Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AND1


AND1
őstag

Ha kérdésed van, itt kezdd a keresést:

Gitáros-topic ♪♫ Összegyűjtött tapasztalataink
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

A link alatt témakörök szerint csoportosítva találod a topic hozzászólásait.

Jó böngészést!

==============

Eredeti hozzászólás:

Unatkoztam...aztán gondoltam nyitok egy ilyen témát:

Tehát, ide várok minden gitárszerető user-t. Bárki aki tanul, aki már profi, vagy aki csak ennek a hangszer szerelmese...

Március elején kaptam egy elektromos gitárt. Azóta magamtól kezdtem el tanulni + barátok segítenek benne. Ő lenne az:

(nem egy Fender, Ibanez..de jó, mert tömör fa testü, nem rétegelt xir-xar)

Szóval lassan három hónapja nyúzom és nem tudom megunni. Most már nem annyira nehezek lefogni az akordokat meg a kvinteket. Metallica/Deftones/limpbizkit számokat tanulgatok. Már egy jópár szám megy...de egyet se tudok végig játszani :) . Van amelyiknek az elejét (intro) tudom, van amelyiknek csak a refrénjét. De nagyon élvezem. Sebaj...jah de egy, a Welcome Home Sanitarium-ot majdnem :))
Szerdán meg megvettem első pedálomat hozzá. Egy BOSS torzítót...

...na ezzel a Master Of Puppets úgy szol végre ahogy annak kell! Még csak az Sb live-omra van rákötve és az 5.1-es Inspire-en üvöltetem. Majd szerválok hozzá egy gitárkombót.

Na szóval írjon akinek van gitárja (milyen?) és tud játszani, vagy csak érdekli...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Egy régi PH-s.

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#196) bebean válasza virtual (#195) üzenetére


bebean
aktív tag

végre egy jolana tulajdonos :C
nekem is van egy, kihagytam a történetből, mert valójában nem sokat jatszottam rajta. 5e-ért vettem, 96-ban ha jól emlékszem. inkább relikviaként tartom. egyebkent nem az a ''fender strat.'' forma, hanem elektroakkusztikus-féleség, tehát üreges a teste. egyebkent tökéletesen működik minden rajta.

...

(#340) Dominator


Dominator
aktív tag

Na, megvan, mire vágyom:
Johnson Stratocaster + Fender 15R / 25R erősítő.
Ha meglesz a pénzem, a 60 rongyból be is vásárolok :)
Nah megyek is dolgozni :D

(#359) Dominator


Dominator
aktív tag

Lehet venni valahol Budapesten Fender Patchworks vállpántot? Megláttam és egyből beleszerettem :D

Bővebben: link

És az is jó lenne, ha nem kerülne annyiba, mint a gityóm volt :D

(#361) Dominator válasza Bero (#360) üzenetére


Dominator
aktív tag

Jah :)

Van a GuitarFX Box nevű progi, ez írja a tökéletes frekvenciát, és az aktuálisat, amin éppen a gityó szól. De én ebben nem bízok :( Szerintem ez nagyban függ a hangkaritól is...

Az általam 2 hsz-szel fentebb említett Fender vállpántokról tud valaki valami? :U

(#394) ktmt válasza Panzermeyer (#393) üzenetére


ktmt
aktív tag

Panzermeyernek tökéletesen igaza van, csak annyit kell hozzátenni, hogy a nagy csavargatás nem ajánlott, mert a gitár hangolását minden lazításokor-feszítéskor utána kell állítani.
<egy öreg fender tulaj>

(#463) HavocS


HavocS
senior tag

én is gitározgatok, lassan két éve :) akkor nem volt sok pénz, szóval egy 30 ezres samick-et vettem, ami egyébként az árához képest meglepően jól teljesít, persze nem fender, vagy ibanez, de ilyesmikre jó.
tavaly vettem kombót (ibanez), de annak a torzítása elég ratyi volt, sokkal rosszabb, mint az agyonszidott digitális effektprogik :( viszont a hangja tényleg jó, effektprogi->kombó és így meg is van oldva.
most egy ilyenre Bővebben: link gyűjtök, azaz hogy a pénz megvan rá, csak egész Mo-n csak egy helyen van, ott is csak árlistában és már egy hónapja ''hozzák'' :(
na és a végére egy kis reklám, hogy hogy tud szólni egy ilyen kis szar gityó is jó effekttel: Bővebben: linkaz alábbi számot a Revalver nevű erősítőmodellező progival csináltam, meg soundfontos midikkel :) van több is, azok meg az oldalamon leszedhetők (címe az aláírásomban)

(#510) mr.geeZ válasza Tütüm (#509) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Tényleg, azt hittem valamiért, hogy megvan a váz, csak az elektronika hiányzik:B Arpika22, légyszíves tegyél fel képet, ha tudsz a 'sajátkészítésű' gitárról:U
Itt az enyém: kék színben
Fender Squire Affinity P-Bass Bass Guitar
Bővebben: link
[kép]
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#643) delta9


delta9
senior tag

a zakk wylde használ emg81 és emg85 ösöket a les pauljában (meg valszeg a többiben is, de nem ismerem az összes gitárját), én spec. seymour duncan alnico pro II-ket használok, az igazi hardrock (rock n' motherfuckin roll) hangzásuk miatt. de ezeknek a hangszedőknek a hangját a gitár karakterisztikája is befolyásolja. volt egy fenderstratom abban is volt egy seymour a bridge-nél, de nem volt elég vastag a hangja. ezek az alnico pro II-k viszont egy les paullal óriásit szólnak. belépőkategóriás gitárba igazából nem ajánlanám, tekintve, hogy ezeknek a pu-knak darabja 23-25 ezer forint.

(#676) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném eladni elektromos gitárom és erősítőmet együtt 70K-ért. /a kábel és a heveder az árban benne van :) /
A gitár típusa: Squier by Fender Showmaster /egy dupla, két szimpla pickup, 2 potméter, fekete színben/
Az erősítő típusa: Fender Frontman 15G /torzított sáv is, aux in, headphone out/
Mindkettő kifogástalan, karcmentes, hibátlan állapotban van, mintha most jöttek volna a hangszerboltból és ez nem reklámszöveg. :) Az eladás oka másik hobbiba való pénzbeleölés szándéka.
Szintén kifogástalan állapotú akusztikus gitár beszámítása szóba jöhet, de a pénz jobban kellene..

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#681) PumukliM válasza Arpika22 (#677) üzenetére


PumukliM
csendes tag

Arpika22, ha jól láttam a másik topikban hirdettél egy Fender akusztikus gitárt! Azt mennyiért adod?

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#703) Arpika22 válasza PumukliM (#690) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Nem kell neki villany. van neki Fender :). de amúgy 30E ért gondolkozik rajta hogy eladja e.

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#766) Arpika22


Arpika22
csendes tag

az LTD-ket nem igazán szeretem:(.
viszont most valami olcsóbb fender Standard Stratocaster-n gondolkozom.
mellékesen lehet nem kell foglalkoznom 1ideg a gitáralam mert a bal karomból kiakarnak vágni 1részét mert elég szép nagylyuk van rajta elfertőzdőtt rajta 1véletlen belenyomott cigi csikk. szal ha piacot nyitok senki se csodálkozon:)

jah és a húrtémához én Ernie Ball-t meg a D'addario húrcsaládokat tudom ajánlani. basszgitára meg warwickot olcsó csak kikell mosni néha én ezt használok már több mint 1 éve.na
Üdv!

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#789) kapcs-ford válasza nomac (#787) üzenetére


kapcs-ford
őstag

jó a Squier.. van kínai is meg mexicói is. A kínai gyakrabban fordul elő. A Squier asszem valami leányválalata a Fendernek ezért is használja együtt a 2 nevet (BY FENDER). A legjobb utángyártott szériákat gyártja!

Aláírás

(#850) Konflikt válasza ReJim (#848) üzenetére


Konflikt
addikt

Nemrossz.. Fender style rulz :U
Na de van 2HD-s, 24 bound-os Stagg is, az messze jobb, és olyan 45 körül vannak, jo gitárok

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#864) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#863) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekedis iylen fender style-os gitárod van ha jollátom.
Vagy fender? :D

Elégedett vagyok a hangjával, egy MT-2 es BOSS-al (ami sajna nem az enyém)igenjól szól :)
Késöbb linkelek énis képeket, most szar a háló, tré a netem :O

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#867) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#864) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

jaaa:)

csak fender style, nem fender. arról csak álmodok.

De ennek is iszonyatjó hangja van szerintem, meg van egy metal master distortionom, eléggé elvok velük :)
most jön meg a 30 wattos peavey kombóm karácsonyra, akkor mégjobban elleszek :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#876) Konflikt válasza Skót (#875) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekem egy nylon akkusztikom van meg itta koterban egy apollo(cseh fender style)

Te merre van az a joszerencse? engem is megáldhatna :D
Sztem ne alapozz arra h gépen keresztül fogsz gitározni...egy darabig ok( torzito pogik vannak rendesen), de általában nemtesz jot hangkarinak se, meg azért egy kombo más ;)
Meg nehogy már egy gitár 5.1-en szoljon :C
Elég annak egy csatorna, de annak a végén vmi vaddisznó kombo legyen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#903) delta9 válasza Niquis (#900) üzenetére


delta9
senior tag

az zsír, ha jó a hangosítás, nekem még mindig nagy fíling régebbi guns-okat hallgatni az appetite-ról is, és a srácok tényleg jól nyomják, 'szakmai' szempontból nézve is. a pecsában nemrég velvet revolveren is azt sajnáltam, hogy két lehetőségem van: megyek a zenészek közelébe előre és rámegyek az iszonyat csápolásra és 1 napra lesüketülésre, vagy kicsit hátrébbról a keverőpult környékéről hallgatom, hogy mennyire kiba.. jól nyomják, ellenben távol a zenészektől. hát 1 napig nem hallottam, de úgy voltam vele, hogy a cd-n(eredetin!) is hallgathatom, hogy mennyire jók, viszont szinte karnyújtásnyira lenni 'ekkora' zenészektől az mégiscsak máááás. de hogy a topic témájához is hozzászóljak: nekem volt fender stratom is és nagyon jó hangszernek tartom, játszottam már olyan ibanezen is, ami nem belépőkategóriás és nagyon jó hangszernek tartom, gyilkos az ibanez sound, de nekem akkor is a les paul a nr1. verhetetlen az a sound sztem, meg a formája, ennél szebb gitárfejet pl még semmilyen gitáron sem láttam. tudom, ez mind szubjektív vélemény :)

(#908) Bero válasza ronaldo (#907) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen az az akusztius gityó, amelyinek egy kör alakú kivágott rész van a testen.
Hogy az elektrok csicsásak-e az fajtától, kialakítástól függ. :)
Gyakorláshoz nagyon dugdossák az akusztikus gitárt az ember orra alá, mivel ezen érdemes kezdeni. Ugyanis itt nem lehet ''elsunyizni'' a hibás akkordokat, mint pédául egy erős torzítással. A nyak szvsz nem fog gondot okozni, már csak azon gyszerű oknál fogva sem, hogy a gitár a tiéd, és a fogás neked kell hogy kényelmes legyen. Hiába mondják hogy neked ez az izébizé kell, ha az egyáltalán nem áll kézre neked. Ahogy érzed ;)

Az elektro gitár hangja alapból nem nagyon tér el az akusztikus gitárétól. Ha egy rock számot hallasz abban már torzítva van a hangja. Ebből létezik többféle, pölö ''sima'' distortion, Overdrive (síós, éles hang, szólókhoz), Fuzz (fémes hang, pl. pár Queen számban).
Torzítások kb. 8k huf körül kezdődnek, és a csillagos égig érnek.
Pár példa(bocsi de épenn a ezen az oldalon jártam, és akkor ezek ugrottak be) : :D
[link] (beépíthető)
[link]
[link]
[link]

Favorit gitármárkák: Fender, Ibanez (én kedvencem), Gibson, és még sok más, de szerintem elsőre elég sok lenne :)

(#949) Printszkrín válasza ronaldo (#948) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A V70-es Ibanez kezdésnek nem rossz, de én nem szeretem.
Bármilyen márkajelzést rá tehettek volna, olyan igénytelen.
Nem igazán tükrözi az Ibanez minőséget, viszont olcsó.

A Fender olcsó akusztikusait el kell felejteni.
Szinte már a használhatatlanság határát súrolja a spórolás.
Kizárólag a nevéért fizetünk.

Epiphone egész jónak tűnik, bár itt is kétségeim vannak a minőséggel.
Ez a gityó viszont nem volt még a kezemben, ezért nem lenne korrekt negatívan
nyilatkozni róla.

SX-et végképp nem ismerem, de csodát ennyi pénzért nem szabad várni.

Ibanez AEF 30.
Ez még nincs az országban, mivel 2006-os modell.
Valószínüleg 80-100k körül lesz az ára, mivel nem a sorozat első tagja.
Ez korrekt megbízható hanszernek tűnik, mivel az előd modellek is azok voltak.
várjuk meg míg kapható lesz.

''mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre
vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?''


Hát az elekto-akusztikust csak bedugjuk, és a saját pick-up-ja megszólal,
az akusztikushoz kell még valami pick-up, vagy mikrofon, hogy meg tudjuk az
erősítőn szólaltatni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#997) Kobe válasza ronaldo (#994) üzenetére


Kobe
veterán

azzal semmivel nem vagy előrébb, főleg hogy mire onnét beszerzed valamilyen formában, addigra 60 k t ugyis kicsengetsz, ha külföldről rendeled
ha össz europai régiónkénti átlagárakat akarsz nézni akkor [link] itt rákeresel a cuccra és euroban megadja az árát, kisebb eltéréssekkel (amit én kinéztem az 360 euro, vagyis 90, itt Mo n pont 89900 szal elég pontos)
én a magam SX ét cakkumpakk 30 ért vettem, többet nem is szántam volna rá, max egy 5össel....mert én is kiugrónak használom csak, első gitárként, előbb utóbb ugyis süllyesztőbe megy vagy kiszögelem falra :) szóval sztem ennyit elsőre hülyeség kiadni márt csak azért is mert azt sem tudja az ember mennyire tetszik vagy mennyire fog menni neki
hacsak így logikázok : kiadsz most 50-60 at egy akkusztkusra, tetszik a dolog, egy év mulva 80-90 et egy elektromosra, az 150 és az akkusztikust nem fogod olyan nagy összegekért eladni majd, míg pl egy sima középkategóriás akkusztikus tábortüzes hippizenéléshez ideális, én is erre a célra tartogatom majd
a másik meg hogy nem feltétlenül az árakat kell nézni mert ezeknél a cuccoknál nem feltétlenül ár=minőség, vannak kivételek...pl akkusztikusba amikor kerestem, egy csomo számomra ismeretlen márkával találkoztam gyönyörű hanggal, és mikor megvettem a sajátom még mindig be voltam rezelve hogy kicist gagyi márka, de tanárom egyszer hangolta, megdolgozta kicsit és dícsérte rendesen hogy nagyon klassz kis gitár...szóval én csak üzleti érzékre hivatkozva mondom hogy nyugodtan lejjebb adhatod abból az 50-60 ból mert már 30-35 ért is igen fasza cuccot kapsz akár Ibanezt, Fendert

mondjuk én már elvből sem vennék drágább cuccot, túl jól felszerelt kis holmi :) pl én szeretem hogy a magaméval bizonyos dolgokért meg kell külön dolgozni, nem mondja be a pontos időt meg ilyenek, pontos lefogás, pontos pengetés kell mert különben nem az igazi a hangzás, ez mind arra jó hogy a pontosságot növelje ha tanulsz dolgokat...elektromosal épp ez a baj tanulásnál, hogy gyakorlatilag neked csak pengetned kell, a hang manipulálva van, torzítva, és a torzításnál el lehet siklani egy két dolog felett azért...pl kevésbe pontos a lepengetés, de tök ugyanazt hallod mert torzítva van, ilyesmik....akkusztikusnál ilyen nincs, egyszer lepengetted, onnét kezdve bekerül az üregbe, rezonál, és azt adja vissza amit csináltál és olyan pontosan, szépen csengőn ahogy csináltad ...

[Szerkesztve]

(#1088) rOwLeY válasza Bero (#1087) üzenetére


rOwLeY
őstag

de még milyen szép élőben...és a hangja... :Y :Y :Y :Y :Y

+nem tudja vki h lehet még vhol szerezni Squier( nem a Fendert) Delonge stratot szerezni?!
Mindenhol kerestem neten de nem igazán találtam!

[Szerkesztve]

(#1092) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1091) üzenetére


Panzermeyer
tag

akkor én lehetek a kivétel mert semmi másra nem használom
viszont ahogy néztem, fender, kustom és hasonló kombók mind 30-40 között vannak 15W-osak, ha meg már ennyi akkor vox, hátha ki tudok csiholni egy kis Brian May soundot belőle :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1094) rOwLeY válasza Panzermeyer (#1093) üzenetére


rOwLeY
őstag

Jaja azt én is néztem h van benne!
Hát hallod akkor jo választás sztem mert én tuti előbb megvenném mint a fendert meg a többit!
VOX azé' ott van...jo nem mintha a Fenderrel vmi baj lenne...:D:D

(#1137) Panzermeyer válasza Bero (#1136) üzenetére


Panzermeyer
tag

squier by fender ha stratot vagy hasonlót akarsz
többihez nem értek
johnson is türhetőket csinál

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1149) Kobe


Kobe
veterán

fenderrel egy baj van, az hogy csupa ízlésficamos ember gyárt ott gitárt, a strato és telecaster forma má 20 éve is bűnronda volt nemhogy most, közelről meg még rondább :S összehasonlíthatatlan egy ibanezzel vagy jacksonnal ahol a tervezőkbe még némi szépérzék is szorult....hiába fender, a külalak nekem mindig gagyi cucc benyomását fogja kelteni....

(#1152) Bero válasza Kobe (#1149) üzenetére


Bero
aktív tag

Ahogy mondták ízlések, és sallerek. :)
Nekem nagyon bejön a strat forma, és a telecaster méginkább, pedig már több mint 60 éves forma. Nekem Fender a favoritmárkám, nagyon tetszik :D
Ma megvolt életem első gitárórja, nagyon jó volt. Remélem majd belejövök. :)

(#1153) Kobe


Kobe
veterán

ezekkel a stratokkal az a baj leginkább hogy ami a mai piacon gagyi cuccnak számít, gondolok itt a 30-40 ezres elektromosokra, azok mind ezekkel a formákkal készülnek, utána lehet hogy valaki aszondja nézd má meg ezt a fendert, 200ezer vót és atomjó, nekem tuti elsőre a 30 ezres squier fog beugrani :S ibanezek azért tetszenek mert stílusosak, látszik már a külalakon hogy sok meló és érték van benne

(#1190) ReJim


ReJim
őstag

aham, látom mindenki azon vitatkozik, hogy hogyan nézzen ki, hogy milyen hangszedő, és hogy menniybe kerüljön... :) nekem egy volt a lényeg: gitár legyen.
szóval a 30éves gitárt nem vettem meg 5k-ért, helyette vettem egy ~2éves encore ''márkájú'' stratóforma gitárt 18k-ért kábellel, tokkal.

de nagy külömbséget nem sikerült felfedeznem egy új szteg és az enyém között...
(és szerintem adhattok a kezemben egy csillivilli szép ibanezt, fendert vagy valami drága mittomijet is: nem fog nálam számítani ;] nagy külömbséget nem lehetne észrevenni, ha nekiállunk ''jáccani''...
de mindegy, nekem erre kell, nem gyönyörködöm benne.
(az meg a másik, hogy már csak azért nem vennék csilli villi gitárt, mert úgyis lekarcolnám, behorpasztanám, leütném a festéket/lakkot).

szóval valaki megtudná fogalmazni, hogy milyen külömbséget kellene hallanom a ''hembekker'' és az első, illetve háccsó ''szingl'' hangszedőcske között. mert sokat nem hallok, és ha annak számítania kellene, akkor nagyon nem értem :(

másik:
ha a nyakamban lóg a gittyó, akkor a potin lévő számozásnak, ileltve feliratnak hogyan kellene elhelyezkedni? merre szokott állni a 10-es ha maxra van hajtva a hangerő? felfelé (húrok felé) vagy lefelé? (vagy mindenkinek máshogy van?)

</end.?>

(#1251) rOwLeY válasza sparc (#1250) üzenetére


rOwLeY
őstag

áhh sztem megvárom a Peavyt!az nagyon ''étvágygerjesztő''bár vmilyen szitnen annak az ára is gyanúsan alacsony!
Igazán megvallva inkább kerülöm a fender FM szériát mert egyik ismerősöm 3 db FM65-öt is visszavitt a hangszerboltba meghibásodás miatt kb ugy h összesen nem használta őket 2órát!Mindegyik behalt!Bakker pedig olyan gyönyörű ez a fej+láda kombó!!!:(:(

(#1255) Kephamos válasza rOwLeY (#1251) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem nyugodtan megbízhatsz a Fenderben, nem hiába lett ekkora név. Selejtek mindenhol vannak, ő pont kifogta azoakat, amik pont azok voltak. :DDD Sok ismerősöm használ Fendert és még senki sem szidta! Sőt! Csak ajánlják.

(#1256) rOwLeY válasza Kephamos (#1255) üzenetére


rOwLeY
őstag

ZSinórban 3-szor és ugyan olyan bajjal?Hát nem azért, de én nem tul jokat hallottam a FM szériáról!Azért ezek nem az igazi jo kis vintage fender cuccok!Távol-Keleti szerelés!

(#1260) sparc válasza Kephamos (#1259) üzenetére


sparc
tag

azért vigyázrt mert nem minden fender egyenlő a fenderrel
ezeket a tranyós cuccokat kinában rakják sorozatgyártással és eléggé gyér anyagokból
nem várhatjuk el hogy olyan minősége legyen mint egy komolyabb erőlkodőnek
bár az igaz hogy azért nem kéne tonkremennie

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1303) prmcsk


prmcsk
addikt

Lehet, hogy már volt róla szó, de nincs most időm az 1300 hsz elolvasására...

Van a fiamnak egy Fender stratója. Hogy ne kelljen mindíg becipelni a kombóját,
megkérdezem: A PC-m és AW8 lapom mikrofon, vagy line in bemenetére a gityót
egy kábellel, simán rádughatom e, probléma nélkül ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1456) Horney válasza Dominator (#1455) üzenetére


Horney
csendes tag

Sajnálom!
Szóval hallgasd sokat a számot, és próbáld elképzelni, milyen lehet az akkordokkal.
Amúgy nekem gitárom Tenson egy egyszerű Fender Strat másolat, van egy BOSS MD2-es Distortion pedálom, meg egyelőre egy kis 6Wattos erősítőm otthon... Zenekarban egy 65R Fenderen játszom... :DD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1465) Horney válasza St1 (#1464) üzenetére


Horney
csendes tag

A stratocasterek, amik másolatok, mind nagyon olcsók... a Codában szerintem nem basznak át, bár lehet, hogy az Árkádiában jobban járnál... Behringerékről nem tudok mondani semmit... sejót serosszat... szerintem annyit szánj rá, amennyit érdemesnek tartasz erre...Harley Bentonja van viszont haveromnak, egy ilyen pici talán 12W-os csak neki Squier Fenderje van hozzá. jó kis erőlködő... A Yamahát nem találtam... van linked róla? Összegzésként A Harley Benton nagyon jó vásár... a gitáron van a hangsúly... szerintem menj be és hallgasd meg a szetteket...

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1472) Horney válasza Panzermeyer (#1470) üzenetére


Horney
csendes tag

Igazat szólsz kedves Obersturmbannführer, aber én azt gondolom, hogy igazságtalan vagy... én még nem fizuból, hanem zsebpénzből gondolkodom... :)) Mindenesetre nekem is jól jönne egy olyan Fender Strat, ami a kedves David Gilmour cimboránknak van, dehát, az még messze van... :DDD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1482) Spirit válasza Kobe (#1481) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi a hozzászólást.Azóta megtaláltam a Coda hangszerboltot, asszem oda fogok betévedni, mert legalább 10 típust is találtam ebben az árfekvésben.
Ebben az árfekvésben milyen márkákat kellene néznem?Mert a nagyobb márkák alsó kategóriás cuccai úgy hallottam, még a ''noname''-eknél is gyengébbek.Ebből mi igaz?
Ami a Codában említésre méltó:
Fender DG-5 BLK 29900.-
Harley Benton HBD120BK EQ 24900.-
Ezek vannak is raktáron, és a nevük is ismerősen cseng. :D
Van még néhány szép darab, de a nevük számomra nem túl bizalomgerjesztő, és túl olcsónak is találom:
Cort AD850 29900.-(ez ugyan nem olcsó,csak nem is hallottam még róla)
East 6200C BK 19000.-
Marris D220N 28900.-
Squier Western gitár szett 22900.-

Szal ők lennének.Ami említésre méltó még,hogy a Harley Bentonhoz az van írva,hogy ''HBD120 aktív elektronikával'', tehát gondolom elektro-akusztikus, a Marrishoz meg van leírás is röviden:''Laminált mahagóni hátlap, káva, fedlap. Tömör mahagóni nyak, rózsafa fogólap.... ''

Ezek alapján nálam a Fender(a név miatt), és a Harley(név+elektro) lenne befutó, de kíváncsi vagyok Ti melyiket választanátok.

(#1483) Kobe válasza Spirit (#1482) üzenetére


Kobe
veterán

akkusztikus gitárban az a jó, hogy viszonylag nehéz tényleg szar darabot kifogni, najó az ilyen 8ezres tüzifák azok, de egy ilyen árfekvésű cucc már azért igazodik az elvárt minőséghez (pl nekem is noname hez konvergáló SX Scorpionom van, de gitártanárom többször dícsérte már h milyen szépen szól ezért az árért) harley benton, squier sanszos, nem jellemző rájuk a minőségi munka, csak beugró szintű holmikat gyárt óccsóért....Fender nagy név, de nem jelenti azt hogy az adott darab jó, általában jó szokott lenni, de érdemes megbojgatni a húrokat picit had hallja a vevő hogy szól :) ilyen áresésben sztem akkora különbség nincs, elvégre nincs elektronika, pickup, tremolo ezekben a cuccokban ami az igazi eltéréseket jelentheti, van egy hanglyuk, amibe ha rossz hang megy be rossz hang jön ki de ezt egy 2-3 ezer ftos húrszett cserével korrigálni lehet...szóval sztem ha több darab esik ebbe az árba akkor valószínűleg nincs egetverő vagy érdemleges eltérés, ha az ember viszont egy nevesebbet választ megnyugszik a lelke hogy biztos nem szarba invesztálta pénzét, szóval én a fendert ajánlom ha hangzásban is tetszik

(#1500) ricochet válasza Panzermeyer (#1497) üzenetére


ricochet
csendes tag

azért öllég szépen tud hangzani drágalátos fémhúros elektroakusztikus fenderecske bontva. :) és tökmindegy hogy bevan e dugva az erőlködőbe vagy nem!! :)
tuttiság van gityózzatko sokat népek!

(#1532) ReJim válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


ReJim
őstag

0,6 másodpercet szerintem nem lehet nagyon észrevenni. azt meg az integrált is kibírja.
de különben meg tényleg jobb a realtime torzítás...

én sem akartam kiadni sokat erre a hobbyra:
-vettem kézalól egy jóállapotú márkátlan gitárt, mai teccet is... (egy encore nevezetű fender-strató testű 2sc+1hb hangszedős fekete-fehér gitárt) [17k]
-otthonra csináltunk erölködőt. (egy csehszlovák gyártmányú, tranzisztoros lemezlejátszó erősítőből.) [0k] a próbaterembe meg vannak erölködők, szóval oda most felesleges vennem.
-most készül a boss ds-1-em, csak össze kell forrasztgatni. (+megvenni a potit, lábkapcsolót ami max 1,5k) [1,5k]
-cimboráktól ''tanulni'' [0k]
minden másra ott a mastercard. ;]

igaz most szeretnék egy epiphone gitárt [link] mert megteccet, majd vmikor ki is próbálom... :) csak valamiért a mostani gittyóm is nehéz, nemtom az ilyen les paul formák tömörek, vagy üregessek? :U milyen nehezek ezek? (4óra próbálgatás után a könnyünek hitt gitárom is letépi a vállamat...:( )

</end.?>

(#1594) Horney válasza Printszkrín (#1592) üzenetére


Horney
csendes tag

És mondd csak kedves Printszkrín!
Akkor tudol-e nekem postázni mondjuk Joe Satriani Black Medium (.70mm) pengetőt, vagy a Delrinből a zöldet ( Medium gauge .84mm ) ? Vagy elmondanád, hogy pontosan hol kapok pont ilyet? Mert sorban hullanak el a Fender Medium pengetőim, két hónap után, pedig hetente egyszer próbálunk, és kéne valami szép is, meg strapabíróbb is...

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1595) Printszkrín válasza Horney (#1594) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Persze, megoldom.
A Satrianiból fehér heavy fehér van nálam is pár darab,
de keritek neked black mediumot.
A delrin-re rákérdezek, de szerintem biztos kapható az is.

Sajna a fender pengetők nem valami strapabírók.
Ha valami igazán tartósat szeretnél, akkor a Dunlop Ultex sorozatát ajánlom.
[link]
Ezek szinte elnyűhetetlenek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#1654) Niquis válasza Kobe (#1650) üzenetére


Niquis
aktív tag

Egyetértenék Kephamos-szal, a név presztízsét meg kell tartani. Ferrarit sem adnak mindenkinek tudtommal, és nem csak az ára miatt. Amúgy meg sztem éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok. Csak akinek nincs elég nagy neve/gyártókapacitása, az nem osztja fel ilyetén módon a piacot. Megaztán, egy Fendert/Gibsont ki kell érdemelni.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.