Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#62) andorpapa


andorpapa
őstag

Amúgy én meg basszusgitáron tolom. Előző gitárom egy Gibson volt, jó cucc, csak nagyon le lett használva (én a második tulajdonosa voltam), így idén vettem egy Yamaha RBX170-est. Gondolkodtam rajta egy ideig, hogy Ibanez GSR200-ast vegyek használtan, de végül az új Yamaha mellett döntöttem, és nem bántam meg, bár az Ibanezen jobban kijön a pickupok közötti különbség.

Szóval basszusgityón nyomom, és én is azt tudom javasolni minden kezdőnek, hogy a zeneelmélettel sokat foglalkozzon, különben mezei lakodalom-iskolai buli-hakni király lesz belőle, az pedig nem művészet. Ezzel persze nem akarom leszólni az ilyen műfajban utazókat, de mióta én is zenélek, figyelem a stílusukat, zenei tudásukat, és érzésem szerint nem jutottak túl magas szintre a zenélésben.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#103) delta9


delta9
senior tag

szal belehegesztettem egy Seymour Duncan Alnico Pro II-es bridge pick-up-ot a Les Paul-ba. Valahol hasonlít a gyári Gibson alnico-hoz a hangja, de a mélyek dübörgősebbek lettek, a magas(abb) hangok pedig élesebbek és talán még tovább szólnak, jobban feedback-es a hang. Főleg akkor lehet észrevenni, ha a G húron lefogott hanghoz a H húron hozzáfogod a tercet és felfelé megpengeted... Összességében mélyebb tónusú és jobban torzított lett a bridge hang, feljebb kellett tekerni az erősítőn a magas potit, kb. 2-3 egységgel (cca 5ről 7re).

Sajnos Medgyesi mesternél most nem volt APH-1 neck, csak 3 hét múlva lesz kb, ha addig nem cseszem el a pénzem, akkor lecserélem azt is. Ja, akkor már meglesz a következő fizu is, akkor majdnem biztos.

Ért egy kellemes meglepetés is, miszerint én 30-40k közé saccoltam az árát, de kiderült, hogy ''csak'' 28.4k.

(#462) Arpika22


Arpika22
csendes tag

gondoltam írok már ebbe a jó kis topicba!!! :) azért ez csak jó hír hogy nem csak a mű(sz@r) zenére mennék még az emberek hanem tudnak csinálni is vagy csak eljáccani. Árpika a gibson ereje veled van :DDD

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#890) Niquis válasza Kobe (#889) üzenetére


Niquis
aktív tag

Gyönyörű szép. Érdekes, hogy bár Strato formája van, a legtöbb megoldása a Les Paul-okra emlékeztet. Külön kib. jó az oktávjelzés a nyakon.:)

JA, ha már Les Paul: tegnap voltam Hollywood Rose koncerten(az arcok Guns N' Roses-t nyomnak), a szólógitár és a ritmusgitár is csodaszép Gibson Les Paul (heritage cherry sunburst, [link], [link] és antique natural színekben) volt, ráadásul még az egyik meghívott vendégzenészcsávó is azon nyomta (neki fekete-fehér koncentrikus körök voltak rajta). És ahogy azokon játszottak! :R

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#908) Bero válasza ronaldo (#907) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen az az akusztius gityó, amelyinek egy kör alakú kivágott rész van a testen.
Hogy az elektrok csicsásak-e az fajtától, kialakítástól függ. :)
Gyakorláshoz nagyon dugdossák az akusztikus gitárt az ember orra alá, mivel ezen érdemes kezdeni. Ugyanis itt nem lehet ''elsunyizni'' a hibás akkordokat, mint pédául egy erős torzítással. A nyak szvsz nem fog gondot okozni, már csak azon gyszerű oknál fogva sem, hogy a gitár a tiéd, és a fogás neked kell hogy kényelmes legyen. Hiába mondják hogy neked ez az izébizé kell, ha az egyáltalán nem áll kézre neked. Ahogy érzed ;)

Az elektro gitár hangja alapból nem nagyon tér el az akusztikus gitárétól. Ha egy rock számot hallasz abban már torzítva van a hangja. Ebből létezik többféle, pölö ''sima'' distortion, Overdrive (síós, éles hang, szólókhoz), Fuzz (fémes hang, pl. pár Queen számban).
Torzítások kb. 8k huf körül kezdődnek, és a csillagos égig érnek.
Pár példa(bocsi de épenn a ezen az oldalon jártam, és akkor ezek ugrottak be) : :D
[link] (beépíthető)
[link]
[link]
[link]

Favorit gitármárkák: Fender, Ibanez (én kedvencem), Gibson, és még sok más, de szerintem elsőre elég sok lenne :)

(#1650) Kobe


Kobe
veterán

hááát...én kerülném epiphonet, ok h olcsó kategóriás gibson leányvállalat, de akkor a gibbo mért nem ad ki egy szériát olcsóbban Gibson néven....nem szeretem ha ''letagadják'' a szarabb darabokat csak hogy a nevük nagy maradjon, ez ESP n és Gibson on kívül nem sokan teszik emg hogy más néven gyártanak low-end szériát

(#1654) Niquis válasza Kobe (#1650) üzenetére


Niquis
aktív tag

Egyetértenék Kephamos-szal, a név presztízsét meg kell tartani. Ferrarit sem adnak mindenkinek tudtommal, és nem csak az ára miatt. Amúgy meg sztem éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok. Csak akinek nincs elég nagy neve/gyártókapacitása, az nem osztja fel ilyetén módon a piacot. Megaztán, egy Fendert/Gibsont ki kell érdemelni.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1655) Kobe


Kobe
veterán

az OLP nemcsak musicman cuccokat licenszel
az meg hogy nem egyzser hallottam hogy a 130 ezres yamaha motyó szól úgy mint a fél millás Gibson, akkor az ember elgondolkodik holis a presztízs, mert a státusszal minőségnek is kéne járnia, de őszintén szólva a gibsonok az árukhoz képest és a kapott hangzáshoz képest nevetségesen drágák

(#1656) delta9 válasza Kobe (#1655) üzenetére


delta9
senior tag

mondod te. bár ez hülyeség, mert nem lehet a yamahát a gibsonhoz hasonlítani (és nem csak azért, mert egy yamaha a büdös életben nem fog úgy szólni, mint egy gibson), sőt egyiket sem, mivel mindegyik márkának mások a tulajdonságai ergo nem szólhat úgy. a minőséget pedig igenis megkapod a félmillás gibsonnal, a hangzás pedig relatív. ha kőkemény skandináv metált akarsz játszani, és veszel egy lp-t és utána szidod, hogy hát ez szar, mert nem a metálszand jön ki belőle, akkor te vagy hülye nem a gitár szar. hardrock-hoz pl nem találsz jobbat. én nem bántam meg, hogy lecseréltem a stratocasterem egy les paul-ra. és nem nevetségesen drága, hanem csak nálunk a fizetések szarok.

neked milyen gibsonjaid vannak/voltak, amiből ezeket a minőséggel és hangzással kapcsolatos megállapításokat tetted?

(#1658) Kobe válasza delta9 (#1656) üzenetére


Kobe
veterán

gibsont, ha lenne rá pénzem sem vennék, mert amennyiből megvan egy ''normális'' gibson (6-700 ezer; de a csúcs gibsonok 2-3 millás árához képest még ezek is lowend nek tűnnek) abból veszek másik fasza motyót meg hozzá előfokot, fasza hangfalakat, és asszem előrébb vagy mert nagy valószínűséggel sikerül ugynaazt a hangzást elérned, úgy hogy komplett felszerelésed van és nem csak egy drága gitárod
...és akkor itt jegyezném meg hogy a gibsonban ott van a név, amit megfizetsz, de ha értesz hozzá, mit keres egy gitárban, hangzásában, lehet hogy fél millával olcsóbban megúszol egy ilyen biznict, ha nem többel...azt meg már sokan bizonyították, hogy a gitárban nem a név a lényeg, hanem a hangzás, a yamaha-effektushoz meg csak annyit : santana bácsi is tiszta poénból játszott a 70es évek nagyrészében yamaha motyón, mi ? egy ilyen neves zenésztől előbb várta volna az ember hogy gibsonhoz nyúl, mégis yamahát választott :) ....megjegyzem a ''nálunk szarok a fizetések''...hát....külföldön sem éppen az 1-2 millás gibbokkal rohangál a zenésztársadalom, jobb ha elhiszed....

nekem allezusammen a gibson márka piedesztára emelésétől van hányhatnékom, attól a mentalitástól, hogy ami Gibson az csak jó és csak kurva drága lehet, és ahhoz ragaszkodni kell, holott ugyanolyan tömegtermelést alkalmaznak mint más gyárak, nyílván ugyanolyan szintű anyagválogatással, mert nem hiszem h minden egyes darabra 5x akkora figyelmet fordítanának mint egy ibanezre, már ha árarányokat nézem gibsonnál nem ritka h 5xannyi mint egy ibanez, szóval sztem az ár / más holmiktól való különbözőség aránya nevetséges ezeknél a gyártmányoknál, fix hogy annyival nem jobb mint amennyivel drágább

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1659) delta9 válasza Kobe (#1658) üzenetére


delta9
senior tag

egy zenész nem felirat alapján választ gitárt. azt, amit ő egy gitárban keresett (sound, szolgáltatások, kényelem, stb.), azt és akkor egy yamahában találta meg. valószínűleg, ha az elvárásainak egy esp felelt volna meg, akkor azt választotta volna, ha egy gibson, akkor azt.

nem akarok árakkal dobálózni, de a les paulom 6k alatt volt bőven és teljesen 'normális'. pontos, dögnehéz, rendes fából van, jó a hardware-e, és mocskos jól szól. és 250-300k-ért már veszel 'normális' les pault. ha vintage hangszert akarsz, akkor rendesen a zsebbe kell nyúlni, ha meg akarod szerezni, de akkor egy 60as évekbeli hangszerről beszélünk. hol találnál ilyen vintage ibanezt/yamahát, mikor azok sokkal fiatalabb cégek. szerintem azt a nézeted át kellene gondolnod, hogy egy márkás gitár (tök mindegy, hogy gibson vagy fender vagy ibanez vagy bármi) soundját kihozod egy olcsó kategóriás cuccból. lehet közelíteni hozzájuk, de hidd el, hogy nagy valószínűséggel (mondjuk úgy: tutira) nem sikerül ugyanazt a hangzást elérned és a 'jójó de nem az igazi' az sokak számára nem elfogadható.

a fizuvall kapcsolatban csak arra céloztam, hogy sztem könnyebben megvesz egy amerikai/német/francia/brit zenész egy gitárt és egy fej-ládát, mint a honi zenészek. és azt nem mondtam, hogy ott kolbászból van a kerítés.

nem igazán értem, hogy mi a bajod azzal, hogy a gibson az jó gitárokat csinál. sőt, kurvajó gitárokat csinál. ez nem jelenti azt, hogy a yamaha, a fender, az ibanez vagy más ne csinálnának még szintén jó gitárokat. de bizonyára van náluk is pontatlanul sikerült hangszer, mint bármely nagy gyártónál.

én úgy gondolom, hogy hülyeség a gibson jobb mint az ibanez vagy a fender jobb mint a tökmindegymi. meghallgatod a gitárt, és amire azt mondod nagy felkiáltva, hogy vaze ezaz, ezt a szaundot kerestem, meg ezt a vastagságú nyakat vagy ezt a tremolót/fix húrlábat, azt kell megvenni, ha az egy yamaha, akkor azt, ha az egy gibson, akkor azt. neked nem kell gibson, mert szerinted nem éri meg. miért, ha olcsóbb lenne, akkor kellene? vagy az árképzésük zavar? ha nem tudnák eladni ennyiért ezeket a hangszereket, akkor nem ennyiért árulnák. miért fáj az neked, hogy mennyi van az árcéduláján? de kérdezd meg bármelyik gibson tulajdonost, hogy megbánták e, hogy annyit kiadtak érte és nem éri e meg az árát... megéri bizony és ezt hidd el, tapasztalatból mondom. a mentalitást nem tudom, hogy hogyan érted. aki megvásárol egy gibsont, az nem sznobságból veszi és mert az kurvadrága és jól lehet gizdázni vele. én sem vagyok sem kőgazdag sem kőhülye, hogy többszáz ezerért vegyek egy hangszert, csak azért, mert rá van írva, hogy gibson. én azért vettem, mert ebben a hangszerben találtam meg azt, amit egy gitártól elvárok. ha ezt egy ibanezben találtam volna meg, akkor azt veszem meg és akkor lehet, hogy több pénzem marad, de semmiképp sem bántam meg.

(#1660) delta9 válasza Kobe (#1650) üzenetére


delta9
senior tag

egyáltalán nem tagadnak le semmit sem. ha megnézed a gibson honlapján az elektromos gitár kategóriát, ott van a link az epiphone-hoz is, és az epi honlapján ott van, hogy ''A part of the Gibson family of brands.''

(#1661) Kobe válasza delta9 (#1659) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez is gyártott régen a mai artist szériájához hasonló vintage darabokat, ez a 70-80 as évek fordulójából származó darabok, a későbbi ibanez ereklyék a 80as évek rock-metal shred legendái, haver pont most vett nemrég egy 18 éves rg750es ibanezt, baromi jó hangszer...
azért megnézném, hogy egy Vai signature ibanez olcsóbb kategóriás lenne, az ibanezek egyik csúcskategóriája a signature széria és még midnig olcsóbbak mint egy alap les paul....én nem azt mondtam hogy egy vorsonból kihozod a gibson hangzást, hanem azt hogy olcsóbb, sokkal olcsóbb, esetleg más gyáraknál felsőkategóriás gitárokból, pl signature szériáiból, egy jó setuppal sztem eléred azt a hangzást....
a Gibsonban nem az zavar hogy jó gitárokat gyárt, hanem az hogy ezt röhejesen drágán teszik....kérdezhetsz te minden Gibson tulajt hogy megérte, naná h igent modnanak....
de sztem ha megkérdezel egy komoly zenészt, nem vérprofit akinek külön gyártnaak motyót, és mondjuk azt vallja h a Gibson ja a legjobb gitárja, és megkérdezed melyik volt az előző legjobb gitárja, majd megkérdezed hogy szerinte a 2 cucc közötti hangzásbeli különbség megérte azt a pénzbeli különbséget ami simán elérheti az említett előző csúcsdarab árának 2-3x osát, jobbesetben, akkor sztem más képet kapnál róla

(#1662) delta9 válasza Kobe (#1661) üzenetére


delta9
senior tag

de pont nem jött le a lényeg. aki megvesz egy lp-t vagy egy sg-t, az nem fogja azt mondani, hogy azért vette, mert az jobb, mint az előző ibaneze. illetve a jobb az nem globálisan értendő, hanem kizárólag abból a szempontból, hogy arra a zenére, stílusra egy gibson alkalmasabb. és főleg azért mert gibson hangzást keresett, amit - hidd el - nem hozol ki más gitárból. és ha megvette, akkor hiába kérdezed meg, hogy megérte egy középkategóriás lp-ért kiadni 2× annyit, mint pl az előző ibanez, akkor - biztos lehetsz benne - hogy azt fogja mondani, hogy igen, megérte. mert a zenész ezért vesz hangszert. nem az előző, illetve más márkákhoz kell hasonlítani, mert mindegyik más más karakterisztikájú, hanem önmagában. ez esetben viszont, arra a kérdésre, hogy megérik e az árukat, a válasz határozottan igen. ha gondolod, bármikor egyeztethetünk, gyere el, próbáld ki a lespaul-t, hallgasd meg hogyan szól, és alkoss utána véleményt.

[Szerkesztve]

(#1664) delta9 válasza Kobe (#1663) üzenetére


delta9
senior tag

van hát. ott az epi. lp forma és hasonló hang. de ha gibsont veszel, akkor az nem csak annyival lesz másabb, hogy más rajta a márkajelzés. a klasszikus gibson hangot soha nem fogod kihozni egy copy-ból ez fix, és mint mondtam a jójó, de nem az igazi, az olyan dolog, hogy sokan nem szeretnének kompromisszumokat kötni.

(#1665) Kobe válasza delta9 (#1664) üzenetére


Kobe
veterán

keleten nagy divat a gibson-koppintás, és legtöbbször külalakon bukik le a hamisítvány, mert egy kettő hihetetlenül jó utánzat

(#1719) KisApám


KisApám
addikt

Van egy Gibson mintájú Epiphone Les Paul LP100-as [link] gitárom. Kb. 5 éve vettem használtan, gyönyörű állapotban, azóta sem értem hozzá, sajnos. Az internetről letöltöttem sok videót is hozzá, de baromira lusta vagyok... majd valamikor, hátha én is ''gitáros'' leszek :DDD

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1904) Kobe válasza s.e.n.k.i. (#1901) üzenetére


Kobe
veterán

ilyen kategóriában mindenképp használtcuccot kell venni....az ami újonnan 53 rugó, használtba 60ér egy kategóriával jobbat találsz sztem, és őszintén szólva én ilyen vintage cuccról még nemhallottam, elég vásári darab szaga van....amik jönnek fel gitárok és olcsóak még, azok az SX ek....60 rugóér olyan mapletopos mahagóni cuccot kapsz h kezdőként a 10 ujjadat nyalod meg, volt már rá példa hogy valaki a Gibson SG je mellé keresett SX SG Standardet másodmotyónak ökörködésre

(#1935) HavocS válasza Daneeka (#1932) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha külön veszed, szerintem mindenképp az Epiphone. Igaz, ilyen árban ez semmiben nem nyilvánul meg, de azért mégis Gibson light, (jó tudom, a Squier meg Fender light...), meg dupla humbucker, és fix húrláb (floyd kezdőnek nem való, vintage tremolo meg inkább hátrány ilyenen). A Roland erősítő jó választás lehet, de _semmiképp_ ne ítélj a netre felrakott minta alapján, azzal nagyon jól lehet manipulálni, én már nem egyszer befürödtem vele. Tessék elmenni egy hangszerboltba, és kipróbálni - vagy mivel nem tudsz gitározni, megkérni az eladót, hogy demózzon rajta neked. Mindenkit óvva intek attól, hogy kipróbálás nélkül vegyen bármilyen hangkeltő eszközt. (MIDI billentyűzetet esetleg nem muszáj... :) )

Más: Staggből max fakockát, felejtős márka. 60W-osból van ez a szépség 50 ropiért: [link] Szerintem jó cucc, az 5 sávos EQ is biztató... és olcsó is.

[Szerkesztve]

(#1954) Kobe válasza harry (#1947) üzenetére


Kobe
veterán

öööö hát akkor volt a nagy erősítő-vadászat nálam
azért nem az lett mert mire elő tudtam volna vakarni rá a zsetont, eladták...oszt amikor meg összejött annyi pénz (40K) akkor láttam hogy 40ér hirdetnek egy peavey banditot kis hibával - zengető men tönkre benne, kb 5 rugó lett volna megjavítani, és 45 ből lett volna egy majd 100 k t érő cuccom...egyből rá is cuppantam de az is elment addigra sajnos
így most egy Roland Cube 30 van pár napja, én szeretem mersokféle hangzás, lakásba jó még sok is

egy kis más téma : ma megszoptam rendesen, húrt cseréltem, első alkalom hogy floyd rose trmeolos cuccon csinálom, hááát öcsém, nem vagyok hangszerész de erre büszke vagyok, a hangok kb 98% pontosságal lettek beállítva úgy hogy a tremolo is mintaszerűen olyan vizszintesen áll sé tartja a hangolást mint a cövek :)

off : tegnap volt itt egy koncertsorozat, 4-5 tribute zenekar lépett fel, metallica, helloween, guns n rózsi, meg vmi deftones szerű
a gnr tribute elég komoly felszereléssel jött, 2 gibson lespaul, az egyik egy nagyon szép sunburst volt, háááát nem sok kellett h kikapjam a csóka kezből :)
következő cuccom az lespaul lesz és semmi más, msot találtam nemrég Hagstromoknak is vannak olcsó és szép darabjai pl ilyenek :D [link]

[Szerkesztve]

(#1955) Niquis válasza Kobe (#1954) üzenetére


Niquis
aktív tag

Voltál Hollywood Rose-on?:) Biztos örült volna neki kanyesz, ha neked adhatta volna azt az Epi-t.:) Különben csak a másik, a goldtop gitár igazi Gibson, meg van a szólós srácnak kétnyakúja is, gondolom láttad;) Van egy másik GNR tribute bandánk is, őnekik még a szólógitár sem Gibson, ám amint Marshall stacket raknak mögéje, azonnal mindegy lesz.:) Szerintem elsőre-másodikra-meg még párszor tök jó, de sokadjára unalmas elmenni ezekre a tribute-okra, kivéve ha az a célod, hogy ezredjére is meghallgasd ugyanazt a 0 újdonságot felvonultató műsort, nem az eredeti zenészektől.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1956) Kobe válasza Niquis (#1955) üzenetére


Kobe
veterán

ööö hollywoood rose egy kicsit vicces volt, nekem nem jött be hogy a csóka bejön alsógatyába, szép dolog az axel-mánia de azér már egy szakadt farmernacit vagy vmit csak illene...csajok lehet komálták de nekem majd a szemem égett ki :D a kétnyaku nem volt ott legalábbis fix h nem használta sztem mer nem láttam, hacsak nem addig vette elő amig sörér mentem :D, a ritmusgitáros valami nagyon vöröses sunburst lp n játszott, azt nem tom mi volt, epi vagy gibson, de rohadt jól nézett ki, de a szólónál volt egy kicsit leharcolt goldtopos azt láttam
a metallust gitárosának is egy goldtop lp je volt, csak az ltd , ezek az aranyszínűek nekem nem jönnek be
a keepers of jericho kis szalmakalapos gitárosa viszont elég sokmindent ki tudott hozni egy squierből

(#1959) Panzermeyer válasza Niquis (#1957) üzenetére


Panzermeyer
tag

a 2nyakú az egy gibson doubleneck, asszem 1275ös szériaszámú, szerintem gyönyörű gitár, fent 12 húr alul 6, knockin on, wild horses, patiente számoknál volt használva azon a koncerten, nekem 1. megszólalásra elnyerte a tetszésem

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1991) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!
80-100k körül milyen gitárt vegyek?
Újat szeretnék Ibanez RG370-el szemzgettem, de azt mondják, hogy azért a pénzért jóval jobb gitárt is kapok. Szidték az Edge-t is. De melyik a jobb?
Ja újrakezdő vagyok. És leginkább heavy metal vonal, de szeretnék kalszikust gitárhangzást is. AC-3 BOSS-ról van valakinek valami tapasztalata?
Van köze az akusztikus gitár hangjához?
Meg valami kezdő erősítő is kellene.

Ja és nem szeretnék fét tonnás gitárt. Anno volt egy Gibson utánzatom, majd leszadt a hátam. Meg valami vékonyabb nyakú érdekelne.

[Szerkesztve]

(#2115) Kephamos válasza Bero (#2106) üzenetére


Kephamos
addikt

Az én gitáromon most 10-es Gibson van. Bár alíg használtam még, mert nem nagyon van időm, de annyit elmondhatok, hogy nagyon jó, Ajánlom mindenkinek. :C

(#2187) Kephamos


Kephamos
addikt

Sűrgősen eladó egy Yamaha RGX 121 Z gitár; gyári doboz és papírok is megvannak. Fekete. Újszerű állapotban, gyakran tisztítva. Keveset használtam, nagyon kíméltem. Vadi új 10-es Gibson húrokkal, ajándék tok is jár a gitárhoz. 2 humbucker, 1 single coil, vintage tremolo. Nagyon pöpec hangja van és nyílegyenes nyaka.
Irányár: 50K! Lehet alkudni.

(#2223) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Nem kell valakinek egy eredeti Gibson nyak PU?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2246) M@trixfan válasza amdk7 (#2238) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az alapfogalmakhoz hadd linkeljem be a magyar wikipédia egyik ide vonatkozó részét, szépen össze vannak szedve az alapok:
[link], illetve a tremolóhoz:[link]
A testen átmenő húrozás azt jelenti, hogy a húrok át vannak vezetve a gitár testén és nem a szokványos húrláb a végső rögzítésük. Ez jótékony hatással van a megpengetett hangok kitartására.

Még jó lenne tudni, hogy milyen stílust kedvelsz a leginkább, mert annak fényében célirányosabban lehetne ajánlani. Nekem pl nagyon egyszerű dolgom van mert számomra elektromosból csak 3 féle forma létezik: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul, Ibanez super strat gitárjai. Néha akad egy-két kivétel, de nagyon kritikus az ízlésvilágom gitár téren is :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2247) amdk7 válasza M@trixfan (#2246) üzenetére


amdk7
aktív tag

Előszöris köszönöm segítséged. :)

Tehát:
Formára ezek jönnek be: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul.
Zeneileg amit játszanék rajta az dallamos rock, egy kis ritmusgitározás, ilyenek.
(megőrülni csak alkalom adtán szoktam :D )

Kiváncsi lennék arra is, hogy egy 10W-os combo mit tud.
Illetve azokban (combo) van beépítve valamiféle torzító???

Köszi: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2469) Daneeka


Daneeka
senior tag

Túlképp rájöttem, hogy csak a Strato/Telecasterek hangzása izgat igazán engem. Meg ott van a másik oldalon a humbis LP.
Na most ha az ember vesz mondjuk egy Ibanezt pl ugyanannyiért mint egy Gibson Les Pault venne akkor sejtem, hogy valamiben jobbat kap de miben? Tone-ról szerintem nem híres semmi a Strat/Lp-n kívül. Az szerintem kizárva. Egyedül a Floyd-Rose-ra birok gondolni, meg betegebb stílusokhoz bazi nagy outputu pickupok azt ennyi. Vagy van még valami ami indokolja mondjuk az Ibanez jelenlétét a piacon? /Ez no offense kérdés, csak kiváncsi vagyok/

(#2505) AND1


AND1
őstag

Ha valakinek kell az Ibanez RG470-esem, szóljon nyugodtan, mert eladóvá vált. Frissen be van állítva. Remek állapot. Tokkal+Gibson pánttal kereken 100e Ft. Ennyiért ilyen gitárt nem kapsz.

(a gitár nem foltos, csak a vakku viselkedett érdekesen)

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2857) DeadMen válasza (Darkwood) (#2856) üzenetére


DeadMen
tag

A nyak mindig vetemedik,hogyha nincs benne vas. Milyen gitárod van most? Ha csavarozva van pl egy elektroakusztikus nyaka,ha felsőbb kategóriás is,de nincs benne vasrúd,akkor vetemedik az is,akár Gibson,akár egy occsóbb akusztikus:). Ezért nem is szabad levenni az összes húrt,mert utána napok kellenek mire visszaáll. Még az Ibanezemen sem mertem levenni az összes húrt,csak kettesével szedtem le,de még így is valamennyit vetemedett. Tehát a vetemedés nem azon múlik,hogy ragasztva vagy csavarozva van-e,hanem,hogy van-e merevítés a nyakban.:)

(#2912) máyköl


máyköl
veterán

Ez egy korábbi hozzászólás:
éppenhogy minden nagyobb cég gyárt low-end szériát más néven : Fender - Squier, MusicMan - OLP, és a már említett Gibson - Epiphone, ESP - LTD márkapárosok.

MusicMan - OLP? Ez igaz. Mert azért az OLP is 120k körül van, pedig csak low-end lenne? :)

üdv: Beni. :)

szerk: Inkább beíromaz egészet olvassátok el.
-(#1649)
-(#1650)
-(#1652)
-(#1654)
-(#1655)
-(#1656)
-(#1658)
-(#1659)
-(#1660)
-(#1661)
-(#1663)
-(#1664)
-(#1665)
Azért érdekel a dolog mert az egyik haveromnak OLP-je van, nekem pedig Squier-em ,és érdekel, hogy mennyire térnek el egymástól az eredetiek és a low-end gitárok. :B

[ Szerkesztve ]

(#2916) máyköl válasza Enton (#2915) üzenetére


máyköl
veterán

[link]:)
Ha én megtehetném magamnak akkor egy ilyet vennék. Vagy egy gibson-t. :)

mod: A gitártanárom a Yamaha-ra esküszik. Majdnem minden gitárja Yamaha, 1 kivétellel. Van egy gibson féleségi már nem gyártják, jó régi. De nagyon szép hangja van. Asszem ilyen: [link]:)

üdv: Beni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2953) alien_


alien_
őstag

Üdv!

Egy Les Paul fanatikus segítsége kéne: Ezen kritériumok csak a hamis Gibsonokra vonatkoznak, vagy ugyanúgy igazak a fake Epiphone-okra is? (Tudom, Epiphone 3 csavart használ a nyakon lévő dekorációhoz). Ugyanaz a mérete egy Gibson és egy Epiphone LP Custom-nek?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#2954) magno válasza alien_ (#2953) üzenetére


magno
csendes tag

Ahogy így nézem a képeket ez a ritka béna Gibson hamisítvány. Ennél vannak "jobb" hamisítványok is bár letörném a kezét aki ilyet csinál. Találsz a gitárshop-on is amolyan Gibson replikát rendes gibsonos gyöngyház berakással csak éppen messziről látszik hogy hamis. Az Epiket nagyon ügyesen hamisítják. Itt van Epi les paul custom-nál mire kell figyelni. A Gibson custom meg az Epi custom test mérete teljesen megegyező viszont a vastagságuk már nem. De ettől függetlenül már egy sima Epi standard is hozza jó les paul a sound-ot. [Epiphone Les Paul versus Gibson Les Paul guitar review]

forever hardcore

(#2960) magno válasza alien_ (#2958) üzenetére


magno
csendes tag

Sajnálom hogy így jártál. Rohadjanak meg hogy ilyen szemetet gyártanak és még át is verik az embert :(( . Egyik barátom az ebay-en vett egy Gibson les paul classic -ot és ott is ment a para hogy eredeti lesz-e, azt még hozzá kell tennem ha az ember hangszert vesz akkor az a minimum hogy a kezébe veszi még akkor is ha eredeti. Vettem már pár gitárt az évek során de mindíg jól átnéztem kipróbáltam mielőtt pénzt adtam volna bármelyikért. Nem úgy születtem hogy ezt egyből tudtam volna de mielőtt megvettem az első gityómat egy régi gitáros ismerősöm szépen elmondott mindent, hogy mit nem szabad és ez volt az első, hogy hangszert soha ne vegyél látatlanba. Azért is fontos ez mert még az eredeti epiken belül is nagy a minőségi szórás, kb 1 hónapja volt a kezemben egy Epi les paul custom ebony és a nyakán egy szép nagy festési hiba kb 5 centis részen egyszerűen nem volt lefestve, és így kijött simán a gyárból. Nem beszélve az utóbbi években mennyire romlott a Gibson minősége is (az ára viszont nem :(( ). Ezt a hamisítványt meg küld csak vissza nekik csináljanak belőle tüzifát.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2997) alien_


alien_
őstag

Az eBay-es hamis Epi LP után múlt héten megjött az utód:

Epiphone Les Paul Studio Chameleon Green/Blue Limited Edition

Sajnos a fotók nem adják vissza, hogy hogy néz ki élőben.. Az a vicc, hogy maga a "vas" (test, pickupok, hangolókulscok, híd, stb) ugyan az, mint ami a 200eFt-os Custom -okon van (sőt, ez is Custom Shop-ban készült), és normális boltban sikerült 129 fontért vennem újonnan, és még hozzácsaptak egy 30 fontos ajándékcsomagot (gibson gitárápoló, egy minőségi kábel, meg egy normálisabb gibson heveder).. :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3036) Eastman válasza Spirit (#3034) üzenetére


Eastman
őstag

Strat + csövesMarshall túlhajtva. Kb ennyi elég a blues-rockhoz. ;)

Pink Floyd? :R :C :R :C :R

...há' vagy egy Gibson...--> [link] <--

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3100) Ragnar_ válasza cucka (#3098) üzenetére


Ragnar_
addikt

Háát a LP - ra bármit lehet mondani , de hogy szögletes :D (a youtubeon van egy video is a Gibson LP gyártásról) Még annyit találtam , hogy a stúdió modeleken nincsenek látványos cuccok , viszont ugyanúgy szólnak , mint a performance modellek. Nem biztos , hogy mindkét pickupot érdemes cserélni , én pl. a nyaki pickupot szinte nem is használom , csak a bridge pickupot cserélném.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3301) magno


magno
csendes tag

94 éves korában, New Yorkban elhunyt Les Paul dzsesszgitáros, a modern elektromos gitár és gitárhangzás feltalálója, a világ legismertebb gitármárkájának, a Gibson Les Paulnak tervezője és névadója.

R.I.P

forever hardcore

(#3328) Eastman válasza klien (#3325) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos ez tévhit.

Olyan gitáron tanulj, amilyenen a zenét játszák amit hallgatsz! Fontos, hogy szeresd, megszeresd! Minden nagy márkának megvan a kis belépő modellje, ami elérhet, megfizethető. Gibson --> Epiphone, Fender --> Squier, Ibanez minden árkategóriában, Egyre jön föl minőségben a Cort.

Naponta több ezren állítják sarokba a gitárjukat és néznek rá bosszúsan vagy sehogysem, mert nincs sikerélményük. Vastag por kerül rájuk, majd ebay, vatera, PH! apró a sorsuk.

Akkor már jobb egy elektroakusztikus és később egy kis gitárkombó:

Gyakorolhatod az akkordokat is és foghatod a ZS-ket is. Ráadásul a kis Roland hangerejét meg lehet felezni egy gomb benyomásával, viszont a dinamikája megmarad, így Marika néni sem kap agyérgörcsöt mikor a Highway To Hell-t nyomod. ;)

...én itthon lefelezve kettesnél följebb még nem tekertem, pedig rakom neki. :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3440) cucka válasza tiv83us (#3439) üzenetére


cucka
addikt

Az a kis bigyó a húr része. A húrt átfűzöd a húrlábnál található kis lyukon, amin a bigyó nem fér át, így van rögzítve a húr. Szerintem semmi baja nem lesz így, nem kell egyenesen álljon.
Bridge-nek pedig azt a részt hívják, ahol a húr felfekszik egy fémdarabra. A te basszusgitárodon a híd és a húrláb egybe van építve (a basszusgitárokon általában ilyen), de mondjuk nézz meg bármilyen Gibson Les Paul gitárt, ott külön van a híd és a húrláb.

[ Szerkesztve ]

(#3442) magno


magno
csendes tag

Mondjuk az alap 150 ezres Fender az a mexikói az USA Fender nem is tudom honnan kezdődik árban talán 300 -tól. Gondolom minőségbeli különbségek ugyanúgy vannak fa anyagban kidolgozásban a kettő között mint ahogy az Epi -Gibson között. Nem vagyok egy nagy stratós bár van egy Yamaha EG112-esem és jó kis gitár.

forever hardcore

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.