Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1622) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

na kész a sokadik projectem, ibanez tubescreamer ts9, tonepad.com-ról szedett schematic alapján, nagyon fasza soundja van, igaz, csak halkan tudtam próbálgatni mert elég későre jár :)
holnap le lesz tesztelve, igazi crunchy csöves hangzás, minden ami kell :) lesz még 1-2 módosítás a bikább torzításért de már igy is nagyon állat, ajánlom mindenkinek

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2099) Kobe


Kobe
veterán

én ostan akarok egy schecter omen 6 extreme elektronyost venni, csak vigyék el ibanezt :) fain kis habosjávor top, testen átmenő húrozás....remélem hamar összejön biznic

(#2237) M@trixfan válasza amdk7 (#2235) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elég jó kis start kit, viszont már annyira nem olcsó a pakk ha véletlen mégsem jön be. Meg kéne nézned esetleg a fix húrlábas gitárokat, lehet jobb ár/érték arányt kapnál. Pl egy átmenő húrozású Schechter vagy Ibanez. Persze ez egymaga annyiba kerül mint a pakk, viszont nem fogsz később anyázni a tremolo miatt és max fejlesztesz később egy hátső pu-t és azzal a gitár kész is. Az átmenő húrozás meg jótékony hatással lesz a hangkitartásodra.

Habár ahogy láttam ezen vintage tremolo van inkább, de majd a kolléga kijavít. Azzal nincs annyi szívás mint az olcsó késélű lebegő tremolóval. Ha tremolo akkor a drága egyedi dolgoktól eltekintve edge pro II, lo pro, Zero Resistance. Ezeket már tényleg lehet használni is. Illetve az olcsóbb lebegőt állandóan hangolni kell mert mászik össze-vissza, illetve blues-hoz nagyon gagyi lesz a mindig pontatlan nyújtások miatt. Viszont 100 e alatt nem fogsz szerintem még használtan sem szerezni ilyennel szerelt gitárt. Érdemes keresztbe hangolnod a húrokat szimmetrikusan. Esetleg megnéznék egy Squier Stratocastert is. A legfontosabb az, hogy jó alaposan vizsgáld meg a gitárt; nyak, illesztések, lakkréteg, mikrorepedések...

Egyébként nem tudom, hogy mindenhol ilyen-e a kihozatal, de sokszor olyan érzésem van, hogy a hangszerboltok zöme megvesz baromi olcsón egy 5-10%-ban selejtes szállítmányt és eladja teljes áron. Ráadásul drága gitárt sem mer az ember úgy megvenni, hogy 1 db van csak belőle.:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2628) Xelo


Xelo
addikt

sziasztok. eléggé muzikális alkat vagyok, nagyon beleélem magam a zenébe, mindent szeretek csinálni ami zenével kapcsolatos.. kivéve amit muszály: énekóráim nagy részét nem éppen elég információt gyüjtöttem össze. így alapok nincsenek.. vagy nem sok. namost szeretnék megtanulni gitározni, ami talán baj hogy bal kezes vagyok, de ami jó hogy jobbkezes is. :D de én mindenképpen balkézzel szeretném pengetni, próbáltam és úgy esik kézre (amúgy érdekes, bal kézzel írok de jobbal asztaliteniszezek.. :)) ). kezdésnek minden gitáros haver azt ajánlotta ha jót akarok akusztikussal kezdjek, amit azt hiszem meg is fogadok, sőt valószinüleg maradok is annál. kezdésnek egy elektro-akusztikus gitárt néztem ki, méghozzá ezt: [Ibanez AEL10LE]
szerintem nagyon pofás. ha szólóval kezdenék valszeg vagy Fender Stander Stratocaster-t, esetleg Fender Standard Telecaster-t, vagy Schecter Omen 6 2003 gityót vennék. függ attól ki mit akar játszani rajta.
kérdés: tanuláshoz mit szóltok az Ibanez AEL10LE gitárhoz? azért gondoltam hogy rögtön minőségit veszek, mert így később sem feltétlenül kell váltanom.
nyáron vásárolnék be az USA-ban, nagyon jó áron vannak kint.. a minden.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3088) M@trixfan válasza cucka (#3087) üzenetére


M@trixfan
addikt

Még jókat hallani a Schechter gitárokról is, nem biztos, hogy jól íro
nevét.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3089) cucka válasza M@trixfan (#3088) üzenetére


cucka
addikt

Az okos emberek mindenféle fórumokon dicsérik a drágább Schecter-eket, csak ugye azok bőven 100 ezer felett vannak. Az olcsóbb modelljeikről sok jót nem hallottam.
Amúgy nekem is nagyon tetszenek, majd ha nagy leszek és gazdag, veszek egy Schecter Tempest-et, az valami elképesztően jól néz ki. (arra gondolok, amelyiknek le van vágva az alsó "szarva")

[ Szerkesztve ]

(#5673) Atticus85


Atticus85
tag

Na tegnap bejártam egy pár hangszerboltot,és volt szerencsém kipróbálni 3 gitárt,és a Fender Mustang III kombót.

Először bementem egy hangszerüzletbe ahol a Fender Mustang kombó miatt mentem oda.Kértem hozzá,egy középkategóriás Cort gitárt.Kinéztem egy Les Paul fazonu Cort Zenox-ot,lehet ez volt az,nem tudom,hogy ez-e a Zenox,de így nézett ki,és árba is hasonló volt.a ezt a gitárt rákötötte nekem a Fender Mustang kombóra.Egy kicsit másra számítottam azért.
Van rajta vagy 2 millió hangzás ugyan amit váltogatni lehet,de ez szinte akármelyiken megtalálhatóak ezek a hangzások,meg elég sok felesleges hangzás van rajta,tudjátok mint effektpedálokon,egyik a másiknak a kombinációja.A torzító hangja nekem ugyanolyan szimplának hangzott,mint mint az összes többi kombó-é(mint egy 20.000 forintos például),én azt hittem,hogy ez már csak Fender,és ez már biztos másképp fog szólni.Gitárnak,meg pont ilyet választottam,hogy vajon milyenek a Cort-ok ebbe az árba,nem 200.000-es gitárt választottam,az érdekelt,hogy milyen egy olcsóbb gitár,mert ha brutál jó hangja lett volna akkor valószínűleg lemondtam volna a 80-100 ezres gitárokról.Mondjuk egy Fender gitáron biztos szebben szólt volna,de akkor is,már a torzításon megkellett volna hallanom,hogy ez más mint a többi.Na mindegy,ez nem volt egy nagy durranás,ettől függetlenül lehet ennél maradok,mert nincs 200.000 forintom egy igazán jó kombóra,vagy erősítőre.Legalább tapasztalattal gazdagabban távoztam.Ez is megtörtént.
Átmentem a következő boltba ahol volt Vintage V100-as is.
Szóltam is az eladónak,hogy egy V100-ast szeretnék kipróbálni,és már adták is a gitárt,beültettek,egy kombókból elkerített kis részhez,itt van tessék,és mentek is el :D .
Behangoltam a gitárt,mert eléggé elvolt hangolódva,gondolom sokan próbálgatták :)
Elkezdtem játszogatni rajta,bajom nem volt vele,de azt hittem Gibson,vagy Gibsonhoz közeli hangzást kapok :( Nem igazán az volt amit elképzeltem,pedig egy Marshall kombón voltam,tuti volt vagy 250-300 ezres erőlködő,játszogattam rajta,próbálgattam,de nem jött át a Gibson,azért egy stratónál már másabb hangja volt :) de a Gibson hang nem jött át,direkt olyan számokat játszottam amiről tudtam,hogy LP-vel nyomják Gibsonnal,de nem igazán ez volt.Meg azis baj volt,hogy hiába tekergettem az erősítőt,csak ez a recsegős torzítás volt hallható,néha nemis nagyon lehetett hallani,hogy mit játszok.Ezt nem tudtam megoldani,majd legközelebb még kipróbálom,ettől függetlenül szerintem nem kényelmetlen gitár,sőt ha azt nézzük mivel nem magas a test hanem kicsi nem nehéz pengetni.Szóval nekem nem jött át a várva várt,beharangozott V100-as,hogy milyen iszonyat jó,és mennyire király gitár,nekem nem volt semmi extra hangzás,talán egy minimális,de ez elvárható egy 250 ezres Marshall kombótól,mindegy.Visszaadtam a gitárt és szóltam,hogy egy Schaechter gitárt is kiakarok próbálni :D
Nagyon mondja mindenki,hogy Seymour Dunchan,meg én is láttam ezt azt róla,mondom ha van is itt ilyen ki kell próbálnom,hogy szól a kezemben egy Seymour Dubchan hangszedőkkel szerelt gityó a kezem alatt,ahol testközelből hallom,látom,hogy milyen.Mondtam neki a Seymour-t,azt mondta,azok kb olyan 130-tól kezdődnek azok a gitárok amik náluk kaphatóak,és levett egy Schecter Omen Extreme-6-os gitárt.Ezen Schecter hangszedő volt,nem Seymour.Na mindegy kipróbáltam ezt is.Meg kell mondjam, azért a V100-ashoz képest,mint ha egy játékgitár,vagy mintha egy üreges testű kis gitár lett volna annyira könnyű az egész gitár ahoz képest :D .A V100 se volt vészes,de lényegesen érezhető a különbség.
Na nekem ez volt az a gitár ahol már éreztem,hogy ez nem úgy szól ahogy az előbbi két gitár :) Akusztikusan is szép,tökéletes csilingelő hangja volt,most nem tudom leírni pontosan,de mint a zsír új húrok,egy tuti fasza nyakkal,biztos sejtitek mire gondolok,bár full akusztikusan nem nagyon tudtam meghallgatni,voltak kis effektek a kombón.A torzítása is sokkal erősebb volt,igaz ez se az volt amire gondoltam :D mert ez erősebb metálosabb jellegű nagyon,nekem meg a Gibsonos rock-os,grunge-os hangzás kéne,de ez is jó volt egy két dologra,például erre,ezt próbálgattam rajta,tök ugyanígy szól,tehát ilyen zenéhez kifejezetten ajánlani tudom ezt a gitárt,akármelyikkel ellentétben.Bár lehet emelett fogok maradni,engem megfogott,de azért ha ilyen jellegű gitároknál maradok előtte azért még kipróbálok egy olcsóbb Ibanezt,meg Cort-ot,mert lehet ugyanígy szól az Ibanezis mint az Omen Extreme 6 és akkor már nem kéne kiadnom érte annyit.Amúgy ez 94.000 most.HA aznap kelett volna hirtelen eldöntenem akkor tuti ezt választom,mondjuk a színe az egyáltalán nem jött be,világos barnás volt,meg kicsit nagy volt a teste,de a hangzás a lényeg,mert hiába mutogatok egy szép gitárt ha kurvaszar a hangja,és játszani akarok rajta nem mutogatni :)
Próbálgattam,amikor megszólított egy srác,hogy milyen gitárt is próbáltam a Schecter előtt?Mondom neki Vintage V100-ast.Elmosolyodott kicsit,és mondta,hogy azok nagyon jó gitárok neki is ugyanaz van,nem fogok rosszul járni vele,mondta.Azt mondta vegyem meg és rakjak bele Seymour Dunchin hangszedőket és lesz egy profi hangszerem.Azt mondta,hogy ő már játszott Gibson-on is,de nem érzékelt különbséget ugyanígy szólt,azt mondta ő a V100-ason többet is játszik,neki jobban bejön.Ez elgondolkodtató volt azért.Meg aztis mondta,hogy próbálgassak annyi V100-ast amennyit csak tudok,mert vannak nagyon jók,mindegyik más V100-as szinte.Úgyhogy ennyi volt az utam.Most A Schecter és a Seymour Dunchinnal szerelt V100-ason gondolkozom,melyik lenne jobb.Mondjuk a Schecter 94.000,szal lehet nézek valami olcsóbb gitárt,pl: Ibanezt vagy Cort-ot,lehet azok is hasonlóan akár ugyanígy szólnak,csak ez drágább márka,és lehet találok ettől olcsóbban,más márkában ugyanilyen hangzású gitárt:m,ég nem tudom,hogy lesz,bár jó lenne kipróbálni egy Seymour-os V100-ast,az nem túl metálos beütésű lenne amúgy??Ebbe a pillanatba az jutott eszembe,hogy vajon az meglehet,hogy a hoszabb menzúra miatt szólt jobban a Schecter?Mert ezt is írta valaki pár nappal ezelőtt ide,hogy Jerry Cantrell zenéihez a drop hangolások miatt hosszabb menzúrájú gitárt kell nézni,mert a V100-as és a Cort mind a rövidebb 24.75"-os menzúrájú gitárok voltak,míg a Schecter-é 25.5". Vagy ez hülyeség amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#5676) Atticus85


Atticus85
tag

Hát a Vintage V100-ast sehol nem tudom kipróbálni az általam kinézett Fender Mustang kombóhoz,egyik helyen van V100-as de Mustang kombó nincs.Máshol van Mustang,de V100-ast csak úgy tudnak rendelni,hogy előleget kell adni,szal ha kihozták azt már vinni kell.
Sokan mondják,hogy vegyek Vintage V100-ast és cseréljem ki a hangszedőket Seymour Dunchinra,és nagyon pöpec gitár lesz belőle.Hát nem tudom milyen hangja lenne,mert a Seymour Dunchin hangszedők elég metálosak.Videókat láttam már róla,de élőbe kéne hallanom.
De lehet tökéletes lenne nekem ez a Schecter Omen 6 Extreme,ottmár nem kéne cserélgetnii semmit benne,és 95 az ára.

Amúgy az ARIA gitárokról mi a véleményetek,vannak tapasztalatai valakinek?Mit érdemes tudni róluk,megéri,vagy inkább felejtős ennyi pénzért amennyi az áruk?Nekem az nem tetszik benne ahogy néhány gitárjain a hangszedőik vannak benne,szinte ki is lehet könnyedén törni,mert csak két csavar fogja,semmi már,és eléggé kiállnak belőle,de nem tuidom,szal valaki mondana egy pár szót ilyen 70 és 90 közötti ARIA-król valamit amit érdemes tudni róluk?Meg azt nem tudom még,hogy metálra Sechter vagy Ibanez amit érdemesebb,mert az az igazság,hogy az Ibanez már elég régóta elismert márka,a Schecterről meg nem tudok sokat,mert nemrég lett ilyen felkapott,mindenhol azt nyomják most,Ibanez vagy Schecter?

(#5686) Atticus85


Atticus85
tag

Schecter omen 6 extreme,vagy Vintage V100.as gitár,ezeken filózok ugyanis ez az a két gitár ami közül egyet választani fogok :(

(#5687) Printszkrín válasza Atticus85 (#5686) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezek szerint mégis 100k körül kell gitárt venni? :D

Akkor már inkább a Schecter omen 6, bár a legolcsóbb helyen is 97k.
Mellé alternatívának ajánlanám amit már egyszer linkeltem: [Cort
KX-1Q]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5729) sti10p válasza X2N (#5726) üzenetére


sti10p
senior tag

A Spider IV-et még nem lehet kapni a helyi boltban és gondoltam ha ettöl még lejjebb megy az ára jó ötlet lenne egy III-as. Te próbáltad már, össze tudod hasonlítani, hogy tényleg jobban szól, mert akkor inkább várok amíg lessz IV-es is?!

Bár tudom, hogy ez egy belépő szintű erősítő és hogy a Line 6 komolyabb cuccai biztos jobbak, de ami youtube-os teszteket néztem, meg ami a honlapjukon vannak hangminták abbol nekem kicsit amolyan gépiesnek, műnek jött le a soundja, bár nincs nagy tapasztalatom e téren, lehet minden ilyen árú erősítő így szól vagy ez Line 6 sajátosság és ez direkt ilyen?
Pl. lehet hogy csak az amp modelljei ilyenek és ha clean-ben kötök elé egy jobb pedált, akkor azért máshogy szól?

Amúgy elég vegyes palettán játszanék és inkább a kisérletezős, egyedi hangzás érdekel sok méllyel, ugyanis a hozzá kiszemelt gitár egy 7 vagy egy 8 húros Schecter vagy LTD lesz.

[ Szerkesztve ]

XY

(#5754) Atticus85


Atticus85
tag

Most nézem csak,hogy milyen minőségi anyagok alkotják a Schecter gitárokat,ha már a kínai gitárokkal vigyázni kell,mert úgy tudom a Schecter amerikában készül.

Ez egy összehasonlítás az Omen 6-os és az Omen 6 Extreme között

A "sima" Omen teste basswood, jávor nyakkal, rózsafa fogólappal, pont berakásokkal, míg az Extreme mahagóni testű, jávor toppal, jávor nyakkal és rózsa fogólappal, valamint "vector" elnevezésű (V) berakások vannak a nyakán. (Eléggé hízelgő leírás :) )

(#5809) Womb válasza Atticus85 (#5808) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem ne az Arzenálba menj vásárolni, hanem a Hangszerdiszkontba.
Jó pár ezressel beljebb lehetsz.
Pld. az a Schecter az Arzenálban 106e, a diszkontban 97e.

(#5861) Atticus85 válasza Printszkrín (#5848) üzenetére


Atticus85
tag

Nem,tévedsz a kezemben volt a Schecter Omen 6 extreme,és vagy egy fél órán át cibálgattam,erre mondtam,hogy tetszett a hangja,nem youtube alapján.Akusztikus gitár Johnson.

(#5880) Atticus85


Atticus85
tag

Nem Johnsonom volt végig persze,előtte volt egy noname elektromos gitárom,meg bátyám stratocasterén játszottam egy párszor.

Printszkrín:Ez miért jobb annyira mint a Schecter omen 6 extreme?

Womb: "Amit Te keresel, ahhoz nem jó alap ez a gitár."
Miért nem jó alap a Schecter omen extreme 6,és miért jobbak amit te linkeltél Cortokat?

(#5884) X2N válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


X2N
senior tag

Ez legalább megközelíti a les pault karakterben mert mahagóni a test, jávor a fedlap és ragasztott nyakú, más a hangja mint a hárs Schecternek, a ragasztott nyak miatt jobb a hangkitartása is. Ennyi pénzért ajándék az a Cort.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5886) Womb válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


Womb
senior tag

1: A Cort köztudottan (gitáros berkekben) jobb alapanyagokból dolgozik, mint a Kínai gyártású Schecter (belépő modellekről beszélek)
Cort az Ibanez leányvállalata.
...Ez amúgy nem jelent semmit :DDD

2: Az igazán telt, nagy sustain a ragasztott nyakú gitárok sajátja.
A röfögő, meleg, telt hangzást pedig a mahagóni test-nyak kombóból kapod.
Elméletileg Te olyat keresel (a kedvenceidből, és az elvárásaidból kiindulva).

(#5889) Atticus85


Atticus85
tag

Amúgy ezt írják egy fórumon a Schecter-ről,ez az extreme 6-os,nem a sima 6,legelső bejegyzés,döntsétek el mi az igaz belőle akkor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5891) Atticus85 válasza Womb (#5890) üzenetére


Atticus85
tag

Oké,és ez az Ibanez miért mérföldekkel jobb mint a Schecter?

(#5894) Atticus85 válasza Printszkrín (#5893) üzenetére


Atticus85
tag

Nem az,a Schechterhez nézve.Tegnap írta Womb,hogy akkor már ez az Ibanez is mérföldekkel jobb mint a Schechter olvasd vissza,ott lesz ugyanígy írva.

(#5897) Eastman válasza Atticus85 (#5894) üzenetére


Eastman
őstag

Neki jobb, Bélám.

Én csavarozottat használok(tam), azt is fogok, jobban szeretem, mint a csengő-bongó, ragasztottat.

Mivel az LP ragasztott és Te szereted az LP-t, jobban hasonlít rá ...ja a Schechter.
Valahol mintha azt írtad volna, hogy nem kedveled az Iba metál-gitárokat. Jól tévedek?

Printszkrín
Hardtail az is, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5922) Atticus85


Atticus85
tag

(#5923) Printszkrín válasza Atticus85 (#5922) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Őőőő.. izé, ez szerintem nem Cort VS. Schecter, hanem cort fényezés, erős
szakmaiatlan felületességgel fűszerezve.
Ha ez alapján kellene döntened, akkor a verdikt kb így szólna:
Ne vegyél semmi más márkát bármilyen stílusra keresel gitárt, mert mindent a Cort gyárt, legyen azon bármilyen márkajelzés.
Ugye ezt nem hiszed el a cikk írójának!?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5925) Atticus85 válasza Printszkrín (#5923) üzenetére


Atticus85
tag

Nem,de te is a Cort-ot ajánlottad a Schecter helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#5927) Atticus85 válasza Szten Márs (#5926) üzenetére


Atticus85
tag

Vagy csak azért mondta a Schechter helyett a Cort-ot,mert a Cort mahagónia,és ragasztott nyakú?Azt hittem Cort "mániás" és azért ajánlotta.Akkor sorry ha jól mondom.

[ Szerkesztve ]

(#5929) Printszkrín válasza Atticus85 (#5927) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egyáltalán nem vagyok Cort mániás, csak ár-érték arányban nézem a gitárokat.

Összegezzük.
-A Cort KX 1Q mahagóni testű, juhar toppal, ragasztott nyakkal.
-Schechter Omen 6 Extrem mahagóni testű juhar topppal, csavarozott nyakkal.

A Schechter a drágább pár ezerrel, saját gyártású hangszedőkkel.
A Cort kicsit olcsóbb, és EMG HZ pick-upjai vannak.

Nos az én értékrendem szerint, a Cort jobban megéri az árát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5936) Atticus85 válasza Womb (#5935) üzenetére


Atticus85
tag

Hát én hosszabb távra tervezek,és akkor hallgatok rátok,megfogadom a tanácsaitokat,és akkor inkább a Cort KX1Q-nál maradok,nem a Schechter omen 6 extreme mellett.Ha valóban a mahagóni test és a ragasztott nyak,annyira meghatározó,és "hangszer" marad sokáig,akkor maradok a Cort KX1Q-nál.

Womb:mondtad,hogy a híd is fontos a gitár hangzásánál,ennek a hídjáról mit érdemes tudni?Jó ez a híd?

[ Szerkesztve ]

(#5937) Womb válasza Atticus85 (#5936) üzenetére


Womb
senior tag

Nem tudom :)

Ezt a gitárt nem próbáltam, más emberek tapasztalatai alapján (no meg a paraméterek alapján) mindenképp jobb választás, mint a Schecter.
Azt azért hozzáteszem, hogy a Schecter magasabb kategóriát képviselő modelljei nagyon jók, bár azokból is inkább a régebbi koreai gyártásúakat dicsérik.
A használt piacon értéknövelő tényező, a gitár származása.
Ma már a koreai gitárokat, közel japánban gyártott minőségnek mondják.

(#5940) Atticus85


Atticus85
tag

Az a baj,hogy mindenki az ő általa kiszemelt gitárt ajánlja,én a Cort KX1Q-t azért favorizáltam,mert a Schechter-t nézegettem,a Z44 és az M600 az már megint kicsit más tőllük,mondjuk az M600 az nagyon szép gitár,az már azért jobban megközelíti a Les Paul hangját gondolom,csak azzal egy problémám van:rövid menzúrájú,meg nem tudom,hogy abból a nyitott vagy zárt hangszedőset kéne.Mindenesetre ha lesz lehetőségem rá,akkor kipróbálom az M600-at,a KX1Q-t,meg még azért a Schecter-t is,hogy tudjak mihez viszonyítani.

(#5956) Atticus85 válasza Szten Márs (#5944) üzenetére


Atticus85
tag

Tisztába vagyok vele,hogy a Les Paulok rövid menzúrás gitárok,de a Les Paulokról már kezdek lemondani,a Schechter omen 6 extreme hangja jobban tetszett mint a Les Pauloké,és mivel nem fogok egy-két évente gitárokat cserélgetni,ezért inkább a Schechter felé kacsingattam,aztán felvilágosítottak,hogy a Cort-ok sokkal minőségibb anyagokból készülnek,és hogy ebbe a 100 ezres kategóriába jobban megérné a KX1Q,vagy az M600 mint az Omen 6.És mivel a Schechter hangja nagyon tetszett,meg tetszenek az ilyen típusú gitárok,ezért már hosszú menzúrájú gitárok érdekelnek.Persze ez nem azt jelenti,hogy nem fogok kipróbálni csak hosszút,de egyelőre már legalább van valami elképzelésem,mert azért nem szeretném ha 100.000 forintért rosszul,esetleg jobban is választhattam volna és utólag verjem a fejem a falba,mert egy gitárt nem olyan egyszerű eladni mint pl: egy telefont.

Azt meg,hogy: "Az a baj,hogy mindenki az ő általa kiszemelt gitárt ajánlja." Ez nem azt akarta jelenteni,hogy amit magatoknak akartok gitárt venni,hanem röviden hogy,mindenki belinkel különböző tipusú gitárokat,hogy ezt,azt vedd meg,nem volt még olyan,hogy például ketten ugyanazt a gitárt ajánlották volna,hanem Ibaneztől kezdve a Cort-okon,az Epiphonokon keresztül már minden volt,és így most döntsd el,hogy melyik legyen az az egy ami nekem kell.Persze ezt nem kell félreérteni,nehogy félreértsétek,nagyra értékelem a segítségeteket,és örülök minden egyes hozzáértő kommentnek,mert legalább mindig megtudok valami kis okosságot.Már alig várom,hogy megint menjek gitárt próbálgatni,csak most sokat kell dolgoznom,sokáig dolgozom.Majd jövőhéten ha sikerül.

Amúgy a Schechter Omen 6 extreme a hangszerboltba csak 94-95 ezer,a honlapon lévő ár több mint ami a bolti ára,és nem használt hanem zsír új

[ Szerkesztve ]

(#6011) bucsupeti válasza Atticus85 (#6000) üzenetére


bucsupeti
senior tag

kb két hete azt irtad hogy azért szól jól a valamelyik gitar mert hosszu menzurájú. aztán a fa anyaga volt az ok, most a hangszedő. tegnap még a schecterert indultal a boltba, ma mar v100 is volt a kosaradba meg cort is. tenyleg döntés képtelen vagy. menj fel pestre egy napot jard a boltokat majd amit a legszimpatikusabbnk érzel azt vedd meg. hidd el hogy jól fogsz dönteni.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6079) Womb válasza Atticus85 (#6071) üzenetére


Womb
senior tag

Próbálj attól elvonatkoztatni, hogy a rockzenében csakis műfajspecifikus hangszerek, és hardverek vannak.
Nézd, BB. King öreg blúzer, mégis néha Gibson Flying V-n osztja a zenét. Vén néger flying V-vel, mint Lenny Kravitz, vagy Michael Schenker?

Írtak itt már véleményt EMG-ről, egyéb pickup-okról, gitárokról. Gondolom ahány vélemény, annyiféle stílusban mozognak itt a srácok, de sehol nem olvastam arról, hogy ez erre jó, az meg csak arra.
Mint mondtam, vannak irányelvek, amik segítenek az eligazodásban. Ilyen pld az aktív EMG pickup (legyen mondjuk a 81-85), amit általában a keményebb zenékhez ajánlanak, de ezen kívül gyakorlatilag bármire. Slayer-es Hanneman, Winger-ös Reb Beach mindketten aktív cuccal játszottak. Az egyik hajmetál, a másik durvulat a javából.
Mondjuk jazz-ra talán nem ajánlanám, mert a tisztája elég hulla :)
Sokat használtam én is 81-est hídnál, jó cucc.

(#6176) Atticus85


Atticus85
tag

Na bejártam ma a hangszerboltokat végre ismét.Bementem egy boltba ott tulajdonképpen csak az általam kinézett Orange kombó volt,gitárok egyáltalán nem voltak olyanok amikre én gondoltam,olcsó bolt volt.Egy másik boltba ahol a múltkor próbáltam a Schechter omen 6 extreme-et meg a V100-ast,ott már tudtam próbálgatni.Szóltam,hogy ezt a kombót szeretném kipróbálni,ha van most.Kihozta a kombót,és kipróbáltam ezt az Ibanezt elsőnek,mert kíváncsi voltam miben különböznek a gitárok.
Nem szólt rosszul,direkt mahagóni típusú gitárt kértem az eladótól,és levette nekem ezt.
Szép gitár is volt.Ezután csak már a kíváncsiság,mindenki itt jó hírekkel szolgál a V100-asról,és szerettem volna mégegyszer egy ilyen kombón kipróbálni,nem 3-400 ezres marshallokon.Játszottam rajta vagy fél órát,ide-oda tekergettem mindent,pick up váltók,stb.
Nem estem hanyat tőle ismét,én nem hallom benne azt a hangot amire határozottan rábólíntanék,hogy ez más mint a többi,nekem szimpla humbuckeres gitárnak tűnt hangzásra,ugyanúgy mint a múltkor.Kiszerettem volna próbálni még a Cort KX1Q-t is,de az nem volt raktáron,meg ottis le kell előlegezni,kértem egy M600-as Cort-ot,azse volt,csakúgy mint az M520,Ibanez Rga32mol,és ezse volt sajnos :(
Aztán kezembe vettem mégegyszer a Schechter omen 6 extreme-et,elég ütős vagány hangja volt,most az a gitár 94.000 forint ott.Nagyon tetszett a hangja,és egyből arra gondoltam,hogy akkor a KX1Q milyen brutálisan szólhat majd,mert sokkal jobb anyagokból készült ahogy írtátok nekem.
Még megakartam nézni egy másik boltot,de nem volt nyitva,majd megpróbálok benézni valamelyik nap.Hát így azt kell mondjam,nekem nem jött be ez a Les Paul hang,semmit nem érzékeltem belőle,hogy olyan vagány különc hangja lenne,most se,meg a 300 ezres erősítőn se a múltkor a Vintage V100-ason.A híresztelések alapján sokkal jobbat vártam volna tőle,lehet csak a formája miatt aratott olyan nagyot( :D ).Ez az Ibanez ART120 bejött vitte a prímet,jó gitár volt,csak sajnos jóval több gitárt szerettem volna kipróbálni,mindegy még vannak használt ajánlataim,van még egy használt Cort KX1Q elég jó árba van,kipróbáljuk aztis majd.

[ Szerkesztve ]

(#6297) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Te Atticus!

Még mindíg a Schechter Omen 6 extreme jár a fejedben?
Látom mások is elmondták máshol is ugyan azt amit mi itt.

A héten volt szerencsém egy Schechter Omen 7 extreme-hez.
Pick-up csere ürügyén került hozzám, és hát nem volt egy egyszerű eset.
Elsőre az tünt fel, hogy a frissen vásárolt Bare Knuckle Warpig
hangszedő nem fér be a gyári keretbe.
Megmértem, és kiderült, hogy a gyári hangszedő 2mm-el keskenyebb mint
a szabvány. (levettem a polcról egy Dimarzio-t és azt is megmértem.)
Ez még nem lenne olyan nagy baj, de a nyomorultak a fába is 2mm-el
keskenyebb helyet martak a gyárban. 2008-as évjárat, kínai gyártmány.
Ezek után tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá a gitárt.
A mahagóni csak egy két centi vékony lap a gitár hátulján, a juhar top csak
egy vékony funér, alatta a vastagságot talán égerfa adja meg.
A kidolgozás enyhén elnagyolt, főleg a nyak és a test találkozásánál.
Számomra kényelmetlen vaskos a nyaka, (igaz ez 7 húros gitár) legalábbis
egy héthúros Ibanezhez viszonyítva mindenképp.
Röviden, nekem nem tetszett, és marni kellett , hogy az új pick-up beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6624) atidzsiforc válasza XCorey (#6623) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A schehcter omen 6 az beteg, augusztusban probaltam egy floydosat(asszem omen volt az is), nekem nagyon tetszett a hangja, csak a nyakaval nem sikerult megbaratkozni, igaz, hogy kb 10 percig volt csak a kezemben.. Mondjuk en azt inkabb metal gitarnak tartom, mint rocknak. Viper 50 es g400 kozul en inkabb a g400at valasztanam, mert ragasztott nyaka van(nekem ez fontos szempont, neked nem tudom, hogy az-e), viper szeriaban a 200as modelltol felfele van ragasztott nyak, de az mar joval tobbe kerul.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6650) XCorey


XCorey
csendes tag

Mit gondoltok az általam számításba jöhető Schechter omen 6 extreme,és az ltd viper 50-esről?Melyik az erősebb,dübörgős morcosabb hangú?Kipróbáltam mind kettőt,csak nem egyszerre,egyszerre nem tudom.

(#6651) atidzsiforc válasza XCorey (#6650) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Schechter.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6652) Szten Márs válasza XCorey (#6650) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A két hangszer nagyon nem egy kategória... természetesen a Schecter javára.

[ Szerkesztve ]

(#6653) Womb válasza XCorey (#6650) üzenetére


Womb
senior tag

Felejtsd el azt az ltd 50-est.
Valószínűleg használt cucc, ha az eladó azt mondta, hogy a bundjai felpolírozottak.
A négy potit nem értem, gyárilag nincs olyan ltd viper.
A Schectertől elvileg morcosabb hangot kapsz, a mahagóni test jóval kövérebb szand, mint a hárs (vagy agathis, évjárattól függően)

(#6666) sti10p válasza XCorey (#6665) üzenetére


sti10p
senior tag

Bár nincs sok tapasztalatom e téren, de szerintem az Ibanez-ek között érdemes nézegetned, mert az alapján amit leírtál, hogy tetszett (LTD meg Schecter) inkább metálosabb hangzást keresel és az Ibanezek köztudottan jók ebben, már csak hallás alapján is.

Ja és mielőtt vita lenne: nem azt mondtam, hogy CSAK metálra jók, vagy hogy a metálosabb az csak metálos, remélem érteni tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

XY

(#6669) atidzsiforc válasza Szten Márs (#6668) üzenetére


atidzsiforc
őstag

#6563
En azt nem ertem, ha ez igaz, akkor mit akar az 50-es ltd-kkel. Tenyleg jobban jarna akarmelyik szoba jott Schechter, vagy Ibanez modellel. Ha meg mar 8 eve jatszik az ember, tisztelje meg sajat magat azzal, hogy normalis hangszert vesz.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6685) Atticus85


Atticus85
tag

Schecter omen 6 extreme gitár lesz.Cort-okat sajnos nem tudtam kipróbálni sehol.
Ehez kellene találnom egy erősítőt,ami hozza ezeket a soundokat:

[link]
Ez az eredeti szám amit az előzőbe játszik
[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6702) Atticus85 válasza atidzsiforc (#6701) üzenetére


Atticus85
tag

Köszi akkor feltétlenül kipróbálom a Schecterrel is.Amúgy nem tudjátok,hogy a Scechter omen 6 extreme,és a sima Schecter omen 6 miben különbözik?Mert a sima az olcsóbb,bár nem tudom hangzásba van-e különbség?Vagy csak a vektor pozíció jelzők,stb,ilyenek lehetnek amiért az extreme drágább?

(#6706) Atticus85 válasza Szten Márs (#6704) üzenetére


Atticus85
tag

Én itt néztem meg mind két gitárt:

[link]
[link]

Itt semmi különbség nincs kiírva a két gitár között.
A másik nick-emet csak azért csináltam,mert a vége fele már ha kérdeztem valamit szinte csak olyan válaszok jöttek,hogy: "Ez kész" meg hogy "vedd meg akkor",meg ilyenek.
Amúgy hozzátenném,hogy nem b@asztam át senkit,ez volt az egyetlen saram,de et is már csak muszájból csináltam.Nagyon szeretek gitározni,és én nem tehetem meg,hogy gitárokat cserélgessek,még most is kuporgatni kell a pénzt,nem vagyok egy olyan ember aki tele van pénzzel,még munkám sincs most.Ne haragudjon senki,sok kérdésem van az igaz,nagyon érdekel a gitározás,meg az is hogy rájöttem,hogy nem mindegyik gitár hozza azt a hangzást amit a Schecternél,meg amit az LTD-nél hallottam.A Cort-okat meg sajnos nem tudom kipróbálni itt a közelben,csak ha leelőlegezem,azzal meg megint csak látatlanba kockáztatok,és akkor mégegyszer elnézést mindenkitől

(#6707) Printszkrín válasza Atticus85 (#6702) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amúgy nem tudjátok,hogy a Scechter omen 6 extreme,és a sima Schecter omen 6 miben különbözik?....

B@zzz.meg! Ha nem beszéltük át 100x akkor egyszer sem!
Olvass vissza!

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6712) Atticus85 válasza Szten Márs (#6709) üzenetére


Atticus85
tag

Hát engem pedig érdekel,csak gondolom az a baj,hogy túl sokat kérdezek addig míg nem mentem el kipróbálni valamit.Ha tökmindegy lenne mit választanék,akkor eddig miért a Schechter adta nekem legjobban hangzásra?Nem terveztem olyan gitárt,de érdekelnek olyan gitárok is amik az általam megközelíthető hangszerboltokba nincsen,ezért kérdezek sokat.Akit érdekel az hogy áll hozzá a dologhoz akkor?Mert szerintem akit nem érdekel az áll oda úgy,hogy tökmindegy mit vesz,nem is tud róla semmit,csak "bánja a baj megvesszük"
Szerintem.Aminek meg tudok utána nézek,de angolul egy kummát se tudok,az itteni hangszerboltokba,meg van egy két gitár,ahol egyik helyen valami mahagóniból van,a másik oldalon,meg már hárs van kiírva ugyanannak a gitárnak.
Én nem teszek magasról arra amit mondtok,örülök,hogy okulhatok azáltal amiket írtok,és tapasztalatokat gyűjtök,és ezt most megis köszönöm itt mindenkinek mégeyszer,köszönöm srácok,és ne haragudjatok.

(#7521) magno


magno
csendes tag

Régen volt szép volt jó volt :). Pallai másfél milliót bukott a dupla koncerten. Sajna visszaszorultunk a kis klubokba. Szóval nem a hangolón múlik :D. Drukkoljatok lehet összejön végre egy jó manager, a Viharock.hu és a Wackor-os manager segítségével. Hátha. Gondolkoztam megint egy tremolós gityón. Utoljára 2005-ben volt egy Original Floyd-os Ibanezem. Meg nem mondom milyen széria volt de valahol a 80-as évek közepén gyárthatták. Na mindegy azt nem sokáig használtam viszont az új szólósunknak van egy rakat tremolós gitárja és éppen egy Schecter-el jött le. Fura volt nekem a 648-as menzúra mert gyakorlatilag már régóta csak LP-m van de a nyekergetés mindent megér :D. Imádtam :D. Gitároljatok sokat :)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#7773) Atticus85 válasza Printszkrín (#7772) üzenetére


Atticus85
tag

Ez a baj,hogy csak hírdetésből láttam,most írtam a srácnak,hogy írjon le róla mindent,mert nem tudom,hogy milyen Schecter ez,az Omen 6-osok vektor pozíció jelzősek,szóval nem tudom,majd meglátom mit ír vissza.

(#7777) X2N válasza Atticus85 (#7773) üzenetére


X2N
senior tag

Annyi fáradtságot azért vehetnél hogy felmész a Schecter oldalára és kikeresed a specifikációkat.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9121) BluEyes válasza sajtee (#9116) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt tessék megcsípni: [link] Messze jobb cucc az áránál, meg a kis Marshallnál is. 10" hangszóró, effekt-loop, sokféle sound. Jó vétel.
Gitárt meg olyat vegyél, ami neked tetszik, ne olyat, ami nekünk. Ezen az árszinten nincsenek csodák. Normális fákból készüljön a hangszer, lehetőleg olyan gyártótól, akinek van fogalma a hangszergyártásról, ellenőrizhető. A Cort pont ilyen, YT-n fenn vannak a gyárakról a videók, tudjuk, hogy az összes kínai vagy indonéz Ibanez és Schecter (meg még ki tudja mi minden) náluk készül bérmunkában, szóval ismerik a szakmát. A mahagony test - csavarozott juhar nyak teljesen rendben van, elég gyakori konstrukció a magasabb árkategóriákban is. Ragasztott nyakkal ne foglalkozz, nem attól jó vagy rossz egy hangszer. Ha úgy lenne, a Music Man meg a Fender is már rég ragasztana.
Mondjuk LP-t pont nem annyira a kényelme miatt szoktak venni a népek. 1995 előtti japó "S" Ibanez, az original wizard nyakkal, na az a kényelmes! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.