Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1482) Spirit válasza Kobe (#1481) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi a hozzászólást.Azóta megtaláltam a Coda hangszerboltot, asszem oda fogok betévedni, mert legalább 10 típust is találtam ebben az árfekvésben.
Ebben az árfekvésben milyen márkákat kellene néznem?Mert a nagyobb márkák alsó kategóriás cuccai úgy hallottam, még a ''noname''-eknél is gyengébbek.Ebből mi igaz?
Ami a Codában említésre méltó:
Fender DG-5 BLK 29900.-
Harley Benton HBD120BK EQ 24900.-
Ezek vannak is raktáron, és a nevük is ismerősen cseng. :D
Van még néhány szép darab, de a nevük számomra nem túl bizalomgerjesztő, és túl olcsónak is találom:
Cort AD850 29900.-(ez ugyan nem olcsó,csak nem is hallottam még róla)
East 6200C BK 19000.-
Marris D220N 28900.-
Squier Western gitár szett 22900.-

Szal ők lennének.Ami említésre méltó még,hogy a Harley Bentonhoz az van írva,hogy ''HBD120 aktív elektronikával'', tehát gondolom elektro-akusztikus, a Marrishoz meg van leírás is röviden:''Laminált mahagóni hátlap, káva, fedlap. Tömör mahagóni nyak, rózsafa fogólap.... ''

Ezek alapján nálam a Fender(a név miatt), és a Harley(név+elektro) lenne befutó, de kíváncsi vagyok Ti melyiket választanátok.

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#2034) Kobe


Kobe
veterán

én mstanában cserélem le a gittyómat, lehetőleg minél előbb :)
egy cort HBS II-t akarok beszerválni atmdurva az a motyó :)

(#2048) Kobe válasza Spirit (#2047) üzenetére


Kobe
veterán

felejtős, Cort gyárt olcsó és jó, balkezes darabokat, johnson meg tüzifát

(#2055) Kobe válasza aDM|RaL^ (#2054) üzenetére


Kobe
veterán

mert akarok venni helyette egy cort signature stratot

(#2158) Bero válasza Mosh (#2155) üzenetére


Bero
aktív tag

Pontosan erre a válaszra számítottam :D
A pickupot már megrendeltem, kíváncsi leszek.

Más:
Gitárokat nézegettem, és bár nem szándékoztam venni, csak a gondolattal játszottam, most úgy néz ki beruházok egyre.
Ezek lennének a kiszemeltek, én főleg a Cortot szeretném, de kívácsi vagyok a vélemyénetektre:
Cort ELV K4 [link]
Jackson JS-30 Dinky [link]
Ibanez GRG270B [link]

(#2159) Printszkrín válasza Bero (#2158) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Jackson JS-30 Dinky kilőve, a Cort ár-érték aránya jó az EMG HZ PU-kkal,
Ibanez RG 270 elég jó a kategóriában.
A Cort nem volt még a kezemben, a tremolóját látni kellene élőben, de gyanítom,
ez lesz a gyenge pontja.
Egyébként jó felé keresgélsz, de a Jackson ennyi pénzért nem igazán jó gitár.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2177) Bero válasza Spirit (#2176) üzenetére


Bero
aktív tag

Szia!
Nem vagyok annyira ''hozzáértő'', de megpróbálok én válaszolgatni.
Hát én most húr téren egy kissé elfogult lettem, bár nem is elfogult, mivel egy nálam bevállt cuucot ajánlanék. Elixir húr lenne az. Egy normál (Ernie, Fender, ...) húrhoz képest tényleg sok ideig megőrzi a fémes csengést, ami más új húrokra csak 1-2 napig jellemző. Úgyérzem az árauk sem vészes, tekintve hogy jóval hosszabb ideig bírják. [link]
A zörgésre azt tudom ajánlani, hogy vidd be hangszerészhez, valószínűleg ki fogják cserélni a húrlábnál azt a fehér nemtudommicsodát, ezzel növelve a távot a húr, és a bundok közt.
(Vagy használj vastagabb húrt :D)

Másegyéb:
Na megjött a gitárcumó :DDD
Cort EVL K-4
Line6 Spider III 15W

A Cort-ot még csütörtökön elvittem beállítatni, ahogy azt javasolták itt a fóumon is. Ma mentem érte, örültem neki, de mikor hazahoztam látom, igazából hallom, hogy a beállítás csapnivaló. A tremoló olyan pocsék volt, juj. Kivettek egy rugót, olyan pocsékul állt. Na elszántam magam, nekiálltam, és elég jól, sőt meglepően jól sikerült beállítanom. A tremoló eléggé vízszintes, nem úgy mint mikor elhoztam, és a hangok is tiszták lettek.
Örülök a cuccoknak, még teszetlgetem, majd még írok róla. :DDD

[Szerkesztve]

(#2189) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Sűrgősen eladó az alig 2 hete vásárolt Cort EVL K-4.
Az eladás oka egyteln dolog: nem illik hozzám.
Őrülten jó hangja van, ezt az EMG pickupok garntálják.

Mahagóni test, jávor nyak, rózsafa fogólap, 2db EMG-HZ humbucker H4, Floyd Rse rendzsrű teljesen pontos tremoló. Gyönyörű matt festés, szép berakások, pontos összeszerelés, mivel az Ibanez gyártójától van.
Ajándék Elixir húrral, Cort hevederrel, 2(!) év garanciával!

Szerk.: Jah, link persze: [link]

[Szerkesztve]

(#2203) Bero


Bero
aktív tag

Ha valaki elviszi a Cort EVL k-4-emet egy héten belül, annak odaadom 65e HUF-ért!

(#2365) ReJim válasza CPT.Pirk (#2362) üzenetére


ReJim
őstag

[OFF]nem szeretem a szkájeres kissrácokat... :) addig nagymenők, meg vetítenek a fender gitárjukról, amíg meg nem kérdezed, hogy pontosan milyen gitárja van, majd kinyögi:
"fender szkájer sztrató kószter" :)

nagyon nincs gondom vele, csak nem teccenek... akkor inkább már cort vagy aria. (vagy valami kevés szériaszámban gyártott, olcsó, nem nagy hírű gittyó...)[/OFF]

amúgy kezdő gitárnak inkább egy squier, mint egy beringher...

</end.?>

(#2476) AND1 válasza Lord Zero (#2468) üzenetére


AND1
őstag

Nézz körül a Cort gitároknál. Nagyon jó ár/érték arányuk van. Alap kategóriában remek gitárokat gyártanak. Jobban megéri mint venni egy alap ibanezt, ami elég silány. Ibanezből csak a drágább verziókban van anyag.

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2685) Tv válasza Hasek (#2684) üzenetére


Tv
senior tag

Szevasz! Én abszolut nem ismerem a Cort gitárokat, tehát hang vagy pontosság szempontjából nem tudok nyilatkozni róla. Amit viszont utálok az ilyen Stratocaster és utánzat gitárokon, hogy ott van az egyik potméter a hátsó pickup alatt . Nemtudom miért de engem nagyon zavar , egyszerűen valahogy mindig sikerült pengetés közben hozzáérnem és elállítódott játék közben :(
Anno egy ismerősöm a sajátján be is ragasztotta a potit :)

(#2686) WEBER válasza Hasek (#2683) üzenetére


WEBER
tag

Nos nekem főleg Basszusgitárok terén van tapasztalatom. Próbáltam már sok Cort-ot. De más árkategóriában ( 100e ft környékén) Azok igazán jól össze voltak rakva. Érték ár arányban nagyon jó volt.

Viszont amit tudni kell a Cort-ról. A FENDER EGYIK "LEÁNYVÁLLALATA" pontosabban a Cort gitárok mind a Fender gyárban készülnek. Tehát jó anyagból gondosan. Amit meg kkell nézni a boltban hogy a nyaka mennyire kényelmes és pontos. Szerintem a Cort bármely árkategóriában jó vétel.

De ez az én saját vélemyényem.

Amúgy a hangerőpoti nem véletlen van ott. Elég csak néhyán Eric Johnson felvételt megnézni. (most hirtelen ő ugrik be erről) van egy ilyen technika amikor ugyjátszik hogy közben csavarja. Kicsit lyan hegedűs hatást ér el hangzásban. Legalábbis engem arra emlékeztet.

Remélem tudtam valamit sehógíteni.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#3001) cucka válasza alien_ (#3000) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ.
Gitárválasztásnál nem tudom, mennyire tudom egyáltalán eldönteni, hogy kényelmes-e az adott gitár, mivel ugye nem tudok egyáltalán gitározni. Mire kell odafigyelni?
Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de metálhoz nem jobb a dupla hangszedő? Stratocaster-en ha jól láttam 3 sima hangszedő van, az mennyire tud metálul megszólalni? :)
Erősítőben megint tanácstalan vagyok. A probléma, hogy nálaunk elég vékonyak a falak, és a szomszéd szobában nem feltétlenül tartanák jó ötletnek, hogy gitározok :) . Láttam, vannak ilyen zsebpiszok méretű, cserébe igen márkás 1-2W-os kombók (pl. marshall és fender gyártanak ilyeneket), érdemes ilyesmiben gondolkozni? Természetesen később vennék majd valami combosabbat, de az első lépésekhez hangerőben nekem bőven elég, ha én hallom, mit játszok. (Főleg, hogy nagyon sokszor fejhallgatóval nyomnám amúgy is). Aggodalmam oka, hogy hallottam már 15W-os kombót panelszobában és annak a hangerőnek a negyede is túl sok lenne a szomszédoknak/lakótársaknak. Ráadásul ezeket a zebkombókat 10 ezer körül árulják, tehát az elején több pénz jutna gitárra.

Az árkategóriát egyébként teljesen jól lőtted be. Eddig a Squier mellett a Cort gitárokról olvastam jókat ebben az árkategóriában, ezekről esetleg valami tapasztalat/vélemény? Pl. ez itt leírás alapján tetszetős, mert mégiscsak mahagóniból van, 2 dupla pickup-al amelyek tudnak simaként is működni, ráadásul kinézetre is tetszetős. Persze ettől még lehet, hogy egy nagy szar, de hátha tud valaki valami kézzelfoghatóbbat erről a hangszerről.

Tudom, a legjobb lenne kipróbálni/meghallgatni, de mivel semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren, szeretném kiokosítani kicsit magam vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Eastman válasza cucka (#3003) üzenetére


Eastman
őstag

Csinos darab a Cort amit kinéztél. :K Reméljük, hogy jó is! ...anyag, az van benne, az biztos!

Monnnyuk az árak miatt érdemes kicsit guglizni...
Pl. Squier Strat: Hangszerdiszkont <-- ! --> Coda ;)

...ja, és gitárossal menj gitárt venni! A gitár hangszer, fából van, lelke van. Még akkor is, ha atomra torzítva használjuk. Mindegyik gitár más. Nincs két egyforma darab, még akkor sem, ha tömeggyártásban készül. 10 egymás mellett lévő hangszerből egy jókezű / fülü gitáros ki tudja választani, hogy melyik kettővel érdemes foglalkozni. ...meg aztán a Smoke On The Watert gyakorolgatni a gitárboltban a sok gitáros / eladó között kicsit ciki.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3070) cucka


cucka
addikt

Sikerült megvennem életem első villanygitárját, méghozzá egy Cort Z42-est. (Korábban már linkeltem ezt a gitárt, mert kezdettől fogva tetszett, ezért külön öröm, hogy sikerült hozzájutni használtan)

És a kérdés - Line6 gitáros hangkártyákkal van valakinek tapasztalata? Erősen gondolkozom, hogy multieffekt meg pedálok helyett ilyet vegyek. Konkrétan a legegyszerűbb, Pod Studio GX-et néztem ki, mert már ebben is van tizenvalahány erősítő meg huszonvalahány effekt, ami szerintem sokkal több, mint amire valaha szükségem lehet :) . Szóval papíron jónak tűnik a cucc, kérdés, hogy a valóságban milyen?

(#3087) cucka válasza gyikhus (#3086) üzenetére


cucka
addikt

Nézd, ha a feleséged szereti az akusztikus zenét, a tábortűz melletti gitározás/éneklés hangulatát, akkor akusztikus. Engem ezek nem hatnak meg, szinte kizárólag olyan zenéket hallgatok/szeretek, amiben torzított villanygitár van, szóval úgy érzem, nem jártam volna jól, ha az akusztikus gitárt erőltetem.

Elektromos gitárból azt tudom mondani, amit itt a fórumon olvastam, illetve amit a gitártanárom mondott: gitár 40-50k, erősítő ízlés szerint ~15k-tól. Ebben az árkategóriában nekem mindenki a Squier vagy a Cort gitárokat ajánlotta.

(#3098) cucka válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


cucka
addikt

LP-ből gitárboltban nézegettem Epiphone-okat. Igazából nem játszottam rajta, mert áruk miatt úgysem lett volna lehetőségem megvenni bármelyik normális modellt, meg nem utolsó sorban, nem igazán tudok gitározni, nemrég kezdtem tanulni, szóval még nagyon kezdő vagyok. A gitárboltba is elsősorban azért mentem, hogy megnézzem élőben a neten kiszemelt Cort gitárt, ami amúgy szintén LP formájúnak tűnik, de csak messziről, mert sokkal modernebb és tetszetősebb számomra (értsd: könnyű, vékony nyakú, van rajta hely a pengető kéznek, fix húrlábas, normális fából van, és még olcsó is).
Ami nem tetszett az LP-kben, hogy nagyon vastag a testük és nehezek, ezen kívül az egész olyan szögletes, nincsenek rajta letörések. Kinézetre persze szépek, azzal nincs baj :) Amúgy utánanéztem és van könnyített testű LP és teljesen tömör is
.
A tömör testű gitár amúgy azt jelenti, hogy nem üreges (úgy értsd, mint ahogy az akusztikus gitár üreges). Pl. a jazz gitárok számítanak nem tömör testűnek.

Pickupból meg egy jobb fajta 25 ezerbe kerül, csak hogy egy gitáron általában 2 pickup van. Mivel most nagyon sok fontosabb dologra tudnék elkölteni 50 ezret, mint a pickupok cseréjére, ezért szerintem várjunk meg valami hozzáértőt, aki megmondja a tutit :)

[ Szerkesztve ]

(#3143) cucka válasza Ybron (#3134) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem az butaság, hogy kezdőnek feltétlenül akusztikuson kell kezdeni. Persze, ha a kellemes időtöltés mellett cél a komoly hangszeres tudás, akkor oda kell a klasszikus gitár is. Pár hónapja gitározgatok üres óráimban, eleinte én is akusztikuson kezdtem, de nagyon utáltam, nagy élmény volt, amikor sikerült vegyek egy elektromos gitárt.

Klasszikus darabokhoz, flamenco-hoz klasszikus gitár kell. Táborzüzi akkordozáshoz, együtténekléshez akusztikus gitár. Az elektroakusztikus gitár akkor szükséges, ha színpadon ki szeretnéd hangosítani a hangját, tehát kezdésnek nem éri meg plusz pénzt fizetni az elektronikáért.
Amúgy olcsó elektromosból a Squier, Cort és a Vintage márkák a nyerők, esetleg 80-90 ezer forinttól az Epiphone-ok. Gitártanáromnak volt szerencséje végigpróbálni a Magyarországon boltban kapható gitárok jó részét, és ő mondta nekem gitárvásárlás előtt, hogy ezekben a márkákban érdemes gondolkozni, ha gitárt szeretnék venni, nem pedig valami laminált uszadékfát.

(#3148) kaoszpapja válasza cucka (#3147) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

persze, lehet zúzást csinálni passzívval is, de oda fa is kell, nekem meg nemigazán jó minőségű.

az a helyzet hogy nincs pénzem egybegitárt venni, de szerintem még anyagilag is jobban járok, mivel a hidat 12k-ért vettem ami a boltban 2Xk és csak egy hónapot volt használva, amíg a csávó políroztatta az eredeti floyd rose-át, a töbszászezres kramer-jébe. ilyeneket asszem a 100k feletti vorson gitárokba raknak. EMG 81-es pu-t meg legolcsóbban cort-ban 150k -ért láttam. szóval híd 12.000, pu 24.000, a mostani Dimarzio pu 8.000, a gitár volt kb 20.000. ez összesen 64.000, szereléssel együtt kb 74.000 és megkapom azt a floyd rose-t ami egy 100k-es vorsonban van, meg egy olyan pu-t amit Kirk Hammet is használ. 74k-ért szerintem nem kapok ilyet :N, faanyagban biztosan lenne sokkal jobb, de aktív pu-nál nem olyan lényeges mint passzívnál. jah és amikor pénzhez jutok mindíg tudok egy kicsit fejleszteni rajta és nem az van hogy hónapokig nincs gitárom, mert azt nem bírnám ki. meg ezt a gitárt nem fogom eladni :N ez megmarad örökre :)

(#3151) cucka válasza kaoszpapja (#3150) üzenetére


cucka
addikt

Hát én úgy indulnék neki, hogy a Floyd felejtős, így pedig megspóroltad a floyd, a satus nyereg és a test kimarásának árát. (Tényleg, a satus nyereg ára nem volt benne a listádban, pedig anélkül sanszos, hogy minden tremlókar rántás után hangolhatod újra a gitárt.) Amúgy is, a zenék 99%-át floyd nélkül is jól el lehet játszani :)

Amúgy én is gondolkoztam a jelenlegi közepesen szar cort-om tuningolásán, de lebeszéltek róla, mert egyszerűen nem éri meg egy 50 ezres gitárba 50 ezerért hangszedőt venni. Az egyetlen tuning, amit meg fogok csinálni, hogy elviszem egy hangszerészhez, hogy tegye rendbe, mert nagyon rossz a beállítása. A húrok nagyon magasan vannak, mégis zörögnek, valószínűleg vagy nyerget kell cserélni, vagy a bundokon kell kicsit csiszolni, hogy jó legyen. Végül is nagyon olcsón vettem a gitárt, ennyi talán belefér..

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#3187) Trub válasza TAKÍÍ (#3186) üzenetére


Trub
tag

Az akusztikus gitárom 36 000 ft volt. Nagyon utáltam :D , szar volt rajta játszani.
Aztán faragtam egy kicsit innen, egy kicsit onnan, állítottam a nyakon, így elég jó gitár lett.
Salgótarjánban vettem, és utólag rájöttem, hogy nem itt kellett volna, nincs is választék.
Haverom akart gitárt venni, elkísértem pestre 42 000 ft-ért olyan gitárt választottam neki, hogy csak na, este tele is sírtam a párnámat miatta.... Persze a gyerek 2 hónap múlva befejezte gitáros karierjét :W .

Már majdnem megvettem tőle 20 000 ft-ért, de a szüleit fél megkérdezni. :D

A cort jó, csak a húrlábbal sokat fogsz szívni!

(#3188) cucka válasza TAKÍÍ (#3186) üzenetére


cucka
addikt

De elötte mindenképp egy akusztikust vennék: 10-20 ezer környékén. Az nem olyan nagy befektetés.Azt azzal probálgatom azt ha megy akkor tovább lépni.
Igazából teljesen fölösleges lépés, nyugodtan lehet elektromossal is kezdeni.

Például vannak ilyen (akusztikus )gitárszettek nekem azok is bejönnek.( vagy felejtsem el?)
Egyrészt szett helyett külön-külön vedd a cuccokat, jobban jársz. Másrészt a linkelt gitárszettben egy 3/4-es gitár van. A 3/4-es méret az gyakorlatilag a gyerekeknek szánt kisméretű gitárt jelenti, szóval erre azért figyelj oda. (Vannak 1/2-es gitárok, amelyek mondjuk 5 éves gyerekek számára jó méretűek, meg 7/8-osak is, amelyeket főleg a kissebb méretű női gitárosoknak találtak ki. Elektromos gitárok általában normál méretűek, nem nagyon gyártanak gyerekméreteket belőlük).

Na csak kiváncsiságból? Szerintetek mi az az ár határ ami fölött lehet venni egy sima jó kezdőknek való elektromos gitárt?
40-50 ezertől vannak ajánlott hangszerek, ebben az ársávban általában a Squier-eket és a Cort-okat ajánlják.

Ez nem néz ki rosszul de valszeg nem ilyenen kéne kezdeni
A linkelt gitár tényleg nem néz ki rosszul, de
- matt fekete fényezésű, ami majd jól ki fog fényesedni ott, ahol a kezedet tartod, ami azt jelenti, hogy egyrészt csúnya lesz, másrészt a kutya sem fogja tőled használtan normális áron megvenni. (Egy ilyen 80 ezres gitár haználtpiaci értéke váráslás után azonnal leesik mondjuk 60ezerre, de ezt az árat évek múlva is megkapod érte, tehát nyugodtan lehet jó gitárt venni, nem értéktelenedik el idővel, mint mondjuk egy számítógép)
- inkább valamilyen fix hidas vagy vintage tremlós gitárt javaslok, ezekkel a floyd szerű hidakkal csak baj van :) Konkrétan kb. ennyi pénzért lehet venni Cort KX1Q-t vagy Cort M600-ast. (Oké, nincs rajtuk pentagramos berakás, cserébe nagyon szép darabok, a köv. gitárom nagy valószínűséggel egy m600-as lesz, el kell kezdjek gyűjteni rá :D )

[ Szerkesztve ]

(#3189) kaoszpapja válasza TAKÍÍ (#3186) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

az a cort nagyon jóféle ;) én is egy olyanon gondolkozok. a hangszedők amik benne vannak fúúú! ALEXI LAIHO is olyat használ ;] kivéve persze a szinglit. mondjuk nekem az evl-k4 jobban bejön

[ Szerkesztve ]

(#3193) cucka válasza kaoszpapja (#3191) üzenetére


cucka
addikt

Aztamindenit, tényleg emg hz-t használ, egész pontosan hz h2-t.
Az emg hz amúgy tényleg az olcsósított pickupokat jelöli, kb. mint ahogy a Seymour Duncan is gyárt "Duncan Designed" hangszedőket, amelyek a rendes hangszedőinek olcsóbb változatai. Mondjuk Cort-oknál is lehet látni, hogy a hz-s hangszedők mennek a 100 ezer alatti gitárokba, afölött meg inkább Duncan-eket vagy rendes EMG szettet pakolnak a gitárba.

Mondjuk nekem ettől függetlenül nem tetszik a Bodom-ban a gitárhangzás, meg az Alexi Signature gitárban sem tudom, a parasztvakítást leszámítva mi kerül 5-600 ezer forintba..

[ Szerkesztve ]

(#3196) kaoszpapja válasza cucka (#3193) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

attól is függ melyik gitárja, mert pl a jackson gitárjában emg-81 volt, és a mostani esp-kben van h4. a hz csak a szériát jelöli, mert pl az összes passzív pu-jára emg-hz van ráírva és csak az aktívra van emg vagy emg-x. persze nem ez a három szériája van szerintem. és azért egy duncen designed hangszedőt ne hasonlítsunk egy emg hz h4-hez mert az emg jóval előrébb van. de itt csak a duncan designed-re gondolok amiket a squier-ekbe is raknak és nem a seymour duncan-ra. a cort vx4v-be és a vx4k-ba is h4-es pu-t raknak pedig az 120k. 140k ért meg evl szériás k6-ot vagy z6-ot veszel amiben hátul egy emg-81 van mindkettőben, a k6-ban elől 85-ös, a z6ban elől 65-ös van. szal nem hiszem hogy olcsósított változat. alexi laiho biztos hogy használ h4-et a h2ről nem tudtam de lehet hogy van olyan gitárja amiben az van és most mondom a hz ugyanúgy RENDES EMG.

én se tudom mikerülhet gey gitárban 500k-ba , de szerintem azért mer még nem fogtam a kezemben :) . egy ideig el leszek egy vx4v-vel ha összejön a következő 2héten a pénz :DD .

a hangzásról meg annyit, hogy persze sok múlik a hangszedőn de közel se akkor-ra mint az erősítő beállításain, a hangszinen, meg a többi dolgon, szal csak az biztosítékot ad arra hogy alexi is ezt használja, hogy szépen lehet vele zúzni ;]

persze a cob hangzása relatív, mert kinek hogy jön be. most nem akarom rátok erőltetni, hogy igenis a legjobb gitár hangzás, mert ez személyenként változik. nekem kifejezetten bejön a száúnd alexi vísítós, bendezős, márió szerű über játékához :)) .és mellé még az a szinti játék a csúcsra emeli számomra a hangzást :)

:R

(#3197) M@trixfan válasza kaoszpapja (#3196) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érdekes a Cort gitárok feje, nagyon hasonlít az Ibanezekre. Ha esetleg gyártásban közük van akkor nagyon jó kis gitárok lehetnek, jó áron. Első új gitárom egy Ibanez RG270R volt amit nagyon szerettem, de ma 90 ezerért sokkal jobbat lehet venni újonnan, pedig 8-10 éve többet ért a 90 ezer Ft. Ez a Cort is 500 Eur-ért itthon újonnan elképzelhetetlen volt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3199) cucka válasza kaoszpapja (#3196) üzenetére


cucka
addikt

Igen, közben megvilágosodtam, hogy az EMG Hz-vel jelöli a passzív hangszedőit, tehát valóban rendes EMG-kről van szó.
Amúgy itt azt írja, hogy az Alexi modellben H2-es van: [link] . Érdekes, mert a hangszerboltok oldalán meg H4-est ír ezekhez a gitárokhoz, sőt találtam olyat is, amibe Duncan aktív hangszedőt raktak. Végül is tökmindegy, szerintem gazdag Alexi rajongókon kívül senki nem fog ilyen gitárt venni, annyira pofátlanul drágán adják ahhoz képest, hogy mit tud. 1 humbucker, kb. nulla elektronika és a 360 ezres, butított LTD modell árába nem fér bele még egy normális eredeti floyd rose sem.. (Meg alapból V alakú, aminek talán az egyetlen előnyös tulajdonsága, hogy jól néz ki a színpadon :D ). Főleg azért vicces, mert ez tulajdonképpen a Jackson RR-ek másolata (ezen játszott korábban Alexi), Jacksonék pedig 360-ért adják a fullos, japán v. amerikai gyártású gitárjaikat, nem pedig a butított koreai modelleket..

(#3197) M@trixfan
A Cort-ok közül egyedül az X sorozatnál nyúlták le az Ibanez fejformát, a gitárjaik többségének fejformáját a PRS-től lopták. Amúgy érdekes, mert ebből is van kétfajta, személy szerint nekem a régebben használt sokkal jobban bejön.
Ez a régebbi, tetszetős és egyedinek nevezhető fej (az én gitáromon is ez van)
Ez pedig a PRS-től lenyúlt :)

[ Szerkesztve ]

(#3202) DeadMen válasza TAKÍÍ (#3186) üzenetére


DeadMen
tag

Ha kezdőgitárnak szeretnéd,akkor teljesen mindegy. Sőt véleményem szerint minél kényelmetlenebb,később annál jobban fogsz tudni játszani, mert ugyebár a jót könnyebb megszokni. Akkor érdemes komolyabb akusztikus gitárt venni,ha szeretnéd esetleg színpadon, vagy studióban, netán házi felvételeknél is használni.

Aprópopó...mi ez a Cort,honnan került elő,és mért dícsérik ennyire? :U

[ Szerkesztve ]

(#3203) cucka válasza kaoszpapja (#3200) üzenetére


cucka
addikt

Hát ezek a h2, h4 pickupok marha olcsók, simán lehet cserélgetni, ha keresed a bodom hangzást. (Bár a hangzás főleg a kézben van ugye.. :) ) Monjuk nekem meglehetősen kényelmetlennek tűnnek ezek a v alakú gitárok, ülve nem tudom, hogy lehet játszani rajta, állva meg gondolom jól beakad mindenbe a két szára.

(#3202) DeadMen
Szerintem ha valaki megteheti, hogy jó hangszert vegyen, annak nem kell szart venni.. Tudod, ez olyan, hogy nem attól leszel jó programozó, ha előtte évekig csak homályos 14"-os monitoron dolgozhatsz, meg nem attól fogsz jobban megtanulni focizni, ha direkt olyan cipőt veszel, ami feltöri a lábad.

A Cort pedig jópár éve gyárt gitárokat. Amúgy koreai a cég és nem annyira ismert még, mint mondjuk az Ibanez, ezért nem kell annyira megfizetni a nevet, mint más, híres gyártóknál. Amúgy az olcsó koreai Ibanezeket a Cort gyártja.
Nekem nincs évtizedes tapasztalatom a hangszerekkel, viszont mindenhonnan azt hallottam, hogy ár/érték arányban jelenleg a Cort a legjobb (többek közt olyantól is, aki hangszerboltban dolgozott, tehát volt alkalma végigpróbálni a választékot), ezért vettem magamnak is Cort-ot első gitárnak. Gondolom próbálnak maguknak nevet csinálni, ezért nem gagyizzák el az olcsóbb gitárjaikat, illetve a drágák sem annyira drágák. Pl. Cort kx-custom-ba vagy a k/x/z6-ba beleraktak minden földi jót annyi pénzért, amennyiért mondjuk LTD-ből megveheted a belépőszériás, aghatis-ból készített, gagyi pickup-al szerelt modelleket.
Sajnos 100 ezer alatt nem nagyon van választék, a Cort és Squier-t leszámítva max. az Ibanez-nek vannak normális gitárjai, amelyeket ugye a Cort rak össze + kifizettetik veled a márkanevet.. Vannak még gagyimárkák (Stagg, Vorson, hasonlók) meg mondjuk az Epiphone gagyi modelljei és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3207) kaoszpapja válasza nap (#3206) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

én egy olyan 50-50%-ot adnék mindkettőnek hangzást befolyásoló tényezőként. pl ha van egy durva hangszedőd, amit arra készítenek hogy a jólmegmunkált fát közvetítse, egy nagyon rossz minőségű fában, nagyon rosszul tud szólni. vannak az aktív hangszedők ott meg olyan 70% a hangszedőnek és 30% a fának, szerintem. a cort gitárokba elég jó hangszedőket raknak, de ez nem megy a többi komponens rovására.

(#3209) kaoszpapja válasza -Badger- (#3208) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

ennél olcsóbbat nem vennék elektromosban. 100k alatt, mindíg cort-ban, vagy squier-ben gondolkozz.

(#3230) Eastman válasza Dante.S (#3227) üzenetére


Eastman
őstag

Nem rosszak a Cort-ok. Ne kösd rá a Hi-Fi erősítőre mert hazavághatja. Gyűjts még egy kis pénzt és Cucka kis gitárcombója 10-ért korrekt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3231) cucka válasza Dante.S (#3229) üzenetére


cucka
addikt

Slipknot,Fall out boy,Metallica,RHCP,..stb hallgatok.
Tanulni jó a strat jellegű gitár is, amit kinéztél, de metálhoz (főleg ilyen zsére lehangolt Slipknot hangzáshoz) jobb választás lehet egy arra alkalmasabb gitár. Mittomén, Cort KX5 igazi metál gitár, de a Z sorozat is jó választás ilyen szempontból (nekem Z42-esem van, erről tudok tapasztalatokat írni). Tudom, ezek drágábbak, mint amennyit gitárvásárlásra szánsz, de talán érdemesebb lehet kifogni egyet használtan. Például a Z42-est 35 ezerért vettem használtan, annyit bőven megért.

Elég erős a házimozim,és akkor is torzítana ha mondjuk a gitáron a hangerő kb 70%-on lenne és a házimozin is.Akkor is rossz lenne a minősége..
Igen. Azért lenne rossz a minősége, mert a házimozi erősítőt úgy tervezik, hogy a frekvenciamenete lineáris legyen, a gitárerősítőt meg úgy tervezik, hogy a gitár jól szóljon vele. Amúgy fordítva is igaz, gitárerősítőn borzalmas lehet zenét hallgatni.
(Ja igen, amúgy meg a szobai erősítőt hazavághatja, ha rákötöd a gitárt, de ezt már írták. Nem feltétlenül fogja hazavágni, de előfordulhat.)

(#3258) M@trixfan válasza Dante.S (#3239) üzenetére


M@trixfan
addikt

Számítógépen keresztül nyugodtan rákötheted a házimozira, csak ne hajtsd szét a rendszered! Csak olyan hangerőn használd mintha zenét hallgatnál, vagy filmet néznél és akkor semmi baja sem lesz. Van erősítőm is de gyakran használok így szoftveres modellezőket mert rögtön be lehet keverni a saját hangodat, úgy mintha a lemezről szólna. Szerintem az egyik legnagyobb fun rájátszani valami kedvenc zenére.

Ha csak alaplapi hangkártyád van akkor tedd fel hozzá az asio4all drivert és menni fog. Próbád ki ezeket a programokat: Amplitube, Guitar Rig, Revalver mkIII.

A szett helyett inkább valami Cort vagy Squier és később vegyél erősítőt. Metálhoz, rockhoz viszont nem jó a single coil hangszedő. Gyötrelmesen szar kezdő gitárok vannak és szerintem csak elveszi az ember kedvét. Komolyabb erősítő nagy menet lesz és rengeteg irányba mehetsz a full csövestől a modellezőig vagy éppen full szoftvernél maradsz, stb. Igazán komoly befektetést akkor érdemes ha már kialakult az ízlésed és tudod mit szeretnél.

Gyakorló kezdő erősítőnek megnézném a Line 6 Spider III és a Peavey Vypyr családokból valamelyiket. Sok kollégával ellentétben én pl. nem szeretem a Roland Cube-ok hangját. A Vypyr a legújabb fejlesztés és a netes demók alapján jól hangzik. Egyedül az idióta vámpíros design nem tetszik, de hát nem nézegetni kell. :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3303) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ha minden igaz, holnaptól én is tagja lehetek a totyiknak, legalábbis akkorra kellene megérkezni első hangszeremnek. Lelkesedés egyelőre van, segítő és gitározni tudó barát is, meg YouTube tutorial is. Későbbi cél természetesen az elektromos gitár, de először akusztikuson igyekszem elsajátítani az alapokat.:))

A szerzemény egy ilyen szépség lesz:

Cort AD870LH NAT

Ez volt a legolcsóbb balkezes gitár, amit találtunk. Mit gondoltok róla?

[ Szerkesztve ]

(#3328) Eastman válasza klien (#3325) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos ez tévhit.

Olyan gitáron tanulj, amilyenen a zenét játszák amit hallgatsz! Fontos, hogy szeresd, megszeresd! Minden nagy márkának megvan a kis belépő modellje, ami elérhet, megfizethető. Gibson --> Epiphone, Fender --> Squier, Ibanez minden árkategóriában, Egyre jön föl minőségben a Cort.

Naponta több ezren állítják sarokba a gitárjukat és néznek rá bosszúsan vagy sehogysem, mert nincs sikerélményük. Vastag por kerül rájuk, majd ebay, vatera, PH! apró a sorsuk.

Akkor már jobb egy elektroakusztikus és később egy kis gitárkombó:

Gyakorolhatod az akkordokat is és foghatod a ZS-ket is. Ráadásul a kis Roland hangerejét meg lehet felezni egy gomb benyomásával, viszont a dinamikája megmarad, így Marika néni sem kap agyérgörcsöt mikor a Highway To Hell-t nyomod. ;)

...én itthon lefelezve kettesnél följebb még nem tekertem, pedig rakom neki. :K

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3355) Psychonaut válasza Eastman (#3354) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom, tapasztaltabb vagy sokkal, mint én, mégis egy kijelentéseddel vitába szállnék: igenis lehet internetről jó gitárt rendelni! Mondjuk az én helyztem speciális, hiszen nekem balkezes gitár kellett, ami alig van az olcsóbb kategóriában, hangszerboltban is. Szóval keresnem kellett, és az egyik nagy zenei webáruház kínálatában megtaláltam a gitáromat: egy Cort akusztikust, ami tökéletes nekem. Szerintem szépen szól, és gyönyörűen néz ki, és ezt mások is elmondták már, ennek külön örülök. Nem mellesleg tökéletesen passzol hozzám (szerintem). Szeretek rajta játszani. :K

Úgyhogy netről is lehet jót választani, én talán azt tanácsolnám: élőben nézzenek/nézzetek meg többet, próbáljátok ki őket, majd keressetek rá, hogy neten lehet-e olcsóbban kapni. Így biztos nem nyúltok mellé.

(#3492) cucka válasza weinmaker (#3491) üzenetére


cucka
addikt

Ennyi pénzért csak személyes próba után vennék gitárt, mert elég nagy a minőségi szórás. Amúgy meg egy használt hangszer jobb vétel lenne szerintem. (De ha már netes rendelés, akkor sem egy ilyen német sufniboltból, ahol össz. 8 fajta gitár a teljes választék)

Vagy inkább itthonról fender, takamine, yamaha ebben az árkategóriában?
Yamahákat esetleg használtam találhatsz 30 ezer alatt, Takamine-t nem hinném :) . A 30 ezres Fender-ek meg olcsó tömeggyártott kínai gitárok. Esetleg érdemes megnézni a Cort-okat, ár/érték arányban elég jók és több embertől is hallottam, hogy az akusztikus gitárjaik kifejezetten jók.

[ Szerkesztve ]

(#3494) cucka válasza weinmaker (#3493) üzenetére


cucka
addikt

Személyes próba nehéz lenne, mert nem tudok gitározni
Esetleg gitártanár vagy ismerős, aki tud gitározni?
Amúgy nem nagy cucc, a következőket kell nézni:
- a nyak egyenes legyen, ne legyenek túl magasan a húrok, ugyanakkor ne zörögjön sehol.
- vedd a kezedbe a gitárt, mindenképpen olyat kell venni, ami kényelmesnek tűnik és tetszik neked.
- meg kell hallgatni a hangját, itt is az a lényeg, hogy neked tetsszen
- legyen egyben a gitár, ne lötyögjön rajta semmi, stb., gondolom erre egyedül is rájöttél :)

Amúgy ráéreztél, hogy én is kicsit félek az ilyen látatlanban történő gitárvételtől.
Szerintem érdemes rászánni egy napot és ellátogatni néhány gitárboltba, ahol normális választék van.

Cortról én is jókat olvastam. Mert néhány napja csak olvasok a témában, de annyi információ gyűlt már össze, hogy csak jobban összekavarodtam.
Igen, olcsó árkategóriában a Cort kézenfekvő választás, talán jobban ügyelnek a termékeik minőségére, mint más, noname márkák. Hogy érthető legyen: nincs két egyforma gitár. A drága gitárok többek között azért drágák, mert sokkal alaposabb minőségellenőrzésen mennek át, mindegyiket jól beállítják a gyárban, kipróbálják, ha valami nem üti meg a mércét, azt nem adják el, stb. Ezért (is) kerül egy profi gitár százezrekbe.

(#3562) R1200GS válasza kaoszpapja (#3561) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Nekem elsősorban a hangzás számít. Lehetőleg szóljon minden stílus jól rajta. A beépített effektek nem igazán fontosak, nem árt ha van benne néhány, de úgy is veszek effektpedált. Persze addig jó a beépítet effekt míg nem igazán tudok játszani, és csak próbálgatom, de inkább a hangminőséget akarom megfizetni, nem az egyéb kiegészítőket.

Az Orange Crush CR30R egészen megtetszet, csak az a baj azt nem hiszem hogy lesz lehetőségem kipróbálni, kevés helyen árulják. Hiwatt G 50 szerintem meg már túl sok gyakorláshoz, de viszont azt meg tudom hallgatni hogy szól, egy hozzám közeli üzletben árulják.

Az előfok csöves erősítők mivel szólnak máskép, mint a sima tranzisztorosak?

Játékban maradt az Orange Crush CR30R, Hiwatt G50, Vox VT30, Marshall MG30FX.

Cort VX-4V-t gyári hangszedőkkel használod? Ha igen, meg vagy elégedve vele? A közép kategóriás Cort-oknak jó a minősége, mármint, a test, tremolo…? Filozom EVL-X4, X-11, esetleg G280-on.

(#3563) kaoszpapja válasza R1200GS (#3562) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

igazából nem tudom, hogy hangzásban mi a külömbség az előfokcsöves és a teljesen tranzisztoros erősítő között, mert nem hallottam még két olyan erősítőtt ami ugyanegyforma, de az egyik előfokcsöves és a másik nem, de annyi biztos, hogy amiket próbáltam ott mindíg jobban szólt az előfokcsöves. az én marshall-om is előfokcsöves és nagyon durca :D. a cort-ot a gyári emg h4-es hangszedőkkel használom és tökéletesen megvagyok vele elégedve nagyon profi cucc. überkényelmes ragasztott nyak, mahagóni test, emg-k és pontos floyd. egy bajom van vele, mint minden floyd-os gitárral, hogy sokáig tart a hangolás. én 30k-tól 150k-ig csak cort-ban gondolkodnék. minden cort gitár minőségi darab. amiket felsoroltál, mind verhetetlen ár/érték arányú profin összerekott hangszer.

(#3587) cucka válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


cucka
addikt

Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.
Szerintem ez előny. Úgy tippelem, hogy a topiklátogatók hangszereinek értéke közelebb van a 100 dollárhoz, mint a 2000-hez. :)
(Például a Meshow csávó nyálcsorgatós Gibson-jának hangját biztosan rontja a szoftveres modellezés, az én alapkategóriás Cort-om hangját meg inkább javítja)

[ Szerkesztve ]

(#3614) jakusd5


jakusd5
csendes tag

nekem egy BigSound márkanevű elektromos gitárom van... nemsokan ismerhetik(nemnagymárka) nem eredeti hangszedőkkel.. nemtudom a hangszedő márkáját(annyit tok hogy humbucker)... ezé nem adom el:DDD... meg van még 2 akusztikus gitárom is... az egyik alvaro No05-ös (egy 3/4es) meg egy strunal 480(4/4es méretű) mind2 eladó(expressz.hu) és egy cort x11re gyűjtök :))

(#3636) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Milyen gitárt ajánlotok egy full kezdőnek? :)
Nagyon sok pénzt nem akarok beleölni még, mert lehet annyira béna leszek, hogy elmegy majd a kedvem tőle hamar...
Olvastam pár fórumot ebben a témában, és eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mivel kezdjen az ember, egyik tábor ugye azt mondja, hogy akusztikuson érdemes kezdeni... a másik meg azt, hogy olyan gitárral indítsak, amelyen az általam kedvelt és később játszani kívánt zenéket játsszák.
Nos, engem elsősorban a metál érdekel, ezért szimpatikusabb az elektromos gittyó, mint az akusztikus:)
Olyan 40k körül szánnék rá. Ami tetszik ebben az árkategóriában az a Cort X-1, csak nem tudom ez mennyire felel meg a céljaimnak. Esetleg a Cort X-2 jobban megéri az árát? Vagy használtan egy KX5?
Tetszenek az Ibanezek is, de ebben az árkategóriában nem sok jót hallottam róluk, GRG270-et láttam használtan 45-ért.
Squire Bullet Strat-ról és az Affinity-ről mi a véleményetek?

(#3637) cucka válasza tzimash (#3636) üzenetére


cucka
addikt

és eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mivel kezdjen az ember, egyik tábor ugye azt mondja, hogy akusztikuson érdemes kezdeni... a másik meg azt, hogy olyan gitárral indítsak, amelyen az általam kedvelt és később játszani kívánt zenéket játsszák.
Semmi értelme olyan hangszerrel kezdeni, ami nem alkalmas az általad kedvelt zenék eljátszására. Ha metált akarsz játszani, akkor egyértelműen elektromos gitárt vegyél.

Ami tetszik ebben az árkategóriában az a Cort X-1, csak nem tudom ez mennyire felel meg a céljaimnak. Esetleg a Cort X-2 jobban megéri az árát? Vagy használtan egy KX5?
Egyértelműen a használt kx5. Ennyi pénzért felejtsd el a lebegő tremolós gitárokat, meg úgy átlalában a tremolóhasználatot :) .

Tetszenek az Ibanezek is, de ebben az árkategóriában nem sok jót hallottam róluk, GRG270-et láttam használtan 45-ért.
Próba cseresznye. Én még nem hallottam olyan hozzáértőről, aki dicsérné az olcsó Ibanezeket.

Squire Bullet Strat-ról és az Affinity-ről mi a véleményetek?
Lájtosabb rock-blues zenére jók, metálra nem annyira. Normális metálos hangzáshoz mindenképp humbucker-ekkel szerelt gitárt javaslok. (De a minimum, hogy a hídnál humbucker legyen)

(#3643) tzimash


tzimash
őstag

Köszönöm újra a jó tanácsokat, most bejött a képbe egy újabb lehetséges típus: Cort EVL K2, a hirdető azt irja, hogy metálra nagyon jó. mi a véleményetek, miben jobb ez, mint a kx5?
ez is használt, de helyileg közelebb lenne mint a kx5.

(#3751) Szten Márs válasza Atis707 (#3749) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, hát, szerintem még érdemes kicsit gyűjtögetni, és inkább kicsit később valami komolyabb, használhatóbb gitárra beruházni, vagy ha nagyon sürgős és ennyi van, talán inkább használtat nézni. A 40 ezres Les Paul-ok, szóval hogy is mondjam... nem túlzottan hiszem, hogy csúcshangszerek és megérik a beléjük fektetett pénzt. Már ha erről beszélünk, de gondolom erről: [link]

Ha pedig nagyon a low end kategóriában nézegetsz gitárokat, szerintem nézz körül a Cort háza táján, olcsóbb kategóriában ár/érték arányban gyakran ők szoktak a legjobbak lenni. Ha a Les Paul forma az ideálod, és nem túl drágán új gitárt akarsz, esetleg egy Cort Z42 a megléphető, bár az ott azért rendesen hozzányúltak a Les Paulos kialakításhoz.

Csak érdekességképpen: pont most beszéltünk ilyesmiről:
1. hsz -> 2. hsz -> 3. hsz (már ebben a topicban)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.