Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#419) delta9 válasza tankman (#395) üzenetére


delta9
senior tag

továbbá van a hibrid, azaz csöves előfok, tranzisztoros végfokkal (mint a combo-k túlnyomó többsége).

(#1267) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

:F

nekem egy peavey rage158-as combom van, nemrossz arr a kis szobára, vadallat.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1582) Kephamos


Kephamos
addikt

Panzer!

A a treble boostert nekem adod akkor? Meg lassan gyűlik a pénzem a blues driver & overdrive combora is. ;)

(#2039) harry


harry
veterán

Félig off a kérdés, de végülis kapcsolódik:
Bass combo dobozt (illetve általában hangfalakat) nem szokás kibélelni vmi hagelnyelő szivaccsal? Ma szétkaptam az enyémet, kicsit kipucoltam. Nem lenne jobb, ha belül kibélelném? A másik, hogy ugye a láda nem zárt, van rajta egy kör alakú nyílás hátul. De ez valóban csak egy nyílás, ilyen helyekre nem csövet szoktak rakni?
A szétszedés oka amúgy az volt, hogy amikor bekapcsoltam zúgott, recsegett pendítésnél, egy nagyot kattant kikapcsolásnál. Érdekes módon nem igazán találtam benne semmi különöset, (esetleg, hogy a hangszórónál lévő kábel, amit amúgy a hangszóró pereméhez rögzítenek, hogy ne lógjon össze-vissza, elszabadult, és mivel ezen kábelek forrasztva vannak, így lehet vmit rövidrezárt). Mikor összeszereltem ment, szóval most jónak tűnik a cucc, így már csak a belső szigetelésével kapcsolatos ötletek érdekelnek (érdemes-e egyáltalán).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2247) amdk7 válasza M@trixfan (#2246) üzenetére


amdk7
aktív tag

Előszöris köszönöm segítséged. :)

Tehát:
Formára ezek jönnek be: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul.
Zeneileg amit játszanék rajta az dallamos rock, egy kis ritmusgitározás, ilyenek.
(megőrülni csak alkalom adtán szoktam :D )

Kiváncsi lennék arra is, hogy egy 10W-os combo mit tud.
Illetve azokban (combo) van beépítve valamiféle torzító???

Köszi: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2416) harry


harry
veterán

Van tippetek egy jó erősítő szervízre? Már megint van valami gond :( Játszottam, EQ-t állítgattam, majd elkezdett kicsit recsegni néha pendítésnél, illetve az alapzaj is nagyobb, kikapcsolásnál szól egy nagyot (peak led felvillan, ami eddig nem volt) és kikapcs. Szétszereltem darabjaira, hangszóró úgy nézem rendben és az elektronikán sem láttam semmi furcsát, de összerakás után ugyan ez az állapot. Igazából nem nagyon merem kapcsolgatni, most úgy-ahogy még működik, nem szeretném esetleg tovább rontani, inkább a szervízre bíznám (ami pedig valószínűszeg csak januárban lehet...). Nem tudom mi lehet gond vagy mennyibe kerülne javítás de az eladáson is gondolkodom. Amúgy egy Create BX-100, bass combo.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2560) nesa válasza máyköl (#2558) üzenetére


nesa
veterán

En azert inkabb valami izmosabat vennek.
Nekem PL ilyen van de hangszoro nelkul home made atalikitas utan csak 1 fej lett belole :) igy barmilyen lada rakotheto, 1 idobe volt 160w os marshall ladam azt is vitte:) de 1 hangszoro fekszik neki frankon.

A lenyeg hasznaltan szerintem 15k korul mar van ilyen combo.

[ Szerkesztve ]

(#2945) Senki9876 válasza magno (#2943) üzenetére


Senki9876
tag

Kösz az infót :)
Még várok egykicsit, azt majd meglátom. Jelenleg élvezem a jó hangzást a megjavult gitáromon. Hála az égnek mennyivel másabb úgy játszani hogy minden húr rendesen szól.

azon gondolkozok hogy inkább egy rendes erősítőbe és torzítóba kéne befektetnem mint új gitárba :F .
Valami jó ajánlás? combo vagy hangval hozzá erősítő torzító? Mennyit érdemes ilyenre költeni? fellépni valószinű nemfogok, de szeretem a jó és a tiszta hangzást és a hangerőt :DDD

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#3001) cucka válasza alien_ (#3000) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ.
Gitárválasztásnál nem tudom, mennyire tudom egyáltalán eldönteni, hogy kényelmes-e az adott gitár, mivel ugye nem tudok egyáltalán gitározni. Mire kell odafigyelni?
Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de metálhoz nem jobb a dupla hangszedő? Stratocaster-en ha jól láttam 3 sima hangszedő van, az mennyire tud metálul megszólalni? :)
Erősítőben megint tanácstalan vagyok. A probléma, hogy nálaunk elég vékonyak a falak, és a szomszéd szobában nem feltétlenül tartanák jó ötletnek, hogy gitározok :) . Láttam, vannak ilyen zsebpiszok méretű, cserébe igen márkás 1-2W-os kombók (pl. marshall és fender gyártanak ilyeneket), érdemes ilyesmiben gondolkozni? Természetesen később vennék majd valami combosabbat, de az első lépésekhez hangerőben nekem bőven elég, ha én hallom, mit játszok. (Főleg, hogy nagyon sokszor fejhallgatóval nyomnám amúgy is). Aggodalmam oka, hogy hallottam már 15W-os kombót panelszobában és annak a hangerőnek a negyede is túl sok lenne a szomszédoknak/lakótársaknak. Ráadásul ezeket a zebkombókat 10 ezer körül árulják, tehát az elején több pénz jutna gitárra.

Az árkategóriát egyébként teljesen jól lőtted be. Eddig a Squier mellett a Cort gitárokról olvastam jókat ebben az árkategóriában, ezekről esetleg valami tapasztalat/vélemény? Pl. ez itt leírás alapján tetszetős, mert mégiscsak mahagóniból van, 2 dupla pickup-al amelyek tudnak simaként is működni, ráadásul kinézetre is tetszetős. Persze ettől még lehet, hogy egy nagy szar, de hátha tud valaki valami kézzelfoghatóbbat erről a hangszerről.

Tudom, a legjobb lenne kipróbálni/meghallgatni, de mivel semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren, szeretném kiokosítani kicsit magam vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3633) Cyberpunk válasza cucka (#3629) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha értem kösz :R
Amúgy kb. 150k-t szánnék gitárra. a Jelenlegivel egyáltalán nem vagyok megelégedve most egy Powerstate gitárom van és hát elég gyatra, bár igaz a combom sem valami Marshall ;]
De van hozzá multieffektem is :D Igaz így sem az igazi.
Sajnos én is bele estem a kezdők hibájába és nem valami jól választottam ki a hangszerem.
És most fizetem meg az árát :O

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3815) Daweee


Daweee
őstag

Mégiscsak elmentünk Egerbe ma, asszem egyre tanácstalanabb vagyok:
Volt ott balos M600, jobbos Vintage SG, és Standard Epiphone.
Az SG-ben ugyanaz a nyak és fej van mint a LP-ben, hát a Vintage hangolókulcsai valami szörnyűek voltak, ilyen legolcsóbb gagyi műanyagból voltak, eléggé rombolta az összhatást, a nyak elég vastag volt, amit végül is nem tekintek egyértelműen hátránynak, szokatlan, az tény, de szerintem megszokható. Wilkinson elektronika megy minden Vintage-ba, azoknak jó hírük van, nem szólt rosszul, de azért nem volt egy LP. A gitár többi része elhanyagolható, nem jön be az SG továbbra sem, de pehelykönnyű az biztos. A Les Paul forma tesztelésére megnéztem az Epi-t, valami gyönyörű hangszer, a nyaka talán egy lehelettel vastagabb volt mint a Vintage-é, korrekt fém kulcsok, jobban egyben volt mint a kis SG, de azt hiszem lehetett is, lévén majd 2szer annyit ért :D Kézbe vettem, nehezebb volt mint az SG vagy a Cort, de első benyomásra mégsem tűnt olyan vészesnek mint számítottam, igaz nem tudom, hogy hosszútávon mennyire készíti ki a combot/vállat, az igazat megvallva ettől félek egy kicsit. A hangja gyönyörű, Les Paul, azt hiszem nem kell semmit hozzáfűznöm :) viszont megfigyeltem, hogy a 20 feletti bundokat a felsőbb húrokon csak a középső ujjammal értem el, nem vagyok egy Steve Vai, de nem hiszem hogy túl nagy szükségem lenne rájuk, eddig se nagyon használtam őket, max skálázáskor.
Ott volt a Cort, másodszorra is kellemes volt, de lehet hogy csak azért, mert az volt az egyetlen amin ténylegesen tudtam is játszani :D Ez is EMG pickuppal volt szerelve, amik felezhetők, ergo működik single coil-ként is ha szükséges. Szép gitár, vékony nyakkal, súlyban valahol az SG és a LP között, kellemes összképet adott, a hangja lágyabb, modernebb hatású mint a LP-nek, összességében az a benyomásom, hogy ez a gitár olyan mindenből egy kicsit darab, univerzálisabb, modernebb, kényelmesebb, ezt be kell vallani, míg a Les Paul egy kőkemény old school rákenról gitár. Tech portáli hasonlattal élve, a Cort egy okostelefon, míg a Les Paul egy tükörreflexes gép, és én szeretek fényképezni, a kérdés, hogy a jobb képek oltárán kész vagyok-e feláldozni más funkciókat.
A másik kérdés, hogy ha LP, akkor Vintage, vagy gyűjtsek még egy kicsit, és egy Epi Standard? Nagyon tetszett most az Epi, meg azért mégis csak patinásabb márka, a Standardot pedig már eléggé dicsérik mindenfele, barátomnak is jobban összerakottnak tűnt mint a Vintage SG, másrészt meg az a Vintage hangolókulcs kicsit érzékenyen érintett, ki tudja min spóroltak még benne :F Az a baj, hogy nem láttam konkrét Vintage LP-t, így nem tudok objektíven ítélni, úgy volt, hogy itt lesz, de ezek szerint félreértettük egymást :(((

[ Szerkesztve ]

(#3932) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egyébként mióta hallottam gagyi erősítőt szólni, valahogy úgy vagyok vele, hogy amíg nincs legalább egy 30, de sokkalta inkább 40 csak arra, én baromi jól elvagyok elektromos nélkül is.

Bár én abszolút jól megvagyok az akusztikussal, más gondolom sokkal jobban érzi az elektromos hívását - ami a mainstream zenei ízlésemet tekintve furcsa lehet, de azt kellett megtapasztalnom, hogy nagyon más vmit hallgatni meg játszani, minden tekintetben :) Sőt, olyannyira igaz ez, hogy erősen gondolkodom rajta, hogy a következő lépés egy combosabb akusztikus lesz, nem egy elektromos. Nem tudom, a kezdeti "tetszik és tökjó, de azért majd kell valami zúzós elektromos" egyre inkább kezd "imádom, szerelem stb stb és még többet ebből"-é alakulni. Majd meglátom, ha lesz pénzem, de nagyon vonz pár akusztikus.

Na meg én vagyok az a pöcs, akitől hogy ha megkérdeznék, hogy mittudomén, fél millióból egyetlen hangszert kell választani, mit akar, akkor nem igazi Gibson Les Paul, meg nem igazi ízig vérig Fender Strato lenne az első gondolatom, hanem egy Taylor, szigorúan elektronika, sőt cutaway nélkül. Ebbe pl bele vagyok zúgva: [link] Igaz, ehhez fél misi sem kell, már megvan 380ezer körül :DDD

Na mindegy, sejtem, hogy nem túl sokakat érdekel, csak gondoltam megosztom :D

[ Szerkesztve ]

(#4784) mestery válasza Enton (#4781) üzenetére


mestery
csendes tag

hi!
a linkedre bejött a gitárshop, de itt mire gondolsz, valami multi effectre, v. combo?
meg hát arra gondoltam h. 1 jó hangkártyával s 1 gitarrig-ből több mindent ki lehet hozni.
Csak nem akarom h pl. késsen a hang, az ciki.

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#5163) Szten Márs válasza pc-user (#5162) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Szerintem igen kevesen vannak innen, akik játszottak akusztikus basszusgitáron, vagy akárcsak próbáltak volna, de én úgy vettem ki ennek a cikknek a szavaiból, hogy az akusztikus basszusgitárok nem szoktak túl combosak lenni, legalábbis ha tényleg akusztikusan akarjuk használni őket.
Idézném is a kérdéses részt:
"Ezt követően több cég kezdett fejlesztésbe és ma már tucatnyi cég kezdett már csak presztizsből is akusztikus basszus gitárokat gyártani. Egyik másik tényleg működik akusztikusan is, egyesek azonban csak külső megjelenésében hasonlítanak az igazi hangszerre, így azok csak hangszedővel használhatók. Megemlítek pár kiváló céget, akiknek basszus gitárjaik akusztikusan is megállják a helyüket. Ilyen a Peavey, a Stoll, és ide sorolható a Furch is."

Ezen kívül nemrég beszélgettem egy basszerossal, ott is szóba jött a téma, és megemlítette, hogy használható akusztikus basszusgitárokat igen drágán lehet csak kapni.

Személyes tapasztalatom nincs, nemhogy akusztikus basszusgitárokkal, hanem semmilyen basszusgitárral, így csak annyit tudok hozzászólni, amennyit innen-onnan összeszedtem, ennek megfelelően kezeld az infókat :)

(#5725) sti10p


sti10p
senior tag

Egyelőre csak érdeklődés szintjén kérdem: melyikbe érdemesebb beruházni. egy Line 6 Spider III 74 combo vagy egy Spder III 75HD fej? Esetleg valami jobb ebben az árkategóriában? Nem túl "mű" egyébként ezeknek a Spiderreknek a hagja egy picit?

XY

(#6580) bucsupeti válasza atidzsiforc (#6571) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Nekem is Banditom van (volt). két-három hete adtam el azért mert zenekarom nincs (és szerintem már nem is lesz) és otthon a Bandit nagyon hangos volt nekem. Egy nagyon jó erősítő, de otthon jobban jársz valami modellezős kisebb cuccal szerintem.
Ha meg számítógép van a közelbe akkor tök jó a JamVOX amit már ajánlottak itt is többször. Én most egy Behringer UCG102-vel és a hozzá adott AC Box Combo-val szórakozok, meg a Guitar Rig-gel.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6642) Eastman válasza izomhod (#6640) üzenetére


Eastman
őstag

...arra kell figyelni, hogy akkor dolgozik szépen a full-csöves erősítő, ha ki lehet tekerni rendesen. 5-10 W-os kis kombók is szólnak mint állat! 20-30 W már otthonra pl. sok. 6-7-8-as állásba már nem nagyon tudod tekerni a volume potit, mert bontja a falat. Nagy stage cuccot (50-100 W fullcső) nem érdemes venni, ha nem az Omegában gitározol.

Színpadra szánod, vagy otthon/próbahelyen gyakorolni?

Anno chateltem erről edző bá'val (elsősorban klub-zenész, de évente 8x-10x fesztiválon is fellép, közepes színpadon) :

Tibor: kis klub-ban még a 60 wattos is sok. én egy 30 wattost használok félnél sosincs jobban kitekerve és sokszor szólnak hogy hangos az öreg laney kombót azért adtam el mert az is 60-as volt és nem tudtam kihasználni.
de ez attól is függ mennyit játszik az ember nagyszinpadon kihangosított dobbal. mert oda mehet a 60 wattos fulcsöves motyó.
én: Tolják klubszinten és szabadtéren mindenfelé.
Tibor: klub-ba már ez nagy, nem lehet kihasználni.Oda 2x12-es kombó kell vagy egy fej 2x12-es zárt ládával max 30-tos erősítő nem kell nagyobb kluba.lásd vox ac 30 az hogy zárt v. nyitott izlés dolga
én: Hátul?
Tibor: persze a combo nyitott hátul a fej ládáknál zárt általában
de sokan használnak nyitottat ott is pl.Scott Henderson,Santana stb...
másképp szól a kettő a nyitott hátra is dolgozik a zárt csak előre,ki mit szeret azzal nyomja
én: Hátra minek? :)
Tibor: mivel a hangszórók azok előre hátra mozognak ezért a nyitott ládáknál nincsenek lefojtva másabb hangzást produkál a nyitott láda,a zárt le van fojtva ill. egy lezárt térben tud mozogni
én: ...és előre "több" jön, igaz?
Tibor: előre megy könnyen, de amikor hátrafelé mozdul meg kell mozgatnia ön maga súlyán kívűl a ládába bezárt levegőt is.
persze előre jönnek a magas és közép hangok és a mély hangok egy része, hátra a mély hangok csak
bassládákban ezért használnak pl. olyat ahol hátrafelé néznek a hangszórók és egy résen jönnek ki elől a hátlapról visszaverődve.
így még több mély jön ki belőle.

Végig csöves erősítőkről beszélgettünk, a tranyós az más.

Üdv: Eastman

[ Módosította: 7 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7226) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérem combo választáshoz...
Egy stratoval játszom, inkább clean dolgokat, vagy lightos torzítóval max (funky, stb)

Vennék egy kombót, kisebb klubos bulikhoz (50-100W bőven elég)
70-80e ft volna rá...tehát inkább csak tranyósok jönnek ki ennyiből.

Ezek között vacilálok:

1.: Line6 Spider2 150w (2*12), ezt 70ért tudnék egyet tuti állapotban lábkapcsolóval. Ezzel az aggályom az, hogy sokan szidják a digitális soundját, merthogy még cleanben is átmegy egy ad/da átalakításon..

2.: Laney LX65R, ez egy egyszerűbb darab, biztos kéne hozzá multieffekt is..

3.: Fender Mustang III, ez nekem szimpi, bár ez is digitális.

Mi a véleményetek? 70-80fölé nem tudok menni. A használtakkal sincs bajom, bár azt sem szeretném hogy kinézek egy típust és egy használt darabra várok 2 évig.

(#8337) BluEyes válasza Thor92 (#8336) üzenetére


BluEyes
őstag

Azt én is nézegetem egy ideje, nagyon ígéretes a pár elérhető demo.
Az Anderton-nál előrendelhető.
Az itthoni árat nehéz megtippelni.
HT20 combo - 389 font, itthon 195.900 FT
HT50 fej - 499 font, itthon 189.900 Ft
Próbálj okos lenni ez alapján.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8483) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8481) üzenetére


Atticus85
tag

Szóval a Boss ME 25 miatt,meg a hídi EMG hangszedők miatt van ilyen morcos hangja.Akkor a Roland combo most csak dísz ebbe a hangzásba ugye?Les Paul-ba aktív pick up,nem sok metál gitárost láttam Les Paullal játszani???Mondjuk így elég egyedi gitár :)

(#9013) izomhod


izomhod
senior tag

[link]

Peavey Vypyr 100 Guitar Amplifier Modeling Combo
hétvégén féláron az amazonon

ez jó cucc?

ez nem olyasmi, mint a spiderek?

(#11840) Handariel válasza atidzsiforc (#11839) üzenetére


Handariel
csendes tag

En balkezes vagyok teljesen, iras, eves, szerszamok, stb (enni normalisan eszem, bar a kanalat eloszeretettel inkabb balkezzel fogom, kes villa normalisan) valoszinu szokas kerdese.
Egyszeruen baloson szeretnek megtanulni, igy erzem kezreallonak, kenyelmesnek...
en azert gondoltam erre a csomagra, mert ha kiszamolom, h az erolkodo, kabelek, pedal, gitartok mennyibe fajna kulon, akkor maga gitar amit adnak hozza, eltorpul anyagilag (persze tisztaban vagyok azzal, h az valoszinu ugy is szol)...de ha pl raaldozom azt a 150-170 euro penzt csak a gitarra, a tobbit ugyis meg kell vegyem utanna, ha egyebet nem egy combot igen, ami a legolcsobb is siman 40 ajro a kornyekunkon, s kb 1-1,5 W. S na remeltem, h csak nem szol ugy az az olcso gitar, h embert lehessen vele olni (bar ki tudja), de teny es valo, h sajnalok kiadni cca 200-250 eurot egy uj fellangolasert, ami lehet, hogy tart par honapot :) ami pedig, azt illeti kevesbe szeretem a klasszikus, akusztikus gitarhangokat mint pl az elektronikusat (bar valoszinu h ami tetszik villanygitarhang, nem egy bika nevezetu beringer gitarbol csikarjak elo a nagyok)...
na fene se tudja, de

Koszonom mindenkinek!

(#12880) nesa válasza BluEyes (#12850) üzenetére


nesa
veterán

Ennek egy sokkal korabbi elodje van nekem a GX15 eszmeletlent szolt de szet is tolta hamar a gyari hangszorot, aztan ellet vagva a combo es lett belole fej csinalva azota sok ladat megjart ha meselni tudna eggyut sirnank:D

Az utolso ladam evekkel ezelott bizonytalan helyre tavozott, a benne levo Goodmans Axiom 301 meg evekig dobozba pihent mignem egyszer hasonloan leirtam hogy ilyen van a birtokomba es mesebeli ajanlatokat kaptam igy azis egy meltobb sors remenyeben eltavozott a haztol, peddig nagy szerelem volt.

Azota csak szirszarokat kotok ra, bohockodni igy is jo, mostmar jobb lenne egy kombo de ezt nincs humorom visszaalkitani.

(#13963) izomhod


izomhod
senior tag

Marshall SL5 Slash Signature kombó

"This combo is something you can take anywhere and it works. It's not like a lot of amps that sacrifice a lot of sound just to be small." (Slash)

[link]

(#14072) izomhod válasza nap (#14071) üzenetére


izomhod
senior tag

igen:)

ilyennel könnyne combon lehet szúrni az énekest ugrálás közben:)

(#15556) nesa válasza Eastman (#15555) üzenetére


nesa
veterán

Nekem csak egy create fejem van ami eredetileg combo volt de a hangszoro halala utan at lett alakitva fejre, nembirta a hangszoro a tempot, Torque T200BG vel vagy mi volt kellet volna tartani a tempot honapokig jol is birta, aztan vege lett utanna sokat megjart volt alatta marci lada is meg vermona.... de volt egy sajat ladam is hozza ezt kb 2 eve szamoltam fel vegleg mikor az utolso hangszorot Goodmans AXIOM 301 est is eladtam ezert egy vagyont fizettek...

[ Szerkesztve ]

(#16501) Bobrooney válasza Ricsko :D (#16500) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Engem az erősítői nem győztek meg, gitárt még nem láttam tőlük. De nem hiszem, hogy nagyon combos lenne.
Az első képeden a gitárt azt Vorsonnak nézem, cserélt pickuppal egész jó :)

(#19358) BluEyes válasza Chesterfield (#19355) üzenetére


BluEyes
őstag

Totál jelentéktelen dolgokon akadsz fenn. Melyik combodon támaszkodjon, meg látszik-e a hüvelykujj? Ember, nincsenek ilyen szabályok! Úgy csináld, ahogy kényelmesebb, vagy gyakorold kétféleképpen, oszt majd kialakul, hogy neked hogyan áll kézre. Amelyik azt mondja, hogy ne látszódjon a hüvelykujj, attól majd kérdezzed meg, hogy hogyan lehet herezacsi alá leengedett Les Paulon bluest nyomni eldugott hüvelykujjal.
Itt egy video, döntsed el, hogy melyik combjára támasztja, meg hogy látszik-e a hüvelykujja, meg hogy úgy egyáltalán mennyit foglalkozhatott ezzel a kérdéssel. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21818) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

azt szeretnem kerdezni. hogy

Vettem egy Laney erositot, mert meg tetszett a hangja ilyet szerettem volna elerni. igaz, az enyem nem fej-lada, hanem a 30 wattos combo, de lattam sok videot youtube-on, es ott is hasonloan szol. az a problemam, hogy olyan a hangja, mintha nagyon le lenne tekerve a gain, akkor is ha az a maximon all. probalkoztam sokfajta beallitassal, de nem tudom elohozni belole azt a hangot, amit szeretnek. a gitar egy Gibson Les Paul hozza ( Less+)

(#22081) atomeec válasza Plazmacucci (#22080) üzenetére


atomeec
senior tag

Ilyet találtam, próbáld ki :)

"The Amp Out on your Pocket POD can be tuned for optimal performance with a variety of

systems. By default, your Pocket POD expects to be plugged-in to the instrument input of a

combo amp or head with an open-backed cabinet. If you want to plug in to something else,

you’ll want to change the Cabinet Tuning Mode. To do this, do the following:

• Press and hold the Save and Down buttons while plugging in the guitar input.

• After startup, the display will show “Cab Select”.

• The display will show current cabinet tuning selection.

• Press the Up or Down buttons to change selection as follows:

Use Mode... when Pocket POD is... ........& your speaker cabs are...

A................ feeding a power amp input .....closed back (ideal for 4x12 cab)

B ................feeding a power amp input..... open back (ideal for 1x12)

C (default).... feeding an instrument input... open back (ideal for 1x12 or 2x12)

D ................feeding an instrument input ....closed back (ideal for 4x12)

Direct ..........feeding a recording device, mixer, live P.A., etc. .........not connected

• Press Save to store the selection."

Ha valami nem érthető, szólj, bár most nem leszek pár órát.

(#22963) bigrob válasza kemotox (#22960) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem volt és egy marshall 412-es ládát hajtottam vele.
Hogyha kecskeb*szó metált akarsz játszani vagy nagyobb gainnel akkor kelleni fog egy booster pedál. (pl maxon od 808 vagy tubescreamer) Anno csak egy Boss MT-2-m volt, azóta mindkettőtől megszabadultam.
Nekem kevés volt a torzítás.
Elvileg csináltak fekete micro terrort ami már combosabb, de olyannal nem találkoztam.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23645) bigrob válasza nap (#23644) üzenetére


bigrob
őstag

Haverom explorerével szórakoztam, de nekem nagyon kényelmetlen. Mondjuk en a bal combomon tartom a gitárt. #fatpeopleproblems :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23650) MATEO6600 válasza Eastman (#23649) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ez '11 szeptemberéig volt így, akkor meg is műttette a nyakát. (csak úgy mint Tom Araya is)
Én már lassan 2 éve használom a flying V-met és annyit mondok, hogy meg lehet szokni!
Igaz eddig még csak ülve játszottam, mert szobagitáros vagyok, de simán ráültetem a jobb combomra a 2 villa között, és kész.

(#24385) AKs válasza AKs (#24384) üzenetére


AKs
tag

Folytatom...
Ár: Fix. 60e. (új ár: 105.900)
Indonéz, karcmentes, évek óta a tartóban hever (van néhány gitár itthon, azt inkább nem írnám le, hogy mennyi :) ). Mixelt húrkészlet van rajta. A sustain állat (testen átmenő húrozás, mahagóni stb.). EMG HZ pickup-ok. A korrektség jegyében: a hangerő poti serceg, én ugyan ki nem cserélem :)
A személyes átvételt preferálom, Bp. Rákoskeresztúr, lakótelep. Próbálgathatod amennyi ideig jól esik, én ráérek. Laney 15W fullcső combo és 100W fullcső Marshall+1960a 4x12 láda van itthon. (azt had ne kelljen hozzátennem, hogy nem teljes hangerőn :)) )
Vidékre KIZÁRÓLAG előreutalás, a pénz megérkezése után, GLS futárral küldöm, rendesen becsomagolva.

Tel: nullahat 30 kilenszázhét 03 hetven. Ha nem érsz el, visszahívlak. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Nem életcélom a gitár eladása, és nem is kenyérre kell a pénz, semmit nem számítok be, kivéve Cindy Crawford borotvált intimrészét, azt akár egy az egyben is. :D

"There must be some kind of way out of here..."

(#25173) jettison válasza #20655360 (#25171) üzenetére


jettison
tag

Nekem inkább ez a tartás jön be:

http://www.gitariskola.hu/alapok_szolotechnika_1_gitartartas.html

Jobb combon tartva a gitárt, nem is tudok rendesen játszani. Igaz nem is sokáig erőltettem...

(#25174) bigrob válasza jettison (#25173) üzenetére


bigrob
őstag

Én úgy vettem észre hogy nekünk pocakosoknak kényelmesebb a bal combon tartani.
Mick Thomson is így nyomja az egyik stúdió felvételes vidin. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#27076) Eastman válasza Eastman (#27074) üzenetére


Eastman
őstag

Mesa/Boogie Lonestar Special 1x12 combo


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27433) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Simán meggyőző Line 6 Spider V 120w Combo
Rizsa helyett: [link]

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27576) Eastman válasza Tommyka21 (#27573) üzenetére


Eastman
őstag

Kustom Tube 12A

Lehet, hogy "túl jók" hozzá a hangszedőim, de nálam nagyon szépen muzsikál. Meg is lepődtem. Konkrétan lemaradtam egyről, pedig 15 Mátyást bármikor letennék érte. Játszós kiskombó.

kemo Arra amire használom, bőven jó a Studio. Nem leszek Gerimúr. Más kérdés, hogy mi mennyit ér. Ölbe kell venni és ha szr, otthagyni.
Pont ennyiért hoztam el anno a Honey-t. Annyiból szerencsém volt, hogy már combosabb pukikkal.
(Látod, próbálok a földön járni.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29067) sza.sa


sza.sa
tag

Sajnos anyagi okok miatt el kellett adnom a Katának 50 combomat (házfelújjítás)... Most belépő dolga praktikusabb lenne egy multieffekt nekem. Ki is néztem egyet Line6 Firehawk FX, ezt kintről 107-ért újonnan bejönne. De itthon is hirdetnek használtan, szintén kintről származó, de már használtat. Csak én érzem érte soknak a 100e-t? Pofátlanul nem akarnék nekiállni alkudni...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#31760) consono válasza Kobe (#31759) üzenetére


consono
nagyúr

Igazad lehet, bár bevállalom az árát nem is néztem :)
Viszont ez a DSL1 most engem is elgondolkodtatott, bár nem a fej, hanem a combo... Tetszik ahogy szól, meg effekt loop is van, lehet, hogy előbb vagy utóbb beszerzek egyet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#32128) bigrob válasza Succor (#32126) üzenetére


bigrob
őstag

Gsfanatic, már 6x eladtad volna ha ott hirdetnéd.

(#32125) nap
"Ha változtatsz az alkarod szögén, akkor kikerülheted."

Már írtam, hogy nem vagyok egy nádszál legény és nagyon kényelmetlen a jobb combomon tartani a gitárt. Kb így nyomom. (na jó azért ennyire jól nem :DDD )
1
2

De megoldottam, lecseréltem olyan gitárra ahol nincs útban a poti! ;] ;] :DDD

(#32124) kemotox
Asszem már ebben a hsz-ben lévő linkekkel is lebuktam.. :DDD
Löszopól van, azzal nincs probléma! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33581) fattyu válasza bigrob (#33576) üzenetére


fattyu
veterán

köszönöm.

nincs :( nem adta ki a les paul forma nekem. bal combon támasztok mindent és kényelmetlen volt. egyszerűen nem volt működő. beszámították egy fejbe.

egyáltalán nem tetszik a strat forma. kicist sem. ránézésre. de az működik kényelmes kiadja. úgyhogy van két super meg négy strat. meg egy tele szerűség amit árulok. meg a musicman de az is stratszerű. mondjuk az is érdekes mert első lelkesedés után annyit nincs a kezemben. lehet még nem tudom értékelni :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33773) Kobe


Kobe
veterán

Valaki probalt mar esetleg combosabb usb-s audio interfaceket 2in1 windows tabletekkel?

Lassan gepcsere lesz, es ebbe az iranyba mennek de jo lenne ha a focusriteal maradna a zero latency teljesitmeny. Kicsit tartok attol is h egy ilyen kutyu usb-n nem ad le annyi kraftot h egy focusriteot elbirjon pl

(#34991) fattyu válasza kemotox (#34989) üzenetére


fattyu
veterán

vót egy kopim. autista módon bal combon támasztok mindent és nem adta ki. nem kell nekem olyan.

Bigrob
:O

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34994) bigrob válasza fattyu (#34991) üzenetére


bigrob
őstag

Na.. Ezt bezzeg eltanultad tőlem... :DDD

(#34992) Eastman
Havernak van Explorerje és nem kényelmes nekünk bal combon támasztó fogyiknak! :DDD
Csak a V!!! Majd egyszer egy Chapman MLV abban a lila-fekete átmenő színben... :DD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35841) Dagidög válasza Alexios (#35839) üzenetére


Dagidög
senior tag

& (#35840) Goose-T: Azért kell az előfok, mert van egy combos végfokom, amire rá szeretném kötni a motyót. Erősítő modellezős multival is megoldható ez, átveheti az előfok szerepét?

Egyelőre az eladhatóság a fontos, aztán ha feljebb lépkedek, majd visszatérek a minőség kérdésére. Akkor ezt a Bulletet 32-ért érdemes megnézni/elhozni?

(#35843) Goose-T válasza Dagidög (#35841) üzenetére


Goose-T
veterán

Átveheti az előfok szerepét simán szerintem. Milyen pontosan az a combos végfok? Milyen ládán szólna? Ha nem kifejezetten gitárláda és gitárerősítő, akkor érdemes bekapcsolva hagyni a láda- és az erősítőszimulációt is a multieffekten.

Korábbi kérdésedre a válasz: nem szokott lenni jelentős különbség a humbucker és a single coillal szerelt stratok ára között. Amúgy meg metálra humbucker, prüntyögésre single coil. A kettő között meg általában mindegy, amilyen hangzást szeretsz. A humbuckert torzíthatod ész nélkül, a single coil viszont könnyen begerjed és herélt hangja van torzítva.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35964) fattyu válasza bigrob (#35963) üzenetére


fattyu
veterán

nem hiszem :D

ezt nézegettem azóta hogy elkezdtem. vagy épp nem volt pénzem vagy sose volt on stock. most rendeltem meg harmadszor de most vissza is igazolták hogy van és küldik.

van pár stratom. sss hss hh is van egy telém h/p90 el (jöv hét lesz kész a két metálosított).. nagyon szeretem hallgatni a std tradicionális tele hangját de sose fogok olyasmit játszani. van egy jag hh. hotabb a két humbi benne mint amire igényem van :D
két hh washburn. sg és a csodálatos framus.

LP lenne luk de azóta sem barátkoztam meg vele. volt a kezemben good wood érás 60as nyakú is. nagyon finom de nem nekem. továbbra sem adja ki bal combon.

danelectrora vágytam mióta megnéztem henning videóját róla és Jimmy Page :R :R :R

szóval tényleg az utolsó.

szerk:de úgyis tudatni fogom itt ha elbukom :D

szerk2: amugyis max 2019 első lehet mert nem ér ide idén :P :P

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.