Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) attilam válasza tütüke (#50) üzenetére


attilam
őstag

Vega vagy?

(#52) tütüke válasza attilam (#51) üzenetére


tütüke
tag

privi ment

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#53) deniro2


deniro2
senior tag

Fél kiló csirkemell földarabol, kevés oliván megpirit, só, bors hozzáad, fokhagymát (2-3 gerezd) rányom, minimál vízzel felenged, víz elforr, 7-8 db apróra vágott csemege (vagy savanyú) uborkát hozzáad, 1 kávéskanál étkezési keményítő beletesz, minimál víz elforral.
Rízst megfőz, elöbbit rárak. Jó étvágyat kíván!

(#54) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Most olvastam egy újságban: Juhtúróval töltött gomba rizzsel

8dkg juhtúrót elkeverünk petrezselyemmel, kaporral, betesszük a gombafejekbe. 20 percre sütőbe tesszük.

Fincsi lehet, kedden ki is próbálom. :)

Good to be good, but better to be lucky.

(#55) tütüke válasza L|zsidoboz (#54) üzenetére


tütüke
tag

ez nagyon -nagyon jól hangzik, biztos, hogy megcsinálom. Nem tudom, hogy a többiek mit mondanak rá, mennyire diétás, de tuti nagyon finom :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#56) Moddingfan válasza tütüke (#55) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A juhtúró nemigen diétás, de sima túróval nagyon rendben van :R. Mondjuk nem drasztikus fogyókúránál belefér ennyi juhtúró sztem, de csakis kora délután előtt és utána sipirc a terembe :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#57) L|zsidoboz válasza Moddingfan (#56) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

akkor a receptet módosítom sima túróra :D

Good to be good, but better to be lucky.

(#58) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

másik recept, aminél leragadt a szemem: Sült csirkecomb zelleres almasalátával

2 csirkecombot hagymával, borssal, sóval megsütünk, 2 almát és 1 zellert vékonyra vágunk, egy kiskanál majonézzel és joghurttal elkeverünk.

Good to be good, but better to be lucky.

(#59) tütüke válasza L|zsidoboz (#58) üzenetére


tütüke
tag

a zellert minden fogyókúrás ''szaklapban'' emlegetik. Én is kipróbáltam: lereszeltem zellert, sárgarépát és próbáltam megenni. Ezt ne próbáljátok ki, borzalom volt az ize...
Bár izlések és pofonok ugye eltérnek.

a sültcsirke + zelleres almasali attól még lehet fini :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#60) L|zsidoboz válasza tütüke (#59) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

épp csak ízesíteni kell vele a húst, szóval egész minimális mennyiség is elég szerintem. Magában tényleg borzasztó lehet a zeller.

Good to be good, but better to be lucky.

(#61) tütüke válasza L|zsidoboz (#60) üzenetére


tütüke
tag


nagyon erőteljes ize van. Nagyon elszánt voltam, hogy ezt megeszem, de mégiscsak győzött a ''nemszeretem -érzés''.

és hogy on is legyek:
ha csak nassolni van kedvünk, de nem akarjuk telenni magunkat mindenféle csokival meg hasonloval:
Elő 2 almát, 1 nagy sárgarépát, kést, reszelőt. A többit gondolom kitaláljátok. De azért mégiscsak segitek: almát meghámozni, répát megtisztitani, mindekettőt lereszelni, és cukor nélkül bekanalazni :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#62) attilam


attilam
őstag

Holnapra tervezek egy kis milánói szósz féleséget:
Daráltatok le csirkemellet, veszek egy halom paradicsomot, kicsit forró vízbe teszem, majd turmixgéppel felaprítom. Ebbe megy még egy kevés só, oregánó, pirospaprika, bors. Remélem jó lesz. Én rizzsel fogom enni az tuti. :)

(#63) tütüke válasza attilam (#62) üzenetére


tütüke
tag

Én az olaszos szószokba mindig teszek egy kis kakukkfüvet, attól lesz az ize igazi olaszos. + egy kevés majorannát is szoktam. A borsot én mindig kihagyom, szerintem nem illik bele.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#64) attilam válasza tütüke (#63) üzenetére


attilam
őstag

Kösz, ez jó ötlet. De most nézem, hogy van itt nekem még egy fél zacskó pizza fűszerkeverék. Szerinted jó lesz ezzel is?
Van benne: oregánó, vöröshagyma, fokhagyma, bors, bazsalikom, rozmaring és zsálya. :F :U

(#65) tütüke válasza attilam (#64) üzenetére


tütüke
tag

ebben sincs kakukkfű :F . Egy keveset rakhatsz bele, ha nem járt le a szavatossága, biztos, hogy nem fogja elrontani.
A rozmaring miatt én kihagynám, mert nem birj a szervezetem (köhögőroham). Próbáld ki, és majd mesélj, milyen lett. De a csipetnyi kakukkfüvet ne hagyd ki

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#66) attilam válasza tütüke (#65) üzenetére


attilam
őstag

Nekem nincs bajom tőle, használtam már ezt a fűszerkeveréket másra. A kakukkfüvet majd meglátom, mert nem biztos, hogy találok a boltban. Majd holnap kiderül... :)

(#67) attilam válasza tütüke (#65) üzenetére


attilam
őstag

Elkészült. Leírom hogy csináltam:
Vettem fél kiló csirkemellet. A gond ott kezdődött, hogy a hentes nem volt hajlandó ledarálni :( , mert elvileg a KÖJÁL megbüntetheti érte 100 e Ft-ra. Vettem kb. 70-80 deka paradicsomot (ez elég olcsó volt, olyan 190 Ft lehetett a kilója), pár szem gombát, egy nagy fej vöröshagymát.

A paradicsomokat megpucoltam, majd egy edénybe tettem, és leöntöttem forró vízzel. Kicsit állni hagytam. Közben apróra szeltem a húst, és beraktam a darálómba (ilyen mákdaráló féleség). Szerencsére működött a dolog, csak az elmosása volt rémálom. :D
Hagyma felkockáz, és a darált húshoz hozzáad. A gombát is felszeltem, illetve kivettem a paradicsomokat a vízből. A bőre így könnyen lehúzható, és már ment is a turmixgépbe. Rá a pizzafűszer, és egy kevés só, aztán egy hosszú gombnyomás.

A húst és a hagymát egy kicsit megpirítottam, majd hozzáadtam a gombát, és a szószt. Ezután már csak percek kérdése (nálam 35-40 perc), mire besűrűsödik az egész, és kész is. Szerintem finom lett. Ideális diétás kaja, rizzsel.

Jó étvágyat!!! :D

Mod.: Kakukkfű sajnos nem volt a boltban. :( De majd legközelebb hozok otthonról.

[Szerkesztve]

(#68) Agostino válasza attilam (#67) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nekem a kakukkfűvel való kapcsolatom lassan odáig fajul, hogy nem tudok meglenni nélküle, még a melegszenyómra is azt szórok. Iszonyat jó az a fűszer, mindenképpen szerezz. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#69) tütüke válasza attilam (#67) üzenetére


tütüke
tag

Ez nagyon jól hangzik, szivesen vennék belőle mintát :D
A hús átsült benne rendesen? Bár nem hiszem, hogy megetted volna félig nyersen..

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#70) attilam válasza tütüke (#69) üzenetére


attilam
őstag

Persze hogy átsült. A csirkemell amúgy is nagyon hamar megsül, és még darálva is volt. Mikor a szószt ráraktam már tiszta fehér volt. Aztán még főtt több mint fél órát. :D

Mod.: Ja még egy kevés pirospaprikát is szórtam rá. De nem sokat. :U

[Szerkesztve]

(#71) tütüke válasza attilam (#70) üzenetére


tütüke
tag

nyamnyam :DDD

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#72) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Most csináltam volna meg a töltött gombás receptet, erre felrobbant a sütő falában lévő üveg De holnap megcsinálom, és leírom, hogy milyen.

Good to be good, but better to be lucky.

(#73) tütüke válasza L|zsidoboz (#72) üzenetére


tütüke
tag

''De holnap megcsinálom, és leírom, hogy milyen.''
Holnap van :DDD
Milyen letta kaja? Ha fini, vasárnap kipróbálom én is ebédre. Persze csak ha találok szép nagy gombát. Azokat lehet jól tölteni szerintem

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#74) L|zsidoboz válasza tütüke (#73) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Mivel még nem találtunk új üveget a sütőbe, ezért ma sem lett megsütve. :( Helyette mexiós konzervhal volt a menü. :DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#75) tütüke


tütüke
tag

Sült padlizsán
Padlizsánt meghámozom, egy cm-es vastagságura felszeletelem, besózom, állni hagyom. 1 csomag Delikát sült halak fűszerkeverék 1/3-át elkeverem annyi lisztben,hogy még jó kis piros szine legyen. Ez kb 2-3 kanál liszt. Padlizsánt megforgatom a fűszerkeverékes lisztben, forró olajban hirtelen pirosra sütöm. Barna rizzsel tálalom.
A padlizsán nagyon hamar megszivja magát olajjal, ezért jól le kell csepegtetni, és papirtörlőre szoktam kiszedni, igy nem lesz tul olajos. Lehet teljes kiörlésű lisztet használni, és máris diétás kajcsi lesz belőle.
Nagyon finom, hamar elkészül, és padlizsán minden évszakban kapható

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#76) tütüke


tütüke
tag

Sütőben sült szója

Egy csomag szójaszeleteket beáztatok vizbe, adok hozzá 1 kk delikátot, 2 cikk fokhagymát, kevés borsot. Ázhat egész éjjel, de minimum 6 óra kell neki. Felteszem főni abban a lében, amiben ázott. Főzöm legalább egy 3/4-ed órát. Látszik, mikor megfő :)
Leszűröm, kicsit hül. Egy kis tepsi aljára nagyon kevés olajat öntök, belerakom a szójaszeleteket,majd beszórom delikáttal, borssal mindkét oldalát, 4-6 gerezd fokhagymát 2-3 szeletre vágom, rárakom a szójára. Forró sütőbe rakom. 6-os erősségen sütöm pirosra előbb egyik, majd másik oldalát. Kb 15 perc alatt megsül. Burgonyapürével, barnarizzsel tálalom.
Időigényes, de nagyon finom.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#77) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Joghurtban sült csirkemell (mikrohullámú sütőben készíthető):
(diétás/gyúrós étel)

Hozzávalók 4 személyre:

2 csirkemell
2-3 dl joghurt (natúr, minél alacsonyabb zsírtartalmú, ha lehet, akkor 0,1%-os)
2 fokhagymagerezd
kevés só (ki mennyire szereti sósan)
kevés őrölt bors
1 mokkáskanál pirospaprika (lehet csípős is)
+bármilyen fűszer, ízlés szerint adagolva

Elkészítése:

A csirkemellet előkészítjük (csontozás, bőrözés, mosás, stb.), ha készen vesszük, akkor nincs vele gond :). A joghurtot megsózzuk, összekeverjük a fűszerekkel és a préselt fokhagymával. A csirkemelleket beleforgatjuk és letakarva, egy éjszakán át a hűtőszekrényben ''pácolódni'' hagyjuk. Másnap tűzálló tálra fektetjük, lefedjük, és mikrohullámú sütőben 750 watton kb.10 percig pároljuk. Ha ennyi idő alatt nem puhulna meg, 2-3 percre még visszatesszük, inkább több legyen, mint evesebb alapon. Voilá, már készen is vagyunk, finom vacsi negyed óra alatt, barna rizzsel (vagy valami más körettel) tálaljuk. Jó étvágyat! :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#78) Manitou


Manitou
addikt

Én csak tömegelős kajákat tudok :U :((( :D

(#79) attilam


attilam
őstag

Attila's special :DDD :

Egy kicsit talán a török konyhához áll közelebb az ízvilág:

Padlizsános paprikás csirkemell

A csirkemellet felkockázzuk, megy rá egy kevés olaj és befűszerezzük: kevés morzsolt majoranna, egy kevés bors, sok piros fűszerpaprika, só. Kicsit állni hagyjuk, közben felszeljük a padlizsánt apró darabokra, és egy fej hagymát is felkockázunk.

A serpenyőt előmelegítjük egyszerre rakjuk bele a húst, és a zöldségeket. Kb. 15 percig sütjük, és kész. Nagyon finom és az illata is szenzációs!!! :)

(#80) Moddingfan válasza Moddingfan (#77) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Gondoltam, készítek egy fényképet, hogy is néz ki élőben ez a finom étel, hátha kedvet kap hozzá az is, akinek az írott forma nem nyerte el tetszését, íme: [link]
Én most készítettem el és nagyon jól sikerült. Igazi diétás étel, mindenkinek csak ajánlani tudom. Jó étvágyat! :)

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#81) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Pár recept

Almás csirke borban párolva

3-4 személy részére:
3 fej közepes méretű alma
0,6-1kg csirkemell
só, bors, grillfűszer
bor (fehér száraz lehetőleg)
1 nagyobb fej vöröshagyma
[link]

Almákat meghámozod, csíkokra vágod, hagymát felkockázod, csirkemellet is vékony csíkokra szeleteled, majd grillfűszerrel szépen megszórod, hagyod állni.
Hagymáz kezd el pirítani, majd add hozzá a csirkemell csíkokat. Addig pirítsd, amig mind a 2 oldala a húsnak enyhén meg nem pirul, majd add hozzá az almát is. Hagyad pár percig az egészet pirulni (keverges közben), öntsd fel annyi borral, h majdnem ellepje, add hozzá a sót és borsot (ízlés szerint). Közepes lángon addig forrald, amíg szinte az összes bor el nem párolgott.
Tálald salátával, savanyúsággal, körettel, vagy amivel szeretnéd.
[link]

Serpenyős grillhúsi

X mennyiségű hús (csirke az igazi)
Grillfűszer, só

Ez igazából nem 1 igazi recept, csak 1 gyors és finom eljárás.
Felkockázod, v csíkozod a húst, jól megfűszerezed, hagyod úgy állni 1 órát.
Erős lángon jól megpirítod mind2 oldalát, majd leveszed minimumra a gázt, rá 1 fedőt a serpenyőre és kb 5-10 percenként rázz rajta egyet. Amikor látod, h az összes húslé elpárolgott és kezd odakapni, akkor van kész a husi.

Gombaleves

x mennyiségű gomba
só, bors, joghurt, leveskocka

Gombát alaposan megmosod, felszeleteled, berakod 1 lábosba, felöntöd vízzel (én 3/4-ig szoktam), s jól megpárolod a gombát. Majd ismét felöntöd vízzel, úgy, h éppen elepje, 1 leves kocka mehet bele nyugodtan + só bors ízlés szerint. Én nem habarom, hanem beledobok 1 kisdoboz joghurtot, s hogy sűrűbb legyen kiveszek 1 merőkanálnyit a levesből gombával együtt és botmixerrel szépen krémesítem majd visszaöntöm bele. Felforr és már ehető is. Aki habarva szereti, az habarja be, illetve lehet bele más zöldségeket is tenni, aki tartalmasabban szereti.
[link]

Fóliás gomba

x mennyiségű gomba
egyéb zöldségek ízlés szerint

Megtisztítod és felszeleteled a zöldésgeket, alufóliába szépen berakod, majd fogsz a mennyiségnek megfelelő joghurtot, kicsit vizezed és ízlés szerint fűszerezed (én fokhagymakrémet, sót, borsot, kis oreganot, meg grillfűszert szoktam bele rakni -igen nálam a grillfűszer egy igne univerzális dolog :)-.
Szépen ráöntöd, becsomagolod az egészet a fóliával, és berakod a sütőbe kb 150-160°-ra. Úgy 20 perc kell neki, de ez mennyiségfüggő, amikor már érzed az illatokat utána kb 3-5 perc és jó. Lehet enni körettel, de magában is finom.

Csirkés tészta

Maradék csirkehús (pl van rántod csirkecombot, vagy egyéb szárnyas húsod)
Tészta
Kefir v tejföl
Fokhagymakrém/fokhagyma
Vöröshagyma
Oregano
Bazsalikom
Olivaolaj

Ezt elvileg Stahl néni receptje alapján készítettem, csak az ővé borzasztóan olajos és száraz volt (nem hazsnált kefírt/tejfölt csak rengeteg mennyiségű olívaolajat jaaakkkk).

1. főzd ki a tésztát (durumtésztát)

2. Hagymákat lepirítod olivaolajban, a maradék szárnyashúst szépen kis vékony csíkokra szeled/vágod/téped (bőrke, panír nélkül), s hozzáaddod a hagymákhoz, szord meg oreganóval és bazsalikommal (én jó sokkal szoktam), pirítsd közepes lángon, amíg az egész jól át nem sült. Majd alacsony lángon apránként adagold hozzá a tésztát, kevergesd, h egyenletesen keveredjenek el a dolgok a tésztában, majd öntsd le kefirrel (kb 1 doboz elég szokott lenni), kicsit sózd meg, 1 perc újabb kevergetés, elzárod a gázt és még melegen tálald.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#82) katavagyok válasza Kaoru (#81) üzenetére


katavagyok
tag

ez a csirkés tészta diétásnak számít? mert nagyon jól hangzik :)

katavagyok...offolóskata...

(#83) Kaoru válasza katavagyok (#82) üzenetére


Kaoru
aktív tag

ha nem 3x eszed 1 nap, s durumtésztából csinálod, kevés olajjal (anyi elég, h kikened a teflonserpenyő alját) akkor egészségedre!

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#84) Moddingfan válasza katavagyok (#82) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A tészta már önmagában is baromi diétás, én nem mondok semmit. Reggel talán, ha mellette edz az ember, mint az őrült. Estleg csaló napon jól jöhet, de ha minden napra beiktatsz egy ilyen kaliberű kaját, akkor azzal nem lehet fogyni, kivéve, ha nagyon nagy tömegből fogy az ember.

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#85) Moddingfan válasza Kaoru (#81) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Bocs, elnéztem a topicot :U Azt hittem, ez a fogyis topic :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#86) Moddingfan válasza Kaoru (#81) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Almás csirke borban párolva, gombaleves, ezek nagyon finomak lehetnek és diétásak is. Az almás csirkét összedobom hétvégén, köszi a tippet :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#87) Kaoru válasza Moddingfan (#84) üzenetére


Kaoru
aktív tag

durumtészta (barnás színe van és a papírmasséra hasonlít az állaga, amikor eszed, de nem olyan borzasztó).
az 1 kicsit más.
persze nem 7x kell enni 1 héten.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#88) Kaoru válasza Moddingfan (#86) üzenetére


Kaoru
aktív tag

szív

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#89) Moddingfan válasza Kaoru (#87) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ismerem a durumtésztát, az a kedvenc tésztafajtám, de sajna tényleg csak egy árnyalattal jobb, mint a ''hagyományos'' fajta, egy életmódváltásos étkezésbe néha-néha természetesen belefér, de egy szigorú szálkásító diéta esetén sajnos már nem.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#90) Kaoru válasza Moddingfan (#89) üzenetére


Kaoru
aktív tag

igaz nézőpont és diéta, szint kérdése. De tuti, hogy sokkal jobb mint a csirkepörkölt nokedlivel, vagy a carbonara.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#91) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Egy két hagyományos étel újított elkészítési módja:

Lencse(főzelék)
előző nap beáztatod, felforralod,s puhára főzöd (az elpárolgó víizet folyamatosan pótlod), a különbség az, hogy nem habarod be, hanem helyette a vízbe füstöltkockát raksz
bele (leveskocka is jó, ha az nincs, de ha asse elég a só). Miután jól megpuhult még forralod 5 percet, majd hagyod állni 1 picit. Teljesen normális lencse íze van, finom ehető, de elkerültük a felesleges szénhidrátokat meg a zsírt.

Spenót
Ahány gram spenót, anyi mili tej (zsírszegény vagy esetleg szójatej) + só, bors, fokhagyma krém nálam az aranyszabáj. Miután felforrt hagyjuk hülni egy kicsit, s habarás helyett én 1 tojássárgáját (de egész tojás is mehet, akit nem zavar a tojásfehérje) szoktam belekeverni (azért kell várni, 1 kicsit, h ha belekevered ne főjjön meg egyből, hanem szépen besűrűsítse). Válalkozó szelleműek megcsinálhatják vízzel is, nekem volt szerencsém olyat enni már, megehető, de szerintem gusztustalan.

Almaturmix

Na ezt szoktam 2 étkezés (ebéd vacsora) között inni. Roppant laktató és nincs benne semmi rossz és a húgom is imádja.

3 személyre:
3 közepes alama
2 kisdobozos zsírszegény joghurt
4dl tej
(szaharin)
1kk fahéj

Az almát megpucolod, és lereszeled (akár durvára, akár finomra), berakod a turmixba, rá a joghurt (0%-os, ízetlen), tej (zsírszegény vagy szója), majd a fahéj (akinek ez így nem elég édes, az rakhat bele szaharint, abban nincs semmi rossz).
Egészség!

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#92) attilam


attilam
őstag

Diétás / tömegelős kilúgósító kaja:

Kell 0,5 kiló csmell, 1,5%-os (max) natúrjoghurt, kb. 0,5 kiló spenót, fokhagyma, só.

Csirkemell megpirít, jól megsóz, aztán megy bele a spenót egy kevés vízzel. Megszórjuk fokhagymával, főzzük egy darabig. Belekeverjük a joghurtot, még főzzük egy kicsit, amíg jó nem lesz a sűrűsége. Ennyi: Egyszerű és nagyszerű. :)

(#93) Janesz


Janesz
őstag

én nem vagyok túl nagy ínyenc...az ízek harmóniája sem érdekel különösebben...
vettem 60 csomag fűszert a tesco-ban (5 fajta) ez 120kg húsra elég és ezeket varriálom kb 1 héten max 2x van ugyanolyan fűszerrel valami

az alapja:
1kg csirkemellfilé erre egy fél tasak fűszer ezt estére hagyom állni
2 fej hagymát felvágok ezt kis oliván megpirítom üvegesre majd rakok rá kis pirospaprikát..
bele a csirkemell és megpirítom pirosra majd felöntöm addig vízzel,hogy ellepje és 20 percig fedő alatt főzöm/párolom
majd ha elfőtt a víz még pirosabbra pirítom..
közben krumplihámozás és kockázás és sósvízben kifőzés vagy kis oliván rizs pirítás amíg ki nem fehéredik majd 2x annyi vizet ráönteni mint amennyi a rizs térfogata..
ha valaki nagyon ínyenc mehet a rizsre és a krumplira fűszer vagy petrezselyem de én ezeket hanyagolom...

ennyi...a rizs/krumpli mennyiségétől függően tömegelős/diétás kaja...és nekem bejött

(#94) PEPE85


PEPE85
senior tag

Jó estét kívánok!

A gyúrós PH-soktól kérnék olyat, hogy valaki vállalná-e azt, hogy ír nekem egy heti étrendet úgy, hogy kétnaponta járok konditerembe 1-1 órára, de lehet feltorászom kicsit több időre, de ez majd kiderül (ha található valahol ilyen, akkor egy link-et is megköszönnék, de hosszúak a topic-ok, ezért nem jutottam odáig, hogy végigolvassam).
Amit tudni kell rólam: 20 múltam, főiskolára járok, 172cm magas vagyok, 58kg, gyorskajákat(Meki meg ilyenek) nem eszem, kenyeret itthon sütjük, időnként sört fogyasztok.
Azt már a kecskeméti PH-s találkozón hallottam, hogy rizs-csirke, de ennél kicsit részletesebbet szeretnék. :)

Várom válaszaitokat és előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#95) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Tegnap szokásos sültpároltgrillfűszerezett csirkemell volt mellé uborkasaláta (cukor nélkül, kefírrel tejföl helyett), legjobb estebéd.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#96) attilam válasza PEPE85 (#94) üzenetére


attilam
őstag

Olvasgass egy kicsit: [L]body.builder.hu[/L]. Ha semmiképpen sem megy magadtól, akkor keress meg priviben. :)

(#97) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Pulykamell,
2 puhár natúr joghurt
mustár,
só, bors, fokhagyma.

A csíkokra vágott húsit 1 mélyebb serpenyőben, kevés olajon fehérre piritjuk. Egy kevés vízzel felöntve fedő alatt puhára pároljuk. Közben a joghurtból és a fűszerekből öntetet készítünk, amit a megpuhult húsra öntünk. közepes lángon besűritjük, (kicsit nehezen megy mert nincs benne liszt).
Köretként barna rízst tálalunk mellé.
Jó étvágyat!

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#98) Kaoru válasza Latissimus Dorsi (#97) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Ez jó ezt majd kipróbálom a változatosság kedvéért.


Most megint a grillfűszer többoldalú felhasználhatóságát bizonyítandó:

Pácolt csirkemell salátával.
Saláta hozzávalói
- kefir
- grillfűszer
- csíkozott répa
- kockázott paradicsom
- kockázott paprika
- ''olasz'' salátalevél (engem pittypangra emlékeztetett)

Csirkemellt ízlés szerint pácolod kisütöd, zöldségeket megtisztítod, felcsíkozod/kockázod nyakon öntöd a mennyiségnek megfelelő kefirrel, majd 1 teáskanálnyi grillfűszerrel ősszekevered. Ahhhh isteni volt, pedig nem nagyon szeretem a salátákat.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#99) tütüke


tütüke
tag

Lehet kapni fagyasztott grillezett zöldségkeveréket (Findus Brasador a márkája annak amit mi szoktunk venni, Tescoban, Sparban biztosan van.) Egy kisebb tepsi aljára kevés olivaolajat öntök, rá a grillezett zöldségkeveréket, jól meg kell sózni, és be a sütőbe vagy 15 percre, félidőben megforgatom. Barna rizzsel tálalom. Tényleg nagyon fincsi. Nekem az izlik legjobban, amiben sütőtök is van :U

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#100) tütüke


tütüke
tag

Fagyasztott hekk-halat hagyom kiolvadni, bedörzsölöm Kotányi halak- fűszerkeverékkel, tepsi aljára kevés olajat teszek, bele a halat, és be a sütőbe. Hamar megsül, de nem kell nagy lángon sütni.
Diétás kajának ajánlom barnarizzsel, vagy ebédre is mehet burgonyapürével. Nagyon finom.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.