Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2099) Kobe


Kobe
veterán

én ostan akarok egy schecter omen 6 extreme elektronyost venni, csak vigyék el ibanezt :) fain kis habosjávor top, testen átmenő húrozás....remélem hamar összejön biznic

(#2237) M@trixfan válasza amdk7 (#2235) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elég jó kis start kit, viszont már annyira nem olcsó a pakk ha véletlen mégsem jön be. Meg kéne nézned esetleg a fix húrlábas gitárokat, lehet jobb ár/érték arányt kapnál. Pl egy átmenő húrozású Schechter vagy Ibanez. Persze ez egymaga annyiba kerül mint a pakk, viszont nem fogsz később anyázni a tremolo miatt és max fejlesztesz később egy hátső pu-t és azzal a gitár kész is. Az átmenő húrozás meg jótékony hatással lesz a hangkitartásodra.

Habár ahogy láttam ezen vintage tremolo van inkább, de majd a kolléga kijavít. Azzal nincs annyi szívás mint az olcsó késélű lebegő tremolóval. Ha tremolo akkor a drága egyedi dolgoktól eltekintve edge pro II, lo pro, Zero Resistance. Ezeket már tényleg lehet használni is. Illetve az olcsóbb lebegőt állandóan hangolni kell mert mászik össze-vissza, illetve blues-hoz nagyon gagyi lesz a mindig pontatlan nyújtások miatt. Viszont 100 e alatt nem fogsz szerintem még használtan sem szerezni ilyennel szerelt gitárt. Érdemes keresztbe hangolnod a húrokat szimmetrikusan. Esetleg megnéznék egy Squier Stratocastert is. A legfontosabb az, hogy jó alaposan vizsgáld meg a gitárt; nyak, illesztések, lakkréteg, mikrorepedések...

Egyébként nem tudom, hogy mindenhol ilyen-e a kihozatal, de sokszor olyan érzésem van, hogy a hangszerboltok zöme megvesz baromi olcsón egy 5-10%-ban selejtes szállítmányt és eladja teljes áron. Ráadásul drága gitárt sem mer az ember úgy megvenni, hogy 1 db van csak belőle.:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2238) amdk7 válasza M@trixfan (#2237) üzenetére


amdk7
aktív tag

Izé... ebből nem sokat értettem. :B
Először is egy-két alapfogalmat ha elmagyaráznál: Tremoló (mi ez hol található, esetleg képen karikázd be) ; Átmenő húrozás (ezzel sem vagyok tisztába :F )

Köszönettel:
amdk7

[Szerkesztve]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2246) M@trixfan válasza amdk7 (#2238) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az alapfogalmakhoz hadd linkeljem be a magyar wikipédia egyik ide vonatkozó részét, szépen össze vannak szedve az alapok:
[link], illetve a tremolóhoz:[link]
A testen átmenő húrozás azt jelenti, hogy a húrok át vannak vezetve a gitár testén és nem a szokványos húrláb a végső rögzítésük. Ez jótékony hatással van a megpengetett hangok kitartására.

Még jó lenne tudni, hogy milyen stílust kedvelsz a leginkább, mert annak fényében célirányosabban lehetne ajánlani. Nekem pl nagyon egyszerű dolgom van mert számomra elektromosból csak 3 féle forma létezik: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul, Ibanez super strat gitárjai. Néha akad egy-két kivétel, de nagyon kritikus az ízlésvilágom gitár téren is :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3760) Szten Márs válasza bodom87 (#3759) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zenekarba nem tudom mennyire alkalmas egy ilyen kategória. Inkább otthoni hülyéskedéses, vagy tanulós gitárok ezek a 30-40 ezres elektromosok.
Ha már nagyon választani kell, akkor talán az X-2, hársfa test az agathissal szemben, amit annyira nem szoktak szeretni, de kb. ennyi, a hangszedő ugyanaz a két modellen, a tremoló más, de ebben a kategóriában el kell felejteni a tremolózást.

Az említett stílusokra, meg amúgy is, baromi jó lenne egy KX5: [link] Ez egy agyondícsért gitár, árkategóriájában maximálisan vállalható hangszedőkkel (zenekarhoz szerintem a minimum), fix híddal, testen átmenő húrozással. Valamivel felette van az 50-es határnak, de ez egy tartós választás, nem olyan, hogy úgyis le akarod majd cserélni fél év múlva, legalábbis ha komolyan gondoljátok az együttesezést - mert akkor a másikba fektetett x tízezer forint majdhogynem kidobott pénz. Szerintem gondold meg, mert ilyenkor előfordul, hogy az olcsóbb a drágább. Hosszú-, sőt már középtávon mindenképp.

Vagy b terv: nézz körül a használtpiacon.

[ Szerkesztve ]

(#3813) Szten Márs válasza cucka (#3810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak."

Ebben nem értek veled egyet, lsd: a linkelt Epiphone katalógus. Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.

"Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül."

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.

Amúgy igen, a Cort eléggé átértelmezte a Les Paul-t :K Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat. Mindenesetre tetszik a megoldás :D

(#3814) cucka válasza Szten Márs (#3813) üzenetére


cucka
addikt

Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.
Az Epiphone katalógusban a hangszedők nem minőségi sorrendben vannak. Amúgy ezeket a Zakk Wylde modellbe szerelik, ami egyrészt jelzi, hogy nem a legalsó minőségi kategóriából vannak. (Másrészt azt jelzi, hogy vannak annyira pofátlanok, hogy 180 ezerért árulnak egy kínai gitárt, de kispórolják belőle a rendes aktív emg szettet)
A számadatok alapján meg nem hiszem, hogy megállapítható-e bármi. (Szerintem nem)

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.
Ok, igaz, bár nem hinném, hogy nagy különbség lenne hangzásban.

Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat.
Úgy vettem észre, hogy mindenki mást mond ezzel kapcsolatban. Szerintem amúgy ezt olcsóbb gyártani, mint a Gibson féle stoptail-es megoldást, ezért használják :) .

(#4032) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4029) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, folyamatosan figyelek, csak most egyelőre nem akarok abba a hibába esni, hogy végigkérdezzek minden típust, ami megtetszik, bár őszintén szólva hajlok egy új gitárt beszerzése felé... Mások is azt mondták, amit Te.

A B.C. Rich Warlock sorozat is nagyon bejövős, fix hidas, testen átmenő húrozás... alapmodell 80 környékén :)

De az a Cort is nagyon tetszik, amit mutattál, meg a Cort-ról mindenki azt mondja, hogy nagyon jók,meg jól másolnak. Mit tudsz az általad ajánlott modellről mondani? Vagy csak az ára miatt ajánlottad?
Az általános vélemény az volt, hogy inkább egy kisebb névtől vegyek egy jobb gitárt, ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4034) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Cort nem másol, legalábbis nem a szó hagyományos értelmében. Egyszerűen az történik, hogy az olcsóbb típusait egyes más gyártók a Corttal csináltatják, csak a címke lesz pl. Ibanez, ugyanakkor a Cort a saját nevén is kiadn párat.

Hasonló ez, mint a tápok terén (volt) az FSP-vel. Ő ismeretlenebb, kisebb névnek számított, viszont igen olcsón adta a tájait, azokat, amik sok más, nevesebb gyártó címkéje alatt sokkal drágábban keltek el. Azóta persze belehúzott a saját neve alatti tápeladásba, így változott a helyzet.

Ha 80-ért is lehet nézni gitárt, akkor szólj, mert akkor kicsit más a felállás és bővebbek a lehetőségek :)

Amúgy nem, nem csak az ára miatt mutattam a KX5-öt. Egyrészt árkategóriájában agyondícsért gitár, árkategóriájában abszolút felvállalható hangszedőkkel, testen átmenő húrozással. Eddig csak jót és nagyon jót hallottam róla.

Tessék, egy videó review (mondjuk ez a tremolós változat, de a sima, fix hidas nem lesz roszabb, csak jobb ;) ): [link] és egy szöveges teszt, magyarul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5093) Eastman


Eastman
őstag

A leghosszabb hangkitartás (sustain) az egybenyakú, átmenő húrozású elektromos gitárokból csalható ki. [Washburn Hawk]

Testen átmenő húrozás:
A húrok végén lévő golyók közvetlenül a testbe, szinte a fába kapaszkodnak bele, ami megint csak abban segít, hogy jobban rezegjen, "dolgozzon" a fa.Ezzel szemben pl a lebegő húrlábú, "tremolós" hangszereknél egy fém tömbbe, tőkébe.
Nincs közvetlen kapcsolata a húroknak a fával. Ott a különböző elektronikus effektek segítségével "utólag" lehet kicsalni a hangkitartást.

Ha az egybenyakú, átmenő húrozású villanygitárt az öledbe veszed és tisztán, erősítés nélkül megpengeted, sokáig hallod csengeni a lefogott hangot és hosszabban érzed a hasadon, mellkasodon a test rezgését is.

[ Módosította: bnss ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5562) Printszkrín válasza Atticus85 (#5558) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Én leginkább Ezt választanám. Igaz, többe kerül, de megéri a különbözet.
Gyakorlatilag mindenre alkalmas amire neked kell, testen átmenő húrozás, brutál hangot eredményez. a pick-upok kiindulásnak tökéletesek, később tehetsz bele valami esősebbet.
Nagyon jó minőségű már önnmagában is, és ha kell lehet még tuningolni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5885) Eastman válasza Atticus85 (#5883) üzenetére


Eastman
őstag

Jobban együtt rezeg a nyak anyaga a testtével. Jobban "dolgozik" a fa.
Úgy látom, hogy testen átmenő húrozású. Ettől jobb a hangkitartása (sustain).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6083) Printszkrín válasza Atticus85 (#6082) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Igaz, nem olyan vastag a teste mint egy V100-nak, viszont testen átmenő
húrozása van, és ez sokat dob a hangon.
Egyetlen negatívumként az említhető, ami egyben előny is, hogy a nyaki
hangszedő kicsit lejjebb került a 24 bund miatt.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6204) Womb válasza Atticus85 (#6202) üzenetére


Womb
senior tag

A testen átmenő miért jobb?
Hallottál már Mighty Mite-ot? EMG-t ?

(Printszkrín- kollégával ellentétben, szerintem teljesen használható drop C-ig a 24-es menzúra, 11-12es húrokkal)

(#6825) Eastman válasza sti10p (#6822) üzenetére


Eastman
őstag

Irány egy hangszerész! ...pl. a Fender Márkaszervíz.

Szten Márs

Ezt viszont nem értem... hogy a túróba tudnál hozzáérni a lefogottnál lentebb lévő bundokhoz?

Szerintem arra gondolt, hogy ha erősebben nyomja a húrt a bund felett, jobban meghajlik az átmenő húr, magasabb lesz és nem rezeg be a következő bundnál. Ez tény.

sti10p

...ezt kiegészítve az is tény, hogy ha erősebben fogsz egy akkordot, kvázi jobban nyomod a húrt, nem lesz tiszta a lefogott hang(ok), akkord. A tiszta hangnál egy picit magasabb hang lesz. Így hamis a játék, a dal.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7224) Womb válasza yellowcake (#7223) üzenetére


Womb
senior tag

A linkelt Cort-on un. testen átmenő húrozás van, manapság nagyon elterjedt a gyártók körében, a gitárosok is szeretik ezt a megoldást.

A gitárerősítőnek nem kell kihasználni a 30w teljesítményét, igazából a 15W-ot se tudnád.
A nagyobb hangszóró tányér, a nagyobb doboz sokkal jobb hangzást biztosít, mint pld az az Orange kombó. Nem beszélve arról a rengeteg effektről ami a Line6 kínál.

Itthon egy 60W-os erősítőt használok nagyon halkan, de még így is nagyon egészséges a hangzása. Az a pici 8' vagy 10' hangszóró, amik az Orange-ban van, szerintem nem igazán adnak megfelelő élményt, és hát lássuk be, jobb gyakorolni egy jó hangzású cuccal, mint egy épp megfelelővel.

[ Szerkesztve ]

(#8087) Eastman válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott nyak, testen átmenő húrozás? Szerintem mozdulj rá, ne gondolkodj túl sokat rajta.

Kis Flyin' V érzés: [link]

. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8345) menyko válasza izomhod (#8341) üzenetére


menyko
tag

Igen, közben megtaláltam én is a cikket, de kíváncsi lettem volna egy itteni véleményre is.
Szóval a cikkből kiderül, hogy Tele-k esetében nincs belépő szint, mint a Strato-knál a Bullet.
Van az Affinity éger testtel és hard-tail húrlábas megoldással, valamint van a Standard szebben kidolgozva, és finomabb elektronikával, testen átmenő húrokkal.
Úgy érzem nem lenne nagy mellényúlás 30 körül.

(#11173) Szten Márs válasza blackmacs (#11166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye tudod, hogy a Cort Z-42-nek semmi köze az LP-hez, semmilyen téren? Csavarozott nyak, juharfából, testen átmenő húrozás, jóval vékonyabb, kisebb tömegű test, mindenféle lekerekítésekkel... ez csak egy sima single-cutaway gitár, amit, jobb híján az LP kategóriába sorolt be a Mezzoforte, de köszönőviszonyban sincs vele. Ha LP-hangot keresel, nem ez a te gitárod.

nesa:
Bugingát? :F Elektromos gitárnál szerintem életemben nem láttam bubingát... akusztikusnál előfordul, az én klasszikusom is bubinga oldalú meg hátú, de elektromosban... vagy csak le vagyok maradva? :)

[ Szerkesztve ]

(#11886) Eastman válasza blackmacs (#11883) üzenetére


Eastman
őstag

Gratula!

Átmenő húrozású? Zsíír!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13119) sajtee válasza nesa (#13116) üzenetére


sajtee
senior tag

Lehetne pár kérdésem a gitárépítéssel kapcsolatban?

A testet gondolom, te vágod ki. Milyen méretekkel dolgozol? Vagy ez nem 1:1 Gibson Les Paul?
A nyakat is te készíted, vagy azt külön veszed?
Testen átmenő nyakú gitárt házilag érdemes készíteni (úgy értem, mennyire lehetséges, hogy bírja a fa, és mennyire megmunkálható egyben)?
A potikat, hardvereket, húrlábat, ilyesmiket milyen méretek alapján szereled fel?

Vagy ezek mind csak "találomra", tehát kísérletezgetsz?

(#13467) Eastman válasza NSiS (#13458) üzenetére


Eastman
őstag

Tényleg szépek. Brutál az átmenő nyak. :) ...nekem néha a hat húr is sok, nyolccal szerintem össze is keverednék mint malac az esőben.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13530) nap válasza izomhod (#13528) üzenetére


nap
addikt

Főleg a korabeli üreges testű gitárokon fordult elő ez a húrláb, de úgy emlékszem láttam már féltömör gitárokon is.
Erről a képről eszembe jutott, hogy Les Paulból még nem láttam testen átmenő húrozást (a Gibsontól), pedig az még közvetlenebb kapcsolat, mint a tune-o-matic.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15307) Eastman válasza InHell (#15304) üzenetére


Eastman
őstag

Jó az a testen átmenő húrozás, nekem nagyon bejön. Bírom a kő egyszerű dolgokat. Zsír ahogy' csak hat kis hüvely van a fába süllyesztve és oda kapaszkodnak a húrok. Az első e-gitárom volt ilyen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15316) InHell válasza nesa (#15309) üzenetére


InHell
senior tag

Lehet, hogy csak tényleg városi legenda, én csak az SX startoval, meg egy tremolós Ibanezzel tudtam összehasonlítani, illetve apám Samickjével, ami fix húrlábas, de nem testen átmenő húrozású.

+1 szavazat a "csak logó" mellett.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#17096) Neuler


Neuler
csendes tag

Érdekes kérdés, mindössze kíváncsiságból.
Ti a következő gitárok közül melyiket választanátok?

Epiphone Les Paul Standard
Cort M600 (nem tremolos)
B.C. Rich Mockingbird Masterpiece
Yamaha Pacifica 311H
+
Ha hozzávesszük az Epiphone Les Paul custom Pro-t akkor változik-e a kiválasztott.

A yamaha az a leírások alapján egy nagyon "érdekes" gitár. A külalakja nem tetszik olyan eszméletlenül, de a lockingos hangolókulcsok, a különleges nyaki hangszedő és a felezhető hídi, illetve maga a híd (+ átmenő húrozás )miatt egészen jónak néz ki.
Azt ne nézzük ,hogy "mire kell", tegyük fel azt ,hogy mindenre, kísérni, szólózni stb.

Ui.: Továbbra is várom a tippeket akusztikus gitárkombóra (amit eddig néztem: Fender Acoustasonic 15w, Kustom sienna 30 W)

Szép napot.

(#17236) Neuler


Neuler
csendes tag

Akkor ezen kép alapján a Yamaha az igényesebben elkészített hangszer: [link]

És rákérdeznék még pár általános, a gyártást illető dologra:
A nyakakat vehetjük megtárgyaltnak, köszönöm az erre vonatkozó információkat.. :)

A hidat vegyük most egy kicsit górcső alá (azon belül is a fix húrlábakat).
-Tone Pros féle húrláb, majd külön a nyak felé híd--> ez jó vagy nem? (pl.: Cort M600, les paulok stb.)
-Testen átmenő húrozás. (Mint mondjuk a yamaha---> ez külön tetszik, a húrláb mert húronként állítható a húrmagasság és az intonáció)
-stb.

Nézzük meg a hangolókulcsok elrendezését is. Csak esztétikai a különbség a 6 és 3+3-as között vagy van más is ami miatt az egyik jobb, vagy csak valamiben eltér a másikhoz képest.

A gitártest anyaga. Van-e általánosan jobb vagy csak különbözőek.
Nyak anyaga (ugyan úgy mint fent).

Azt nem tudom ,hogy ezek a témák már ki voltak-e vesézve, ha igen akkor elnézést kérek (vagy nem :)) )

OFF:
@nesa: Te egyébként hangszerkészítő vagy? Csak azért kérdezem mert mindig ilyen szemszögből nézed a gitárokat, ami számunkra hasznos.... :) így nem csak 1 gitárhoz adsz tanácsot, hanem mindegyikhez ,hogy mit érdemes megnézni, köszi. :K

(#17377) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Erről a gitárról tud valaki valamit? [link]

Grover hangolókulcsok (ez nem satus..)
Felezhető hangszedők, egyedi forma nekem tetszik, testen átmenő húrozás és 100 000 alatti ár újonnan.
A garanciára vonatkozó dolgokat nem találtam.
Szerintetek ez jó gitár, illetve a márka jó?

(Milyen ez a Yamaha 311h-hoz képest??)

Előre is köszi.. :)

(#18935) Slipknot Man válasza Plazmacucci (#18934) üzenetére


Slipknot Man
újonc

Köszi, de 7 húros gitárt, meg jó erősítőt biztos nem kapok 140-ért.
Én amúgy gitárnak a Cort KX-5-re gondoltam, vagy as Vintage V100-ra, használtan ezek nem drágák, nem tudom melyik lenne jobb, mert ezek kb egymás ellentétei konstrukcióban, az egyik mahagóni, ragasztott, a másik meg hosszú menzúrájú csavarozott, testen átmenő.....
De bármilyen más gitár szóba jöhetne, én csak ezt a kettőt néztem hogy árban nem drága

[ Szerkesztve ]

(#21245) AKs válasza bodza21 (#21237) üzenetére


AKs
tag

A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz). Továbbá a metálkodást a másik darabbal merészen elfelejtheted.
Én, ha az általad adott információk alapján kellene döntenem egyértelműen a Cort-ot választanám.
(Egyébként van itthon többek között Cort KX1Q és olcsóbb/drágább strat., is.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some kind of way out of here..."

(#21246) Bobrooney válasza AKs (#21245) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz)."

Kétlem hogy a stratoval több nyűg lenne. A jobb sustain-t meg meg kell fizeni nincs mese, tehát ezen az árkategórián majdnem felesleges. Kétlem hogy a Cort megérné a felárat, ha csak tényleg nincs szüksége a humbuckerre.

(#23644) nap válasza Gyick (#23623) üzenetére


nap
addikt

Explorerem volt.
Kib.ott kényelmes volt rajta játszani. (Ettől már csak a warlock volt kényelmesebb.)
Az enyémen át lett helyezve hevedertartó gomb, mert gyárilag fejnehéz. A hátránya, ami miatt végülis eladtam, hogy túl hosszú. Kis helyen egyszerre kell figyelni a fejére és a szárnyára. Ha színpadra kellene mennem, biztos vennék újra egyet.
A testen átmenő húrozás jobban megrezegteti a fát, jobb lesz a hangkitartás, és állatul néz ki, bár inkább vallási kérdés, mert kevesen vannak, akik tényleg hallják a különbséget.
Ugyanitt explorer keménytok eladó.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23668) Eastman válasza nap (#23666) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon izgalmas ez a Victory! Wikipédia szerint humbik vannak benne. Elírás vajon, vagy tényleg...? Kezdek a single coilról leszokni.

7/8-os, átmenő húrozású mahagóni HH Strat a második álomgitárom (esetleg Fender Strat-o-sonic gyári 629 mm-es menzúrával.). Az első itt áll a szobámban. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23705) Moleman válasza #20655360 (#23703) üzenetére


Moleman
addikt

Vagy csak nem érzékenyek rá. :) Egy időben én is leálltam intonációt állítani, mikor még kevés gitárom volt, de csak rosszabb lett, mint volt, azóta nem piszkálom. :) Viszont sokszor kiadja, pl mikor megvettem a KX5-öt, gyári 10-es húrkészlet volt rajta, rádobtam a 12-56-ot, drop H, és azt hiszem, semmit nem állítottam rajta, tökéletes így is. :D A felsőnyeregbe mondjuk nem fér be az 56-os húr, de nem faragtam szét emiatt, így legalább tuti nem zörög bele az alsó bundokba.

Apropó, ha már ez a gitár: TOM híd - átmenőhúr kombónál mást is zavar, hogy nincs hova támasztani a kezét? A stratnál nagyon kényelmesen rá tudok támaszkodni a tégla babákra, a Les Paulnál nem tudom, hova támaszkodok, de kényelmes, ennél viszont beleáll a kezem oldalába a hatodik húr ék alakú babája, a festék már lekopott róla emiatt, és már fél perc után kényelmetlen. Nyilván jobbára zúzok rajta, de bontásos témákhoz, szólóhoz jó lenne tehénkedni. :)

(#24221) Eastman válasza Kobe (#24220) üzenetére


Eastman
őstag

Gratulálok hozzá, használd egészséggel!

A képek alapján teljesen rendben van, harmonikus, férfias. Nekem nagyon bejönnek rajta a borostyán potigombok, a krém keretek és az, hogy nincs a fogólapon pozíciójelölés, az átmenő húrozás. Perfetto! :)

De a lényeg, hogy kényelmes legyen!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24259) brickm válasza #20655360 (#24246) üzenetére


brickm
őstag

: O hogy vetemedne mikor ez 30-40cm,-rel nagyobb támasztást kap, mint amelyik mondjuk csavarozott nyakú, vagy ragasztott. Szimpla fdizika elvén az erőkar sokkal-de sokkal kiegyenlítettebb a húrfeszítés tekintetében.
Ráadásul gondold el, egy csavarozott nyak esetében, a csavar a fában idővel meg tud lazulni, mivel ugye feszíti ellenirányba a húr. A ragasztó is el tud engedni pl hőhatására....
Ez átmegy a testen, egy egyenes fa ha nem áztatod\gőzölöd be és nem kényszeríted hirtelen nedvességkiegyenlítésre a büdös életben nem fog elhajlani.
Az átmenő nyakú hangszerekbe akkor kerül nyakpálca, ha a készítő előrelátóan gondol azokra, akik nem szeretnek bundot cserélni, a nyakpálcával sokat lehet korigálni, pláne egy jumbu bundkészleten. kb életre szól.
Én pl nem hazsnálok benne nyakpálcát, felesleges.

Viszont egybenyakú gitárt a 2-3százezres kategóriában erősen érdemes elkerülni, mert ezeket a gyártásnál kell nagyon pontosan előrelátóan megtervezni és elkészíteni, itt nem lehet utólag aládúcolni a nyaknak, meg utólag döntögetni a szögén, max a pálcával, ha van...
Ha itt nem stimmel az oktáv, az erősen bukó.
Cserébe hatalmas sustained lesz hacsak el nem k rják a hardverekkel, meg a faválasztással az átvitelt, meg egy nagyon-nagyon stabil hangolástartású hangszered.

"Ill mi van ha leejti az ember?"
Felveszed és játszol tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#24385) AKs válasza AKs (#24384) üzenetére


AKs
tag

Folytatom...
Ár: Fix. 60e. (új ár: 105.900)
Indonéz, karcmentes, évek óta a tartóban hever (van néhány gitár itthon, azt inkább nem írnám le, hogy mennyi :) ). Mixelt húrkészlet van rajta. A sustain állat (testen átmenő húrozás, mahagóni stb.). EMG HZ pickup-ok. A korrektség jegyében: a hangerő poti serceg, én ugyan ki nem cserélem :)
A személyes átvételt preferálom, Bp. Rákoskeresztúr, lakótelep. Próbálgathatod amennyi ideig jól esik, én ráérek. Laney 15W fullcső combo és 100W fullcső Marshall+1960a 4x12 láda van itthon. (azt had ne kelljen hozzátennem, hogy nem teljes hangerőn :)) )
Vidékre KIZÁRÓLAG előreutalás, a pénz megérkezése után, GLS futárral küldöm, rendesen becsomagolva.

Tel: nullahat 30 kilenszázhét 03 hetven. Ha nem érsz el, visszahívlak. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Nem életcélom a gitár eladása, és nem is kenyérre kell a pénz, semmit nem számítok be, kivéve Cindy Crawford borotvált intimrészét, azt akár egy az egyben is. :D

"There must be some kind of way out of here..."

(#29938) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egyik haverom egy fix hidas Kx5-öt akarna kinézni, belerakni 2 aktív EMG -t metálra. Én próbáltam már párszor a KX5öt, nekem a kinézetét leszámítva elégge fapadosnak tűnt. Mondtam neki hogy egy Epi Sg-ébe tegyen EMG81-et, az úgy sztem jobb megoldás lenne. Igaz ott rövidebb a menzúra és nem is testen átmenő a húrozás, de sztem metálra jobb lehet amit én javasoltam neki nem ? Még LP vel is, hiszen ezekbe van anyag.

(#31099) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Időközben nálam itt az új családtag, aki most boldogítja a mindennapjaimat.
Pláne, hogy ez csak akkor visít, amikor én akarom. ;]
A képek nem teljesen adják vissza a fényét, mivel elég komor sötét az idő sajnos.

[link]
[link]

Tömege 5,1 kg teljesen tömör test.
Sok A-s juhar top. az összes üreg árnyékolt, biztosítva a zajmentes működést, ami kifejezetten fontos a hangszedők paraméterei miatt.
Átmenő nyak, eredeti 59-es LP standard nyak és fej szögekkel döntve(a korábbiLP-m kisebb döntést kapott)
A fogólap berakása marhacsont, trapézra reszelve(jó büdös volt...) A nut is marhacsont, az is büdös volt. Annak a finomhangolása még folyamatban van, reszelgetem lefelé szépen, azért nincs levágva a húr sem még.
A szerelékek:
Schaller húrtartó, schaller híd, kluson delux vintage kulcsok, wilkinson extra jumbo nikkel bundok.
Ernie Ball RPS 11-48 húrok.
A hangszedők Seymour Duncan SH1 59 híd és nyak verziók, mind 4 vezetékes(mióta átvezetékeltem...). A potméterek CTS 2017es verzió, push pull, 500k(log). A hangszedők felezhetők, fázisfordíthatók, és egy plusz beállítás, egy állásban az egész hóbelevanc sorba köthető egymással, akármilyen beállításban.
Switchkraft 3állású kapcsoló és bevonatozott jack aljzat. Schaller strap lock
Traditional poti sipkák.
A kapcsoló alatti ABS műanyag nem lesz ferde, csak még nincs teljesen meghúzva az anya. Illetve a fejről hiányzik még egy rózsafa harang '59-es felirattal, épp szárad a festék rajta. Illetve lesz minden gitáromon egy egyedi logó, ami épp kszül, szóval még nincs rajta.

A hangjáról: hát LP standard 59-es SD hangszedőkkel. Teljesen zajmentes, felezve se gerjed be, lehet vele zsonglőrködni elég rendesen, pláne ha szám közbe tekergeted meg kapcsolgatod. (Y)
A nyaki szedő a vezér szedő, ahhoz képes kapcsolódik minden ha nem sztandard humbucker üzemben üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#31492) Szten Márs válasza Eastman (#31485) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem tesztkérdés. Teljesen komoly kérdés. Amennyire látom, a gitárok világában nagyon kevés a megfelelő módszertanú vizsgálatokkal alátamasztott tudás és igen sok a misztikum, a hiedelem. Az egyik ilyesmi a gitárnyakillesztés hatása a hangkitartásra - mki fejből vágja, hogy a csavarozottnál a legroszabb, átmenőnél a legjobb. Ezzel szemben egy valamire való tanulmány ismeretes a témában, ami azt találta, hogy pont fordított a helyzet: a csavarozottnál a legjobb, átmenőnél a legrosszabb. Ráadásul a különbség olyan kicsi, hogy csak műszeresen volt megállapítható, fülre nem.

Ami a sustaint illeti, szerintem triviálisan a húrra ható mágneses és mechanikai impedenciák összessége fogja meghatározni. Minél erősebb a hangszedők mágnese és minél több van belőlük, annál nagyobb erősebb térben rezegnek a húrok, ez annál inkább hat rájuk és torzítja, lassítja a rezgésüket. (Sustain szempontból ezért jók az aktív hangszedők.) A mechanikai ellenállás még egyszerűbb: minél jobban képes a gitár átvenni, elvezetni, elszívni a húrok rezgéseit, azok annál kevesebb ideig rezegnek. Márpedig a hangszedőket nem érdekli a test rezgése. (Ezért is érthetetlen, hogy ugyan miért jó az nekünk, ha rezeg a test. Ezért is kérdeztem.) A hangszedőket csak a húrok rezgése érdekli, így kívánatos, hogy azokat a gitár minél kevésbé tudja elvezetni. Egy hatalmas tehetetlen tömegű, kemény, denz fából készült test és nyak erre megfelelőbb, nem fogja úgy elvezetni a húrokból a rezgést, mint egy puhább, kisebb tömegű fa, a maga kisebb mechanikus impedenciájával. Így a les paul testtől több sustaint várunk, de ennek semmi köze a nyakillesztéshez.

Amúgy a tudomány SOHA nem mondta, hogy a poszméh nem tudhat repülni. A tudomány jó sok idővel ezelőtt annyit mondott, hogy nem tudja, hogyan repül a poszméh. Azóta amúgy tudja. Hatalmas különbség. A félreinterpretálás kedves, tudományellenes emberek műve, ami jól elterjedt. Ne ülj fel neki.

[ Szerkesztve ]

(#31998) NeoPampalini válasza #96302336 (#31997) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A forma ízlés kérdése, nekem ez a singlecut tetszik. :D "Normál" verzióra meg ott a Dingwall kínálata, bár az *picit* drágább, mint a Cort. :) (Mondjuk ezek testen átmenő nyakasak, a Dingwall nem tudom, csinál-e ilyet, vagy csavarozottak.)

Úgy tartják, a multiscale abban jobb, hogy az eltérő húrhosszok miatt a húrok jobban egyensúlyban vannak mind hangzás, mind feszesség terén (hátránya viszont, hogy itt nincs olyan, hogy csak úgy beesel egy hangszerboltba egy csomag "óccsó pirosvarvikkér' :DDD ). Na meg állítólag jobban kézre esnek így a bundok. Fene tudja egyébként, ilyenhez még nem volt szerencsém. :D

(#32000) #96302336 válasza NeoPampalini (#31998) üzenetére


#96302336
törölt tag

Így igaz. A forma tényleg ízlés kérdése. Átmenő nyakasból nekem az LTD D-4 tetszik. De érdekes módon olcsóbb kategóriában is van nekik átmenő nyakú modelljük, a B50.
Most csavarozott nyakú van, de az égvilágon semmi bajom nincs vele. Illetve egy, de az meg az én hibám, hogy eltévedek rajta a plusz húr miatt, ha tabokat nézegetek.

(#32993) kemotox válasza johnbl (#32992) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja, Sire V3, fekete. Mind a négy szín dögös igazából, de legjobban a sunburst tetszett, de sajna csak fekete és fehér között lehetett választani. Láttam egy videón nemrég egy fekete JB-t, fekete koptatóval, de fehér pukikkal, az nagyon megihletett.

Amúgy ami megfogott a Sireben, az az, hogy nagyon jó kis "extrákkal" jön. Jó kis EQ rajta, gyárilag csont nut (ebben az árban talán még bőven műanyag szokott lenni), lehet testen átmenősen vagy hagyományosan is húrozni. Eléggé ár-érték bajnok a cucc. (Hang meg egyéb ügyileg feltételem fasza, eléggé dícsérik)

[ Szerkesztve ]

(#33022) Goose-T válasza Goose-T (#33015) üzenetére


Goose-T
veterán

Na emberek, rendeltem is egy Cort KX5-WP-t, nagy kaland volt. Éppen Budán jártam munkaügyben, és volt egy kis szabadidőm. Körülnéztem, van-e a közelben hangszerbolt, és volt egy. Bementem, hátha ki tudok próbálni egy KX5-öt. Sajnos nem volt, volt helyette KX100, az utódja, azt mondták, hogy a KX5-nek vége, nem gyártják tovább. Sajnos sok szempontból gagyibb a KX5-nél, lássuk:

1. Rózsafa helyett jatoba fogólap, állítólag védelem alá került a rózsafa, szóval mostantól ez jön a budget gitároknál, az új Squierek is ezzel jönnek már.

2. Testen átmenő húrozás helyett gagyi felszíni hardtail bridge.

3. Nem felezhetőek a pickupok.

4. Nincs fehér színben, és nincs külön színezve a szegélye, így nagyon hétköznapi a kinézete.

Mondtam, hogy ez nekem nem pálya, én KX5-öst szerettem volna. A boltos srác nagykeres is, így elkezdett telefonálgatni az ügyfeleinek, és az egyik boltban még talált egy darab KX5-WP-t, amit meg is rendelt nekem. Kérdezgetett több helyen, de sehol nem volt már. Úgy nézem, a Muziker szlovák boltjaiban még van összesen 3db, szóval ha valaki ilyet akar venni, akkor gyorsan rendeljen. A magyarországi vámraktárban nulla darab van belőle, és nem is lesz már több.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33253) nap válasza bigrob (#33249) üzenetére


nap
addikt

A Nighthawk azért nagy szám, mert kicsi, könnyű, egyenes nyakkal, hosszú menzúrával, átmenő húrozással, felezhető pickupokkal, nagyon jól szól és rendkívül ritka. Lényegében egy lp, egy strat és egy tele legjobb tulajdonságait gyúrták egybe. Az Epi megfizethetőbb, azt el is kapkodják, a Gibson kicsit tovább szokott kintlenni, mert húzósabb az ára.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33803) Goose-T válasza papelado (#33802) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem a kistesója van, a KX5, az is tetszik. Amúgy persze, hogy jobb a hangkitartása, mert a Jackson FR tremolós, a Cort meg fix hidas, ráadásul testen átmenő húrozású.

Amúgy meg a Gibsonnál nem nehéz jobbat csinálni, az Edwards és a Tokai LP-k általában mindenben felülmúlják az "eredetiket" féláron. Egyébként sem atomfizika a gitárkészítés: jó minőségű fa + jó minőségű hardverek + jó pickupok + precíz összeszerelés = jó gitár. Bármelyik indonéz vagy kínai gitárgyár tudja ezt produkálni kb. 200 dolláros költségvetéssel, a többi az csak a haszonkulcs a márkanév függvényében.

Szerk.: azon is röhögök, amikor egy pickupmárka azzal tolja magát, hogy kézzel tekercselt. A gép sokkal precízebben tud tekercselni bármilyen embernél. Csak azt érik el a kézi tekercseléssel, hogy nagyobb lesz a gyártási szórás.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39561) Plazmacucci válasza brickm (#39559) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem testen átmenő húros a gitárom és igen csak kéne szivacs a hídhoz is :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39596) Goose-T válasza Necro_Ramone (#39590) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél egy Cort X-1-et, tele van velük a használtpiac 20-30 ezerért. A tremolót kiékeled, és rögtön szintet lép a gitár. :D A nyaka nagyon kényelmes, a teste ergonomikus, nem nyom sehol. Vagy szoktak még lenni KX5-ök is kicsit drágábban, az majdnem ugyanaz, csak fix híddal, átmenő húrozással, más fejjel és kicsit igényesebb faanyagból (agathis/poplar helyett basswood).

Szerk.: még a Z42-eseket szórják ki mostanában aprópénzért, azok sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.