Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) nemcso


nemcso
senior tag

A tízéves B&S motoros fűnyírómba eddíg is normál, autóba való szintetikus motorolajat tette, amit évente egyszer cserélte, és eddíg semmiféle bajom nem volt a motorjával.
Max. a szivacs légszűrőt kell a sok por miatt néha leszedni és benzinben kimosni.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#52) Kokot válasza Den (#48) üzenetére


Kokot
csendes tag

Áram messze van,és gyengék is, elektromos most is van, a szép egyenletes ,és karbantarott kertre.Ami

Hát nem tudom hogy miért de valoban ha ez a helyzet vmi oka van. Mert régebben a crossmotor versenyeken csak 2 ütemü volt. Ma azonban mindenki 4 ütemüvel megy, az elsö 10-ben talán akad 1 ember aki 2 ütemmel megy.
Igaz hogy a 2 ütem egyszerübb, könyebb(!) , és kevesebb erö kell beinditani is.

(#53) Kokot válasza Den (#50) üzenetére


Kokot
csendes tag

Oksa, de már van 4 ütemü cross,ahhoz valo olajat beletéve biztos jo illata lesz. Autoalkatrész kereskedö/szerelö havert megkérdem jo lesz -e bele.
thx az infot

(#54) Kokot válasza Den (#50) üzenetére


Kokot
csendes tag

Tehnikára még: végül is nem lényeg a az alacsony fogyasztás,inkább az hogy minnél primitivebb legyen,és igy kevésbé fordul elö meghibásodás,és olcso hozzá még az alkatrész.
Mert egy fünyirönál tényleg tökmindegy hogy 2 hetente 400-ért,vagy 500-ért teszek bele benzint.
A komoly nagytelljesitényü ipari trakrorokat meg gondolom nem ilyen mocikkal szerelik fel, de tény hogy otthonra a kerbe jobb az egszerübb,még ha többet is fogyaszt.

(#55) Kokot válasza (Kolombusz) (#28) üzenetére


Kokot
csendes tag

Az már dizel volt? vagy az is benzines?

(#56) süti5 válasza Den (#48) üzenetére


süti5
őstag

Az elektromossal anno több nyűgünk volt, mint most a benzinessel:)

(#57) kymco válasza süti5 (#56) üzenetére


kymco
veterán

Rossz elektromosat vettetek :)

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#58) Den válasza süti5 (#56) üzenetére


Den
veterán

Pl.?

www.simson4t.hu

(#59) csibor válasza süti5 (#56) üzenetére


csibor
őstag

Ha az a fránya kábel nem volna,semmi bajom nem lenne vele.

(#60) golyani válasza Kokot (#53) üzenetére


golyani
addikt

nme lesz jó illata mert nem ég el!!!

ezek a briggs motorok meg igencsak jók, igaz ezeket ha jól tom amcsiban gyártják mint egyszer használatos motorok de itt Mo.-n ezek sokáig mennek nekünk is van egy de az nme tom hány ccm-es és kb 5 Le körül van fater most gyűrűzta. olajlehúzó gyűrű annyira elvolt már kopva h a hengerben is volt olaj...
de meggyűrűzte és most faxa, mint újkorába. ja az olaj az még gyári volt benne... :B

(#61) (Kolombusz) válasza Kokot (#55) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Benzines volt még. Kicsit lomha, de mondom mindenhol elment.

(#62) lajo


lajo
senior tag

Talán nemsokára lesz cordless áram.......
:D

(#63) süti5 válasza Den (#58) üzenetére


süti5
őstag

Nem hibára gondolok, műszakilag egyikkel sem volt bibi.
Az elektromos sztem nem való durvább, hepe-hupás terepre, gyengébb a motorja, nem bírja a nagyobb füvet, nem beszélve a drót kerülgetésről....
A benzinest beröffented és mindent levisz:)

(#64) cortez25 válasza Den (#49) üzenetére


cortez25
aktív tag

hát nem tudom,de ha kategóriáját nézzük viszonylag olcsó a briggs, de semmi esetre nem olcsóbb...mint a noname made in china motorok, kb teszkóba 10-ből 2-db volt briggs-el szerelve és drágább is volt mint a másik 8.

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#65) emitter


emitter
őstag

Idén is kezdődik a fűnyírási időszak, ideje feléleszteni a topikot :)
Kérdésem: ki mit hallott a légpárnás fűnyírókról? Emlékszem, láttam néha egy-egy reklámújságban, de már nem emlékszem melyik áruháznál.. Utánaolvastam, a Bosch és a Flymo gyárt ilyet. De elég drágák, 20-25k-tól kezdődnek. Viszont neten keresve sehol nem láttam hogy árulnák bárhol is.
Kipurcant az eddigi nemtommilyen elektromos gépünk, lehúzott vagy 10 évet. Azért vonzó a légpárnás cucc, mert nagyon könnyű, és mozgékony. De tényleg műanyag kés van benne? Fűgyűjtőt lehet ezekre rakni?

(#66) tkazmer válasza emitter (#65) üzenetére


tkazmer
addikt

Légpárnás fűnyíró:? :Y Még nem is hallottam róla :D Mindenesetre engem is érdekel...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#67) Brent


Brent
aktív tag

Fűnyírás ? Rémálom ! Nekem legalábbis azzal a vezetékes sz@rral ! Mit összeszenvedek vele beletekeredik a lábam stb stb ! Jó lenne nekem is legalább egy vezeték nélküli nagyon megkönnyítené az életem ..

(#68) Dr.F.E.R.I. válasza süti5 (#63) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Megnyugtatlak, a házunk előtt van egy kb 3*40 m-es zöld sáv, ahol az autók parkolnak előszeretettel. Hepehupásnak kib*szottul az, tele van hintve kisebb-nagyobb kődarabokkal (útépítők rulez), a gaz baromi nagy tud lenni nyáron és igen, a drótot is nagyon kerülgetjük az elektromossal. De lenyírjuk és ez a lényeg. Hogy miért nem merjük a nagyobbat kivinni? Egy frappáns válasz: a sok kis kődarabot úgy lövi ki maga alól, mint a puskagolyókat. Én is csak vastag farmerban és napszemüvegben merek a közelébe menni, meg a kocsikra is figyelni kell, különben csodát művelne azokkal is.

Az elektromost a legkönnyebb karbantartani - évente kidobod és újat veszel ;) (na jó, a legutóbbi, az Alko elég jól bírja eddig)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#69) emitter válasza Brent (#67) üzenetére


emitter
őstag

#65: UP!

Lehet, hogy csak nem kéne feladnod, hanem nagyobb gyakorlatot szerezni benne!
Én már kb 10 éve vágom a füvet a kertünkben, 100-150 m2-es területen. Kábelessel nyírtam mindig is, most krepált be. Egyébként olyan egy-másfél óra alatt szoktam végezni vele.
A fagyal-sövényünk nyírása már kicsit embert próbálóbb feladat, tekintve hogy olyan 3 méter magas, 50 méter hosszan. Azzal egy napig el szoktam bíbelődni, mire végzek a két oldalával meg a tetejével.. :)

(#70) süti5 válasza Dr.F.E.R.I. (#68) üzenetére


süti5
őstag

Na jó elég speciális eset amit leírtál, nálunk telken néha akkora a fű, mire feljutok, hogy a 4 lóerős befullad, mostanában készülök valami izmosabbat venni. Ha fent lenne is áram, szted mire mennék ott egy elektromossal? :F 1400 watt körül vannak az izmosabbak is...

(#71) pemete2 válasza süti5 (#70) üzenetére


pemete2
csendes tag

vegyél fűkaszát,az erre jó.

(#72) emitter válasza pemete2 (#71) üzenetére


emitter
őstag

Az tényleg jó! A múltkor elővettem a sufniból egy 15 éve rozsdásodó darabot, megéleztem, tökéletes! :C Bár utána erőteljes izomláz gyötört ;] a jó öreg kézi kaszát semmi nem übereli ''teljesítményben''! Bármilyen vastag gazt elnyiszál..

[Szerkesztve]

(#73) Archer


Archer
őstag

Elég sok év tapaszatalata: nagyobb terület esetén egyértelműen csak benzines jöhet szóba, abból is a B&S motorosak vagy esetleg Honda bár az már ált. 100k fölött van. 4 ló alatt nem nagyon érdemes foglalkozni velük. A kínai és koreai csodák felejtősek. Villanyossal szerintem csak a gond van, meg az ember beleőszül mire végez vele.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#74) AmunRa válasza Archer (#73) üzenetére


AmunRa
aktív tag

De nem csinál annyi dzsuvát, nem folyik az olaj, csöndesebb.
Aki hetente 2 hetente nyír annak tök jó.
Itt nálunk valami kis elektromos argoval szevedtünk, mert kb. havonta volt nírva vagy még késöbb.
Amikor megvettem a benzines önjárost beszartam a gyönyőrtől. Mint a kisangyal úgy vágta. De szerintem nincs 4 ló és kinai vagy korei, de semmi gond nem volt. Pedig nálunk nem álom a terep. Volt, hogy drótot bedarált. Valami kedves munkás suttyó dobhatta oda, sikeresen letépte az önjáró szíj fölötti borítást.
12 szivatógomb nyomás és pöcre indul. A könyv szerint 3 elég lenne. :D De arra nem hajlandó.
A főnököm Husgwarna tényleg elején fasza nyíróját többször javítottuk.
Szóval a koreai-kinai se feltétlen szar. Csak olyat vagyen az ember amihez lehet kapni alkatrészt is. MEg nem árt olajat cserélni.

(#75) Archer válasza AmunRa (#74) üzenetére


Archer
őstag

A megfelelően karbantartott benzinesből sem folyik az olaj. Meg én utálom húzkodni a kábelt ráádásul a nagyobb füvet nem igen viszi. Kisebb telekre persze elég. Nem azt mondtam, hogy
a koreai-kinai feltétlenül szar, csak sajna nem 100%, hogy mondjuk 5 év múlva is kapsz hozzá alkatrészt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#76) AmunRa válasza Archer (#75) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Amelyikből folyik az gáz. Mert ugye egy idő után nincs kenés.
De cserélni kell, meg benzinnel vacakolni.
Nálunk majd mindenkinek elekromos van és kb. átlagban 500nm itt a fű.
Csak gyakran nyírják.
Igen ezért írtam, hogy úgy kell vállasztani, hogy legyen alkatrész is.
Én is így tettem.

(#77) lorcsi


lorcsi
veterán

elbaszódott a 10 éves elektromos nyírónk, ma apám vett egy denzinest a teszkóból. 38ezer volt és bazi nagy fém borítású az egész (holnap megnézem tüzetesebben is)
van valami amire figyelni kell így az elején?

(#78) nemcso válasza lorcsi (#77) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha még nem informáltak, akkor leírom, hogy az olajra mindenképpen; ha poros, homokos helyen vágsz füvet, akkor a légszűrő tisztaságára (ha koszos, benzinben kimosod -általában szivacs a légszűrő - majd a napon megszárítod); ha fűgyűjtős, akkor ne tömd tele, viszonylag gyakran ürítsd; az elején járasd be, ne használd félórákat egyhuzamban; a beletőltött benzint tartsd tiszta edényben (ha lehet legyen egy állandó benzineskannád erre a célra); fűnyírás után takarítsd le belülről a házra ragadt fűdarálékot (nem kell rohasztani a házat).

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#79) Findzs


Findzs
addikt

na megint itt van a fűnyíró szezon

3 éve nem írt de senki ?

engem az érdekelne hogy a légpárnásnak mekkora a hangja ?
meg próbálta már valaki ? jók azok ?

másik a kézi fűnyírók amikkel elvileg legjobb minőségű a lenyírt fű
azokat csak tologálni kell se áram se benzin csak egy pöttyös rudi oszt megy
az milyen ?

itt vannak ezek

a benzines amelyiken nincsen fűgyűjtő nem káros a gyepre ? az összevágott fű nem sárgítja el a füvet vagy azt össze szokták szedni utána ?

én most elektromossal kínlódok mert 1 óra mire végzek a nem túl nagy kertel, már unom és még el se kezdődött a szezon igazán :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#80) Dluinet válasza Findzs (#79) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én oldalkidobós benzineset vennék. Az oldalkidobással nincs baj, ha hetente nyírod a füvet, vagy mulcsozós a géped. Sőt jobb mint a fűgyűjtős, mert ha hetente vágod és kidobatod, akkor egyben trágyázod is a füvet, és véded a kiszáradástól.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#81) ABE válasza Findzs (#79) üzenetére


ABE
őstag

Saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a levágott füvet mindenképpen érdemes összegyűjteni, vagy a gép fűgyűjtőjében, vagy utólag összehúzni gereblyével/fűlazítóval. Én eddig csak olyan benzinessel találkoztam, aminek van fűgyűjtője, de mindegyikről leszedhető. Ha hosszú távra tervezel, akkor benzinesnél szerintem olyat érdemes keresni, ami önjáró, tehát a hajtást is adja a motor, ezzel kényelmesebben és gyorsabban lehet dolgozni. Igaz, főleg nagyobb összefüggő területeken, vagy dimbes-dombos terepen jön ki igazán az előnye. Az elektromos gép halkabb, könnyebben manőverezhető, kisebb általában, mint a benzines, ellenben elég idegörlő, amikor a kábelre kell figyelni. A kézi fűnyírót nem ismerem, lehet, hogy tényleg kíméletesebb, könnyebb is manőverezni vele, de gyanítom, hogy lassabb is. Mekkora területre kell a gép?

(#82) Dluinet válasza Findzs (#79) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha hetente vágod mulcsozóssal, akkor nincs mit összegereblyézni.
Ha fűgyűjtőssel szép füvet akarsz, akkor heti nyírás mellett öntözni és trágyázni kell.
Hátsó kidobású benzinmotoros szerintem életveszélyes (lábveszélyes) ha kövek is előfordulnak a kertben.

Én ilyent vennék (6,5 lóerős).

Ha sokat kell kanyarodni, akkor önjárós kilőve, mert az egyenesen szeret menni.

Amire érdemes figyelni:
Mulcsozós (nem oldal-, és nem hátsókidobású)
Csapágyazott nagy kerekek.
100cm3 feletti motor (nagyobb lóerő)
magas fordulatszámon forgó kés

Ez az én magánvéleményem (más lehet máshogy gondolja), nem vitatkozok rajta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#83) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Milyen általános karbantartást igényelnek a benzines fűnyírók? Most kaptam egy használt MTD TS51-est, nagyon baba a gép, szeretném ha sokáig bírná. Milyen alkatrészeket kell kenni, miket tisztítani? Olajat milyen időközönként kell cserélni?
Azt láttam, hogy mire végigmentem vele a kerten (~500nm) eléggé felmelegedett a léghűtéses motor (hiszen nincs "menetszél"). Ez nem okoz gondot neki?

Beauty is pain

(#84) Narancs válasza Narancs (#83) üzenetére


Narancs
őstag

Közben rájöttem, hogy az olajjal kapcsolatban hülye vagyok: 2 ütemű motoroknál a kenés közvetlenül történik, vagy a benzinbe kell keverni az olajat, vagy ha van külön tartálya, akkor csak feltölteni és a karbi bekeveri. Cserélni meg értelemszerűen nem kell, hiszen az elégetlen olaj távozik a kipufogógázzal...

Beauty is pain

(#85) salieri. válasza csibor (#36) üzenetére


salieri.
őstag

szia ! latom mtd funyirod va.n mennyire vagy vele elgedett? Kineztem egyet a tescoban jo aron 28500 , az alabbi parameterekkel: [link]

hol gyartjak ezeket a torx motorokat nem tudod veletlen?

koszi a valaszt!

(#86) Narancs válasza salieri. (#85) üzenetére


Narancs
őstag

Szia!
Nekem MTD TS 51 van ami nem mai darab, de szvsz kurvajó cucc. Engem teljesen belehúzott a kismotorok világába, azóta öröm a fűnyírás, csak berántom és élvezem a hangját :D

Beauty is pain

(#87) Gekoo


Gekoo
csendes tag

Érdemes megvenni a Tesco-ban most hirdetett MTD 51 BO benzines fűnyírót 29 990,-Ft ért 2 év garival?

(#88) Penyus


Penyus
senior tag

A Thorx motor az sajnos kinai. Briggs motorost kell venni mindenkepp, az jo, nekem is volt sok evig olyan MTD.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#89) vmaxter


vmaxter
tag

Üdv!
Nekem kb. 500 nm-t kell vágni, meglehetősen gazos füvet. Inkább kaszáló mint gyep:) Háromszor nyomattam le hagyományos illetve benzines kaszával, de kölcsön volt és vissza kell adnom. Meglehetősen hepehupás - de vízszintes - a terület.
Az egyetlen ami a benzines fűnyíró ellen szól, az a súlya. Sajnos csak a ház előterében tudom tárolni, ami tulajdonképpen lakótér és lépcsőn kell felvinni.
Fűgyűjtés fontos lenne, mostanáig gereblyéztük, de sok munka. Benzines esetén az ára miatt önjárót nem tudok venni. Mennyire nehéz tolni?

Benzinesből MTD-t, elektromosból Al-ko-t néztem.

(#90) Penyus válasza vmaxter (#89) üzenetére


Penyus
senior tag

MTD nem olyan rossz, csak mindenkeppen briggs motorost vegyel. Lepcson fel es le is lehet "guritani". Hat a benyast azert nehez tolni relative mert eleg szep onsulya van.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#91) tkazmer válasza vmaxter (#89) üzenetére


tkazmer
addikt

benzinesből létezik önjáró is, annál a súlyból eredő problémák nagyrészt ki vannak küszöbölve

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#92) themebuilder válasza Penyus (#90) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én MTD és Briggs motorosról hallok mindig rosszakat. Honda az ami nagyon megbízható és kevés a panasz, de megkérik az árát a minőségnek (megéri a felárat).

Talán a régebbi Briggs-ek jobbak voltak, mint a maiak.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#93) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Auchanban lehet most kapni ezt a funyirot:

Mit gondoltok rola? Nem nagy teruletet nyirnek vele es gyakran kell fordulni, ezert jobb lenne a konnyebb gep es nem kell karbantartani. Viszont nem nagyon talalni ezt a tipust sehol, az mtd oldalan is csak a 46e van, ami 1600w-os. :F

[ Szerkesztve ]

(#94) themebuilder válasza Lauda (#93) üzenetére


themebuilder
senior tag

Hát a fene tudja. Nem biztos, hogy megéri azt az árat. De lehet neked megfelelne. Garancia 1év rá?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#95) Lauda válasza themebuilder (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Mire gondolsz, hogy nem eri meg az arat? :) Hasznaltal mar ilyeneket? Erdekelne hogy dolgoznak. A garancia engem nem izgat, ebben ugyse tud mi elromlani.

[ Szerkesztve ]

(#96) Dluinet válasza Lauda (#95) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1600W-hoz túl széles, ha nagyobb a fű akkor nem fogja vinni.
1600W-hoz egy 38cm-es való.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#97) Lauda válasza Dluinet (#96) üzenetére


Lauda
félisten

Max nem fogok vele akkorat. :) Neked volt mar elektromos funyirod?

(#98) Dluinet válasza Lauda (#97) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van most is.
Ha felét fogod, akkor kétszer annyit kell menni, kétszer tovább tart a nyírás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#99) Lauda válasza Dluinet (#98) üzenetére


Lauda
félisten

Neked melyik tipus van? Mekkora fuvel birkozik meg? :)

Nem nagy a terulet, szoval ez nem lesz problema.

(#100) vmaxter


vmaxter
tag

Köszi mindenkinek a tippet. Végül e-mellett döntöttem:

A Cora-ban az utolsót vettem meg 19900-ért. Őszintén szólva nem akartam 2x annyit költeni benzinesre, no meg 40 ezerért nagyon alsó kategóriás benzinest lehet venni szerintem. Remélem bírni fogja (fogom) :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.