Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#1) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok!

Idén kezdem a sulit(de lehet jövőre) és érdkelene egy-két dolog.
Mint pl. tanárok,tanítási módszer, különösen a tankönyvek.
Ha vki mostanába végezte a sulit és van vmi könyve amit nem szeretne tartogatni az szóljon és átveszem.(persze némi ellenérték fejébe)

Ami nagyon érdekel még, hogy mit kell ahhoz tudnom matekból, hogy átvészeljem az első évet.

Elsőre ennyit szeretnék tudni a többi kérdés majd kialakúl.
Egyébként a moderátoroknak írom hogy van topic a felvi.hu-n de 2hónapja senki nem irt semmit a kérdésemre és abba bízok hogy egy info topicba nagyobb az esélyem.

Előre is köszönöm a válaszokat.


[Szerkesztve]

(#2) Winner_hun válasza mdk01 (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sok sikert;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) mdk01 válasza Winner_hun (#2) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi, láttam a topicod(részvétem), megoldódott már a problémád?

(#4) tildy válasza mdk01 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért , van olyan aki elvégezte;]
Bocs a gúnyos hozzászólásért, emrt én is ismerek egyet... De. Inkább csendben maradok. Én nem szeretema sulit, sőt. Kivéve a logika és a bev. körny. tárgyakat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) mdk01 válasza tildy (#4) üzenetére


mdk01
addikt

Hát igen ez fogós kérdés mert nem ismerek senkit.
Lehet ezért nem válaszoltak a felvin.:U
Annyira gáz nem lehet,hisz csak egy fősuli.:))

mod:ne maradj csendbe kérlek.

[Szerkesztve]

(#6) Winner_hun válasza mdk01 (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még nem, de most megyek buzerálni,m hátha

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) tildy válasza mdk01 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát figy. Én egy évet bírtam ki ott, aztán menekültem. Azt te csak hiszed, hogy fősuli, csak a nevében az. Nekünk is mondták, hogy 3 év után lediplomázhatunk, de ez bizony egyetemi szintű képzés. Nos ami tetszett: bev mat. ygak, Linalg előadás. progköri, és a logika előadás.
Ami nem tetszett: Fóti és az általa oktatott bev prog. óra:(
Mint írtam, mikor ráeszméltem , hogy hova kerültem, már az első fél év eltelt, szenvedés volt az egész, hála égnek a koli az kárpótolt midnenért. 2. félévben már csak alig jártam be, hiszen akkor már beadtam a papírjaim a Kandóra. Szal én csak olyannak ajánlom ezt a szakot, aki profi programozó, és algoritmuskészítő képességét akarja fejleszteni. Én azt hittem programozni tanítanak, de ez program tervezés, full matek az egész:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) mdk01 válasza tildy (#7) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm, sokat segítettél.
De gondolom programoztatok is, vagy csak szimplán matek felsőfokon?
Én úgy gondoltam el ezt a szakot hogy megtanítanak egy rahedli nyelvre és mehetek isten áldásával.

(#9) zfarkas válasza tildy (#7) üzenetére


zfarkas
senior tag

Én azt hittem programozni tanítanak, de ez program tervezés, full matek az egész
Így van, az első pár félév full matek. De aztán írhatsz egy csomó beadandót...

Raw Dark Pure

(#10) mdk01 válasza zfarkas (#9) üzenetére


mdk01
addikt

Légyszi fejtsd ki pls...
De aztán írhatsz egy csomó beadandót...
thx

(#11) tildy válasza mdk01 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

A francot programoztunk. 2 félév alatt egy programnyelvet nem láttam. Programozni? negat mű, meg hasonló matematikai kifejezéskkel, ha nem nű, akkor ... ha nű akkor és eleme, és ha midnen stb...
Akkor azt hiszem te is besz.ptad ezt a szakot, ha modnhatom így. Én is ezt hittem, de pofára estem.

------------------------------------------------------------------------------
HHehe azok nekem pont nem voltak meg. Pedig midnen előadásra bejártam:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) zsiga667 válasza mdk01 (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Tildyhez hasonlóan én is jártam egy évet progmatra (illetve a második félévben csak a haverok miatt mentem be néha...), és tényleg gyilkos. Nem mondom, ha szereted a matekot akkor jó lehet, de egyébként felejtős. Sajnos elsősorban matematikust csinálnak belőled, és mellé kapsz egy kis segítséget a programozáshoz is.

Bev.prog-ot és Anal-t nagyon fogod utálni első félévben, de ha mindkettőből megvan a kettes akkor még van esélyed hogy talán egyszer elvégzed. Ha nem, hagyd ot amíg még csak egy évet vesztettél...

(#13) mdk01 válasza tildy (#11) üzenetére


mdk01
addikt

És akkor hol a rákba lehet megtanúlni programozni?

(#14) mdk01 válasza zsiga667 (#12) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem semmi bajom a matekkal,csak a prg.zás jobban érdekel.

(#15) zsiga667 válasza mdk01 (#14) üzenetére


zsiga667
addikt

Voltam megyei matekversenyen helyezett, soha életemben egy percet se tanultam matekra mégis kisujjból ötösre érettségiztem (pl. tétel hasból max. pont úgy hogy az érettségin hallottam róla először...), aztán mégis megfingattak keményen a progmaton. Ha nem vagy nagyon nagy matekguru, vért fogsz pisálni, készülj fel. ;)
Egyébként sok szerencsét, nameg őszinte részvétem. :D

(#16) czappa


czappa
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólokhoz, azaz én is egy évet voltam ott, programtervező matematikus szakon, bár asszem indult most egy kimondottan főiskolai képzés (programozó matematikus - és szvsz erről írt a topicnyitó), de nem hiszem, hogy elvárás szinten lényegesen különbözne.
Egyébként a szakot lehet szeretni, de ott inkább a matekra mennek rá. Ez még nem gáz (zh-k), de aztán jön a CSAK elméletet tartalmazó vizsga és ahhh, kár a gőzért. Linalg, progkörny tetszett a bevezetés a programozásba tárgy (és az előadó) egy vicc (értelmetlen). Logika mama, meg - izlések és pofonok - a falra másztam tőle.
Most sikerült lehúznom a helyet, pedig nem volt szándékom, ha bírod és nem zavar a sok matek, akkor Bp egyik legjobb egyeteme/szaka lehet ez a suli.

Asszem Tildy írta, hogy csak profi programozóknak ajánlott, háát nem tudom. Egy profi programozó ütni tud a bevprog című tárgytól. Amúgy van ismerősöm, aki velem együtt vált és ő programozóként dolgozik, ez azért elárul vmit a suliról. :DDD
(mind ketten bmf-nikre mentünk, holnap kezdünk)

(#17) zfarkas válasza mdk01 (#14) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ha nincs semmi bajod a matekkal, akkor tetszeni fog.
Amikor én jártam, úgy a 3. félévtől jöttek a beadandók. De most már ha jól tudom második félévtől elég komolyan veszik a dolgot, sok a gyakorlati tárgy. C/C++/Java programozás. Többféle platformon (MS Studio/KDeveloper).
Csak pár húzós tárgy van: analízis sok embernek nem fekszik, meg a bevmat 3, amit még az ellenségemnek sem kívánnék.
Ha eljutsz a harmadik végére, abszolút hülyeség nem elvégezni a maradék kettőt. Azt tanulsz, amit Te akarsz (4 sávot kell választani, egy sáv egy témakörrel - pl adatbázisokkal - foglalkozik).

Összességében: ha szereted a matekot, akkor tetszeni fog. Egyes véleményekkel ellentétben meg lehet tanulni programozni, csak akarni kell. Meg egy kis energiát kell fektetni a bentmaradásra. Végül is évente 100 ember tuti végez ;P

Na most alvás, holnap tudok még írni

Raw Dark Pure

(#18) mdk01 válasza czappa (#16) üzenetére


mdk01
addikt

Tehát van egy ismerősöd aki programozóként dolgozik jelenleg és átmegy a NIKre mert nemjó a suli?
Azt fejtsd ki PLS mert nemtdom mi nem jó/tetszett neki.
VAgy tán túl alap volt már neki?

(#19) czappa válasza mdk01 (#18) üzenetére


czappa
aktív tag

is-is
(A suli jó)
Egyrészt túl alap volt, mert az elején gyakorlatilag nincs programozás.
Másrészt túl húzos (a matek), és igazi hasznát ennek pedig nem tudta volna venni.
Csak azért írtam be, mert poénnak tartom, hogy egy programozó eljön progmatról.

(De függetlenül a mi nem túl jó véleményünktől lehet, hogy neked tetszeni fog, szal fel a fejjel, próbáld meg teljes bedobással, és ha nem megy / nem tetszik válts félévkor - kb. akkor kell beadni a jelentkezési lapokat)

(#20) tildy válasza zfarkas (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is ismertem 3at négyet:
1csaj, szobatársam volt: hát hülye volt szeritnem a programozáshoz, de seggelni tudott.
mégegy csaj: 5. évfolyamos volt , nem tudta hogy kell használni a floppyt:F
egy srác: programozó , nagy arca van, bár tud programozni, csak szvsz nem annyira mint ahoyg felmagasztalja magát

De legtöbbet az első féle seggelős emberkékből láttam, akik kikerülnek, és szerintem 2 nap alatt elfelejtik amit tanultak.

Ja és kb 10 oylan volt évfolyamtársról tudok, aki előbb vagy utóbb infó tanárira ment át róla:( Vagy bmf-nikre, avgy egyéb más helyre.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) mdk01 válasza czappa (#19) üzenetére


mdk01
addikt

Igen hát gondololom a a matek az alap a programozásba különben nem érted meg hogy is müxik.
Az viszont lehet, hogy kicsit túlzásba viszik bár nem biztos ..ez is egyénre van szabva ki mit szeret és mit ért meg.

(#22) mdk01 válasza tildy (#20) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor végülis van ott prg.zás csak seggelni kell az első évben ami neketek nem tetszett és mindezt matekból.

De gondolom akkor az utolsó pár félvben lehet szakosodni ki mit akar.


Más:
Még azt sztném tudni hogy mit kell tudnom abból a matekból amit középsuliban tanítottak.
Át kell vmit nézni vagy simán semmi köze a k.sulis matekhoz?

(#23) mdk01 válasza zfarkas (#17) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi,végre egy hangulatfokozó hsz.
Alakul ez.....

(#24) tildy válasza mdk01 (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit kell tudni? Mindent meg még annak a kétszeresét:) Majd fogod te szeretni a többdiemenziós tereket, stb.
Szvsz egy év múlva térjünk vissza topikra:U:D

---------------------------------------------------------------
Hozzátenném nekem sem volt soha bajoma matekkal, JATÉ-ra 15 pontos szóbelit csináltam (matekból, 15-ből).
De az ami progmaton emgy, az ellenségemnek sem kívánom. Főleg ha kis fiatal, zsenge 18 éves.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) mdk01 válasza tildy (#24) üzenetére


mdk01
addikt

Persze gondolom a halmazokat is...menj már.
Egyébként direkt akarod elvenni a kedvem?
Sztem nem egészen vagyunk egy hullámhosszon a matekkal.

Egyébként mondj egy olyan sulit ahol matek tanulás nélkül és egyéb más tantárgyak tanulása nélkül a kezedbe adnak egy prg.zó diplomát....az elte azért az ami, mert nem ad ingyen semmit.

mod: ne vagyok zsenge 18éves ezt hozzá tenném...egykorúak vagyunk mellesleg.

[Szerkesztve]

(#26) zsiga667 válasza mdk01 (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

Meg fogsz lepődni, a halmazok fontos részei a progmatos mateknak. :)

(#27) tildy válasza mdk01 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mondom , hogy matek nélkül, emrt ez nem igaz.Csak tudod van egy egészséges határ. És az nem az , hogy az első anal /bev prog vizsgán az emberek 90%át elkaszálják:U
Azt fogd fel, hogy ez nem programozói képzés, csak a nevében az. Jól megkajálják az olyanok mint amilyen butuska kislány én is voltam. Ugyanis jól hangzott a neve, azt hittem programozni tanítanak, azt hittem gyakorlati képzés lesz. Azt egy franckarikát:O:(:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) mdk01 válasza zsiga667 (#26) üzenetére


mdk01
addikt

De nem az amit k.suli elején tanítottak..ha igen akkor meg mi a gond?

(#29) mdk01 válasza tildy (#27) üzenetére


mdk01
addikt

aham értem én....
Egyébként az nem lehet hogy felakartak készíteni a prg.ra a matekkal és nem bírtad kivárni míg sor kerül rá?

A kaszálás meg minden suliba így van sztem.
Gondolj bele ha minden 20. ember prg.matematikus lenne akivel találkozol az utcán.
Meg ugye mondtam..elte, ami még rátesz egy lapáttal.

Az biztos hogy nehéz éveknek nézek elébe.

(#30) zsiga667 válasza mdk01 (#28) üzenetére


zsiga667
addikt

De, az. Bev.prog. első félév eleje erről szól. :) Tulajdonképpen ez is a beetetés része, október közepéig még tetszeni fog a progmat, aztán jönnek az első zh-k, és meglátod hogy nem a levegőbe beszéltünk...

Szerk.: Egyébként tulajdonképpen semmilyen speciális előképzettségre nincs szükség, ha tudsz kezelni egy számológépet és megy a négy alapművelet akkor már csak figyelned és tanulnod kell, mert elmondanak mindent. Csak kicsit gyorsan... :D

[Szerkesztve]

(#31) tildy válasza mdk01 (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor tévedsz. Átmentem akkor még Kandó infó (mostmár bmf-nik) , elsőre sikerült minden, matekból 3as voltam, összes vizsgám megvolt elsőre, programozásból 5ös lett a gyakom, vizsga 4es. Itt csak 50%os votl a szórás:U Viszont akit itt egy tárgyból kaszáltak, az jöhetett vissza jövőre. Ellenben az eltével, ahol akár 3 tárgyból is elkaszálhattak....
Szal legjbob döntésem volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) mdk01 válasza zsiga667 (#30) üzenetére


mdk01
addikt

Oké elhiszem...bár ne legyen igazatok...ugye?;)

[Szerkesztve]

(#33) mdk01 válasza tildy (#31) üzenetére


mdk01
addikt

Aha értem...és a NIK-en milyen szakon vagy?

(#34) zsiga667 válasza mdk01 (#32) üzenetére


zsiga667
addikt

Bár ne lenne igazunk... :U
Remélem neked több szerencséd lesz mint nekem, én szerettem oda járni (jó közösség, jó bulik, jó csajok a TTK-n...:C) de sajnos esélyét sem láttam hogy valaha is diplomát kaphatok ott.

(#35) tildy válasza zsiga667 (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

A közösség tényleg jó volt, de kb ennyi jó volt abban a suliban nekem:(

mdk01: mivel már megvan a műszaki infós diplomám, ezért ugyanott csinálom levelezőn a villamosmérnökit.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) DaSilva válasza mdk01 (#29) üzenetére


DaSilva
senior tag

nyugi, jó az.
a matekkal megszorongatják majd a töködet, de van értelme odatenni magad.
eleinte el fog keseríteni, hogy minden hülyét felvesznek erre a szakra, de ezeket félévkor kiszórják.

huss, fohászom száll feléd

(#37) mdk01


mdk01
addikt

Hát köszönöm az eddigieket is sokat segítettetek..tényleg.
Ha még vmi eszetekbe jut kérlek irjátok le mert minden érdekel.

Milyen szakra is jársz most tildy?

(#38) mdk01 válasza DaSilva (#36) üzenetére


mdk01
addikt

Remélem nem fogok közéjük tartozni:))

(#39) Winner_hun válasza mdk01 (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megoldódott, a FET-eket rövidrezártam:D Az összeset:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40) anulu


anulu
félisten

2 év után vágtak ki progmatról. nem lett meg a 30 kreditem :O 26-27 volt. mindegy, felvettek prog-info-ra.

mdk! lelkileg légy nagyon erős, bev mat előadásra olvasnivaló nélkül ne menj be! Járai valami eszméletlen unalmasan tartja az órákat. felolvassa a saját fóliáját :U

lin.alg-ot nagyon szerettem, ha szereted az n dimenziós vektortereket, akkor az jó. ha nem, akkor vagy gyorsan megérted és megszereted vagy bajaid lesznek. nem bonyolult igazándiból, de egyszer nagyon meg kell érteni...

bev prog: haverjaim előtt nem szidom, mert ők vmiért istenítik Fóthi-t, de szerintem ennél kevés értelmetlenebb tárgy van.

számítógépek felépítése: nem tudom, mióta foglalkozol hardware-rel, de ha beülsz egy ilyen előadásra, az eddig szerzett tudásodat féltve őrzött helyre rakd el, nehogy az anyar megfertőzze... érdekes körülmények között mentem át UV-n... mindegy

egyelőre ennyi :)

amúgy grat a felvételihez.

gólyatáborban voltál?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) czappa válasza anulu (#40) üzenetére


czappa
aktív tag

''bev mat előadásra olvasnivaló nélkül ne menj be!''

Ha már itt tartunk: az az ismerősöm, aki egy előadáson sem volt bent, az átment a vizsgám, aki benn volt annak nem sikerült.:)

(#42) mdk01 válasza anulu (#40) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm a sok infót.:R
Nem voltam gólyatáborba.:))

(#43) mdk01 válasza czappa (#41) üzenetére


mdk01
addikt

hmmm. van ez így

(#44) anulu válasza mdk01 (#42) üzenetére


anulu
félisten

:))

kár, h nem voltál, piszok jó volt! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) zfarkas válasza mdk01 (#37) üzenetére


zfarkas
senior tag

Én azt tudom elmondani, ami 6 éve volt (akkor voltam elsős):
- bevprog: halamzokkal kell szórakozni. Meg kell szokni a szemléletet, és kész. (Elején kicsit bonyolult, de 3. félévben simán magadtól is visszamondod, amiket ezen az órán tanultál).
- bevmat: elég laza tárgy. Kicsit készülni kell a zh-kra, meg tanulni a vizsgára, és meglesz.
- linalg: ez volt a kedvencem. Nulla tanulással csináltam. Gyakorlatilag annyi elég volt (nekem) hozzá, amit a szakközépben tanultam.
- számfel: ha értesz egy kicsit a hw-hez, semmi gondot nem fog okozni. Egy szót nem tanultam a vizsgára, ötössel átmentem.
- analízis: na erre feküdj rá! Ha progos vagy és nem progterves, akkor két év ez a tárgy. Ha megcsúszol miatta, akkor 1 éved ugrik! Erre épül a numanal is, ami egy fokkal könnyebb.

Eddig ezek a tárgyak olyanok, hogy szorgalmi időszakban 2 zh, ha az megvan, akkor vizsga.

- specik: csinálj belőle jó sokat! Az elején ezek révén tanulhatsz olyan dolgokat, amik érdekelnek. Meg kell keresni a tanárokat, felsőbb éves diákokat, hogy melyiken mit tanulhatsz. Jellemzően a szorgalmi időszak végén kell egy beadandót csinálni (tehát a szar vizsgáidat nem terheled ezzel)
- társtud: nekünk annak idején ebből 3 tárgyat kellett megcsinálni. Minél előbb tudd le. Többnyire a szorgalmi időszak végén egy beadandót jelent. Amiből vizsgázni kell, azzal ne foglalkozz, nem érdemes.

Esetleg néhány felesleges jegyzetet tudok adni, de majd csak novembertől. De a legtöbb dolgot a korábban kezdett évfolyamtársaidtól (;]) tanulhatsz. Érdemes kikérdezni őket, mire kell figyelni egy-egy tantárgynál, hogy érdemes tanulni (bár ez utóbbira Te magad is rájössz - én 4. évben már csak 2 napot tanultam egy vizsgára, napi 4-5 órát :D)

Raw Dark Pure

(#46) zfarkas válasza tildy (#31) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nyilván. Neked a ''nyers'' programozás sokkal jobban bejön, mint hogy előtte matekot is tanulj (ami nem feltétlen kell egy jó programozónak, de azért ad egy kis pluszt). Éppen ezért az a suli sokkal jobban illeszkedik a Te igényeidhez.
De emiatt még nem kell lezombizni a progterveseket. Én is az voltam, és egyáltalán nem gondolom úgy, hogy zombi lennék. Persze volt pár évfolyamtársam, akire simán ráillik a jelző :)

Raw Dark Pure

(#47) mdk01 válasza zfarkas (#45) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm a kimerítő választ.:R

(#48) mdk01


mdk01
addikt

Nyugodtan jöhet még lelkes P.M. aki szeretné megosztani velem élményét...sőt kérem rá.

(#49) mdk01


mdk01
addikt

up

(#50) mdk01


mdk01
addikt

he?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.