Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1740) ReJim


ReJim
őstag

van valakinek tapasztalata a hughes&ketner kombókkal?
egy ilyenre gondoltam: [link]
bár valaki azt mondta, hogy a h&k nem csinál valami jó erölködőket... igaz ez?

</end.?>

(#2378) isapeti


isapeti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eladó Hughes and Kettner Tubeman csöves (!) gitár előfok pedálom. Három csatornás, teljesen faszányos állapotban, alig használtam párszor... vettem egy komplett gitárfejet, így feleslegessé vált. Ahhoz meg túl jó, hogy itt porosodjon, nomeg a pénz se vet fel...
Van hozzá kis hordozókoffer is, amit házilag kimondottan erre a célra béleltem ki :)

Van róla kép is:
[link]
[link]

Ha valakit érdekel, keressen meg privátban vagy telón, mert nem sűrűn tudom böngészni a fórumot mostanság..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#3429) nap válasza lakisoft (#3426) üzenetére


nap
addikt

Hughes & Kettner ?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4798) Daweee


Daweee
őstag

Végülis megvettem azt a Hughes & Kettner-t amit múltkor írtam, hát van hangja, az biztos :K Alapvetően metálra tervezett kombó, középálláson ezt a tipikus mélyen dünnyögő metál hangzást hozza, viszont kis EQ-zással gyönyörű tisztákat ki lehet hozni belőle, rugós reverb, effekt loop, vonal ki/bemenet, mindene van, szóval nem volt rossz vétel, egy hibája, hogy a torzítójával nem sikerült túlzottan megbarátkozni eddig, 3-4-es gain szinten elviselhető, de nem az igazi sajnos, szóval elkezdtem gondolkodni egy jobbfajta torzítópedálon, Boss OD, OS, vagy hasonlók, esetleg valami más márka, most kezdő vagyok és nyitott pedálügyileg, viszont a tapasztalat azt mutatja hogy ha gitárról van szó, a "legendás" márka messze nem a jolly-joker (lásd Epik és Marshallok esete) szóval nem vagyok elkötelezve a Boss felé. Várom a tippeket, hogy klasszikus hard rockhoz (Guns és társai) szerintetek melyik az ideális pedál?

(#4896) Daweee válasza Forceman (#4894) üzenetére


Daweee
őstag

milyen formájú gitárt szeretnél? (ha bodom akkor gondolom valami flying V vagy superstrat) és főleg mennyi lenne a keret?
Azt vedd még hozzá, hogy nem ártanak egy elektromos gitár mellé ilyen apróságok mint erősítő (kis alapmodellek vannak 10-20K-tól), kábel (1,5-2K) esetleg pánt nyakba akasztani (1-2k) ha van akusztikusod, akkor gondolom hangolód is, ha esetleg nincs, az sem árthat(4-5K) egy metronóm is hasznos lehet (egyes hangolókba is építenek, külön 4-5K) meg persze pengető (100-300ft) egyéni preferencia szerint, egy hangszerboltban sokféle van, fogj kézbe sokat, én pl az 1.5 millis hegyezett pengetőt szeretem (planet waves/dunlop) de barátomnak pl 0.7 fölött már túl vastag.

apropó, körkérdés, úgyis alig pörög a topic: kinek milyen cucca van, milyen húrt, pengetőt preferál? kezdek:

- Vintage LV100
- 11es Ernie Ball húrok
- 1,5-ös hegyezett pengető
- Hughes & Kettner Edition blue 60R kombó

[ Szerkesztve ]

(#29697) fecaga21 válasza Plazmacucci (#29696) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Peavyt kipróbálom, egy boltban egy srác még a Hughes and Kettnert ajánlotta metálra. Arról mit kell tudni ?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.