Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1000) Kephamos válasza ronaldo (#999) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha amcsi gitárt akrsz venni, akkor igen csak mélyen bele kell nyúlnod a zsebedbe... :(((
Amúgy meg semmiképpen ne vegyél el-akusztikus gitárt, ha csak azért kell, hogy gyakorolj rajta, meg magdnak játszogats. Ha punkot akarsz játszani, akkor az elektromos gitár van neked kitalálva. Ha kombót veszel, akkor mindenképpen nézd meg a Roland Cube szériát Mindegyikben van egy nemakármilyen effektproci szerőség! Nagyon jól szólnak, a Cube 30-as (30 Watt) már dob mellett is elég jól elmuzsikál, és a 30-ashoz (valszeg a többi Cube-hoz is) lehet lábkapcsolót kötni, ami válta a tiszta és a torzított csatorna között.

(#1013) Kephamos válasza Kobe (#1011) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgylátom, hogy hiába írogatok itt... Roland Cube 30.

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1170) Kephamos


Kephamos
addikt

Ma kaptam kölcsön egy Roland Cube-30-at, kb 15 percet használtam még, behangoltam, meg állítgíttam rajta, de naggyon állat! Mondom, még nem tapasztaltam ki teljesen,de nagyon meggyőző hangja van, és az effektek is nagyon jók benne. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az eddigi legjobb kombó, amit próbáltam. :R

(#1171) Panzermeyer válasza Kephamos (#1170) üzenetére


Panzermeyer
tag

nekem is ajánlották a roland cube-t de én inkább a voxnál maradok :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1176) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Roland Cubehez nekem is van egy kis tapasztalatom!egy Cube 60ason játszottam már vagy kb 5-6 fellépésen!CSak az a baj h nem az ennyém, nekem az egy nem tetszik benn h digitálisak az effektek, nem rosszak de az analog cuccokat jobban szeretem!Nézelődtem kombókat és a három eddigi választott:
Peavy Studio pro 112
Peavy Bandit 112
Roland Cube 60

Peavykről egyált nincs tapasztalatom, vkinek esetleg?!Banditről mit tudtok?én sok jot hallottam!!

(#1234) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Haj mindenkinek!erősítő vásárlásán töröm a fejem!az alternatívák:
Crate GTX65
Crate GTX212
Crate VTX65B
Laney MXD65
Laney TF100
Laney TFX1
Marshall MG G-50DFX
Roland CUBE-60
Peavy Bandit 112
Vannak kisebb teljesítményűek is mint látjátok de nekem nem igazán az számit hanem a hangzás!Cratekről Laneykről vélemények?MG-től annyira nem vok hasra esve állítolag Cube jobb!Banditről sok jot hallottam, de tapasztalatot szívesen fogadok, de bármelyikkel kapcs!

(#1244) rOwLeY válasza rOwLeY (#1243) üzenetére


rOwLeY
őstag

esetleg Roland JC-90?!azt most találtam

(#1720) delta9 válasza rOwLeY (#1718) üzenetére


delta9
senior tag

Eladó Boss DS- 1 distortion (régi, viszont japán) - 10e; Carl Martin Hot Drive n Boost MK2 overdrive + booster (új állapot) - 20e; MXR EVH 90 phaser (szinte vadonat új) - 20e; Boss FV- 50L sztereó hangerőpedál - 10e; Roland EV- 5 expression pedál (Boss multieffekthez is) - 10e;
Hely: Budapest Feladás: 2006-06-28
Feladó: farkasjt@freemail.hu Lejárat: 2006-07-22



www.apronet.hu

(#1751) Kobe válasza Panzermeyer (#1748) üzenetére


Kobe
veterán

a hangmester drága, ezt még a vak is tudja, pedig ő még csak az áraikat sem látja :D
26 ér kapsz már 15 ös marshallt újonnan
amiket én nézegettem az a marshall, roland, vox 15 ös verziói de minimum 10 esei voltak
meglepő volt h a legtöbb ajánlás a roland microcube 2 w os csodára jött mert h milyen jo és méretéhez képest milyen ngyot szól és egy cube 15 w os hoz képest mennyi szimuláció van benne, tényleg változatos a kicsike
tetszik a vox pathfinder 10 w os darabja is, csak az nem igazán használható torzításra, a clean channel je nagyon szép szokott lenni, de a torzítás már nem üt akkorát, mondjuk ez már küllemből is levágható
szal valszeg roland microcube, roland cube 15 vagy marshall lesz belőle, még nem tom
előbb menjen el az akkusztikom

leginkább talán a vox pathfinder 15ös vagy 10 es verziója érdekelne, talán a 10 es is elég lenne de nem tudom mennyire életképes a torzítása, leginkább acdc szerű klasszikus rockra kellene, meg néha metallica szintű tekerésre

[Szerkesztve]

(#1814) Kobe


Kobe
veterán

én a roland uj cube száriáját várom, a cube x et
amint kidobják őket itthon egy cube 30x re vagy 20x re vevő vagyok, nagyon korrekt modellezést pakoltak beléjük

(#1861) Kobe


Kobe
veterán

valaki ismeri a peavey envoy 110 cuccot ?
eddig vártam a cube x szériára a rolandtól d emivel ugy néz ki hajszálhíján nem jön össze a zseton, inkább ősszel vennék egy ilyen peaveyt elvileg a stuio pro 112 és a bandit kistesója, ami nem is oylan kicsi
itthonra jónak kéne lennie, esetleg később próbára kiskoncertre

(#1877) Kephamos válasza s.e.n.k.i. (#1876) üzenetére


Kephamos
addikt

Roland Cube széria, Fender kis combói, asszem, hogy Front Man. Szerintem ezek amik jók és megfizethetőek is.

(#1879) Niquis válasza Kephamos (#1877) üzenetére


Niquis
aktív tag

Kismarshallokról is jókat írnak: MG15CD, MG15CDR, meg ennek a DFX változata. Öcsém Roland Microcube-ját lehet hogy eladjuk egy ilyen miatt nemsoká, mert annak nem tetszenek az amp modelljei, bár az effektjei nem rosszak.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1921) Kobe


Kobe
veterán

nah kicsit lesüllyedt a topic
sajna a peavey holmira nem lett meg a zseton, de msot boltoltam nemrég egy roland cube 30 ast, asszem vigaszdíjnak az is elég :D

(#1926) Kobe válasza Daneeka (#1925) üzenetére


Kobe
veterán

ha nem volt soha a kezedben totál mindegy mennyivel egyszerűbb mert úgy sem veszed észre
bár én olyan konfigot ajánlanék ami tényleg cska egy kicsivel lépi túl az 50 et és emellett sokkal jobb, mert többfajta hangzást el tudsz érni vele
ez egy 25 ezer forintos Roland MicroCube erősítőből áll, 2 w os otthonra elegendő kis erősítő nagyon fasza COSM hangzásmodellekkel, ezt egy gyakorlóerősítőtől nem kapod meg sehogyan sem semmilyen szettben
mellé vennék külön egy használt squiert olyan 20-25 ér, vagy egy újat 30 ér és még akkor pénzednél is vagy és jobb cuccokat sikerül beboltolnod
ha mindkét cumót újonnan veszed akkor olyan 55-56 ezer, én olyan 31 ér szoktam squiereket látni, a cube meg 25 újonnan
ha bármelyiket betudod szerezni másodkézből akkor már 50 alá tudsz menni

[Szerkesztve]

(#1928) Kobe


Kobe
veterán

én sem akartam használtpiachot folyamodni de kaptam egy két fasza ajánlatot és így lett fél éven belül egy középkategóriás ibanezem meg egy roland cube 30am, ha én hülye várok arra hogy összejöjjön a zsé az új cuccra még most is akkusztikuson nyomom sztem

(#1932) Daneeka


Daneeka
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Sajnos nem hiszem, hogy a gépem alkalmas effektezésre de miután láttam a roland site-ján egy kis ''techdemo''-t a micro-cuberól nagyon megtetszett. Ezért HavocS válaszát olvasva az a kérdésem, hogy Behringer Stratocaster vagy Squier Bullet Stratocaster illetve Epiphone Les Paul junior? Mivel nem a ''kis kockával'' árulják őket szettbe ezért külön vennék egy Micro cubeot és egy gitárt.

[Szerkesztve]

(#1933) harry


harry
veterán

Szeretnék venni egy kombót bass gitárhoz, 50-70W körülit, és mivel egy ismerősömnél venném, ezért valszeg ez a három márka áll majd a rendelkezésemre: Stagg, Yamaha, Roland (még nem láttam árlistákat, de a Roland cuccok úgy tudom nem éppen olcsók). Mint márka, melyiket ajánlanátok? Van valahol egy magyar Yamaha ár/terméklista? Lényegben nem is találtam, a holnapjukon sincs rendes termékkínálat.
Staggból erre gondoltam: CA-100B/112 EU [link] (50-55k talán)
12'' SPEAKER & 5-BAND ACTIVE EQ 65W rms 12'' hangsz. EMINENCE belső

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1934) ReJim válasza harry (#1933) üzenetére


ReJim
őstag

stagget inkább ne... nézz valami yamahát, vagy rolandot, de stagg az nem éppen valami etalon márka...
(igaz erölködőt nem ismerek staggből, de gitárhoz volt már szerencsém... :( )

</end.?>

(#1935) HavocS válasza Daneeka (#1932) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha külön veszed, szerintem mindenképp az Epiphone. Igaz, ilyen árban ez semmiben nem nyilvánul meg, de azért mégis Gibson light, (jó tudom, a Squier meg Fender light...), meg dupla humbucker, és fix húrláb (floyd kezdőnek nem való, vintage tremolo meg inkább hátrány ilyenen). A Roland erősítő jó választás lehet, de _semmiképp_ ne ítélj a netre felrakott minta alapján, azzal nagyon jól lehet manipulálni, én már nem egyszer befürödtem vele. Tessék elmenni egy hangszerboltba, és kipróbálni - vagy mivel nem tudsz gitározni, megkérni az eladót, hogy demózzon rajta neked. Mindenkit óvva intek attól, hogy kipróbálás nélkül vegyen bármilyen hangkeltő eszközt. (MIDI billentyűzetet esetleg nem muszáj... :) )

Más: Staggből max fakockát, felejtős márka. 60W-osból van ez a szépség 50 ropiért: [link] Szerintem jó cucc, az 5 sávos EQ is biztató... és olcsó is.

[Szerkesztve]

(#1936) Kobe


Kobe
veterán

ahogy az igazi yamaha bass gitárok 800 ezernél kezdődnek, úgy az igazi kombóik is fél millánál....szal yamaha kilőve
én roland választanám, egy cube basst toltak is el nemrég hangmester.hu n, meg ugy emlékszem msot árulnak egy 70 W os Crate basskombót - ami amerikai gyártmány, amerikai szand

Mega ampok sem jobbak, bár eladó amikor körbenéztünk szólügitáromhoz kombót a boltban, győzködött hogy jó cucc és mennyit eladott már és egyet sem hoztak vissza (hiszi a piszi, közben meg ott álttak tornyokban a mega ampok a kutya nem nézett rájuk)

szal használtba érdemes emgnézni mert akár a fele árát is megspórolhatod a motyónak vagy a pénzedér amit rászánsz 2x olyan drága holmit kapsz ami egyértelműen magasabb jobb kategória

[Szerkesztve]

(#1954) Kobe válasza harry (#1947) üzenetére


Kobe
veterán

öööö hát akkor volt a nagy erősítő-vadászat nálam
azért nem az lett mert mire elő tudtam volna vakarni rá a zsetont, eladták...oszt amikor meg összejött annyi pénz (40K) akkor láttam hogy 40ér hirdetnek egy peavey banditot kis hibával - zengető men tönkre benne, kb 5 rugó lett volna megjavítani, és 45 ből lett volna egy majd 100 k t érő cuccom...egyből rá is cuppantam de az is elment addigra sajnos
így most egy Roland Cube 30 van pár napja, én szeretem mersokféle hangzás, lakásba jó még sok is

egy kis más téma : ma megszoptam rendesen, húrt cseréltem, első alkalom hogy floyd rose trmeolos cuccon csinálom, hááát öcsém, nem vagyok hangszerész de erre büszke vagyok, a hangok kb 98% pontosságal lettek beállítva úgy hogy a tremolo is mintaszerűen olyan vizszintesen áll sé tartja a hangolást mint a cövek :)

off : tegnap volt itt egy koncertsorozat, 4-5 tribute zenekar lépett fel, metallica, helloween, guns n rózsi, meg vmi deftones szerű
a gnr tribute elég komoly felszereléssel jött, 2 gibson lespaul, az egyik egy nagyon szép sunburst volt, háááát nem sok kellett h kikapjam a csóka kezből :)
következő cuccom az lespaul lesz és semmi más, msot találtam nemrég Hagstromoknak is vannak olcsó és szép darabjai pl ilyenek :D [link]

[Szerkesztve]

(#2041) ReJim válasza harry (#2039) üzenetére


ReJim
őstag

a kitömésnek esetleg hifi cuccoknál van értelme, ott talán észre lehet venni a külömbséget. hangszeralapoknál nem szokás a kitömködés. de megpróbálhatod, sokat nem veszthetsz, ha nem teccik a hangja, akkor kiszeded.

a sub-cső: roland cube 30-as (vagy 60-as) szériájában van hátul lik, és abban van cső.
de amúgy sztem hátra felesleges a subcső. hartke-n elöl van luk, nincs cső. vagy reflexes.
enyémen is reflex nyílás van. (nem hartke) (no meg két luk, ahonnan hiányzik a csipogó).
szóval sztem oda nem kell cső. de azt is kipróbálhatod.

apropó: van magashangszóró a mély mellett? :U mert nem tom enyimbe kellene-e az a magas. (gyárilag van benne, de én már úgy vettem, hogy hiányzott belőle)

</end.?>

(#2093) Kobe válasza alitak (#2085) üzenetére


Kobe
veterán

inkább roland microcube, nem ilyen olcsó az tény, ellenben elemről is megy és beépített cuccainak köszönhetően sokkal változatosabb, otthonra bőven jó, hallottam már élőben nagyon állat kis cucc
én a 30 w os tesójára ruháztam be, gyak ugyanazok az effektek vannak benne, és nagyon hasznosak a különböző modellek benne, nem éri meg kiadni azt a 10 k t ilyen kombókra 2 szar hangért (egy tűrhető tiszta meg egy rémes torz) ha kapsz 18-20 K ér egy microcube ot 5-6 fajta modellel, effektekkel + tiszta csatival

(#2178) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Volna itt egy eladó Vorson EDG-45 + egy Roland combó [link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2279) Kobe


Kobe
veterán

ibanez rg320fa gitár 75e pénzért , roland cube 30 30e pénzért eladó

érdeklődni priviben, képekért, infóért stb

(#2337) lakisoft válasza Printszkrín (#2332) üzenetére


lakisoft
veterán

Azokról elég lesújtó tapasztalataim vannak. mesélj?

más: Ma kipróbáltam egy elég jó kis kombinációt ... még mindig a hatása alatt vagyok:

Ibanez AEL2012E + Roland AC-60

nagyon komolyat szól!

akit érdekel az ára:
Ibanez AEL2012E / lista ár: 110k (használtban amit kipróbáltam 75k)

Roland AC-60 / lista ár 111k

(#2413) painkillerx


painkillerx
tag

Szerintetek a Roland Micro Cube-ban nem keves a 2 Wattos 5" hangszoro?

(#2514) Daneeka


Daneeka
senior tag

Modellező erősítő és a gitár közé lehet kötni wah pedált? Itt konkrétan egy Roland MicroCube-ra gondolok.

(#2531) AND1 válasza ReJim (#2530) üzenetére


AND1
őstag

Elvileg minden cuccból kilehet hozni normális hangot idő rááldozásával. DE...
Azért ne várjunk egy olcsóbb kategóriás cucctól megváltást.

Az utóbbi 7-8évben egyre jobban beindult az erősítőmodellezés. Rájöttek a gyártók, hogy a zenészek nagyobb részénél még mindig a pénz a szűkebb keresztmetszet. Ezért fejlesztéseiket párhuzamosították modellezős cuccokkal, belepakolva híres erősítők hajazó hangzásával. Ebben uttörő a Line6 vagy például a Roland híres sorozata a Roland Cube család. A cube inkább gyakorló erősítő a maga 15-30W-jával. Otthonra tökéletes. Mind hangzás szemponjából mind teljesítményben. Ennél komolyabb volt a Line6 Spider 2-es szériája amit kombóként is lehet kapni meg fejként is. Láttam már, hogy azzal koncerteznek. Most a Line6-nál a legújabb a Spider 3-as széria, ahol nem csak erősítőket modelleznek, hanem híres gitárosok hangzását is lemodellezték. lehet választani az lcd kijelzőn, hogy Hendrix vagy Kirk hammer, netán Mick Tompson. Le kell menni boltba és ki kell próbálni. Ha jól emlékszem a Medgyesi Hangszernél ezeket a modellezős cuccokat mind kilehet próbálni.
Természetesen ne várjuk, hogy egy modellezős cucc pont úgy fog és olyan dinamikácal szólni mint egy Mesa Rectifier, de egy kis ügyeskedéssel és türelemmel szép hangzásokat kilehet csavarni belőlük. Otthonra játszadozni tök jó.

Egy régi PH-s.

(#2607) Kobe


Kobe
veterán

Eladó holmik:

Ibanez Rg320FA típusú gitár (puhatok+kábel grátisz jár hozzá)
-ibanez powersound pickupok
-tökéletes állapot - hangszerész karbantartása óta gyakorlatilag nem volt használva
képek:
[link]
[link]

és egy roland cube 30 as szintén tökéletes állapotban

irányár : 73e + 32 ezer
érdeklődni:
MSN: dudasbvvipmail.hu
email: dudibali@gmail.com
skype: dudas.balazs
ill. telefonos elérhetőséget is szívesen adok, csak előtte kérlek jelezz valamilyen formában, publikus fórumra nem teszem ki.
valamint infóval szolálok itt privát üzenetekben történő megkeresésre is

(#2730) DeadMen válasza máyköl (#2728) üzenetére


DeadMen
tag

Sztem meg fogod bánni,hogyha nem a fender erősítőt veszed. Később majd érdekelni fog a különbség hidd el ;) Én merem ajánlani a Roland Cube szériát,anno nekem nagyon bevált :)

(#2814) DeadMen válasza M@trixfan (#2812) üzenetére


DeadMen
tag

Ha azt mondom ár/érték arány?.... Egy kombóban - legyen mondjuk egy Roland CUBE (méret a használati céltól függ) - található pár fajta torzító,egy-két fajta chorus,és néhány visszhang. Egy belépő szintű kis multieffektben - legyen mondjuk a kicsivel előbb linkelt Korg AX5-G - 57 féle effekt található,sokkal megelőzve a kombó nyújtotta effektelési lehetőséget,és ha ez mellé veszel egy olcsóbb kombót,amiben nincs semmilyen effekt,fényévekkel szebb hangzást kapsz és csak kicsivel fizettél többet :) Kielégítő vélemény volt?? :B

(#2930) Senki9876 válasza máyköl (#2928) üzenetére


Senki9876
tag

még válogatok. Olvasgatom visszafelé a topikot, pár ismerőst is megkérdezek. Leghamarébb január végére szánok új gitárt. Azt hogy hol veszem meg még eldől, de szerintem Mo. fogok venni vagy Osztrákba. Ezeken a helyeken olcsóbb a cumó mint Szlovákiába. max. költségvetés 500-600eur.
meg az combómat is szeretném cserélni. Amostani arra jó hogy a kocsiba ha unom magam akkor kiülök a kapotára és játszok :)
mostani combóm Roland Cube 15x (kezdésnek jó)

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#3000) alien_ válasza cucka (#2999) üzenetére


alien_
őstag

Sosincs késő valamit elkezdeni :)
Én alapvetően nem értek egyet azzal, hogy akkusztikus gitáron kell elkezdeni a tanulást. Ezen az alapon minden basszusgitáros kezdje nagybőgővel, de legalább is akkusztikus basszusgitárral? Eleve, nem ugyan az a két hangszer. Tény, hogy klasszikus után jobb, könnyebb kézbe venni a villanyozott testvérét, de ugyanúgy meg lehet tanulni 0-ról mindent csak elektromoson is.
Gitárválasztásban elsődleges szepontok között van a kényelem. Attól függően, hogy mennyit szánnál rá, valami standard 3 pickup-os Squire Stratocaster szerűséget ajánlanék így elsőre, mert rengeteg különböző hangot elő lehet belőle csalogatni, hozzá egy 15watt-os erősítő bőven elég lenne (pl. Roland Cube 15 watt). Ez így kb 70-80eFT.
A starter pack-eket meg szerintem felejtsd el.
Az is lehet, hogy Neked valami teljesen más jönne be, szóval az ajánlatom: be a zeneboltba, és próbálgatni, próbálgatni.

pc-user: Hozzám közel áll az LP hangzásvilága, eléggé bejövős :) Lightosabb rock témákkal próbálkozok per pill. (Metallica, Vines, Offspring, Led Zeppelin, stb), de még nagyon az elején vagyok..

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3004) alien_ válasza cucka (#3003) üzenetére


alien_
őstag

Egy Epiphone Les Paul-om van, engem abszolút nem zavar a súlya, csak azért írtam, hogy majd ne lepődj meg, mert a mahagóni testű gitárok nehezebbek, mint a nagy átlag.
Egy 10eFt-os minierősítőből nem valószínű, hogy normális effektet ki tudsz csikarni* (már ha van benne, nem tudom, konkrétan mit néztél ki), hiába van ráírva hogy Marshall, egy tök alap BOSS pedál is dupla ennyibe kerül, ez nem véletlen.. Szerintem a legolcsóbbat, legkisebb kategóriát semmiből sem érdemes megvenni, mert hamar megtalálod a cucc korlátait. Én egy Roland Cube 15X-et vennék (25 000 Ft), ha pici erősítő kéne olcsón, mert hosszabb távon ki fog szolgálni.

Swarm is coming.

(#3066) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Meguntam,hogy a számítógéppel kell szenvedni, alapzaja van, késés, ha csak minimális is, így beruháztam egy Korg AX3G multieffektbe. Most próbálgatom, és azt kell hogy mondjam,hogy jó pár év, mire kinövöm ezt a szettet, már ha kinövöm egyszer, mert ez csak hobbi nálam. Szóval 100e ft alatt (93k) kijött az egész cumó, és tényleg egy élvezhető cucc lett belőle, backing track-re rájátszva, néha borsódzik a hátam, annyira "élethű", és egyben szól minden, analóghoz egész közeli a hangzása, alappal együtt én már ki sem hallom. Egyébként egy Fender Squier Affinity-m(40K) van, egy Roland Cube 15X-el(36k) és hozzá a fent említett Korg ax3g.(17k) Tudom,hogy nem egy színpadi kombó, de itthonra szerintem bármelyik kezdőnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#3254) cucka válasza Dante.S (#3251) üzenetére


cucka
addikt

Egy gitáron nem lehet állítani a magast és a basszust, mert jellemzően 1 hangszínszabályozó van, de néhány modellen még az sem. Ezzel azt tudod állítani, hogy élesebb vagy tompább legyen a hang, gyarkolatilag véleményem szerint semmire nem jó, a gitárosok nagy része tökig feltekerve használja. Tehát ismétlem, ez nem ekvalizer.

A wattok száma nem befolyásolja a hangminőséget, leginkább a hangerőt határozza meg, illetve a felhasználási területét az erősítőnek. Konkrétan talán a legjobb hangminőségű gyakorló erősítő a 2 wattos roland micro cube, ott is inkább a hangszóró kis mérete a szűk keresztmetszet, maga az erősítő állati jól szól.

A gyakorló erősítők 1 vagy 2 csatornásak, általában van egy tiszta csatorna és egy torzított csatorna. A modellezős kombók meg gyakorlatilag annyi csatornásak, ahány erősítőmodell van bennük. 1 sávos erősítőn a gain potméterrel (vagy potméterekkel) tudod állítani a torzítás mértékét. Több csatorna esetén gyorsabban tudsz váltani a hangzások között, más előnye nagyon nincs, otthoni gyakorláshoz 1 csatorna is elég, ez tapasztalat.

(#3258) M@trixfan válasza Dante.S (#3239) üzenetére


M@trixfan
addikt

Számítógépen keresztül nyugodtan rákötheted a házimozira, csak ne hajtsd szét a rendszered! Csak olyan hangerőn használd mintha zenét hallgatnál, vagy filmet néznél és akkor semmi baja sem lesz. Van erősítőm is de gyakran használok így szoftveres modellezőket mert rögtön be lehet keverni a saját hangodat, úgy mintha a lemezről szólna. Szerintem az egyik legnagyobb fun rájátszani valami kedvenc zenére.

Ha csak alaplapi hangkártyád van akkor tedd fel hozzá az asio4all drivert és menni fog. Próbád ki ezeket a programokat: Amplitube, Guitar Rig, Revalver mkIII.

A szett helyett inkább valami Cort vagy Squier és később vegyél erősítőt. Metálhoz, rockhoz viszont nem jó a single coil hangszedő. Gyötrelmesen szar kezdő gitárok vannak és szerintem csak elveszi az ember kedvét. Komolyabb erősítő nagy menet lesz és rengeteg irányba mehetsz a full csövestől a modellezőig vagy éppen full szoftvernél maradsz, stb. Igazán komoly befektetést akkor érdemes ha már kialakult az ízlésed és tudod mit szeretnél.

Gyakorló kezdő erősítőnek megnézném a Line 6 Spider III és a Peavey Vypyr családokból valamelyiket. Sok kollégával ellentétben én pl. nem szeretem a Roland Cube-ok hangját. A Vypyr a legújabb fejlesztés és a netes demók alapján jól hangzik. Egyedül az idióta vámpíros design nem tetszik, de hát nem nézegetni kell. :D

twitter: MatrixfanLive

(#3268) Eastman válasza Dante.S (#3262) üzenetére


Eastman
őstag

Az erősítőt clear-ben, tehát minden effekt nélkül tekerd fel 10-re és úgy pengesd meg a gitárt. Brutál, de nem szabad betorzítania, a mélynek puffognia. Természetesen nem csövesről beszélünk. (mert az túlhajtva betorzít, pont az a lényege)

Mondjuk én a Roland Cube 15x-et egy gitáros barátommal és egy 25 éves Fender Strattal próbáltam ki. Szerintem tapasztalat nélkül ne vásárolj! Nincs egy villanygitáros a közeledben?

Sz@rt tényleg ne vegyél mert csak elmegy a kedved tőle.

Single coil és Rock? Hm. [link]

Szépen hallható a különbség a single coil (Strat) és a humbucker (Les Paul) között itt: [link] A humbi kétségkívül harapósabb. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3328) Eastman válasza klien (#3325) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos ez tévhit.

Olyan gitáron tanulj, amilyenen a zenét játszák amit hallgatsz! Fontos, hogy szeresd, megszeresd! Minden nagy márkának megvan a kis belépő modellje, ami elérhet, megfizethető. Gibson --> Epiphone, Fender --> Squier, Ibanez minden árkategóriában, Egyre jön föl minőségben a Cort.

Naponta több ezren állítják sarokba a gitárjukat és néznek rá bosszúsan vagy sehogysem, mert nincs sikerélményük. Vastag por kerül rájuk, majd ebay, vatera, PH! apró a sorsuk.

Akkor már jobb egy elektroakusztikus és később egy kis gitárkombó:

Gyakorolhatod az akkordokat is és foghatod a ZS-ket is. Ráadásul a kis Roland hangerejét meg lehet felezni egy gomb benyomásával, viszont a dinamikája megmarad, így Marika néni sem kap agyérgörcsöt mikor a Highway To Hell-t nyomod. ;)

...én itthon lefelezve kettesnél följebb még nem tekertem, pedig rakom neki. :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3399) DeadMen válasza tiv83us (#3395) üzenetére


DeadMen
tag

Ne hidd,hogy az mérvadó. A 15 wattos Rolandom 2/3 hangerőn szólt akkorát,mint a 30 wattos Johnson maxon,ráadásul utóbbi már recsegett. Különben is a hangerő közvetlenül nem a teljesítményen múlik. Én inkább egy kisebb,de nevesebb cucc mellett voksolok. A Roland Cube széria sztem ár/érték arányban nagyon jó, nekem abból volt egy 15ös szóló. Havernak volt egy 60as bass-ja, meglepődtem,hogyan szól. Én abból ajánlok Neked egy 30ast.

[ Szerkesztve ]

(#3410) Eastman válasza tiv83us (#3409) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Tiv!

Szerintem sok lesz a 35-40W. Nem igazán szobai az a teljesítmény, inkább kisebb klubbokba való stage cucc. Akkor szólnak szépen az erősítők, ha ki vannak hajtva. A Roland Cube-ot én is ajánlom. A beépített BOSS effektekkel kicsit bele tudsz kóstolni a BASS effektekbe is. ;) [link]

Üdv: E.

#3390-ra: ...a mély basszus amúgy is rezegteti az ablakokat, falakat rendesen.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3428) tgtom válasza lakisoft (#3426) üzenetére


tgtom
tag

Hali!
100W körül talán a Kustom Quad100DFX. Metálra szerintem nagyon jó. Másik lehetőség pedif a Roland Cube 60-as ami igaz 60W-os de vetekszik a 100W-os marshallkombóval :)
ha Marshall kell, abból van a 100W-os kombó, de létezik fej változatban is. Ezek olyan 100 ezer körül vannak ha jól tudom

(#3438) tiv83us válasza Eastman (#3410) üzenetére


tiv83us
veterán

Koszi Eastman. de ez a Roland Cube szallitassal egyutt meg tobbe kerul, mint maga az Ibanez SR300 amit kineztem magamnak :DDD
Talan kezdem egy kisebb 15W-s erositovel /velemenyek? :)/ es ha mar jobban benne vagyok a bass-temaban, akkor majd beszerzek valami komolyabbat. Remelem a fenti is megteszi kezdesnek, mert $100-nal nem kivanok tobbet raforditani az erositore.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3467) flypeti


flypeti
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis erősítőt otthonra, amivel nem borítom ki a szomszédokat.
Ezekre gondoltam.

- Roland Microcube / tetszik, de elég a 2 Watt?/ 27000.-
- Vox Da5 / nagyobb teljesítmény, és méret/ 29000.-
- Line6 Pod Express / erre is gondoltam, mivel sokat használnám fejhallgatóval/ 19000.-

- Esetleg egy jobb hangkártya, amivel szépen mennének /talán/ a modellezős progik
/ Amplitube, GTR3 Kb 15000.-

Előre is köszi a véleményeket!!

(#3551) benvolio válasza R1200GS (#3546) üzenetére


benvolio
őstag

Otthonra ezt a kettőt ajánlanám: Roland CUBE 20X vagy a Line6 IV. 15W . De én a Line6-re szavazok. Esetleg van itt jó kis lábkapcsoló hozzá: [link] .

[ Szerkesztve ]

(#3555) R1200GS válasza X2N (#3554) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Kicsit filoztam a dolgon lehet 30 W-os lesz belőle.

Line 6 Spider IV 30 -55k
Vox VT30 (félcsöves)- 65k
Roland CUBE 30X -59k
Marshall MG30FX -54k
Kustom Dual 30RC -44k
Laney LX35D 30W -54k
Randall RX25RM -42k

Ezek közül melyik szól a legjobban? A features nem érdekel, csak a hangja számít. A Vox Vt- ben ugyan az az előfok cső van mint a Kustom TUBE 12-ben(12AX7). Ha meg tudom hallgatni, és tetszik akkor lehet a mellet döntök, itt ott jókat írnak róla, és az ára is egész elfogatható, de már inkább 30 W-ban gondolkozom.

(#3560) benvolio válasza R1200GS (#3557) üzenetére


benvolio
őstag

Amit ismerek, hogy a Line6 és a Roland beépített torzítói, effektjei igen jók, nagyon jól használható erősítők. A többit nem hallottam még, de a VoxVT30-t is dicsérték már. A fentebb említett Hiwatt G50-ről én is hallottam, hogy megéri az árát, sokan dicsérték, bár szerintem több effekt kéne bele /ha jól tudom csak "reverb" van benne/, és ha egyelőre nem akarsz külön pedálokra költeni és szeretnél hangzásokkal kísérletezgetni jobb az amibe gyárilag több van pl. chorus, flanger, phaser, delay..... /lásd a listád/.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.