Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1162) zed juron válasza Boond (#1157) üzenetére


zed juron
aktív tag

Onyx M92 vs Pocketbook pro 912

Onyx M92

Előnyök:

- pearl e-ink ami a vizplexhez képest kicsit kontrasztosabb képet ad, ez szövegeknél nem jön ki, inkább képeknél látszik az eltérés, tehát olvasásnál elhanyagolható
- a pdf - ket sokkal intelligensebben igazítja a képernyőre, igyeszik a szöveget a képernyőn tartani, és a szkennelési zajokat kívül hagyni képernyőreigazításnál
- pdf-nél is lehet vastagítani a karaktereket, ami nagyon jól olvashatóvá teszi
- gyorsabb valamivel, főleg keresésnél
- jobban vagyis inkább gyorsabban boldogul a nagyobb méretű pdf-el, 100-200 mega fölött értendő
- kisebb méretű
- könnyebb

Hátrányok:
- 22.000 ft-al drágább itthon
- sok mindent csak ceruzával lehet megoldani, így nehézkesebb használni, egy négy irányba navigáló gomb sok mindent megoldott volna
- rosszul elhelyezettek a lapozók, főleg ha tokban használja az ember
- kevés kezelőgomb
- gyengébb kivitelű műanyag ház

Pocketbook pro 912 (kicsit ismétlem magam)

Előnyök:

- jól néz ki tényleg
- minőségileg első osztályú ház, szvsz. akár tok sem kell hozzá
- nagyon jó ergonómikus kezelőszervek, a ceruzát akár elő sem kell átlagos olvasáshoz húzni, legyen az bármilyen formátum, nagyon jók a lapozógombok szerintem
- sokféle hasznos kezelőgomb
- olcsóbb
- közvetlenül a gyártótól megvéve 2 év garancia itthon
- a kezelőkkel elég jól lehet kezelni a pdf-eket és hasonló tartalmakat

Hátrányok:

- nagyobb és súlyosabb, habár lehet hogy valakinek így kényelmesebb megfogni, mert nem nyúl bele a képernyőbe (nem mintha az érintésérzékeny lenne erre)
- a pdf képernyőre igazítás lehetne intelligensebb
- nincs karaktervastagítás, ami azért elég jó találmány volna ha lenne benne
- pár esetben lassabb, habár szerencsére nem mindig
- képeknél valamivel rosszabb kontraszt érték (a Vizplex miatt)

Összegezve véleményem szerint mind a kettő nagyon jó olvasó az összes többihez képest, amelyek a piacon kis hazánkban elérhetőek illetve úgy általában véve. Személy szerint nagyon nem szeretem a Kindle-ket, csakis a giga cég eredményes marketing tevékenységének tekintem a sikerüket, mivel a szoftverük és formátumkezelésük véleményem szerint valahol a 80-as éveknek felel meg.

Az M92 és pro 912 bármelyike sokkal jobb választás mint a Kindle, főleg a DX, ami mérföldekkel maradt le ezektől. De a 6 collos méretben is sokkal inkább ajánlom a Pocketbook vagy Onyx termékeit mint a Kindle konvertálgatós semmit sem támogatok cuccait.

Szvsz. az M92 talán pont annyival jobb a pro 912-től amennyivel az ára is több. De ez lehet egyénektől eltérő. Én a magam részéről a betűk vastagítását illetve az intelligens méretre igazítást hiányolom a pro 912-ből, minden másban nekem a 912 a kitűnő/jó/megfelelő, főleg hogy az az olcsóbb.

A tartós használatra nem vonatkoznak megállapításaim, tehát elképzelhető hogy hiába masszívabb építésű a pro 912 mégis a M92 bírja jobban a kiképzést.

Ez a saját véleményem volt, lehet hogy pár dologban tévedek, vagy szubjektív vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.