Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12114) sztyui2


sztyui2
őstag

Most kezdtem fotózni. Egy Sony H50-est vettem és bele is vetettem magam a fotózásba. Na de beszéljenek helyettem a képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12132) sztyui2 válasza Chapel (#12130) üzenetére


sztyui2
őstag

Megcsináltam neked ha nem haragszol.
Bátran használd, és maradjon a kettőnk titka :DDD
Cserébe elég ha megkukkolod a flickr.com/sztyui-t

(#12133) sztyui2 válasza Fejo (#12131) üzenetére


sztyui2
őstag

Elkéstem.
Mind1, válassz a kettő közül egyet oszt kész :D
megj.:enyém is kétperces vót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12267) sztyui2


sztyui2
őstag

[ Szerkesztve ]

(#12268) sztyui2


sztyui2
őstag

(#12293) sztyui2


sztyui2
őstag

Most tértem haza a vadászatból :D

[ Szerkesztve ]

(#12300) sztyui2 válasza drkbl (#12299) üzenetére


sztyui2
őstag

portrékivágással sajnos nem néz ki ennyire jól. Direkt a szemre tettem a fókuszt, és próbáltam én is a feje körül vagdosni, de végülis ez lett a legjobb.

(#12326) sztyui2


sztyui2
őstag

2 publikálható kép:

És egy nem annyira jó,de azért ide benyomom megmutatni:

(#12337) sztyui2 válasza rumos14 (#12336) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, még azt használom. Ha most nem vettem volna Sony H50-ez, akkor iPhone lett volna belőle, de így marad a karácsony :DDD

(#12356) sztyui2


sztyui2
őstag

Tudom, hogy sok a kép ebben a fórumban, és eléggé pörög a topic, de PLS kommenteljétek, mert kb ez alapján döntöm el általában, hogy felrakom-e flickr-re vagy, nem. Minden szart nem akarok feldobni, de általában sajnos nem kapok visszajelzést itt a képeimről, így alig tudom eldönteni, hogy mit kellene felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#12361) sztyui2 válasza biggamer (#12360) üzenetére


sztyui2
őstag

Ott a pont, a madár már nem él :DDD

(#12472) sztyui2


sztyui2
őstag

Bocs de csak így tudom feltenni. JPG-ben nagyon szarul nézett ki a sok fekete árnyalat miatt. Így BMP-ben, 32 bittel egész jó, de szinte sehova nem tudom feltölteni, ezért csak linkelni tudom flickr-ről:
Self photo with flash

(#12475) sztyui2


sztyui2
őstag

Mi ez a pangás az iskola miatt? Miért lankad a nyári pörgés? :U

(#12512) sztyui2 válasza Hacker75 (#12506) üzenetére


sztyui2
őstag

köszi, a harmadik Hódmezővásárhelyen készült. Ahogy a többi is ;)

(#12519) sztyui2


sztyui2
őstag

Orphan world / árva világ
(tényleg árva gyerekek...)

(#12534) sztyui2 válasza sztyui2 (#12519) üzenetére


sztyui2
őstag

Erre valaki? Valami vélemény?

(#12535) sztyui2 válasza biggamer (#12523) üzenetére


sztyui2
őstag

és mér nem veszed ki a csillanást?

(#12537) sztyui2 válasza hemaka (#12536) üzenetére


sztyui2
őstag

Na akkor "közkívánatra" megcsináltam úgy is.
Ez az egy kép volt, de látjátok mennyi mindenre jó a Photoshop? :D

De mostmár akkor kommentet, hogy melyik a jobb.

mod.:úú most látom, hogy van egy kis hiba a tűntetésben. Nade mostmár mind1

(#12551) sztyui2 válasza toth_janika (#12545) üzenetére


sztyui2
őstag

Sony H50-el készülnek a képeim.
Itt az eredeti:

Úgy döntöttem marad az eredeti, amin többen vannak, de egy kicsit világosítottam rajta.Így jobb?

Az a baj, hogy(látjátok az eredeti kép világos) szinte bármennyire tudnék világosítani, de én szándékosan sötétítettem be. Most megpróbáltam visszavenni sok dologból, amit ráraktam, de a középen lévő kislánynak így is ugyanúgy néz ki a szeme, tehát egy sötét folt marad, de sztem az jól is van úgy. Inkább az a baj, ha ennél többet világosítok, akkor teljesen elveszti a kép a hangulatát, amit el akartam vele mondani.Szándékosan csináltam ilyen sötétre. Sok embernek tetszett(más fórumokon is), és ugyanannyi, csak annyi kivetni valót talált benne, hogy sötét.
Benyomom még egy képemet is:nincs benne photoshop, csak +két madár, tehát a repülő tényleg ott volt, és tényleg ezer évig vártam, hogy így menjenek el a madarak alatta :D

mod:most így, ahogy megnézem, szinte csak a betonfal világosodott, aminek meg semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#12553) sztyui2 válasza philoxenia (#12552) üzenetére


sztyui2
őstag

ilyet én is tudnék, ha akarnék, de nem akarok. Nagyon nem :DDD
Tudom hogy gyorsan csináltad, de nagyon gagyiiiii:D
Nem ilyenre akartam. Valami olyasmire, mint az első verzió, de nem tudom mit csináljak, mindenki azt mondja, hogy jó,c sak sötét, de ha lejjebb veszek a cuccokból, szinte semmi nem változik, csak a betonfal. Az meg inkább nem változzon :D

(#12559) sztyui2 válasza j.bravo (#12558) üzenetére


sztyui2
őstag

Mindenki árva a képen.

(#12577) sztyui2 válasza Ndruu (#12576) üzenetére


sztyui2
őstag

Sztem túl fakó. Mind1, hagyjuk a témát mostmár.Nemsoká nyomok új képeket. Csak előbb készíteni kéne párat :D

(#12638) sztyui2


sztyui2
őstag

(#12750) sztyui2


sztyui2
őstag

PLS kommenteljétek, mert viszonylag sok kép ez, és alig tudom kiválogatni, hogy melyik az igazán jó, és melyik nem.
Hintabaleset:

Barátnők:

Babafoci:

The Bird with the three stripes:

Hát ő meg mit csinál?

(#12817) sztyui2


sztyui2
őstag

Before Jump:

Tó:

Buszok:

Hódmezővásárhely tábla:

Ikerszobrok:

(#12841) sztyui2


sztyui2
őstag

Merengő macska:

(#12891) sztyui2


sztyui2
őstag

PLS véleményezzétek ezt a képet!

(#12897) sztyui2


sztyui2
őstag

Fotózok:

(#12908) sztyui2 válasza Kobe (#12906) üzenetére


sztyui2
őstag

Nagyon király lett! :C

(#13091) sztyui2


sztyui2
őstag

PLS mondjátok meg melyik felhős+létrás a jobb? Nem tudok dönteni. Sztem az első jó, de FF-ben se néz ki rosszul.Viszont a színek se olyan rondák, hogy megváljak tőlük. Egyszerűen nem tudok dönteni, segítsetek!
FF-ben

(#13181) sztyui2 válasza Blaise7 (#13178) üzenetére


sztyui2
őstag

Bocs, hogy belenyúltam, de nekem nem nagyon tetszenek a színei. Egy szokványos tárgyfotó, és a fókusz is lehetne kicsit közelebb, mondjuk, hogy teljesen rajta legyen a középső gombon:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13200) sztyui2 válasza Alvin_ti4200 (#13185) üzenetére


sztyui2
őstag

Ezek mind EOS1000D-vel és kitobival készültek? Nagyon szép, élesek. A színek is elég jók! Módosítottál a képeken valamit, vagy eredetileg is ilyenek?
Sürgősen el kell kezdenem gyűjteni egy DSLR-re a Sony H50 helyett.
Jah, és legközelebb úgy tedd be a képeket, hogy legyen egy bekezdés köztük, mert így nagyon egybefolynak, meg nem nagyon lehet igazán érezni a kompozíciót...

(#13201) sztyui2 válasza Motion_Blur (#13199) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez és [link] iszonyúan tetszik!

(#13206) sztyui2 válasza Alvin_ti4200 (#13204) üzenetére


sztyui2
őstag

Persze, hogy nem bűn. Sőt, szerintem a kép 25%-a minimum az utómunka.
10%:van egy kis időd, és veszed a "fáradtságot" és elmész fotózni ;)
10%:ideális időjárás
25%:jó pillanat/jó meglátás+bekapcsolt gép
20%: tudatos kompozíció
25%:utómunka
és csak az utolsó 10% feltétel egy jó gép.
megj.:ha a többiek értékei nőnek, akkor ezzel arányosan csökkenhet a jó gép feltételének értéke :D
Ez természetesen csak az átlagos utcai/emberek/elkapott pillanatok fotózására érvényes, és csak az én véleményem.
Egyértelmű, hogy pl. tájképfotózásnál inkább a színek játszanak nagy szerepet, mint az elkapott pillanatok.
A stúdió/műtermi fotózásról meg ne is beszéljünk, hogy mennyire fontos a megfelelő és jól eltalált világítás...

Kéne RAW a sony H50-be is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13211) sztyui2 válasza Blaise7 (#13198) üzenetére


sztyui2
őstag

A sötétséget én egy nagyjából ilyesmi újságreklámnak gondoltam:
kép

(#13215) sztyui2


sztyui2
őstag

Bakker, egyszer felejtettem el feltenni a fülvédőt, utána él óráig csengett a fülem :DDD Már ennek a kis cuccnak is olyan hangja van, mint állat :Y
Jah, a kép:

(#13217) sztyui2 válasza hemaka (#13216) üzenetére


sztyui2
őstag

ááá, én nem lőttem.Ez csak egy haverom sportlövészet (edzésen).
A tér az úgy néz ki, hogy falak választják el az embereket egymástól, van egy asztal, amin van egy távcső, hogy mindenki meg tudja nézni mit lőtt, de nyitott térre lőnek.
Figyelem!Ez a kép nem nevezhető fotónak, maximum, gagyi fényképnek, meg se érdemelné, hogy egyáltalán belinkeljem, főleg, mert elrontja a másik kép hangulatát, csak azért teszem be, hogy tudjam illusztrálni, amit mondani akarok. Aki nem akarja(és ne akarja), az ne nézze meg! Inkább véleményezze az eredeti képet!

(#13218) sztyui2 válasza hemaka (#13216) üzenetére


sztyui2
őstag

egyébként a képről valami vélemény? Tetszik, nem tetszik?

(#13225) sztyui2 válasza rumos14 (#13222) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát igen. Még amikor beléptem a fotózás rejtelmes világába, láttam, hogy milyen árak vannak, de úgy gondoltam, nekem nem kell 100ezernél többet költeni egy gépre. Mer hát minek, meg őgyse tudnám kihasználni, meg sokkal komolyabb az annál, mint amire még most kezdésnek nekem kell...
De! Megvettem 70ezerér a H50-et, és már így is 90-nél járok, mer állvány,táska, memkari...
Úgy gondoltam, hogy egy fényképezőgép 70-80ezerért elég szép képet fog csinálni, de sajnos tévedtem. Meg se közelíti azokat a csodálatos fotókat, amiket én neten láttam előtte.
Zajos, életlen, és nem túl színhelyes képük van. 100% cropról meg ne is beszéljünk.
Igazából alig van lényeges különbség a 20ezres szappantarók között és egy csúcskompakt között, mert mindkettő kompakt, csak az egyik azért csúcskompakt, mert éppen az aktuális funkciókból a lehető legtöbb van benne, és mondjuk nagyobb a zoom-ja, nagyobb látószöggel rendelkezik, van markolata, néhol vakupapucs(bár nem hiszem hogy bárki is venne vakut a csúcskompaktjához, mert közel annyiba kerül egy jó vaku, mint az egész gép), nagyobb/szebb kijelző, EVF,manual fókusz, jobb beépített vaku, azonban a képük közel ugyanolyan 100% crop-ban.
Egy előnyük van igazából a csúcskompaktoknak a szappantartókkal szemben, a manuális beállítások. Tehát ezek a gépek már jók arra, hogy egy kezdő fotós megtanulja a beállítások neveit, értékeit, mit mikor érdemes alkalmaznia, de sajnos ha valaki tényleg szeret fotózni, akkor sokat fogja használni a gépét, gyorsan megtanul mindent, és szeretne tovább lépni, azonban nem tud, mert ott a zsebében egy gép, amit még el is kellene adnia(áron alul), és még pénzt kéne szereznie egy tükörreflexes gépre, és még hozzá minimum egy 70-200/300-ra, meg újabb táska, új memóriakártya...
Ami még idegesít a bridge-nél, hogy nem nagyon lehet fullosan megállapítani, hogy éles-e a kép, vagy nem. Mindig vissza kell nézni monitoron, és az adott pillanatban is csinálni kell vagy 5 képet, ha biztosra akarsz menni. Tükrösnél a keresőben alapból meg lehet állapítani, hogy mi éles és mi nem, és bőven elég 1, esetleg 2 képet készíteni.

Nekem is jól esne egy tükörreflexes, azonban ha ezt a lépést kihagytam volna, nem biztos hogy érezném, miért is kellene, meg csak ennyi pénzem volt, és már akartam venni egy gépet, és objektívekre már nem lett volna pénzem.És lehet, hogy ha most lenne egy tükrööm kitobival, akkor meg az lenne a baj, hogy nincs nagy zoom-om, meg kb ugyanolyan képet készít, mint a bridge-ek.Azonban tükrösre én max jövőre fogok áttérni, és csak akkor, ha lesz pénzem hozzá venni egyből minimum egy 70-200/300 f4-et, meg mondjuk egy fix gyújtós f1,8-at.A kitobival semmire se mennék, csak kidobott pénz, mert a zajtól eltekintve majdnem ugyanolyan a képe, mint egy bridge-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13229) sztyui2 válasza Xantomas (#13227) üzenetére


sztyui2
őstag

:Y K100D nagyon jó árban van. A sony A200 se rossz, de a sonykhoz nagyon kevés még az objektív, és nagyon drága is.
Ha majd egyszer váltok, akkor vagy Canon, vagy Nikon lesz. Mert ilyenkor már egyszer kell kiválasztani a márkát, mert ha mondjuk veszek hozzá sok tartozékot, márpedig venni fogok, akkor később, nem tudok márkát váltani. Ezért a sony nem jó alternatíva. A canon/nikon viszont nagyon jó. Minőségben is, és választékban is a legtöbbet lehet hozzá találni, és árban is egész jó tartozékok vannak hozzájuk.
Pl. egy rendszervakut is csak egyszer kell megvenni, mert azt még vázcsere esetén is ugyanúgy lehet használni. Ugyanez a helyzet az obikkal is. Ha majd váltok, akkor olyan márkát fogok választani, amivel nem kell kompromisszumot kötnöm semmilyen tekintetben és ha esetleg valaha(sok év múlva) nagyobb szenzorra szeretnék váltani, tehát vázat cserélni, akkor ne kelljen az összes obit, rendszervakut(...) cserélgetni.
Ezért fogok a canon vagy a nikon közül választani.
Olympus és Pentax is egészen nagy nevek a fotográfiában, de mégsem akkorák, mint a Canon vagy a Nikon. Mellesleg mivel elég hosszútávra vennék egy vázat, ezért nem nagyon számít 20-30 ezer forint mondjuk egy canon minőségért cserébe.

Jah, valamelyik fórumon írták, hogy vmelyik MM-ban a Sony A200 ezzel a sigma alapobival 69ezer volt csak :D

[ Szerkesztve ]

(#13232) sztyui2 válasza Chapel (#13231) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát még nagyon soká lesz DSLR-em, mert nagyon nincs most pénzem, meg ha lesz, akkor lehet kéne már egy normális számítógépet is venni.
Egyébként mondtam, hogy az a 20ezer, ilyen hosszú távon nem számít, és én inkább egy Canon EOS1000D-t választanék a K200D helyett.
Pentax is jó márka, de nekem a canon szimpatikusabb:D

(#13251) sztyui2 válasza Allien (#13247) üzenetére


sztyui2
őstag

Tudom mi az a Pentax, és egyáltalán nem vagyok elkötelezve canon mellett. Mondjuk egy K10D-t használtan simán bevállalnék bármelyik belépőszintű canon helyett. (Mondjuk K10D nem is belépőszintű)
Mint írtam is, tudom, hogy a Pentax és az Olympus is nagyon nagy nevek a fotográfiában.
Azonban ez a döntésem még nagyon messze van. És ha majd eljuok odáig, hogy meglesz a pénzem, akkor majd megyek a Milyen fényképezőgépet vegyek topicba, mert már így is elég nagy off kerekedett ki ebben a topicban rumos14 hozzászólásából :D
Nagyon sokat tudnék még írogatni miért ezt, miért azt, és mindenki tudna a saját márkája mellett érvelni, de azt mindenki maga dönti el, melyik márkát választja magának. Én kényelem és tartozékválaszték(és persze tudás) alapján fogom kiválasztani a DSLR-emet, mert a többiben közel azonosak a kül. márkák termékei.
Lehet, hogy a végén pentax lesz. Nem tudhatom még.
Viszont egyik osztálytársam, ha minden igaz, karácsony körül vesz magának egy K200D-t(azért, mert van egy analóg gépe, aminek az obijai mennek a pentaxhoz, egyébként lehet mást választott volna), és majd azt ki fogom próbálni ígérem. Egyébként már próbáltam K200D-t, és EOS1000D-t is, sőt nikon D300-at is, ami már durvább kategória, de sajnos csak rövid időre, MM-ban. Nikon D70-et és EOS30D-t próbálhattam ki kicsit hosszabban két fotóstól, és azok egyszerűen mesések voltak. Teljesen lenyűgöztek. Mondjuk a D70-hez egy sigma 10-20mm volt, az EOS30D-hez, meg egy canon 70-200 F4 L, ami valami hihetetlenül brutális.Kb számomra álomobi, kár hogy 150rugó.
Na visszatérve, majd ki fogom próbálni a K200D-t is részletesebben, aztán majd meglátjuk. De a DSLR vétel számomra minimumn egy év múlva lesz, de valószínű, hogy még több, mert addig semmiképp se jutok annyi pénzhez, amennyivel érdemes elindulni a komolyabb fotózáshoz. Mert a fotózás árai nem egy 17 éves gyerek zsebéhez vannak kitalálva... :DDD (sajnos)

(#13253) sztyui2 válasza Motion_Blur (#13252) üzenetére


sztyui2
őstag

Erről beszéltem:D
Canon 70-200mm f/4 L, istenkirálycsászár, zsírkirály! Én ezzel toltam EOS30D-t, és hát azóta igen-igen vágyok egy DSLR-re. Az ára viszont felébreszt minket, álmodozókat :(
Mint írtam, kéne már egy normál számítógép is, és gondolkozokhogy jövőre DSLR vagy számítógép. Namost csak ennek az obinak az ára kifut egy K100D-t, meg egy számítógépet :D
Vagy egy jófajta számítógépet.

[ Szerkesztve ]

(#13257) sztyui2 válasza Tüzi (#13255) üzenetére


sztyui2
őstag

Azért még 90 is igen drága az én zsebemhez, főleg úgy, hogy még egy belépőszintű DSLR-t se tudok perpill megvenni.
És ha lenne DSLR-em, akkor is kéne normális számítógép ;)
Egyébként amit leírtál tisztában vagyok vele, és teljesen igazad van. Én is így venném, mert egy obinak semmi baja. Mondjuk egy jó vázat jó áron használtan is lehet megvennék.

(#13262) sztyui2 válasza rumos14 (#13260) üzenetére


sztyui2
őstag

:D :D :DDD ;) ;)
Hát igen, akkor vettem a nokia 5700-t. És mivel mindent elég rendesen megfontolok, amit meg akarok vásárolni, ezért jártam abban a topicban. Akkor szinte teljes volt az életem a kütyük terén, csak egy fényképezőgép hiányzott évek óta(pontosan azóta akartam fényképezőgépet venni, mióta megjelentek a digitális fényképezőgépek, azonban egy 6 éves telefont kellett leváltanom, így nem halogathattam tovább a nokiát:D)
Aztán jött a Sony H50. Közben csak egy-két kisebb költekezés volt, pl Sennheiser CX300, és Sennheiser HD485, jah, és egy wacom Bamboo, viszont ezek együtt, elvittek 50rugót. Bár egyiket sem bántam meg, és szinte mindegyiket használom nap mint nap, azért örülnék, ha most fényképezőgép vásárlás előtt az az 50 rugó a zsebemben lett volna. Lehet kimaradt volna a H50. Viszont akkor most, miközben írom ezeket a sorokat, nem tudnám ilyen brutális minőségben hallgatni a zenét a fejhallgatómmal például.
Jah, és hogy tudd, a zsé nagy része nyári munkából jön össze mindig, vagy pedig karácsony.
Ezért mondtam, hogy ha akarnék is váltani DSLR-re, legfeljebb jöbő nyár körül tudnék.

péter007:Ilyen vakus, nekem is van :D

[ Szerkesztve ]

(#13264) sztyui2


sztyui2
őstag

Hüvelyek(panoráma)

(#13268) sztyui2


sztyui2
őstag

Color your Life!

(#13270) sztyui2 válasza Kobe (#13267) üzenetére


sztyui2
őstag

Exif alapján az.

mod:elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#13272) sztyui2 válasza sztyui2 (#13268) üzenetére


sztyui2
őstag

Minél jobban néztem, annál jobban éreztem késztetést, hogy eltűntessem azokat a fűcsomókat onnan:Végleges verzió
Na mostmár kommenteljétek PLS!

[ Szerkesztve ]

(#13281) sztyui2 válasza Ndruu (#13274) üzenetére


sztyui2
őstag

LoL! Egy másik fórumon egy másik fórumozó, unatkozott, és csinált egy ilyet:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.