Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) Arkennys válasza eami (#85650) üzenetére


Arkennys
addikt

nem azért, de én is sokkal jobban szeretek mindent magyarítással játszani, gáz vagy sem :) ne kelljen már ezt szégyellni :D

szerk: szerintem poénnak mondta, nem büszkeségképp... :) na de mindegy.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85652) Crytek válasza eami (#85650) üzenetére


Crytek
veterán

Minek,ha magyarítják? Ez kb olyan menjek be meóba és dolgozzak ingyen , normális vagy ? :DDD
Az én életmben a játékokon kívül sehova nem kell nyelvtudás így kicsit sem érdekel ,hogy megtanuljak bármilyen nyelven

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#85653) tomsolo válasza Crytek (#85652) üzenetére


tomsolo
őstag

pl. magyarul se? :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#85654) eami válasza Crytek (#85652) üzenetére


eami
addikt

ha neked jó rosszabb minőségben játszani, nézni filmeket sorozatokat akkor hajrá. De jó hírem van hamarosan csak elindítod a sykepot és a zenéket is magyarul hallgathatod :DDD mű élvező :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85655) Crytek válasza eami (#85654) üzenetére


Crytek
veterán

Semmivel nem rosszabb magyarítással játszani mint angolul nem lesz gyengébb a game tőle minőségben!
Skype-ot meg használjanak a csórok akiknek nincs pénze telefonszámlára nem is értem hogy maradhat fent ilyen program még mindig.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#85656) dejaris válasza Crytek (#85655) üzenetére


dejaris
addikt

Ha nem tudsz egy idegen nyelven se megmukkanni, akkor meg is ez hogyan allapitottad meg :F

(#85657) Crytek válasza dejaris (#85656) üzenetére


Crytek
veterán

Mert amit ugatnak angolul az van lefordítva magyarra?
A minőségnek max a szinkronszinéssz választásnál van jelentőséget amiben a magyaroknak sikerül mindig a legokádékabb embereket megtalálni , tisztelet a kivételnek.Na ott az angolhoz képest érezni a romlást amikor Sam Winchester 5 éves gyerek hangon szólal meh :W

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#85658) Dilikutya válasza eami (#85654) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én pl. a Csillagok háborúját mindig a régi legelső VHS szinkronnal nézem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85659) vorosmarti válasza Crytek (#85655) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Skype-ot meg használjanak a csórok akiknek nincs pénze telefonszámlára nem is értem hogy maradhat fent ilyen program még mindig.

Ezzel mondjuk néhány millió embert simán lehülyézel, és ráadásul úgy tűnik, h nem is tudod: mi az a skype :)

(#85660) Agyzuzo válasza Dilikutya (#85658) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az egyetlen értelmes verzió, amibe hálisten még nem nyomták be Stólbucit. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#85661) echterion válasza Crytek (#85657) üzenetére


echterion
nagyúr

Én játszottam pl. a Mass Effect-tel angolul és magyar felirattal is. A magyarnak az első részben nagyon jók a fordításai, a másodikban szarok, így le is szedtem a feliratot. Szóval igen, van, hogy a fordítás ront az élményen.

**********

(#85662) vhunor válasza echterion (#85661) üzenetére


vhunor
őstag

Rohadtul sok szívás volt az első ME fordításával, de a játék ismerete nélkül csodálom, hogy egyáltalán olyan lett, amilyen.

(#85663) NyMRooD válasza Crytek (#85657) üzenetére


NyMRooD
őstag

Sajnos, nagyon sok esetben nem az van lefordítva magyarra amit angolul mondanak (pl. csak az usában ismert dolgokról beszélnek vagy amikor a fordító azt hiszi, hogy pl viccesebb mint az eredeti író) :(.

Eami a skype-ot meg szerintem azért mondta mert most került bele egy szinkrontolmács algoritmus, ami azért annyira nem rossz dolog.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#85664) vorosmarti válasza NyMRooD (#85663) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Teljesen egyértelmű volt, hogy Eami miért javasolta a skype-ot. Linkelt egy videót is hozzá. Egyszerűen terméketlen talajra szórta a magot :D

(#85665) eami válasza NyMRooD (#85663) üzenetére


eami
addikt

:K

(#85666) szami777 válasza FollowTheORI (#85648) üzenetére


szami777
addikt

Az alapjáték pedig 4500 HUF, az se rossz ár.
(az alapjáték tulajdonosai is kaptak a megjelenés óta ingyenes DLC-ket)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#85667) Amantius


Amantius
senior tag

Csak úgy bele...
Valahogy mindig idekeveredik ez a magyarítás téma. Sajnos mindig, mindenki jobban tud angolul a másiknál, "errefelé" még az angoloknál is és úgy nyomja valós időben, csípőből a gansta dumát is, hogy egy amerikai bennszülött kér tőle nyelvórákat. A végén kiderül, ide (meg oda is) csak angol nyelvprofesszorok járnak.
Gondolom a Witcher 3-hoz már mindenki nyomja a lengyelt, a STALKER-hez is előkerültek a régi orosz szótárak és persze mindenki edz franciából, az aktuális Assassin's Creed-re, vagy japánra gyúr valamelyik Namco játékhoz, hisz nem akar igénytelenkedni az angol fordítás miatt, hiszen egyértelműen rossz.
Nyilván vannak, lesznek is rossz fordítások, de amikor már a fordítók is tízféleképpen fordítanának, akkor kinek van igaza? Tudom. Neked, mert Te a vagy a 11. Pedig nem, mert Nekem, mert Én a 13. vagyok és úgy is jobban tudom, kész.
Szóval nem tudom miért fáj bárkinek is, hogy pl. Crytek milyen nyelven élvezi a játékokat, vagy ha nem is fáj, akkor is feltűnt már egy ideje, hogy valakinek mindig sikerül felhívni magára a figyelmet, hogy Ő bizony fullba nyomja a kretént. Ja nem, bocsánat, félrebeszélek! Az angolt. Szerintem az aláírásba bele kell írni, lehet Én is megteszem és akkor mindenki lenyugodhat.
Elnézést, hogy raboltam az időt (és hátsón rúgnak az offért)
Kérem kapcsójja ki!

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#85668) tarBubbles


tarBubbles
tag

A Colonial Marines 500ft-ot sem ér meg?

(#85669) kriszpontaz válasza tarBubbles (#85668) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én kb. annyiért vettem, szerintem annyit éppen még ér, de úgy is le fogják ordítani a fejem :). COOPban jó, egyedül unalmas lehet.

(#85670) Arkennys válasza Amantius (#85667) üzenetére


Arkennys
addikt

Ez tetszett, utolsó offom a témában de jogos :C

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85671) DeFranco válasza Amantius (#85667) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Angolul tudni ma már annyit jelent, mint 25 évvel ezelőtt írni-olvasni tudni. Aki fiatal-felnőtt korára nem tud angolul az gyakorlatilag a mai világban már analfabéta.

Ez tény. Tetszik, nem tetszik ez van, ha nem tudsz angolul maradsz a szalag mellett az összeszerelő üzemben, amíg le nem cserélnek onnan is valakire, aki meg is érti a műszakvezetőt.

Ettől nem kötelező angolul játszani, lehet magyarítani a játékokat, mindenkinek szíve joga, viszont arra büszkének lenni, hogy nem tud, nem is akar és nem is fog tudni megtanulni angolul valaki elég erős korlátoltságra utal. Kb. annyi, mintha én arra lennék büszke, hogy még mindig a mama törli ki a sejhajom ha végeztem. Mert megtehetem.

Ezért próbáljuk felhívni időnként a figyelmet arra, hogy ez ma már egy nélkülözhetetlenül fontos tudás, amit a legkönnyebben úgy tud megszerezni a négy fal között, ha nem zárkózik el az idegen nyelvű környezettől. Én is így tanultam meg angolul, meg még sokan itt a fórumról, életemben egy angolórán nem voltam, és folyékonyan beszélek.

Szóval lehet itt nagy arccal beolvasni, meg csehszlovákvicserezni, de a nagy megmondásnak komoly sírás lesz a vége pár év múlva, aztán lehet menni az utszára tüntetni hogy segícsen valaki az angolkárosultakon. Nekem meg a gyerekemnek csak előny az, ha te nem tudsz angolul, kisebb a verseny, a saját esélyeinket rontjuk azzal is, hogy itt propagáljuk a jót. Sokszor szembe szélben persze, de mi már csak ilyen retardak vagyunk. Nem kell megköszönni.

Leültem magamtól is.

[ Szerkesztve ]

(#85672) NyMRooD válasza vorosmarti (#85664) üzenetére


NyMRooD
őstag

Bocsi, a linket nem is néztem :))

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#85673) Csapoati válasza DeFranco (#85671) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Rossz lora tettel az angollal, nemsoka ugyis a rovasiras lesz megint a meno. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85674) Agyzuzo válasza DeFranco (#85671) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"viszont arra büszkének lenni, hogy nem tud, nem is akar és nem is fog tudni megtanulni angolul valaki elég erős korlátoltságra utal"

Engem is ez bosszant a legjobban. Hülyének lenni erény? Lustának lenni erény? Korlátoltnak lenni erény? Kb. ugyanennyire felkúrja az agyam mikor valaki arra büszke, hogy soha a büdös életében egy kurva könyvet el nem olvasott és a középsulit is megúszta a rövidített változatokkal.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#85675) maross válasza tarBubbles (#85668) üzenetére


maross
veterán

ha nuuvemeset mondod, tudtommal lockos (volt?)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#85676) dejaris válasza DeFranco (#85671) üzenetére


dejaris
addikt

Angolkarosult :C

(#85677) vorosmarti válasza NyMRooD (#85672) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Csak Crytek tájékozottságán szerettem volna javítani valamelyest... :D

(#85678) Arkennys válasza Agyzuzo (#85674) üzenetére


Arkennys
addikt

kicsit elmentünk szélsőség felé már azért, nem? nem tud angolul valaki = hülye? az írtak alapján...
Más azért ha játszik az ember angolul, én se állok meg minden szutykos cetlit végigolvasni angolul és értelmezni, mert nincs hozzá türelmem. Ugyanekkor magyarul 2mp rápillantok, végig is olvastam és megyek tovább. Emiatt a játékélményem is jobb némileg magyar fordítással (a huszadk ilyen kis vacaknál továbbléptetem megnézés nélkül, magyarul viszont végigolvasom), mivel nem igazán pihenés ha egész napos ténykedés után még kikapcsolódás helyett (ergo saját nyelvemen játsszak, ami zéró plusz fárasztás) nézegessek minden kis vackot és gyorsban értelmezzem le. Használom jópár dologra az angolt, persze kell is. De lehet én vagyok ennyire furcsa lény csak, hogy a kikapcsolódásnál nincs már kedvem plusz energiát fektetni ebbe. Tudom ez más azért, mint az, ha valaki anélkül nem is boldogulna a nyelvvel, de azért az utóbbi csoportot sem kéne lehülyézni és megkövezni :)

Analfabetizmushoz és soha nem olvastam egy könyvet sem állapothoz hasonlítani pöttyet erős azt, ha valaki magyarítással játszik, és esetleg azért teszi, mert nem tud igazán angolul. Defranco utópisztikus világa pedig megmosolyogtatott :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85679) bijesz


bijesz
aktív tag

Valaki képben a mordor season pass-al kapcsolatban?
Ha jól látom mindehol anyáznak, hogy ami DLC most elérhető az vicc mert nem sokat ad a játékhoz ami mégis annak alapból benne kellett volna lennie.
Szóval valami nagyobb DLC várható hozzá mostanában, mert ahogy nézem jelenlegiek miatt nem érdemes megvenni.

(#85680) Crytek válasza DeFranco (#85671) üzenetére


Crytek
veterán

"Nélkülözhetetlen és fontos tudás"

Aki itt él és itt dolgozik olyan helyen ahol angolt csak a gépek gyártási adatain lát , azoknak véletlenül sem nélkülözhetetlen és igy vagyunk szerintem millios létszám felett.Szóval ezt kár erőltetni
Akinek szüksége van rá mert napi szinten használja állandó jelleggel akkor tegye, de valótlanságokat ne állítsunk már.

Next PC Upgrade: 2022

(#85681) DeFranco válasza Arkennys (#85678) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tisztelettel felhívnám a figyelmed Agyzuzo hsz-ének első, és az én hsz-em harmadik bekezdésének újbóli áttekintésére és értelmezésére magyarul játszás ügyében. :)

@Crytek: megkaptad az inputot teszed ahova teszed. aztán majd ne lepődj meg ha bejön ami miatt szóltunk, nem biztos, de elképzelhető hogy némileg szélesebb rálátásunk van a mostani helyzetre és a jövőbeli kilátásokra. ezt én a helyedben megfontolnám, de persze azt csinálsz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#85682) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok! Remélem nem írok rossz helyre! :)

[link] Nem tudja valaki, hogy ez a kép melyik játékból származik?

(#85683) ayo válasza DeFranco (#85681) üzenetére


ayo
addikt

+1

http://jateknaplo.blog.hu

(#85684) Arkennys válasza DeFranco (#85681) üzenetére


Arkennys
addikt

Végigolvastam, értelmeztem, és nem változik a véleményem a furcsa párhuzamok terén. Ezenkívül Agyzuzo HSZ-e nincs tagolva (az idézetet nem veszem bele a partiba), így elsőnek tekintem az egészet. Nos, úgy sem :D

szóval szintén tisztelettel tartom magam a véleményemhez :D azt továbbra sem értem, miből gondoljátok, hogy valaki erre büszke. De tényleg.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85685) micafighter válasza Crytek (#85657) üzenetére


micafighter
nagyúr

A fordítás sokszor félre sikerül, és itt nem a hibákra gondolok első sorban, mert az is van bőven. Sokszor nem adja vissza a fordítás az eredeti hangulatot. Nyilván csak a játékok miatt nem biztos hogy megtanultam volna perfekt angolt. Viszont így inkább angolul játszok meg nézem a filmeket. A magyar szinkron meg (sajnos) az egyik legjobb világviszonylatban. Sok helyen nincs is szinkron, vagy van ahol meg EGY szinkronszínész mondja az összes szereplő összes szövegét.

[ Szerkesztve ]

(#85686) dejaris válasza Crytek (#85680) üzenetére


dejaris
addikt

amíg le nem cserélnek onnan is valakire, aki meg is érti a műszakvezetőt.
Elegge egyertelmuen fogalmazott. No meg a 100 eve is millioan voltak analfabetak, elvoltak, ettol meg tanulatlan parasztok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#85687) oriic válasza Kristof_94 (#85682) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem játék lesz, hanem az Elgato Game Capture HD-nak a reklámképe.

Live-Die-Respawn

(#85688) DeFranco válasza Arkennys (#85684) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Isten az atyám, ne legyél már ennyire értetlen :D

"Minek,ha magyarítják? Ez kb olyan menjek be meóba és dolgozzak ingyen , normális vagy ? :DDD
Az én életmben a játékokon kívül sehova nem kell nyelvtudás így kicsit sem érdekel ,hogy megtanuljak bármilyen nyelven"

Ez rúgta fel a szaros bilit. El is zongorázzam? ;]

(vedd észre a smileykat pls, no offense)

[ Szerkesztve ]

(#85689) tarBubbles válasza maross (#85675) üzenetére


tarBubbles
tag

és tényleg, thx

(#85690) Chiller


Chiller
őstag

Elvileg EZ lesz (van) a square enix bundleben.

Ha valaki megszánna egy DX:Fall-al, annak örülnék :) Adnák érte mondjuk egy Dust kártyaszettet. Köszi. :DDD

(#85691) Csapoati válasza Arkennys (#85678) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem meg pont jólesik, hogy otthon kicsit tornáztathatom az agyamat. Rendkívül jók a játékok az angol szinten tartásához is, ha mondjuk munkában nem kell használod. Én ha tehetem, a filmeket is angolul, angol felirattal nézem. Eleinte nehéz, de aztán egyre jobban rááll az agyad és gyorsul a fordítás a fejedben is. Az utolsó játék, amit magyarul játszottam, talán a SWINE meg a Afrika Korps vs Desert Rats volt. :D De felőlem aztán mindenki úgy játszik, ahogy akar, csak tényleg ne az legyen a menő dolog, hogy valaki itt is a lustábbik megoldást választja.

szerk.: Nem te mondat, hogy ez menőzés lenne, csak tényleg büszke azért ne legyen rá az ember.

Chiller: Bakker, meg akartam venni, már a Murdered önmagában is megérn ennyit, erre már nem elérhető. :( Amúgy meggondoltad te azt a DX: The Fallt? Kb worst game of the year a leírások és videók alapján. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85692) Arkennys válasza DeFranco (#85688) üzenetére


Arkennys
addikt

El lehet zongorázni, gitározni és dobolni is :) Viszont ez crytek HSZ-ének első bekezdése, nem agyzuzo-é. (ha esetleg erre gondoltál volna, és a nevek keveredtek össze, mikor felhívtad a figyelmemet.) :U
A frissítések között ennek elolvasása valóban elmaradt az előbb egyébként :D Mondjuk most őszintén, ha nem lenne rá szükségem, én sem törtem volna magam, hogy megértsem az angolt.

tudom, hogy no offense, nem is veszem úgy. Veled pl eddig sikerült véleménykülönbség ellenére is normális hangnemben maradni máskor is ;]

szerk 2: rendben jegelhetjük :) megvolt a véleményfelmérés

Csapoati:csak én nem tudom miért van menőzésnek mondva, ha valaki szóváteszi, hogy ő nem angolul játszik, nézzétek el eme fogyatékomat :DDD Egyébként embere válogatja, nekem mire végre le tudok ülni játszani, külön öröm ha nem kell még ezzel fárasztani az agyamat. Filmeknél is stb én az angol hang+magyar feliratot szoktam használni. Szimplán csak inglisül nézve érzem, hogy idővel totál lefáradok agyilag tőle, és onnantól ez nem pihenés.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85693) DeFranco válasza Arkennys (#85692) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még... ;]

szerk: de szerintem jelgeljük a témát, mindenki letette a voksát, ugorgyunk.

[ Szerkesztve ]

(#85694) Agyzuzo válasza Arkennys (#85684) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nagyon magadra vetted ezt a dolgot, pedig Crytek hülye hozzáállására reflektáltam én is, DeFranco is. :) Ez a "csakazértsetanulokmertazazelitmegmiafrancnakbármitistanulniaminemkellahhozhogylélegezzek" hozzáállás amit nem bírok megérteni. Az ember NORMÁL esetben minden alkalmat meg kéne hogy ragadjon hogy FEJLŐDJÖN, fejlessze a tudását, akár a nyelvtudását. Mik vagyunk mi, növények? Elég ha fotoszintetizálni tudunk mert más nem kell az életben maradáshoz? Aki így áll hozzá, az meg ne csodálkozzon hogy megreked egy szinten élete végéig.

Szóval ennek ez a magyarítás része tök elhanyagolható, lényegében nem erről volt szó, hanem az elvről. :) Senki nem köpköd rád, mert te egy játékban szereted a cetliket magyarul olvasni. Legalább olvasol. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#85695) Arkennys válasza Agyzuzo (#85694) üzenetére


Arkennys
addikt

hajaj, még könyvet is szoktam, heti 3-4 et :D tudom, jár a keksz. :DDD

Csapoati:de rég volt ilyesmi nálam hallod :D 300-400 oldaltól számít rendes könyvnek valami nálam, olyanból mondottam az "adagom" :P

egyébként nem magamra vettem, csak általánosításnak éreztem az írtakat. Crytek kollega hozzáállásával én sem értek egyet az ügyben teljesen, de hát ezért ne öljétek már meg :P

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#85696) Csapoati válasza Agyzuzo (#85694) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy inkább: legalább játszik! :D

Amúgy mi gondolkozunk egy takarító felfogadásán mert mocskos mód utálok takarítani/rendet rakni, és legtöbbször időnk sincs. Viszont a helyzet az, hogy ha így is lesz, szégyellni fogom, mert ez gáz. De hát mit csináljak? :D

Arkennys: Nana, a Playboy nem könyv. ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85697) bijesz válasza Chiller (#85690) üzenetére


bijesz
aktív tag

Köszi, de jó hogy nem ugrottam bele idén sem.

(#85698) kriszpontaz válasza maross (#85675) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én 2014.02.13-án vettem de nem volt lockos.

(#85699) tupacamaru válasza Csapoati (#85696) üzenetére


tupacamaru
veterán

De azért angolul tudni fog remélem. :P

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#85700) DeFranco válasza Csapoati (#85696) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Találd ki, hogy írsz egy esszét arról a 12 okról amiért jobban szereted az új star wars részeket a réginél, és egyből olyan vonzó opcióvá válik a takarítás-rendrakás, hogy mire észreveszed magad, csillog-villog minden. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.