Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) mrobes válasza 1nsan1ty (#1298) üzenetére


mrobes
tag

Ugyanilyen alaplappal használtam egy Samsung 840 250GB SSD-t a marvell Sata 3 chipen, nálam 400/250 körüli sebességet tudott a gyári 540/250 helyett. Sok drivert kipróbáltam, a 1039-es jött be legjobban.
Meg voltam elégedve vele, gond nélkül használtam 1 évig, annak ellenére, hogy sokan nem ajánlják.
A Biosban a Sata 3 módot turbo-ra kell állítani, igaz, így a Pcie foglalat csak 8x sebességet tud, de nem csúcs videókártyánál elenyésző a különbség.

(#1302) 1nsan1ty válasza tkesy (#1300) üzenetére


1nsan1ty
tag

Oh shit, elfelejtettem átállítani a test data-t ezért mutatott kevés értéket a crystaldiskmark...
Így read 273mb/s / write 265mb/s-t mutat az teljesen oké. Azért volt fura, mert a rendszer közben gyors, de az értékek meg alacsonyak voltak. :S

köszi szépen!!!

(#1303) 1nsan1ty válasza mrobes (#1301) üzenetére


1nsan1ty
tag

Akkor ki kéne próbálnom sata3-as csatin ? Alapból sata 2-re tettem, mert már az elején azt olvastam a neten, hogy jobb ebben az esetben az inteles sata 2, mint a marvell sata 3-asa.
Driverekkel kapcsolatban mire gondolsz pontosan ?

köszi szépen!

(#1304) tkesy válasza 1nsan1ty (#1303) üzenetére


tkesy
őstag

Hát, ha vállalkozó kedvedben vagy, akkor kipróbálhatod, nekem a Vertex 2-ekkel (SF vezérlő) nagyon nem akarta az igazságot, úgyhogy maradtam az inteles Sata2-ön...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1305) 1nsan1ty válasza tkesy (#1300) üzenetére


1nsan1ty
tag

Ezt produkálta a marvell chip-en az ssd.

(#1306) mrobes válasza 1nsan1ty (#1305) üzenetére


mrobes
tag

Nálam is hasonlóképpen muzsikált a Samsung, talán egy hajszállal jobban.
A drivert csak azért írtam, mert többet is kipróbáltam, és az 1039-es verzió teljesített a legjobban.(legalábbis Samsung 840-nél)

[ Szerkesztve ]

(#1307) 1nsan1ty válasza mrobes (#1306) üzenetére


1nsan1ty
tag

Érdemes akkor a marvell-en hagyni? Az írási sebesség egy picit gyengébb, de nem sokkal, az olvasási sebesség viszont elég jól megugrott. Én is az 1039-es driverrel kaptam ezt az eredményt, a többivel sima sata2 sebességeket mértem. :) Köszi szépen a tippet! Egy valami érdekesség, hogy az ssd scsi eszközként megjelent a hardver biztonságos eltávolítása mezőben, mintha egy külső lemez lenne.

(#1308) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Észrevettem még egy másik problémát is ha sata3-on van az ssd. A gép bekapcsoláskor azonnal leáll egy pár másodpercre, majd bekapcsol. Hidegindításnál. Ez nem tudom mitől lehet.

(#1309) mrobes válasza 1nsan1ty (#1308) üzenetére


mrobes
tag

Nálam is csinálta bekapcsoláskor ezt a leáll-elindul problémát, de csak teljes áramtalanítás után.
Mindennapos használat során viszont nem éreztem különbséget A sata 2-3 között, nem tudom, hogy érdemes-e az utóbbin hagyni.
A "TRIM" funkció viszont állítólag nem működik a Marvell chipen.

(#1310) 1nsan1ty válasza mrobes (#1309) üzenetére


1nsan1ty
tag

Akkor nem találtál megoldást erre kikapcs bekapcs problémára te sem. Szerintem megy vissza sata2-re, nem igazán érzek különbséget.

(#1311) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Egy kérdés még. Hol tudom azt beállítani, hogy a lap szükség esetén csökkentse a cpu sebességét, ill. növelje ? Vagy ez windows beállítás ?

(#1312) tkesy válasza 1nsan1ty (#1311) üzenetére


tkesy
őstag

Biosban kell bekapcsolni:

>MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)
>> Advanced Frequency Setting
>>>> Advanced CPU Core Settings:
----------- Turbo Boost Tech
----------- C1E
----------- C3/C6/C7
----------- EIST

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1313) 1nsan1ty válasza tkesy (#1312) üzenetére


1nsan1ty
tag

köszi szépen!
Egyébként a windowsban az energiagazdálkodásnál a kiegyensúlyozott séma nem ugyanezt teszi?

(#1314) Süvi


Süvi
őstag

Szia!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Van egy GA P55 UD3-as alaplapom, elég sokat kínlódok vele.
Vettem bele Samsung 840-es SSD-t. Intel-es Sata 2-ben van, sata 2 AHCI-ra átállítva.
Tettem bele egy Satás 750Gb-os HDD-t, de azt sajnos csak a BIOS és SEntinel látja.

Tudnál segíteni, hogy mi lehet a gond?
Szerintem nem ment fel minden driver, 8.a1-es a Windows.

Nagyon köszönöm

(#1315) tkesy válasza Süvi (#1314) üzenetére


tkesy
őstag

Helló!

Ha már a Bios látja (és jól), az már fél siker... Ha az ssd megy, akkor viszont az alaplapi chipkészlet driver-e is fent kell, hogy legyen, esetleg az intel oldalán megnézheted, hogy nincs-e újabb Sata driver.
A Rendszer / Eszközkezelő-ben nincs sárga felkiáltójel vhol?
Valamint a Rendszer és Biztonság / Felügyeleti eszközök / Számítógépkezelés / Lemezkezelés -nél a hdd online? (ja és van rajta vmi, vagy teljesen új?)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1316) Süvi válasza tkesy (#1315) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

A második megoldással sikerült!

Idegen lemez volt és importáltam, lett volna egy másik megoldás is, de volt rajta adat.

Megnézem, hogy újraindítás után is felismeri-e

Nagyon Köszönöm!!! :))

Synology Nasod nincs véletlenül, mert abban is vannak gondok :)

(#1317) tkesy válasza Süvi (#1316) üzenetére


tkesy
őstag

Örülök, hogy sikerült :)

NAS-om nincs, annó megprobálkoztam vele, de aztán repült, mert nagyon tré volt... Úgyhogy maradt az alacson fogyasztású pc, ami 7/24-ben megy, és ellátja azokat a dolgokat amik nekem kellenek...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1318) Süvi válasza tkesy (#1317) üzenetére


Süvi
őstag

Még egy kérdésem.
A kép mutatja, hogy ez a lemez most egyszerű kötet.
Érdemes átalakítani, vagy formázni?


3 meghajtó van a gépben: 120 GB SSD
1000 éves HDD
5 éves 720 GB HDD ezzel volt a gond.

Köszönöm

én is nagy Mclarenes vagyok, félig örülök Alonsonak, de attól félek, hogy jövőre gyengék lesznek és lépni fognak. Legjobban akkor örültem volna, ha Hamilton visszajön hosszútávra

(#1319) tkesy válasza Süvi (#1318) üzenetére


tkesy
őstag

Itt van egy rövid összefoglaló a lemezek használata közti különbségről. Ha nem akarod Vista-nál régebbi OS alá berakni azt a hdd-t, akkor maradhat így, de ha át akarod állítani, akkor le kelle mentened a tartalmát, mert az átalakítás során elvész róla minden adat...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1320) halisa


halisa
tag

Szevasztok!

Memória vásárlás előtt vagyok. HyperX_Fury_8GB_1333MHz_DDR3_memoria_kit Memóriát néztem ki a gépembe.
Az alaplap GA-P55-UD7. Kérdés, hogy fog-e vele működni?

Vagy ugyan ez van még 1600MHz -ben.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1321) tkesy válasza halisa (#1320) üzenetére


tkesy
őstag

Nagy valószínűséggel igen, de:
- a mostani modulok is megmaradnak, és együtt szeretnéd használni őket?
-- ha igen, azok mekkora feszültségen járnak? (1,5V, 1,65V)
- a mostaniak milyen sebességen vannak futatva? (1333 v 1600)

vicces, hogy az 1600-os olcsóbb... :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1322) Süvi válasza tkesy (#1319) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.

(#1323) halisa válasza tkesy (#1321) üzenetére


halisa
tag

Az lenne a legjobb ha a mostani modulokkal menne. A mostani modulok 1333 és 1,5V-on mennek.Visszont tudja a 1600Mhz! De miért nem megy 1600Mhz-en? Igen vicces meg várom is a fekete pénteket hátha olcsóbb lesz.

(#1324) halisa válasza halisa (#1323) üzenetére


halisa
tag

Közben meg van miért nem megy feljebb a RAM frekije, mert i5-760-as procim van.

(#1325) halisa


halisa
tag

Viszont a mostani modulok CL9-es amit kinéztem az CL10-es! Menni fognak együtt vagy nézzek CL9-es modulokat? Pl. ilyet? Köszi.

(#1326) tkesy válasza halisa (#1323) üzenetére


tkesy
őstag

i5 mellett nincs lehetőség a memóriák aszinkron hajtására esetleg? (nekem K-s procim van, ott mindent lehet; így ebben nincs tapasztalatom, meg már nem is tudom mikor lépte be utoljára a biosz-ba :D )
Ha együtt akarod használni, akkor a feszültséget és tudtommal az időzítést is azonosra kell állítani mind a 4 modul esetén, szal vagy olyat veszel ami CL9-es mint a mostani, vagy ezeket lassítod vissza a CL10-re amit az új modul tud... Amúgy a kettő között nincs mérhető különbség mindennapi használat során, szerintem 1333 helyett 1600-al többet nyernél. De kérdezz rá a rammos topikban, hogy lehet-e külön időzítéssel hajtani a két csatornát...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1327) halisa válasza tkesy (#1326) üzenetére


halisa
tag

Rendben, köszi.

(#1328) halisa


halisa
tag

Segítsetek!

Meg vettem a memóriákat Kingston Hyperx 2x4Gb-ot. Így összesen 12Gb ramom van.
2 hét múlva kék halálozott a gép 124-es hiba kódot dobott. Gondoltam ATI driver hibám van vissza is raktam egy régebbi verziót, de ugyan úgy dobálta a kék halált valamikor már nem is volt kék halál csak újra indult a gép. BIOS-on nyomtam egy LOAD defaultot, MEMtesztet futtattam, VGA tesztet futtattam. Az új memóriák ki, és marad a két régi. Kék halál semmi. Vissza csak az újak a gépbe a régiek ki. És egyből kék halál. A memóriákat vissza is vittem garizni, az eladó rendes volt és kicserélte. Ma ismét kék halálozik a gép.
Mi lehet a hiba, direkt azonos gyártótól vettem ramot, hogy ne legyen gond. Csatolok egy képet a memóriákról.

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1329) tkesy válasza halisa (#1328) üzenetére


tkesy
őstag

Mennyi idő után kezdett újra kékhalálozni a gép az új rammokkal? Amúgy első körben azt kellene megoldani, hogy csak az új modulokat berakva ne legyen kékhalál...
Magáról a biosban lévő beállításokról nem tudnál pár képet felrakni? Illetve, ha csak az új modulok vannak bent, a Memtest is hibázik?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1330) halisa válasza tkesy (#1329) üzenetére


halisa
tag

BIOS reset után nem csinálja a kék halált. Eddig! Ha van valami fejlemény jelentkezek. Köszi.

(#1331) porto1992


porto1992
tag

Helló látom már elég régen lett írva a topikba, viszont lenne egy olyan problémám p55 ud 4 rev 1.0 lapnál hogy pár óra után újra indul a gép magától .. minden le volt külön tesztelve az alaplapon kívül ,és hibátlanok .
kernel power 41 kritikus hibát ír ki az esemény napló és kék halálozni sem tud .
nagyon meg köszönném ha valaki lenne kedves írni valami ötletet hogy esetleg biosban valami beállítás lehet e a baj vagy hasonló.? előre is kösz annak aki felfedezi az írásomat és válaszol. :R :R :R :)

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1332) tkesy válasza porto1992 (#1331) üzenetére


tkesy
őstag

Mióta csinálja ezt a hibát? Tuningolva van esetleg? Volt most bővítés benne? Terhelés alatt csinálja vagy teljesen random? Lehet az alaplapon vmi kezdi megadni magát, vagy ha bővítés volt bővítés az kavar be, esetleg a memóriát nem szereti, ha most raktad össze...

Amúgy ebben a két topikban nézz körül, lehet találsz megoldást....

Rendszertelen fagyás mi a hiba

Azonnali kérdések óraja

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1333) porto1992


porto1992
tag

Üdv köszi a választ ! :R 2x2gb adata gaming series 1333 mhz +2gb kingston hyperx blu 1600 mhz memória van benne minden 1333 mhz-es óra jelen fut ,időzítéseket beállítottam rendesen. túlmelegedés nincsen cpu -ramok tesztelve -vga tesztelve. 3-4 óra elteltével indul újra a gép mindig bios legfrissebb .. volt régebbi is de azzal is ugyan ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1334) porto1992


porto1992
tag

most picit felcseréltem a ram slotokat és kaptam kék halált . ez mit jelent ?:

Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff960001a4283, 0xfffff8800a781060, 0x0000000000000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: D:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: 012015-15553-01.

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1335) tkesy válasza porto1992 (#1334) üzenetére


tkesy
őstag

Én kipróbálnám úgy a rendszert, hogy egyszer csak az egyik memória kitt aztán meg csak a másik van bent a gépben, hogy újraindul-e random módon.

A kékhalálhoz meg szintén van topik, ahol lehet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1336) porto1992


porto1992
tag

köszi a segítséget :R :R

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#1337) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Mekkora feszültséget ad a GA-P55-USB3 (rev. 1.0) gyárilag a CPU-nak? Kb. mennyire lehet alulfeszelni, azaz mekkora az a legkisebb feszültségérték, ami még biztosan elegendő egy i5-760-nak?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1338) tkesy válasza Mahrenburg (#1337) üzenetére


tkesy
őstag

minden cpu más és más, szóval lehetetlen pontos értéket mondani... kezd mondjuk 1 tizeddel, majd teszteld, és ha bírja a cpu akkor mehetsz még lefelé...

amúgy a gyári fesz: 0.6500V-1.4000V között változik, így a lap is ennyit ad le elvileg... gyakorlatilag viszont terhelés alatt biztos van valamekkora vdrop-ja...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1339) Mahrenburg válasza tkesy (#1338) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Köszönöm a választ!

Azért kérdeztem mert tartottam attól, hogy a jelenleg rendelkezésemre álló kis hűtő nagyon kevés lesz a 760-nak, (itt részleteztem a dilemmámat), de azóta már megérkezett az alaplap, s alapbeállításokon is (számomra) meglepően jó értékeket mutatott a BIOS ezzel a hűtővel.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1340) karburátor


karburátor
tag

Sziasztok.

P55 US3L rev 2.1 lapban van egy KVR1066D3N7K2/2G kit. Kellene mellé mége egy 2 vagy 4 GB kit. Lenne javaslat a bővítésre?

Előre is köszönöm!

Roli

(#1341) tkesy válasza karburátor (#1340) üzenetére


tkesy
őstag

Ebből tudsz válogatni, kérdés mit kapni mostanság. Mivel most 1066-os rammok vannak benne, így 1333-nál nagyobbat nem érdemes bele venni. Vagy eladod a mostanit és veszel egy 4 v 8 GB-os 1600-os kittet.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1342) karburátor válasza tkesy (#1341) üzenetére


karburátor
tag

Köszönöm!

Átnézem.

Roli

(#1343) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Én is memóriát keresgélek. (W10 megeszi a mostani 2x2GB-t)
GA-P55-UD3L szintén a lap és már megtaláltam én is a fenti memória support listát. Na ilyeneket a piacon már nemigen láttam.

Mekkora eséllyel működne ez a két verzió a lappal? Vagy ami nincs felsorolva az felejtős?

Kingstone Hyperx XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT (2x4GB)

Corsair 8GB (4x2GB) DDR3 1600MHz CMX8Gx3M4A1600C9

A procim i5-750 max 1333Mhz memóriát kezel de gondolom ez nem gond max nem mennek maxon ha berakok egy 1600-ast.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

(#1344) tkesy válasza scrtaft (#1343) üzenetére


tkesy
őstag

Gyártói ajánlás szerint:

mondjuk ez vagy ez jó lehet

Memória kereső: Corsair, Kingston

Ez a lap konkrétan nincs benne a keresőkben, de azonos chipset-ű igen, így amit oda kidob, az itt is jó lesz... A memória fesz pedig max 1.5v lehet ugye, XMP meg támogatott, így elképzelhető az aszinkron hajtás is...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1345) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!

Va még felfekvőben egy 1156-os rendszerem, ami a mai napig szépen megy, teljesítményével sincs semmi gond. Viszont valami történt az usb-vel, mert pendrive-t látja, viszont ha külső vinyót kötök rá az usb-re, akkor nem ismeri fel. hibát jelez, hogy nem lehet felismerni és az eszközkezelőben egy hibás eszköz jelenik meg valahogy így

(43-as hibakód). Minden külső hdd-vel ugyanez történik. Más eszköz, usb billentyűzet, usb-s wifi, egér, pendrive, stb mind működik.

Lehetséges, hogy gallyra ment valami az alaplap usb vezérlőjével ? A neten található megoldásokat végigpróbáltam erre a problémára sikertelenül.

Köszi, ha valakinek van ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#1346) tkesy válasza 1nsan1ty (#1345) üzenetére


tkesy
őstag

Az usb vezérlő nem hiszem, hogy tönkrement, de lehet maga az usb port igen... Az összes USB portban kipróbáltad? Egy helyen írták, hogy maga a kábel is rossz lehet, szóval azt is érdemes lenne megpróbálni cserélni, vagy egy másik gépen tesztelni a külső hdd-t ezzel a kábellel.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1347) 1nsan1ty válasza tkesy (#1346) üzenetére


1nsan1ty
tag

külső vinyó más gépen rendesen működik. Illetve másik usb porton is ugyanez a történet, tehát kb mindegy melyikre dugom rá. Windows újra lett telepítve a hiába ugyanaz. Ezért gondolok arra, hogy valami az alaplaon szállhatott el.

(#1348) hcs57 válasza 1nsan1ty (#1347) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a külső HDD csak a hátsó kék (USB3) csatlakozón megy..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1349) tkesy válasza 1nsan1ty (#1347) üzenetére


tkesy
őstag

Hát lehetséges, hogy vmi hw-es hiba áll fenn, de az úgy furcsa, hogy minden más működik...
Esetleg érdemes jobban szemrevételezni a lapot, nincs-e esetleg valahol púpos kondi, vagy más tönkrement alkatrész... de több 5letem nincs sajnos... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1350) palko-67


palko-67
csendes tag

Sziasztok!

Ha netán olvassa valaki ezt a régi fórumot, volna egy kérdésem, ami szerintem érdekes lehet annak, aki még használ régebbi Gigabyte alaplapra épülő PC-t.
Van egy 13 éves P55A-UD3R alaplapom, és felmerült bennem, hogy gyors rendszerlemezként be lehet-e építeni egy M2 bővítő PCI-express csatolású kártyát úgy, hogy a beletett NVMe SSD-ről induljon a Windows. Gondolom, a BIOS-nak fel kell ismernie a lemezt, mert ha nem, akkor kuka az ötletem.
Intel core-i7 860-as proci és 8GB DDR-3-as RAM van benne (1300MHz).

Üdv:
Palko-67

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.