Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14) Fisha válasza Skót (#13) üzenetére


Fisha
őstag

Na tolok egy upnak valo bemutatkozast en is :).
11 eve gitarozom, ebbol kb. 3-at jartam tanarhoz, a tobbi autodidakta lustalkodas.
Van egy Epiphone Les Paul Custom gityom, meg egy Marshall JTM 60 kombom. Szoke kekszemu lanyok jelentkezeset varom...ja ezt nem ide kellett :).

(#16) AND1 válasza Fisha (#14) üzenetére


AND1
őstag

:)

Epiphone Les Paul az király!

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#21) Fisha válasza Skót (#17) üzenetére


Fisha
őstag

Egy hasznalt epiphone studio belefer szerintem az osszegbe es nem jarsz rosszul vele.

(#23) AND1


AND1
őstag

Én egy ilyet szeretnék majd venni 1-2 év múlva:


Epiphone G-400






[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#791) Arpika22 válasza nomac (#790) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Akkár hogy gondolkodom így kissé bepiáltan az epiphone csak közép kattegóroria. még a mókus csak alap vagy mi a p*cs.nemtom nem kell nekem mókuska még1. gondold meg amagad csak 1nagy kapalp sz*ar

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#949) Printszkrín válasza ronaldo (#948) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A V70-es Ibanez kezdésnek nem rossz, de én nem szeretem.
Bármilyen márkajelzést rá tehettek volna, olyan igénytelen.
Nem igazán tükrözi az Ibanez minőséget, viszont olcsó.

A Fender olcsó akusztikusait el kell felejteni.
Szinte már a használhatatlanság határát súrolja a spórolás.
Kizárólag a nevéért fizetünk.

Epiphone egész jónak tűnik, bár itt is kétségeim vannak a minőséggel.
Ez a gityó viszont nem volt még a kezemben, ezért nem lenne korrekt negatívan
nyilatkozni róla.

SX-et végképp nem ismerem, de csodát ennyi pénzért nem szabad várni.

Ibanez AEF 30.
Ez még nincs az országban, mivel 2006-os modell.
Valószínüleg 80-100k körül lesz az ára, mivel nem a sorozat első tagja.
Ez korrekt megbízható hanszernek tűnik, mivel az előd modellek is azok voltak.
várjuk meg míg kapható lesz.

''mi a különbség, ha egy elektro-akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre
vagy ha egy akusztikus gitárt teszünk kombóra/erősítőre?''


Hát az elekto-akusztikust csak bedugjuk, és a saját pick-up-ja megszólal,
az akusztikushoz kell még valami pick-up, vagy mikrofon, hogy meg tudjuk az
erősítőn szólaltatni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#1128) legjobbna


legjobbna
újonc

Na helló nekem is tanács kéne!
Milyen effektet ajánlotok?
Multit, vagy sok kis analógot, a torzító meg legyen a marshall fejemé? dsl 100
Gitár: epiphone les paul

(#1135) legjobbna


legjobbna
újonc

Hali!

Eladnám a következőket:

Marshall valvestate 102r kombó felcsöves 2 hangszóró 3 csat. rugós zengető stb. 129e Ft
Korg ax1000g multifx 55eFt
Epiphone gitár fekete, satu, floyd rose, puha tokkal 59e Ft
Mind jó allapotú kérésre még infó kép tapasztalatokat stb. küldök!

Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu

(#1173) Kobe


Kobe
veterán

ma haverral körbedzsanáltuk pécs összes hangszerboltját, a kínálatban a kinézett Ibanez messze a legjobb gitárnak számitott, mindenhol les paul epiphoneok meg vorsonok, staggek, az egész városban összvissz 4 db Ibanez volt :S de élőben az a gitár, öcsém....pfúúú...gyönyörű szép és jól is szól...lenne má március április vagy lottó 5ösöm :D

(#1175) Kobe válasza sparc (#1174) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez sa160qm-tg
sztem az áráért (90 ropi) nagyon mgéri, annyi hogy még vintage tremolo van benne és nem floyd rose, de a többi kipróbált cucchoz képest még ez volt a legszebb és legsebbe szóló, amiket kipróbáltunk : egy epiphone les paul, egy jackson performance, meg egy peavey, a többi már ránézésre sem volt hozzá mérhető :)

a képen a középső : [link] formára ilyen csak a színe más : [link]

nagyon jó kis cucc ennyi pízért, habos jávor tető, bár egy pickup csere azért emelhetné az értékét, de így is nagyon meggyőző volt...habár nekem fura hogy mindegyik bolt tele van stratocaster formákkal, még a tajti is :S szal igazi nagymenő gitárokat nem látni sehol

(#1230) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Egy kis nylon gitározás után szeretnék venni elektromost....

Kinéztem az Epiphone LP Special II-őt... [link]

Vélemény róla? Esetleg valami ajánlás?

sza.sa

sza.sa

(#1233) rOwLeY válasza sza.sa (#1230) üzenetére


rOwLeY
őstag

Alapvetően nem rosszak ezek az olcsóbb epiphoneok csak sztem az a laminált test nem túl gerjesztő...

(#1238) sza.sa válasza sparc (#1232) üzenetére


sza.sa
tag

Azt tudom hogy hagszernél is érvényes, hogy valahol spórolnak, hogy lennt tartsák az árat....
De nekem most olyan gitár kell, amin el tudnám kezdeni az elektromos gitározást, de még nem tudom én sem mi lesz belőle... jelenleg még csak a magam és a család ''szorakoztatására'' használnám....
Én is szivesebben vennék rendes Epiphone LP-t, Ibanezt.... gondolom 120-150.000 körül már sokkal jobbak vannak... Meg is tudnám ezeket venni, de ekkora összeget nem akarok befektetni...
Használtakhoz meg sajna nem értek, nagyon nincs is ismerősöm aki profi lenne a témában, tehát az eladóra lennék utalva....
Esetleg olyan üzletet tudtok ajánlani ahol hozzáértők az eladók és nem akarják átvágni a vevőket?

sza.sa

(#1239) sza.sa válasza rOwLeY (#1233) üzenetére


sza.sa
tag

Tényleg mit jelent gitárnál hogy laminált? 2 réteg fa van? pl. specialnál éger és juhar?

Még esetleg az Epiphone LP 100 még beleférne, csak ezt meg nem találtam neten sehol itthon.. :( ez már nem laminált... legalább is a weblapjuk szerint...

sza.sa

(#1315) Kephamos


Kephamos
addikt

Évfolyamtársam karácsonyra kapott egy B.C Rich Beastet, de nem nagyon tetszik neki, meg iszonyatosan fejnehéznek találja és egy az egyben cserélné egy Epiphone Less Paul Special II-esre. Szerintetek megéri?

(#1335) Lurtzz


Lurtzz
tag

Hello!
Főleg a pestietől szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Árkádia Hangszerboltról. Jó fejek, korrektek? Esetleg vkinek van személyes tapasztalata? MInd jó és rossz is érdekelne.
Előre is kössz a választ


Esetleg van vmeikőtöknek Epiphone G-400 Customja? Olyat tervezek venni :)

[Szerkesztve]

Blaze

(#1344) Lurtzz válasza sparc (#1342) üzenetére


Lurtzz
tag

Kössz, így sok gyaloglástól kímélsz meg :D
Írtam mailt az Árkádiának és még aznap vissza is írtak, rendesnek tűnnek és nem is drágák:) Az Epiphone G-400 Custom náluk 115 míg máshol láttam 130ért is :Y
Lehet h ott kötttetik emg az üzlet?:)

Blaze

(#1520) Lurtzz válasza Kephamos (#1518) üzenetére


Lurtzz
tag

Hello!
Én Kecskeméten lakom, s itt van a Violin Hangszerbolt. Na ott láttam múltkor, s vettem kezembe az általad kiszemelt Wl14-est szürke színben. Ugyan nem volt időm kipróbálni, de a látvány hát az vmi eszméletlen. Ez a gityó vmi iszonyat elegáns és tök vékony is!, bár nekem a feje kicsit nagy volt. És az ára is korrekt.Ha jól emlékszem 60 dodó körül osztogatták a népnek. Nekem most egy Epiphone G-400 Custom-om van, de ha nem ezt vettem volna, akkor asszem a Wl14-es lett volna a befutó.Sajnos a hangját nem hallottam. De ha gondolod akkor lehet, hogy be tudok menni és megpötyögtetni a kicsikét! De ez nem tuti.

Blaze

(#1532) ReJim válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


ReJim
őstag

0,6 másodpercet szerintem nem lehet nagyon észrevenni. azt meg az integrált is kibírja.
de különben meg tényleg jobb a realtime torzítás...

én sem akartam kiadni sokat erre a hobbyra:
-vettem kézalól egy jóállapotú márkátlan gitárt, mai teccet is... (egy encore nevezetű fender-strató testű 2sc+1hb hangszedős fekete-fehér gitárt) [17k]
-otthonra csináltunk erölködőt. (egy csehszlovák gyártmányú, tranzisztoros lemezlejátszó erősítőből.) [0k] a próbaterembe meg vannak erölködők, szóval oda most felesleges vennem.
-most készül a boss ds-1-em, csak össze kell forrasztgatni. (+megvenni a potit, lábkapcsolót ami max 1,5k) [1,5k]
-cimboráktól ''tanulni'' [0k]
minden másra ott a mastercard. ;]

igaz most szeretnék egy epiphone gitárt [link] mert megteccet, majd vmikor ki is próbálom... :) csak valamiért a mostani gittyóm is nehéz, nemtom az ilyen les paul formák tömörek, vagy üregessek? :U milyen nehezek ezek? (4óra próbálgatás után a könnyünek hitt gitárom is letépi a vállamat...:( )

</end.?>

(#1649) Panzermeyer válasza Kobe (#1647) üzenetére


Panzermeyer
tag

jól néz ki ám...
haverom most vett egy epiphone lespaul standardot 118ért újonnan, én most arra vagyok ráizgulva :)


[link]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1650) Kobe


Kobe
veterán

hááát...én kerülném epiphonet, ok h olcsó kategóriás gibson leányvállalat, de akkor a gibbo mért nem ad ki egy szériát olcsóbban Gibson néven....nem szeretem ha ''letagadják'' a szarabb darabokat csak hogy a nevük nagy maradjon, ez ESP n és Gibson on kívül nem sokan teszik emg hogy más néven gyártanak low-end szériát

(#1654) Niquis válasza Kobe (#1650) üzenetére


Niquis
aktív tag

Egyetértenék Kephamos-szal, a név presztízsét meg kell tartani. Ferrarit sem adnak mindenkinek tudtommal, és nem csak az ára miatt. Amúgy meg sztem éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok. Csak akinek nincs elég nagy neve/gyártókapacitása, az nem osztja fel ilyetén módon a piacot. Megaztán, egy Fendert/Gibsont ki kell érdemelni.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1660) delta9 válasza Kobe (#1650) üzenetére


delta9
senior tag

egyáltalán nem tagadnak le semmit sem. ha megnézed a gibson honlapján az elektromos gitár kategóriát, ott van a link az epiphone-hoz is, és az epi honlapján ott van, hogy ''A part of the Gibson family of brands.''

(#1666) Lurtzz


Lurtzz
tag

Én egy Epiphone G400 Custom AI kis villanygityó büszke tulaja vagyok[ nagy lépést egy Johnson stratohoz képest :D ], és azt kell mondjam hogy tényleg nagyon jól szól, ugyan Gibsont még nem volt szerencsém kézben tartani, sőt semmilyen más 200 rugó feletti gityót se, de kipróbálhattam a sajátomat egy Line6 Spider II fej+láda változatán + egy Fender fej+ládán és hát mit is mondjak.Eszméletlen jó volt.
Most épp egy Lin6 Spider II 112-esre gyúrok, és azt kérdezném hogy esetleg tudtok e ajánlani vmi hasonló finomságot hasonló árkategóriában?

Blaze

(#1719) KisApám


KisApám
addikt

Van egy Gibson mintájú Epiphone Les Paul LP100-as [link] gitárom. Kb. 5 éve vettem használtan, gyönyörű állapotban, azóta sem értem hozzá, sajnos. Az internetről letöltöttem sok videót is hozzá, de baromira lusta vagyok... majd valamikor, hátha én is ''gitáros'' leszek :DDD

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1864) ReJim válasza Kobe (#1863) üzenetére


ReJim
őstag

értelek én. csak nem egyezik az ízlésünk.. :)
szóval amilyen yamahát lehet kapni az RGX szériából az 60-120 között van.
csak ezeknek nem teccik a nyaka, nem teccik az fr tremoló (nem használók tremolót, így meg feleslegessen van bonyolítva a hangolás...)

mellesleg a gitár amit fel kellene újítani az kerülne 10-be (ha drágán adja el.) és ha magam csinálom a fogólap felújítást akkor az nem lenne több mint 15.
tehát mondjuk ha elrontom is: 40ből megvan.

bár ez megint olyan dolog, mint mikor epiphone LP-t akartam venni... (abból sem lett semmi :) )

</end.?>

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#1932) Daneeka


Daneeka
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Sajnos nem hiszem, hogy a gépem alkalmas effektezésre de miután láttam a roland site-ján egy kis ''techdemo''-t a micro-cuberól nagyon megtetszett. Ezért HavocS válaszát olvasva az a kérdésem, hogy Behringer Stratocaster vagy Squier Bullet Stratocaster illetve Epiphone Les Paul junior? Mivel nem a ''kis kockával'' árulják őket szettbe ezért külön vennék egy Micro cubeot és egy gitárt.

[Szerkesztve]

(#1935) HavocS válasza Daneeka (#1932) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha külön veszed, szerintem mindenképp az Epiphone. Igaz, ilyen árban ez semmiben nem nyilvánul meg, de azért mégis Gibson light, (jó tudom, a Squier meg Fender light...), meg dupla humbucker, és fix húrláb (floyd kezdőnek nem való, vintage tremolo meg inkább hátrány ilyenen). A Roland erősítő jó választás lehet, de _semmiképp_ ne ítélj a netre felrakott minta alapján, azzal nagyon jól lehet manipulálni, én már nem egyszer befürödtem vele. Tessék elmenni egy hangszerboltba, és kipróbálni - vagy mivel nem tudsz gitározni, megkérni az eladót, hogy demózzon rajta neked. Mindenkit óvva intek attól, hogy kipróbálás nélkül vegyen bármilyen hangkeltő eszközt. (MIDI billentyűzetet esetleg nem muszáj... :) )

Más: Staggből max fakockát, felejtős márka. 60W-osból van ez a szépség 50 ropiért: [link] Szerintem jó cucc, az 5 sávos EQ is biztató... és olcsó is.

[Szerkesztve]

(#1960) Niquis válasza Panzermeyer (#1959) üzenetére


Niquis
aktív tag

Az egy Epiphone duplás... a számokat illetően igazad van és persze egy szóval nem mondtam hogy rosszul szólna:) Ott voltam a koncerten, amikor bemutatták először,idén márciusban volt... ''nézzétek ezt a szépséget.. Sunny nagyon sokat licitált érte!'':)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2037) Panzermeyer válasza ReJim (#2036) üzenetére


Panzermeyer
tag

használt ibanez grg170, epiphone lp100, lp special, johnson telecaster, van sokféle
ezek low gitárok de hát 40k-ba tényleg csak ennyi fér be

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2057) M@trixfan válasza Kobe (#2056) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem nézd meg az Epiphone gitárokat! Ahogy elnéztem 125K-nál szélesedik ki a választék: [link] Használtban meg mittomén mik vannak :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2058) Kobe


Kobe
veterán

ibanez rg320 as gitár eladó
transparent blue szín, lo-trs II floyd rose tremolo, ibanez powersound pickupok, sértetlen test, hangszerésszel beállítva nemrég

érdeklődni lehet priviben, msn en és skypon (dudas.balazs)
ami érdekelne csere gyanánt az hasonló értékű vagy nem sokkal drágább LP copy gitár, pl a fentebb említett Epiphone LesPaul standard

ő az
[kép]

(#2325) Eastman válasza Mornar (#2321) üzenetére


Eastman
őstag

Ha rockra / metálra kell, akkor jó. A húrlábnál a humbucker zsír.
Ha bluest szeretnél játszani, akkor egy Squier Stratot nézz, vagy egy Epiphone-t de 50k nál olcsóbbat ne! Ha áttetsző a lakkozás, nézd meg, hogy nincs-e a fában csomó!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2468) Lord Zero


Lord Zero
addikt

mi a vélemény erről az ibanez kütyüről?
belátó vagyok és magamba szálltam : ))) - profi(bb) hangszerre nincs értelme kattannom (egyelőre, eheh)

jelenleg egy vintage szenved a kezem alatt, eredetileg egy abszolút kezdő epiphone lp special II. volt a kiszemelt egyed, de lebeszéltek, mondván h a vintage hardveresen hűdejobb
nincs is gond vele, de most megválnék tőle (2,5 hónapos, garanciális, érdekel vkit? :D), és lenne helyette az említett ibanez (esetleg az ARC100)

nem, mindegy

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#2667) C.Brigante válasza tucsike86 (#2666) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi az infót de szvsz véletlenül sincs egy árfekvésben a vorson és az epiphone :) az utóbbi 120k-tól indul kb. a vorson meg 45k-tól, mondjuk gondoltam, hogy nem lesz nagy ajánlás a vorsonnal kapcsolatban de én nem tudok gitározni csak szeretnék megtanulni, arra sem jó, akkor se vegyek vorsont? :F

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2912) máyköl


máyköl
veterán

Ez egy korábbi hozzászólás:
éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok.

MusicMan - OLP? Ez igaz. Mert azért az OLP is 120k körül van, pedig csak low-end lenne? :)

üdv: Beni. :)

szerk: Inkább beíromaz egészet olvassátok el.
-(#1649)
-(#1650)
-(#1652)
-(#1654)
-(#1655)
-(#1656)
-(#1658)
-(#1659)
-(#1660)
-(#1661)
-(#1663)
-(#1664)
-(#1665)
Azért érdekel a dolog mert az egyik haveromnak OLP-je van, nekem pedig Squier-em ,és érdekel, hogy mennyire térnek el egymástól az eredetiek és a low-end gitárok. :B

[ Szerkesztve ]

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2953) alien_


alien_
őstag

Üdv!

Egy Les Paul fanatikus segítsége kéne: Ezen kritériumok csak a hamis Gibsonokra vonatkoznak, vagy ugyanúgy igazak a fake Epiphone-okra is? (Tudom, Epiphone 3 csavart használ a nyakon lévő dekorációhoz). Ugyanaz a mérete egy Gibson és egy Epiphone LP Custom-nek?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#2954) magno válasza alien_ (#2953) üzenetére


magno
csendes tag

Ahogy így nézem a képeket ez a ritka béna Gibson hamisítvány. Ennél vannak "jobb" hamisítványok is bár letörném a kezét aki ilyet csinál. Találsz a gitárshop-on is amolyan Gibson replikát rendes gibsonos gyöngyház berakással csak éppen messziről látszik hogy hamis. Az Epiket nagyon ügyesen hamisítják. Itt van Epi les paul custom-nál mire kell figyelni. A Gibson custom meg az Epi custom test mérete teljesen megegyező viszont a vastagságuk már nem. De ettől függetlenül már egy sima Epi standard is hozza jó les paul a sound-ot. [Epiphone Les Paul versus Gibson Les Paul guitar review]

forever hardcore

(#2956) alien_ válasza magno (#2954) üzenetére


alien_
őstag

Köszi, ezeket én is megtaláltam, de ahogy elnézem, elég sok féle hamisítvány van, főleg Koreából.. Találtam egy oldalat, ahol a serialt is lehet ellenőrizni, bár sokszor az se segít, mivel a mintagitár serialja is lehet az összes másolaton. Most vettem eBay-en egy Epiphone Les Paul Custom Ebony-t, és most elég rendesen bennem van a para, hogy nehogy hamis legyen... Itt van egy hatalmas PMT zenebolt nem messze, ott már megvizslattam egy eredeti Ebony-t, ha valami gyanús, akkor majd leviszem összehasonlítani, készítek fotókat, aztán körlevél Epiphone-nak, eBay-nek...

Swarm is coming.

(#2958) alien_ válasza alien_ (#2956) üzenetére


alien_
őstag

Ma reggel végre megjött a várva-várt csomag... Ahogy lehántottam a külső csomagolást, kapásból rámviygorgott egy "Made in Korea" felirat. Ezzel egy baj van, mégpedig hogy Qingdao -ban, Kínában van az egyetlen ázsiai Epiphone gyár... Szóval a gitár hamis, ami leginkább az összerakás minőségében látszik meg. A hangjával nincs semmi komolyabb baj, de sok helyen az illesztések rosszak, meg a potik zajosak mint állat... Az is érdekes, hogy hogy a fenébe kerül oda az a Zakk Wylde embléma a fej hátuljára? Megoldották a boldog karácsonyom ezzel, bár igazából számítottam erre...A hirdetésben természetesen nem ez a kép szerepelt, kiszúrtam volna egyből, hogy a scratchplate széle nem fehér.

Szépen küldöm vissza, így remélhetőleg anyagi károm nem származik majd a dologból.. Lehet, hogy beinvesztálok egy normális boltban egy normális LP-re..

Bárki drágább Epiphone/Gibson vásárlására adja a fejét, jól nézze meg hogy mit vesz, mert rengeteg a hamisítvány!

Pár kép okkulásként:
1, 2

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#2971) alien_ válasza Kidus (#2970) üzenetére


alien_
őstag

Grat! Fender-rel meg B.C Rich-csel nem foghatsz melle, jo marka mindketto :)
Probalj ki egy Line6 Pocket Pod -ot, szerintem zsenialis kis kutyu, must have! (szponzoralt hirdetesunket hallhattak).

Ha minden jol megy, en holnap szerzek a hamis helyett egy Epiphone Les Paul Studio Chameleon Blue/Green-t, valami hihetetlen olcson arulja egyik bolt a keszleten levo utolso darabot, reggel derul ki, hogy megvan-e meg... Ha nem, akkor marad picit dragabban ez :)

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#2997) alien_


alien_
őstag

Az eBay-es hamis Epi LP után múlt héten megjött az utód:

Epiphone Les Paul Studio Chameleon Green/Blue Limited Edition

Sajnos a fotók nem adják vissza, hogy hogy néz ki élőben.. Az a vicc, hogy maga a "vas" (test, pickupok, hangolókulscok, híd, stb) ugyan az, mint ami a 200eFt-os Custom -okon van (sőt, ez is Custom Shop-ban készült), és normális boltban sikerült 129 fontért vennem újonnan, és még hozzácsaptak egy 30 fontos ajándékcsomagot (gibson gitárápoló, egy minőségi kábel, meg egy normálisabb gibson heveder).. :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3004) alien_ válasza cucka (#3003) üzenetére


alien_
őstag

Egy Epiphone Les Paul-om van, engem abszolút nem zavar a súlya, csak azért írtam, hogy majd ne lepődj meg, mert a mahagóni testű gitárok nehezebbek, mint a nagy átlag.
Egy 10eFt-os minierősítőből nem valószínű, hogy normális effektet ki tudsz csikarni* (már ha van benne, nem tudom, konkrétan mit néztél ki), hiába van ráírva hogy Marshall, egy tök alap BOSS pedál is dupla ennyibe kerül, ez nem véletlen.. Szerintem a legolcsóbbat, legkisebb kategóriát semmiből sem érdemes megvenni, mert hamar megtalálod a cucc korlátait. Én egy Roland Cube 15X-et vennék (25 000 Ft), ha pici erősítő kéne olcsón, mert hosszabb távon ki fog szolgálni.

Swarm is coming.

(#3098) cucka válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


cucka
addikt

LP-ből gitárboltban nézegettem Epiphone-okat. Igazából nem játszottam rajta, mert áruk miatt úgysem lett volna lehetőségem megvenni bármelyik normális modellt, meg nem utolsó sorban, nem igazán tudok gitározni, nemrég kezdtem tanulni, szóval még nagyon kezdő vagyok. A gitárboltba is elsősorban azért mentem, hogy megnézzem élőben a neten kiszemelt Cort gitárt, ami amúgy szintén LP formájúnak tűnik, de csak messziről, mert sokkal modernebb és tetszetősebb számomra (értsd: könnyű, vékony nyakú, van rajta hely a pengető kéznek, fix húrlábas, normális fából van, és még olcsó is).
Ami nem tetszett az LP-kben, hogy nagyon vastag a testük és nehezek, ezen kívül az egész olyan szögletes, nincsenek rajta letörések. Kinézetre persze szépek, azzal nincs baj :) Amúgy utánanéztem és van könnyített testű LP és teljesen tömör is
.
A tömör testű gitár amúgy azt jelenti, hogy nem üreges (úgy értsd, mint ahogy az akusztikus gitár üreges). Pl. a jazz gitárok számítanak nem tömör testűnek.

Pickupból meg egy jobb fajta 25 ezerbe kerül, csak hogy egy gitáron általában 2 pickup van. Mivel most nagyon sok fontosabb dologra tudnék elkölteni 50 ezret, mint a pickupok cseréjére, ezért szerintem várjunk meg valami hozzáértőt, aki megmondja a tutit :)

[ Szerkesztve ]

(#3107) Eastman válasza gyikhus (#3106) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Mit szeretne játszani? Mit, kit, milyen zenét/gitárost hallgat? Jó-jó, hogy az akusztikussal jobb kezdeni, mert nehezebb rajta játszani, de ha az első perctől kezdve élvezi a gitározást, jobb egy ahhoz hasonló gityót választani amilyen dalokat később szeretne pöngetni.

Javaslom, hogy egy délutánt töltsetek el egy nagyobb hangszerboltban, ahol türelmesek az eladók. Vegyen az ölébe 5-10-15 gitárt és érezze, hogy melyik a kényelmes (jobb kéz-bal kéz), testhezálló neki. ...aztán megkeresni a megfizethetőt a gyártótól. ;] ;) A Fender kezdőmodellje a Squier a Gibsoné az Epiphone. Ezek - mivel a legnagyobbak adják hozzá a nevüket - jó otthoni, tanuló, gyakorló hangszerek. Plussz jönnek fel az évekkel ezelőtt még noname-nek minősülő márkák is. Gugli+fórumok!

A tanulást lehet itt is kezdeni: http://www.gitartanfolyam.hu/ ...szerintem Bussy valahol biztosan kitér a jobb-balkezes kérdésre is az oldalán. Nagyon részletes, körültekintő ember.

A tanácsom összefoglalva: A szimetrikus formája miatt először egy akusztikust vegyen a kezébe a barátod (barátnőd) és ahogy "rányúl", ösztönösen az ölébe veszi, ki is derül, hogy a jobbkezeseket nézegessétek tovább, vagy a balkezeseket. ;)


Long Live Rock And Roll!

Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3143) cucka válasza Ybron (#3134) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem az butaság, hogy kezdőnek feltétlenül akusztikuson kell kezdeni. Persze, ha a kellemes időtöltés mellett cél a komoly hangszeres tudás, akkor oda kell a klasszikus gitár is. Pár hónapja gitározgatok üres óráimban, eleinte én is akusztikuson kezdtem, de nagyon utáltam, nagy élmény volt, amikor sikerült vegyek egy elektromos gitárt.

Klasszikus darabokhoz, flamenco-hoz klasszikus gitár kell. Táborzüzi akkordozáshoz, együtténekléshez akusztikus gitár. Az elektroakusztikus gitár akkor szükséges, ha színpadon ki szeretnéd hangosítani a hangját, tehát kezdésnek nem éri meg plusz pénzt fizetni az elektronikáért.
Amúgy olcsó elektromosból a Squier, Cort és a Vintage márkák a nyerők, esetleg 80-90 ezer forinttól az Epiphone-ok. Gitártanáromnak volt szerencséje végigpróbálni a Magyarországon boltban kapható gitárok jó részét, és ő mondta nekem gitárvásárlás előtt, hogy ezekben a márkákban érdemes gondolkozni, ha gitárt szeretnék venni, nem pedig valami laminált uszadékfát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.