Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#1177) sparc válasza rOwLeY (#1176) üzenetére


sparc
tag

én is jobban szeretem az analóg cuccokat
de erősítőből már csak csoveset használok
az felel meg a legjobban az izléseimnek
igaz hogy drágák de nekem megéri
most egy laney vc30ast használok és osszehasonlithatatlanul szebb hangja van bármely tranzisztoros kombónál
bár az is igaz hogy legalább 5 annyiba kerül mint egy átlag 30watttos tranyós

(#1183) sparc


sparc
tag

ez a tranyós cuccokra igaz általában
egy csoves cuccot minnél jobban feltekersz annál szebb és dinamikusabb hangja lesz
pl az én laneymnek olyan 1/2 hangerőn kezd jó hangja lenni
igaz hogy 30wattos de ez a szám megtévesztő mert bármely 100wattos tranyós kombót lenyom

(#1234) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Haj mindenkinek!erősítő vásárlásán töröm a fejem!az alternatívák:
Crate GTX65
Crate GTX212
Crate VTX65B
Laney MXD65
Laney TF100
Laney TFX1
Marshall MG G-50DFX
Roland CUBE-60
Peavy Bandit 112
Vannak kisebb teljesítményűek is mint látjátok de nekem nem igazán az számit hanem a hangzás!Cratekről Laneykről vélemények?MG-től annyira nem vok hasra esve állítolag Cube jobb!Banditről sok jot hallottam, de tapasztalatot szívesen fogadok, de bármelyikkel kapcs!

(#1236) rOwLeY válasza sparc (#1235) üzenetére


rOwLeY
őstag

jaja!Hangmesteren Cubeokat jobbnak hozzák ki az MG-knél!Laney-kre lennék még kívancsi meg a Crate-ekre!Laney-kről miket hallottatok?!
Hát olyan 100K körül!

[Szerkesztve]

(#1237) sparc válasza rOwLeY (#1236) üzenetére


sparc
tag

elmondom én a helyedbe mit vennék 100ból
talán picit hozzáraknék és 118ért van fullcsoves pevey valveking kombó, 6l6végfokcsovek és ecc83elofokcső

vagy 120ért ha szerencséd van kapsz használtan mondjuk peavey classic 30fullcsoves A osztályu kombot

én biztos inkább csoves cuccot vennék mert ezek a marshallok meg cubeok nem szólnak rosszul, de pl a peavey classis nagyságrendekkel jobban szól
bár igaz hogy ez a peavey classic inkább blueshoz és lightosabb rockhoz jó

a laney tf sztem nem valami jó
eccer egymás mellé raktunk egy iet meg az én laney vc30as cuccomat és ég és fold volt a külonbség
a tf olyan erőtlenül szolt és a hangban nem volt semmi élet
most hirtelen ezek jutnak eszembe
majdha még valami cucc eszembe jut majd leirom :)

(#1247) sparc válasza rOwLeY (#1243) üzenetére


sparc
tag

amugy 50w az simán elég
nekem 30wattos a laney de fél hangerőnél nagyobbra még sose vettem
ugy már kurva nagyot szól, nagyobbat mint egy 80as tranyós
ugyhogy egy 50es valveking bárhova elég
már csak ki kéne próbélni, lehet hogy nekem is tetszene
ha korrekt hangja van sztem simán veszek egyet

(#1266) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Ujabb alternatívák!
-VOX Valvetronix AD50VT
-VOX VR30
-Laney TF200
-TRIBUTE 112es láda+ egy Powerstate PG-100 fej
-Crate GTX212
-Crate GT212
a gtx és a gt között annyi a különbség h a GTX-ben multieffekt van ezt jelzi az X!nem?!

(#1713) delta9 válasza delta9 (#1623) üzenetére


delta9
senior tag

no megvan az új cucc. sikerült egy 50w-os fullcsöves jcm800-as fejet vennem. igazi vintage darab, 1986-os gyártmány és hálistennek nagyon patent állapotban van. a hangjára semmi panasz nem lehet, iszonyatosan jó a torzított csatornája, hihetetlen jó attack és sustain hangokat lehet kihozni belőle mindenféle extra pedál nélkül (én amúgy is a nyers sound híve vagyok, egy cry baby-t és egy boss digital delay-t használok összesen). egyelőre egy 120w-os laney ládával használom, de a következő beszerzés egy 280w-os 1960 láda lesz. ez a fej viszont annyira jó, hogy minden gitárosnak alanyi jogon adnám :)

(#1733) Kobe


Kobe
veterán

tud valaki mondani valami jó kis erősítőt , 15 W körülit, itthoni gyakorlásra ? olyan 20-25 körül, használtan vagy ujonnan
én a Fender Frontman 15G t találtam, vagy valami Vox - kis Marshall érdekelne, esetleg Laneyt tudtok ajánklani, minek nézzek utána

[Szerkesztve]

(#1735) Kephamos válasza Kobe (#1733) üzenetére


Kephamos
addikt

Laney HCM15 De a fenderrel jól jársz.

(#1750) Panzermeyer válasza ReJim (#1749) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Libria'' úr után megnéztem ezt a marshall mg családot, a 30-as dfx verzió is jónak tünik nekem, az 62 ezer újban, 30W és van rajta cd bemenet, tehát ha nincs kedved gitározni, a zenét egy mp3 lejátszóról vagy sz.gépről is tudod üvöltetni róla, én pl használnám gyakran ;)
van benne effektproci is meg OD csatorna
mindenképpen nézz szét mielőtt beleugrasz valamibe

peavey laney line6 kustom satöbbi nem az én márkáim ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1885) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! Laney cuccokról mi az általános vélemény? Múltkor kipróbáltam egy félcsöves kombót és nagyon szépen szólt amellett, hogy nagyot is.:) Van valami amit általában tudni kell a Laney-ről?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3297) Eastman


Eastman
őstag

"Laney Klipp 1970-es, csöves 60 wattos. Fullos állapotban. Az ország egyik legjobb szakija tartja karban. A Scorpions hangmérnöke volt a faszi.
100k Tel: 06305517505"

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3533) X2N


X2N
senior tag

Van valakinek valami tippje hogy melyik fullcsöves erősítőt érdemes venni otthonra amit felvételekhez is jól lehet használni (tehát van benne effekt send-return), kis teljesítményű,
és kb 100 ezer alatt van. Eddig nekem a Laney Cub 10 tűnt a legjobbnak igaz abban nincs effekthurok de majd azt megcsinálom bele.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3536) cucka válasza X2N (#3533) üzenetére


cucka
addikt

Ha otthon szeretnéd felvételekre használni, akkor szerintem valami modellezős cuccot vegyél, ami képes hangláda modellezésre is és így készítheted vonalból a felvételt. (Igen, ez gyakorlatilag az általad vázolt elképzelés szöges ellentéte :D ).

Amúgy ez már ízlés meg zenei stílus kérdése, de neten látott/hallott demók alapján ennek a Laney Cub10-nek elég pocsék hangja van. A csöves cuccok nagyon túlárazottak, nehézkesebben használhatók, sérülékenyek, az egyetlen előnyös tulajdonságuk a hangjuk lenne, tehát ebből szerintem nem érdemes engedni. Egyébként milyen stílusú zenére szeretnéd használni?

(#3535) M@trixfan
Szerintem otthonra az 1x12-es láda is túlzás, nem hogy 4x12. Ha nem hajtod ki, akkor sem a csöves cuccnak, sem a nagy hangládának semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#3537) M@trixfan válasza cucka (#3536) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem kell kihajtani a ládát, a hangszórótorzítás pedig nem mindig előnyös. Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől. Jobban mozgatja a levegőt. A Laney Lionheart szériában pl. szándékosan túl van méretezve a hangszóró teljesítménye az erősítőhöz képest, eszméletlen jó "folyékony" gitárhangot ereményez. Érdemes lenne meghallgatni külön csak egy előfok hangját, hogy mennyit számít a láda maga. Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.

Persze, hogy drágábbak a csöves cuccok! A legtöbb modellezőben olcsó tranzisztoros erősítés van és pár forintos nyáklapok, ic-k amit nagyon olcsó szériában gyártani és összerakni. Arányosan lehet még nagyobb haszon van azokon az árához viszonyítva. Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...

Hangerőben igazad van, de főleg régebbi erősítőkre igaz. A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket (pl: Blackstar HT-5, Marshall Haze, Peavey JSX Mini Colossal) és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal (Mesa Express 5:50, 5:25, Carvin Vai Legacy 2 széria, stb...) Egyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is. Ugyebár itt is igaz, hogy a fej-láda vastagabban szól ugyanazon a hangerőn, csak nem fér el és itthon túl drága :(

A jó modellezők kényelmét én is szeretem, a legtöbb esetben használhatóak. A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól. Nem lehet megkerülni, hogy maga csöves erősítés kapcsolástechnikája annyira egyszerű és visszacsatolásoktól mentes és nagyon jó az emberi fülnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3539) cucka válasza M@trixfan (#3537) üzenetére


cucka
addikt

Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől.
Ok, és az 1x12-es ládák? Barátságosabb méret és ár, ugyanakkora hangszóró. Otthonra miért kell feltétlenül 4 darab 30 centis hangszóró és egy szekrény méretű láda egy normális gitárhang előállításához?

Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.
Hát mondjuk arról is lehetne beszélgetni, hogy mi kerül benne annyiba, a hangláda nem egy olyan kifejezetten bonyolult eszköz. A hangláda tervezés valóban nagy tudomány, de kb. ennyi is az egész, szerintem egy eldobható borotvát százszor bonyolultabb legyártani, mint egy marha drága hangládát. (Kell bele hangszóró, ami nem túl drága meg faanyag, ami szintén nem túl drága. Az összerakás szintén nem túl bonyolult. Akkor mégis mi kerül benne sokba?)

Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...
Vákuumcső párezer forint kiskerben, Budapesten: [link]. Szerinted mennyiért veheti egy erősítőgyár? 5 dollárért darabját? :D
A tekercselésről nem tudok pontosat. Gondolom ha sorozatban gyártják az erősítőket, akkor csak beszereztek egy trafótekercselő gépet. Most érted, mennyire lehet drága géppel megtekercselni egy transzformátort? Biztos nem olcsó az anyagköltség, de akkor is, azt azért nem fogom bevenni, hogy a félmilliós erősítő azért kerül ennyibe, mert a pár dolláros elektroncsövek nagyon megdobják az árát, meg hogy a rézdrót rátekercselése egy vasdarabra hihetetlenül költséges eljárás.

A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal
A gyártók rájöttek, hogy a szobagitárosok is szeretnének csöves cuccot venni. Sőt, már van modellezős csöves erősítő is :D .

gyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is.
Ez jól látom, hogy 120 wattos és 2x12-es? :) . És ha esetleg szeretnél belőle torzított hangot hallani (erősítő torzítással, úgy, hogy kihajtod rendesen), akkor is használható beszéd hangerőn?

A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól.
Nekem Line6-em van, a tiszta csatorna valóban nem a legjobb, a többi rendben van. Amúgy egyértelmű, hogy az eredeti csöves erősítő jobban szól, mint a digitális modellje, csak annyira drága és rugalmatlan, hogy az ilyen csóró szobagitárosoknak, mint amilyen én vagyok, egyszerűen nem alternatíva egyik sem. A nagyon olcsók (mint ez a Laney korábbról) nem szólnak jól, ami meg jól szólna, az már drága. (Pl. az Orange Tiny Terror-nak állat hangja van, de 130 ezerbe kerül láda nélkül)

(#3540) X2N


X2N
senior tag

Esetleg ez lehetne alternatívája a Laney Cub10-nek, igaz ez már 99ezerbe kerül:[link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3555) R1200GS válasza X2N (#3554) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Kicsit filoztam a dolgon lehet 30 W-os lesz belőle.

Line 6 Spider IV 30 -55k
Vox VT30 (félcsöves)- 65k
Roland CUBE 30X -59k
Marshall MG30FX -54k
Kustom Dual 30RC -44k
Laney LX35D 30W -54k
Randall RX25RM -42k

Ezek közül melyik szól a legjobban? A features nem érdekel, csak a hangja számít. A Vox Vt- ben ugyan az az előfok cső van mint a Kustom TUBE 12-ben(12AX7). Ha meg tudom hallgatni, és tetszik akkor lehet a mellet döntök, itt ott jókat írnak róla, és az ára is egész elfogatható, de már inkább 30 W-ban gondolkozom.

(#3566) X2N


X2N
senior tag

Keresgéltem és találtam még egy erősítőt ami szóba jöhet:Bugera V55HD 55W zengetős, csöves gitárerősítő fej 77 ezer körül van, néztem még a KOX M 50 fejet (99ezer)és a Laney Cub10-t(60eFt). A Bugera-ról nem tudok sokat. Valaki hallott ilyet már esetleg?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4426) X2N válasza Daweee (#4425) üzenetére


X2N
senior tag

Én a helyedben ennyiért már fullcsöves kombót vennék pl. egy Laney Cub12-tőt,annak a hangjára biztos nem lesz panasz, a maga 15W-jával bőven hangos, koncertre meg csak bekell mikrofonozni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4430) X2N válasza Daweee (#4428) üzenetére


X2N
senior tag

Ezért mutattam kombót, hogy láda ne kelljen. Én úgy csináltam anno hogy vettem egy 2x12-es kombót, pont kapóra jött mert így tudom használni a 2 hangszórót külön-külön erősítőre. Jobb erősítőt én nem nagyon találtam ennyiért pláne ami teljesen csöves 15W, 12"-es hangszóróval, meg tudod használni 1W-os módban is,(persze még úgy is hangos lehet) én láttam Laney Cub 10,8-at a westend-nek a gitárüzletében, ott ki is lehet próbálni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4439) Daweee válasza X2N (#4436) üzenetére


Daweee
őstag

Elhiszem hogy 4X12-n szól minden mint az állat, igazából a kérdés, hogy a Laney egymagában képes-e arra, amire nekem lenne szükségem, történetesen hogy keményen szóljon, (a videók alapján ebben nincs hiba :) ) és mivel hosszútávra szeretném, kisebb-nagyobb koncerteken is ki tudjon szolgálni a teljesítménye. Egyébként ami még zavaró benne, hogy nincsen váltható tiszta és torzított csatornája, szóval ha egy dalban van mindkettő, akkor meg vagyok lőve konkrétan. Persze, külön effekttel lehet kompenzálni, de az is plusz pénz, mint adott esetben a kimikrofonozás is, ha esetleg nem bírja a lépést a többiekkel. Egyébként tényleg nagyon jól szól így a videók alapján, szóval hogyha ennyi lenne az elvárás, rohannák is érte, de akárhogy nézem, ez egy gyakorlóerősítő, korlátozott színpadi funkcionalitással. Viszont a kicsit komolyabb csöves cuccok meg még jó pár árkategóriával feljebb vannak (pl a Psychonaut féle Kustom) szóval nem tudom mi legyen, egyre bizonytalanabb vagyok :(

(#4451) X2N válasza Cyberpunk (#4449) üzenetére


X2N
senior tag

Akkor talán ami számításba jöhet az a Laney Cub 12, vagy egy Bugera V22, utóbbi már két csatornás egyetlen hátránya hogy közös EQ-t használ a 2 csatorna.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5050) NeoPampalini válasza nano005 (#5042) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kis keresgéléssel ezek vannak occsóér' (hogy melyik milyen, nem tudom, de 100k körül megáll):

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14810&lang=hu
^ itt meg is van minden, részenként is vihető

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15240&lang=hu
http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15197&lang=hu
^ ez a kettő együtt? Mondjuk a Laney basszcuccokról inkább csak a réges-régiekről olvasni - ritka, de pozitív - véleményt, újakról nem sokat tudni...

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14641&lang=hu
^ T.E. meg jó, gondolom ez a kombó legalább fél mázsa :D

Ha angolul megérteted magad, akkor itt lesz segítség bőven: www.talkbass.com vagy basschat.co.uk

[ Szerkesztve ]

(#5737) M@trixfan válasza Atticus85 (#5733) üzenetére


M@trixfan
addikt

Laney Cub 8, Vox AC4TV Mini

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5774) X2N válasza Womb (#5773) üzenetére


X2N
senior tag

Hallottam már, nekem a Laney fej tetszett legjobban(Stoner). Árakat nem tudok, de ha nem sokkal drágább akkor tényleg jobb ilyet venni, mint a gyári szarokat.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6243) X2N válasza Atticus85 (#6236) üzenetére


X2N
senior tag

Keress rá hangmesteren van használtan Laney Cub12 olcsóért.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6264) X2N válasza Womb (#6262) üzenetére


X2N
senior tag

"Én az ilyen fajta, dögös rock n' roll hangzásért őrülök meg,ez a Cort KX1Q-val is ugyanígy szólhat vajon hiába telecasteren játszanak rajta?"
Ha ilyen hangzás kell akkor inkább a Laney Cub12 kell, nem a Line6. Nem fog ugyanúgy szólni telecasteren. Nem értem, hogy mit nem lehet érteni ezen, 2 nagyon különböző különböző gitár, nem szólhat ugyanúgy, meg kell hallgatni mindkettőt és azt választani ami jobban tetszik, nem teleírni a fórumot. De ha két ember játszik ugyanazon a gitáron, erősítőn akkor se lesz ugyanaz a hangja, mert mindenki máshogy gitározik.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6568) X2N válasza XCorey (#6567) üzenetére


X2N
senior tag

Ezeket lenne érdemes meghallgatnod: Peavey Vypyr 75, Line 6 Spider IV 75, Bugera V22, Laney Cub12. Ezek már próbára tökéletesek, a csöveseknél kompromisszumot kell kötni, de azok jobban is szólnak. Ha ennél kisebb erősítőt veszed akkor az nemigazán jó már próbára, viszont marad pénzed gitárra.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6642) Eastman válasza izomhod (#6640) üzenetére


Eastman
őstag

...arra kell figyelni, hogy akkor dolgozik szépen a full-csöves erősítő, ha ki lehet tekerni rendesen. 5-10 W-os kis kombók is szólnak mint állat! 20-30 W már otthonra pl. sok. 6-7-8-as állásba már nem nagyon tudod tekerni a volume potit, mert bontja a falat. Nagy stage cuccot (50-100 W fullcső) nem érdemes venni, ha nem az Omegában gitározol.

Színpadra szánod, vagy otthon/próbahelyen gyakorolni?

Anno chateltem erről edző bá'val (elsősorban klub-zenész, de évente 8x-10x fesztiválon is fellép, közepes színpadon) :

Tibor: kis klub-ban még a 60 wattos is sok. én egy 30 wattost használok félnél sosincs jobban kitekerve és sokszor szólnak hogy hangos az öreg laney kombót azért adtam el mert az is 60-as volt és nem tudtam kihasználni.
de ez attól is függ mennyit játszik az ember nagyszinpadon kihangosított dobbal. mert oda mehet a 60 wattos fulcsöves motyó.
én: Tolják klubszinten és szabadtéren mindenfelé.
Tibor: klub-ba már ez nagy, nem lehet kihasználni.Oda 2x12-es kombó kell vagy egy fej 2x12-es zárt ládával max 30-tos erősítő nem kell nagyobb kluba.lásd vox ac 30 az hogy zárt v. nyitott izlés dolga
én: Hátul?
Tibor: persze a combo nyitott hátul a fej ládáknál zárt általában
de sokan használnak nyitottat ott is pl.Scott Henderson,Santana stb...
másképp szól a kettő a nyitott hátra is dolgozik a zárt csak előre,ki mit szeret azzal nyomja
én: Hátra minek? :)
Tibor: mivel a hangszórók azok előre hátra mozognak ezért a nyitott ládáknál nincsenek lefojtva másabb hangzást produkál a nyitott láda,a zárt le van fojtva ill. egy lezárt térben tud mozogni
én: ...és előre "több" jön, igaz?
Tibor: előre megy könnyen, de amikor hátrafelé mozdul meg kell mozgatnia ön maga súlyán kívűl a ládába bezárt levegőt is.
persze előre jönnek a magas és közép hangok és a mély hangok egy része, hátra a mély hangok csak
bassládákban ezért használnak pl. olyat ahol hátrafelé néznek a hangszórók és egy résen jönnek ki elől a hátlapról visszaverődve.
így még több mély jön ki belőle.

Végig csöves erősítőkről beszélgettünk, a tranyós az más.

Üdv: Eastman

[ Módosította: 7 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6646) Womb válasza Eastman (#6642) üzenetére


Womb
senior tag

Nagy vonalakban igaza lehet az edződnek, de erősen műfajfüggő az erősítő kérdés.
50W- 4x12 nagyon hálás tud lenni, még klub szinten is, ha durvább zenét játszol.
Sőt, 30-40W cső is másképp muzsikál 4x12-es felületen.
Hazai példákat felhozva, nézzük Lukács Peta cuccát: 100W 2x12-es Laney kombó, nagyobb helyeken plusz 2x12-es kieg láda. Egyszerű, magyar hardrock.
Alapi Pisti: 50W Laney fej, 2x12 láda.
( Nagyobb helyeken már más a tészta, aktív hangfal- Macbook laptop- Waves GTR szoftver, most modulos Randall rekk- tökömtuggya a felállás)
A legutóbbi zenekaromnál egyszerűen nem volt elég a kombó felállás, kellet oda egy legalább 50W-os fej-láda cájg.
Elég durva hardcore-t nyomtunk.
Persze legtöbb helyekre, vagy próbákra elég a 30-40 watt, de szerintem érdemes egy kicsit a tartalékokra, és a felületre is gondolni.
Nem kell 100Watt, azt kihajtani értelmesre fülgyilkos.
Csináltuk régen, meg is van az eredménye :D
(mondjuk a Szigeten, vagy szabadtéren hálás dolog a fullstack)

(#7128) rrbmirgamid


rrbmirgamid
tag

23k-ért látok a gitárshop.hu-n egy Harley-Benton HB-40R-t. Egymás mellé teheted a 10W-os Marshall-t és Cort gitárszettekben található egyéb 10W-os (mini hangszórós) erősítőket, akkor is kevesek ehhez képest. Pedig valljuk be őszintén: a Harley-Benton a gyártók alja... :-)

És nem beszélek mellé. Én anno, mikor gitározni kezdtem egy ilyen HB40-es kombóval kezdtem, és kifejezetten jó kis erősítőnek ismertem meg.

Sajna, anno gitárnak is Harley-Bentont választottam (anyagi okok miatt), HBK200... na, azt jobb elfelejteni. Az már majdnem az a kategória, ami csak elrettentésre való!!! :-) Azt igyekszem elfelejteni. :-))

Most már persze más a szett:
Cort KX101
Laney CUB head + cab
:-)))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7226) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérem combo választáshoz...
Egy stratoval játszom, inkább clean dolgokat, vagy lightos torzítóval max (funky, stb)

Vennék egy kombót, kisebb klubos bulikhoz (50-100W bőven elég)
70-80e ft volna rá...tehát inkább csak tranyósok jönnek ki ennyiből.

Ezek között vacilálok:

1.: Line6 Spider2 150w (2*12), ezt 70ért tudnék egyet tuti állapotban lábkapcsolóval. Ezzel az aggályom az, hogy sokan szidják a digitális soundját, merthogy még cleanben is átmegy egy ad/da átalakításon..

2.: Laney LX65R, ez egy egyszerűbb darab, biztos kéne hozzá multieffekt is..

3.: Fender Mustang III, ez nekem szimpi, bár ez is digitális.

Mi a véleményetek? 70-80fölé nem tudok menni. A használtakkal sincs bajom, bár azt sem szeretném hogy kinézek egy típust és egy használt darabra várok 2 évig.

(#7247) love válasza Infomaker (#7226) üzenetére


love
tag

Én pillanatnyilag Line6-et használok, és szerintem jó hangja van,de ugye függ attól is h melyik típust használod.
Ez a Laney típus nem annyira jó véleményem szerint.
A Fender Mustang III valóban jó választás lenne,mert az effekteket jobban betudod állítani.
Viszont, ha nem használsz nagy torzítást inkább tiszta és enyhe torz akkor én egy használt full csöves kombót vennék, mert meghajtva v drive ch esetén elég és baromi hangos és nagyon jó hangjuk van.
Szóval ebben az esetben használtan full cső :)

Csak a Funky ;)

(#7274) love válasza Infomaker (#7248) üzenetére


love
tag

Full csőből 15w is bőven elég lenne kisebb klubbokba, nagyobb helyen meg ki kell mikrofonozni,de itt egy link 50w full cső és 60K :) Meg láttam valahol egy Laney Lc15-t 58K-ba asszem, és annak is nagy hangja van :) persze ha nem tudom milyen effektek kellenek akkor jobb,ha tényleg egy Line6 spider szériát veszel,de talán Flextone III-at is láttam 70-80-ért és én inkább egy olyat vennék 75w-ban mint egy 150w spidert.

Csak a Funky ;)

(#8250) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Csöves erősitő max 50-55k-ért, esetleg csöveskombó?
Eladtam a cubeomat, és nézek vmi kisebb csöveset otthonra, de nem igen találok ebben az árfekvésben.
Esetleg a Kustom márkáról valaki?
Amiket néztem az a Bugera, Kustom, Blackstar, Blackheart, Laney.

(#8335) Plazmacucci válasza Eastman (#8332) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja igen ez vagy 5 éves rajz, az ST-2 meg 2012-es pedál ha jól tudom. Nekem volt 4db Boss pedálom, pl MD-2 Mega distortion. Azzal még lehetett jó hangokat kihozni, de a Metalzone nagyon rossz. Maximum ha egy fullcsöves fej elé rakod ami nem tud torzítani(Laney Klipp, Sound). De a zizi magában eléggé zavaró. Meg kell moddoltatni, és akkor harap.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8459) X2N válasza Thor92 (#8458) üzenetére


X2N
senior tag

Azt ne vegyél, legrosszabb amit lehet kapni. Hangmesterről:
A Valveking™-el sok baj van: kevés benne a táp:alacsony a fűtőfesz,emiatt szarul szól,messze nem adja le a névleges teljesítményt és eszi a végcsöveket,amelyeknek-aljas módon- sorba vannak kapcsolva a fűtései,ezen kívűl a relay-k is bizonytalanúl kapcsolnak.Trafócserével és a fűtéskőr módosításával orvosolhatók a fenti problémák.A hangzás ezután már csak izlés kérdése.Eladni pedig az alacsony presztizse miatt nem lehet(nem érdemes).
+1
én a ValveKing™ -et a kutyámnak nem adnám! 5.3 V-fűtőfesz jut a végcsövekre,de a relék meghuzásához is gyakran kevés a táp,tehát a hálózati trafó:kuka
Az erősítőben van egy fasza kis földhurok gyárilag,ami nemcsak brumm jellegű zajokat produkál.
Gyakoriak a kontaktibák is ennél a s***nál!
Az előfok hangja pedig tényleg kritikán aluli.

Inkább keress egy régi Laney Sound, vagy Klipp-et.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8479) Plazmacucci válasza X2N (#8478) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, usb-n keresztül is, meg jack kábellel is. Szerintem sokkal jobban kijön a BOSS féle zizi ha vonalból megy. Elég gagyi úgy, legalábbis a PODokhoz képest. Egy fullcsöves Laney Klippel nagyon gyilkos ez is :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9065) M@trixfan válasza bucsupeti (#9061) üzenetére


M@trixfan
addikt

Itt van még pár: Blackstar HT1, Orange Micro Terror, Laney Cub. HK Tubemeister 5 és 18 sajnos túllóg már a kereten, pedig van bennük Powersoak. ENGL Gigmaster 15 is a barátod lenne... Cornford Roadhouse crunch hangjai olyan "szövetesek" lennének amit a modellezők távolról sem tudnak ugatni, de ez már 500 GBP Andrtons-ról de nem is "Fisher Price" kategória :)

A 10" nem baj, van aki nagy ládába is olyat szeret tenni. Kisebb teljesítménynél előnyös is, jobban tud hangszóróként viselkedni, de megmondom őszintén ilyen hangerőn tökmindegy. Szerintem vedd is le a szempontok listájáról!

Azért lenne jó valamilyen "rendes" erősítőt használni, mert ég és föld a tiszta csatorna pedálbefogadó képessége. Lehetne a tiszta csatornát használni pedálokkal és egész jó hangot lehet kapni. Ez az otthoni "sound" sajnos a legrosszabb macera ami csak van :( Családi házban érdemes elgondolkodni egy lemikrofonozott izolált kabinet építésén a sufniba.

A tökéletes kompromisszum létezik, csak ezek már ipari cuccok, ipari árron. Nyilván nem ezt javaslom most 70000-ből, de leírom, hátha érdekel valakit a pro irányzat:

1. Gitár processzorok terén a Fractal Axe FX II és a Kemper Profiling Amplifier egyértelmű megoldások a problémára. Egyszerűen ezen az ársznten érhető el az a konverterminőség és CPU erő aminél tényleg meg van fogva még a transzformátor és a láda "attitüdje" is és nem műanyag a hang. Full stúdió minőség, sokan kizárólag az effektek miatt is vesznek egy AXE-ot, simán oda lehet tenni egy Eventide mellé.

2. Two Notes Torpedo VB-101, vagy az új, olcsóbb Torpedo Live. Ezek impulzusválaszos végfok és kabinet szimulációval ellátott terhelések. Foghatsz egy kopott, öreg plexit és használhatod szobahangerőn, monitorokon keresztül. Itt abban segít a digitális technika amiben a legjobb: az IR-alapú kabinet és mikrofonozás szimulációban.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14207) izomhod


izomhod
senior tag

ezek a beállítások szobagitározáshoz vannak beállítva?
ezt megkoppolnátok 8-ason, lehetne újraállítani:)

ma beköltöztünk az új próbahelyre, háát, nekem lehet nagyobb kombó kéne

gitárhoz van egy 60 wattos laney, egész jól szól, és szépen is, de hogy miket használ a gitáros srác, azt nem tudom, de szép strato hangja van, úgyhogy ügyes:)

(#14726) Eastman válasza madgie (#14725) üzenetére


Eastman
őstag

...én monnyuk Laney-fan vagyok, azokra mentem rá...

...meg egy ilyen SG-re... :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14731) blackmacs válasza Eastman (#14726) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Azért a 100-as marci hogy szólt már csutkán :DDD
Na de a laney se volt gyenge eresztés,és az a bordó v100 ...apám :Y

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#15683) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Régebben olvasgattam a topicot, akkor még csak tervben volt a gitározás. Pár hét akusztikus gyakorlás után úgy adódott, hogy megkaptam egy levetett Slammer-t és egy kis Laney erősítőt. Na innentől bekattantam és elkezdtem júniusban tanárhoz járni, heti egy órában. Rengeteg házit kapok, skálázás, akkordok, ritmusra pengetés és persze könnyebb dallamok. Soha nem tanultam zeneelméletet, ezért picit nehezemre esik átlátni a hangokat a húrokon.
Jelenleg a 7-es akkordoknál tartok, de a mérnök agyammal nem bírom felfogni, hogy jön ki egy dúr, vagy moll hangból a 7-es változat :( Persze, bemagolni a legkönnyebb, de azért szeretném átlátni mi miért van úgy. Nincs esetleg valakinek erről valami leírása, vagy egy "egyszerűbb elmélete"? :B

Xbox GT: nozsolt

(#16252) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. :)

Szerintetek 1x12 vagy 2x12 ládát érdemes venni?

Laney IRT Studiohoz szeretnék ládát. Így vagy a Laney IRT 112-re, vagy a Laney IRT 212-re gondoltam.
Árban nincs nagy különbség a kettő között(50e vs 60e), így ez kevésbé fontos szempont.

Ami fontos az a viszonylag halk hangerőn a hangminőség. Otthon(tehát nem koncert, nem studio, nem próbaterem) használnám így fontos lenne, hogy halkan is elfogadható hangot adjon. Tudom ez azért egy csöves cuccnál elég nehéz követelmény.(előtte volt egy 40W-os, Marshall MA50C kombóm, amelyet többrek között azért adtam el, mert viszonylag fel kellett tekerni, hogy elfogadható hangot tudjon produkálni)

Szóval eddig úgy gondolkoztam(komolyabb tapasztalat híjján), hogy jobb lenne a 1x12-es mert ugyanakkora hangnyomáshoz kétszer annyit kell mozognia a hangszórónak és a hangszerboltban azt mondták a hangszórónak kell hogy mozogjon, hogy kinyíljon a hangja. Viszont olvasni meg sok helyen úgy olvastam, hogy a 2x12-esnek sokkal teltebb, gazdagabb a hangja.

Illetve érdekelne még hogy mik a tapasztalatok ugyanahhoz a watthoz tartozó hangosság terén.
(ugye sok különbségnek talán nem lenne szabad lennie)

Előre is köszi a segítséget!

(#17381) Humbucker


Humbucker
senior tag

A Laney az közelben van.a Többit nem igen tudom kipróbálni.
Még : ezt nézegettem most.
A Slipknotba is Jim Root Orange cuccokon nyomja. Jó nem pont ilyenen, de otthonra talán jobb mint egy Line 6 Spider IV,nem?

(#17382) BluEyes válasza Humbucker (#17381) üzenetére


BluEyes
őstag

Akko eldőlt, vegyed a Laney-t megfele.
Még sokan mások is nyomják Orange-n. És valóban, egyikük sem pont ilyenen. Ennyit erről.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17384) BluEyes válasza Humbucker (#17383) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez egy gyöngített (olcsósított) Orange, otthonra. A nagy cuccok lelkét adó csöves végfokot lecserélték egy IC-re. Az elejében a kis ECC83 cső teszi a dolgát ahogy kell, ezért egyáltalán nem rossz az a kis motyó, csak épp nem az, amit a nagyok használnak.
1 csatorna, ami egy kicsit is változatosabb zenébe kevés tud lenni, macerás a tiszta hang előállítása. Nincs effektloop, tehát vagy elé pakolod a pedálokat ami máris korlátozza a csöves torzító használhatóságát, vagy nem használsz effekteket, 1 szand oszt annyi.
Szóval ha tudod, hogy neked pont ez a hangzás kell, nem akarsz effekteket, max elékötve egy flanger, wah, akkor vehetsz egy ilyet magadnak, jópofa játékszer. DE vigyázat, egy rosszul megválasztott hangszóró teljesen elcseszheti a hangzást. A jó hangszórók meg drágák ám.
És ugye arról volt szó, hogy nincsen pézed drágább erősítőre. A kis Orange nem lesz elég próbára, oda mindenképp kell egy normális cucc. A Laney csövielőfok+végfok+hangszóró+effektloop, 3 csatorna, nem is értem hogy mit akarsz akkor tulajdonképpen. De majd eldöntöd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.