális modellező ami már tényleg elég közel van. Annyiban egyet értek, hogy nagy szívás a dollár-euró 1:1 váltása az európai árazásban. Azonban az Axe Fx olcsóbb mint egyetlen darab Mesa Dual Rectifier fej.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3270) cucka válasza M@trixfan (#3269) üzenetére


cucka
addikt

Én pont fordítva tapasztaltam, a multikban a gyári beállítások között igen kevés használható van, szinte mindegyik effekt túl van használva.
Gondolom ezekhez a szoftverekhez tartozik valamilyen netes közösség is, ahol a júzerek megosztják egymással a beállításaikat, valószínűleg azokból lehet tanulni. Egyébként meg a legjobb tanács, hogy mindenki hallgasson a fülére - lehet a gyári preset is kiváló, de az is lehet, hogy a nyers erősítő önmagában is elég a megfelelő hanghoz.

Persze, hogy jó a Line 6, de messze nem szól úgy mint egy erősítő. Ha használtál teljesen csöves erősítőt akkor könnyen érezni a különbséget.
Igen, de árban és praktikumban is fényévekre van a csövestől. A másik, hogy hiába van pénzed a legjobb csöves erősítőre, ha nem tudod kihajtani, akkor nem fog úgy szólni, ahogy kell neki.

Bizony az Axe-Fx első digitális modellező ami már tényleg elég közel van.
Hát 2400$-ért legyen is közel. :)

Azonban az Axe Fx olcsóbb mint egyetlen darab Mesa Dual Rectifier fej.
Igen, bár ezeknél a csöves fejeknél az ár jelentős része a márkanév és a csöves erősítő körüli misztikum. Technikai fejlettségben ezek úgy viszonyulnak egy bármilyen modellezős cucchoz képest, mint az űrrepülő a papírsárkányhoz. Na ezt árulják heroinárban.

(#3271) M@trixfan válasza cucka (#3270) üzenetére


M@trixfan
addikt

A praktikum kétélű fegyver: 30 valamilyen modell vagy 2-3 csatorna igazi gitárhang. Nagyon sokszor a kevesebb több. Pl. sikerült kikevernem pusztán az erősítő EQ-jával egy nagyon kellemes Santana hangot, pedig nem sok köze van a cuccomnak a Mesa Mark akárhanyashoz. Ehhez fél perc alatt megtekertem pár gombot és kész. Én arra untam rá, hogy állandóan állítgatni kell a multikat és trükközni a beállításokkal, hogy kiküszöböljem a nyűgjeit. Na és akkor még mindig a "dobozon belül" maradtál a hang jellegével kapcsolatban, nem dughatsz be egy másik pedált, stb. Nálam ez teljesen átfordult oda, hogy inkább igazi erősítő és teljesen kényelmes szoftver.

Az biztos, hogy ésszel kell erősítőt venni, teljesen egyet értek. Otthonra rengeteg kis teljesítményű választás van amik egyébként teljesen színpadképesek. Nekem nagyon tetszenek az A osztályú 18-20 Wattos erősítők hangjai is. Azt a jelenlétet, "fület dédelgető" meleg hangot semelyik modellező nem adja vissza. Árban is nagyon széles a skála igény és pénztárca szerint. Rengeteg jó és olcsó csöves cucc van.

Az utolsó rész a misztifikálással kapcsolatosan teljesen fals. A csöves cuccoknak nagyon nagy az anyagköltsége. Ehhez mondjuk kell egy kis villamosság és gyártástechnológia rálátás, hogy elsőre látszódjon. Egy "jól szóló" 100W-os kimenő trafó önmagában több mint 70 ezer Ft mert ezen áll össze a két fél periódus és ha egy kicsit is pontatlan a tekercselés akkor nem kívánatos torzítások keletkeznek, nem áll össze a kimenő jel rendesen. Na most trafóból kettő van legalább. A csövek sem olcsók, mert mechanikai gyártásfolyamatuk van vákuum eljárással, stb. Ehhez képest a multikat kifossák egy nyáklapra és összeszereli a robot és kész. Ráadásul egy modellező tervezési folyamata jobban előrelátható mint az analóg technika ahol rengeteg mérnökóra megy bele próbálkozásokba és egyedi megoldásokba. Ha kézzel rakják össze vagy tesztelik a cuccot akkor azt is meg kell fizetni. Teljesen rossz logika pusztán az áramkör bonyolultsága alapján megítélni a valós költséget, értéket. Ráadásul az egyik oldalon olcsó komponensekből építhető, emberi beavatkozást nem igénylő automatizált gyártástechnológia van, míg a másik végén drága anyagköltségű és több helyen igényel emberi odafigyelést (véglet: kézzel szerelt és tesztelt).

Szerettem volna apámmal építeni egy házi Marshall kombót vagy egy rektót. 200 000 fölött hagytam abba a beszerzési anyaglistát és hagytam az egészet a francba.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3272) cucka válasza M@trixfan (#3271) üzenetére


cucka
addikt

A praktikum kétélű fegyver: 30 valamilyen modell vagy 2-3 csatorna igazi gitárhang. Nagyon sokszor a kevesebb több.
Igen, bár nekem más szempontjaim vannak, mint neked, mivel gitártudásom még eléggé harmatos, ezért a stúdióminőségű hang helyett fontosabb számomra, hogy legyen lehetőségem különféle jellegű erősítőmodellekkel kisérletezni. Erre nagyon jó a modellezős cucc, de nyilván a most készülő Slash albumot nem a Line6 Marshall erősítőmodelljével fogják felvenni, hanem egy igazi Marshall-al. :)

Az biztos, hogy ésszel kell erősítőt venni, teljesen egyet értek. Otthonra rengeteg kis teljesítményű választás van amik egyébként teljesen színpadképesek.
Konkrétan melyikre gondolsz?

Az utolsó rész a misztifikálással kapcsolatosan teljesen fals. A csöves cuccoknak nagyon nagy az anyagköltsége.
Szerintem inkább a csekély gyártási mennyiség veri fel az alkatrészek árait. Azt nem tudom, hogy a kimenőtrafót hogyan gyártják, de például egy 50 forintos villanykörtének is van gyártásfolyamata és ugye abban is vákuum van.

Ehhez képest a multikat kifossák egy nyáklapra és összeszereli a robot és kész.
Igen, de azért a kezdeti beruházás ezek gyártásához igen magas. Erősítőt otthon is építhetsz, a nyáklapot meg sokmillió dolláros berendezésekkel gyártják.

Ráadásul egy modellező tervezési folyamata jobban előrelátható mint az analóg technika ahol rengeteg mérnökóra megy bele próbálkozásokba és egyedi megoldásokba.
Hidd el, modelelzősnél is, ugyanis ott is próbálgatással és teszteléssel tudják csak eldönteni, hogy jól szól-e az a modell, amin dolgoznak. Persze, kicsit egyszerűbb a helyzet, de azért nem hinném, hogy triviális lenne. Amúgy a Line6 oldalán láttam, hogy árulnak blank effektpedált, amelyhez a felhasználó megírhatja a saját szoftverét. Adnak hozzá fejlesztőeszközt meg mindent, ha valamikor lesz időm ilyesmivel foglalkozni, tuti veszek egyet, nagyon mókás lehet :)

Teljesen rossz logika pusztán az áramkör bonyolultsága alapján megítélni a valós költséget, értéket.
Az építési költség valóban nem áll összefüggésben a bonyolultsággal. Csak azon filóztam, hogy hogyan lehet az, hogy pár tízezerért kapsz egy emberi agy számára szinte felfoghatatlanul bonyolult effektprocesszort, amilyet 20-30 évvel ezelőtt elképzelni sem lehetett, ehhez képest csillagászati árakon mennek azok az eszközök, amelyek gyakorlatilag 50-60 éves műszaki színvonalat képviselnek. Bár, ha azt vesszük, maga az elektromos gitár sem egy kifejezetten hightech eszköz, aztán mégis elkérnek egy komolyabb darabért 3-4000 dollárt.

Szerettem volna apámmal építeni egy házi Marshall kombót vagy egy rektót. 200 000 fölött hagytam abba a beszerzési anyaglistát és hagytam az egészet a francba.
Egyedileg építeni nyilván nagyon drága, de nem hiszem, hogy egy Marshall vagy Mesa Boogie gyártási költsége több lenne ennél az összegnél, méghozzá a tömeggyártás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3297) Eastman


Eastman
őstag

"Laney Klipp 1970-es, csöves 60 wattos. Fullos állapotban. Az ország egyik legjobb szakija tartja karban. A Scorpions hangmérnöke volt a faszi.
100k Tel: 06305517505"

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3536) cucka válasza X2N (#3533) üzenetére


cucka
addikt

Ha otthon szeretnéd felvételekre használni, akkor szerintem valami modellezős cuccot vegyél, ami képes hangláda modellezésre is és így készítheted vonalból a felvételt. (Igen, ez gyakorlatilag az általad vázolt elképzelés szöges ellentéte :D ).

Amúgy ez már ízlés meg zenei stílus kérdése, de neten látott/hallott demók alapján ennek a Laney Cub10-nek elég pocsék hangja van. A csöves cuccok nagyon túlárazottak, nehézkesebben használhatók, sérülékenyek, az egyetlen előnyös tulajdonságuk a hangjuk lenne, tehát ebből szerintem nem érdemes engedni. Egyébként milyen stílusú zenére szeretnéd használni?

(#3535) M@trixfan
Szerintem otthonra az 1x12-es láda is túlzás, nem hogy 4x12. Ha nem hajtod ki, akkor sem a csöves cuccnak, sem a nagy hangládának semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#3537) M@trixfan válasza cucka (#3536) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem kell kihajtani a ládát, a hangszórótorzítás pedig nem mindig előnyös. Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől. Jobban mozgatja a levegőt. A Laney Lionheart szériában pl. szándékosan túl van méretezve a hangszóró teljesítménye az erősítőhöz képest, eszméletlen jó "folyékony" gitárhangot ereményez. Érdemes lenne meghallgatni külön csak egy előfok hangját, hogy mennyit számít a láda maga. Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.

Persze, hogy drágábbak a csöves cuccok! A legtöbb modellezőben olcsó tranzisztoros erősítés van és pár forintos nyáklapok, ic-k amit nagyon olcsó szériában gyártani és összerakni. Arányosan lehet még nagyobb haszon van azokon az árához viszonyítva. Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...

Hangerőben igazad van, de főleg régebbi erősítőkre igaz. A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket (pl: Blackstar HT-5, Marshall Haze, Peavey JSX Mini Colossal) és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal (Mesa Express 5:50, 5:25, Carvin Vai Legacy 2 széria, stb...) Egyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is. Ugyebár itt is igaz, hogy a fej-láda vastagabban szól ugyanazon a hangerőn, csak nem fér el és itthon túl drága :(

A jó modellezők kényelmét én is szeretem, a legtöbb esetben használhatóak. A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól. Nem lehet megkerülni, hogy maga csöves erősítés kapcsolástechnikája annyira egyszerű és visszacsatolásoktól mentes és nagyon jó az emberi fülnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.