Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AND1


AND1
őstag

Ha kérdésed van, itt kezdd a keresést:

Gitáros-topic ♪♫ Összegyűjtött tapasztalataink
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

A link alatt témakörök szerint csoportosítva találod a topic hozzászólásait.

Jó böngészést!

==============

Eredeti hozzászólás:

Unatkoztam...aztán gondoltam nyitok egy ilyen témát:

Tehát, ide várok minden gitárszerető user-t. Bárki aki tanul, aki már profi, vagy aki csak ennek a hangszer szerelmese...

Március elején kaptam egy elektromos gitárt. Azóta magamtól kezdtem el tanulni + barátok segítenek benne. Ő lenne az:

(nem egy Fender, Ibanez..de jó, mert tömör fa testü, nem rétegelt xir-xar)

Szóval lassan három hónapja nyúzom és nem tudom megunni. Most már nem annyira nehezek lefogni az akordokat meg a kvinteket. Metallica/Deftones/limpbizkit számokat tanulgatok. Már egy jópár szám megy...de egyet se tudok végig játszani :) . Van amelyiknek az elejét (intro) tudom, van amelyiknek csak a refrénjét. De nagyon élvezem. Sebaj...jah de egy, a Welcome Home Sanitarium-ot majdnem :))
Szerdán meg megvettem első pedálomat hozzá. Egy BOSS torzítót...

...na ezzel a Master Of Puppets úgy szol végre ahogy annak kell! Még csak az Sb live-omra van rákötve és az 5.1-es Inspire-en üvöltetem. Majd szerválok hozzá egy gitárkombót.

Na szóval írjon akinek van gitárja (milyen?) és tud játszani, vagy csak érdekli...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Egy régi PH-s.

(#29) Skót válasza AND1 (#28) üzenetére


Skót
aktív tag

naugyi:))
Bővebben: link
Aztmondja ideális kezdőknek (75kért)
Namost én azon gondolkodom hogy az erősítő amit ott adnak hozzá gondolom spec erősítő (tehát nem egy egyszerű kis erősítőcske)
Viszont ha volna kapcsolási rajz...:))
ááh Álmodik a Skót:DDD
Hagyuk mert ez halvaszültetett ötlet:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#31) Skót válasza AND1 (#30) üzenetére


Skót
aktív tag

De azon gondolkodok hogy felesleges nékem erősítő hiszen ittvan a 2db 90-es láda+erősítő hozzá + lemezjatszó
Igaz hogy az egész cucc ruszki +igaz hogy vagy 25-30éves de még egész jól szól ami recsegést hallani az a hangfalak széjáratottsága miat lehet -->tehát újra kell tekercseltetni
Hameg minden törik-szakad akkor meg még mindég ittvan a jazz a gépen:DDD
De most érted ha ottvana lehetőség hogy találjak egy rajzot ami azt mutatja hogy is néz ki egy ilyen kis gyakorló cucc akkor miért ne keresgethetnék rá (nem a nevemet megszólni :DDD:)) )
Amúgy ha valakinek kell van jókis 25w -os sztereo erősítő kapcsolási rajzom ha jól emléxem alkartészlistával :)

Mod: amúgy nem tom mit pörgök itt még gitározni se tudok de már azt telvezgetem mivel fogom kihangosítani:)) LOL



[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#64) _Gudella válasza Fisha (#63) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ja, megfelelő programokkal nyílván egy mai PC is megbirkózik legalább úgy az erősítő/láda/mikrofon modellezéssel, mint pl a Line6 POD, vagy a Yamaha modellezős cucca, amik azért elég szépen meg tudnak szólalani.

Da akkor is kell még próbán is hogy az ember mögött ott dübörögjön egy rendes gitárcucc.

De ha még az a perverz ötlete is támad valakinek, hogy hurcolja a PCjét magával próbálni/fellépni stb, akkor is csak az előfok/effekt részét helyettesítheti a gitárcuccnak.

És szvsz egy SB Live akkor sem elég hozzá. (nekem is ilyen karim van). Leglább egy olyan amihez külső DAC van. Persze nem árt ha tud 24 bitet.

Meg gondolom azzal sem vagyok egyedül, hogy imádok potmétereket tekergetni :)

[Szerkesztve]

(#65) delta9 válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


delta9
senior tag

nyilván ezért készült a nevével fémjelzett speciális VOX erősítő. hehe. nem kétséges, hogy az általad említett pc-s megoldás olcsó és hatékony otthoni gyakorlásra, de koncertezni már erősen nem vinném. stúdiót meg nem is említem, mert egy jóérzésű hangmérnök azonnal elhajtana, mint a magzatvizet, az összes tranzisztoros boss pedállal együtt. hozd el hozzám a laptopodat, és megmutatom neked, hogy mi a különbség a modellezett gitárhang és egy csöves erősítővel torzított gitárhang között... hogy brian may kizárólag ezt használná, na azt erősen kétlem, esetleg egy két elemét a gitársound utómunkáin. ha lesz lehetőségem, azért megnézem, hogy mit tud ez a software.

a multikat én sem szeretem, de akinek kísérletezős kedve van annak megéri megvenni, mert sok érdekes dolgot lehet velük csinálni. hogy erősítőt sem vegyünk? ok, megyek megkörnyékezem a James H.-t, meg Steve Vait, meg Paul Gilbertet, meg Slash-t, meg Zakk W.-t, meg... már úgy sincs szükségük a cuccukra, csak egy pc-re, meg egy 250 dolcsis szoftverre, a többit nyugodtan kidobhatják. LOL

(#70) AND1


AND1
őstag

Végigolvasgattam a hozzászólásokat. Kommentek:

Pc tényleg jó, itthonra bőven elég, meg a kezdőknek is. Én komolyabban szeretnék a gitárral foglalkozni, ezért vettem egy torítópedált, de ezt is gépre kötöm. Erősítő külön még fölöslegesnek érzem (+nincs mrá pénzem)

De azok akik már demo lemezt csinálnak, esetleg már a kiadónál is próbálkoznak azért komolyabbb cuccokra van szükség.

Multiefekt: Nem rossz dolog, de sztem szigorúan csak otthonra gyakrlásra. Ha már kisebb koncertet nyom vki akkor otr már jobb az összeépített pedálsor.
Egy torzító,delay és a peaser-el már sokmindent meglehet csinálni.

Egy régi PH-s.

(#72) Terminátor 4. válasza delta9 (#65) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ugye tudod, hogy pl. Joe Satriani az Engies of Creationt egy darab PC-be dugott hangkártyán követte el?
Egyébként pedig nyilván arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd az amplitube honlapját, pedig fent vannak kisebb cikkek Brian May-el, vagy a Guns új gitárosával.
A legfontosabb azonban az, hogy az nem minősít egy cuccot, hogy Steve Vai nem ezzel játszik (nem is biztos, hogy nem játszik vele). Csak az minősítené, ha meghallgattad volna, játszottál volna vele. Addig pedig az ilyen LOL és ehhez hasonló megjegyzések minden alapot nélkülöztek. Megadtam a programok címeit, elérhetőségét, van egy kis PC-s tudásod is, szerintem simán be tudod őket konfigurálni, ha akarod. Pénzedbe nem kerülne, hogy meghallgasd és játssz rajt, de te inkább ítélkezel alapok nélkül.
Ui: Brian May nevével semmiféle speciális VOX erősítő nem készült, teljesen standard darabokat használ.

"Még visszatérek!"

(#79) MacCaine válasza Fisha (#76) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Még egy ötlet: ha be van kapcsolva az effekten valamilyen erősítő/csövesítő/vastagító szimuláció, azt kapcsold ki, esetleg próbáld csak úgy, hogy csak a torzító van bekapcsolva az effekten (vagy valami más, delay vagy ilyesmi, a lányeg, hogy csak 1 effekt legyen bekapcsolva).

A multi témához: sokkal olcsóbb egy multieffektet venni, mint minden analóg pedált megvenni, amit ez a multi tud. Torzításban a legtöbbnek kicsit műanyag hangja van, ezért szerintem a torzítón kívül minden effekt mehet a multiról (delay, flanger, phaser, echo stb...).

Z.
Senki nem keres gitárost zenekarba Budapesten? :(

(#82) delta9 válasza Terminátor 4. (#72) üzenetére


delta9
senior tag

''Egyébként pedig nyilván arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd az amplitube honlapját...''

ez jó! tudniilik megnéztem. akkor még rajtam kívül ki is ítélkezik alapok nélkül? hehe.

te még nem láttál/hallottál olyat, hogy egy terméket egy híres ember nevével adnak el pl. némi pénzért?

''Brian May nevével semmiféle speciális VOX erősítő nem készült, teljesen standard darabokat használ.'' - akkor mégsem csak egy szoftvert használ?

''Csak az minősítené, ha meghallgattad volna, játszottál volna vele'' - szerintem tévedsz. az minősíti, hogy a világ leg(el)ismertebb gitárosai nem használják tömegesen. az, hogy én játszom-e rajta (vagy te) az kurvára nem mérvadó...

(#340) Dominator


Dominator
aktív tag

Na, megvan, mire vágyom:
Johnson Stratocaster + Fender 15R / 25R erősítő.
Ha meglesz a pénzem, a 60 rongyból be is vásárolok :)
Nah megyek is dolgozni :D

(#341) Arpika22 válasza Dominator (#340) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Hali. az erősítő asszem jó választás :) de a gitárhoz nem tudok mit hozzá szólni, játszotam már Johonson gitáron de nekem nem igazán jött be. szeirntem nézutána más gyártóknál is.

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#381) Panzermeyer válasza Bencom (#380) üzenetére


Panzermeyer
tag

erősítőt én is csinálnék, nem egy nagy kunszt, ami engem viszont megfogott az a legalább + 18 voltos tápfesz ami a nagy többségnek kell
ekkora dög tápom meg nincs, tekercselni meg nincs kedvem
már rég kész lenne ha ezt a problémát át tudnám hidalni

VOX AC-30-at csak viccből kérdeztem :) ez egy 50-es évekbeli csöves erősítő, a Beatles és a Queen elválaszthatatlan volt tőle

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#389) CWorm


CWorm
aktív tag

Hi!
Rég írtam már ide. :) Kérdeznék is rögtön. Valaki el tudná magyarázni egy analfabétának (nekem), hogy mi az a csöves, meg félcsöves erősítő, meg mi az a fej, meg multi, meg kombó, meg ilyenek? Thx. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#395) tankman válasza CWorm (#389) üzenetére


tankman
csendes tag

Van a csöves és van a tranyós azaz a tranzisztoros erősítő. 2 fajtájuk van. Az egyik amikor egybe van épitve az erősitő rész a hangszóróval, ez a kombó. Amikor külön van az erősitő és a hangszóró akkor beszélünk fejről és ládáról.
A multi=multieffekt.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#460) ktmt válasza WEBER (#452) üzenetére


ktmt
aktív tag

erősítő szimulátorral már volt dolgom effekt processzorban, de milyen progi tud ilyet?
(továbbra is fenntartom, hogy a buharált digizett hang a legrosszabb gitáerősítőnél is rosszabbul szól)

(#676) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném eladni elektromos gitárom és erősítőmet együtt 70K-ért. /a kábel és a heveder az árban benne van :) /
A gitár típusa: Squier by Fender Showmaster /egy dupla, két szimpla pickup, 2 potméter, fekete színben/
Az erősítő típusa: Fender Frontman 15G /torzított sáv is, aux in, headphone out/
Mindkettő kifogástalan, karcmentes, hibátlan állapotban van, mintha most jöttek volna a hangszerboltból és ez nem reklámszöveg. :) Az eladás oka másik hobbiba való pénzbeleölés szándéka.
Szintén kifogástalan állapotú akusztikus gitár beszámítása szóba jöhet, de a pénz jobban kellene..

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#831) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
mostanában szeretnék én is elkezdeni gitározni, tanulgatni, az alapoktól. Mivel nincs tapasztalatom ilyen téren, akusztikussal szeretnék kezdeni, többen mondták hogy azzal érdemes az alapokat. Miel nem tudom hogy megy majd, ezért nem áll szándékomban 100ezreket beleinvesztálni a kezdetekben, ismerőseim ajánlása alapján olyan 20-30 ezer fiorino közötti áron már igen kellemes kategóriájú tanulógitárokat lehet beszerezni. Utána is néztem, meg is volna egy lehetséges kiszemeltem, árban megfelelő volna.
Kérdésem viszont, gondolva a jövőre, hátha megtetszik a dolog és a későbbiekben szeretnék valami előrelépést mutatni, elektro-akusztikus gitáron is gondolkodom. Ez tudomásom szerint egy akkusztikus gitár hangszedővel, külön hangcuccoshoz csatlakoztatható kihangosítás céljából. Ez erősítővel történik, de mivel szeretnék minél előbb belekezdeni, arra gondoltam hogy egy ilyen erősítő később is beszerezhető, meg most nem is nagyon tudom ezeknek az árát
ezekkel kapcsolatban várok tanácsokat ötleteket, leginkább hol lehet ilyen erősítő áráról érdeklődni, utánanézni, nem kellene nagy teljesítményű, otthoni kezdő szintre való

köcc

(#835) ReJim


ReJim
őstag

először is UP, másodszor meg:

hogyan lehet behangolni egy elektromos gittyót hangoló és erősítő nélkül?

mert próbáltam GP4-el, gépre rákötve, de úgy nem éppen jó... (tovább ugrik, mintha nagyon meglenne húzva, magas lenne a hang)

vagy hagnoljam a többi húrhoz? 55545? vagy hogyan kell lefogni? lentről indulva? de ha az is elvan hangolva? :F

ha valaki tudna valami infóval szolgálni lécci segítsen...

(bár valószínű nagyon bot fülem van.. ;] )

</end.?>

(#877) Skót válasza Konflikt (#876) üzenetére


Skót
aktív tag

apám 2db 90-es fala+erősítő akkor ez lesz egy ideig kombó helyett:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#905) ronaldo


ronaldo
őstag

Na én most ide beállítok, és mostantól fogva tépni fogjátok a hajatokat. Szerintem gitározni szeretnék megtanulni. Csak alapvető dolgokat nem vágok, de ugye mindent el kell valahol kezdeni. Vegyük sorra:

Mi a különbség a elektromos, akusztikus meg mittudomén milyen gitárok közt.
Mi az a pedál?
Azok a gitár tabok megvannak, az más kérdés hogy fingom nincs hogyan kell leolvasni :D (ez még talán nem akkora bűn)
Mennyire számít hogy rendes erősítőre kötöd otthon a cuccost, vagy mezei gépre, ami 5.1-et szólaltat meg? (Mert ugye a gitárhoz erősítő nem olcsó. Legalábbis nekem nem :) )
Milyen gitárt érdemes venni? (viszonylag nagy a kézügyességem, tehát hosszabb távra szeretnék vásárolni, nem minden megtanult szám után gitártváltani )
Milyen húrokkal érdemes sportolni?
Mekkora a megfelelő kéz amivel könnyebben le lehet fogni? A túl nagy nem igazán nyerő, vagy igen? Mert nekem jó közepes van.

Ha erre valaki összetetten, és kimerítően válaszol annak el fogok játszani egy szerenádot ha megtanultam gitározni :D

(#925) Kobe válasza ronaldo (#905) üzenetére


Kobe
veterán

elektromos gitár azért eletronyos gitár mert elektromos elven működik, a hangszedő a hurok rezgéséből áramot indukás és azt adja tovább majd végül az erősítőnek, abbol keletkezik a hang amit a kombóval és pedállal egyéb mütyürökkel manipulálsz....vagyis erősítő mindenképp kell hozzá, mert anélkul semmit nem ér ...hátránya hogy ez rohadt drága, jobb gitárt ami hosszutávra szól, 90 alatt nem kapsz, egy kézzelfogható kombó is kb ennyi szóval 150 alatt semmiképp nem úszod meg ...akkusztikusnál ellenben a húr természetes rezonálása kelti a hangot, áram indukálás nélkül, a gitár üregében felerősödik a hang és így lesz az a szép hangja :) előnye hogy olcsó, 30-50 között tanulógitár van bőven, ráadásul előnyösebb azzal kezdeni mert nehezebb rajta játszani mint egy elektronyoson, a szép hangzáshoz precíz kézmunka kell hozzá, ellnben egy villanygitár ugye a hangot manipulálja ott kevesebb precizitás is elég

tabulatúrák olvasása : balrol jobbra haladsz, a számok azt a boundot jelölik ahol le kell fogni a nyakon húrt, ha kettő szám pont egymás felett vna akkor azt a 2 húrt egyszerre pengeted a lefogási helyeknek megfelelően....nem árt egy két dolgot megtanulni a tab olvasásához : pull-off, hammer, slide, stb ami lefogásbeli és váltásbeli technikákat jelöl
elektro-akkusztikus gittyót és egyéb elektromost te beza házi 5.1 re nem nagyon fogsz közvetlenül rákötni, villanygitárt bonyolult és el is rontjhatja az ilyen 5.1 es cuccot, mert nem passzolnak az ohm ok a 2 cuccnál

sztem kezdőnek abszolute klasszikus/akkusztikus cuccal kell nekiállni, ha a kezed pici hozzá (nekem is közepes és még nem mindnent tudok lefogni, de gyakorlás utján nyulik a kézfej mozgékonyabb lesz) szal ha kicsi bassz r egyet egy palacsintasütővel :D

[Szerkesztve]

(#1061) Kobe


Kobe
veterán

nem lehet nagy eresztés ha pakkban árulják, kockázatos sztem így venni hangcuccot, mert ez olyan mintha kilóra mérnék, tömegtermék szaga, semmint annak ha pl te választod ki milyen gittyó, erősítő kell neked

(#1090) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv, VOX Pathfinder 15W erősítőt lehet kapni 40 rongyért, igaz csak 15 wattos de vox, eredeti design, 8''-os blue bulldog hangszóró, szerintem 40-ért nem drága egy ilyen kaliberü erősítő, ki mit tud erről? most akarom az első gagyi kombómat egy ilyenre cserélni

[link]

ott a link alatt a kép róla

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1148) golyani válasza golyani (#1147) üzenetére


golyani
addikt

helyesebben 70 a gitár meg olyan 20-25 az erősítő hozzá.

(#1186) Panzermeyer válasza rOwLeY (#1185) üzenetére


Panzermeyer
tag

csöves erősítő
1: baszott drága
2: hangja semmihez sem hasonlítható, nekem nagyon nagyon bejön amikor a gain az az igazi végcsövek torzitásából jön össze és nem a tranzisztoros torzitobol
3: sok múlik a hangszórók milyenségén és elrendezésén, na meg a hangdoboz ürtartalmán

aztán: fogalmam sincs mekkora hangja van egy 80W-s tranyos végfoknak, de azt hiszem hogyha egy 30-as csövest birtokolsz akkor onnantol nincs gondod az erősítéssel
ha nagyobb hangerő kell akkor kimikrofonozod és készen van

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1199) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Figy!Nem tud vki véletlenül olyan weboldalt, ahol gitár v erősítő tesztek vannak hangmintákkal?!mint pl a hangszerek.hu csak vmi gyakrabban frissített kéne mert ott nagyon régi dolgok vannak
thx

(#1211) delta9 válasza sparc (#1208) üzenetére


delta9
senior tag

lehet, h ezesetben én inkább egy line6 pod xt-t választanék. az ára magyarországon kilencvenegynéhány ezer forint, és a tudására és a hangminőségére egyetlen jelzőt tudnék csak mondani; megdöbbentő (pozitív értelemben). [link] 36 erősítő modell, 24 cabinet modell, 50 stúdiófx, full midi support, usb csati, foot controller lehetőség, 32 bit lebegőpontos proci, stb....

[Szerkesztve]

(#1234) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Haj mindenkinek!erősítő vásárlásán töröm a fejem!az alternatívák:
Crate GTX65
Crate GTX212
Crate VTX65B
Laney MXD65
Laney TF100
Laney TFX1
Marshall MG G-50DFX
Roland CUBE-60
Peavy Bandit 112
Vannak kisebb teljesítményűek is mint látjátok de nekem nem igazán az számit hanem a hangzás!Cratekről Laneykről vélemények?MG-től annyira nem vok hasra esve állítolag Cube jobb!Banditről sok jot hallottam, de tapasztalatot szívesen fogadok, de bármelyikkel kapcs!

(#1449) rebel56 válasza Panzermeyer (#1448) üzenetére


rebel56
tag

Az vonzó benne, hogy minden van hozzá (főleg a toknak örülnék). Milyen előnyei/hátrányai vannak a fémhúrnak? Most nejlon húros gitárom van.
Viszont a Hohner az elektroakusztikus! Ahhoz ugyanolyan erősítő kell, mint az elektromoshoz? És HiFi-n megszólal valahogy?

(#1478) Dominator


Dominator
aktív tag

Kellene egy kis technikai help. A problémám a következő: a gitáromnak alapjáraton van egy kis zúgása, de ha hozzáérek a húrokhoz, az ezekkel érintkező bármelyik fém alkatrészhez, vagy az öt állású kapcsoló fém részéhez, vagy a jack-dugóhoz, akkor egy kis pattanás hallatszik és a zaj elnémul. Valakitől azt hallottam, hogy WD40-nel kell kezelni a gitárt, de pontosan hol? Csak annyit tudok, hogy valamelyik forrasztást. Egyébként egy strato másolatról lenne szó. Először arra gondoltam, hogy az erősítő, vagy az árnyékolatlan kábel miatt van, de azoktól független, szóval tuti, hogy a gitár a bűnös.

(#1488) ReJim válasza Dominator (#1478) üzenetére


ReJim
őstag

nekem ez csak akkor jön elő, ha sz*r erősőt/kombót használok. vagy mondjuk ha az erősítő egy olyan elosztóba van dugva, ami nincs földelve.
szóval én úgy tudom, hogy ez földelési probléma, és földelt eszközöknél nem jelenik meg...
(a próbateremben a torque kombó csinálja ezt, ha a földeletlen elosztóba van dugva. itthon meg a kicsi home-made tesla csinálja, az sincs földelve...)

de kiderülhet a turpisság: ha rákötöd a gépre, akkor is pattog? :U

(WD40 az kontakt spréé? akkor azt esetleg a csatiba lehet fújni, max ott tud segíteni. de szvsz itt nem az lesz a gond.)

</end.?>

(#1619) ReJim


ReJim
őstag

itt is felteszem a kérdést:
a tranyós, vagy a mos-fet-es erősítő szól jobban? :U
használ valaki homemade gitárerősítőt?

(valószínű nyáron építek magamnak egy 100-150 wattosat. kocsmai koncerthez ideális :) )

</end.?>

(#1626) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Létezik valamiféle szoftveres gitár erősítő?
Egy havernak kellene elektro-akusztikus gitárhoz.

(#1635) M@trixfan válasza birno (#1627) üzenetére


M@trixfan
addikt

Guitar rig folytatásnak is nagyon jó lehet, csak legtöbben beleesnek abba a hibába, hogy az otthoni hi-fi alapján ítélik meg. Még silányabb tud lenni ha gitárerősítőre küldik ki nem megfelelően fölépített láncban. Egyébként sokan csak azért nem szeretik a multikat sem mert alap dolgokkal nincsenek tisztában és faszán bekötik az erősítő legelejére, tehát a teljes szimulációs láncot az erősítő előfoka elé, brrrrr... Egy pár stúdiómonitor hangfal úgysem árt ha kavarsz otthon. Nem kell rögtön Genelec, de az FRFR jelleg nagyon fontos: Full Range Flat Response

Olcsó usb input gitárhoz: M-audio Jamlab. 18000 Ft és effekt program is jár hozzá.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1774) Kephamos válasza ReJim (#1773) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez Bass erősítő vagy gitár? Szerintem simán lehet szép hangja, haver Hiwattjában 12''-es hangszóró van. Próbáld ki, az ingyen van, aztán meglátod, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

(#1819) Panzermeyer válasza Kephamos (#1816) üzenetére


Panzermeyer
tag

pesten a hangmester boltban volt a próba, nyíregyházán egyetlen 1 darab vox erősítő sincs boltokban, jah, és ezen az erősítőn nincs torzított meg nem torzított csatorna, a torzítás úgy nő ahogy a gain-t adod rá, kis gain=clean sound több gain meg = od sound

ja még azt akartam kérdezni hogy mi az a 20W-os pathfinder?? mutatsz róla képet? mert ilyet még nem láttam

[Szerkesztve]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1888) Kobe válasza M@trixfan (#1887) üzenetére


Kobe
veterán

nem fiatal annyira, csak ugye USA made cuccokról van szó, egy 60 W os kombó 150 ezer ami elég húzós tekintve a peavey bandit 80/100 as kombóját szinte feleannyiért....minőségi cuccok, ugyanugy ahogy az összes usa-beli hangszer-erősítő, és sajna ennek ára van....multkor ajánlottak egy ilyen tdm 60ast 80 ért használtba, legnagyobb szívfájdalmam hogy nem volt rá pénzem mert hazai piacon évente ha talán 5 darab tűnik fel használtba ilyen áron

(#1893) ReJim válasza Face82 (#1892) üzenetére


ReJim
őstag

üdv.
ha csak egyhangszórós, akkor elég a 15-ös. (a 10mm-es már kicsit kevés szerintem)
de hátul ne legyen zárt a doboz, max csak félig. én úgy vettem észre, hogy úgy valami jobban szól, mint zártan... meg nem véletlenül nyitottak a gyári 4x12'-es ládák sem...

és hogy-hogy ki lett bontva a marshal kombóból? cserélve lett, vagy az erősítő megdöglött? :U

</end.?>

(#1895) ReJim válasza Face82 (#1894) üzenetére


ReJim
őstag

jah, most így újra olvasva: téélleg :)
nah, mind1...

egyébként szabad tudni mennyiért vetted? és hogy milyen erősítő fogja hajtani? :U

</end.?>

(#1896) Face82 válasza ReJim (#1895) üzenetére


Face82
csendes tag

Szabad tudni. :)

Itt pesten vettem 26-ért és egy IC-s erősítő fogja hajtani ami 50W 8 Ohm kb mert a hangszóró max 60W-ig bírja. Egy haverom erőlködőjének IC-s végfokját másolom le ami gyönyörűen megrugdalja akicsikét.

Face

(#1926) Kobe válasza Daneeka (#1925) üzenetére


Kobe
veterán

ha nem volt soha a kezedben totál mindegy mennyivel egyszerűbb mert úgy sem veszed észre
bár én olyan konfigot ajánlanék ami tényleg cska egy kicsivel lépi túl az 50 et és emellett sokkal jobb, mert többfajta hangzást el tudsz érni vele
ez egy 25 ezer forintos Roland MicroCube erősítőből áll, 2 w os otthonra elegendő kis erősítő nagyon fasza COSM hangzásmodellekkel, ezt egy gyakorlóerősítőtől nem kapod meg sehogyan sem semmilyen szettben
mellé vennék külön egy használt squiert olyan 20-25 ér, vagy egy újat 30 ér és még akkor pénzednél is vagy és jobb cuccokat sikerül beboltolnod
ha mindkét cumót újonnan veszed akkor olyan 55-56 ezer, én olyan 31 ér szoktam squiereket látni, a cube meg 25 újonnan
ha bármelyiket betudod szerezni másodkézből akkor már 50 alá tudsz menni

[Szerkesztve]

(#1935) HavocS válasza Daneeka (#1932) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha külön veszed, szerintem mindenképp az Epiphone. Igaz, ilyen árban ez semmiben nem nyilvánul meg, de azért mégis Gibson light, (jó tudom, a Squier meg Fender light...), meg dupla humbucker, és fix húrláb (floyd kezdőnek nem való, vintage tremolo meg inkább hátrány ilyenen). A Roland erősítő jó választás lehet, de _semmiképp_ ne ítélj a netre felrakott minta alapján, azzal nagyon jól lehet manipulálni, én már nem egyszer befürödtem vele. Tessék elmenni egy hangszerboltba, és kipróbálni - vagy mivel nem tudsz gitározni, megkérni az eladót, hogy demózzon rajta neked. Mindenkit óvva intek attól, hogy kipróbálás nélkül vegyen bármilyen hangkeltő eszközt. (MIDI billentyűzetet esetleg nem muszáj... :) )

Más: Staggből max fakockát, felejtős márka. 60W-osból van ez a szépség 50 ropiért: [link] Szerintem jó cucc, az 5 sávos EQ is biztató... és olcsó is.

[Szerkesztve]

(#1943) ReJim válasza harry (#1942) üzenetére


ReJim
őstag

:) hát a jó cuccnak súja van... nem pedig valami kis kínában gyártótt fröccsöntött ''erősítő'' :D

</end.?>

(#1950) mongi_


mongi_
aktív tag

Vmint kezdő elektromos gitár ''csomagot'' szeretnék majd venni! Max 30-35k-ig!
Segíthetnétek összeválogatni / gitár + erősítő + pengető + hangoló... /
Meg ami még kell majd az profik megmondják nekem, hogy mi is az! :)
Linkeket,képeket,árakat várok! Ebben is segíthetnétek!
Most lépek, később jövök, remélem addig kapok is választ/válaszokat!

Na thx! :)

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#1952) Kephamos válasza mongi_ (#1950) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát, ez nem fog menni. Egy olyan gitár, amit érdemes megvenni az kb. 30-40 ezerbe kerül, meg egy ki erősítő, ami tényleg csak arra jó, hogy otthon a szobában játszogasson az ember az megint legalább 20K. Egyéb kiegészítők, amire egy kezdőnek szüsége van potomáron beszerezhetőek a gitárhoz, meg az erősítőhöz képest. (pengető: kb 200HUF, kábel:kb 2K, pánt/heveder [ki hogy hívja] 2-3K)
Mod.:
Yamahának vannak csomagja, amiben minden benne van, amire egy kezdőnek szüksége van. Ezek általában nem csúcsminőségű dolgok, amik benne vannak, de kezdetnek megteszik.

[Szerkesztve]

(#1953) harry válasza mongi_ (#1950) üzenetére


harry
veterán

[link] Ibanez Jumpstart GSA6J. Öcsémnek van ilyen, szerintem kezdéhez jó. Van benne heveder, pengetők, kábel, hangoló, 15W erősítő, gitártok és a gitár. Veszel hozzá egy rendes kábelt 2k, esetleg pengetőt. Mikor vettük 70k volt, most 80ba kerül az Oroszlán barlangban.
De sztem úgy is jól jársz, ha veszel egy gitárt (esetleg használtan), vmi hangberendezés csak van otthon, és egyelőre azon használod. Később egy izmosabb erősítőt, aztán esetleg egy komolyabb gitárt, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1954) Kobe válasza harry (#1947) üzenetére


Kobe
veterán

öööö hát akkor volt a nagy erősítő-vadászat nálam
azért nem az lett mert mire elő tudtam volna vakarni rá a zsetont, eladták...oszt amikor meg összejött annyi pénz (40K) akkor láttam hogy 40ér hirdetnek egy peavey banditot kis hibával - zengető men tönkre benne, kb 5 rugó lett volna megjavítani, és 45 ből lett volna egy majd 100 k t érő cuccom...egyből rá is cuppantam de az is elment addigra sajnos
így most egy Roland Cube 30 van pár napja, én szeretem mersokféle hangzás, lakásba jó még sok is

egy kis más téma : ma megszoptam rendesen, húrt cseréltem, első alkalom hogy floyd rose trmeolos cuccon csinálom, hááát öcsém, nem vagyok hangszerész de erre büszke vagyok, a hangok kb 98% pontosságal lettek beállítva úgy hogy a tremolo is mintaszerűen olyan vizszintesen áll sé tartja a hangolást mint a cövek :)

off : tegnap volt itt egy koncertsorozat, 4-5 tribute zenekar lépett fel, metallica, helloween, guns n rózsi, meg vmi deftones szerű
a gnr tribute elég komoly felszereléssel jött, 2 gibson lespaul, az egyik egy nagyon szép sunburst volt, háááát nem sok kellett h kikapjam a csóka kezből :)
következő cuccom az lespaul lesz és semmi más, msot találtam nemrég Hagstromoknak is vannak olcsó és szép darabjai pl ilyenek :D [link]

[Szerkesztve]

(#1968) Kephamos válasza harry (#1967) üzenetére


Kephamos
addikt

Az gáz, emrt ha jól tudom, akkor Mo-ra nem nagyon fog érkezni több Create erősítő, mert úgy monde kivonul, illetve senki sem inpotálja már. :U Gyorsan érdeklődj valami hangszerboltban, ott csak tud valaki segíteni.

(#1991) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!
80-100k körül milyen gitárt vegyek?
Újat szeretnék Ibanez RG370-el szemzgettem, de azt mondják, hogy azért a pénzért jóval jobb gitárt is kapok. Szidték az Edge-t is. De melyik a jobb?
Ja újrakezdő vagyok. És leginkább heavy metal vonal, de szeretnék kalszikust gitárhangzást is. AC-3 BOSS-ról van valakinek valami tapasztalata?
Van köze az akusztikus gitár hangjához?
Meg valami kezdő erősítő is kellene.

Ja és nem szeretnék fét tonnás gitárt. Anno volt egy Gibson utánzatom, majd leszadt a hátam. Meg valami vékonyabb nyakú érdekelne.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.