Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nofi


nofi
őstag

volna eccer egy 160 gigás samsung vinyóm...4 részre volt osztva és a windowos partíciót akartam formázni a hozzá kapott samsung disk manager-rel, erre nekiállt az egésznek. gyorsan félbeszakítottam, aztán persze nem lepődtem meg h nem bootol róla, de viszont most csak 30 gigásnak látja a rendszer és a getdataback-el így nem tudok semmit se tenni. kérdésem, hha leformázom rendesen akkor mennyi az esélye h visszaszerzem róla az adatokat? esetleg más megoldás?

Xbox GT: nozsolt

(#2) mobal válasza nofi (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

van getdatabeckel csak ne particionáld. de töccsed le indítsd el és kiderül mittud vele kezdeni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) kisninja válasza nofi (#1) üzenetére


kisninja
őstag

Ugy tudom hogy amig nem irod felül a letörölt adatokat addig vissza nyerhetök.
De jöön egy két tapasztalt ember is az majd megmondja ;]
amugy nekem szépen visszahozta az adatokat de egy másik vinyora ( vettem egy másikat)

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4) nofi


nofi
őstag

letöltöttem és az a baj, h mivel megszakítottam a formázást nem látja az egész lemezt, a BIOSban is csak 30gigásnak látja, szóval a getdataback emiatt nem tud mit kezdeni vele:( szóval nemtom, h most ha leformázom rendesen 160 gigára akkor mik az esélyei h visszanyerjem a file-jaim...

Xbox GT: nozsolt

(#5) kisninja válasza nofi (#4) üzenetére


kisninja
őstag

Hát szerintem akkor nem marad más mint, mentsd el azt a 30 gigát és formázd le teljesen! :(



[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#6) nofi


nofi
őstag

no igen...elég drasztikus:F hátha vkinek sikerült már formázás után visszahozni a fileokat, mert mondjuk 140 giga adat van rajta:( igazából az van, h mivel 30gigásnak ismeri fel tuljadonképpen semmit nem tudtam vele kezdeni...

Xbox GT: nozsolt

(#7) nofi


nofi
őstag

amúgy samsung a kis drága és már az is különös,h csak akkor hajlandó rá felmenni az xp ha a samsung disk managerrel formázom...elég fura. már eccer volt vele gond és visszaszedtem mindent a getdataback-el, de most azért először meghallgatnék pár véleményt is, mielött a formatra hajtom a fejem

Xbox GT: nozsolt

(#8) nofi


nofi
őstag

nem tudtok vmien unformat-szerű programot?

Xbox GT: nozsolt

(#9) Fauszt


Fauszt
senior tag

Miért van az, hogy ennyien elégedettek ezzel a programmal? Nálam ugyanis ha letörlök egy fájlt (amiről persze előtte csinálok egy biztonsági másolatot) majd azonnal visszaállítom a GetDataBack for NTFS 2.31 proggal, akkor bár a fájlméret bájtra egyezik, de 95%-ban amikor bitszinten is összehasonlítom a visszaállítottat a biztonsági másolattal, a két fájl különböző! Senki nem tapasztalta? Főleg exe-kel csinálja, bár nem hiszem, hogy összefügghet a fájltípussal. Más programot is teszteltem pl. file scavenger, de akkor is ugyanez volt a helyzet.:F

[Szerkesztve]

(#10) Fauszt válasza Fauszt (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

up

(#11) kraftxld válasza Fauszt (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem töredezett a vinyód.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) potzike válasza Fauszt (#9) üzenetére


potzike
csendes tag

Kis fájlokat elég kis hatékonysággal szed vissza. PL.: próbáltam visszaszedni egyszer a proggal vagy 100 txt fájlt. Végülis meglett az adat, csak szépen összekeverve az egyes fájlokban.

''A számítógép olyan berendezés, amely winchesterből, monitorból és billentyűzetből áll.'' by nyelvtankönyv

(#13) Fauszt válasza kraftxld (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az biztos, hogy töredezett, de én úgy gondolom, hogy ez nem kéne hogy gondot okozzon, hisz miután letörlöm a fájlokat, utána semmilyen lemezműveletetet nem végzek, hanem egyből indítom rá a getdatabak-et. Továbbá azt furcsálom, hogy ilyen problémáról még nem olvastam, viszont az ellenkezőjéről (milyen fasza ez a program mindent visszahoz) annál inkább. Végülis nekem is visszaállítja bájt pontossággal, csak épp használhatatlan!:F
Töredezett fájlt nem tudnak ezek a programok visszaállítani?

(#14) Fauszt válasza potzike (#12) üzenetére


Fauszt
senior tag

aha, kis fájlokkal teszteltem, na megnézem nagyobbakkal is. De ha így van, akkor jó szar, inkább akkor vissza se állítsa! Mert ha pl. elszáll egy partíció mondjuk több ezer vagy 10000 fájllal, akkor elég gáz lenne egyenként végignézni, mi az ami működik és mi az ami nem. Meg pl. mp3-nál volt olyan hogy visszaállította, le is lehetett játszani, de a közepétől csend lett. Több 100 órát elég lenne végighallgatni:F

(#15) viharhozo válasza Fauszt (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Egyszer elszallt az mp3 drajvom. Volt rajta nehany ezer dal. Eddig nem tapasztaltam, h barmelyiket rosszul hozta volna vissza.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) Gh0sT válasza Fauszt (#14) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy kérdés:

Arra a particióra állítasz vissza adatokat, amelyikről töröltél, vagy egy teljesen másikra? Ha másikra, akkor nem két SATA-s winchesterről van szó véletlenül?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Fauszt válasza Gh0sT (#16) üzenetére


Fauszt
senior tag

Nem. Adott pata winyó d: partíciójáról törlök és ugyanazon pata winyó e: partíciójára állítom vissza.
Most meg egy könyvtárszerkezettel, benne kisebb és nagyobb fájlokkal teszteltem, visszaállított mindent tartalomhelyesen, de a legbelső könyvtárba berakott egy általam tegnap teljesen más könyvtárhelyzetből törölt txt fájlt össze vissza mindenféle kriksz kraksz tartalommal...:F

(#18) Gh0sT válasza Fauszt (#17) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor passzolom a kérdést, SATA-SATA másolásra lett volna tippem, de így lövésem nincs. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) Fauszt


Fauszt
senior tag

Na és nálatok tényleg mindig minden rendben? Kipróbálhatnátok egy pár fájllal, hogy tényleg tartalomhelyesen visszaállítja-e...

(#20) xcbiker


xcbiker
addikt

ha nem megy és fontosak az adatok akkor mi tudunk segíteni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21) Fauszt válasza xcbiker (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

tulajdonképpen semmit se vesztettem el, de mi van ha bekövetkezik ez a borzalom? Erre próbálnék felkészülni, de...

(#22) corlagon válasza Fauszt (#19) üzenetére


corlagon
senior tag

Én múlt héten ''kipróbáltam'' egy 80 meg egy 200 gigás NTFS partícióval (win 98 telepítő letörölte, plusz rátett üres FAT32 partíciókat). Nem tom hány fájl, csak az mp3 könyvtáram kb. 20.000 szám.

Getdataback 100%-ot visszahozta, simán. Crc-zve van minden könyvtáram, szóval bitre pontosan visszajött miden. Semmi krikszkraksz, vagy törölt fájl.

Szerintem csekkeld a vinyóid, mert ha nem írod felül a letörölt dolgokat, akkor működnie kéne rendesen.

(#23) Fauszt válasza corlagon (#22) üzenetére


Fauszt
senior tag

még esetleg arra gondoltam, hogy azért lehet, mert én mindig gyorsformázással formázom a partícióimat. Szűz winyón is így tettem. Ez lehet gond?

(#24) corlagon válasza Fauszt (#23) üzenetére


corlagon
senior tag

Nem hinném, hogy ez a gond. Én is mindig gyorsan szoktam.

(#25) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
GetDataBack-kal (NTFS) visszahozott filek-oknál pl film, zene, stb. minden rendben. de a képfile-ok látszatra méretre, filenévre, kiterjesztésre, tök rendsben vannak, de nem nyitja meg 1 képnéző sem, mondjuk nem csoda: ha belenézek csupa 00 hexában a kép, semmi header vagy egyéb. na ez, most mi ez?

HZ

(#26) corlagon válasza elttiL (#25) üzenetére


corlagon
senior tag

00000000000000 -> (részben) felülírt file. Arra már keresztet vethetsz.

(#27) elttiL válasza corlagon (#26) üzenetére


elttiL
senior tag

aha, de egy büdös film, vagy mp3-at nem sikerült felülírni, csak a képeket? egyébként úgy történt, hogy a haver beugrott a winxp üzenetének: x,y lemez nem formázott, formázzam? :DDD

(#28) corlagon válasza elttiL (#27) üzenetére


corlagon
senior tag

Hát ez elég különös, valóban. Azér hallgass/nézz bele a mp3+filmekbe, nem biztos hogy jók. Az is lehet, hogy a pont a képek mappáját írta felül egy film.

x,y lemez nem formázott, formázzam?

Én a múltkor winME-t akatram tenni a 3. vinyómra, nem húztam le az első kettőt (mindekettő xp-s ntfs), szólt a telepítő, hogy ''ismeretlen fájlrendszert talált, törölhető''? Persze, biztos valami maradék szemét -> legyalultam 200 + 80 giga adatot egy mozdulattal.
Szerencsére a GEtdataback visszahozta az egészet, mondjuk 2 nap ráment.

(#29) elttiL válasza corlagon (#28) üzenetére


elttiL
senior tag

mongyuk furcsán 1nagy könyvtár anyaga van oda rendesen, lehet hogy igazad klehet. belenéztem pár múviba azok jók, ha csak a képeket nem sikerült visszacinálnom, és mást igan, akkor szerintem befejeztem az adatmentést, legyalulhatom a winyót. nemdebár? vagy nézzek még meg valamit?

(#30) corlagon válasza elttiL (#29) üzenetére


corlagon
senior tag

Hát amit a getdataback nem hoz vissza, az mással sem fog menni szvsz. Én még az ontrack easy recovery-t, meg valami file scavengert próbáltam, de a getdataback többet talált mindegyiknél. Talán próbálj meg más programokkal kifejezetten képeket keresni a vinyón (*.jpg, jpeg, gif), hátha.
Ha befejezted, leformázhatod, de akkor már nincs visszaút.

(#31) Makkok


Makkok
tag

Hali!
Kezdő vagyok recovery témában, formáztam egy 80 gigás sata vinyót. Lefutattam a Get Data Back-et, megtalált majdnem minden könyvtárat de a bennük lévő fájlok 90%-ának se kiterjesztése se neve csak mérete, átnevezéssel sem működnek... Ötlet?
Köszi

God save the Screen!

(#32) codec


codec
senior tag

Valóban elég sok helyen fényezik a getdataback-et, de valahogy nálam nemigazán adta a dícsért oldalát....:(
Ismerős leformázta a vinyóján azt a partíciót ami pupig volt fimmel.
Volt rajta mese, sex,akciós...stb Megkért hogy nem lehetne-e valamit kezdeni vele.
Na mondom getdataback....
Ó szépen vissza is állított mindent.
Na akkor teszt. Hát ekkor jött a csalódás, a filmeket úgy állította vissza, hogy pl a rajzfilm eleje akció, közepe szereposztás, vége meg sex.
Ráadásul a visszaállított filmek egyrésze pedig lejátszhatatlannak bizonyult.
Azóta Recovery4all nevű kis aranyoskával állítgatok vissza egész jó eredményekkel
Hát van ez így....

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#33) elttiL válasza corlagon (#30) üzenetére


elttiL
senior tag

nyomizom vissza az anyagokat a vigyóra /hú ennyi gigga nem volt még az asztalomon: 120+160+120+8+60=466 GB/

képek állítólag megvannak lementve is, és igazad van! felül lehet írva, mert ha a borító egy mp3 album könyvtárban szar, akkor az mp3-ak is.

ennyi!
Jó hétvégét!

(#34) Mardel


Mardel
őstag

Hali! Meggondolatlanul belevágtam ebbe a meghajtó titkosításba, Drivecrypter Plus 3.0ával, elkezdtem az egyik meghajtót, kiírta, hogy nem kellene megszakítanom, de megaszkítottam egy párszor, de aztán elkezdtem újra, tudta folytatni, kész lett, elkezdted a másik meghajtót azt is meg szakítottam, de még nincs kész,de tudom használni!
Ami kész van azt egyáltalán nem tudom használni Decryptelni sem tudom állandóan ezt írja ''The format of this disk cannot be recognized by DCPP,and therefore it cannot be encrypted. 'To use disk with DCPP, first format it with Windows''Szóval tudna valaki segíteni ebben, hogy hogyan tudnám használhatóvá tenni?:O ...ha getdatabackel visszahozom a fálokat (HA), akkor a disk formázása után tudom majd használni a vinyót, mert titkosítottam, de nemtudom hogy lehet e utánna használni?

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#35) liksoft válasza Mardel (#34) üzenetére


liksoft
nagyúr

Irány a KÜRT Rt. Ezt még én sem vállalom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36) Mardel válasza liksoft (#35) üzenetére


Mardel
őstag

Engem már nem az adat érdekel, csak, hogy tudjam használni! :O

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#37) Cathfaern válasza Mardel (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Format el fogja tünteni a titkosítást, szóval ha az adatok nem számítanak akkor format és már használhatod is.

(#38) Mardel


Mardel
őstag

ok :R formatáltam, működik, akkor getdatabackel ne is próbálkozzak?:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#39) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Szaisztok, valami furcsaság történt lefagyott a gépem, újraindítom:
unmountable_boot_device kékablakban bootolás kezdetekor.

Átviszem szomszéd gépébe és a rednszerpatriciót (itt csak programok és xp volt) üresnek látta, 0gb kapacitással -enyhe szívinfarktus- de hál égnek minden más érintetlen. Get data back elkezdett rajta dolgozni és egész rendesen látja a cuccosokat. Szerintetek emnnyi az esélye, h nem kell formáznom és get data back rendesen vissza hozza?

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#40) liksoft válasza Kaoru (#39) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gdb csak menti az adatokat, a rendszert nem fogja helyreállítani. Vagyis az újra installálást nem úszod meg, de a haver segítségével legalább az adataid nem vesznek el. Azért ez is valami nem?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41) Kaoru válasza liksoft (#40) üzenetére


Kaoru
aktív tag

szomszéd: fiatal anyuka :)

Reménykedtem, h nem kell b@szogatnom a reinstal lemezt, de tényleg az is haladás, h egyáltalán felismerte az adatokat rajta (57512 fájlt talált meg emeddig) a fontos adatokat nem tűntek el (másutt tároltam őket), a programokat meg sajnálom, de viszonylag könnyen beszerezhetőek, csak fránya xp-t nem akartam újra felrakni (már csak azért is mert a boot cd-t nem nagyon akarta felismerni a gép).
Na mind1, azért köszönöm a választ, ha befejezte a munkát a progi mondom az eredményeket.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#42) liksoft válasza Kaoru (#41) üzenetére


liksoft
nagyúr

+ egy kis túlóra? :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43) Kaoru válasza liksoft (#42) üzenetére


Kaoru
aktív tag

majd kereshetek neki gta san andreast :(

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#44) Kaoru


Kaoru
aktív tag

nálam 5****** a databacknek, teljes vinyó tartalmát visszahozta hiba nélkül és xp-t sem kellett újra raknom, ugyan úgy müxik most is, mint előtte.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#45) liksoft válasza Kaoru (#44) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerncséd volt. :C Örülök, hogy sikerült mindent. Azért a fontos dolgokról célszerű mentést készítened, máskor nem biztos, hogy ekkora szerencséd lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46) lazydog válasza Kaoru (#44) üzenetére


lazydog
addikt

Most már jöhet a +túlóra fiatal anyukánál, ahogy liksoft mester javasolta.:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#47) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jobb topikot nem találtam:)
Kedves emberem letörölte a gépről a fotókat, és persze a CD-RW-ről is, amire kiirta őket. A CDRW nyilván ugrott már, hiszen azóta írt is rá adatot. Getdataback-kel vagy Easy Recovery-vel még megmenthető a HDD-n lévő kép? Azt mondtam neki, hogy ha nem volt nagy adatmozgás, akkor elképzelhető, de várom, hátha valaki ebben jártasabb fórumtárs is tud mondani okosakat:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Flashy válasza Dilikutya (#47) üzenetére


Flashy
veterán

igen. ha azt az adatterületet nem írta felül semmi, akkor gond nélkül visszajöhet minden.

(#49) MethodMan


MethodMan
csendes tag

Sziasztok!

Letöltöttem a Getdataback-et. A letölthető verzió rendesen vissza is állítja a file-okat vagy csak megtalálja mint a File Scavenger?

Kösz!

MM

xxx

(#50) MethodMan


MethodMan
csendes tag

up

xxx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.