Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4544) X2N


X2N
senior tag

Voltatok hangfoglaláson? Én csak vasárnap tudtam kimenni, de azalatt a 2 óra alatt amíg kint voltam kipróbáltam egy Bugera 6262-est egy LP-vel, egy VOX NT15 Nightrain-t Cort gitárral, egy JCM-800,JMD50-et, utána Bogner Alchemist HD következett egy Fernandes sustaineres gitárral, majd Randall RH-50T egy ESP flying V-vel, Blackstar HT100 fej volt amit utoljára kipróbáltam. Legjobb torzítása a Bugera 6262-nek volt szerintem, de nagyon tetszett a Bogner, és a Blackstar fej, Bogner nagyon jól szólt minkét csatornán nagyon jó benne a delay, ami nem tetszik rajta az a potmétergomb. A Blackstar is egy nagyon sokoldalú erősítő mert van rajta egy potméter amivel lehet szabályozni h inkább amerikai vagy angol hangzása legyen, van rajta egy voice kapcsoló amivel a torzított csatorna kap egyfajta szóló hangszínt. A Bogner-en is volt sok kis kapcsoló de azokat nem próbáltam ki, ami még nekem érdekes volt hogy csomó helyen láttam ezeket a telefonzsinór szerű kábeleket, és hát elég kellemetlen hogy a kábel mindig feszül és kiránthatja az erősítőből az aljzatot, és nehéz is húzni a kábelt ha beakad valahova mert súlya van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4896) Daweee válasza Forceman (#4894) üzenetére


Daweee
őstag

milyen formájú gitárt szeretnél? (ha bodom akkor gondolom valami flying V vagy superstrat) és főleg mennyi lenne a keret?
Azt vedd még hozzá, hogy nem ártanak egy elektromos gitár mellé ilyen apróságok mint erősítő (kis alapmodellek vannak 10-20K-tól), kábel (1,5-2K) esetleg pánt nyakba akasztani (1-2k) ha van akusztikusod, akkor gondolom hangolód is, ha esetleg nincs, az sem árthat(4-5K) egy metronóm is hasznos lehet (egyes hangolókba is építenek, külön 4-5K) meg persze pengető (100-300ft) egyéni preferencia szerint, egy hangszerboltban sokféle van, fogj kézbe sokat, én pl az 1.5 millis hegyezett pengetőt szeretem (planet waves/dunlop) de barátomnak pl 0.7 fölött már túl vastag.

apropó, körkérdés, úgyis alig pörög a topic: kinek milyen cucca van, milyen húrt, pengetőt preferál? kezdek:

- Vintage LV100
- 11es Ernie Ball húrok
- 1,5-ös hegyezett pengető
- Hughes & Kettner Edition blue 60R kombó

[ Szerkesztve ]

(#5126) Szten Márs válasza Eastman (#5125) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ehh, single coilos flying V, telés kezelőszervekkel meg húrlábbal. Aztafene de randa egy izé ez :DDD Mondjuk a flying V nekem mindig is... mondjuk úgy fura egy forma volt :B

[ Szerkesztve ]

(#5127) Eastman válasza Szten Márs (#5126) üzenetére


Eastman
őstag

Jelenleg egy eredeti Gibson tulajdonlásának a legolcsóbb módja a Flying V lehet.
...de mint tudjuk ölbe véve: [link] :D

Olyan az a gitár, hogy valaki vagy nagyon szereti, vagy nagyon nem.

Én spec. Faith No More-on nőttem fel...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5771) Eastman válasza Atticus85 (#5767) üzenetére


Eastman
őstag

Én is szemeztem hetekig egy Gibson Flying V-vel (150k lett volna) csak mert Faith No More-on nőttem fel. Aztán visszajártam a hangszerboltba, próbálgattam, próbálgattam, próbálgattam és csak aztán hittem el a gitáros haveroknak, hogy baromi kényelmetlen. Az Explorert nem ismerem, de szerintem az LP kopi ami neked való. Vagy egy SG.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6079) Womb válasza Atticus85 (#6071) üzenetére


Womb
senior tag

Próbálj attól elvonatkoztatni, hogy a rockzenében csakis műfajspecifikus hangszerek, és hardverek vannak.
Nézd, BB. King öreg blúzer, mégis néha Gibson Flying V-n osztja a zenét. Vén néger flying V-vel, mint Lenny Kravitz, vagy Michael Schenker?

Írtak itt már véleményt EMG-ről, egyéb pickup-okról, gitárokról. Gondolom ahány vélemény, annyiféle stílusban mozognak itt a srácok, de sehol nem olvastam arról, hogy ez erre jó, az meg csak arra.
Mint mondtam, vannak irányelvek, amik segítenek az eligazodásban. Ilyen pld az aktív EMG pickup (legyen mondjuk a 81-85), amit általában a keményebb zenékhez ajánlanak, de ezen kívül gyakorlatilag bármire. Slayer-es Hanneman, Winger-ös Reb Beach mindketten aktív cuccal játszottak. Az egyik hajmetál, a másik durvulat a javából.
Mondjuk jazz-ra talán nem ajánlanám, mert a tisztája elég hulla :)
Sokat használtam én is 81-est hídnál, jó cucc.

(#8077) Atticus85 válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Atticus85
tag

Ki kell próbálni,ha koreai akkor nem lehet rossz,bár nekem azt mondták,hogy a Goth-ok elkezdenek fényesedni egy idő után,mivel matt színűek,és elég ocsmányul fognak kinézni,mondjuk én elég csúnyának tartom a Flying V gitárokat,nekem biztos nem kéne,de hát kinek a pap,kinek a paplan.Menj el,próbáld ki,ha tetszik meg kell venni.

(#8081) Womb válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán. Ülve is tudsz gyakorolni, nekem is volt régen egy Jackson V, tökéletesen tudtam vele úgy gyakorolni.
Egy klasszikus Flying-es fickó, a profik világából : [link]

(#8084) Womb válasza Plazmacucci (#8083) üzenetére


Womb
senior tag

Nem értelek. Mint írtam, én is használtam V gitárt, és véleményem szerint kényelmes rajta a játék. Ha Neked volt flying V gitárod, és kényelmetlen volt, akkor Te vagy a pro a kontrámra. Nem írhatom azt, hogy szar rajta játszani, mert egyszerűen nem így gondolom.
Az LP-t sem tartom olyan kényelmesnek, mint a flying-ot.
Ennyi. Ne vedd személyes sértésnek, mert ellen mertem mondani Neked, ember.
Eszembe sem jutott, hogy cáfoljam a hozzászólásod.... :(((

(#13908) Aucor válasza atidzsiforc (#13907) üzenetére


Aucor
senior tag

Akkor egy sima nyereg is megteszi? És ehhez vajon les paulosat, vagy stratocastereset vegyek? Gibson flying v copy volna, akkor gondolom LP felső nyerget.

(#13909) atidzsiforc válasza Aucor (#13908) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A kep alapjan abba strato nyereg valo.

Amugy nem azert, de elegge mellenyultal ezzel a "hangszerrel", mindenfele alkatreszcserevel meg javitassal egyutt annyi penzbol mar osszejohetett volna egy hasznalt ltd v-50 ara is akar, ha mar flying v. :/

Mondjuk elso gitar vasarlasanal en is jol kitoltam magammal, kifogtam a leheto legrosszabb strat kopiat amit talahatsz ezen a vilagon. :DDD

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#13917) BluEyes válasza Aucor (#13908) üzenetére


BluEyes
őstag

Gibson flying v copy volna

Naaa.. :D
Naszóval a nut. Először is be kell férnie a helyére, azaz olyan vastagságút kell venni, ami pont jó oda, vagy a vájatot kell megfelelő méretűre tágítani. A hossza pont olyan legyen, mint a nyakszélesség, ha hosszabb, az egyértelmű hogy mé nem jó, ha rövidebb, akkor meg a húrvezető bevágások helye lesz esetleg problémás. A nykszélesség a nutnál jellemzően 41-43 mm lehet, de vannak ettől eltérő konstrukciók is. A húrvezető vájatok hátra (a fej felé) lejtsenek és tölcsérszerűen táguljanak. Egymástól való távolságukat a nyakszélesség eldönti. A húrvezető vájatok alsó szélének (azaz a húroknak) illik egyforma magasnak lenniük, azaz követni kell a nyak rádiuszát. A régi Fenderek rádiusza 7,5" volt, később jöttek a 9,5"-osak, a Gibson 12" rádiuszt használ, a Cort pedig 14"-t. A nut magasságát a bundok függvényében kell megválasztani, a vékonka vintage bundokhoz értelemszerűen alacsonyabb, a Jumbokhoz magasabb nutmagasság kell.
Tehát akkor fender vagy gibson nut köll neked, te mondd meg! :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14860) sajtee válasza Eastman (#14857) üzenetére


sajtee
senior tag

A Flying V olcsóbb.

(#14868) M3aN válasza Eastman (#14867) üzenetére


M3aN
senior tag

Az a House MD. rész jutott eszembe, amikor Wilson ellopta House gitárját, és a fenyegetései közé tartozott, hogy tudja-e milyen hangja van a húroknak ha szakadásig feszítik?! Mellesleg pont egy Flying V gitár volt...:)

Szerk.: Ezek az utólagos tremoló bizgentyűk nem rontják az alapvető hangzását a gitárnak egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#16486) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

A Flying gitárok milyenek? Nem hiszem hogy olyant veszek de azért megkérdezem :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16493) Aucor válasza Ricsko :D (#16492) üzenetére


Aucor
senior tag

Van egy flying v-nek alig-alig nevezhető tárgyam, ami éppen eladó. Végülis most lett felhúrozva... :)

[ Szerkesztve ]

(#17734) Hadeska22 válasza freelanced (#17730) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Bocsánat kérek először is mindenkitől aki allergiás a hirdetésekre :D..,

Ha tetszik a flying V akkor ennyiért tudom ajánlani ezt
esetleg egy King V

45 ért találsz használt Ibanezt, superstrat formával. (GRG 270B)

Mondjuk V-ket szokni kell, nekem is beletelt egy kis időbe mire ráállt a kezem rendesen,
Abban igaza van a kollégának hogy gitárt nem feltétlenül éri meg újat venni , ezt mondjuk én annyival egészíteném ki hogy de ajánlatos egyes esetekben.**

Jó persze 50-60 ezres árkategóriánál még elmegy a használt.., de én tuti nem vettem volna meg a gitárom használtan.

Mondjuk néha ki lehet fogni egy balekot rossz üzletembert, aki 6 húros banjonak nevezi ezt a drágaságot , és ennyire áron alul adja :D..De mondjuk kicsit lealkudva 100-ért a legtökéletesebb vétel..

#17733
Én ilyet használok gyakorlógitárnak, igaz felújítva.. de jah.
Kényelmes ülve/ állva rajta a játék, maximum annyi hogy enyhén fej nehéz.
Ja és nem érdemes rajta a 20.bundtól játszani :D..de ez egy másik történet.

Azt hogy az alaphangszedők hogy szóltak- nem tudom, mert megvétel után majd egy évre kicseréltettem a PU-kat EMG ZW setre, és már jó pár éve annak hogy ebben a felállásban használom.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17737) Plazmacucci válasza freelanced (#17736) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként réges régen én is azzal rontottam el az egész feelinget, hogy sokat vaciláltam, hetekig az internetet bújtam. A legtöbben akik az interneten kérdezgetnek, ezer tanács után sem döntenek. Be kell menni a hangszerboltba, és megfogdosni 4-5 gitárt. Árkádiában pl van használt gitár is. Múltkor majdnem megvettem egy piros flying V-t hatvanért csak úgy...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17763) freelanced válasza Dealer95 (#17762) üzenetére


freelanced
addikt

Fix, lehetőleg Budapest vagy a közelében valahol. Strato vagy Les Paul, túl szélsőségest (pl. Flying V) elsőre nem szeretnék.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17832) Hadeska22 válasza freelanced (#17825) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Üdv, bocsi hogy ezt mondom de nem hiába volt annak a gitárnak az ára annyi, amennyi. Hangszerdiszkontéknál 62000 ft és Ők a legolcsóbbak. Tényleg.
Nagy valószínűséggel már jó ideje ott volt.

Van minőségi szórás, de nem ekkora. Ilyen karcokat pedig egy takarítás/karkötő sem okoz.
Nekem a flying v-m sajnos néha beütődik ( a faroknál) az ajtóba, de azon nincs semmi... pedig az kicsit nagyobb hatás szerintem :D.(jó igen, shame on me )

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18330) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

AeSDé Team:
Azt nem tudom, hogy alsóbb kategóriába jófejek-e, vagy sem, de felsőbb kategóriába nekem nem voltak szimpik.Egy több éve porosodó hangszert most sóztak el (talán) 160-ért (ha egyáltalán sikerült nekik), és miután még anno én is próbáltam azt, megkérdeztem ,hogy ezt hogy van képük összesen 10.000-rel olcsóbban adni ennyi idő után.Egyből jött is a válasz,hogy de az nem az, mert ez új szállítmány, ez japán meg satöbbi.jahm, vélhetően azért van (/volt) már 3 éve kifutó modellként feltüntetve.A több éve porosodó Jackson flying v tokról nem is beszélve, amit listaáron felül szeretnének hozatni, csak hogy az amúgy $120-s RR hard case az 45000 magyar pénzbe kerüljön.

A fölöttem szólóknak annyiban igazat adok, hogy olyan hangszert vásárolj, amit szeretnél.Ha nagyon arra mész hogy csak legyen valami, aztán majd azon megtanulsz, és ha bejön akkor továbblépsz,- arra egy Valencia klasszikus gitár is bőven megfelel.35-40-ért meg kapsz Ibanez grg-270Bk-t , ami egy 3-4 évig bőven kielégítené az igényeidet, ahhoz egy kis orange kombó ha találsz használtan .(bár nem tudom mennyiből gazdálkodsz :D) és mehet a rock :D

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#19375) MATEO6600 válasza BluEyes (#19372) üzenetére


MATEO6600
őstag

Fent van igen, és nem kapok hangot, de ha valóban ennyire gagyi, akkor lehet inkább nem is próbálkoznék.
Most Karácsonyra vettem magamnak gitárt, 100%-ban kezdő vagyok.
Rendes gitárerősítő hiányában elég maszek megoldást alkalmazok:
Van egy 5.1-es PC hangszóróm, névszerint Genius SW-3600, ez ad hangot a dolognak.
Csináltam a "kapcsolásról" egy egyszerű képet, hogy érthető legyen, így néz ki: [link]
Tehát a fejhallgató erősítő phones kimenetére nem füles van csatlakoztatva, hanem az 5.1-es hangrendszerem egy RCA kábellel.
Kérdésem, hogy szerintetek ez így életképes kezdő szinten, vagy egy 15 Wattos gitárkombóval is jobban járnék?

Másik kérdésem, hogy egy abszolút kezdőnek tudnátok-e ajánlani valami hasznos video tutoriál-sorozatot Youtuberól? Eddig abból állt a tanulásom, hogy gitár tabokat nézegettem, és próbáltam eljátszani, (többé-kevésbé sikerült is) de az alapokkal sem vagyok tisztában.
A gitárom egyébként egy Jackson Flying-V, és metált játszok/ szeretnék játszani :)

:R

(#19387) MATEO6600 válasza BluEyes (#19381) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én teljesen meg vagyok elégedve a hangfal minőségével, sajnos pontos specifikációt sehol nem találtam róla, csak ennyit: [link]

Ebből a VOX-ból nekem a metalos van természetesen, csak a gitárboltban nem találtam arról képet :)
Ezzel a kombóval nekem megfelelő a hangzás, csak ez a fejhallgatóerősítő zavar, mert folyton beleütközik a kezem (ez betudható a flying V alaknak) és kicsúszik, vagy véletlenül hangerőt csavarok rajta... ja és elemes, ami 10 óra alatt lemerül :D

Itt pedig a képek a gitárról:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#22284) MATEO6600 válasza bigrob (#22283) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem egy Jackson Flying V-m van, előtte végig B.C.Rich-et akartam, viszont sok utánaolvasás után azt szűrtem, le hogy az alsóbb kategóriában elég gagyikat kapsz... és abból a pénzből más márkával jobbat kapsz. 130 környékén már érdemes B.C-t venni, alatta inkább Jacksont vennék a helyedben.
Én kezdőgitárnak pontosan azt akartam venni amit linkeltél de most már örülök hogy nem így tettem, elég sok negatív kritikát hallottam felőlük.

(#23635) #20655360 válasza kemotox (#23634) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ilyen terveim nekem is vannak. Kb. pont ugyanaz amit leírtál. :DDDD

strat test
jobbos, nagyfejes nyak (tehát nálam balosként felfele fog állni. kua vagány az úgy)
ferrari sárga vagy fiesta red szín
Super 2 és/vagy Humbucker from Hell hangszedők (állítólag az emg 81/60-hoz közel állnak)

Ez mondjuk nálam nem poén project lenne. :DD

sikítson, mint egy szűzkurva - ezt a szöveget meg lopom lol.

Ja és kell egy balos Gibson Flying V, csak úgy. Mocskos nácik nem gyártanak már, pedig venném megfele.

Am jó építgetést, ha még nem találtad vna meg:
[link]

(#23650) MATEO6600 válasza Eastman (#23649) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ez '11 szeptemberéig volt így, akkor meg is műttette a nyakát. (csak úgy mint Tom Araya is)
Én már lassan 2 éve használom a flying V-met és annyit mondok, hogy meg lehet szokni!
Igaz eddig még csak ülve játszottam, mert szobagitáros vagyok, de simán ráültetem a jobb combomra a 2 villa között, és kész.

(#23651) Eastman válasza MATEO6600 (#23650) üzenetére


Eastman
őstag

Személyesen kettő embert ismerek aki teljesen panaszmentes lett gerincműtét után. Kb. 2000-es merítésből. Persze lehet, hogy Dave is a gyógyultak szerencsés piciny százalékába esik. Nem láttam a leleteit. :N Kínzóan szr ám a történet.

Visszakanyarodva a Flying V-re, ez a töktermesztő kamaszkorom legnagyobb ikonja. Úgyhogy like!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23676) #20655360 válasza Eastman (#23675) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én ezt találtam a múltkor: [link]
Japán, gyakorlatilag MIM áron, ami kemény.... hát persze hogy lakkozott a nyaka. :N

Tehát vennék gitárt én, drágábban is akár, de egyik se tetszik, vagy nem megfelelő.
Ha a Charvel kihoz végre egy balos San dimas-t, vagy a Gibson egy classic flying v-t, nyomok egy olyan kosárba gombot, hogy belereccsen az egér. Ill. a Kramer egy Baretta-t.

(#24629) brickm válasza #20655360 (#24627) üzenetére


brickm
őstag

Most eszembejutattad a régi szép időket.. :D
mikor még csak videókazettán láttunk rózsaszín gitárt, meg flying V-t. :D
[link]
Kedvencem, 24ből 18órában helloweent hallgattam, ha nem ezt, akkor nagyferót, vagy scorpionst...meg motley crue-t

[ Szerkesztve ]

(#26497) Eastman válasza Moleman (#26492) üzenetére


Eastman
őstag

Én csak vártam, vártam, vártam az összegyűjtött kis pénzemmel, a naagy halra. Aztán rácsaptam amikor megérkezett. Addig meg gyűrtem otthon a nejlonost, miután a Strat már nem volt.

Közben majdnem vettem egy Flying V-t százötvenért, majd egy SG-t kéccázért. Ki voltam éhezve a Gibsonra. Aztán jött a semmiből.

Előző nap majdnem vettem egy herélt Studiot Tatabányán. Dejó, hogy flegmán makacskodott és makacsul flegmáskodott a tulaj. :) Aztán jött a HoneyBlondieDarlin'Sweetheart. <3 :DDD :DDD Én meg szaladtam át a városon a narancsoszöld kis papírokkal és végül még egyet haza is hoztam. Ígyvolt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26644) bigrob


bigrob
őstag

Csak én nem vagyok Dzsibzon függő? Legalábbis LP értelemben. SG-t kipróbálnék egyszer meg egy Flying V-t. Explorer tetszik de kényelmetlen, LP se az én világom és még rohadt nehéz is :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#27948) Eastman válasza nap (#27938) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem bejövős az Explorer, ezért csodálkozom, hogy eladtad. Szép is. Mi volt vele a gondod?

Egyébként a GS-en extrán sok Epi Explorer eladó. Nekem még nem volt a nyakamban. Ha magas lennék, Flying V-t vennék. :) De így leverem vele a cipősszekrényt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27949) nap válasza Eastman (#27948) üzenetére


nap
addikt

Jó volt az explorer, de túl nagy volt a lakásba. Mindkét végére figyelni kellett, hogy ne zúzzak le vele semmit. :D Amúgy nagyon jó volt rajta játszani, bár az emg-kkel nem sikerült megbarátkoznom.

Mostanában kiváncsi vagyok, milyen lehet egy flying v, de venni nem hiszem, hogy vennék.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28238) MATEO6600 válasza bigrob (#28227) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nem, nekem is, Flying V-m van.
A sima strato/les paul alakok számomra annyira unalmasak, hogy semmi pénzért nem vennék ilyeneket :D

(#28905) MATEO6600 válasza Plazmacucci (#28901) üzenetére


MATEO6600
őstag

Egyetértek. Át kell esni ezen. Az első gitár legyen olyan amilyet te szeretnél, és nem mások ajánlják neked.
Aztán később lehet mások véleményére alapozni. Én egy Flying V-vel kezdtem (még mindig ez van), és nem bántam meg.
Sem az alakot, hogy nem ajánlott kezdőgitárnak, sem azt, hogy nem akkusztikussal kezdtem. Élvezem minden percét a gitározásnak, és ez a lényeg szerintem.
Biztos lett volna jobb döntés, de engem ez tett boldoggá, hogy a saját ízlésem szerint választottam gitárt és stílust is.

(#29546) Kobe válasza Alexios (#29544) üzenetére


Kobe
veterán

Lesz az meg flying V is a vegen... :D vagy dean from hell... :D

[ Szerkesztve ]

(#30447) bigrob válasza Eastman (#30446) üzenetére


bigrob
őstag

Flying V? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30448) Eastman válasza bigrob (#30447) üzenetére


Eastman
őstag

Én ezt az egyet ismerem.

(Jim Martin Flying V-nél van jobb konfig? ;] )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30559) bigrob válasza nap (#30546) üzenetére


bigrob
őstag

Én épp egy kínai gitárgyárossal egyeztetek egy baritone gibson flying v stílusú hosszú menzúrás balta legyártásáról. :DDD
Pici Mjöllnir pozíció jelölőkkel. ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31181) nap


nap
addikt

Gibson Flying V az ebay-on.
Bár angol, szóval bármi lehet...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35897) benedekco válasza arnyekxxx (#35894) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem meg tök mindegy hogy néz ki a gitár. Az volna az igaz ha valakinek Schecteren támadna kedve Jazz-t játszani akkor megtenné. Ha nem lennének ilyen íratlan konvekciók, elvárások az sokat segítene.
Nézd meg Edge-et. U2 zenéje és az explorer. Szerintem egyik üti a másikat, más kérdés, hogy pont ő miatta már mégsem.
Vagy vesd össze Albert King-et BB King-gel. A zenei stílusuk eléggé hasonló. De gitárok teljesen máshol járnak. Flying V ellenben egy ES 345 szerű gitárral. Totál más kategória, mégis hasonló stílusban játszottak.

Ellenben nem mondom hogy marhaság úgy választani hangszert. Lehet ma én sem straton játszanék ha annak idején nem azon kezdem, Hendrix után. De mivel hozzászoktam itt maradtam.
Meg egyszerűen imádom a sztrat hangját. A szar szingöl koilokkal.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36994) bigrob


bigrob
őstag

Mi pénzt érhet egy Washburn Flying V? Elvileg kemény tokkal?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36997) bigrob válasza Moleman (#36996) üzenetére


bigrob
őstag

Én múltkor a sima Fuzz pedállal szórakoztam vagy 1 órát.. :DDD
Nagyon jó kis cucc, bár én ilyen stoner metál szerűséget nyomtam vele. :D
Majd lökjed a linket, ha kész van! :D

Apropó ebay, én meg most licitáltam egy Washburn Flying V-re kemény tokkal projekt gitárnak. Olyan áron van, amennyiért nem kapom meg egyik kitet sem ebayről vagy aliról...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37139) bigrob


bigrob
őstag

Én meg letettem a csináld magad Flying V gitár Kit-ről, mert gitár árban mennek...

Viszont múlthéten lecsaptam egy Washburn V-re seymour duncanekkel, keménytokkal, postával fizettem 67-68-at Angliából. Már Hollandiában van a csomagom! :DD

Gusztustalan tervem az, hogy pink lesz és nyomtatok egy Hello Kitty fejes koptatót hozzá ;]

Gitárépítő mesterek segítségét kérném a festék kiválasztásában és szeretnék egy saját logót a fejére, meg is csináltam a Robson logómat.. :DDD
Már csak azt nem tudom, hogyan kéne ezt felvinni a gitárra.. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37237) bigrob válasza fattyu (#37231) üzenetére


bigrob
őstag

:C :C :C

MÁS:

Megjött a britektől rendelt Washburn Flying V-m.
Nem vagyok boldog...
Test repedt a nyak csatlakozásnál, bundok szarrá vannak használva.
Ebayen már kértem egy ilyen return item-et, de most visszaírt az eladó, hogy nála be volt jelölve hogy nem fogad visszárut.

Lefényképezgettem és leírtam a problémám, szerintetek mit írjak még bele?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37626) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Van egy puha gitártokom a Flying V-mhez, de már kezd szétszakadni, ideje újat vennem.
Puhából van elérhető áron, de keménytokból ehhez a testhez elég drágán árulnak.
Szerintetek érdemes még szövettokot vásárolni egyáltalán?
Keménytokból ezek az univerzális tokok mennyire megbízhatóak? Mert abból találtam olcsón is.

(#39155) Berreh válasza Idiofil (#39154) üzenetére


Berreh
tag

A kedvencekből kiindulva LP és SG szerintem, de nem a testforma itt a lényeg, hanem a hangszedők (bár torzítással bármilyen hang kicsikarható). A klasszikus LP-k vastagok, nincs kimarva sem a has, sem a kéz helye, nyaka vastag (néhány milliméter nagyon sokat számíthat), a nyak ragasztott, a hosszabb hangtartás végett, de a torzításokkal már ez sem maradéktalanul igaz. Az SG teste jobban kézre áll, cserébe sok köztük fejnehéz (nem olyan jó a kiegyensúlyozásuk - ebben szerintem a stratok/superstratok a legjobbak, de állva gitározáshoz a forumisták a Flying V-t és Explorert is ajánlanák).
A hangszedők - de ezt is biztos olvastad már - a singlecoil (egy sor mágnes a húrok alatt) vékonyabb zajosabb hangot ad (legalábbis a 100 eFt kategóriáig), a humbucker (két sor) jele erősebb, tisztább és jobban torzítható. A HSS hangszedőjű (superstrat) gitár lenne talán a kompromisszu ... de nem akarok vitát generálni, én most éppen a HH és HSS gitárok között ingadozom.

Lényeg: ki kell próbálni a gitárokat, nem mindegy a test formán kívül a nyak formája, vastagsága, lakkozott-e, bundok magassága (széleinek eldolgozása), tremoló, vagy fix húrláb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#39345) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gibson a Flying V után elvesztette a Firebird formai jogát :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40162) Goose-T válasza SATO98 (#40161) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor inkább humbuckereset vegyél. A nyújtásokat, amiket Iommi és Zakk Wylde csinál, azokat pedig könnyebb rövid menzúrájú gitáron (24,75"/628mm) lejátszani. Általában a Gibson formájú gitárok a rövid menzúrások, pl. SG, Les Paul, Flying V, Explorer. Szóval neked SG vagy Les Paul formájú gitár kell, azok az esetek többségében humbuckeresek. A V és az Explorer is jó, csak azok ritkábbak meg drágábbak, és különleges tokot igényelnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40442) nap válasza arnyekxxx (#40441) üzenetére


nap
addikt

Csináltál volna Flying V-t, az bárhol megáll állvány nélkül is! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.