Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1092) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1091) üzenetére


Panzermeyer
tag

akkor én lehetek a kivétel mert semmi másra nem használom
viszont ahogy néztem, fender, kustom és hasonló kombók mind 30-40 között vannak 15W-osak, ha meg már ennyi akkor vox, hátha ki tudok csiholni egy kis Brian May soundot belőle :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1750) Panzermeyer válasza ReJim (#1749) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Libria'' úr után megnéztem ezt a marshall mg családot, a 30-as dfx verzió is jónak tünik nekem, az 62 ezer újban, 30W és van rajta cd bemenet, tehát ha nincs kedved gitározni, a zenét egy mp3 lejátszóról vagy sz.gépről is tudod üvöltetni róla, én pl használnám gyakran ;)
van benne effektproci is meg OD csatorna
mindenképpen nézz szét mielőtt beleugrasz valamibe

peavey laney line6 kustom satöbbi nem az én márkáim ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1849) ReJim válasza Kobe (#1829) üzenetére


ReJim
őstag

erről van szó? [link]
(bizti 60-as? mert mindenhol 100-asnak írták...)

szerintem mindegyi szériája ilyen ''univerzális'' erölködő. olyan bass gitár kinézete van (a 15-ös hangszóró miatt, és a járatos ládától), de szerintem nagyon jó hangja van (ár/minőség) gittyóval is. próbáltam alacsonnyabb árkategóriás erősítőket pl:Porque, carlsboro, kustom. ami olya 50-70 között lehet kapni, és egy kiskocsmai zenéléshez elég. hát azoknak olyan lapos a hangzásuk, sehogy sem lehet beállítani a hangszínt, ahogy nekem teccik...
nekem egyébként egy 760A tipusú marlboro kombóm van.

egyébként meg próbáld ki, ha teccik a hangzása, akkor egyértelműen megéri...

</end.?>

(#3428) tgtom válasza lakisoft (#3426) üzenetére


tgtom
tag

Hali!
100W körül talán a Kustom Quad100DFX. Metálra szerintem nagyon jó. Másik lehetőség pedif a Roland Cube 60-as ami igaz 60W-os de vetekszik a 100W-os marshallkombóval :)
ha Marshall kell, abból van a 100W-os kombó, de létezik fej változatban is. Ezek olyan 100 ezer körül vannak ha jól tudom

(#3550) R1200GS válasza UnConnecteD (#3548) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Egy linket tudnál dobni, nem találom.

Gondolkozom Kustom Tube 12. A Spider IV tetszik, abban is Celestion hangszóró van ha jól tudom.

Behringer VT15FX-ről mi a véleményetek?

(#3553) R1200GS


R1200GS
aktív tag

A Line 6 Spider IV 15 W tetszik, valószínű az lesz. 15w-nál nem akarok többet, úgy is csak szobában használnám. Egyébként nem most akarom venni, majd február, március környékén.

A Kustom-ról, Behringer-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#3554) X2N válasza R1200GS (#3553) üzenetére


X2N
senior tag

Behringert inkább nem ajánlanám, Kustom-ot hallgasd meg ha van lehetőséged rá. A line 6-ból ha sikerül találnod 30W-osat azt azért ajánlanám mert abban 12"-es hangszóró van nem 8"-es mint a 15W-osban. Próbáltam egy 30W-osat és nagyon szuperül szólt azzal a nagyobb hangszóróval.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3555) R1200GS válasza X2N (#3554) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Kicsit filoztam a dolgon lehet 30 W-os lesz belőle.

Line 6 Spider IV 30 -55k
Vox VT30 (félcsöves)- 65k
Roland CUBE 30X -59k
Marshall MG30FX -54k
Kustom Dual 30RC -44k
Laney LX35D 30W -54k
Randall RX25RM -42k

Ezek közül melyik szól a legjobban? A features nem érdekel, csak a hangja számít. A Vox Vt- ben ugyan az az előfok cső van mint a Kustom TUBE 12-ben(12AX7). Ha meg tudom hallgatni, és tetszik akkor lehet a mellet döntök, itt ott jókat írnak róla, és az ára is egész elfogatható, de már inkább 30 W-ban gondolkozom.

(#3557) R1200GS válasza benvolio (#3556) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Még úgy is odébb van mire erősítőt veszek, meg azért szeretnék kipróbálni néhányat. A másik mire én addig eljutok hogy próbálni, fellépni kell évek fognak eltelni. Ha tavaszra lesz annyi pénzem akkor egy jobb 30 W-ost veszek, ha nem úgy jön össze akkor Line6 Spider IV 15 vagy Kustom TUBE 12.

Egyébként a felsorolt 30 w-osakról mi a véleményed?

(#4410) Daweee válasza Psychonaut (#4409) üzenetére


Daweee
őstag

Nem gyenge :)
Már nem is reménykedek hogy esetleg írsz pár sort arról a Kustom-ról :N

(#4432) Psychonaut válasza X2N (#4430) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk Daweeet nem hatja meg a westendes hangszerbolt, mert miskolci. De lehet, hogy én majd elnézek, kipróbálom hogy szól a Kustomhöz képest. :))

(#4439) Daweee válasza X2N (#4436) üzenetére


Daweee
őstag

Elhiszem hogy 4X12-n szól minden mint az állat, igazából a kérdés, hogy a Laney egymagában képes-e arra, amire nekem lenne szükségem, történetesen hogy keményen szóljon, (a videók alapján ebben nincs hiba :) ) és mivel hosszútávra szeretném, kisebb-nagyobb koncerteken is ki tudjon szolgálni a teljesítménye. Egyébként ami még zavaró benne, hogy nincsen váltható tiszta és torzított csatornája, szóval ha egy dalban van mindkettő, akkor meg vagyok lőve konkrétan. Persze, külön effekttel lehet kompenzálni, de az is plusz pénz, mint adott esetben a kimikrofonozás is, ha esetleg nem bírja a lépést a többiekkel. Egyébként tényleg nagyon jól szól így a videók alapján, szóval hogyha ennyi lenne az elvárás, rohannák is érte, de akárhogy nézem, ez egy gyakorlóerősítő, korlátozott színpadi funkcionalitással. Viszont a kicsit komolyabb csöves cuccok meg még jó pár árkategóriával feljebb vannak (pl a Psychonaut féle Kustom) szóval nem tudom mi legyen, egyre bizonytalanabb vagyok :(

(#4440) Psychonaut válasza Daweee (#4439) üzenetére


Psychonaut
addikt

BTW a Kustomön sincs külön tiszta és torzított csatorna, szóval én is meg vagyok fogva ezzel.

(#7727) Psychonaut válasza Atticus85 (#7724) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat ja, mondjuk hogy kenyelmes magassagu-e mar ahhoz, hogy allva szolozashoz feltedd ra a labadat... :D
Peldaul a Fender Frontman kicsi, a Kustom Defender pont jo.

(#7882) yellowcake


yellowcake
csendes tag

Üdv! Még januárban kértem tanácsot kezdő gitár ügyben és úgy néz ki, egy használt Vintage VS6 mellett maradok. Ami pedig az erősítőt illeti, ezek vannak versenyben (mindegyik 15-20k között van a gitárshopon, sokkal többet nem szeretnék szánni rá):

Peavey Rage 158

Marshall Mg15FX (ennél a tesztnél konkrétan leestem a székről :D )

Kustom Arrow 16

(#8250) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Csöves erősitő max 50-55k-ért, esetleg csöveskombó?
Eladtam a cubeomat, és nézek vmi kisebb csöveset otthonra, de nem igen találok ebben az árfekvésben.
Esetleg a Kustom márkáról valaki?
Amiket néztem az a Bugera, Kustom, Blackstar, Blackheart, Laney.

(#8262) Eastman válasza Bencsizy (#8250) üzenetére


Eastman
őstag

50-ért a kezedbe adok egy 40W-os, 40 éves NSZK csöves fejet, amit anno egy lapon említettek az akkori Marshallokkal. Ládát még venned kell hozzá. Guglizz rá és írj, ha érdekel...

Kustomot használt egy haverom, szerette.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8264) Bencsizy válasza Eastman (#8262) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Szia
Köszi, még rákeresek neten, körülnézek kicsit.

Kustomok elég jó árban vannak, ezért kérdeztem, de akkor lehet, hogy kipróbálok majd egyet.

(#8447) Thor92


Thor92
csendes tag

Kustom erősítőkről vélemény? Kustom KG100FX112 érdekelne igazából, de nemtudom hogy álljak a márkához.

(#8455) Thor92


Thor92
csendes tag

Ismét felteszem a kérdést :) , Kustom erősítőkről vélemény?

(#8457) Eastman válasza Thor92 (#8455) üzenetére


Eastman
őstag

Kicsipityu egy kis csöves Kustom-ot nyúzott, szerette.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17067) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben kaptam egy Stagg C546TCE elekroklasszikus gitárt, de az elektromos (powerstate 15W) erősítőmön keresztül nem szól olyan királyul. Nézegettem akusztikus erősítőket de igazából nem tudom mi az ami ezek között jó márkának számít, vagy a hangja teljes mértékben vállalható akár "mini" koncerteken is.
Amiket néztem: Fender Acoustasonic 15W ---> ennek a teljesítménye lehet ,hogy kevés, a másik a Kustom Sienna 30 W -----> nekem a márka ismeretlen kicsit, de a neten utánanéztem és nem rossz, csak jó véleményeket láttam róla. (Lehetőleg 30 000 alatti legyen, viszonylag nagy hangerő ami egy közepes termet be tud tölteni, és tiszta hang+ jó ha van chorus/flanger/(zengető?))

Másik kérdés: Akuszt. erősítőbe dugva az elektromos gitárt milyen hangja lesz? fordítva a hangtartomány miatt nem egészen jó, de többször láttam ,hogy akusztikus erősítőre van bekötve az elektromos gitár. Teltebb hangzást kölcsönöz neki, vagy semmi előnye/hátránya nincs?

OFF: Állítottam kicsit az elektromos gitáromon (SX Seg1-STD) és 4mm-ről 2.8-ra le tuttam vini a húrmagasságot (mérve: 12. bund ,capo nélkül)..... :)
Mi az átlagos vagy ideális húrmagasság (tudom ez szubjektív, de érdekel).

(#17076) Neuler válasza Eastman (#17075) üzenetére


Neuler
csendes tag

Hát lehet félreértem de nekem nem akusztikus effekt kell, van multieffekt pedálom, nekem egy elektro- klasszikus gitárhoz kell majd egyszer egy jó erősítő. A rolandok pedig nem az én árkategóriámba esnek.
És fontos ,hogy új legyen. Nem szoktam használt dolgokat venni ----> új is, használt is lutri, de csak az újra van garancia, ez nekem fontos.
A Kustom Siennát ismeri valaki? (30w-os)

(#17096) Neuler


Neuler
csendes tag

Érdekes kérdés, mindössze kíváncsiságból.
Ti a következő gitárok közül melyiket választanátok?

Epiphone Les Paul Standard
Cort M600 (nem tremolos)
B.C. Rich Mockingbird Masterpiece
Yamaha Pacifica 311H
+
Ha hozzávesszük az Epiphone Les Paul custom Pro-t akkor változik-e a kiválasztott.

A yamaha az a leírások alapján egy nagyon "érdekes" gitár. A külalakja nem tetszik olyan eszméletlenül, de a lockingos hangolókulcsok, a különleges nyaki hangszedő és a felezhető hídi, illetve maga a híd (+ átmenő húrozás )miatt egészen jónak néz ki.
Azt ne nézzük ,hogy "mire kell", tegyük fel azt ,hogy mindenre, kísérni, szólózni stb.

Ui.: Továbbra is várom a tippeket akusztikus gitárkombóra (amit eddig néztem: Fender Acoustasonic 15w, Kustom sienna 30 W)

Szép napot.

(#18094) PETEE78


PETEE78
senior tag

Szóval akkor nem gondoltam hülyeséget, hogy a Bugi sok, és nem kell akkora erőmű..
Ezek a Kustom (már a neve sem szimpatikus :D ) erőlködőfejek?

You are being revived

(#18207) Dealer95 válasza toth_janika (#18205) üzenetére


Dealer95
őstag

(#18455) Dealer95 válasza alpihun (#18450) üzenetére


Dealer95
őstag

Gitárok:
45.000-ig használtan ezeket találtam neked jelenleg:
KX5 Fr
Jackson JS22
Ibanez GRG121EX

Erősítők:
Olcsó erősítőkben annyira nem vagyok otthon, de valami ilyesmi talán jó lesz minimum 1-2 évig, de majd kijavítanak:
Roland Cube 15: [link] 13.000 Ft
Roland cube 15X [link] 17.000 Ft
előfokcsöves Kustom Tube 12A: [link] 16.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#18464) alpihun


alpihun
senior tag

Köszönöm a részletes magyarázatokat! Beugrószinten ezzel meg is leszek. A lényeg, hogy a jackson is nyugodtan jöhet, nem kell vele macerálni. szóval a gitár a js11 lesz.
Erősítőre viszont tényleg nincs még 100 euró. Amennyire csak lehet, szeretném lenyomni az árát, mivel, ha lenne volna olcsó alternatíva, tudnék már róla/ nem hatvan eurós ugrással kezdtünk volna bele, ezért csak annyit tudok kérni, hogy soroljatok pár normálist belépőszintűt és én meg alaposan szétnézek a környéken egy használt példányért. Szóval eddig roland cube 15(x), spider iv 15, kustom tube 12a.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#18466) BluEyes válasza alpihun (#18464) üzenetére


BluEyes
őstag

A Roland CUBE a 20-astól fölfele tartalmaz effekteket, amikre nagyon hamar igényed lesz. A 15-öket ezért én nem igazán ajánlom, 20x vagy 20xl a minimum.
A Kustom Tube 12 egy remek kis cucc, amiben azonban még normális torzító sincs, tehát tisza hangra jó, minden másra effektpedálokat vagy legalább egy multieffektet kell venned. 2. vagy 3. cuccnak okés, de így hogy semmi másod nincs, meg pézed sincs, neked nem ajánlom.

A Line6 Spider 15-ösökből bármelyik jó (II-III-IV), egyformán szólnak, a külsejük változott picit.
Ha haznált hirdetéseket nézel, akkor még ezeket keressed:

Peavey Vypyr 15
Fender Mustang 1
Marshall MG15FX és MG15CFX, (esetleg MG15DFX)

YouTube-n hegyekben a hangminták, tesztek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18850) alpihun


alpihun
senior tag

Lassan karácsony. A gitár még mindig a régi terv (jackson js11dinky), de erősítőt nehéz találni. Újon és rendes árban egy kustom tube 12a-t tudok venni az ajánlottak közül. Az tényleg jó?
A romániai használt-piac zéró, vagy még hónapok után sincs gőzöm, hogy hol keressem. Ebayről meg a szállítással ugyanott vagyok, mint egy új.
Más ötletek max 30.000 ft-ig?

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#22594) benvolio válasza BluEyes (#22592) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi az infókat!
Leírom miért akarok ilyen aktív hangfalat, hátha van jobb ötleted vagy másnak a problémámra.
Van egy Line6 Spider III 15W kombóm, de most a gitár mellé vettem egy Yamaha DD65 elektromos dobot. Ez a házi-mozi 5.1 erősítővel nagyon jól szól, line in-be hozzáadva zenét /pl. Poison-Fallen Angel/ nagyon király, "benne vagyok az együttesbe".:) De szükségem lenne hordozható cuccra, házi bulikhoz amin vagy gitározok vagy dobolok. A Spider az alkalmatlan a dobhoz, illetve megszólal, használható de, nem az igazi hangja van a dobnak ami érthető, mert nem ehhez találták ki. Igy jutottam el az említett Stagg-hoz, de van a Hangszerdiszkont-ba más márkájú hasonló is. Szóval egy ilyen, meg egy Element multi akkor megfelelne nekem. Ha van jobb ötlet, hogy a két hangszerhez egy cucc legyen akkor jöhet. Találtam még a Kustom-ok között ami tetszene, ilyesmi, de itt nem nagyon árulják.
Üdv!

(#24206) impalaman válasza tng (#24202) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nekem is MG15CF van, a torzított csatorna felejtős, legalábbis nekem nem igazán jött be, a tiszta csatorna elmegy, itthonra megfelel. Használtan megérte, hogyha te is használtan szereznéd be, akkor azt mondom megéri, de újan nem vennék, akkor inkább Kustom KG112FX, egy ezressel drágább a boltban ahol néztem, aztán 12"-es hangszóró, van beépített reverb meg delay, na meg lehet a torzított csatorna is fincsibb mint az MG15CF esetében. :)

(#27576) Eastman válasza Tommyka21 (#27573) üzenetére


Eastman
őstag

Kustom Tube 12A

Lehet, hogy "túl jók" hozzá a hangszedőim, de nálam nagyon szépen muzsikál. Meg is lepődtem. Konkrétan lemaradtam egyről, pedig 15 Mátyást bármikor letennék érte. Játszós kiskombó.

kemo Arra amire használom, bőven jó a Studio. Nem leszek Gerimúr. Más kérdés, hogy mi mennyit ér. Ölbe kell venni és ha szr, otthagyni.
Pont ennyiért hoztam el anno a Honey-t. Annyiból szerencsém volt, hogy már combosabb pukikkal.
(Látod, próbálok a földön járni.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28842) Eastman válasza bigrob (#28836) üzenetére


Eastman
őstag

Hali!

Kustom 12A-t gyűrök most. Ha mákod van, találsz egyet használtan. Akkora mint két cipősdoboz egymásra rakva és abszolút vállalható a hangja.

Teljesítmény: 12 Watt
Hangszóró: 8" Celestion
Csatornák: 1 csatorna, gain kapcsolóval
Előfokcső: 12AX7
Hangszín állítás: Mély, magas, EQ eltolás
Külső hangszóró kimenet: van
Fejhallgató kimenet: van
Méretek (mm): 330 x 355 x 218
Súly: 5.8 kg

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31335) Eastman válasza Szten Márs (#31332) üzenetére


Eastman
őstag

...ja, és ha a használtpiacon látsz egy ilyen kis előfokcsöves Kustom 12A-t, azonnal vedd meg, mert telt hangja van és akkorát szól mint az állat!


+

Az első szériás arany/libaf#s-zöld betűs, ovális-csúnyalogós a nyerő - mer' aztán már olcsósítottak. ;) Elő fog kerülni jobb kondíciókkal is.

De „valamiért” tartja még az árát. Ha éppen nem emelkedik...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#36255) Eastman válasza llax (#36181) üzenetére


Eastman
őstag

+ ALL

...és Libria...

A gyors vásárlásról és „bemohózásról”. Év végén vettem két hangszedőt, mert kevésnek éreztem a hídit, és arra gondoltam, hogy próbálkozok mással is. Elsején addig tekergettem a kis KUSTOM kombó és a P90 + ToneZone hangerő és hangszín potijait, addig állítgattam a gitár hangszedőit félmilliméterenként fel és le, röviden; annyi időt szántam a jó gitárhangzásra, hogy szépen megjöttek a Tone Zone hiányzó magasai, ugyan olyan hangerővel szól mindkét puki, és minimum tízféle használható, szinte teljesen különböző hangzást tudtam kikeverni a nyolc potival:


+

Aki nálam erősebb matekos, ki tudja számolni, hogy a 8 tizes osztású szabályzónak hány kombinációja adódik így. Aki nem a gitározásból él, annak otthon gyakorolni, a hangszerét megismerni és kiismerni szerintem pont elég. Sokszor én is előbb vásárolok, mint gondolkodnék vagy beleásnám magam az adott leosztásba.

Nagyon-nagyon sok pénzt el lehet költeni erre a hobbira. Főleg, ha megfosztva érezzük magunkat olyan tárgyaktól amiket nem birtokolhatunk azonnal és azt gondoljuk, hogy beszerezve jobb lesz az életünk tőlük. Az llax kolléga féle, pár száz forintból optimalizáljuk a hangzást dolog nekem nagyon szimpatikus.

Összességében egy gyári csatornaváltó pedállal vagy annak hozzáépítésével már ideális megoldás egy szobai modellező kiskombó. LINE OUT-ton keresztül meg mehet a computerbe a hang, lehet is rögzíteni, úgy, hogy közben a kombó hangszóróján hallod amit játszol.

Szerintem minden más csak az adott hangszerismeret után...

Öt hangszer = x5...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37125) Goose-T


Goose-T
veterán

Lassan beköltözünk a házunkba, ahol majd berendezem a garázsban a próbatermet. Lesz egy elektromos dobszett, két gitár modellezős effektekkel (Vox Stomplab IIG + Zoom G5n), egy basszusgitár és mondjuk két mikrofon énekre és vokálra. Keverőpultra fogok mindent kötni, erre a Behringerre gondoltam. Az a jó benne, hogy van beépített kompresszora, más effekt nem létfontosságú az énekhez. Hangrendszernek 2.1-es rendszert szeretnék, szerintetek melyik lenne a minimum, ami használható lenne?

Hangsúlyozom, hogy nem lesz akusztikus dob, nem kell semmit semminek túlszólnia. Egy kb. 3x10 méteres garázsban lesz a cucc, néha vinnénk kisebb koncertekre is, ha ott nincs hangosítás, de a monitorozás most nem téma.

Ezek a jelöltek, növekvő ársorrendben:
1. the box CL 106/112MKII Basis Bundle
2. the box CL 108/115MKII Basis Bundle
3. Kustom KPX Party Set
4. the box pro Entertainer Set Easy
5. the box pro DSP 112 / 18 Basis Bundle

Vélemények? Jobb ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39472) Eastman válasza NeoPampalini (#39471) üzenetére


Eastman
őstag

Kustom szerelem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41170) nap


nap
addikt

Három hete vettem egy Kustom Arrow 16 kiskombót, azóta árulom Marshall Code-t.
Ezt már nem kell hangyafasznyit állítgatni az egyes hangerő körül, de a szobahangerőt ez is elég gyorsan eléri, és a teljesítmény nagy részét itt sem használom ki.
Mondjuk leginkább a multieffektet használom fejhallgatóval, mert jobb a hangzás és a békesség. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41176) Eastman válasza cappa72 (#41162) üzenetére


Eastman
őstag

Kustom Tube 12A az arany libafoszöld felirattal, Celection kistányérral.

Szerk:

Ha ilyet látsz, azonnal vedd meg! De csak ezzel a felirattal! Az újabb logós már nem ilyen csibész.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42984) Eastman


Eastman
őstag

Csili-vili Marshall kiskombók* közül mi az a minimum amit szobagitározáshoz megvennétek a jelenlegi kínálatból? Egyelőre nem érzem felőlük áramlani a "csí-t". :) :)

(Kari ajándék lenne, én köszi, bőven jó vagyok a Kustom Tube 12A-mmal.) *Vannak személyes tapasztalataitok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43340) Eastman válasza Rejtj (#43339) üzenetére


Eastman
őstag

Ne gondolj nagy dolgokra.

Az Ibanezek közül az AXS32 nyaka és felépítése nagyon kényelmes volt számomra, bordó színben tetszik is, de jelenleg jól megvagyok nélküle. Egy Epivel, egy Gibbóval és egy Johnson Strattal elműködök itthon, nem észszerű még egy gitár.

Kustom Tube 12A a kis kedvencem, és az életvitelemnek a legmegfelelőbb ebben az időszakban. Szívesen vennék belőle még egyet a műhelyembe is, de ritkán bukkan fel. ...az a széria ami a tuti.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43986) nap válasza consono (#43984) üzenetére


nap
addikt

Nekem volt Code25-öm, de Eastman kolléga rábeszélt egy Kustom Arrow 16-ra.
Azon nyomban adtam is el a Marshallt. :D
Mondjuk egy 5150-re vagy jcm2000-re lehet, hogy elcserélném, de másra nem valószínű...
Mindamellett én mégis inkább multi párti vagyok, egy jó fejhallgatóval sok jó hangzást lehet összehozni, a laza stratós prüntyögéstől a nagyterpeszes metálig.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44078) cappa72


cappa72
nagyúr

Úgy tűnik, feldtam a multieffekt projektet.
cost-cutting miatt most már csak egy kis erősítőre telik majd (néztem, hogy kb.. 1 éve is volt egy ilyen fellángolásom... akkor is), most is 20 k a keret, és ezeket teláltam (használtban gondolkodom továbbra is.):
Kustom dual35 dfx
Laney lg12
Line6 Spider classic
Artec g2s

Ha ezek közül egyik sem javasolt házi használatra (nappalis bohóckodás, szomszédok kihaltak - szó szerint), akkor még elengedem egy fél évre megint a témát.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#45984) Eastman válasza Goose-T (#45983) üzenetére


Eastman
őstag

Én anno az ME-50-ednez annyi magyar nyelvűt találtam, hogy könyvet lehetne belőle nyomtatni (10+). Kedvelem az a cuccot, bár ritkán kerül elő. :B (Mer' a kis Kustomot hajtom ki a világig, teljes megelégedéssel.)

Egyetlen lépésre vagyok az álom-hangszer parktól. Ja, nem, kettőre.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49833) nap válasza Golf4 (#49830) üzenetére


nap
addikt

Kustom Tube 12, ha otthonra kell, nem dob mellé. A Kustom Arrow 16 is jó szobába, de a 30-az már nem jó hangú. A Roland Cube 15-öst is dícsérik. A kicsi Marshallok felejtősek (az MS-2 kivételével ;] ). A kicsi Fenderek nem rosszak, de nem lesz bennük Metallica.
Ahhoz ajánlott valami multieffekt. Mondjuk, az mindenképpen ajánlott, mert van bennük metronóm, hangoló, torzító, esetleg looper, és minden más finomság.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50396) benvolio válasza m3tr0 (#50393) üzenetére


benvolio
őstag

Az èn ÚJ cucc ajánlásom: Yamaha Pacifica 112 J vagy V (jó nyak), Zoom G1 Four multi (minden van benne, bármire ráköthető, yt tele van hangzás beállításokkal), Kustom KG112FX 3.0 kombó (12" hangszóró, "sallang" mentes) Árba sajnos több mint a keret.

(#57703) benvolio válasza Redchucky (#57702) üzenetére


benvolio
őstag

Fog szólni mind a kettő egyszerre, legalábbis a Kustom-ok szólnak ès a Nux Mighty is szólt ami nekem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.